Bluesfestival beheerst Den Burg weekend lang Cl Gemeente te laat voor protest tegen boekwaarde Voor het weekend van 14 en 15 oktober Kerkdiensten 15 oktober Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging Dinsdag vlooienmarkt in De Koog Een onverstandig verzuim" DEK breidt uit met kamermuziek restaurant Den Burg-Texel Telefoon 12235 WEEKMENU PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 13 OKTOBER Blues Connection sluit zondagavond het Bluesfestival af met een gratis concert in De Linde boom. Een jaar geleden liet de organisatie van het Jazzfestival een proefballonnetje op: inhakend op de groeiende populairiteit van de bluesmuziek werd in de herfstvakantie een Bluesfestival gehou den. 'n Schot in de roos. Het publiek stroomde massaal toe (zelfs speciaal van de overkant) en de artiesten gaven waar voor hun geld. Meteen al stond vast dat het festival het volgend jaar nog eens dunnetjes over zou worden gedaan. Wat heet „dunnetjes": komend weekend overspoelt de bluesmuziek Den Burg drie dagen (nachten) lang. Een overzicht. Vrijdagavond en zaterdagavond tre den in elf verschillende zalen in Den Burg bands uit binnen- en buitenland op. De grootste naam is de Ameri kaan Otis Grand, die met zijn Dance Kings beide dagen te zien en te ho ren is. Maar ook de overige bands zijn niet voor de poes. Volgens een der organisatoren, bluesfanaat Ge- lein Jansen, kan het Texelse festival de vergelijking met elk willekeurig bluesfestival in Nederland glansrijk doorstaan. Zondagavond wordt het weekend afgesloten (het zgn. „na- blues") met een klapper: de Neder landse topformatie Blues Connection geeft dan een gratis concert in De Lindeboom. Otis Grand and the Dance Kings bijt het spits af in Question op vrijdag avond. Een dag later speelt deze trekpleister in De Lindeboom. Otis Grand weet zich gesteund door een Amerikaans/Engelse 10-mans band, met onder meer een grote kopersec tie Daarmee wordt ingespeeld op een trend binnen de bluesmuziek: er verschijnen steeds meer grote bands en veel bandjes hebben zich met een saxofonist versterkt. In het voorpro gramma in De Lindeboom speelt de Texelse band Black Cadillac. Onder aanvoering van Cor Trap en Nils Lely zijn de bandleden hard aan het repe teren geslagen om zaterdagavond sterk uit de hoek te komen. Blues Connection die alleen op zon dagavond optreedt, is een band met gelouterde Nederlandse musici, zoals Eelco Gelling die bij Cuby the Bliz zards en Golden Earring heeft gespeeld. De Belushi Memorial Blues Brothers Band haakt in op de Blues Brothers- rage. De naam is daaraan ook ont leend, want de aan overmatig drugs- en alcoholgebruik overleden acteur HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Salakay, gez. dienst met Gereformeerden De Waal 11.00 uur ds. Kok, Avondmaal De Koog 9.30 uur ds. Kok, Avondmaal Den Hoorn 9.30 uur dhr. Kuiper Oosterend 9.30 uur ds. Blauw Oudeschild 11.00 uur dhr. Kuiper De Cocksdorp 11.00 uur ds. Blauw GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 9.30 uur gez. dienst met de Hervormden in de N.H. kerk, drs. Salakay. Doopdienst 19.00 u. drs. G. Tromp uit Oen- kerk, uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 uur drs. G. Tromp uit Oenkerk 19.00 uur drs. Salakay GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 en 16.30 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur ds. Knip- scheer. Uitzending Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10 00 uur, voorganger evangelist F. v.d. Noord uit Sneek Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Zaterdag 19.30 uur jongerenkoor Heiloo Uitzending via Lichtboei. Zondag 10.45 uur herenkoor Kindercrèche De Koog, zondag 9.30 uur Woord- Communiedienst Oosterend, zondag 9.30 uur Woord-Communiedienst Oudeschild, zondag 9.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal. Schilderend. 