èxel via penalty's in folgende bekerronde BS Gewonde in autocross C Pupillen toernooi Inschrijving voor de najaarsmarathon Duivensport aining Boysjeugd C-trainingen in erlandse Huis Pubieksprijs voor Tiny Bakker-Hopman Laatste crossloop ZDH met bekende winnaars Derde clubwedstrijd KZV Westerslag Haai aan de haak Zaalvoetbal van start MAB clubcross Geslaagd Verrassende winnaar Ronde van Oudeschild Verloting Directiewisseling bij NIOZ „Zonnekind"poppen maken lAG 22 AUGUSTUS 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 heeft door het beter nemen penalty's (alle vijf werden be tons gezien tweede klasser Kol- Boys uit Alkmaar uit te !tolen. Texel, uitkomend in de ding waarmee vorig jaar het pioenschap werd behaald, kon in de eerste helft en begin tweede helft niet overtuigen, van Veen was nieuw in de Bdmacht brandende zon misten de len van trainer Aad Vaars de tipte en de inzet welke van hen tl verwacht. Er zat te weinig be ing in de ploeg en er werd veel odig balverlies geleden. Kolping daarentegen liet het balletje lek- :ond gaan en kreeg die gelegen- ook doordat de eilandbewoners tegenstander veel te veel ruimte i. De rust brak aan met een 0-0 In de tweede helft het zelfde Ibeeld als de eerste helft, hetgeen (eerde in twee verdiende Kolping i-goals. Certon van de Veld zorg- voor 1-0 en René Kopershoek be- een door arbiter Hes terecht «wezen penalty. Even leek het er dat Texel het er bij zou laten zit- tolping Boys kreeg nog een goe- ians om de voorsprong te ■oten naar 3-0, echter keeper Heerschap voorkwam dit op (terende wijze. Na dit moment er iets te veranderen in het spel, mede door een schitterend men vrije trap van Klaas Dirk m, die de stand terugbracht tot Tien minuten voor tijd wist Er- toning de ploegen op gelijke ]ie brengen door goed voorberei- hverk van Koos Tjepkema en «zet op maat van Wim van .oorbereiding op het komende een houdt SVC op zaterdag een iF pupillen toernooi op het veld tót Eierlandse Huis. vang: 14.00 uur -uitreiking: ongeveer 16.30 uur Veen. Wim van Veen was rech terspits gaan spelen toen Dirk Ba- rends voor Rien Brouwer in de ploeg was gekomen. Texel wist deze stand tot het einde vast te houden, waar door penalty's de beslissing moesten brengen. De Texel spelers, Gerry Plaatsman, Simon Brand, Paul van Exel, Erwin Koning en Dirk Barends maakten geen fout en keeper Bart Heerschap was goed ter plekke op een Kolping Boys inzet. Texel dus naar de volgende ronde, en speelt uit tegen de winnaar van Helder - AFC'34. Zondag 3 september houdt de Vere niging Vrienden van het Paard de na jaarsmarathon. De resultaten hiervan (samen met die van de voorjaarsma rathon) tellen mee voor de wisselbe ker. De organisatie heeft wederom een parcours uitgezet van 16 kilome ter, onderbroken door een aantal hin dernissen en/of stap/drafproef. Opgave kan tot uiterlijk 26 augustus bij L. Eelman-Vos, telefoon 12746. De startplaats is op het parkeerter rein bij Manege Akenburg. Be langstellenden kunnen aldaar een route afhalen, zodat de verrichtingen van de aanspanningen kunnen wor den gevolgd. In het kader van het na tionale milieu-bewustzijn wordt belangstellenden verzocht per fiets het bos in te gaan op de daarvoor bekende paden. Op verzoek van en kele rijders zal een