L 5 m Texels tweetal beste in pittige nachthike Nieuw prof-avontuur voor Martin Koorn Van Texel 1 naar PEC Zwolle Aanrijding Uit het politierapport Zomeravondconcert Finale autopedrace climax in De Koog Lesrooster GVO Folklore-ongeluk Lepelaars PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 18 AUGUSTUS Ijj Donderdag 17 augustus De nieuwste James Bond-film „Licence to kill" gaat op Texel zijn negende week in. Sean Con- nery introduceerde „007" in 1962. Zes keer nam hij de Bond rol voor zijn rekening, totdat Ro ger More het van hem overnam. Weer zeven films later trad Timo thy Dalton aan met The Living Daylights. Twee keer eerder werd hij al gevraagd door producent Albert Broccoli. „Uiteindelijk heb ik ja gezegd, omdat ik het gevoel had dat ik deze berg maar eens moest beklimmen". Dalton wil James Bond terugbrengen naar de figuur die hij is in het werk van Fleming. De boeken van Fle ming liggen ten grondslag aan deze rol, zegt hij. Ze zijn heel slim geschreven. Fleming be schrijft een man die aan een kant koud, medogenloos en af standelijk is. Maar aan de andere kant wist hij dat de lezer zich moet kunnen identificeren. Dus zorgde hij ervoor dat Bond ook z'n aardige kanten heeft: hij heeft verbeelding en is zich be wust van zijn verantwoordelijk heid. „Licence to kill" draait vanavond om 20.00 uur in Cine ma Texel. Om 21.00 uur begint in theater- restaurant Klif 12 in Den Hoorn een cabaretvoorstelling van len van Duijnhoven. De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid heeft in het raadhuis een openbare vergadering 19.30 uur. Vrijdag 18 augustus Het PvdA-kamerlid F. Moor geeft in dorpshuis d'Ouwe ULO een openbare spreekbeurt over„Toe- komst en betaalbaarheid van de verzorgingsstaat". Aanvang 20.00 uur. Om 19.30 uur gaat de laatste crossloop van ZDH in Den Hoorn van start. In Cinema Texel draait om 19.00 en 22.00 uur „Licence to kill". Zaterdag 19 augustus Om 16.00 uur gaat de Wielerron de van Oudeschild van start. Om 15.00 uur is er een wedstrijd voor toer- en trimfietsers van Texel. Inschrijven in 't Skiltje van af 14.00 uur. In de Hervormde kerk te Den Burg treedt het Italiaanse koor „Soldanella" op, aanvang 21.00 uur. Om 19.00 en 21.00 uur draait in Cinema Texel „Licence to kill". Zondag 20 augustus Om 11.00 uur beginnen bij paal 17 wedstrijden om het Texels kampioenschap brandingsurfen. De Vereniging voor Vrienden van het Paard heeft de jaarlijkse ge- zelligheidsrit. Start bij Manege Akenburg. In Cinema Texel draait „Licence to kill": 20.00 uur. Maandag 21 augustus De Stichting Texelse Sportraad heeft in het raadhuis een open bare bestuursvergadering, aan vang 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Licence to kill". Dinsdag 22 augustus In de R.K. kerk in Den Burg wordt om 20.15 uur een zomera vondconcert gegeven door Dyo Wassink (orgel), Georg Meerwin (hobo) en Arno de Vries (bas). Toegang gratis. Om 20.00 uur draait in Cinema Texel „Licence to kill". Hoogwater Oudeschild Do. 17 aug. 9.36 en 22.10 Vr. 18 aug. 10.1 5 en 23.05 Za. 19 aug. 11.05 en 23.44 Zo. 20 aug. 11.45 en Ma. 21 aug. 0.30 en 12.24 Di 22 aug. 0.27 en 12.55 Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. De zon komt 20 augustus op om 6.32 uur en gaat onder om 20.53 uur. 23 augustus volle maan, 26 augustus doodtij. Op de Oosterenderweg vond maan dag een aanrijding plaats toen een 21-jarige motorrijder uit Oosterend een 58-jarige automobilist uit hetzelf de dorp wilde inhalen, terwijl deze linksaf de Koningsweg op wilde. Er vielen geen gewonden, maar de mo tor raakte total loss. De schade aan de auto viel mee. Het portierraam van de auto van een 32-jarige Duitse toeriste