tirictskampioenschappen pteken in Den Hoorn WANT BIJ DROS ZIT DE PAS ECHT IN DE MAAND! elerwedstrijd nmen achter diek tbalprogramma Oosterend een illusie armer Texelcup voor Texelse Boys 2 Eilandcompetitie tennis Toertocht Eilandcompetitie darten van start Gouwe Bol-race nu op zondag Texelse Boys te licht voor Beemster Texelse lopers in de prijzen Eilandcompetitie volleybal Ledenvergadering S.V. Oosterend Jaarvergadering ZDH Eerste winst was daalder waard Kampioenschap catamaranzeilen ,s 8 SEPTEMBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Vemrkooprmcormk! Hoorn wordt zondag het „nschap ringsteken voor het wsst (Noordholland, Zuidhol- lUtrecht) gehouden. Er doen spanningen mee. gj Zijn verschillende voorrondes ien en de zeven best geëindig- jpanmngen van beide eilande- snigmgen (dus veertien in mogen meedoen. Daarnaast lvVaalf deelnemers van de it. ^jveer 11.00 uur wordt een julijke rit door de Dennen en mg gehouden. Het ringsteek- gnschap begint om 14.00 uur. m wordt in de Herenstraat, mordt een presentatieronde waarna een eerste omloop ronden wordt verreden. Als ma combinaties gelijk zijn gd volgt een tweede omloop. ii dan nog geen winnaar be- in, dan wordt het totaal aantal ijn de eerste omloop geteld, jaarna nog geen uitsluitsel is, geloot. Niet roken jannen voor de rit en de kam- chappen gebeurt bij Sint Dona te Hoornderweg. Op dit mag absoluut niet worden l l slecht weer is, vervalt de rit Jt ingespannen voor de karn appen bij manege Aken made wedstrijd worden de ter plaatse uitgereikt. Terwijl de uitslagen berekend treedt Hare DEK op. elnemers maken een ereronde Patste ronde waarbij ze wor- gezwaaid. De Bond Voor Aan- I Jasper Braam, 2. Roald van der IJtugd. 1. Thijs de Boer; 2 Tijmen de toel Bakker; 4. Wiebe de Boer. A Evert Koopman; 2. Bas Vaars, 3. tn; 4 Jordi Vinke; 5. Frans Witte; 6. an der Ploeg; 7. Dirk Vinke. B Poule topman; 2. Wil Braam, 3. Martin Jan Buis. lag om 13.00 uur organiseert weer „zwemmen achter diek" erking met de Windsurf- Na het succes van vorig jaar weer een herhaling. Er inzwommen bij het surfstrand danshuizen, op de Triathlon- ïide vorige dag. leder mag zwemmen die hij of zij iti en ontvangt na afloop een ring met de gezwommen j9 september: ildeling Noord-Holland: n: B-Texel B1 14.30 uur C1-Texel C1 13.00 uur snd 81 -W.meer B2 13.30 uur tl-Tex.Boys C1 12.30 uur 2-WGW C2 13.30 uur «d C1 -W.meer C1 13.30 uur l-Tex.Boys BI 13.00 uur N F1-Texel F1 10.00 uur jFl-Tex. Boys F1 10.00 uur 2-ZDH F1 10.00 uur ITex. Boys F2 10.00 uur il-Texel E3 11.00 uur 2De Koog E1 11.00 uur M E1-SVC E1 11.00 uur '4 E1-Texel E4. 11.00 uur ''•Oosterend D1 12.00 uur Is D2-Texel D2 12.00 uur 'fex. Boys D1 12.00 uur 14.00 uur Texel Al '181-Texel B2 flamingo's Koog 'oetbal: Oosterend 14.30 uur 14,00 uur 14.00 uur 14.30 uur 10.30 uur 10.00 uur 10.30 uur gespannen Paarden bepaald hoeveel aanspanningen mee mogen doen aan de Nederlandse kampioenschappen, die op 30 september worden gehou den bij de faculteit in Utrecht. Wisselbeker De organisatie van deze kampioen schappen is in handen van de Vereni ging voor Vrienden van het Paard, in samenwerking met de Hoornder On dernemersvereniging. Deze laatste heeft prijzen beschikbaar gesteld voor de beste menner, het bestgaan- de KWPN-paard, de bestgaande Fries, de bestgaande van de overige rassen en het schoonste geheel. De drie dagprijzen zijn van de Vrienden van het Paard. Het district