10.30-11.20 Openbare Lezing: „Hoe het kwade met het goede te overwinnen" 11.20-12.30 Wachttorenstudie: „Georganiseerd blijven om levend het millenium binnen te gaan" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 08.00 uur: Dokter K. Eissen Julianastraat 9, Den Burg, telefoon 12039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30-10.30 uur. Spreekuur op za terdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur zonder afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Rosa Harbers telefoon 02230-23024. Uitsluitend voor spoedeisende hulp: tandarts G. J. v.d. Meent, te lefoon 13746, b.g.g.semafoon dienst 02220-12323. Spreekuur op zaterdag en zondag om 18.00 uur precies: Hogereind 10, De Waal. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, telefoon 18832. John Belushi speelde in de film één van de twee Blues Brothers. De (Ne derlandse) band telt liefst dertien man, uiteraard allemaal voorzien van de bekende BB-hoedjes. De band heeft het complete BB-repertoire in gestudeerd. De show wordt qemaakt door voortreffelijke muzikanten, waar van sommigen een conservatorium opleiding achter de rug hebben. De band treedt twee avonden op in de Jelleboog. Onverdroten Samuel Eddy is een Ier die de blues vertolkt in de stijl van beroemde gita risten als Rory Gallagher en (tegen woordig) Jeff Healy. Met veel gitaarsoli en onverdroten doorgaand speelt hij vrijdag en zaterdag in De Pilaar. Tender Madness is een Nederlandse 6-mans formatie die swingende rhythm and blues voortbrengt. De band trad al eens op tijdens het Jazzfestival en dat beviel Grooten Slock-exploitant Jan Koomen zó goed, dat hij de heren nu weer heeft uitgenodigd. Middelpunt is mondhar monicavirtuoos Ton Schepp, die een echte entertainer is. Homesick the Backstabbers treedt tweemaal op in De Zwaan. Deze Ne derlands/Ierse band is volgens de or ganisatie een topper, die veel succes oogst in Ierland en Frankrijk. Toen de band aantrad in het voorprogramma van bluesgigant Johnny Winter, vond het publiek hen eigenlijk beter dan de hoofdact.... Henk Pepping the Attacks is al leen op vrijdagavond te zien in De Lindeboom. Pepping staat bekend als een der weinige goede boogiewoogie-pianisten van Neder land. Wie van deze stijl houdt kan ook bij twee andere optredens aan zijn of haar trekken komen. Ten eer ste bij de Brinkels Boogie Band die op vrijdagavond in de Twaalf Balcken is te zien en op zaterdagavond in De Karseboom. Deze Drentse band is zeer populair in het oosten des lands waar ze ook regelmatig op treden. De volgende boogiewoogie- band is de Down Town Blues Band die zowel vrijdag als zaterdag 't Tes- selaartje op zijn grondvesten doet kreunen. De band is gevuld met ge routineerde muzikanten, die twintig jaar geleden al aan de top stonden in de regio Groningen/Drente. Texas La Blusa is een aparte eend in de bijt. Deze band uit Delft maakt mu ziek die is geïnspireerd door TexMex en Cajun, muziekstromingen uit Texas en andere zuidelijke staten. Zelfs de invloeden van Duitse immigranten in die muziek zijn in deze interessante mengelmoes verwerkt. La Blusa treedt alleen zaterdagavond op in de Twaalf Balcken. Oorspronkelijk zou ook de populaire band De Gigantjes (met oud-Texelaar Bob Dros) optreden, maar die kon de afspraak niet nakomen op een mo ment dat de posters al waren ge drukt en verspreid. Met Mr. R&B and the Soulshakers heeft de organisatie een waardige vervanger weten aan te trekken. Deze 10-mans formatie uit het zuiden des lands laat de jaren dertig tot en met zestig herleven. Ook hierin speelt een kopersectie een grote rol. De rhythm and blues en soul van Mr. R&B is te „voelen" in Question, uitsluitend op zaterdag avond. De meeste optredens beginnen rond de klok van half tien. Passepartouts Igeldig voor het gehele festivall kosten f20,- en zijn aan de zaal ver krijgbaar. Dag-passepartouts voor al leen de zaterdag kosten f15,-. Wie aan minder optredens genoeg heeft, kan ook gewoon entree betalen aan de zaal, kosten f5,- IDe Lindeboom op zaterdagavond f 10,-1. Dinsdag wordt in de Dorpsstraat van De Koog de jaarlijkse vlooienmarkt