J' i Enthousiasme voor LBO-reünie Geslaagd Y> Greenpeace ontving 2000 bezoekers Oproep na-inenting tegen DTP en BMR Ingedut Rijverbod Diefstal portemonnaie PT- Vvf. EcoMareontving 175.000e bezoeker Vernielingen aan midgetgolfbaan Aanrijding Vrouwenkoor repeteert op vroeger uur Verkeerscontrole PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 3 OKTOBER i De gedachte om op 28 oktober voor de oud-leerlingen en oud personeelsleden van het LBO een reünie te organiseren, ontmoet aller wegen groot enthousiasme. Reeds in het beginstadium van de organisatie ervoeren personeelsleden dat velen hun oude school nog een goed hart toedragen. Aan de hand van naamlijsten is in mei en juni gepoogd de huidige adressen van zo'n 1800 voormalige leerlingen te achterhalen. Een klus die wonderwel geslaagd genoemd kan worden. Nog voor de zomerva kantie waren er al reünisten in spè die ongerust de school belden en vroegen waarom ze nog geen uitno diging hadden gehad. Dat kon dus helemaal niet: pas begin september gingen de uitnodigingen de deur uit. Wie nu nog geen uitnodiging heeft gehad, heeft inderdaad reden zich ongerust te maken. Hij of zij wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk in verbinding met de school (telefoon 02220-12121) te bellen, zodat alsnog per ommegaande een uitnodiging toegezonden kan worden. Naar het zich laat aanzien wordt de reünie druk bezocht. In verband met een goede organisatie is het daarom drin gend gewenst, dat een ieder die van plan is de reünie te bezoeken zich ten spoedigsten (liefst nog deze week) aanmeldt, door het inschrijf geld naar de school over te maken. Alle voormalige leerlingen en perso neelsleden (maar in feite ook alle geïnteresseerde Texelaars) wordt aan geraden de Texelse Courant van dins dag 10 oktober goed in de gaten te houden. Verder dan deze cryptische mededeling wil de organisatie op dit moment niet gaan. v. *0 EcoMare-directeur Jan Kuiper overhandigt de ras geschenken aan het echtpaar Teuten. Aan de stichting beroepsonderwijs VAM in Voorschoten zijn geslaagd voor het diploma „monteur persone nautomobielen": Richard Witte, Mark Pool en Robert Kikkert. Zij zijn werk zaam bij respectievelijk: Garage Westend (Oosterend), Automobielbe drijf Den Burg en Garage Rentenaar (Oosterend). Greenpeace schat dat ongeveer 2000 personen zondag aan boord zijn geweest van het aktieschip „Moby Dick", die de hele dag open huis hield in de haven van Oude- schild. Deze toelooop was veel gro ter dan in Den Helder en Den Oever, waar het schip tijdens zijn tournee langs havenplaatsen in het wadden gebied eerder afmeerde. Greenpeace maakt de tocht om het publiek te betrekken bij de actie die wordt gevoerd tegen verbranden van vloeibare chemische afval op de Noordzee en tegen het transport van deze afval vanuit Delfzijl over de Waddenzee. Gebleken is dat het mi lieu van de Noordzee wordt geschaad door de pcb's en dioxine bevattende neerslag van gassen die bij de ver branding vrijkomen. De scheepsladin gen afval die meerdere malen per week met maximaal 1000 ton tege lijk over de Waddenzee gaan, houden volgens Greenpeace bovendien on aanvaardbaar risico in. Een ongeluk met zo'n schip veroorzaakt een af schuwelijke milieuramp in het kwets bare waddengebied. Het onder Duitse vlag varende actie schip Moby Dick is een voormalige Nederlandse viskotter, gebouwd in 1957. Het is een van de totaal zeven schepen die de wereldwijd opereren de milieuorganisatie in dienst heeft. Zondag kon het schip worden bezich tigd en gaven de opvarenden monde ling