tijdwaarneming plaatsvinden bij de hindernissen, wat de onderlinge strijd zeker zal doen toenemen. Bovendien krijgen de tweewielige wagens een negatieve handicap en de dubbelspannen een positieve handicap mee, uiteraard in de vorm van strafpunten. imma: Ru. SVC El-Texel E3 15 u. SVC FTDe Koog F1 15 u. Texel E3-De Koog E1 'Ou. De Koog F1-Oosterend F1 15 u. De Koog E1-SVC E1 50 u. Oosterend F1-SVC F1 tdere wedstrijd worden er op het 5 twee penalty's genomen. ingang van deze week beginnen 'Oetbaltrainingen voor de jeugd en tós van Texelse Boys weer. De sningen staan onder leiding van r^euwe trainer Klaas van der Wei- takend van zwempark Molenkoog tel zomerrecreatiewerk. Nieuwe to kunnen zich aanmelden bij de 1ri9 op het terrein van Texelse isaan de Haffelderweg, of bij ^secretaris Henk Pennings, tel. '61 Voor nieuwe jeugdleden is het 6 half jaar gratis. "trainingsschema: Wdag; 14 00-15 00 E-jumoren; 4l1600 D2-junioren; 16.00-17.00 fooien 17 00-18.00 C-jumoren; ^1900 B-junioren. J*0: 16 00-17 00 F-pupillen, W800 D1 en D2. 18.00-19 00 C- 'ir; '9 00 20.00 B-junioren. '119.30-20.30 dames. "Wels zijn de gymlessen van SVC begonnen. Onder leiding van emane Nijkoops wordt er op ^ag op de volgende tijden ge- fxl. 'ju. dames groep 1 en 2 u. groep 3 en 4 ju. groep 5 en 6 u groep 7, 8 en V.O. ju dames conditietraining u. heren -onderdag 31 ugustus begint de •Mtraining om 20.30 uur, onder '3 ran Jan Schroeder. Tot okto- ®5l"en beginners en gevorderden daarna komen er aparte tij- 0e Jazzgymtraining begint op Ugustus om 19.15 uur, onder lei- Klarina Combé. De training 'w SVC E en F pupillen is dit "woensdag van 17,30 tot JWr, onder leiding van Maarten 'oor inlichtingen: C. den Bra- n 11246, Na de jonge duivenvluchten gingen zaterdag de navluchten van start, waarbij jonge en oude duiven in één concours worden gespeeld. Roosen daal was de plaats, waar 87 Texelse duiven om 8.00 uur werden gelost. Het was prachtig weer met een zuid oosten wind, dus niets stond een pri ma wedstrijd in de weg. De eerste duif kwam om 10.01,17 uur aan op het hok van Arie Ellen met een snel heid van 14.05,35 m/min. Uitslag Arie Ellen: 1, 2, 5, 9, 11, 12, 16; Meyert de Waard: 3, 6, 10, Herman Groeneveld: 4, 15; Walter Bremer- 7, 8, 14; Sjoerd Feenstra 13, 17. De publieksprijs van de Toer-ln ten toonstelling ,,Van kust tot kust" is toegekend aan Tiny Bakker-Hopman uit De Koog voor haar textielschilderij ,,De Golf". In 53 van de 179 formu lieren die het publiek tijdens de expo sitie indiende, werd het werkstuk van Tiny Bakker als beste aangegeven, wat inhield dat op „De Golf" de meeste stemmen voor de pu blieksprijs werden uitgebracht. Vrijdag namen 63 lopers deel aan de zevende en laatste crossloop van sv ZDH in Den Hoorn. De 8 km werd gewonnen door de parcours- recordhouder Helmut Schweer uit Osnabrück (1987: 26.59 min.) in een tijd van 28.02 minuten. Na afloop van de uitreiking van de dagprijzen en de verloting van de ex tra prijzen, die door ondernemers uit Den Hoorn elke week weer worden beschikbaar gesteld en door de deel nemers zeer worden gewaardeerd, vond de uitreiking van de prijzen voor de eindklassementen plaats. In verge lijking met vorig jaar konden drie klassementswinnaars hun positie be houden (Minne