Texel sleept punt weg uit Heerhugowaard De Koog trok aan langste eind tegen Vesdo: 4-3 Samengestelde menwedstrijd een nationale trekpleister Nederlands kampioenschap touwtrekken kottervissers V i 150 rokers op jacht naar de schat Groot aantal deelnemers verwacht Sterk optreden Oosterend MAB-herfstrit Voetbaluitslagen Zaterdag in sporthal Ons Genoegen: Tetak senioren goed op dreef Selectiewedstrijd demonstratietraining wri, Houd TEXEL schoon DE MOEITE WAARD Nipte overwinning! bij basketball Judo-toernooi Texel-Slootdorp PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 3 OKTOBER Texel heeft afgelopen zondag een 1-1 gelijkspel behaald tegen SVW uit Heerhugowaard. Texel speelde een matige eerste helft, maar kwam door een enorme inzet goed terug. Texel miste Paul van Exel (geschorst) en Simon Brand (blessure). Jan Hein Studulski en Piet Monster waren de vervangers. De goal werd nog steeds verdedigd dor Ronald Biesboer. Door het wegvallen van Simon Brand op het middenveld werd Texel gedwon gen een iets ander systeem te spelen als in voorgaande wedstrijden. Schoof Joost Brouwer de vorige wedstrijden door naar het midden veld, deze wedstrijd opereerde hij vooral als een echte laatste man, omdat Texel uit wilde gaan om de nul achter te houden en via counters gevaar te scheppen in de SVW- verdediging. Deze gaf weinig krimp, hetgeen al te voorspellen was, daar SVW de voorafgaande wedstrijden slechts twee goals tegen had gekre gen. Het plan om de nul achter te houden, werd al snel de grond inge boord, want al in de vijfde minuut keek Texel tegen een 1-0 achterstand aan. Een voorzet van rechts werd eerst tegen de paal gekopt. De te rugspringende bal kon door een van de SVW-voorwaartsen simpel afge maakt worden. Texel kon het in de eerste helft niet maken en moest ver dedigend alle zeilen bijzetten, waarin Joost Brouwer en Koos Tjepkema een hoofdrol vertolkten. De tweede helft een duidelijk agres- Zaterdag werd de eerste MAB- puzzelrit na de zomerstop verreden. Caroline Ran en Siem du Porto had den een rit uitgezet die zaterdag avond extra stevig bleek te zijn als gevolg van de reconstructie van het beruchte kruispunt bij De Waal, dat in de route was opgenomen. Alleen de ervaren puzzelaars wisten raad met deze extra handicap. Uitslag: op een gedeelde eerste plaats Dirk Westerlaken en Bart Bar- horst, op een gedeelde derde plaats Peter Daalder en Anne de Vries. Een gedeelde vijfde plaats was er voor Douwe Kooiker en Simon van Taten- hove. Zevende werd Cor van Heer waarden en achtste Bert Segerink. De volgende rit is de - traditioneel zeer moeilijke - snertrit op zaterdag avond 28 oktober, start 20.00 uur bij de firma Schoenmaker op het We zenland. siever Texel. Er kwamen kansjes. Een vrij trap van Klaas Dirk Koorn werd door de goed keepende SVW-goalie met moeite tot hoekschop gewerkt. Twintig minuten in de tweede helft werd een SVW-er het veld uit gestuurd wegens natrappen. Even la ter kreeg Texel een penalty toegewezen. Doordat één van de SVW-verdedigers een fluitsignaal hoorde, pakte deze de bal in zijn han den Het bleek echter dat dit fluitsig naal van het andere veld afkomstig was. De goed in geschoten penalty van Erwin Koning werd op schitteren de wijze gestopt. Uit de daaruit voortvloeiende hoekschop kwam Texel toch op gelijke voet door een goal van Erwin Koning. Daarvoor al was Ralph Koning in het veld geko men voor Wim van Veen. Texel reali seerde zich tevreden te moeten zijn met een puntendeling. Nadat Ronald Biesboer nog een keer schitterend redde, blies de goed leidende scheidsrechter het eindsignaal. Zaterdag 30 september: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel A1-Reigerboys A1 3-3 Flevo BI-Texel BI 3-1 ZAP C1-Texel C1 1-5 Tex.Boys B1-ZAP B2 4-2 HCSC B2-Texel B2 6-3 Oosterend B1-SRC B3 3-3 Tex.Boys C1-JVC C2 2-6 Texel C2-Zeemacht Cl 5-1 Oosterend C1-Succes C1 2-2 Pupillen: Tex.Boys-Texel D1 1-5 Texel D2-Tex.Boys D1 0-9 ZDH D1-SVO D1 5-5 De