3een alcohol tot een ur na jeugdactiviteit" Avondmavo kan nog volwassenen plaatsen en W in nota over sportkantines: Lessen starten volgende week Moeilijker marathon voor aanspanningen Beijert Accountancy in gewaagd gebouw Familie Schuyl koopt bungalows „Eldorado" Cursussen voor ouderen Bouwvergunningen Snoepgoed gestolen Winterprogramma volksdansgroep „De Lutine" is verhuisd dag 1 SEPTEMBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ta di M IP es t! }d: college van B en W wil er e Texelse sportverenigin- op aandringen dat zij geen iol schenken tot een uur e beëindiging van activitei- voor jongeren tot en met aar. Met deze beperkende aak hopen B en W dat de ■j minder met het gebruik alcohol door ouderen in kantines zal worden ge- ronteerd. Deze aanbeveling t in de gemeentelijke nota 0rt en alcohol" die nu ibaar is geworden. nota staat dat B en W het op nment niet zien zitten sportac- iodaties een totaal alcoholver- leggen „om economische ciale redenen". „De verenigin- orden geconfronteerd met ex- «letekorten en het gevaar is dat de sociale functie van de jgmg verplaatst wordt naar de commerciële horeca", aldus B die hiermee het ambtelijk ad- mderschrijven. De afdeling cul- zaken kwam tot het advies op »an een enquête die onder de sportverenigingen met een kantine werd gehouden. B en bben het advies niet geheel op- het college wil het schenken en wijn in de sporthal ver- zo maakte wethouder Zegers ipen weekend bekend, enquête-resultaten werd ge- ideerd dat het gebruik van al door jongeren tot en met 16 sportaccommodaties nihil is binnen verenigingen en door orthal-beheerder een vrij stren- :iale controle plaatsvindt, nderzoek was gericht op het licht-alcoholische dranken, sterke alcohol niet de Texelse antines mag worden geschon- )at is vastgelegd in de overeen- paracommercieel gebruik van al-culturele instellingen". Spe- werd de aandacht gericht op de mtatie van jongeren tot en met met alcohol. Alle verenigingen een eigen kantine beschik- erden bij het onderzoek betrok- voetbalveremgingen SV Texel, Boys, Oosterend, ZDH en De tennisvereniging Deuce, de arfclub Texel, de Stichting akte Manege Texel en de Gym vereniging Texel {die de kelder Beatrixzaal af en toe als kan- pbruikt). Verder richtten de on- akers zich op de kantine van Ons Genoegen en de kiosk wembad Molenkoog. Alleen de van de kiosk nam niet deel enquête. Er werd niet alleen naar hoe in de kantines met wordt omgegaan, maar ook taken als het aantal uren dat portkantine open is en de hoe- septembernummer van partij- Drevel" van D66 Noord veelheid jeugdactiviteiten (trainingen, wedstrijden, toernooien, spelmidda- gen). Alle verenigingen en de sporthalbe heerder beantwoorden de vraag of er tijdens jeugdtrainingen en - wedstrijden alcohol wordt geschon ken met „nee". Vrijwel alle geënque- teerde clubs verwachten dan ook geen omzetdaling als gevolg van een eventueel verbod op het schenken van alcohol tijdens jeugdactiviteiten. De meeste clubs vinden dat ze mo menteel voldoende actie voeren om het alcoholgebruik bij de jeugd tegen te gaan en overwegen geen nieuwe maatregelen. Opheffing Tot slot is geïnformeerd naar de fi nanciële consequenties van een to taal alcoholverbod. SV Texel antwoordde dat dit de opheffing van de vereniging zou kunnen betekenen, Texelse Boys en SV Oosterend lieten zich uit in soortgelijke termen. Vol gens SVO zou sprake zijn van een omzetdaling van f 700,- per week en ZDH verwacht 25 procent minder omzet. SV De Koog was in 1986 al eens geconfronteerd met een tijdelijk verbod op het schenken van alcohol, omdat de kantine niet aan de eisen voldeed. Gevolg: een omzetdaling van 30 procent. Deuce en SOMT ver wachten een groter