stelt een wisselbeker voor de kampioen be schikbaar. De aanspanningen rijden zo veel mo gelijk met authentieke wagens. Deel nemende Texelaars zijn: Dick Smit, Joop Noom, John van der Zwaag, Wil Siebeling, Rein Eelman, André Bakker, Wim Jan Bakker, Gretha Stig- gelbout, Fedde de Jong, Piet Beers, Frans Bakker, Maarten Boon, Willy Zijm en Dirk Witte. deling Noord-Holland: 'Koog 14.00 uur PN 14.00 uur KSV 14.00 uur M-WMC 14.00 uur WW 4 11.30 uur Texel 3 14.30 uur Te Koog 14.00 uur |i2-0osterend 2 12.00 uur eT.5-Tex.Boys 3 14.30 uur '"■waard 4 14.30 uur Oosterend heeft zondag onnodig de punten laten liggen tegen het uit de tweede klasse gedegradeerde Knol lendam. Na een ruststand van 2-1 werd het tenslotte 3-2 voor Knollen dam. Het verlies van Oosterend kwam mede tot stand door het du bieuze optreden van de scheids rechter. Oosterend startte aanvallend met een 4-3-3 opstelling. Dit leek vooral in het eerste kwartier z'n vruchten af te werpen. Eerst was het Vincent Kaspers die, na een goeie voorzet van zijn broer Maurice, met een kop bal de bovenkant van de lat raakte. Nog geen twee minuten later was het Bennie Visser die na goed door gaan zijn bal rakelings naast de paal zag verdwijnen. Ook daarna was het Oosterend dat het betere van het spel had. Toch was het Knollendam dat tegen de verhouding in op voor sprong kwam. Na een pass uit het midden kon de spits van Knollendam zomaar doorlopen op het doel van Marco Drijver en maakte het simpel af. Na dit doelpunt kwam Knollen dam toch meer in z'n spel, maar Oosterend bood goed tegenstand. In de 35e minuut ontstond een hachelij ke situatie. Na een hoge voorzet uit het midden stonden er twee spelers van Knollendam zeker drie tot vier meter buitenspel. Maar tot ieders ver bazing (zelfs spelers van Knollendam) liet de scheidsrechter doorspelen, wat een doelpunt voor de thuisclub opleverde. Door dit doelpunt werd de scheidsrechter het doelwit van agres sieve Oosterend-spelers. Dit resulteer de in drie boekingen. Eerst was het Dennis Vonk die het boek inging. Nog geen minuut later, na opnieuw een dubieuze beslissing, volgde Ben Witte. Hiermee was de kous nog niet af. Na een aanval van Oosterend floot de scheidsrechter opnieuw af. Hij constateerde een overtreding van Bennie Visser. Hierop werd woedend gereageerd door Vincent Kaspers die ook een boeking aan z'n broek kreeg. Nadat de gemoederen weer wat wa ren gesust was het Vincent Kaspers die na een steekpass van Dennis Vonk zijn tegenstander tweemaal op het verkeerde been zette en vervol- Vorige week won Texelse Boys 2 verdiend de reserve-Texelcup door met goed voetbal het wat afwach tende De Koog 2 te verslaan. De winnaar van de cup voor standaard elftallen is nog niet bekend, omdat de twee overgebleven kandidaten, Texel 2 en Oosterend, nog een da tum voor de wedstrijd moeten vast leggen. Texelse Boys 2 won de reservecup voor de tweede achtereenvolgende maal. Als het team volgend jaar weer de beker wint, blijft deze in bezit van de club. Waren in het verleden de wedstrijden van de reserve-elftallen niet altijd even boeiend, dit jaar zijn vier elftallen bezig geweest met over het algemeen goed voetbal. Dit kwam mede door de verjonging die, wellicht noodgedwongen, bij de meeste verenigingen heeft plaatsge vonden, Texel 3 bracht het jongste team in het veld, direct gevolgd door Texelse Boys, De oudere spelers gaan het waarschijnlijk meer zoeken