Goënga, Piet Bakelaar - nu sterk bedreigd door Wim Daman - en Ronald van der Slikke). Opval lend was de grote deelname van Texelse vrouwen, vooral gestimuleerd door Coby Bakelaar, die een enthou- Met mooi zonnig weer werd zondag de derde clubwedstrijd van kustzeil- vereniging Westerslag gezeild. Dit maal werd een lange-baanwedstrijd gezeild, wat inhield dat de deelne mers bij Paal 17 startten, vervolgens bij Paal 15 een boei moesten ronden om daarna in de richting van De Koog te zeilen. Ter hoogte van het Badhotel werd rond de meetpaal ge varen, waarna de terugtocht naar Paal 17 werd aanvaard. Een totale afstand van ongeveer vijf kilometer. De eerste manche was vanaf de start spannend. Bij zogenaamde licht-weer- omstandigheden (de windkracht was ongeveer 3), komt het vooral om tac tiek en kennis van het water aan. Voor het aanwezige publiek was het leuk dat een groot aantal deelnemers het stuk naar de meetpaal dicht on der de kust voeren, om zoveel moge lijk profijt van de lopende ebstroom te hebben. De tweede manche gaf ongeveer hetzelfde beeld, totdat de wind het halverwege de wedstrijd liet afweten en de catamarans in een dobbertempo over de wedstrijdbaan gingen. Gelukkig wisten de meeste deelnemers evenwel op eigen kracht over de finish te komen. Uitslagen: 1 Willem Houwing/Corrie Kuip (Prindle 18,2); 2. Van Uunen/Eeldermk (Hobie 18); 3. Kees Bakker/Margo Noom (Hobie 18). De uiteindelijke clubkampioen wordt als ge bruikelijk bekend gemaakt op de najaarsverga dering ,,'n Unicum", zo noemen ken ners de vangst die de heer Winter uit IJsseistein woens dag deed. Tijdens een tocht op de Waddenzee met het Texelse sportvisschip „De Rival" van Hans Jongedijk, wist hij een zandhaai aan de haak te slaan. Het komt al zeer zelden voor dat dit type haai in de Wad denzee in de netten van vis sersschepen belandt, dus laat staan dat hij met een hengel wordt gevangen. Volgens de vorig jaar uitgegeven gids „Vis sen in Nederland" van de Ko ninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging komt de zandhaai sporadisch voor langs de Nederlandse kust. Het exemplaar van de heer Winter, die zijn vakantie doorbrengt op camping Loodsmansduin, is zo'n veertig centimeter. Dat is niet groot, want het in 1982 gevestigde Nederlands hengeirecord staat op 1,2 meter. (Foto: Bert Ko ning) iOui siast loopgroepje heeft opgezet, In de loop van de zomer wisten de dames hun tijden'steeds te verbeteren. In voorgaande jaren was de deelname van vrouwen vaak teleurstellend. Hieronder volgen de uitslagen van vrijdag en de volledige eindklasse menten (naam en gemiddelde tijd: al leen de beste vier tijden tellen meel Uitslagen vrijdag 8 km, vrije inschrijving: 1 Helmut Schweer 28.02 min., 2. Jan Zijm 29.33; 3. Bert Adri- aensens 33 33. 8 km, veteranen: 1. Joachim Schober 31.36; 2. Wim Daman 31.40; 3. Piet Bakelaar 31.55. 4 km, vrouwen vanaf 15 jaar: 1. Tilly Eelman 18.39, 2. Mirjam Arkenbout 20.06; 3. Tieneke Buningh 21 01 4 km, man nen vanaf 15 jaar 1. André Brouwer 14 07; 2 Theo Franchimon 14.10; 3. A. Schout 14.50. 4 km, jeugd t/m 14 jaar: 1. Ronny v/d Slikke 16 24: 2. Aart Vietor 17 37; 3. Sieme Zijm 18.14; 4. Eva Schermer (m) 18 26 Eindklassementen 8 km, vrije inschrijving: 1. Minne Goënga 28.46 min.; 2. Jan Zijm 29.34 8 km, vetera nen: 1 Piet Bakelaar 32.11; 2. Wim Daman 32.20; 3. Cees Vinke 33.32, 4 Theo Takes 35 34. 