Wintertijd - cursustijd Weer diverse creatieve mogelijkheden van 23 en 24 september 3< Fietsen vernield in RSG m Privé-toilet voor campinggasten die meer comfort willen INSCHRIJFFORMULIER 3<- Kerkdiensten 24 september Artsen Groene Kruis Tandartsen GezinsverzorginJ PAGINA 2 I CAtLbfc UUUOMIMI Na een prachtige, lange zomer worden de dagen langzaam maar zeker korter. Na komend weekend, als de wijzers van de klok weer een uurtje moet worden verzet en de wintertijd zijn intrede doet, is het afgelopen met 's avonds barbecuen of een rondje fietsen. Dan is er dus weer tijd voor andere dingen. Wie zin heeft, kan een keus maken uit het gevarieerde cursuspakket van de sectie Vormings- en ontwikkelingswerk, waarvan op deze pa gina de benodigde informatie wordt gegeven. De cursussen kosten per keer f 7,50, tenzij anders is aangegeven. De lessen duren twee uur. Het volledige cursusgeld moet tijdens de tweede les worden voldaan. Bij het cursusgeld kunnen nog mate riaalkosten komen. Voor cursisten met een minimum inkomen (uitkerin gen e.d.) bestaat de mogelijkheid, in overleg met het VOW-bestuur, in aanmerking te komen voor vermin dering van het lesgeld. Het aanmel dingsformulier moet uiterlijk een week na verschijning van deze krant worden ingeleverd bij het servicebu reau van de Stichting Ondersteuning Welzijnswerk, gehuisvest in d'Ouwe ULO, Schilderend 39, Den Burg (tel. 15582). Postadres: Postbus 143, 1790 AC Den Burg. Het aanmeldingsformulier kan ook bij de volgende contactpersonen worden ingeleverd: Oudeschild, mevr. Visser, Loodssingel 42; Den Hoorn, mevr. De Kleijn, De Kuil 3; De Cocksdorp, mevr. Monen, Kikkertstraat 10; De Koog, mevr. Kamstra, Strijbosstraat 10. Men is verplicht het aanmeldings formulier, voorzien van een handteke ning, in te leveren bij het servicebureau van de SOW of bij de contactpersonen. Textielschilderijen schilderijen met textiel: Onder textielschilderen wordt ver staan het appliceren met oude en nieuwe lapjes, zoals katoen, kant, flu weel en doorschijnende stoffen (gaas, tule en nylon). Het geeft een snel en artistiek resultaat. De cursus is bestemd voor zowel beginners als voor gevorderden (niet voor ver gevorderden) en wordt gegeven door mevrouw I. Nahuys. Aantal lessen: 12 lessen; Kosten: f 90,—; Start cursus: donderdag 5 oktober, tijd: 19.30 - 21.30 uur.; Plaats: d'Ouwe ULO. Creatieve handvaardigheidsmiddagen Spreekt voor zich. Docente mevr. Klomp verzorgt bij haar thuis een zestal middagen. Aanvang, dag en tijd worden nader afgesproken met de cursisten. Plaats: Thijsselaan 90, Den Burg.; Kosten: f 5,— per middag. Silhouette knippen De cursus wordt gegeven door mevr. M. Wieten en bestaat uit 6 lessen. Tijd en dag worden nader afgespro ken. Kosten: f45,—. Bloemschikken Op maandag 23 oktober gaat er een algemene bloemschikcursus van start. Tijdens deze cursus kunnen ook, in overleg met de cursisten, spe cifieke onderdelen van het bloem schikken aan de orde komen. Tijd en dag: 20.00 - 22.00 uur; Aantal les sen: 6 lessen van 2 uur; Kosten: f45,—; Docent: mevr. Nijman. Kookcursussen Ook dit jaar is er weer een kookcur sus fijne keuken in het LBO bestemd voor beginners. Aantal lessen: 6; Plaats: LTS, keuken afd. koken/serve ren; Dag en tijd: maandagavond, 19.30 - 22.00 uur. bij veel belangstel ling start er eventueel ook een groep op maandagmiddag, tijd: 13.30 - 16.30 uur; Start cursus: maandag avond 6 november 1989; Kosten: f160,—; Docent: D. Breedveld. In januari start er een kookcursus „fijne keuken" voor gevorderden. In aansluiting op de Japanse week in het voorjaar 1990 start er