mh Sr' i/illem Goënga eerste ij tweespan paarden Texel zonder „vedetten kansloos uit de beker S.V. De Koog in tweede helft naar verlies (4-1) „Texels kwartiertje" voor H.R.C. •ft? etbaluitslagen ZDH „trakteert" St. Boys op overwinning (2-1) Programma zaalvoetbal Thriller bij UDI Met de bus naar de „EO-Jongerendag" Texelse Boys klimt uit dal: 5-1 zege Klif 2 leidt in eerste klasse zaalvoetbal PAG 10 OKTOBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 rjjde Rijders kunnen terugkijken n bijzonder geslaagde samen- Ide menwedstrijd. Zaterdag ver ten er 44 aanspanningen bij jge Akenburg. Het grootste aan- lelnemers was afkomstig van wal, maar ook de Texelaars zich met 10 aanspanningen onbetuigd. Willem Goënga en leers wisten met resp. een eer- iats bij de tweespan paarden een derde plaats bij enkelspan in (L) de eer van Texel hoog te •hele dag stond in het teken van uur, marathon-rijden en het af- van vaardigheidsproeven. Hin had in samenwerking met iosbeheer een schitterend par ui de Dennen uitgezet. Het (onderdeel, waarbij de rijders testerslag naar Jan Ayeslag ten rijden, kwam door de harde vervallen. Donderdag 5 okto- 3S het parcours door enkele irs middels een oefenwedstrijd est Cees Timmer kwam hierbij e minste straf punten over de Daarom was het extra jammer mmer zaterdag averij opliep. Tij- het nemen van de eerste hin- werd -in galop- een paal kt Dat hierbij schade aan de m was toegebracht, werd dui- tijdens het nemen van de derde nis. De riemen, waarmee de getrokken werd, knapten fi- loormidden. Dit kostte Timmer ide eindklassering. Niettemin in de categorie enkelspan i (L) nog een zevende plaats talen. rênement werd zondag besloten en snertrit. Goënga eindigde na twee jaar igheid op een eerste plaats, was heerlijk om weer mee te ik heb nog nooit zo gemakke- reden. Er zijn weinig ongeluk- ebeurd, de EHBO, de veearts en efsmit zijn niet in actie ge- Een onverdeeld succes." eers leverde ongewild nog even luntwerk met zijn kar. Tijdens men van een hindernis aan de dyk kwam hij op twee wielen te finish heen. „Ik reed met een kar, waarvan de balans nog :moet worden. Die instabili- «ft ons de hele weg parten :ld." Bobo's Sjef Beers eindigde op een zes- ats in dezelfde categorie. „Ik :ti schitterende dag gehad. Dit 'mooier dan een concours. lag 7 oktober: 'afdeling Noord-Holland: ren: l-HRC B2 Cl-W.meer C1 B2-Tex.8oys B1 Ü-Texel C2 Sn C3-Oosterend C1 in: «9 F1-Texel F1 'end F1-Tex.Boys F1 F2-SV0 F2 :1-ZDH F1 Is E1-0osterend E1 3 E1 -Texel E1 E2-Texe I E3 ''Texel E4 "'■Tex.Boys D1 D2-SVO D1 H-Texel D2 '9 8 oktober: HfiC 1_4 afdeling Noord-Holland: 'e Koog 1 4 tys-ZDH 2-1 I" taut-Tex.Boys 1-5 H'd-Oosterend 1 0 Boys 2-Texel 2 1-2 1-Schagen 4 0-12 2-SRC 4 2-3 (ntl2-HRC6 1-1 Tex.Boys 2 2-0 Is 3-Geelzwart 3 4—0 3-Texel 4 3-2 in: 4,W.waard A1 2-1 Hier rijdt je geen tien minuten, maar ben je de hele dag in de weer. Het is alleen jammer dat het gemoedelijke er zo langzamerhand afraakt. Nu het een echte bondswedstrijd is gewor den komen er veel „bobo's" van de overkant -met echte marathonwagens- hun opwachting maken. Er worden ook steeds meer regels gesteld. Tot mijn verbazing werd me ineens gevraagd inen tingspapieren van mijn paard te over leggen. Jammer, ik denk dat het gros van de Texelaars er niet blij mee is dat het een bondsaangelegenheid is geworden." Een mening die door Willem Goénga niet gedeeld