Koog E1-Tex.Boys E2 6-3 SVO E1-Texel E1 2-3 Texel E4-Tex.Boys E2 6-3 Texel E3-SVC E1 1-0 Texel F1-SV0 F1 0-5 Tex.Boys F1-De Koog F1 1-0 SVO F2-SVC F1 8-0 ZDH F1-Tex.Boys F2 5-0 Zondag 1 oktober: KNVB SVW-Texel 1-1 KNVB afdeling Noord-Holland: De Koog-Vesdo 4-3 Winkel-ZDH 0-2 Twisk-Tex.Boys 4-2 Apollo-Oosterend 1 -4 Texel 2-HRC 3 2-4 Texel 3-Sint Boys 2 2-2 Succes 5-Oosterend 2 5-4 Flevo 4-Texel 4 1-7 Recreatie voetbal: Cocksdorp-Texel 6-2 r\ik i In een spannende wedstrijd heeft De Koog op Vesdo een zwaar bevochten thuisoverwinning behaald. Tot drie maal toe kwam de Koger vereniging uit geslagen positie terug door drie doelpunten van John List en een treffer van Richard Daalder. De eerste helft kon De Koog geen vuist maken en dat resulteerde tel kens in een achterstand. Zodoende bleef De Koog achter de feiten aanlo pen. De eerste goal van Vesdo werd gescoord door Marti Reyne die uit een snelle uitval van Vesdo de bal achter keeper Zuidwijk schoof. De Koog kwam snel terug via een direc te vrije trap van John List die van richting veranderd werd en in het doel belandde. Via alweer Marti Rey ne wist Vesdo tegen te scoren na een lange bal van achteruit. De Koog bleef toch ook kansen behouden via Peter Brons bijvoorbeeld, die een om haal net naast zag gaan. Het doel punt kwam even later toch, toen List de bal via een vrije trap in de hoek schoot. Het bleef alweer niet lang gelijk, want Hannu Reyne van Vesdo kopte de bal net vóór rust buiten het bereik van Rob Zuidwijk in de lange hoek. De tweede helft toonde aan dat dit Koger team mee kan strijden om de bovenste plaatsen, mits er geknokt wordt om elke meter. Het team speelde klassen beter dan in de eerste helft. De eerste de beste kans voor De Koog was dan ook direct een doelpunt. Alweer was het Ri chard Daalder die zijn seizoentotaal op zeven bracht in vier wedstrijden. Hij kreeg de bal aangespeeld van uit blinker John List, passeerde zijn di recte bewaker en de keeper en schoot vanuit een moeilijke positie in. Een overwinning was nog mogelijk en dat voelde het publiek. Een kwar tier voor tijd kwam De Koog inder daad op voorsprong. List scoorde zijn derde treffer in deze wedstrijd en weer via een vrije trap. Omdat Watervogels twee punten ver loor in de wedstrijd tegen ALC, staat De Koog er bijzonder goed voor met zes punten uit vier wedstrijden. Supportersbus Aanstaande zondag speelt De Koog 1 een belangrijke uitwedstrijd tegen ALC. Bij voldoende belangstelling rijdt er een supportersbus. Opgave via te lefoonnummer 17430. Hondervijftig personen kwamen zaterdag met een speciaal schip naar Texel om daar een „juttersdag" te beleven. Het waren klanten van de tabaks- warenfabriek Erven Weduwe Van Ne He, die zich daarvoor hadden opgegeven en door de selectie waren gekomen. Het programma (georganiseerd door het reclamebureau PPGH/IWT Active Marketing) begon met een bezoek aan Den Helder waar onder andere het redding- museum werd bezocht. Met het schip Stad Harlingen" werd de overtocht naar Oude- schild gemaakt. In het Mari tiem en Juttersmuseum kwamen ze onder de hoede van Cor Ellen die een wijsgerig en interessant betoog van drie kwartier afstak. Vervolgens ging het gezelschap met bus sen naar het strand, waar iedereen een juten zak kreeg met de opdracht om op het stuk tussen paal 20 en 17 te gaan jutten. De organisatoren hadden tevoren zo'n 750 voor werpen op het strand uitgelegd en die werden bijna allemaal geborgen. Elk voorwerp ver schilde in puntenwaarde; dege nen die de meeste punten vergaarde kreeg een indruk wekkende hoofdprijs: een staaf goud met een waarde van meer dan f2500,-. Verder wa ren er prijzen in de vorm van metaaldetectoren, camera's, heupflessen en boeken. De mensen van het organiserende reclamebureau waren opgeto gen over de medewerking die ze op Texel hadden onder vonden. De samengestelde menwedstrijd die zaterdag op Texel wordt gehouden, belooft weer een wedstrijd van na tionale allure te worden. Net