bij vol doende belangstelling een cursus Ja panse keuken bestaande uit vijf avonden. Fotografie Bij voldoende belangstelling start er komend winterseizoen een cursus fo tografie. In overleg met de cursisten worden diverse aspecten van de fo tografie belicht. Aantal lessen: 6 les sen; Start cursus: in principe donderdag 26 oktober (voorkeur voor een avond aangeven, indien mogelijk wordt er eventueel voor een andere avond gekozen); Tijd: 20.00 - 22.00 uur; Plaats: d'Ouwe ULO; Kosten: f45,—; Docent: dhr. D. de Vrind. Reanimatiecursus Eind oktober start er weer een reani matiecursus bestaande uit twee cur susavonden. Dag: woensdag- of donderdagavond; Plaats: Rode kruis- gebouw; Kosten: f30,—; Docente: mevr. Luyckx. Primitieve muziekinstrumenten ma ken en bespelen. Vele duizenden jaren geleden begon men met natuurlijke voorwerpen ge luid te maken. Zó eenvoudig wordt deze cursus, anno 1989, gestart. Tij dens deze cursus wordt gewerkt met primitieve muziekinstrumenten zoals: bekfluit, snorrebot, stampstok, ge- raasmaker, slagpot, litmogon, sansa, tontrom, lier, vma en hakkebord. Aan tal lessen: 6 a 8 lessen; Dag en tijd: woensdag of vrijdagavond (in over leg) 20.00 - 22.00 uur; Start: 25 of 27 oktober; Kosten: afhankelijk van het aantal lessen f45,— f60,—; Plaats: d'Ouwe ULO; Docent: Rob Valkenburg. Edelsmeden Bij voldoende belangstelling start er in januari 1990 een cursus edelsmeden. Thema-avonden Komend winterseizoen start Vormings- en Ontwikkelingswerk voor het eerst met een viertal thema avonden. De thema's sluiten o.a. aan op de ontwikkelingen in het milieu en worden gehouden in d'Ouwe ULO. De avonden starten medio januari en zijn om de twee weken. Onderwerpen: 1. Toevoeging smaak-, reuk en kleurstoffen. 2. Aanpak milieu rondom huis scheiding huisvuil. 3. Kruidentuin; „Huis-, tuin- en keukengebruik" van wilde planten en kruiden. 4. Biologisch tuinieren. De kosten bedragen: bij voorinschrij ving f 20,— voor een passe-partout f6,— per avond; aan de zaal f25,— voor een passe-partout f7,50 per avond. De avonden en de data worden t.z.t. via deze krant nog uitgebreid aankon- digd, maar belangstellenden kunnen zich ook nu al opgeven via het in schrijfformulier. In de Rijksscholengemeenschap wor den de laatste tijd opvallend veel ver nielingen toegebracht aan fietsen, die in de kelder onder het gebouw zijn gestald. In één week werd bij vier rij wielen het voorwiel kromgebogen of kromgetrapt, telkens in de middag pauze. Het waren steeds nieuwe fiet sen waarop de onbekende vandaal zijn këus liet vallen. De politie is op de hoogte gesteld. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde we reld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 1. Bernhardlaan, Lieuwstraat, Tjak- kerstraat. Wilsterstraat. Donderdag 21 september De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 22 september In Cinema Texel draait om 20.00 uur „The Naked Gun". Zaterdag 23 september De waterschappen van Noordhol land houden open dag In het ka der daarvan is van 10.00 tot 16.00 uur de onlangs uitgebreide rioolzuiveringsinstallatie „Everste- koog" aan de Pontweg gratis te bezichtigen. Ook is men welkom in het gemaal „Krassekeet" nabij de molen van Het Noorden en in het polderhuis aan de Vismarkt in Den Burg. De Texelse geitenvereniging houdt in het groothandelsge bouw te Oudeschild een geiten keuring. Publiek is welkom; aanvang 9.30 uur. Bij hoeve „Axel" aan de Vuurto- renweg begint om 13.30 uur de ploegwedstrijd om het kampioen schap van Texel. Tevens trekker- behendigheidswedstrijd en demonstratie van de Oude