wordt. „Als je vandaag de dag nog mee wilt tellen, heb je geen keus. Er is ook geen voetballer zonder KNVB. Het is trouwens van meet af aan de bedoeling geweest er een groot evenement van te maken. Dat lukt aardig, we krijgen al een ze kere faam aan de vaste wal." Ook de andere Texelaars wisten be hoorlijk hoog in het klassement te eindigen. Hans Jimmink werd derde bij de enkelspan pony's L, W.A. Sie- beling derde bij de twee span pony's L. Piet Daalder werd zesde bij de twee span paarden L, Frans Bakker zevende en Jo de Kraker achtste. Joop Noom tenslotte behaalde een achtste plaats in de categorie en kelspan paarden L. Tijdens de prijsuitreiking in hotel De Lindeboom zaterdagavond kreeg An- dré Bakker een aanmoedigingsprijs, omdat hij zijn dieren -die niet zo erg snel liepen- desondanks niet had op gejaagd. Een tweede aanmoedi gingsprijs ging naar Danny I De hindernissen leverden de deelnemers over het algemeen geen moeilijkheden op. Gosschalk, een elf-jarig jongetje van de vaste wal, dat met de minste strafpunten in de categorie enkelspan paarden (L) alle deelnemers achter zich liet. Omdat je twaalf jaar moet zijn om aan het evenement deel te nemen, reed hij buiten mededinging mee. Uitslagen Enkelspan pony L: 1. A. Blokpoel, 128,5 pnt 2. J. Blokpoel, 129 pnt. en 3 H. Jimmink (Texel), 182,5 pnt. Tweespan pony's L 1 Th. Cillekens, 128 pnt 2. J.P. Zwart 156,5 pnt.; 3. W.A. Siebelmg (Texel), 190,5 pnt.; 4. M. Roos-BImse, 220,5 pnt. en 5. AJ. Bakker (Texel), 296,5 pnt Tweespan pony's M: 1 H. Oudshoorn 138,5 pnt en 2. PR. Smid, 229,5 pnt. Enkelspan paarden L: H W. Loerakker; 2 E.J. Liefferink, 159,5 pnt.; 3. P. Beers (Texel), 193 pnt.; 4. J.W. Gosseling, 214 pnt.; 5. M R. van der Wal, 240 pnt.; 6. J.G. Beers (Texel), 319 pnt.; 7. C. Timmer (Texel), 334,5 pnt.; 8. J Noom (Texel), 369 pnt.; 9. H. Wirbier 382,5 pnt. en H.C. Gosschalk 137,5 pnt, (buitenme dedinging). Tweespan paarden L: 1. W. Goënga (Texel), 148,5 pnt.; 2. R. Bonhof, 153 pnt.; 3. R. Lepe laar, 161 pnt.; 4. N. Pronk, 168 pnt., 5. L. Hakker, 181 pnt.; 6. F.P.J. Kersten, 181,5 pnt., 7. F.J Bakker, 197 pnt8 De Jager, 245 pnt.; 9. J de Kraker (Texel), 377 pnt. en 10. O. van Oosten,, 416,5 pnt. Tweespan paarden M: 1, A. Okkema, 126,5 pnt.; 2 J Mik, 140,5 pnt.; 3. T. Monkemins, 144 pnt. 4. G. de Greet, 154,5 pnt.; 5 A v.d Nagel, 177 pnt. en 6. R. Daalder (Texel), 265 pnt. ZDH bleek opnieuw niet in staat een overwinning af te dwingen. Ditmaal was het St. Boys dat van ZDH de punten op een presenteerblaadje kreeg aangereikt en een tomeloze in zet van ZDH kon in dit geval niets veranderen aan de 2-1 nederlaag. ZDH ging al zeer snel na het fluitsig naal de fout in. Een ongelukkige in- worp kon niet afdoende worden weggewerkt, St. Boys onderschepte de bal en benutte de geboden kans uitstekend. ZDH, dat net als de voor gaande wedstrijden veel aanvallend spel liet zien, kreeg daarna toch kan sen. Het was Ivo van Heerwaarden die goed doorging op een dieptepass en hij scoorde na een solo de gelijk maker. Vervolgens scheerde een af standschot van Wilco Bakker net over het doel, zodat tot aan de stand 1-1 bleef. bij ZDH kwam na de rust Sander Stolk in de ploeg om het middenveld te versterken en het team leek de draad weer aardig op te pakken. ZDH kreeg enkele leuke kansen, waarvan Texel 1 is uitgebekerd. De wedstrijd tegen het Helderse H.R.C. (2e klasse