is maandag vernield. De wagen stond op een camping bij Den Hoorn. Na een jaartje in het tweede elftal van FC Utrecht leek het prof- avontuur voor de Texelse voetballer Martin Koorn voorbij. De linkerspits keerde terug bij zijn club SV Texel en was een welkome versterking voor het naar de derde klasse gepromo veerde Texel 1. Onverwacht toonde eerste divisieclub PEC Zwolle vorige week interesse en dinsdag werd de „transfer" afgerond. Met ingang van maandag traint Koorn mee met de hoofdmacht van PEC. Ook voor Martin Koorn (22) zelf kwam het aanbod van de Zwollena ren uit de lucht vallen. PEC-trainer Theo de Jong belde hem op na af loop van de trainingsweek die SV Texel begin augustus hield. Daarin werd aangetreden tegen de prof teams Volendam en FC Utrecht, als mede tegen een formatie met oud-internationals. Het voetbalwereld je is maar klein en via-via was De Jong, die versterking zocht voor de linkerkant van zijn elftal, getipt over Koorn. „In die trainingsweek speelde ik redelijk, maar geen moment kwam het in me op dat ik me opnieuw in Dinsdag wordt een zomeravondcon cert gegeven. In de R.K. kerk te De Cocksdorp musiceren dan Dyo Was sink (orgel), Georg Meerwijn (hobo) en Arno de Vries (bas). Het concert, dat georganiseerd wordt door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken, begint om 20.15 uur. De toegang is gratis, maar bij de uit gang van de kerk wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de kosten. Georg Meerwijn woont te Bamberg (Duitsland). Hij is solo-hoboïst van het Bambergse Symphonie-orkest. Hij treedt regelmatig in en buiten Duits land op. Arno de Vries is geboren te Hoorn in 1939 en woont te Stade (Duitsland). Hij studeerde in Osna- brück, Keulen en Wuppertal en geeft verschillende concerten in Duitsland en Nederland. De Vries is directeur van de Regionale Muziekschool te Stade. Dyo Wassink studeerde aan het conservatorium te Zwolle waar hij in 1968 het eindexamen (hoofd vak orgel) deed. Hij is in 1972 af gestudeerd voor het vak algemene muzikale vorming. Wassink volgde een cursus kerkmuziek te Utrecht. Hij is cantor-organist van de Nederlands Hervormde kerk van Den Burg, diri gent van de Interkerkelijke Cantorij Texel is is als docent verbonden aan de Texelse Muziek- en Dansschool. Het programma: 1 Orgel: preludio con Fuga in a-moll, J. S. Bach (1685-1750). 2. Bas en orgel: „Ad festa, fideles", Giovanni A. Rossetti (18e eeuw). 3. Bas en hobo: Aria: „Tritt auf die Glaubens- bahn".. J. S Bach. 4. Hobo Fantasie, G. Ph Telemann (1681-1767). De baan met de mini-bromfietsen op de folklore. 5. Bas, hobo en orgel: Aria: „Zischet nur, ste- chet, ihr feurigen Zungen", G Ph. Telemann. 6 Orgel: Fantasia in F-dur - Minuetto - Largo - Minuetto, G. Ph. Telemann. 7. Bas en orgel: „O Vulnera Doloris", Giaco- mo Carissimi (1605-1674). 8. Hobo en orgel: Sonata in C-dur - Grazioso - Allegro - Aria 1 en 2 - Giga, Charles Buterne (18e eeuw). 9. Bas en hobo: Aria „Endlich, endlich wird mein Joch", J. S Bach. de kijker had gevoetbald", aldus Koorn. „Bij Utrecht 2 maakte ik een onge lukkig seizoen door. Dat kwam vooral door de militaire dienst. Op een ge geven moment zat ik zelfs twee maanden in het buitenland en toen ik terugkwam, had ik een gigantische trainingsachterstand. Die probeerde ik zo snel mogelijk weg te werken, maar het resultaat was dat ik me blesseerde. Op het laatst deed ik in competitiewedstrijden niet eens meer mee. Na afloop van het seizoen maakte ik dan ook geen kans op het eerste en voor het tweede werd ik te oud. Aanbiedingen van andere clubs waren er ook niet, zodat ik naar SV Texel terugkeerde." De nieuwe kans die PEC hem bood, greep