exploitatietekort. Voor GVT zijn de gevolgen beperkt en voor de Windsurfclub zijn er hele maal geen consequenties. Het ver haal van pachter Willem Kalk van Ons Genoegen is inmiddels bekend: hij denkt dat dit het einde van de pachtovereenkomst betekent, omdat zonder alcohol geen rendabele exploi tatie mogelijk is. De onderzoeksbevindingen in de nota „Sport en alcohol" zijn ter beoorde ling voorgelegd aan de rijkspolitie Texel en „de Nieuwe Skuul". De lei ding van laatstgenoemde centrum is kort in haar commentaar: „Alcohol hoort niet thuis in sportkantines". De politie bericht dat geen excessen be kend zijn die met de gestelde proble matiek verband houden en dat zij zich kan vinden in de conclusies van het rapport. Achttien aanspanningen doen zon dag mee aan de marathon van de Vrienden van het Paard, die moeilij ker is dan de vorige keren. De vijf hindernissen die in De Dennen moe ten worden overwonnen, gaan op tijd. De eerste deelnemer start zondag om 10.00 uur bij manege Akenburg. Toe schouwers kunnen daar een routebe schrijving afhalen. Zij worden verzocht de auto thuis te laten en zich per fiets of te voet naar de obstakels in het bos te begeven. Om de wedstrijd een professioneel karakter te geven krijgen tweewielige wagens een negatieve handicap en tweespannen een positieve. Na de hindernissen moet op de speelweide aan de Ploegelanderweg een kegeltjesproef worden gereden. De prijsuitreiking is om 20.30 uur in manege Akenburg. I Makke Schapen I hoorde dat het Noord-Hollandse water niet bevalt op Texel en dat nu de Texel Apart' I beweging naar een onafhankelijke eilandstaat I nreeft waar men weer zelf lekker drinkwater I km gaan maken. Het is een bekend gezegde in I Oott-Europa dat revoluties in de broodtrom- I "xl beginnen. De Texelse variant begint in de I drinkbekereen kwestie van smaak. Zelfstan- Texel komt dan ook los van onze pro- I wicie. Gelijk hébben ze daar W<mt, m hemelsnaam, wat brengt de provin- I de nu aan goeie dingen naar het eiland dat als tm fraaie vakanliehocd de Kop van Noord- I Holland siert De beker met drinkwater mag I om Texel voorbij gaan. De tien gulden extra omroepbijdrage kunnen ze beter gebruiken I voor hun eigen satellietzender boven Oude- IftAi/d. De opcenten wegenbelasting zijn beter hun eigen wegennet besteed. De P.EJ9. Wul aan Texel, als buitenlandse afnemer, zeker I 'ti goedkoper tarief aanbieden De provinciale Iw/ieuzorg lei wel op de kociemest maar de meunen kalven verder af. De kustbeveiliging id de nieuwe staat Texel veel geld gaan I W/i, maar dan gebeurt er tenminste iets. De I ütuwe landverdedigers kunnen zich dan I Meen inzetten voor de Razende Bol in het I 'tbulpengat, de aloude twistappel lussen Den r helder en Texel. En wij, die hier onder hel juk I '<m de Staat en Provincie achterblijven, kun- I dan nóg goedkoper naar het buitenland I 'then. Texel is immers dichterbij dan België. I lh vraag me toch serieus af hoe het zover heeft «flnrn komen. Want al in 1966 werd een I ^al-dcmokraiische partij opgericht die de lussen burgers en bestuur wilde I tfttand J """bruggen en daarvoor door de jaren heen "tl steun vergaarde. De arrogantie van de I ychi van andere partijen heeft de heldere Pionnen van die partij grotendeels geblokkeerd. Die arrogantie blijkt aanstekelijk te werken. We zien het terug bij mensen in die nieuwe partij die nu doen alsof er nooit staatsrechtelijke hervormingsplannen hebben bestaan. Macht /corrumpeert en sommigen ne men daarop een voorschot als ze denken dat macht in zicht komt Precies dat soort mentaliteit, dal zich uil in regentelijk gedrag. was reden dat die partij in 1966 hel levenslicht mocht zien. De revolutie vreet haar eigen kinderen