Kunst kijken Radio Texel Slecht weer pech voor voetbalweek Internationale samenwerking Bouwvergunningen Bouwvergunning timmerbedrijf Camel Trophy-wagen te kijk in Den Burg Training De Koog begint Scooter-overlast Gevonden voorwerpen Zelfrijdende machine rooit „alles" Geen voorrang Parkeerschade Cocksdorper visha bij Herberg De Hoi PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 1 AUGUSTUS Maandag 18.00-19.00 uur: Symphonica (klassieke verzoekplaten) 19.00-20.00 uur: Rond de boerderij (interviews) Dinsdag 18.00-19.00 uur: De bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 19.00-20.00 uur: 't Allegaartje (dierenrubriek, interviews) Woensdag 18.00-18.30 uur: Kinderprogramma 18.30-19.45 uur: Onder de toren (geestelijke verzoekplaten) 19.45-20.00 uur: Geschreven (Texelse verhalen) Donderdag 18.00-20.00 uur: Springtij (interviews) Vrijdag 18.00-19.30 uur: Elck wat wils (gedichten en verzoekplaten) 19.30-20.00 uur: Bloemerietjes en stekkenbank Zaterdag 7.00- 9.00 uur Goedemorgen Texel 9.00-11.00 uur Typisch Texel (met weekendagendal 11.00-12.30 uur Bedrijven voor bedrijven 12.30-13.00 uur Natuurwijzer 13.00-14.00 uur Voor Duitse toeristen 14.00-16.00 uur Muziek 16.00-17.00 uur Nederlandst. muziek 17.00-18.00 uur Muziek 18.00-19.00 uur Tussen zes en zeven (nieuwsuitzending) 19.00-20.00 uur Aan de waterlijn (maritiem) Zondag 9.00-11.30 uur: Klassiek op zondagmorgen en kerkdienst 11.30-13.00 uur: Kees draait op verzoek 13.00-14.00 uur Theaterprogramma 14.00-16.00 uur Muziek 16.00-18.00 uur Sport Lokaal Deze Volendam-aanval loopt op niets oit; de bat wordt een prooi voor SVT-keeper Bart Heer schap. SV Texel had zich meer voorgesteld van de start van de voetbalweek. Veel publiciteit en een aansprekende tegenstander (FC Volendam) hadden zondagavond voor een vol huis moe ten zorgen, maar de weergoden stonden een succes in de weg. Toch was de organisatie niet slecht te spreken. „Het slechte weer in aan merking genomen, mogen we nog niet eens klagen over deze op komst." Sportief gezien verliep het duel ook niet slecht: met een 4-0 nederlaag hield de thuisclub de schade beperkt. „Een stugge ploeg die pittige tegen stand bood", karakteriseerde Volendam-trainer Leo Steegman na afloop de Texelse tegenstander. Er waren hem geen Texelse voetballers in het oog gesprongen. „Ik let meer op mijn eigen ploeg." De trainer oor deelde dat Volendam goed geconcen treerd de bal liet rondgaan. „Bepaalde oefenstof, zoals de bal één, hooguit twee keer raken, werd behoorlijk in praktijk gebracht. Verder moet je in aanmerking nemen dat dit de derde wedstrijd binnen drie dagen was. Dat gaat in de benen zitten en dat is ook de bedoeling." Afgelopen dagen speelde Volendam in Den Hel der op het Maritiem Toernooi tegen Roda JC en AZ '67 en eindigde als tweede. Op Texel verscheen de eredi visieclub uit het palingdorp met de volledige selectie (uitgezonderd drie geblesseerden). Hoewel de score niet hoog opliep, was Texel 1 kansloos. Onder het toe ziend oog van de in de SVT-dug out zittende Gerrie Muhren liepen de oranjehemden in de eerste helft be trekkelijk eenvoudig uit naar een 3-0 voorsprong. De bekendste Volendam- mer, Johan Steur, scoorde tweemaal. SVT-keeper Bart Heerschap kreeg twee penalty's te verwerken. Uit één elfmetertrap werd hij gepasseerd, de ander tikte hij tot corner. Dat bete kende slechts uitstel van executie, want uit die hoekschop scoorde Vo lendam alsnog. Veel doelrijpe kansen creëerde Volendam overigens niet. In het eerste deel van de tweede helft was Texel zelfs een tijdlang bijna ge lijkwaardig aan de profs. De ploeg was wat langer in balbezit en pro beerde via de flanken aanvallen op te zetten. Aan afwerking kwamen de groenzwarten echter nauwelijks toe. Het bleef bij een paar ongevaarlijke kopballen. Passepartouts Het aantal toeschouwers kwam over een met de belangstelling voor een goed bezochte competitiewedstrijd van SV Texel. Naar schatting vier- vijfhonderd mensen passeerden