en door het verstrekken van drukwerk informatie over het omstre den afvaltransport. De bezoekers lie ten het niet bij het inwinnen van informatie maar kochten ook t-shirts en andere Greenpeace-artikelen, zelfs in zodanige mate dat de hele voor raad opraakte en er dus niets meer over was voor Terschelling, de vol gende halteplaats. In het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan in Den Burg wordt volgende week woensdag (11 okto ber) de na-inenting gehouden tegen DTP en BMR. De kinderen, geboren in de jaren 1980 en 1985, die hier voor in aanmerking komen, krijgen een oproepkaart toegestuurd. Ouders/verzorgers dienen met hun kind, de inentingskaart en de oproep kaart op de datum en het tijdstip, zo als die op de oproepkaart zijn vermeld, naar het Groene Kruisge bouw te komen. Wie een kind heeft dat tot voornoemde leeftijdsklasse behoort en niet op 12 of 19 april is ingeënt tegen DTP en BMR en nu geen oproepkaart heeft ontvangen, kan tóch op 11 oktober naar het Groene Kruisgebouw komen. Tussen 13.45 en 14.30 uur is het mogelijk om het kind alsnog te laten inenten. De overtocht tussen Texel en Den Helder duurt korter dan menigeen denkt. Een Duits echtpaar kan daar sinds zon dagmiddag over meepraten. Met nog een lange reis voor de boeg, besloot het in hun auto aan boord van de „Molengat" nog even een dutje te doen. Het werd echter een zeer zwa re slaap. Toen de dubbeldekker zondagmiddag om half vijf in Den Helder afmeerde, was het Duitse stel met geen mogelijk heid wakker te porren. Hun BMW bleef dan ook staan, ter wijl het bovenste autodek leegstroomde. Sterker nog: zelfs toen het laden was be gonnen en twee rijen auto's waren opgereden, snurkten de Duitsers stevig door. Voetbal lers van ZDH, op de terugreis van een wedstrijd, lukte het uiteindelijk aan het dutje een einde te maken. De geschrok ken Duitsers maakten dat zij van boord kwamen. De boot- dienst ondervond geen vertra ging. Twee bestuurders van personenau to's, een 27-jarige inwoner van Drie bergen en een 24-jarige Oudeschilder, die zondagochtend nog onder invloed achter het stuur zaten, kregen een proces-verbaal en een rij verbod opgelegd. Een 49-jarige inwoner uit Oudeschild heeft aangifte gedaan van diefstal van een portemonnaie (inhoud ƒ135, en een soundmixer van het merk Philips. De voorwerpen werden vanuit zijn in Den Helder geparkeerde auto ontvreemd. O lp „EcoMare" registreerde gister middag de 175.000e bezoeker van dit seizoen. Het was C.A.H. Teuten uit Andelst, die met zijn echtgenote I.M. Teuten de Jong enige attenties in ontvangst mocht nemen uit handen van directeur Jan Kui per. Het echtpaar Teuten brengt een vakantieweek op Texel door en verblijft in de apparte menten van „De Nieuwe Aan leg" in De Cocksdorp. „We bezoeken graag musea. Ook als het heel mooi weer was ge weest zouden we hier geko men zijn", aldus de heer Teuten, die 25 jaar geleden voor het laatst op Texel was en zich enthousiast toonde over de in EcoMare samengebrachte collectie. Nooit eerder werd op een zo vroeg tijdstip de 175.000e be zoeker ontvangen in EcoMare. Het bezoekerstotaal van vorig jaar was 178.000. Het staat vrijwel vast dat dit jaar de 190.000 wordt overschreden. Dat is opmerkelijk omdat het de afgelopen zomer niet be paald „museumweer" was. Ook als in aanmerking wordt genomen dat EcoMare vanaf 1 april ook op zondag open was, is er sprake van een verheu gende toename van de belang stelling. De proef met de zondagso penstelling wordt als geslaagd beschouwd. Ook volgend jaar zal het publiek tussen 1 