K.N.V.B.) werd kansloos met 1-4 verloren. Het eerste kwartier was een be langrijke fase in de wedstrijd. Tegen H.R.C. was het binnen 10 minuten 2-0 en binnen een half uur keek Texel tegen een 3-0 achterstand aan. 1-1 7-2 6-1 n.o. 2-4 7-5 afgelast 6-4 1-1 0-11 2-2 8-1 6-0 3-1 3-1 3-7 'Tex.Boys "9"Alkm.Boys 2 voetbal: ijj-De Koog 0-6 2-2 1-1 1-2 H.R.C. was, en dat moet gezegd wor den, veruit de betere ploeg. Op alle fronten was het bij de Heldenaren beter verzorgd maar Texel gaf de wedstrijd (en dat moet ook trainer Vaars verontrustend zijnl weer vrij gemakkelijk uit handen. Bepaalde spelers hielden zich niet aan de op dracht van hun trainer en dat is eigenlijk al een paar weken aan de orde. Duidelijk was opnieuw te mer ken dat Texel zonder Simon Brand en Paul van Exel een kwetsbaar geheel is. Zondag lijkt het er op dat Texel 1 weer compleet kan zijn (de schorsing van Van Exel zit er op en mogelijk dat Simon Brand dan voldoende her- Woensdag 11 oktober 1989: 17.00 u. Gamma 2-Casino 2 (j) 17.40 u. ZDH-Texel 1 (j) 18.20 u. Casino 2-De Koog (d) 19.00 u. De Krim 1-Gamma 1 (d| 19.40 u. ZDH 3-Oosterend 3 20.30 u Klif 4-Mantje 3 21.20 u. Casino 7-Klif 6 22.10 u. Albert Heyn-Jelleboog Zaaldienst: Jellebodg Donderdag 12 oktober 1989: 17.15 u. Casino 3-Oosterend 1 (j) 18.00 u. Gamma 4-Casino 5 18.50 u. De Koog 3-Attent 19.40 u. Texel 6-Jelleboog 4 20.30 u. Jelleboog 3-Texel BV 4 21.20 u. Gamma 3-De Koog 22.10 u. De Muy-Texel 2 Zaaldienst: Casino Vrijdag 13 oktober 1989: 17.00 u. De Koog 1-Texel 3 (j) 17.45 u. Rab-Mantje 18.35 u. Texel BV 2-Casino 2 19.25 u. Texel BV-De Zaak 20.15 u. De Krim-ZDH 21.05 u. Gamma-Gooiland 21.55 u. Jelleboog-Casino 1 22.45 u. Gamma 2-Klif Zaaldienst: Mantje Maandag 16 oktober 1989: 17.15 u. Texel 6-Texel 8 (j) 17.45 u. Texel 5-Oosterend 3 (jl 18.15 u. De Krim-Oosterend 1 (j) Zaaldienst: Texel. steld is van een liesblessure) in de thuiswedstrijd tegen H.S.V. Texel kan zich vanaf nu weer volledig op de competitie richten. Met 100% inzet en een volledig team moet Texel 1 zich bij de eerste vijf van de derde klasse kunnen voegen. Eerste kwartier H.R.C. startte overrompeld en liet Texel zien wat bewegen is. Alle spe lers en met name de voorhoedespe lers trokken gaten voor elkaar. Na twee minuten vergat Jan Hein Stu- dulski Erwin Asselman voldoende af te stoppen en deze scoorde op vrij simpele wijze 1-0 voor H.R.C. Na on geveer tien minuten was het H.R.C.- spits Willem de Vries (vorig jaar nog spelend voor Schagen) die zeer at tent bij de eerste paal opdook en Texel-keeper Biesboer passeerde, 0-2 dus. Texel kwam maar niet in het spel en na een half uur zag H.R.C. zelfs kans om op 3-0 te komen toen men bij Texel opnieuw onvoldoende ingreep bij een spelsituatie binnen het strafschopgebied. Hierna werd Texel kennelijk wakker. Men ging wat feller spelen, zette de H.R.C.-spelers vast en wist zelfs kansen te schep pen, Erwin Koning miste één of twee kansjes en daarmee leek de koek voor Texel op te zijn. Maar kort voor de pauze was het Rien Brouwer, nadat Erwin Koning hem in de eerste instantie nog in de weg liep, die na een voorzet van Leendert Eelman 3-1 liet aantekenen. Enig herstel Na de rust een nóg feller Texel waar in Gerrie Plaatsman, in feite de enige speler die zich afgelopen zondag kon meten met het niveau van de H.R.C.