4 km, vrouwen vanaf 15 jaar: 1. Tilly Eelman 18.44, 2. Mirjam Arkenbout-Rotteveel 21.19; p. Carla Roeper 21.40; 4. Ina van Sam- beek 21.46, 5 Corrie Witte 22.10; 6. Coby Bakelaar 22.25; 7. Anneke Hoogenbosch 23. 13; 8 Ina Gerritsen 24.05; 9. Gerda Takes 24.50; 10. Hanneke Kooger 28.19. 4 km, mannen vanaf 15 jaar: 1. Theo Franchimon 14 03; 2. Harry 8akker 15 27, 3. Rob de Veij 15.41; 4. Douwe Dijker 15.55; 5. Marcel Witte 15.57; 6 Alexander Boks 16.17; 7 Tony van der Vis 16.29; 8. Peter Bakker 16.30; 9 M.C Stoepker 17.14, 10. Eddy Zegers 17.52; 11. Wilfried Commandeur 18.56; 12. Gerard Ap pelman 19,25; 13. Henk de Ruyter 20.03. 4 km, jeugd t/m 14 jaar: 1. Roald van der Slikke 15 53; 2. Ronny van der Slikke 16.22; 3 Rens Afman 19.56, 4. Sjors Takes 2113; 5. Kasper Zijm 22.33. De volledige eindklassementen (met alle tijden) kunnen kosteloos worden opgevraagd bij Ben Bakker (telefoon 19523): deze worden ook gepubli ceerd in „De Hoornder". Vrijdag begint de zaalvoetbalcompe titie weer, drie dagen later dan gep land. Uitstel, veroorzaakt door het aanbrengen van valbeschermingen aan de schuivende wanden van sporthal Ons Genoegen. Competitieleider Jan Willem Boon had voor de eerste week van de competitie allemaal bekerwedstrijden gepland, maar deze worden verscho ven naar een later tijdstip. Een tweede moeilijkheid aan het be gin van het nieuwe seizoen wordt gevormd door de herinvoering van de spelerskaarten. Kaarten, die door de spelende teams aan het begin van de wedstrijd moeten worden overhandigt aan de tijdwaarneming. Veel teams schijnen zich niet te realiseren dat zonder spelerskaart niet kan worden gespeeld en zorgen daarmee voor hoofdbrekens bij de commissie en de verenigingsbestuurders. Goed nieuws voor de nieuwe compe titie is dat Texel dit jaar twee verte genwoordigende teams heeft in de overkantse competitie. Allereerst Gamma, dat weer interregionaal speelt en zich ook dit seizoen wel zal kunnen handhaven. Bovendien is het te verwachten dat het team met wat meer strijd hoger in zijn klasse kan eindigen. De tweede Texelse verte genwoordiging is Texel BV, dat een klasse lager speelt dan Gamma. In dit team spelen niet alleen Texelaars, maar ook spelers van de overkant. Dit was nodig omdat de animo van Texelse zijde wat tegenviel. Nieuw in het team van Texel BV is Joost Brou- De eilandelijke hoofdklasse zal ook dit jaar weer spannende wedstrijden te zien geven. Favorieten voor de ein doverwinning zijn in de eerste plaats Casino, de tweevoudige kampioen, dat zeker op zoek zal zijn naar het constante niveau van twee jaar gele den. Dan Gamma 2, al zal het voor dit team steeds moeilijker worden om zich te handhaven. Verder is daar Mantje, dat zeker niet kansloos is, mits wat meer met het verstand wordt gevoetbald en de leden van dit team zich gaan realiseren dat een wedstrijd pas voorbij is als het laat ste fluitsignaal heeft geklonken. Lang met kansloos zijn ook Texel BV 2, een ploeg die in staat moet zijn om het de koplopers moeilijk te maken, en De Krim. Programma: Vrijdag 25 augustus: 17.00 u. Texel 3-Texel 4 (j) 17.45 u. Klif 2-Gamma5 18.35 u. De Koog 4-Mantje 19.25 