bij het recreatie-voetbal op zondagmorgen, wat ruimte geeft voor jong talent. En zo hoort het ook. Immers, de reserve-elftallen dienen als 'parkeer plaats' voor die spelers, die nog niet in het eerste team kunnen worden geplaatst. Hieronder de einduitslagen van de ei landcompetitie tennis, die dit jaar voor het eerst werd gehouden. Uit het aantal deelnemers en het enthou siasme van dezelven, blijkt dat er een behoefte bestaat aan een eilandelijke tenniscompetitie. Waarschijnlijk zal dan ook volgend jaar, vanaf april, weer een dergelijke competitie wor den gehouden. De uitslagen zijn als volgt: Dames Poule 1: Afke Steenhuizen Poule 2: Gerda Bloem Poule 3: Diane de Wit Heren: Poule 1: Rob Buitenweg Poule 2: Fetze de Haan Poule 3: Ron Eelman Zondag houdt de toerclub Taxi 12000 de laatste toertocht van het seizoen. Tussen 10.00 en 12.00 uur kan bij het clubgebouw van de club in de Warmoesstraat worden gestart. De deelnemers kunnen kiezen uit de af standen dertig, zestig en honderd ki lometer. Op 27 oktober start op Texel een ei landcompetitie darten. Hieraan kun nen teams van drie personen meedoen. Er wordt gespeeld op vrij dagen om 21.30 uur. Wie mee wil doen of inlichtingen wil hebben kan bellen naar de initiatief nemers Jan Duinker, telefoon 12635 of Arie Eelman, telefoon 12924. Als het weer het toelaat, wordt zon dag de door gebrek aan wind uit gestelde 'Gouwe Bol-race', van 't Horntje naar Dijkanshuizen worden gevaren. De Gouwe Bol-race is he melsbreed slechts tien kilometer lang, maar als de surfers tegen een noordwestelijke of noordoostelijke wind moeten kruisen, wordt de tocht ettelijke kilometers langer. Een gunstige wind voor deze race is west of oost. Bij voldoende wind kan de eerste sur fer in ruim een half uur op het strandje bij Dijkmanshuizen aanko men. De surfers zullen door volgbo ten worden begeleid. De inschrijving is vanaf 10.00 uur achter het Haven restaurant op de veerhaven en er wordt gestart direct nadat de boot van 11.05 uur de haven heeft verla ten. Ook zeilers die geen lid zijn van de Windsurfclub kunnen voor deze wedstrijd inschrijven. Tijdens de prij suitreiking in de kantine van de Windsurfclub worden twee slagroom taarten onder de deelnemers verloot. De eerste competitiewedstrijd uit te gen Beemster heeft Texelse Boys een 4-1 nederlaag gebracht. Het ge mis van vaste basisspelers John Boogaard en Erik Schneider deed zich op enkele cruciale momenten voelen. In de slotfase kon de thuisploeg Texelse Boys nog op twee treffers tracteren, waardoor de uit slag nog .ernstiger" werd dan de veldverhouding weergaf. Voor rust golfde het spel steeds op en neer, waarbij de fysieke kracht van Beemster al snel de ope ningstreffer opleverde. Een voorzet van Jan Bregman kon niet wegge werkt worden omdat Erik Baas uit stekend zijn lichaam gebruikte, en Kees Kooy kansloos liet. Martijn Beer- ling kreeg nog een fraaie mogelijk heid voor Texelse Boys maar stuitte op doelman André Koopman. Na rust gaf een moment van onoplettendheid Arie Mulder de gelegenheid diep te gaan. Hoewel hij zwaar gehinderd werd schoot hij de bal schitterend in de kruising Texelse Boys liet het hoofd niet hangen en kwam via Mar tijn Beerling terug in de wedstrijd. In de jacht op de gelijkmaker raakte Al fred Bakker helaas geblesseerd, zodat met tien man verder gespeeld moest worden. Ongeveer vijf minuten voor tijd maakte „stormram" spits Mark Groothuizen