- spelers, het goede voorbeeld gaf. Met prima voetbal zette hij zijn me despelers aan het werk, echter zon der resultaat. Wel moest een H.R.C.-verdediger tot tweemaal toe redding op de doellijn brengen maar verder kwam Texel niet. De uitsteken de doelman Kessing van H.R.C. was de heer en meester in de lucht en beheerste het volledige strafschopge bied. Halverwege de tweede helft moest Rien Brouwer (vermoedelijk met een zweepslag) zich laten ver vangen door Piet Monster. De treffer viel aan de andere zijde, toen H.R.C. rechterspits Purperhart een kwartier voor tijd het karwei simpel afmaakte en verdiend 4—1 scoorde. Texel ver loor van een prima spelend H.R.C., 'een team dat bestaat uit de beste spelers uit de kop van Noordholland en zich in de nabije toekomst zeker op het hoogste niveau van de ama teurs zal gaan begeven. Texel kan zich natuurlijk met een dergelijk team niet meten, maar het was afgelopen zondag niet nodig om op een derge lijke manier te verliezen. Twee boekingen Tijdens de tweede helft werden aan Texelse zijde twee spelers geboekt: Wim van Veen voor het neerleggen van de doorgebroken Gerrie Plooij en Joost Brouwer wegens het aanmer kingen maken op de leiding van de overigens uitstekend fluitende scheidsrechter P.A. Hölscher. Gelukkig voor Texel hebben deze boe kingen vooralsnog geen gevolgen, omdat het voor beiden de eerste boeking was. De terugkeer van keeper Bart Heer schap zal nog wat langer op zich la ten wachten, maar vooralsnog is de terugkeer van Brand en Van Exel v.n groot belang voor Texel 1. Deze s' - Iers zullen het evenwicht in het c.rtal moeten herstellen zodat Texel met een gerust hart richting winterstop kan gaan. A.s. zondag om 14.00 uur kan daartoe in de thuiswedstrijd te gen H.S.V. uit Heiloo reeds de eerste stap worden gezet. Rederijkerskamer UDI heeft een thril ler van Francis Durbridge in studie: „De logé". De regie is in handen van gastregisseur Sicco Geerdes. De uit voering is op 28 oktober in De Linde boom, aanvang 20.00 uur. Wederom wordt de mogelijkheid ge boden vanaf Texel per bus naar de EO-jongerendag te gaan. Aanstaande zaterdag wordt deze dag gehouden in de Jaarbeurshallen te Utrecht. Er worden meer dan 20.000 jongeren verwacht. De jongerendag is een lan delijke activiteit met veel nieuws, muziek, een infomarkt, interviews en sprekers. De dag begint om 10.00 uur met samenzang. Het thema is „Leve de schepping". Texelaars die de dag willen bijwonen, kunnen mee met een bus die vertrekt vanaf het veerhavenplein in Den Helder. Aan melden is mogelijk via de volgende contactpersonen: H. Ellen (tel. 12598), B. Vlaming (18381) en A. van der Brink (18631). het snijdende schot van Marcel Wit te, net over de lat wel de spectacu lairste was. Toch sloeg na 15 minuten spelen het noodlot voor de Zwaluwen weer toe. Een terugspeel bal vanuit het midden, veel te traag afgespeeld, kon door doelman Frans Stolk niet meer worden onderschept. St. Boys profiteerde dankbaar van dit weggevertje en bracht de thuisploeg weer op voorsprong. ZDH probeerde van alles om de stand alsnog om te buigen, maar de combinaties liepen niet en met een wrange nasmaak constateerde ZDH dat nederlagen als deze toch eens tot het verleden gaan behoren. Na een bijzonder slechte competi tiestart met vier opeenvolgende ne derlagen, heeft Tex. Boys zondag middag een even ruime als verras sende overwinning op het hooggeno- teerde Schellinkhout behaald. Alfred Bakker