Gerrie Mühren positief over kwaliteit Texel 1 I» Verlies tegen Utrecht en oud-Oranje, maar: Ontwerpprogramma Crossloop De Koog nadert ontknoping Diefstallen Inbraak in woning Boogschutters blij met nieuwe lokatie PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 8 AUGUSTUS Oud-Oranje trad in deze samenstelling aan tegen Texel 7. Staand v l.n.r.: Piet Schrijvers. Henk Warnas. Johnny Oude WesselirrkSjaak Swart. Gerrie Mühren en Wim Rljsbergen Gehurkt: René van der Kerkhof, Peter Boeva. Johnny Rep. Willy van der Kerkhof en Frans Bouwmeester. SV Texel kijkt met voldoening terug op de eerste „trainingsweek". Met enkele uitstekend bezochte trainings sessies onder leiding van oud-prof Gerrie Mühren en oefenwedstrijden tegen gerenommeerde teams hopen trainer en bestuur dat een goede ba sis is gelegd voor het aanstaande seizoen. Volgens Mühren zit het met Texel 1 wel snor: „Het is een gou den groep, ik heb een heerlijke week gehad." Als het aan de organisato ren van de trainingsweek ligt, komt er volgend jaar weer iets dergelijks van de grond. Waarschijnlijk in de vorm van een toernooi, waarvoor ook een Duitse profclub zal worden uitgenodigd. De publieke belangstelling was rede lijk goed: naar schatting passeerden ruim tweeduizend betalende bezoe kers de kassa. Ongeveer driehonderd voetballiefhebbers kochten een pas separtout. Na de eerste wedstrijd, te gen Volendam, zag het er nog somber uit. Wegens het slechte weer was de publieke belangstelling matig. Donderdag tegen FC Utrecht was het langs de lijn een stuk drukker (circa 800 man) en zaterdagavond trok de wedstrijd tegen de oud-internationals nog ietsje meer publiek. De totale score was daardoor bevredigend. Sportvereniging Texel springt dankzij deze opkomst en de opbrengsten van sponsorgeld (advertenties program maboekje) ruimschoots uit de kosten. Een belangrijk deel van de winst zal worden gereserveerd voor het toer nooi van volgend jaar. De kosten zul len dan echter ook belangrijk hoger liggen. Met het aantrekken van extra sponsors hoopt de organisatie dat op te vangen. Sportief gezien leerden de SVT- spelers enkele wijze lessen. Nadat Texel 1 tegen Volendam kansloos het onderspit had gedolven (0-4), ging het donderdag tegen FC Utrecht een stuk beter. In de eerste helft was Texel zelfs gelijkwaardig, zoniet beter. Slechts met geluk haalden de profs de rust met 1-1. Na de rust betaalde Texel de tol voor de geleverde inspan ningen en verloor met 4-1. Tegen het tweede team van Utrecht scoorde Texel 2 eveneens een dikke voldoen de: slechts een 2-0 nederlaag. Zater dag speelde het tweede de voorwedstrijd tegen De Koog 1. Het duel eindigde in een 4-2 overwinning voor De Koog. Oud-internationals De wedstrijd tegen de oud- internationals gaf -zoals verwacht- een ander spelbeeld. Was in beide voorgaande wedstrijden Texel de un derdog, ditmaal moest de ploeg zelf het spel maken. Tegen de „oudjes" zouden de groenzwarten meer kans krijgen om te scoren en eventueel te winnen, zo werd gedacht. De oud internationals van coach Joop Stoffe- len (die zelf ook ooit in het Neder lands elftal voetbalde) waren echter met een sterke selectie naar Texel gekomen. De ploeg had zojuist trips naar Curagao en Denemarken achter de rug en bleek nog met voetbalmoe. Van de gemiddeld 35 invitatie- wedstrijden die oud-Oranje per jaar speelt, eindigen er maar weinig in een nederlaag, vertelde coach Stoffe- len. „Gelukkig maar. Want al staat er niets op het spel, wij willen altijd winnen." De thuisploeg opende agressief, maar