de kassa. Ongeveer de helft van hen schafte een passepartout aan. De kosten van de wedstrijden worden grotendeels gedekt door sponsorende Texelse bedrijven. Uit de entreegelden moet SVT de exploitatie zien rond te krijgen. Daarvoor zijn gemiddeld on geveer 250 man per wedstrijd nodig De eerstvolgende tegenstander heet FC Utrecht. Donderdagavond om half zeven wordt de aftrap voor deze wedstrijd verricht. De SVT-selectie heeft er dan inmiddels drie trainings sessies met oud-prof Gerrie Muhren opzitten. Donderdag werd in het Krim- bos bij De Cocksdorp een fraai speelwerktuig in bedrijf gesteld. Het was de houten trein „Bin- tang" die de afgelopen twee weken is vervaardigd door tien jongeren uit Brazilië, Duitsland, Oostenrijk, Verenigde Staten, België en Nederland. De groep bracht onder leiding van het echtpaar Funke een „werkva kantie" door op de „Westermann-hoeve" in De Westen, georganiseerd onder verantwoordelijkheid van de ge zamenlijke Rotaryclubs van West-Malling in Engeland, Dortmund-Westentor in Duits land en Texel. Dergelijke inter nationale kampen worden nu al al 76 jaar gehouden en zijn be doeld als bijdrage aan beter be grip tussen de volkeren. De deelnemers brengen de helft van de tijd door als gewo ne toeristen en werken de rest van de tijd aan een gezamenlijk projekt, in dit geval dus de trein. Dat gebeurde in de Staatsschuur aan de Ploegelan- derweg, waar geboord, getim merd en gezaagd werd onder het toeziend oog van Daan van Wilsum. Staatsbosbeheer was er weer nauw bij betrokken, in het bijzonder de heren Jan Zijm, Piet Postma en Maarten Stoepker. Aan laatstgenoemde werd het werkstuk donderdag tijdens een kleine plechtigheid overgedragen. De foto toont de jongeren in en op „hun" trein. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en/of in stanties bouwvergunning verleend: Th. L. Schaap, Boodtlaan 55, De Koog voor het gedeeltelijk vergroten van een zomerwoning; PTT Telecom, Junostraat 35-37, Den Haag voor het gedeeltelijk veranderen van een telefooncentrale, Waalderstraat 51 te Den Burg; H. C. Eshuijs, Emmalaan 2-4-6, Den Burg voor het plaatsen van een overkapping; St. Openbare Bibliotheek Texel, Drijverstraat 7, Den Burg voor het gedeeltelijk veranderen van een bibliotheek; A. J. Witte, Pael- werck 55, Den Burg voor het plaat sen van een schuurtje; R. Bakker, Schoolstraat 14, Oosterend voor het plaatsen van een woonhuis, Cor Bre merstraat te Oosterend; Fa. Ofrein, Weverstraat 12, Den Burg voor het veranderen van een woonhuis tot tearoom. Weverstraat 14 te Den Burg; Dhr. Rogowski, Fürstenstrasse 5, Tecklenburg (B.R.D.) voor het ver groten van een zomerhuis, Zanddijk 92 te De Cocksdorp; A. G. H. Ver- weij, De Bazelstraat 37, Hilversum voor het gedeeltelijk vernieuwen van een stolphoeve, Oost 73/73a te Oosterend; J. Moens, Haffelderweg 8, Den Burg voor het plaatsen van een dakkapel, Haffelderweg 8 te Den Burg; G. v/d Star, Zanddijk 368, De Cocksdorp voor het plaatsen van een garage/berging; A. Kooiman, Ruys- laan 3, De Koog voor het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis; R. S. de Vries, Anna Bijnsstraat 3, Leeuwar den voor het gedeeltelijk veranderen van een boerderij, Hoornderweg 10 te Den Burg;Fa. Flens Zn., Postweg 47, De Cocksdorp voor het vergroten van een machineberging, Postweg 45 te De Cocksdorp; J. C. van Beek, Waalderstraat 64, Den Burg voor het plaatsen van een garage, Waal derstraat 64 te Den Burg; Loonbedrijf „De Tijd", Oosterend 6, Den Burg voor het plaatsen van een opslag loods/machineberging, Genteweg 6, Oosterend; D. Van Wilsum, Oester- traat 21, Oosterend voor het plaatsen van een woonhuis, Vroonlant 16, Den Burg. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Het bouwplan voor een timmerbe drijf van J.C.A. Drijver in de Mars zal ter goedkeuring aan Gedeputeerde Staten worden gestuurd. De familie Vos tekende tegen het plan bezwaar aan, maar dit werd ongegrond ver klaard. Het bouwplan voor een timmerbedrijf aan de Abbewaal voldoet aan de voorschriften van het bestem mingsplan. De familie Vos woont tegenover de vestigingsplaats en vreest voor ge luidsoverlast. Maar volgens de hinder wet kunnen bepaalde voorwaarden worden opgelegd om overlast te be perken. De afdeling milieubeheer van de gemeente heeft uitgezocht dat het bedrijf aan alle voorschriften zal kunnen voldoen. Familie Vos heeft de bezwaren tegen het timmerbedrijf mondeling toegelicht, maar hierbij kwamen geen nieuwe gezichtspunten naar voren. Daarom heeft het college hun bezwaar ongegrond verklaard. Woensdag (morgen) vanaf ongeveer 10.00 uur is op het kuispunt Warmoesstraat-Zwaanstraat in Den Burg de Range Rover terreinwagen te zien, die door het Nederlandse team in de bekende Camel Trophy ralley is gebruikt in het Amazonegebied in Brazilié. De wagen staat er mede op initiatief van horloger Leijdekkers (die Camel horloges) verkoopt. In zijn zaak wordt op een videoscherm een reportage vertoond van de Camel-race, er kan worden deelgenomen aan een prijs vraag en het is mogelijk om zittend in de Camel Trophy Landrover op de (direkt-klaar)foto te gaan. Dinsdag (heden) beginnen weer de trainingen van sv De Koog. De senio ren worden allemaal op de bekende plaats verwacht. Een groep jongens zette vrijdagmid dag de Groeneplaats korte tijd op stelten. Met hun in De Koog gehuur de scooters bezorgden zij de voorbij gangers angstzweet. Een wandelende vrouw werd zelfs aangereden. Toen de gealarmeerde politie poolshoogte kwam nemen, waren de scooterpira ten er al vandoor. In de maand mei zijn de volgende ge vonden voorwerpen bij de Texelse po litie binnengebracht en (nog) niet afgehaald. Bij eventueel afhalen moet het voorwerpnummer worden vermeld. 299 witte damesportefeuille met in houd; 300 1 sleutel, merk „Börkey"; 301 nieuwe strandstoel; 305 4 sleu tels aan ring; 309 leesbril in bruin le ren mapje; 315 hoofddoek, oranje/bruin motief; 338 quartz he renhorloge met schakelband dou blé/zilver, merk Somario; 339 3 sleutels aan hanger „meneer de uil"; 345 1 sleutel aan hanger „motor Harley Davidson cycles"; 358 geel/blauwe nylon portemonnee met inhoud; 363 fototoestel merk Nikon RF in zwart leren hoes; 365 8 sleu tels aan plastic hanger met foto; 367 donkerrode herenportemonnee met inhoud; 372 witte motorhelm, merk „Nolan"; 373 zilver/goudkleurig rechthoekig horloge, merk „Seiko"; 376 zwarte portemonnee met in houd; 384 plastic tas met sportkle- ding; 388 fototoestel, merk Nikon; 392 wit pluche konijn; 394 sleutel bos met opschrift „I love"; 397 rode portefeuille met inhoud; 400 plastic tas met zwarte leren motorhand schoenen en zaklantaarn; 404 1 fietssleuteltje aan zwart leren label; 423 cassettebandje met opschrift „Br.R. Reiling", merk TDK. In augustus zijn op Texel de volgen de exposities te zien. Raadhuis. Tot en met 3 augustus werken van diverse kunstenaars vol gens het thema „Van kust tot kust". Van 10 tm 25 augustus tekeningen van „ome" Piet van Felbert uit Am sterdam/De Koog. Open op werkda gen van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. De Scholerie, Postweg 72 Zuid Eier- land. Tot 3 september schilderijen van Piet van Loo en werk van Niek Welboren. Open van don derdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Jan Bruin, Gasthuisstraat 68, Den Burg, Doorlopende expositie van et sen, aquarellen en monoprints. Maan dag tot en met vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. De Blauwe Rafel, Warmoesstraat 8 in Den Burg. Doorlopende expositie van handgeweven vloerkleden, textielap- plicaties, sieraden, aquarellen en et sen. Verder beschilderde houten panelen van Clementine Brandes en textielcollages „Veranderde land schappen" van Ludie Bakker en ge verfde zijde van Barbara vd Waal. Harry Tielemans, Ruigendijk 20, De Koog. Doorlopende expositie van olie verfschilderijen, gouaches en kerami sche fantasiedieren. Janet Tromp, Kaapstraat 15 (hoek Ruyslaan) in De Koog. Doorlopende expositie van gebrandschilderd