op. Heet dat soort gedrag niet het eigen nest bevuilen of je afkomst verlooche nen Ja, ja, de tijden zijn veranderd en de Texelaars bezen eieren voor hun geld. De (Noord)Hollandse bewindvoerders kunnen via hel Eijerlandse Gat en het Marsdiep afmarche ren. De Texelaars zorgen dan wel voor lekker drinkwater, verantwoorde milieuzorg be trouwbare zeeweringen en een leefbaar eiland. Want zo simpel is het. Het is de schuld van D66. Omdat D66 geen betere milieutech nische omstandigheden heeft gerealiseerd. Omdat D66 de Texelse kust niet beter heeft beschermd en omdat D66 geen eilandbestuur met reeële inspraak voor de burgers en een pro vinciaal bestuur dat aanspreekt mogelijk heeft gemaakt. Daarom gaal Texel nu zijn eigen weg naar de Status Apart. In een oud filmpje eindigen de eerste Demokratcn op het laatste Waddeneiland. Wie zich dit herinnert denkt nu na. Eigenlijk zou iedereen in Noord-Holland jaloers moeten zijn op Texelaars. Maar een regent zal nu zeggen dat het nog niet zo'n vaart loopt, dat het nog niet zo ver is en dat het lij nog kan keren. Het kan ook vriezen of dooien. Dat weten we al. Maar Texel gaat als eerste schaap over de dam. Zal de stad Amster dam als tweede schaap volgen Of is daarvoor de Amsterdamse D66 afdeling te mak Van wie moeten we het dan in vredesnaam hebben Marrigje voor de Bali Gewaagd, maar mooi. Het nieuwe gebouw van Beijert Accountancy Gewaagd, maar mooi. Zo noemde wethouder Schilling onlangs het ge bouw waarin Beijert Accountancy sinds kort is gevestigd aan de Abbe- waal in De Mars. In de riante ruimte werken acht mensen. ,,Wij zijn niet veranderd, alleen de omstandighe den zijn verbeterd", zo typeert Jan Beijert zijn kantoor. In 1975 begon administratiekantoor Beijert in de Waalderstraat. De zaken liepen voorspoedig en al gauw groei de het kantoor uit zijn jasje. Perso neelsuitbreiding was wegens ruimtegebrek niet mogelijk. Beijert keek uit naar iets anders en in 1988 werd de knoop doorgehakt: su permarkt Albert Heijn kocht buur- mans grond en het administratiekantoor verhuisde naar enkele containers in De Mars, tot het huidige gebouw klaar was. Aannemer Elco Vermeulen uit Ooster end kwam met het ontwerp. Jan Bei jert: „Eerst dacht ik: jemig, wat groot. Maar ik vond het wel meteen mooi". Daarover liepen de meningen van anderen uiteen. De welstand scommissie bleef het gebouw afkeu ren, maar het college van B en W sloeg dit advies in de wind. „Het is eigenlijk een gebouw voor het jaar 2000, qua vorm uniek op Texel", vertelt de trotse eigenaar. Karakteristiek zijn de blauwe, van bui ten af niet doorzichtige ramen. Die fungeren als zonwering. „Het ge bouw heeft rondom veel glas en als we niet hiervoor hadden gekozen was het een broeikas geworden", al dus Beijert. De benedenverdieping is ingericht als kantoorruimte. Er is ook een ruime bovenverdieping, maar die wordt voorlopig niet benut. Beijert: „Het is de bedoeling dat we die op den duur ook in gebruik nemen, maar eerst moeten we hier even onze draai vinden". Beijert Accountancy verzorgt fiscale en boekhoudkundige administratie voor bedrijven, administraties, Bungalowpark „Eldorado" aan de Bosrandweg is overgegaan in andere handen. Per 10 augustus mag de fa milie Schuyl, eigenaar van hotel pension „Tatenhove" elders aan de zelfde weg, zich eigenaar noemen. Piet en Irene Schuyl willen zich op den duur terugtrekken uit het eigen logiesbedrijf en zich toeleggen op de exploitatie van „Eldorado". Het is de bedoeling dat de zoon des huizes Marcel Schuyl en diens vrien din Irma Witte „Tatenhove" over en kele jaren overnemen. Om die reden was de familie Schuyl, die het hotel pension al voor het 25ste seizoen onder haar hoede heeft, op