en Erik Schneider ontbraken, maar hun vervangers Germain Raalte en Frank de Grave deden het goed. Enige wijzigingen in de verdediging (Kees van Heerwaarden speelde laat ste man) en het spelen met een ver sterkt middenveld zorgden ervoor dat verdedigend de zaakjes goed voor el kaar waren. Omdat Schellinkhout voortdurend inschoof vanuit de de fensie kregen de spitsen Martijn Beerling en Frank de Grave veel ruim te. De middenvelders John Boogaard, Ronald v.d. Wetering, Jasper Joosten en Bart van Heerwaarden zorgden steeds voor snelle steun aan hun spitsen. Het voortvarend gestarte Schellinkhout maakte meteen kennis met de counterkracht van Tex. Boys. een snelle aanval over rechts leverde een scherpe voorzet van Martijn Beerling op. Doelman Koen tikte de bal nog net over Frank de Grave heen, maar de goed meegekomen Ronald v.d. Wetering benutte de re bound beheerst Schellinkhout leek niet aangeslagen en zette fel aan. De aanvallen liepen echter veel door het goed bezette centrum van de Boysdefensie, waar Kees van Heerwaarde en Ruud v.d. Wetering heer en meester waren. Halverwege de eerste helft vergrootte Martijn Beerling na een fraaie solo en een keihard de schot de voorsprong tot 0-2. Een volgende poging tot so leren van Beerling leidde tot een gro- Na het afgelopen zaalvoetbalpro gramma gaat in de eerste klasse (na drie competitie wedstrijden) Klif 2 aan de leiding. Casino 3, De Krim 2 en Albert Heyn volgen op korte afstand. De kaarten lijken geschud voor wat betreft de rangorde in de eerste klas se. Klif 2, Casino 3 en De Krim 2 lij ken gezichtsbepalend voor deze klasse te worden. Albert Heyn en Jelleboog 2 gaan de middenmoot aanvoeren, terwijl Texel outsider en struikelblok voor de koplopers lijkt te zijn. Uit het volledige competitiepro gramma dat de eerste klasse deze af gelopen week speelde bleek dat ook maar weer eens. Klif 2 versloeg Al- bert Heyn met 4 1, daarmee Albert Heyn terugwijzend naar de midden moot van deze klasse. De Krim 2 versloeg Nioz met 3 1. Texel haalde flink uit tegen Texel BV 3 met 7 1 in een rustige wedstrijd. Jelleboog 2 versloeg Casino 4 met 2 1. Het be looft een bijzonder spannende klasse te worden dit seizoen. In de tweede klasse lijkt Gamma 4 hoge ogen te gaan gooien voor een kampioen schap. Texel BV doet ook uitstekend mee en is nog ongeslagen. De Koog 3 blijft ook goed meedoen. Moeilijk gaat Texel 3 het krijgen. Deze week Vrijdag spelen beide Texelse verte genwoordigers in het „vaste wal- zaalvoetbal" in de eigen sporthal. Om 19.25 uur speelt Texel BV tegen De Zaak gevolgd door Gamma tegen Gooiland. De topper in de eilandelijke hoofdklasse is die tussen Jelleboog en Casino om 21.55 uur. Uitslagen: Eerste klasse: Texel-Texel BV 3 7 1; Mantje 2-De Koog 2 3 4; Casino 3-Nioz 3—0; Klif 3-De Krim 2 1 4; Jelleboog 2-Casino 4 2 1; Albert Heyn-Klif 2 1-4. Tweede klasse: Casino 5-Klif 4 1 6; Texel 3-Gamma 4 1 10; Texel BV 4-Attent 3 2. derde klasse: Texel 4-Oosterend 2 4-21; Oosterend-De Koog 0 7; ZDH 2-Casino 6 2 1; Texel 5-Gamma 5 4 4, Klif 5- De Krim 3 3-7. Dames klasse: Casino-De Koog 3 0 Junioren 1: ZDH-Gamma 2 1 18; Texel BV- Gamma 4 4, Junioren 2: De Krim-Texel 2 3 1; Casino 4-Casino 3 1 4; Texel 4-De Koog 1 3; Oosterend 2-Texel 3 2 9. Junioren 3 Texel 8-Texel 5 0 5; De Koog 2-Texel 6 4-0. ve overtreding van Schellinkhout- aanvoerder Buis, die blij mocht zijn dat het