hij met met beide handen aan. Zaterdag speelde Koorn er een test wedstrijd en die liep zeer voorspoedig voor hem. In het duel tegen de amateur-hoofdklasser Germanicus stond Koorn in de eerste helft als linksback opgesteld. De rust werd bereikt met een 0-0 stand. Na de thee mocht Koorn op zijn vertrouwde linksbuitenplaats spelen. „Het liep meteen als een trein", glundert de voetballer. „We wonnen uiteindelijk met 6-1. Ik maakte het eerste doel punt en gaf twee voorzetten waaruit werd gescoord." In elk geval overtuigde hij de trainer met zijn optreden. PEC schotelde Koorn echter geen profcontract voor. In eerste instantie zal de Texelaar „op amateurbasis" in Zwolle voetballen. De profclub, die niet ruim in de finan ciële middelen zit, laat het van Koorns prestaties afhangen of hem de komende maanden alsnog een contract wordt aangeboden. Bij SV Texel is men uiteraard teleur gesteld over Koorns vertrek. Martin Koorn: „Zelf vind ik het ook wel jam mer, ik had hier graag willen voetbal len. Maar deze kans kan ik niet laten liggen, ik weet voor mezelf dat ik op dat niveau kan meedraaien." Na een moeizame tocht door het nachtelijk duister arriveerden Jan Dros en Gert Jan Wieten uit Den Burg als snelsten op het eindpunt van de „nachthike", die in de nacht van dinsdag op woensdag over half Texel voerde. Aan deze Wampex- achtige avonturentocht werd deelge nomen door vijftig personen, ver deeld over veertien groepen. Bijna alle deelnemers waren vakantiegan gers, maar volgens de winnaars was de tocht ook voor Texelaars een pit tige opgave. De jongens en meisjes van het mobiele Recreatieteam kre gen lof toegezwaaid voor de prima organisatie. Dros en Wieten, twee inmiddels erva ren deelnemers aan dergelijke activi teiten, volbrachten de nachthike precies volgens het snelst verwachte schema. Na 6 uur en 49 minuten klopten ze aan bij eindstation café De Slufter. Om acht uur 's avonds was het gezelschap vertrokken vanaf het Doolhof. Dit startpunt was hen opgegeven via een extra uitzending van Radio Texel op dinsdagmiddag. Ze moesten dan wel goed luisteren, want de boodschap was in een cryp tische omschrijving verpakt. Per fiets ging het vervolgens over half Texel (met name de noordelijke helft). Wie de illusie had de tocht geheel fiet send tot een goed einde te brengen, De competitie voor de zeepkisten en autopedracers beleefde woens dagavond in De Koog het slot. In een sfeervolle entourage op de Nika- del maakten vooral de autopedcou reurs tot negen jaar er een geweldig spannende finale van. Bennie Kee- som en Jelle Zwanenburg waren in het totaalklassement precies gelijk geëindigd, zodat er een beslissings race aan te pas moest komen. Met een banddikte verschil won Jelle Zwanenburg. In de categorie „zeepkisten grote wielen" bestond er geen twijfel over wie de sterkste was: Niels Huisman uit Ongeren. Hij won alle vier zeep kistenraces van deze zomer. In De Koog hield hij Ben Rentenaar en Ko Veltkamp achter zich. Eerlijkheidshal ve moet worden gezegd dat Niels kon gebruikmaken van de snelle zeepkist van Peter Jan Geus, die niet meer kan meedoen omdat hij daar voor te oud is geworden. Ko Velt kamp won de wedstrijd bij de kleine wielen, maar moest in het totaalklas sement Sander Witte laten voorgaan. Robert Huisman werd in De Koog derde. Jelle Zwanenburg won dus het klassement bij de autopedracers die jonger zijn dan negen jaar. In De Koog moest hij echter een ander la ten voorgaan: Nils Krone uit West- duitsland. Bij de oudere autopedracers was er een grote deel name: 22 personen werden door het organiserende Recreatieteam verleid om een poging te wagen. Jeroen Ha- ringa won voor Ben Rentenaar