zoek naar wat anders. De interesse voor „Eldo rado" bestaat al enige tijd. Toen de vorige eigenaar Cor van Zutphen (te vens eigenaar van camping „De Lu we Boshoek") het park vrij onverwacht te koop aanbood, hapte Schuyl onder het mom van „buur- mans huis is maar één keer te koop" onmiddellijk toe. „Eldorado" omvat elf vakantiehuizen en één hoofdbun galow op een terrein van 1,7 hectare grond. De komende winter zal een begin worden gemaakt met moderni sering van de vakantiehuizen. Een deel zal worden verbouwd en voor zien van onder meer een open haard, nieuwe grote slaapkamer en een ber ging. „We willen er vijf sterren bungalows van maken, die toch be taalbaar zijn. Kwaliteit dus, maar te vens leuk en gezellig", aldus de familie Schuyl, die direct na de win ter met de exploitatie van „Eldorado" zal starten. jaarstukken, fiscale aangiften, bedrijfs-economische adviezen, aan giften van de inkomstenbelasting voor particulieren, automatiseringsad viezen, kiezen van de juiste rechts vorm en advisering bij oprichting van bedrijven op bedrijfsopvolging Men is aangesloten bij de VASPAC (Van Spaendonck Accounting Groep), een vereniging van gekwalificeerde administratiekantoren, die zich heb ben gebundeld om gezamenlijk tot een stijging van kwaliteit te komen. Door deze samenwerking kunnen gespecialiseerde inlichtingsdiensten worden ingeschakeld bij de oplossing van niet alledaagse problemen. Beijert heeft veel geïnvesteerd in automatisering. „Doordat je dan snel ler kunt werken, kunnen onze tarie ven laag worden gehouden. De tijd die we zó winnen, besteden we aan de adviesfunctie". Wie met eigen ogen wil constateren hoe een gewaagd gebouw er van binnen uit ziet is vrijdag vanaf 16.00 uur welkom tijdens een open huis. Aan de bouw hebben meegewerkt: Aannemersbedrijf Elco Vermeulen, W. Duvekot electriciteit. Tegelzetterij Fok- ko Mulder, Fa. De Graaf verwarming, Loodgieterij Veldkamp, Nic Dros grondwerk, Westerlaken bestrating, tuinaanleg C.M. de Ridder, tuinont werp Ed Momberg en schilderwerk Bremer. De Stichting Welzijn Ouderen Texel wil komend winterseizoen een cursus Frans houden. Naast de al jaren be staande Engelse cursus wordt dit de tweede taalcursus voor mensen bo ven de 55 jaar in De Buureton. Er hebben zich reeds deelnemers ge meld, maar er zijn nog enkele plaat sen vrij. Op verzoek van vele ouderen start de Stichting ook een cursus bloemschikken. Zowel in het najaar als in de komende winter zal deze cursus worden gegeven in De Buure ton, door Tamar de Ridder. De start van de cursus is op woensdag 4 ok tober en de kosten bedragen ƒ2,50 per ochtend exclusief materiaal. De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt al vele jaren gym voor ouderen op het eiland Texel. In bijna alle dor pen wordt deze gym (officiële bena ming „Meer bewegen voor Ouderen") gegeven, behalve in Oosterend. De stichting wil trachten deze activiteit in Oosterend op te zetten. Oosteren- ders boven de 55 jaar, die graag één maal per week mee willen doen, kun nen zich melden bij De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg (telefoon 12696). Voor de overige cursussen kan men zich hier ook aanmelden. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen wor den verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereed schap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 7. Wilhelminalaan, Thijsselaan. Drij verstraat, Binsbergenstraat, Brou werstraat, De Mars. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door de ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de weg te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. De zomer is bijna weer voorbij. Alle scholen zijn weer begonnen. Ook veel volwassenen denken in deze tijd aan het volgen van een cursus of opleiding. Voor jongeren geldt de leerplicht en zijn er gemakkelijk aansluitende scho lingsmogelijkheden. Bij volwassenen kun je spreken van een leerrecht. Steeds méér maken ze van dat recht gebruik, bijvoorbeeld via de avondmavo. Voor sommigen gaat het om het in halen van een achterstand, opgelo pen doordat zij vroeger de school niet hebben afgemaakt. Voor ander-en gaat het niet zozeer om de algemene ontwikkeling en het Mavo-diploma, maar eerder om het leren van een bepaald vak dat hen interesseert, bij voorbeeld een vreemde taal. Op de avondmavo kan per vak examen wor den gedaan. Wie slaagt krijgt dan voor dat vak een deelcertificaat. Zes deelcertificaten, waaronder in ieder geval Nederlands en een vreemde taal, kunnen worden ingewisseld voor het officiële Mavo-diploma. Velen ho pen dat het Mavo-diploma of één of meer deelcertificaten hun kansen op de arbeidsmarkt vergroten. Ook op Texel bestaat al jarenlang de moge lijkheid voor volwassenen om één of meer vakken te volgen op de avond mavo. Heel veel Texelaars maakten hiervan al gebruik en hebben deelcer tificaten behaald. Een groeiend aantal heeft zo al het Mavo-diploma bij el kaar „gespaard". De opleidingen du ren drie jaar. Wekelijks, op de dinsdag- of donderdagavond, worden per vak twee aansluitende lesuren gegeven. Het examen kan worden af gelegd op C-niveau of het iets hoge re D-niveau. Er moet hard worden geleerd op de avondmavo Dat valt niet altijd mee, vooral niet voor dege nen die het leren een beetje „ver leerd" zijn. Maar op de avondmavo is begrip voor deze problemen. Er wordt ontspannen lesgegeven en er worden nuttige studie-adviezen gegeven. In de klassen ontstaan al gauw een ge zellige sfeer en een gevoel van saam horigheid, die maken dat je niet zo gemakkelijk uit de boot valt. De avondmavo bewijst dat serieus leren ook leuk kan zijn. De avondmavo in Den Burg is een afdeling van het Al- brecht College in Den Helder, de Scholengemeenschap voor dag- en avondonderwijs aan volwassenen. De lessen worden gegeven in het ge bouw van de RSG te Den Burg. Het Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en/of in stanties bouwvergunning verleend: J. List, Molenstraat 29, Den Burg voor het plaatsen van een woonhuis, Vroonlant te Den Burg: L. J. Witte, Beatrixlaan 97, Den Burg voor het plaatsen van een dakkapel, W. van Beierenstraat 42, Den Burg, N. C. Ba- rendregt, Oorsprongweg 9, De Cocksdorp voor het gedeeltelijk ver groten van een ligboxenstal; A. Bins- bergen. Prinses Irenelaan 323, Rijswijk voor het geheel veranderen van een schuur. Schoolstraat 16-18, Oosterend: S. Gieles, De Dageraad 55, Den Hoorn voor het plaatsen van een woning: T. H. J. Timmerman, De Zes 4, Den Burg voor het plaatsen van een carport en schutting: K.S.V. Kotex, Molenstraat 78, Den Burg voor het gedeeltelijk vergroten van een verenigingsgebouw, Paelwerck 9, Den Burg: G. Dijksma, Oosterweg 22, Oosterend voor het gedeeltelijk vervieuwen van een woonhuis: A S Langeveld, Postweg 134, De Cocks dorp voor het plaatsen/veranderen van een entree/berging: Stichting Texels Museum, Barendszstraat 21, Oudeschild voor het plaatsen van een entree/portaal tussen Maritiem Mu seum en wierschuur: Familie Bakker, Rozendijk 10, Den Burg voor het ge heel vernieuwen en vergroten van een bijkeuken/berging: S. I. Hoogen- boom, Plevierstraat 6, De Koog voor het gedeeltelijk vergroten van een strandpaviljoen aan het strand. Paal 21; Dorpscommissie Oosterend, Nes- weg 43, Oosterend voor het plaatsen van een opslagloods, Slotskolk te Oosterend. Derden-belanghebbenden kunnen tegen deze beschikkingen in gevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Tussen zondag en dinsdag is ingebro ken in het magazijn van de nieuwe Texelse Boys kantine. De daders kwa men binnen door het forceren van een bovenlicht, dat op een kier stond. De buit bestond uit snoepgoed. is nu nog mogelijk in te schrijven op dinsdag en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur in de RSG Voor inlichtin gen: C. Ampt, telefoon 14259. lesrooster Dinsdag 18.30-20.00 uur: Engels 1, Scheikunde 1 en Frans 2. Dinsdag 20.15-21.45 uur: Duits 1, Ne derlands 1 en Biologie.