bij een boeking bleef. Overi gens was dit de enige maal dat scheidsrechter Rozendaal moest in grijpen. Vlak voor rust counteerde Tex. Boys opnieuw snel via Ruud v.d. Wetering en Frank de Grave. Laatst genoemde zag tot grote vreugde van Tex. Boys zijn voorzet fortuinlijk in de verste bovenhoek verdwijnen. Na rust speelden de Westfriezen alles of niets en brachten de Boysdefensie in de problemen. De fantasieloze aan vallen door het centrum werden ge varieerder, maar over de vleugels werden ze nog steeds lamgelegd. De backs Germain Raalte en Joost van Heerwaarden voorkwamen dat de spitsen bruikbare voorzetten vanaf de achterlijn konden geven. Doelman Kees Kooy sleepte zijn ploeg er twee maal uitstekend door met miraculeu ze reddingen. Slechts eenmaal wist Schellinkhout via Kees Swier het net te vinden. Het offensief ebde weg, waarna Tex. Boys zijn counterspel weer oppakte. Dat leidde tot fraaie treffers van Martijn Beerling en Frank de Grave zodat een 1 5 overwinning behaald werd. Een geweldige opste ker, die de mannen van Piet Bakker goed gebruiken konden. De Koog is zondag tegen de tweede nederlaag van deze competitie opgelo pen. De eerste helft stond De Koog nog op een 0-1 voorsprong maar in de tweede helft kon een sterker ALC uit Abbekerk vier maal scoren en de over winning binnenhalen. Een tegenvaller voor het elftal van Erwich dat in de eerste helft het betere van het spel had, maar dit niet kon volhouden in de tweede 45 minuten. De eerste helft zag het spel van De Koog er nog goed uit. De spitsen van ALC hadden geen schijn van kans te gen een goed geconcentreerd spelen de achterhoede van De Koog. Het Abbekerkse middenveld werd „overlo pen" door de Koger middenvelders en de ALC-verdedigers hadden hun handen vol aan Richard Daalder en Cees van Beek. Dit overwicht resul teerde dan ook in een doelpunt voor De Koog. Barry Betsema trok vanaf de rechterflank goed voor waarna John List op de lat kopte. De bal kwam terug in het veld en Cees van Beek bracht de bal koppend over de doellijn: 0-1. Daarna volgden nog en kele kansen voor De Koog maar de sterke ALC-keeper voorkwam verdere goals. In de tweede helft speelde ALC een stuk sterker en De Koog was geen schim meer van het team dat het de Abbekerkse vereniging in de eerste drie kwartier zo moeilijk had ge maakt Telkens braken ALC-spelers gevaarlijk door maar de Koger goalie Theo Bonne stond goed op zijn post. Toch was het Dick Kool voor ALC die de ploegen naast elkaar bracht met een hard schot in de linkerhoek: 1-1. Organisatorisch begon De Koog fou ten te maken in verdedigend en op bouwend opzicht zodat ALC gevaarlijk bleef. Via Arjen Wit wisten de Abbekerkers een voorsprong te verkrijgen. Hij kopte de bal van dicht bij langs Bonne. Ook De Koog kreeg nog enkele kansen maar het vizier van Richard Daalder stond ditmaal met op scherp, en deze gingen verlo ren. ALC daarentegen wist beter met de kansen om te springen en het was John Ros die de voorsprong ver grootte tot 3-1. Even later werd het zelfs 4-1 door alweer Arjen Wit die de bal over Bonne „stifte". Al met al een verdiende overwinning voor de Abbekerkers, maar wanneer belangrij ke mensen als Hank Polderman en Charles Ipenburg weer terug zijn in het Koger team kan het elftal waar schijnlijk een hele wedstrijd domine ren in plaats van een halve

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7