aan alle illusies voor de Boys een einde. Koelbloedig omspeel de hij Kees Kooy, na eerst directe te genstander Bart van Heerwaarden in het onderlinge duel geklopt te heb ben, Het moegestreden Boysteam kreeg nog een vierde treffer om de oren toen dezelfde Mark Groothuizen Reis Kampmeyer in staat stelde de bal achter de Boysdoelman te koppen. De Texelse deelnemers aan de zater dag in Anna Paulowna gehouden „Kneesloop" hebben goed ge presteerd. Vier van hen vielen in de prijzen. De wedstrijd werd gehouden onder vrijwel ideale omstandigheden. Uitslagen: Jan Zijm 24.50 (2e prijs heren), Cees Timmer 26.40, Herman Ploeher 27.45, Ronny van der Slikke 30.44. Marijke Stark 30.51 (1e prijs dames), Ingrid van Lubek 31.10 (2e prijs da mes), Luc van Lubek 35.25. Natasja Koopman 12.58 (2e prijs meisjes), Nanda Koopman 13.49. Dinsdag 12 september: Veld A Mannen: 18.30 u. Bremakker 2-Haarstudio P-9 19.12 u. Teso-Paal 9 Haarstudio 19.54 u. Stuc.v/d W.-Paal 28 Amro 20.43 u. Amrobank-MusicShop Paal 9 21.30 u. Versluis-Graaf Sp. MusicS. 22.18 u. Kobeko-De Krim Graaf Sp. Veld B: Vrouwen, gemengd en mannnen: 18.30 u. Opel Rentenaar-DA De Rival 19.12 u. De Verfb.-De Rival Rentenaar 19.54 u. Ass.Bremer-Service C. Verfb. 20.43 u. 12 Balcken-NBC RWS 21.30 u. Gr.Slock-RWS Bremakker 1 22.18 u. Sportsh.-Bremak. 1 Gr. Slock Veld C Vrouwen: 18.30 u. Wiersma A.-De Krim Leydek. 19.12 u. Leydekkers-Meermarkt Krim 19.54 u. Klif 23-Witte&W. SportSh. 20.43 u. Westerl.-Sportshop W&W 21.30 u. Zegel M-Question Mantje 22.18 u. Mantje-Durper Drup Zegel Wedstrijdleiding Jan en Leontine, tele foon 15132 (Onnoline) Uitslagen 5 september: Mannen: Bremakker 2-Teso 0-3; Tex.Autoc- Eelman 2-1: Kobeko-Versluis 3-0; Stuc. van der Woude-Amrobank 2-1; DGM-Paal 28 2-1; Cocky's kapsalon-De Krim 3-0. Vrouwen, ge mengd en mannen: Taveerne-Cocky's 3-0; Wiersma-Ass.Bremer 1-2; Rentenaar- Meermarkt 2-1; D.A-Leydekkers 0-3; Het Betuur-St.Jan 3-0; 12 Balcken-Rabobank 1-2. Vrouwen: 7 Provinciën-Vïsserbouw 3-0; Klif 23-Westerlaken 0-3: Question-Sportshop 0-3; Durper Drup-Witte en Witte 0-3; Zegel Modes-Mantje Sport 1-2; De Verfbus-ASC 2-1. De winnaars van de oilandcompatltie tennis gens knap de keeper passeerde en raak schoot. Deze stand bleef ge handhaafd tot de rust. Na rust bracht een furieus Oosterend na amper een minuut een doelpunt tot stand. Na een pass van Ben Witte was het Bennie Visser die de buitenspelval omzeilde, de keeper omspeelde en beheerst raak schoot. Oosterend rook z'n kansen en ging volop in de aan val. Dit werd de ploeg noodlottig, waarop Knollendam meer greep op de wedstrijd kreeg en, na een snelle counter, opnieuw op voorsprong kwam. Na dit doelpunt ging Ooster end achterin één op één spelen. Bep Vonk kwam er in voor Maurice Kaspers, die in de tweede helft met z'n gedachten ergens anders was. Piet Koning schoof op naar het mid denveld om nog meer mankracht voorin te geven. Hieruit ontstonden nog wat kansen. Een paar minuten voor tijd was het Vincent Kaspers die in het strafschopgebied tussen twee man ten val werd gebracht. Opnieuw ontstond een botsing tussen spelers en scheidsrechter, omdat de laatste weigerde de bal op de stip te leggen. Een paar minuten na dit incident floot de scheidsrechter af en was Oosterend een illusie armer. Vrijdag wordt in de kantine van voet balvereniging Oosterend een leden vergadering gehouden. De aanvangstijd is 19.30 uur. De verga dering