als ver leden jaar heeft het deelnemersveld een forse omvang: er worden 47 combinaties aan de start verwacht, waarvan ruim twee derde van de overkant. De aantrekkingskracht van Texel en de goede organisatie in de voorgaande jaren vormen de basis van dit succes. De formule van de voorgaande edi ties is ongewijzigd. Dat betekent dat 's morgens wordt begonnen met een dressuurproef, daarna volgt de mara thon en een vaardigheidsproef vormt de afsluiting van een lange dag. De start is om 8.30 uur bij manege Akenburg, het begin- en eindpunt van alle wedstrijdonderdelen. Het zwaartepunt van het programma ligt op de marathon. Voor de deelnemers een uitdaging en voor het publiek leuk om te volgen. De grootste aan dacht gaat uiteraard uit naar het hindernis-traject. In de Dennen zijn over een afstand van acht kilometer vijf hindernissen opgenomen, die op tijd en met zo weinig mogelijk straf- punten moeten worden gepasseerd. In de afgelopen jaren is gebleken dat deze hindernissen soms spectaculaire momenten te zien geven. De obsta kels trokken dan ook nogal wat toe schouwers, waardoor het vaak een drukte van belang was midden in het bos. Om de publieke belangstelling beter te kunnen verwerken, zijn alle hindernissen nu gesitueerd in de na bijheid van de Rozendijk. Naast het hindernisgedeelte bestaat de mara thon uit twee draf- en twee staptra- jecten van in totaal ruim tien kilometer. De totale marathon is een kleine twintig kilometer lang De sco re van de marathon wordt opgeteld bij de strafpunten die men behaalt bij de dressuur en vaardigheidsproef. De gene met de minste strafpunten is winnaar. Deelgenomen wordt door enkel- en dubbelspannen van paarden en pony's. De combinaties zijn onder verdeeld in twee categorieën. De meest ervaren deelnemers leggen het zware M-parcours af, de anderen doen het L-parcours. De M-marathon is langer en voert gedeeltelijk over het Texelse strand (Westerslag). Zelfs moeten de combinaties er een stukje door het zeewater. Zonder de mede werking van een leger vrijwilligers (ongeveer zestig personen) zou deze samengestelde menwedstrijd niet kunnen plaatsvinden. De organisatie berust bij de „Blijde Rijders" en hoofdscheidsrechter is de welbeken de Piet van Delden. De einduitslag wordt bekend ge maakt in De Lindeboom, waar tijdens een gezellige avond de prijsuitreiking plaatsvindt. De volgende ochtend kunnen de deelnemers nogmaals aan de bak, omdat dan de gezamenlijke „Snertrit" op het programma staat, aanvang 11.30 uur bij manege Aken- burg. Net als verleden jaar maakt een aan tal deelnemers gebruik van het spe ciale arrangement dat hen door de ondernemers van Den Hoorn is aan geboden. Een week lang krijgen paar den en menners er onderdak en kunnen ze aan enkele activiteiten deelnemen, zoals de proefmarathon die donderdag wordt gehouden. Met aardig goed voetbal heeft Oosterend opnieuw twee punten weten te pakken in een uitwedstrijd. Na een ruststand van 0-1 werd het tenslotte 1-4 in het voordeel van Oosterend. Het had zelfs nog meer kunnen worden, maar er werd soms te slordig met de kansen om gesprongen. Tegenstander was Apol lo '68 uit Hensbroek. Met drie doelpunten van de gebroeders Kaspers en een goal van Aart van de Brink zorgde Oosterend opnieuw voor een verrassing. Oosterend, met uit de laatste drie wedstrijden vijf punten, blijkt nu te gaan draaien. Vooral voor rust bracht Oosterend goed voetbal op de mat. Uitblinker was Aart van de Brink, die met scherpe onderscheppingen en goede passes een aandeel had in de doelpunten. Dit was zijn eerste wed strijd en Van de Brink blijkt een grote versterking op het middenveld te zijn. De eerste twintig minuten gingen ge lijk op, maar Oosterend kreeg toch de betere kansen. Na een onderschep ping van Aart van de Brink die Mauri ce Kaspers de diepte in stuurde, was het Vincent Kaspers die de voorzet met een zweefduik het doel in kopte en voor 0-1 zorgde. Ook hierna had Oosterend het betere van het spel