april en 1 november welkom zijn in het centrum voor Noord- en Waddenzee, hoewel de kosten die daarmee gepaard gaan niet geheel worden gedekt door het extra bezoek dat erdoor wordt opgeroepen. Zondagavond zijn verschillende kleine vernielingen aangericht aan een mid getgolfbaan nabij Den Hoorn. Een mi niatuurtreintje was doorgezakt en van een kerkje waren de raampjes kapot. Verder werd een reclamevlag ont vreemd. De eigenaar greep diezelfde avond enkele leden van een groep luidruchtige Duitse jongeren in de kladden. Op dat moment ontdekte hij ook de schade en dacht de daders in handen te hebben. De politie stelde naar aanleiding hiervan een onder zoek in, maar kon tot dusver niet be wijzen dat de Duitsers inderdaad de vernielingen hebben gepleegd. Dinsdag 3 oktober Vanaf 15.00 uur worden op heel Texel huis aan huis de zakken kleding opgehaald voor de actie „Geef Max de zak". Leerlingen van de Kompasschool halen zoveel mogelijk huis aan huis flessen mat statiegeldwaar de op ten bate van een hulpbe hoevende school in Afrika. Wie geen bezoek krijgt kan de flessen (of potten) ook bij de school be zorgen. In Cinema Texel draait om 20 00 uur „Karate Kid III". Reduktiea- vond: entree f8,- inplaats van f10,-. Woensdag 4 oktober Van 9.30 tot 11.30 uur wordt in het Groene Kruis-gebouw in Den Burg een koffiemloopochtend ge houden voor ouders. Entree f2,—. Er wordt gesproken over opvoe dingsmethoden volgens Gordon. Het gaat deze keer weer over „Actief luisteren" waarbij onder meer wordt ingegaan op de zg. Ik-boodschappen. Dat zijn bood schappen over je innerlijke toestand, waarbij duidelijk, met verstopt en op begrijpelijke wijze wordt geformuleerd. Verschillen de soorten ik-boodschappen ko men met voorbeelden aan de orde. Daarbij wordt ingegaan op de structuur van probleemsi- tuaties die zich tussen ouders er, kinderen voordoen. De beheerscommissie van d'Ou we ULO houdt in het gelijknami- ge gebouw een openbare vergadering, aanvang 20.00 uur. Onder andere wordt gesproken over toewijzing van ruimte in hei gebouw als de vraag het aanbod overtreft en over aanpassing vee de gebruiksvoorschriften. Donderdag 5 oktober Van 14.00 tot 16.00 uur wordtin het Gemini-ziekenhuis een infor matiemiddag gehouden „Wat a kanker?". Spreker is internist H de Jong. Tevens worden door mevrouw C. Quast de psycho sociale aspecten van kanker aan de orde gesteld. In „De Lindeboom" wordt een „Volksliedjesavond" gehouden met medewerking van Ate Doornbos (bekend van de radiol en de zanggroep Oude Liedjes van de Historische vereniging Texel: 20.00 uur. Hoogwater Oudeschild Di. 3 9.54 en 22.25 Wo. 4 10.36 en 22.34 Do. 5 10.47 en 22.(1 Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. De zon komtl oktober op om 6 41 uur en gaat onder om 18.18 uur. 29 september nieuwe maan; 1 oktober springtij. Woensdagochtend vond op de krui sing Kogerstraat/Kogerweg (ter hoogte van Buitenlust) een aanrij ding plaats. Een bestuurster van een oranje BMW verleende geen voor rang aan een inwoonster van de Cocksdorp, die op een Puch brom fiets reed. De personenauto, die op het laatste moment wist te remmen, reedn de bromfiets op. Het meisje wisl evenwicht te bewaren en viel niet Omdat er afgezien van de schril, het eerste gezicht niets aan de h leek, reed de bestuurster van de BMW na een korte stop weer doe Toen het meisje op de bromfietsl weg wilde vervolgen, lukte dit n« De voorvork bleek verbogen. Sch f327,=. De bestuurster vandeE wordt verzocht contact op te ne met telefoonnummer 16306. De ..Moby Dick" aan de kade in