u. De Krim 3-Gamma 4 20.15 u. Texel 4-Klif 1 21.05 u De Krim-Jelleboog 3 21.55 u. ZDH-Oosterend 3 22.45 u. Oosterend-De Koog Zaaldienst: Texel BV Maandag 28 augustus: 17.15 u. Texel 7-Texel 5 (j3) 17.45 u. Oosterend 3-De Koog 2 (j) 18.15 u. Casino 3-CZV De Krim (j2) Zaaldienst: Texel elektra Zondag werd onder extreem zomer se omstandigheden de voorlaatste MAB competitiemotorcross afge werkt. De diepe knippen in de baan en de hitte tussen de geluidswallen die de baan omzomen zorgden er voor dat de crossers een flinke aan slag op hun conditie moesten plegen. Voor Michael Kortenhoeve was de vreugde van korte duur; al in de eer ste bocht na de start kwam hij ten val en moest zich met een gekraakte knie onder doktersbehandeling stellen. Uitslagen Recranten: 1. Ronald Zijm; 2. Hans de Winter; 3. Albert Zandstra, 4 Gijs v/d Vring. Junioren: 1 Verlin Eelman; 2. Mark Pijper; 3. Bart Wijs- man. Senioren 125 cc: 1 Remco de Beer, 2 Pieter Koper; 3. Wllem Boersen, 4. Frans Boersen. Senioren 250 cc: 1. Nico Bakker; 2. Niels Koorn. De volgende wedstrijd wordt gehou den op het circuit „Baggelhuizen" bij Assen op 17 september. Dit als on derdeel van het trainingsweekend dat aanvankelijk op 8 en 9 april gepland was, maar toen verregende. De MAB motorcrossleden vertrekken nu dus op zaterdag 16 september, boot 8 uur, richting Assen. Er wordt dan door instructeurs van de MTTK ge tracht hen de fijne kneepjes van het motorcrossen bij te brengen. Bij het crossterrein wordt overnacht. Zondag wordt een clubcross gehouden met deelname van de MAB en de MTTK. Texelse autocrossers hebben succes gehad tijdens een cross zondag in Sint Maarten. Corinne Plaatsman was echter onfortuinlijk: ze sloeg over de kop en belandde met een zware hersenschudding in het zie kenhuis. In de formule II was de eerste plaats voor Klaas Pieter Zuidewind. Jan Plaatsman werd derde en René Witte vierde. Martin Betsema had pech. Hij lag op kop in de finale, maar zijn gas bleef hangen en zodoende kwam hij in de sloot terecht. Theo Veeger haalde een vijfde plaats in de formule I. Het noodlot sloeg toe voor Simon de Smit. Nadat hij twee keer als eerste en één keer als tweede was geëindigd, startte hij als favoriet in de finale. Zijn auto liet hem in de steek en bleef staan. In de 1700 klasse werd Bert Uitgeest derde. Hans Veeger kwam in de fina le in de sloot. Steven de Wit werd na de eerste manche voor de rest van de cross gediskwalificeerd omdat hij na de finishvlag nog op een andere auto inreed. In de afvalrace voor 1700 klasse en formule II gereden door dames was een eerste plaats weggelegd voor In ge van Heerwaarden Zij versloeg de concurrentie met twee ronden voor sprong. Voor het vakdiploma aannemer slaag de te Alkmaar Nico de Graaf uit De Cocksdorp. Voor het technische gedeelte van het vakdiploma slaagde Tine van Heer waarden. Drankrijder Een toerist uit Hoofddorp werd in de nacht van woensdag op donderdag aangehouden. Hij bleek 605 micro gram alcohol per liter uitgeademde lucht te hebben, terwijl maar 220 is toegestaan. Daarnaast had de man geen rijbewijs. De Oudeschilder wielerronde had zaterdag een verrassende winnaar. Jacco van Kooten uit Breezand is geen bekende naam in de regionale dorpen rondes. Zijn medevluchter die hij