toen het offensief was geluwd sloe gen de vedetten van weleer meedo genloos toe. In de tiende minuut legde Johnny Rep met een ouderwet se dribbelactie twee tegenstanders in de luren en bood Peter Boeve (ex- Ajax) een niet te missen kans: 0-1. Vijf minuten scoorde Willy van der Kerkhof fortuinlijk 0-2: zijn schuiver sprong via een graspolletje over de duikende doelman Heerschap in het doel. Texel, met de lang geblesseerde Nicol Schermer terug in de basis, was vooral gevaarlijk via de rechter kant. Rob van der Stap, Leendert Eel- man, Paul van Exel en Rien Brouwer verstuurden goede voorzetten vanaf de achterlijn. De sterk keepende Piet Schrijvers stond echter doelpunten in de weg. Sjaak Swart, met zijn 51 jaar de oudste oud-international maar met het uiterlijk van een jonge adonis, speelde in de eerste helft aanvanke lijk onopvallend mee. Toen hij plotse ling een rush naar voren maakte en vanaf de achterlijn een prachtige voorzet losliet, kreeg de Amsterdam mer de handen op elkaar. De oude glorie straalde weer even, en daar was het publiek voor gekomen. Smullen kon men ook van de subtiele balbehandeling van Gerrie Mühren, die tot groot enthousiasme keer op keer de trucendoos opengooide. Mühren zorgde echter ook voor rust in de gelederen van oud-Oranje. Rust die bij SVT ontbrak. Rond de der tigste minuut kwam Texel toch bijna tot een doelpunt. Uit een corner van Gerrie Plaatsman hoefde Leendert Eelman slechts in te knikken, maar hij miste. Vlak voor rust was er een kans voor de snelle Martin Koorn, maar in de tegenaanval waren het de oud-internationals die scoorden: 0-3 door een lob van Johnny Oude Wes- seling (die overigens nooit voor het Nederlands elftal is uitgekomen). Penalty Na rust kwam Texel terug. Uitgere kend Gerrie Mühren hielp de ploeg (ongewild) letterlijk en figuurlijk een handje Hij kreeg binnen het straf schopgebied de bal tegen de hand, wat voor scheidsrechter J.J. Brandjes reden was een penalty toe te ken nen. Hevige protesten (uiteraard zou je zeggen), inclusief een toneelstukje van coach Stoffelen. Erwin Koning trok zich er niets van aan en zette Piet Schrijvers op het ver keerde been: 1-3. In de elfde minuut was Texel helemaal terug in de wed strijd. Uit een snelle aanval via Leen dert Eelman en Paul van Exel scoorde Erwin Koning 2-3. Zoiets moet je bij de oud internationals met doen. Gelijk ging het team er fanatiek tegenaan. In eerste instantie hielp dat weinig, om dat de passes onzuiver waren en Texel niet onder druk kon worden ge zet. Een bijzonder fraai doelpunt van Gerrie Mühren brak de ban; hij scoor de 2-4 met een effectvol afstands schot. Een kwartier voor tijd was de wed strijd voor Texel definitief over, toen Gerrie Plaatsman uit het veld werd gestuurd. Een (mislukte) poging om de doorgebroken Rep van achter neer te halen kon bij arbiter Brandjes niet door de beugel. Sussende taal van de oud-internationals ten spijt. Mooie goals Toch bloedde de wedstrijd niet dood. De oud-internationals kregen meer ruimte en legden de ene na de ande re mooie combinatie op de mat. Het publiek genoot en zag mooie doel punten: Rep 2-5, Oude Wesselink 2-6 en Van der Ham met een schitte rend lobje 2-7. Kort voor tijd mocht Rien Brouwer op de rand van bui tenspel doorgaan en tracteerde de uit zijn doel gesnelde Schrijvers even eens op een lob: eindstand 3-7. Na afloop had Gerrie Mühren een verklaring voor deze uitslag. „Ik had de jongens van Texel vooraf gewaar schuwd voor het spelletje dat de oud-internationals spelen. Texel be gon echter