* Donderdag 18.30-20.00; Nederlands 2 19.15-20.45: Spaans 3 19.45-22.00: Wiskunde 2 20.15-21.45: Textiele werkv. 1 en 2 Engels 3 examenklas De lessen starten op 5 september. Wie wel belangstelling heeft, maar zich nog niet heeft ingeschreven, kan de eerste twee weken de lessen vrij blijvend bijwonen. Wasbak gestolen In de nacht van maandag op dinsdag is een antieke wasbak ter waarde van ƒ500,- meegenomen, die voor een winkel in de Weverstraat stond. Benadeelde is een 51-jarige man uit Den Burg. De nu 25-jarige volksdansgroep Texel start op woensdag met een nieuw winterprogramma. Op het re pertoire staan volksdansen uit West en Oost-Europa, Israël, Turkije, Ar menië, de Verenigde Staten en Mexico. De volwassenen dansen elke woens dagavonds in de Wielewaal te De Waal. De beginnersgroep onder lei ding van Wim de Bruin begint om 19.45 uur en de gevorderden onder leiding van Gatske Ykema om 21.00 uur. De jeugdgroep is na een succes volle start en ten gevolge van groei ende belangstelling in tweeën gesplitst. Beide jeugdgroepen dansen onder leiding van Yvonne Grose met ingang van donderdag 7 september 's middags in De Ferrever aan de Em- malaan; de kinderen van groep 5 tot en met 7 van de basisschool begin nen om 10.00 uur en de jeugdgroep vanaf groep 8 van de basisschool tot en met ca. 14 jaar vanaf 17.00 uur. Natuurlijk zijn zowel bij volwassenen als de jeugd nieuwe leden van harte welkom. Voor inlichtingen kan men terecht bij Afra Lap-Liefting, telefoon 19282 en Yvonne Grose, telefoon 14806. Vernieling Ramen en dakpannen van de ge restaureerde schapenboet die achter de Wilsterstraat staat zijn afgelopen week vernield door onbekenden. „De Lutine" van goud- en zilversmid Peter Tromp is van de Kogerstraat verhuisd naar de Weverstraat. De collectie sieraden is gelijk gebleven, maar overzichtelijker tentoon gesteld. „Ik zag door de Kogerstraat enorm veel volk naar het centrum lopen, zonder dat men langs mij ging. Toen dacht ik: er moet wat gebeuren". Toevallig hoorde hij dat een pandje in de Weverstraat te koop was en bij nadere beschouwing bleek daar te vens een winkelbestemming op te zitten. „Het is een mooi, karakteristiek vrijstaand huis aan een hofje", vertelt de trotse nieuwe eigenaar, die de verbouwing zelf heeft gedaan. Het was zijn bedoeling in de hoek van de winkelruimte een werkplaats te maken, zodat belangstellenden hem bezig konden zien. Maar bij het verlagen van de stoep vond hij een tree naar wat ooit een kelder was geweest. „Ik ben twee dagen echt aan het schatgraven geweest", aldus Tromp die 300 plavuizen. Delfts blau we tegeltjes, gele steentjes en zelf een gave keldervloer aantrof. Meteen werden de plannen voor de inrichting gewijzigd en werd de nieu we ruimte erbij betrokken. In de kuil is de werkplaats gemaakt zodat men sen in de winkel er een vrij uitzicht op hebben. Visueel geeft de open kelder een ruim effect. De rest van de winkel is ingericht met grote vitrines vol stijlvolle sieraden De goud- en zilversmid is zeer te spreken over zijn nieuwe woon- en werkplek „Het is heerlijk. Ik heb meer ruimte en er komen veel meer mensen".

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7