maar maakte het zich ook moeilijk door de bal soms verkeerd uit te ver dedigen. Oosterend kreeg nog wat kansen, maar de stand bleef gehand haafd tot de rust. Na rust kwam Oosterend al snel op 0-2 na een goede rush van Aart van de Brink. Dit vond Oosterend waar schijnlijk genoeg en liet zich wat in de verdediging drukken. Toch kwam hieruit een ongelukkig doelpunt voort. Een vrije trap buiten het straf schopgebied werd op het doel ge schoten en zat: 1-2. Apollo begon te jagen op de gelijkmaker, maar de ver dediging bleef makkelijk overeind. Vooral Ben Witte en Koen Schoonhe den speelden een sterke partij. Oosterend nam het heft weer in han den en zorgde al snel voor 1-3 na goed doorgaan van Maurice Kaspers. Nog geen vijf minuten later was het opnieuw Aart van de Brink die een goede pass op Vincent Kaspers gaf. Die ging alleen op het doel af, maar werd van achteren neergelegd. De scheidsrechter paste prima de voor- deelregel toe, zodat Maurice Kaspers kon intikken. Hierna kreeg Oosterend nog veel kansen om de score nog op te voeren. Vooral Vincent Kaspers bleek een constant gevaar te zijn voor het Apollo-doel, maar vond de 1-4 stand wel genoeg. De Texelse kottervissers verdedigen zaterdag de vorig jaar veroverde titel „Nederlands kampioen touwtrekken voor vissersplaatsen". Dat gebeurt op eigen bodem: sporthal Ons Ge noegen vormt vanaf 13.30 uur het strijdtoneel. De entree is gratis. Toe schouwers kunnen tevens deelne men aan een grote loterij, waarbij aantrekkelijke prijzen zijn te winnen. De opbrengst van de loterij gaat naar Ecomare. De hoofdprijzen zijn een vi deorecorder, cd-speler en een walk man. Daarnaast zijn diverse kleinere prijzen te winnen. Voor het kam pioenschap hebben acht teams zich aangemeld. De grootste concurrenten voor de eerste plaats, de vissers uit Katwijk en Oudorp, zullen zeker pre sent zijn. Verder maken teams uit Goedereede, Stellendam, Schevenin- De senioren van Tetak speelden za terdag in Heerhugowaard tegen tafeltennisvereniging DOV 14. DOV kon het Tetak niet moeilijk maken. Door winstpartijen van Fred Mosk (12-21 in de derde set), Martin Jans sen (17-21, 15-21) en Frans Room (15-21 in de derde set), stond Tetak al gauw met 3-0 voor. Het dub belspel werd knap gewonnen door Janssen en Mosk. DOV kwam even terug tot 2-4 door verlies van Mosk en Room. Daarna liep Tetak uit naar de eindstand van 2-8 door nog twee winstpartijen van een sterk spelende Janssen en door een winstpartij van Mosk en Room. De junioren speelden in Breezand te gen het uit de eerste klasse gedegra deerde Be Fair 1. Tetak verweerde zich goed maar kwam elke partij net te kort. Voor Pascal Veeger was het de eerste competitiewedstrijd dit sei zoen. Hij kwam er niet aan te pas ondanks zijn harde werklust. Alex Bakker verloor al zijn partijen in drie sets. Eenmaal met 21-18, één met 21-14 en één met 21-19. Nico Dapper verweerde zich goed en dat resulteer de in de enige overwinning voor Te tak. Hij won de partij met 21-18 in de derde set. Het dubbelspel ging verlo ren in twee sets. Zodoende verloor Tetak met 9-1 weer eens een wed strijd. De laatste nederlaag die Tetak leed was op 16 april 1988. Zaterdag 7 oktober speelt Tetak weer een uitwedstrijd. De senioren spelen in Noord Scharwoude tegen Spirit 8. De junioren spelen in Heerhugowaard tegen DOV 2. Morgenavond (woensdag 4 oktober) vindt op het complex van SV Texel in Den Burg een wedstrijd plaats tussen een jeugdteam van SV Texel (B-junioren) en de Noordhollandse jeugdselectie onder 15 jaar. Een zware testcase voor de Texelaars, maar een prima gelegenheid om te zien hoe de ambitieuze jeugd van SV Texel er voor staat in hun voetbal ontwikkeling. De Noordhollandse jeugdselectie ziet er als volgt uit: B. Beerepoot (SEW), R. Boersma (AFC '34), S. Sas, H. Shi Tang, M. Moktar (allen Ajax), J. Tjonk, P. Leeflang (beide Volendam), A. Rheenen, A. van Weldam (beide Kolping Boys), F. Tromp, P. Ooms, S. van Rijnsoever (alles