op de haven in de eindsprint versloeg, komt wél regelmatig hoog in de uitslagen voor: Hans Baltus, die onlangs in Ca nada wereldkampioen bij de politiespelen werd. Pim Keet man behoudt de eerste plaats in het totaalklassement, dat wordt gesponsord door wol boetiek 't Skuurtje. Texelse ren ners wisten niet bij de besten te finishen in Oudeschild. Ook niet de lokale favoriet (en Texels kampioen) Theo Boom, die hier op de foto van Bert Koning zojuist de prijzen aan de winnaar heeft uitgereikt. ENIG IDEE ENIG IDEE WAT HOE WE GEHANDICAPT A GEHANDICAPTEN ZIJN KAN AA KUNNEN BETEKENEN? /4Ü&\ HELPEN? 06-32iaiee -\ ALS HET JE WAT OOET. 00E OAN WAT Uitslag verloting rommeltjesmarkt Den Hoorn, 17 augustus 1989 op nummer: 677, 708, 738, 692. Afha len prijsje bij Zwanenburg, Naalrand 9 of donderdag a.s. in Ons Huis. In verband met het vertrek (en in middels overlijden) van prof. dr. J.J. Zijlstra als algemeen directeur en het aanstaande afscheid van zijn opvol ger prof. dr. E.K. Duursma per 1 de cember a.s., krijgt de directie van het Nederlands Instituut voor Onder zoek der Zee een andere samenstel ling en taakverdeling. Op 1 september a.s. wordt mevrouw drs M.J. Rietveld directeur. Zij is ver antwoordelijk voor de algemene gang van zaken, de organisatorische en be leidskwesties en het overleg met an dere instanties, zoals overheidsorganen en de koepelorgani satie NWO. Dr P.A.J.W. de Wilde, thans plaatsver vanger van prof. Duursma, zal in gaand 15 oktober a.s. optreden als interim wetenschappelijk directeur, in afwachting van een opvolger van prof. Duursma. De Wide is verant woordelijk voor alle wetenschappelij ke aangelegenheden van het NIOZ. Prof. Duursma blijft buitengewoon hoogleraar algemene oceanologie aan de Rijksuniversiteit Groningen. De cursus op het NIOZ zal onder zijn lei ding blijven plaatsvinden. In de functie van Ing. E. van Abs als technisch administratief directeur komt geen verandering. Eind augustus gaan de cursussen zonnekindpoppen maken weer van start. Deze speelpoppen worden ge maakt van natuurlijke materialen zo als katoen en tricot, en gevuld met schapenwol, waardoor ze zacht, warm en „levend" aanvoelen. De ge zichtsuitdrukking wordt vaag gehou den, waardoor kinderen in hun spel en fantasie de pop kunnen „zien" la chen en huilen. Zonnekindpoppen zijn er voor verschillende leeftijden. Het knuffelpopje voor de peuters, de lijs- jespop voor de kleuters en de lede- matenpop, met beweegbare armen en benen, voor kinderen vanaf een jaar of zeven. De poppen worden stap voor stap gemaakt en het leuke is dat ook mensen die zichzelf met handig vinden met naald en draad, een prachtige pop kunnen maken. Tij dens de cursussen wordt altijd be gonnen met het maken van een knuffelpopje, waarbij alle belangrijke technieken worden gebruikt. Daarna kan er een vervolgcursus worden ge daan voor de lijsjes, ledenmatenpop of babypop. Bij voldoende belangstel ling wordt vóór de herfstvakantie een cursus in elke soort pop gegeven. We geïnterresseerd is kan zich opge ven of informatie vragen bij Jeannet van Abs, telefoon 13644. Na de herfstvakantie begint de cursus kerst groep maken. Ook hiervoor kan men nu zich reeds (vrijblijvend) opgeven.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7