glas in eigen atelier. Dinsdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 18.00 uur. Klif 23, Den Hoorn. Expositie van In eke Meier (bloemaquarellen). Hotel „Opduin", Ruyslaan 22 in De Koog. Expositie van Roelie Broekse- ma (aquarellen van Texelse land schappen). Restaurant „Het kleine verschil". Gravenstraat 16 in Den Burg. „Veran derde landschappen" (textielcollages) van Ludie Bakker. Galerie Tessel, Kogerstraat 11, Den Burg. Tot 12 augustus: Expositie van Gerda Rodenburg (plastieken, scha len, keramiek), Otto Zeegers (vazen; gedraaide vorm), Marianne Koster (keramische landschappen), Walter Bahr (glas, volgens verschillende technieken), Gerrit Neven (aquarel - Texels landschap). Vanaf 14 augustus: Anneclaer Bours (objekten in porselein/raku), Brigitte Könneker (vaasvormen, porselein), Martin de Graaf (bronzen), Ada Stel (keramiek) en Jetti de Wild (zijde schilderingen). Open maandag tm Aan de vele soorten landbouwmachi nes die men in de loop van het jaar in het agrarische gebied van Texel be zig kan zien, is een nieuw type toe gevoegd. Het is de zelfrijdende rooimachine, van de fa Gebroeders Keijser uit Ongeren. Het is een kost baar apparaat, dat aangeschaft werd toen bleek dat een voor aardappelen benodigde uitzoekband op de oude machine niet paste. De zelfrijdende rooimachine is buitengewoon univer seel. Je kunt er niet alleen aardappe len mee rooien, maar ook witlof, zilveruitjes, rode bieten en bollen Voor elk gewas is een afgestemd rooibek beschikbaar. „Alles wat: der de grond groeit, kunnen we a met deze machine uithalen, met: zondering van bieten", aldus Jaap Keijser. De firma heeft goede hm voldoende opdrachten te krijgen: de machine lonend te maken, li beschikt het bedrijf al over 361* re pootaardappelen en door sama werken met de gebroeders Van H waarden komt de te rooien oppe vlakte op 60 ha. Ook het feit dat Frans Witte van De Veen onlangs gestopt met bollen rooien, betela werk voor de machine, maar nog meer aanbod is uiteraard welkom Keijsers hopen vooral actief te ko nen zijn op de Texelse bollenbedrj ven. De vorige week was men H met het rooien van narcissen bijl Gebroeders Saai van „De Hoek die gelegenheid werd bijgaande li gemaakt. vrijdag van 10.00 tot 18.00 ua- terdags van 10.00 tot 17.00^ Kunstenaars-exposanten woidj, zocht aanvullingen en wijzig^ voor deze rubriek uiterlijk de ig» vrijdag van de maand door te aan Trudie Luth. telefoon 122jj Tinie Visser, telefoon 13227. Een bromfietser uit Oudeschild maandagmiddag op de Manco*, aangereden door een aan de Rt dijk woonachtige automobilist. was alleen sprake van materiék schade. Laatstgenoemde verleeiw geen voorrang toen hij van een keerplaats de straat wilde oprijd Volgens de 25-jarige man werdi uitzicht bemoeilijkt door de boss aldaar. De auto werd aan de lioig voorzijde beschadigd en de bion had een kapotte voorvork. De Opel van een toerist uit Goot blijkt zaterdag op het parkeerterp bij paal 9 tussen 16.00 en 19.00 te zijn aangereden. De wagen hj schade aan de linker achterzijde Herberg De Hoop in de Kikkert# te De Cocksdorp is uitgebreid r een vishal. „We willen het dorp meer tot leven brengen, maarj met iets dat er nog niet is", akk Mary Vogel, die in de vishal dl ter zwaait. Bij de Cocksdorper Vishal kan m het hele jaar terecht voor gebat) vis, broodjes vis en vissalades.il gekochte waar kan op het teria worden genuttigd of worden iw nomen. „We zijn geen vishandel want we verkopen geen rauwe i verklaart Mary Vogel. Familie Vogel heeft nog meerpb in petto. „We willen ons bedrijft breiden met kleine zaakjes. May duurt nog wel een paar jaar vooi weer gaan uitbreiden, want ditl het nodige aan investeringen",! J. Vogel. De vishal is gevestigd op de ph waar de vorige eigenaar van Df Hoop een snackbar had. Daarvm was het de „opkamer"van de herberg. De ruimte is functioneel ingericht met koelvitrine, visbakoven en ia goede afzuiginstallatie.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 6