is uitermate belangrijk omdat maar liefst drie bestuursleden aftre den. Hoewel voor de opengevallen bestuursplaatsen al vervangers zijn gevonden, is het toch belangrijk dat zoveel mogelijk leden aanwezig zijn. Een nieuw bestuur betekent vaak ook een verandering in het beleid en daarover behoren de leden mee te praten. Aftredend zijn Joop Koning, Eef Eelman en Dirk Burger. De aan gezochte nieuwe kandidaten zijn Klaas van der Berg, Rob Vonk en Vincent Caspers. Volgende week vrijdag houdt voetbal vereniging ZDH haar jaarvergadering. Alle leden zijn vanaf 20.30 uur wel kom in kantine De Spil. De notulen van de vorige vergadering, het jaar verslag en het financieel overzicht lig gen vanaf 19.30 uur ter inzage. Met een gehavende selectie trad De Koog aan voor de wedstrijd tegen Woudia. Basisspelers als Hans Pol derman en Erik Kossen moesten ge blesseerd verstek laten gaan. Daarentegen had De Koog nu de be schikking over Barry Betsema, over gekomen van de Texelse Boys. De Koog liet deze wedstrijd twee ge zichten zien. De eerste helft speelde het wat haperend, mede dankzij de vele omzettingen in het elftal, maar de tweede helft was feller en zeker der in de duels. Daarom trok De Koog dan ook aan het langste eind. Het zag er in het begin niet naar uit, dat SV De Koog uiteindelijk de winst zou pakken. Het elftal kwam na 10 minuten namelijk achter te staan toen Dennis Saai aan de noodrem moest trekken en een strafschop ver oorzaakte. Ergernis alom aan de kant van De Koog omdat de Woudia- speler buiten het strafschopgebied werd neergelegd. Desondanks gaf de weifelend fluitende scheidsrechter een penalty aan de uitspelende ploeg. Ton Dekker van Woudia scoor de beheerst. Halverwege de eerste helft kon De Koog iets terug doen. Rieuwert Pol, die zijn plaats als laat ste man waar maakte, schoot van net buiten de 16-meter naast de krui sing, De Koog bleef hierna vrijwel voortdurend onder druk spelen en kroop een paar keer door het oog van de naald. Ook het eerste kwar tier van de tweede helft gaf het zelf de spelbeeld te zien. Een solide verdedigend Woudia trachtte via snel le aanvallers te scoren. Maar naarma te de tweede helft vorderde kwam De Koog beter in het spel. Dat resul teerde in de 25ste minuut in het eer ste doelpunt in het nieuwe seizoen van De Koog. Een pass van achteruit van Bernard Ipenburg werd door Cees van Beek direct verlengd naar Richard Daalder die de bal naast de sterk keepende Hooveld schoof. Een gelijkopgaande strijd volgde in de laatste 20 minuten van de wedstrijd, met kansen over en weer. Met nog zo'n kwartier te gaan was het Barry Betsema die van de linkerkant Ri chard Daalder perfect aanspeelde. Daalder ronde de bal keurig af met het hoofd. Een gelukkig De Koog kwam daarna niet echt meer in de problemen en kon de eerste winst van het seizoen bijschrijven. Bij de Cocksdorper kustzeilverening CKZ worden zaterdag en zondag de wedstrijden gevaren voor het Texels kampioenschap catamaranzeilen. De inschrijving voor deze wedstrijden staat open voor alle Texelse zeilers. De wedstrijden worden gezeild vol gens de bepalingen van de IYRU en met berekening van de Texel- yardstick 1989 (KNWV-norm). In schrijven is mogelijk vanaf 9.00 uur in het clubgebouw van de CKZ, bij paal 33. De kosten bedragen f25 voor een éénmans-, en f35 voor een tweemansboot. De briefing begint om 10.00 uur.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 5