en Corina Hordijk. Door deze uitslag sleepte Corina de eerste plaats in het totaalklassement in de wacht. Zij bleef daarin Inge Rentenaar één puntje voor. kwam bedrogen uit. Bij de Krasse- keet moesten de avonturiers uit de kleren om de post in een aldaar te water liggend bootje te kunnen berei ken. Pogingen het bootje naar de kant te halen mislukten, omdat het door de organisatie stevig was veran kerd. Gelukkig wisten de deelnemers dat ze droge kleding bij zich moesten hebben. Een andere opdracht speelde zich af rond de uitkijktoren op de Fonteinsnol. Het was een heel klauter- en klimwerk om de volgende opdracht die in een boom hing, te kunnen bereiken. Nog inventiever was de organisatie te werk gegaan in het zwempark Mo lenkoog. De opdracht daar bestond uit het onthouden van zeven letters die tesamen een woord vormden. De letters stonden aan de binnenzijde van de glijbaan, zodat de deelnemers al glijdend achter de volgende op dracht kwamen. Slufter De oversteek van de Sluftergeul vormde voor een aantal groepen een onoverkomelijk probleem. Gelet op het opkomende water en aanzwellen de stroming, hielp de organisatie hen een handje. Het bleek dat sommige deelnemers daar aan het eind van hun latijn waren. Zij gaven toe de zwaarte van de nachthike te hebben onderschat, in de veronderstelling met een „nachtspel" van doen te hebben in plaats van een overle vingstocht. Het was de tweede en laatste nacht hike van deze zomer. Voor de jon gens en meisjes van het Recreatie team is dit evenement de moeilijkste opdracht, stelt coördinator Klaas van der Weide. „Met name qua organisa tie is zo'n hike niet eenvoudig. Voor de recreatieleiders, die doorgaans een studie volgen aan een sport- of toe ristische opleiding, is dit een belang rijke ervaring die ze later goed van pas kan komen. Als ik hen was, zou ik het draaiboek goed bewaren." In De Bijenkorf beginnen weer de trainingen van Gymvereniging Ooster end, onder leiding van Annemarie Nij- koops en Klarina Combé. Het rooster is als volgt. Dinsdag 22 augustus: 15.45-16 30 u. kleuters 3'/a-5 jr. 16 30-17 30 u. jazz, kinderen t/m 11 jr. 19 00-20.00 u jazz, iedereen Woensdag 23 augustus gym: 13.15-14 00 u. meisjes groep 3 en 4 14.00-15.00 u. dames 15 00-16.00 u. meisjes groep 5 en 6 16.00-17.00 u. extra training t/m 11 jr. 17.00-18 00 u. meisjes groep 7 en 8 18 00-19.00 u. meisjes V.O. Donderdag 24 augustus gym: 15.45-16.30 u kleuters groep 2 16.30-17.15 u jongens groep 3 en 4 17.15-18.15 u. jongens groep 5, 6 en 7 18.15-19.15 u. jongens groep 8 en V.O. 1915-20.15 u. extra training 20.15-21.30 u. dames 21 30-22 30 u. heren ENIG IDEE ENIG IDEE WAT HOE WE GEHANDICAPT A GEHANDICAPTEN ZIJN KAN KUNNEN BETEKENEN? /•-pssA HELPEN? 06 3213186 ALS HET JE WAT OOÉT. DOE DAN WAT, Op de folklore was het woensdag de „Dag van het Kind". Op de Groene- plaats waren diverse attracties op gesteld, waaronder een baan voor mini-bromfietsen. Een 13-jarige jon gen uit Den Burg werd, gezeten op zo'n brommertje, onwel en viel met zijn hoofd op de straat. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis in Den Helder gebracht. Kort na dit ongeluk kwam een ander kind met een mini-bromfiets ten val en werd met een wond aan de knie naar de dokter gebracht. Dat gebeur de door een werknemer van Leliveld attractieverhuur uit Nieuwveen, de exploitant van de bromfietsbaan. De politie nam de bromfietsbaan ir ogenschouw en concludeerde dat» voldoende veiligheidsmaatregelen door de eigenaar waren genomen. Om de baan was een luchtkussen aangebracht en enkele bomen mid'je nin waren met strobalen beveiligd, De brommertjes staan zó afge: dat ze niet harder gaan dan een fe en er