Trekker- en Motorenclub. De Kleppertjes en De Waddenrui- ters houden een onderlinge wed strijd op een weiland aan de Ploeglanderweg in De Dennen, aanvang 9.30 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „The Naked Gun". Zondag 24 september De Wielervereniging Texel sluit het seizoen af met een 3 uursra ce op het parcours bij het Boys- veld in Den Burg, aanvang 9.00 uur. Om 14.00 uur gaat bij paal 33 de laatste competitiewedstrijd surfen van start: De Cocksdorp- Dijkmanshuizen. Om 12.00 uur begint in theater restaurant Klif 12 in Den Hoorn het eerste concert in de winter- serie „Klif Klassiek": blokfluit kwartet Brisk met Saskia Ouwehand, Alide Verheij, Jantien Westerveld en Bert Honig. Toe gang f 12,-. Zwempark Molenkoog sluit het seizoen af met polowedstrijden (11.00-12.00 uur), vrij zwemmen (12.00-13.00 uur), diploma/stic- kerzwemmen (13.00-14.00 uur), grote familie-estafette (14.00-15.00 uur) en badkuiprace (15.00-16.00 uur). In Cinema Texel draait om 20.00 uur „The Naked Gun". Maandag 25 september Om 19.30 uur wordt in het raad huis een korte extra raadsverga dering gehouden in verband met de mogelijkheid om een extrj contingent van acht huurvi gen te kunnen bouwen in De Mars. In Cinema Texel draait om 2fl uur „The Naked Gun". Dinsdag 26 september De Historische vereniging hei in d'Ouwe ULO een bibliothei avond, tevens bijeenkomst vt de mterviewgroep, aanvang 19.30 uur. Uitsluitend toegani lijk voor leden. In d'Ouwe ULO verzorgen ir» ziekschoolleerlingen een vooi. speeluur; 19.30 uur. In Cinema Texel draait op dt duktieavond (entree f8,- inpls van f 10,-) „The Naked Gun", 20.00 uur. De Texelse Vereniging van U> giesverstrekkers heeft in hola „Opduin" ledenvergadering; 20.00 uur. Hoogwater Oudeschild Do. 21 0.17 en I Vr. 22 1.00 en 1 Za. 23 2.00 en li Zo. 24 2.05 en II Ma. 25 3.50 en li Di. 26 5.25 en IS Aan het strand is het een uur eerdï hoogwater. Laagwater valt gemidfc 6.1 5 uur na hoogwater. De zon ko? september op om 6.29 uur en gaat der om 18.34 uur 29 september ni we maan, 24 september doodtij. Op camping De Krim werd woens dag een opvallend douche/toiletge bouwtje geplaatst. Het is bedacht en vervaardigd door aannemer Mey- ert Boon uit De Cockdorp, die daar mee inspeelt op de hogere eisen die de moderne campinggast stelt. Het uit twee gescheiden delen bestaan de gebouwtje is namelijk niet be doeld voor gezamenlijk gebruik, maar kan door een kampeerder apart worden gehuurd. Het gebouwtje staat er voorlopig als model; De Krim peilt intussen of er onder de gasten interesse voor zo'n privé sa nitaire ruimte bestaat. Uiteraard is dat afhankelijk van het prijskaartje. Het gaat om de vraag: heeft de campinggast extra geld over voor een eigen douche en wc? Boon gaat er, evenals de leiding van De Krim, vanuit dat kamperen een steeds luxere aangelegenheid wordt. „De tijd dat kamperen een eenvoudi ge bedoening was, is grotendeels achter de rug. De mensen komen aan met steeds comfortabeler cara vans. De kampeerterreinen kunnen bij die ontwikkeling niet achterblijven en moeten dus de voorzieningen op het terrein aanpassen", aldus André van der Vliet van De Krim. Opmerkelijk is de vormgeving van het nu geplaatste gebouwtje. Het heeft zes zijden en is voorzien van een puntdak. De nokhoogte is 2.60 me ter, in de lengterichting is het ge bouwtje 2.80 meter en de breedte is 2.50 meter. Het is een ontwerp van architect Jan Nordman uit 's Herto genbosch, bekend van het sensatio nele plan voor een nieuw jachthavengebouw, dat dit jaar werd gebruikt als 1 april-grap in deze krant. Meyert Boon: „Eerst had ik