te gretig. Wij laten ze ko men en als ze de bal verliezen slaan we razendsnel toe. Texel was echter ook kapot van de zware trainings week." Speciale binding Mühren had genoten en sprak van „een geweldige ervaring". De voor demonstraties veelgevraagde Volen- dammer zei dat hij iets dergelijks zel den meemaakt, en dan zeker niet bij relatief kleine clubs als SV Texel. „Met Texel heb ik een speciale bin ding", aldus Gerrie Mühren. Over de kansen van Texel 1 in de derde klas se liet hij zich optimistisch uit. „Het is een gouden groep waar méér in zit. De selectie telt vijf of zes kanjers. Een geweldig sterk verdedigingscen trum, een goed middenveld en een onberekenbare voorhoede. Texel zou alleen vaker moeten temporiseren, de jongens lopen veel te veel. Dat heb ik ze proberen te leren tijdens de af gelopen week. Hopelijk is het van nut geweest." Gerrie, bedankt!" Simon Brand schudt voor de Mühren de hand. wedstrijd tegen de oud-internationals Gerrie VERVOLG VAN PAGINA 1 Subsidie voor de bibliotheek bestond tot nog toe uit een deel van de ge meente en een deel van het rijk. Met ingang van dit jaar is het rijksdeel overgedragen aan de gemeente en heeft het college vastgesteld dat de subsidie gelijk zou blijven, mits de rijksbijdrage aan de gemeente niet zou veranderen. Deze is echter van 7159.100,- verlaagd tot 7154.486,-. Vrijwel alle rijksbijdragen worden te genwoordig in een algemene uitke ring voor gemeenten gestort. Er is dus niet meer aan te geven voor welk onderdeel een bezuiniging is be doeld. Als een gemeente minder al gemene uitkering krijgt, mag men zelf uitzoeken waarop wordt gekort. Dat kan op één of enkele onderdelen zijn, maar ook gelijk verdeeld over de hele linie. Kooterkeet Peuterspeelzaal de Kooterkeet wil graag dat het voor de zelfstandige vereniging bestemde deel aan subsi die apart wordt vermeld in het pro gramma. Al enige jaren wordt geen subsidie per vereniging meer vermeld en sinds die tijd heeft De Kooterkeet iedere keer dit verzoek gedaan. Het is telkens afgewezen door het colle ge, zo ook nu. Voor 1990 is in het programma de zg. „WAGGS" toegepast. Dit is de Wet Arbeidsvoorwaardenontwikkeling Gepremieerde en Gesubsidieerde Sector. Met deze wet wordt het ge subsidieerde instellingen mogelijk ge maakt aan de CAO-eisen te voldoen, anders gezegd: door de WAGGS krij gen deze instanties financiële midde len voor de loonkostenstijging. De Texelse Muziek- en Dansschool heeft het toepassen van de WAGGS niet helemaal begrepen. Er wordt ge dacht dat men naast de WAGGS ook nog recht heeft op vergoeding van extra loonkosten. De situatie wordt vergeleken met die van de gemeente. De gemeente kan echter voor zich zelf de WAGGS niet toepassen en de loonkostenstijging die de muziek school extra wenst, zit al in de WAGGS verwerkt. De Muziek- en Dansschool wil tevens in het programma laten opnemen dat men bereid is te overleggen over het begrip raamsubsidie. Het college van B en W vindt dat overleg tussen sub sidiegever en -ontvanger altijd, op elk moment en op initiatief van welke partij dan ook kan plaats vinden, zo wel formeel als informeel. Het colle ge vindt dit zó vanzelfsprekend dat een vermelding in het jaarprogramma niet nodig is. De eindklassering van de Koger crosslopen is in zicht. Met nog twee wedstrijden te gaan, kan het in som mige categorieën nog spannend wor den. In andere categorieën is de strijd al gestreden. Zo is het niet moeilijk te voorspellen wie bij de 1,5 kilometer mini-jeugd met de eer zal gaan strijken. Onge twijfeld is dat Gerbrand Zoetelief. Ook de winnaars van de 4 kilometer jeugd en de 8 kilometer heren zijn genoegzaam bekend (respectievelijk Roald van der Slikke en Minne Goën- ga). Bij de 4 kilometer voor recrean ten is de strijd echter nog met gestreden. Hier maakt Joost Brouwer kans op het ereschavot te komen, maar ook Norbert Eelman en Herman Ploeger zijn hier nog toe in staat. Zondag zal tijdens de tiende crossloop waarschijnlijk de definitieve ontknoping plaatshebben. Jeugd. 