gehouden, georganiseerd door De Koog Promotion. Van 9.00 tot 15.00 uur kunnen kinderen op de stoepen en trottoirs voor de winkels ten eige bate allerlei soorten waar te koop aanbieden. De afgelopen jaren is gebleken dat de vlooienmarkt een gezellige gebeur tenis is, vooral bij mooi weer. De jon ge handelaartjes spreiden vaak veelbelovend koopmanschap ten toon, maar er wordt wel op toege zien dat het niet uit de hand loopt. De kinderen moeten een „eigen" as sortiment brengen en niet als zetbaas optreden van een gewone winkel. En kele marktmeesters van De Koog pro motion zullen daarop toezien. De kinderen kunnen gratis aan de markt meedoen. In de loop van de dag zul len ze op chocolademelk worden ge- tracteerd. Donderdag 12 oktober In het raadhuis heeft de raads commissie voor Welzijnsbeleid een openbare vergadering, aan vang 19.30 uur. In De Gollards worden vanaf 14.00 uur allerlei zelfgemaakte handwerken en versgebakken oliebollen verkocht. Vrijdag 13 oktober Oud-leerlingen en ouders van oud-leerlingen zijn tussen 19.30 en 21.30 uur welkom in de Kom- passchool voor de viering van het eerste lustrum en de inge bruikneming van de nieuwbouw. Om 18.30 uur begint in 't Kamp huis in Zuidhaffel de viering van het Loofhuttenfeest. lastposten, nog uitlegt dat er in de wereld meer te koop is dan alleen geweld en sex. Vanaf ongeveer 21.30 uur kan men in alle zalen van Den Burg terecht voor het bluesfestival. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gegeven met uitleg in het Duits: 20.00 uur. De Plattelandsvrouwen van de afdeling Den Burg hebben in de LBO-kantine een bijeenkomst. Dick Huizinga vertoont films over het ouderenwerk en het welfare- werk op Texel. Aanvang 20.00 uur. (De voor deze datum aange kondigde lezing over Vincent van Gogh gaat dus niet door). Zaterdag 14 oktober Om 10.00 uur wordt in 't Kamp huis in Zuidhaffel het Loofhutten feest voortgezet. In „De Koogel" houdt de Texelse bowlingbond open huis van 12.00 tot 16.30 uur. In Cinema Texel draait „Roadhou- se"; 20.00 uur. Vanaf ongeveer 21.30 uur is men weikom in alle zalen van Den Burg voor het bluesfestival. Zondag 15 oktober Om 10.00 uur wordt in 't Kamp huis een Dank- en Lofprijzings- dienst gehouden ter afsluiting van het Loofhuttenfeest. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Roadhouse". Vanaf 21.30 uur wordt in alle za len van Den Burg gemusiceerd in het kader van het bluesfestival. In de Dennen start om 14.00 u over diverse afstanden de Engel- se mijlenloop van de atletiekvere niging. Inschrijven vanaf 13.00 uur in de kantine van vakantie- centrum Dennenoord. Maandag 16 oktober De Stichting Texelse sportraad heeft een openbare vergadering in het raadhuis; 19.30 uur. In Cinema Texel draait om 20.9 uur „Roadhouse". De Commissie Basiseducatie heeft in het raadhuis een open bare vergadering, aanvang 19.3) In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gegeven, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 17 oktober Van 9.00 tot 15.00 uur wordt i-, de Dorpsstraat van De Koog vlooienmarkt gehouden. Van 13.30 tot 17.00 uur is op het SVO-terrein een jeugdmidda van SVO, De Koog en Texelse Boys. In het raadhuis heeft het Subsi die Adviesorgaan een openbare vergadering: 19.30 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Roadhouse". In De Lindeboom wordt een bij zondere vergadering gehouden van de Ondernemersvereniging Den Burg en de Stichting Folklo re: 20.00 uur. De werkgroep Dialect van de Historische Vereniging heeft een bijeenkomst in dorpshuis d'Ouw ULO; 20.00 uur. Hoogwater Oudeschild Do. 12 5.24 en 18.20 Vr. 13 6.24 en 19.1' Za. 14 7.24 en 20.11 Zo. 15 8.36 en 21.01 Ma. 16 9.14 en 22.0J Di. 17 10.04 en 22.30 Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. De zon komt 15 oktober op om 7 04 uur en gaat onder om 17.46 uur. 21 oktober laatste kwar tier; 16 oktober springtij. De boekwaarde van de voormalige kleuterschool aan de Gasthuisstraat, die tegenwoordig wordt gebruikt door de Vrije