zelf wat op papier gezet, in de meer traditionele blokvorm. Toen Nordman het overnam, kwam er iets fraais uit de bus. Dit past prima in de omge ving. Bovendien is het niet moeilijker om te bouwen, integendeel. De bouw met behulp van beton-mallen gaat zelfs iets sneller, waardoor ook de kosten lager zijn dan bij een rech thoekig gebouw van beton." Doordat duurzame, onderhoudsarme materialen zijn gebruikt, is er ook sprake van een lange afschrijvingster mijn, hetgeen eveneens gunstig is voor de kosten op jaarbasis. De tota le kosten zijn afhankelijk van de in richting. Het huidige prototype is aan de binnenzijde betegeld en be, douche, toilet en wastafel. Hr bouwtje kost ruim f10.000,-1 daadwerkelijk in gebruik zoui genomen, zijn er de nodige bj de kosten, omdat ook waterle electriciteit en riolering moete den aangelegd. O Textielschilderijen schilderen met textiel O Creatieve handvaardigheidsmiddagen O Silhouette knippen O Bloemschikken O Fijne keuken beginners O Fijne keuken gevorderden O Japanse keuken O Fotografie O Reanimatiecursus 0 Primitieve muziekinstrumenten maken 0 Edelsmeden O Thema-avonden, (kruis uw keuze aan) nr. 1 nr. 2 nr. 3 nr. 4 passe-partout Naam: j- Adres: Tel: Geeft zich hierbij op voor de volgende cursus(sen). Rondje voor bedoelde cur sus zwart maken. De cursussen zullen alleen doorgaan als het minimum aan tal deelnemers wordt bereikt. Bovenstaand formulier kunt u richten aan de S.O.W., postbus 143, 1790 AC Den Burg. Tel. 02220 - 15582 Texel, Handtekening: 1989 Het opmerkelijke modeltoiletgebouwtje, vlak nadat het woensdagochtend werd geplaatst op camping De Krim. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Bilder- beek, em.pred. Drachten, gez. dienst met Doopsgezinden in Doopsgezinde kerk. 's Middags en 's avonds vredesdienst. Uitzending Lichtboei De Waal 11.00 uur ds. v. Alphen De Koog 9.30 uur ds. Kok Den Hoorn 9.30 uur ds. v. Alphen Oosterend 9.30 uur ds. de Jong, doopdienst Oudeschild 11.00 uur ds. de Jong De Cocksdorp 11.00 uur ds. Kok GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur drs. Salakay Oosterend 10.00 en 19.30 uur ds. H. Weggemans uit Harderwijk GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENIf Den Burg, 10.00 uur ds. Bilt beek uit Drachten, gez. dier; Hervormden. BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastras' Den Burg 10.00 uur, voorgai Joh. Tensen, doopdienst. Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Zaterdag 19.30 uur damesl» Uitzending via Lichtboei. Zondag 10.45 uur herenko# Kindernevendienst De Koog, zomdag 9.30 uur Woord-Communiedienst Oosterend, zondag 9.30 ui» Woord-Communiedienst Oudeschild, zondag 9.30 uu' JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend 10.30-11.20 uur Openbare V „Is uw hoop gevestigd op® tenschap of op de bijbel?" 11.20-12.30 uur: Wachttoren „De weg terug naar het pa'= openen" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 08.00 uur: Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, telefoon 12039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30-10.30 uur. Spreekuur op za terdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur zonder afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Grietje Kop telefoon 02230-23024. Uitsluitend voor spoedeisend hulp: tandarts C. M. van KaJ telefoonm 14669, b.gg serf" dienst 02220-12323. Spre'J op zaterdag en zondag o"1 uur precies: Witte Kruislaan Den Burg. In het weekend kan op zatr'j en zondag tussen 17.00 en uur gebeld worden met met' Dijkstra, telefoon 18832.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2