1% km jongens: l.Jeroen van Soest 5 minuten 39 seconden, 2. Gerbrand Zoetelief 5.43: 3.Willem Dudok 5.44. Jeugd. 1 '4 km meisjes: 1 Merlin Huisman 6.04, 2 Ilse Beer- ling 6 27; 3.Jannie Blonk 6 34. Jeugd. 4 km jongens: tBastiaan van Hebei 17.37; 2 Roald van der Slikke 17.43; 3.Ronnie van der Slikke 18.15 Jeugd. 4 km meisjes: 1.E Schermer 20.34; 2.S Beyert 21 50; 3 E Lups 29.02. Dinsdag 8 augustus De gemeenteraad komt om 19.30 uur in het raadhuis in openbare vergadering bijeen, aan vang 19.30 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Licence to kill". Woensdag 9 augustus Het Folkloreprogramma in Den Burg staat in het teken van de straatmuzikanten. Om 19.00 uur is op de Groeneplaats een barbe cue met levende muziek en avondmarkt. In de Hervormde kerk van Oosterend geven „zingende groenteboer" bariton Karei Bo- gerd, mezzosopraan Jantine van Voorden en organist Cor Ploeg een uitvoering. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Licence to kill". Donderdag 10 augustus In het raadhuis heeft de raad scommissie voor Welzijnsbeleid een openbare vergadering, aan vang 19.00 uur. Onder andere behandeling van de reacties op het ontwerp jaarprogramma so ciaal cultureel werk. In theater-restaurant Klif lg brengt de groep Heren op Zj}, het programma „Zicht op hei»1 aanvang 21.00 uur. De groep bestaat uit drie heren, allen "p hetzelfde witte maatkostuum gestoken maar zeker niet uit zelfde hout gesneden. Herman Fluitman, Johan Hoogeboomt„ Evert de Vries menen zicht op heren te hebben. De ingrediënt van het programma: muzikalites originaliteit, timing en optimale' coördinatie. Close harmony, cynj sche teksten en komische inter mezzi wisselen elkaar voortdurend af. Veel van het re- pertoire is van eigen hand, mas ook maakten zij vertalingen en bewerkingen van van bestaanj. nummers, o.a. van Tom Waits, V valdi en Jules de Korte. Het draait in dit programma om da mesleed en herenliefde, waarb] zowel de gevoelige snaar als da botte bijl worden geroerd, of he nu gaat om het trieste leven of om een vrolijke dood. In Cinema Texel draait „Licence to kill"; 20.00 uur. Hoogwater Oudeschi Za. 12 aug. 2.50 en 15. Di. 8 aug. 0.17 en 12, Wo. 9 aug. 0.40 en 13 Do. 10 aug. 1.00 en 13. Laagwater valt gemiddeld 6 uur na hoogwater. Aan hetsu. is het een uur eerder hoogwn De zon komt 13 augustus op 6.20 uur en gaat onder om 2 Juur. 17 augustus volle maan, augustus springtij. (Aan het strand is het hoogwa ter ongeveer één uur eerder) 15 Heren, 4 km: 1 André Brouwer 16.04, 2.M. Frijns 16.06; 3. F. van Hebei 16 46 Dames, 4 km: 1.Marijke Stark 19.10; 2.lngrid van Lubek 1930; 3 .Ti 11 y Eelman 20.54. Heren, 8 km: Minne Goênga 27 49; 2.Theo Franchimon 28.39; 3.Ron Daalder 28.53 Heren. 