Oudeschild. Het Texels Vrouwenkoor houdt de wekelijkse repetitie in de voorspeel zaal van dorpshuis d'Ouwe ULO thans op een vroeger tijdstip, nl. van 14.10 tot 16.10 uur. Op deze wijze hoopt men het lidmaatschap aan trekkelijker te maken voor moeders, die in verband met de kinderen op een latere tijd moeilijk van huis kunnen. Het vrouwenkoor is redelijk groot maar zou er graag wat jongere leden bijhebben om de gemiddelde kwaliteit van de stemmen op peil te houden. Vooral sopranen zijn welkom. Wie in teresse heeft kan vrijblijvend de repe titie (telkens op maandag) bezoeken. Wie er eerst eens over wil praten kan kontakt opnemen met Corrie Witte, telefoon 12322. Tijdens een rijdende verkeerscontrole hebben ongeveer 20 bestuurders woensdagmiddag een proces-verbaal gekregen. De verbalen werden uitgedeeld voor: rijden door rood licht, het overschrij den van een doorgetrokken streep, het niet volgen van de rijstrook signalering bij kruisingen, het overtre den van de maximum-snelheid, het niet rijden op een verplicht fietspad, het niet dragen van een auto-gordel, het voorin de auto vervoeren van een kind, het niet hebben van een hulp koppeling bij een aanhangwagen, het niet voeren van een geldig deel 3 en technische mankementen aan brom fietsen. Geheel onverwachts is moeder, mevrouw G. A. P. van der Vis-Kikkert tot onze grote droefheid op 79-jarige leeftijd in Australië overleden. De dag waarop de begrafenis zal plaatsvin den, wordt op een nader tijdstip, als moeder op Texel is aangekomen, bekend gemaakt. De kinderen Bedroefd vernamen wij het bericht van het plotselinge overlijden van onze lieve, hartelijke tante mevrouw Guurtrui van der Vis-Kikkert Haar blijmoedige en gelovige levenshouding zal ons altijd bijblijven. Gezang 290. Neven en nichten Van der Vis 29 september 1989 Algemene kennisgeving We kunnen haast niet geloven dat Oma zo plotseling van ons is heengegaan Sita en Peter Rachel. James Janette en Peter Benjamin, Andrew Jeanette en Paul Martme, Joost Siep Klaas-Jan Daniël Karin Sijbrand Angelina Antoinette Jonathan Anton Astrid Lieve oma, we zullen u missen. Bedroefd delen wij u mede dat onverwachts van ons is heengegaan onze lieve schoon zuster mevrouw G. A. P. van der Vis-Kikkert Geen smart meer daar omhoog. Mevrouw N. van der Vis Mevrouw G. van der Vis-Lap Oosterend, 29 september 1989 Vrij onverwacht is tot onze diepe droefheid van ons heengegaan onze dierbare vader, mijn lieve zoon, broer en huisgenoot en onze lieve opa Pieter Willem Stoepker in de leeftijd van 58 jaar. Eindhoven: Marleine en Carl Stoepker Yorick Daphne Vhssingen: Jeanette van Toledo en Robert Stoepker Leiderdorp: M. J. Stoepker-Lap Ina Stoepker Eindhoven: Maria Nieuwenhuizen Eindhoven, 26 september 1989 Correspondentie-adres: Peppelschans 40, 2352 BE Leiderdorp. De crematie heeft zaterdag plaatsgevonden. Voor de vele blijken van belangstelling en de troosl woorden tot ons gesproken na het overlijden v> mijn lieve man, onze vader en opa SIMON PIETER TROOST betuigen wij u hiermede onze oprechte dank. A. Troost-Lap Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Texel, oktober 1989 Herenstraat 65, Den Hoorn Voor de vele blijken van belangstelling na het overlij den van mijn zorgzame man, onze vader en opa REIN BAKELAAR zeggen wij u hartelijk dank. J. Bakelaar-v.d. Berg kinderen en kleinkinderen Texel, oktober 1989. Wij trouwen op vrijdag 13 oktober. Jolanda Smit en Jan W/tteman a/b Maartje de Jong III Rietpol 1, 2063 KA Spaarndam.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2