Foresters), R. de Man (Zouaven), G. Woei (Huiswaard), S. Kreeft (WFC), P. Broekman (Zilver meeuwen) en A. Vriend (Westfrie zen). De coach is Joop Lensen. De opstelling van het SV Texel- jeugdteam is: Hans Kraay, Denhard van der Slikke, Henk-Jan Ramaker, Barry de Vries, Niels Jansen, Arie van der Vis, Hans Boswijk, Marcel Ris, Erik Wuis, Jeffrey Kooger en Gerco van Putten. Wissels zijn: Pas cal Spigt, Arjen van der Slikke, Marco Koorn en Paul Hin. De coach is Mar tin Land, begeleider Johnny Nieboer. De scheidsrechter is de heer Holtz uit Den Helder en hij wordt geassisteerd door de heer Van Putten en de heer Houterman, beiden uit Den Burg. Direct na de wedstrijd geeft de afde lingstrainer Joop Lensen een de monstratietraining waarin aandacht wordt besteed aan tekortkomingen op het technisch-taktische vlak, ge constateerd in de net gespeelde wed strijd. Na afloop is er nog gelegenheid om eventueel vragen te stellen of opmerkingen te plaatsen betreffende wedstrijd en daaraan ver bonden training. Trainers en kader van alle veldvoetbalverenigingen maar ook andere Texelse belangstellenden zijn woensdag om 18.15 uur van har te welkom op het SVT-veld. gen en IJmuiden hun opwachting Texel verschijnt met twee pl de arena, onder leiding van de cc ches Kees Drijver en Stefan del Mogelijk wordt het deelnemersvl nog uitgebreid met touwtrekkend vissers uit Den Helder en Urk, «e mee nog onderhandelingen gaand zi|n. Speaker is Ben Daalder. Dei uitreiking vindt 's avonds plaats: dens een gezellige avond in de schouwburgzaal van De Lindebot De boerenkapel zorgt voor de m en zal ongetwijfeld zorgen dat de stemming er goed in komt. Afgelopen vrijdagavond ging htl spannend aan toe in de eilandco petitie basketball, want drie van vier wedstrijden eindigen in een nimale zege. De geplande weds! tussen Tasiel en Datamarkt kwi vervallen om Tasiel tekort speler kon aanleveren. Deze wedstrijdi een later stadium worden ïngeh De Pilaar trad in de eerste weds! tegen Dikke Mik in een fantasie opstelling aan. Door verschillend: zeggingen moesten er spelers »a andere teams worden geleende met zijn vijven te kunnen spelen ging natuurlijk gepaard met enige ganisatieproblemen en hiervan Dikke Mik knap te profiteren. Me 22-16 trokken zij aan het missdi niet verwachte, langste eind. Da Moerbeek mist nog een paar vas krachten, maar die zouden in dei tij tegen Paracentrum ook weine hebben kunnen inbrengen. Paraci trum scoorde er lustig op los e» freewheelend beëindigden zij de strijd met 50-16. De spannends» ontmoeting was die tussen Spot shop Texel en Vespertina. Tot hei eind toe wist Sportshop Texel es kleine voorsprong vast te houdt» Steeds liep Vespertina net achter feiten aan, mede door toedoen» de makkelijk scorende Edo Koop die normaliter bij Vespertina spel Daar kon zelfs een driepunter Vespertina-zijde niets aan verami en met 12-11 boog Vespertina M hoofd. Ook de ontmoeting tusse Twaalf Balcken en S1-Gollards k« een spannend verloop. Na een li ruststand kwam Twaalf Balcken r sterk terug maar kon niet verhin-i dat het zich stug verdedigende S1-Gollards met 19-16 won. Programma 6 oktober 20.00 u. Vespertina-Moerb 20.30 u. Datam.-12 Balcken j*| 21.00 u. Tasiel-Paracen. 21.30 u. Pilaar-Sportsh. Texel SI 22.00 u. S1-Gol.-Dikke Mik Ds De eerste van de twee jaarlijkse sportontmoetingen tussen de F club Shima en Vlug en Vaardig Slootdorp is zaterdag in gezeli'Jt sfeer in de dojo van de Slootdorp verlopen. De vijftien Texelse ju ka's, variërend in leeftijd van 8 14 jaar, behaalden goede results waarbij ook goede judotechnie bewonderen was. Zo besliste Gerbrand Zoetelief laatste twee partijen in zijn vM met een schitterende heupwo'P goshi), wat hem een eerste P» zijn poule opleverde. Maar met- Zoetelief kwam met e'ernetfuli ook Marcel Dijker en Harraid - behaalden een eerste plaats in poule terwijl Peter Visch een en Lindert v.d. Burg een derde p® behaalden.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 8