8 km ve teranen: 1 H. Bos 31.32; 2.P Bakelaar 32.11; 3.J. Schober 32.23. Van de auto van een Duitse toerist, die in de Ruyslaan was geparkeerd, is in het weekend een imperial met fietsbeugels gestolen. Van een camping bij De Cocksdorp zijn racefietsonderdelen ter waarde van 7350,- gestolen. Het betrof een achterwiel, een velg en enkele tand wielen. Benadeelde is een 57-jarige Duitser. Uit de garderobe van een horecagele genheid in De Koog is een donker blauw spijkerjack gestolen. Dit behoorde aan een 19-jarige Duitse toerist. In een woning in Den Burg werd eind vorige week ingebroken. Vermist wordt een portemonnee met een in houd van 7375,-, eigendom van een 23-jarige Texelse. De onbekende dief had zich toegang verschaft door een raampje te forceren aan de achterzij de van de woning. De politie stelt een onderzoek in. De 32 deelnemers aan de „Texelron- de", het jaarlijkse toernooi van de Texelse vereniging De Eilandschut- ters, kunnen terugzien op een geslaagde aflevering. Het weer was goed. de opkomst eveneens en de nieuwe lokatie. de speelweide aan de Ploeglanderweg in de Dennen, viel in de smaak. Het enige nadeel was dat er wel eens een pijl tussen de bomen verdween en zelfs met de metaaldetector niet was terug te vinden. Van de 32 boogschutters kwamen er 24 van de vaste wal. Naast de or ganiserende Eilandschutters hadden drie verenigingen zich ingeschreven, afkomstig uit Den Helder, Heiloo en Hoorn. De meeste van hen zijn oude bekenden voor wie de Texelronde een soort reünie is. Gezelligheid staat voorop, maar de prestaties mogen niet worden uitgevlakt. Zeker niet voor de zogenoemde „prijsschutters", die vele toernooien aflopen en drie maal per week trainen. De Texelse keizersschutter Henk Witte wist hen echter goed partij te bieden. In de eerste klasse (de hoogste categorie) behaalde Witte een tweede plaats. Tot de Texelse schutters behoorde ook een aantal debutanten: nieuwe leden die zich begin dit jaar bij de club aanmeldden. Ze bliezen zondag hun partijtje behoorlijk mee. Eén jeugdlid wist zelfs beslag te leggs op de eerste plaats in de jongste klasse. In het najaar start De Eito schutters een nieuwe ledenwervii sactie. Beginners krijgen dan drie maanden lang gratis instructie en kunnen oefenen met materiaal va de club. Zondag werd geschoten op twee standen: 25 meter en 35 meter. I ze laatste afstand leverde veel problemen op. Ten eerste omdat I een weinig gebruikelijke afstand f ten tweede omdat wordt geschal op dezelfde schijven die op de 25 meter-baan worden gebruikt. 0|X lend was dat de winnaars vand! eerste en derde klasse juist eenn der goed resultaat behaalden op 25 meter-baan. Uitsla Eerste klasse: 1.C. in 't Panhuis INoorrftrf totaal 522 punten; 2.H. Witte (Eilandsck ters), 499 pt; 3.J. Eekhof (Noordkop), 49 Tweede klasse. 1.M. van Hel (Noordkop). pt; 2 M. van Oostindiè (Coenschutters), pt; 3.K. Looze (Noordkop), 467 pt. Texes 6.H Keijzer, 392 pt; 7.P. Boon, 371 pt. Derde klasse: 1.F. Kompas (Coenschutteo 487 pt; 2.J. Pastoor (Coenschutters), 47» 3.A. van der Hel (Noordkop), 473 pt- laars: 11. E. Bocke-Maas, 398 pt; 13.°» Heerwaarden, 367 pt, 17.K. van Heerw» den, 251 pt. Jeugd: 1 M. Drijver (Eilandschutters), 2.S, Moerbeek (Coenschutters), 325 pt Kikkert (Eilandschutters), 192 pt. Totaaluitslag verenigingen: 1,Noordkop pt; 2,Coenschutters 1437 pt; 3.Eilandschutters, 1289 pt. £v* Voor allen die het aangaat. Uit haar lichaam opgegaan tot haar Heer DOETJE KIKKERT - TERPSTRA U heeft met zoveel harte-warmte haar cr pen naar het licht, zodat haar reis voorspoed zijn. Onze warme dank daarvoor. De kinderen kil Hoofdrekenen is niet onbelangrijk als je wilt gaan boogschieten. Keizer Henk Witte vanI landschutters" noteert de gescoorde punten, terwijl Kees van Heerwaarden de pijlen uitI bord trekt.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2