was constant iemand aanwei om alles in de gaten te houden. De eigenaar van Leliveld attractieve huur reageerde geschrokken op de ongelukken. „Ik reis hier al vier jaar mee rond en er is nooit iets ernsti gers gebeurd dan een paar schaaf wonden. We zijn vorig jaar ook op Texel geweest en toen ging alles prr ma". VERVOLG VAN PAGINA 1 zullen daarom steeds meer fretten komen en een drama zoals zich nu heeft afgespeeld in de Muy, zal zich geregeld gaan voordoen, zo wordt gevreesd. Naast een verbod om met fretten te jagen zullen de gelden die nodig zijn voor reservaatbeheer weer op het oude noodzakelijke niveau ge bracht moeten worden, zodat er kans is dat de fretten worden uitgeroeid. Wettig Voelt Staatsbosbeheer iets voor een „fretverbod" bij de konijnenjacht? Desgevraagd verklaarde districts hoofd R. Klaassen van Staatsbosbe heer Texel daarover geen mening ti kunnen geven. „Jagen met frettem wettelijk geoorloofd zodat we er moeilijk bezwaar tegen kunnen me ken. Laat de minister zich maar ui spreken. Onze reservaatbewakers doen hun best om zoveel mogelijk fretten te vangen, maar ik geef toe dat hun mogelijkheden beperkt zijn. De mensen zijn er in de eerste pta voor bewaking, excursies en onder houd van het terrein en hebbenjs aan al aardig de handen vol. Vonj jaar werkten we nog met zes vaste en zes tijdelijke krachten, dit jaar moeten we het met twee man mi» der doen". De Heer is mijn Herder. Reeds bij het leven wachter van het licht, is tot troost van ons allen in het Goddelijke Licht verheven, mijn geliefde man, onze ge liefde vader, grootvader en overgrootvader Simon Pieter Troost Op de gezegende leeftijd van 93 jaar. Wij zijn dankbaar voor het rijke leven dat hij geleefd heeft en de liefde waarmee hij ons heeft omringd. Den Hoorn: A. Troost-Lap Annie en Arie Den Helder: Biem en Welmoet Den Burg: Henk en Trijntje Staphorst: Grietje en Harry Amsterdam: Pieter Simon kleinkinderen en achterkleinkinderen Den Hoorn 1797 AG, Herenstraat 65 15 augustus 1989 De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 18 augustus om 14.00 uur in de Nederlands Hervormde kerk te Den Hoorn, waarna de be grafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in dorpshuis De Waldhoorn. Liever geen bloemen. Ik wil iedereen die aan mij gedacht heeft tijdens mijn verblijf in het zie kenhuis en bij mijn thuis komst hartelijk danken. Het was geweldig. M. Moens-Schaatsenberg Geboren: Naomi Tromp Peter, Elske Joram, Chana Tromp 14 augustus 1989 Weverstraat 57 1791 AB Den Burg Piet Koning en Marleen Barendregt gaan 1 september om 16.30 uur trouwen in het gemeentehuis te Den Burg. U bent van harte wel kom op onze receptie van 20.00 tot 21.00 uur in „Strends End", Ach tertune 9, Oosterend. Ons adres: Kotterstraat 4 1794 BE Oosterend tel. 02220-18390 Op 1 september as. gaan Anne Marie Gertenbx en Paul de Grave trouwen, om 15.00 uur in het gemeentehuis It Den Burg. Gelegenheid tot felicite ren van 19.30 tot 21.0) uur in „Theodorahoew", Burgerhoutstraat 13 te Den Burg. Ons adres blijft: Noordwester 124 1791 HG Den Burg. P.S. Wilt u ons verwen nen met een kado, dan hebben we het lie ver zo: YVONNE WNGEf.W- "ALSEREEN VERENIGING IS DIE OVER U WMKI, ZOUI LID\ DERMNDSEFODf Zaterdagavond aanstak Hotel De Lindeboom g ge dansavond met orkest. Aanvanc Zaterdag 19 aug. melmarkt in Oosterendv gebakken vis vanaf uur. De rommelmarkt W9 om 12.30 uur met rad v avontuur, diverse attr en weer muziek van rommelmarktkapek^^ Zaterdagavond aanstap Hotel De Lindeboom 9«^ ge dansavond m«' orkest Aanvang^zW^ Coupon novilon en 200, 300 en 400 bi zen. Bosnia Won#*' richting.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2