School, is door de staatssecretaris van onderwijs op ƒ171.000,- vastgesteld. Dat is ƒ35.400,- lager dan wat in de boe ken van gemeente Texel staat. Bin nen dertig dagen had de gemeente tegen dit besluit in beroep kunnen gaan, maar dat is niet gebeurd. „Een onverstandig verzuim", beaamt wethouder Zegers. De gemeente probeert te redden wat te redden valt door alsnog een request in te dienen. Nu de boekwaarde van het gebouw lager wordt vastgesteld dan de ƒ206.400,- die er op Texel voor staat, moet de gemeente het verschil uit eigen zak bijpassen. Eerder al was een bedrag van ƒ23.390,62 nodig om het gebouw aan te passen voor het gebruik door de Vrije School. Dus dat wordt totaal ƒ58.790,-. Het ministerie van onderwijs en we tenschappen stelt ƒ156.000,- be schikbaar voor de aanpassing van het gebouw aan de eisen voor een basisschool. Het geld wordt gegeven in de vorm van veertig jaarlijkse beta lingen. Het wordt door de gemeente naar de Stichting Vrije School door gesluisd. Het bestuur van de Stichting Vrije School Texel heeft om geld voor ach terstallig onderhoud gevraagd. Men wil een voorschot van ƒ110.000,-. Het college van B en W is hier tegen omdat het stichtingsbestuur nog niet officieel eigenaar is van het gebouw en werkzaamheden nog wel even kunnen worden uitgesteld. Groot verschil Gerard van der Kooi (PvdA) vroeg of het gebouw voldoet aan de wet ba sisonderwijs. Als dat niet het geval is, wil hij dat daar wat aan gebeurt. Erna Eelman (VVD) vond het verschil in boekwaarde erg groot. Ze betreur de het dat niet bijtijds bezwaar is ge maakt tegen deze beslissing van de staatssecretaris. Riet Huitema (CDA) verklaarde niet langer over wat allemaal wel en niet is gebeurd te willen praten. „We be ginnen nu aan een nieuwe periode. Laten we eerst eens kijken welke werkzaamheden aan het gebouw dringend nodig zijn en dan keuzes maken". Misser Dick Terpstra (PvdA) benadrukte dat in de commissie voor financieel, eco nomisch en technisch beleid harde taal is gesproken ovef deze „misser" met de verschillende boekwaarden. „De commissie was niet voldoende geinformeerd. Wij gaan bij het nemen van beslissingen af op de informatie die we van het college krijgen, dus De ledenvergadering van de muziek vereniging DEK uit Den Hoorn heeft vorige week met algemene stemmen besloten de vereniging uit te breiden met een afdeling voor kamermuziek. Het is de bedoeling om naast fanfare en drumband aan muziekamateurs met eigen instrument een mogelijk heid te bieden in kleine variabele en sembles samen te spelen en deel te nemen aan uitvoeringen. Daarbij is er geen verplichting in de fanfare te spelen, maar alle DEK-leden kunnen wel meedoen aan de muziekgroepjes. Er zullen geen beperkingen worden gesteld aan de muziekinstrumenten en de aard van de muziek. Het bestuur zal er voor zorgen dat deze ontwikkeling niet ten koste gaat van het fanfarecorps. De bijna 65-jarige vereniging streeft hiermee naar een verbreding en verrijking van de Texel se actieve muziekcultuur en stelt zich hierbij nadrukkelijk open voor de ge hele Texelse gemeenschap. dit is een kwalijke zaak". De excuses van wethouder Zege voor het overschrijden van de be roepstermijn waren niet van de kl Hij hoopte dat het request nog ie zal opleveren. Daarin staat ook is voor het onderhoud geen geld is serveerd. Deskundigen van de ge meente hebben het gebouw beke en kwamen op een lager bedrag voor dringend noodzakelijk onderl dan de ƒ110.000,- exclusief BTWi het bestuur van de Stichting Vrije School heeft opgegeven. Volgens gers kan de Vrije School redelijk i de voeten met het gebouw zoals nu is. „Als er écht iets moet vera deren kan men daarvoor een apsri aanvraag indienen". Het gebouv. doet nog niet aan de eisen van basisschoolwet, maar daarvoor i ƒ156.000,- van het rijk immers vw den gebruikt. De wethouder erken dat de commissieleden niet voldM de waren ingelicht en betuigde») spijt. Cocktail Vitamine met kiwi Gebraden runderentrecött kruidenboter en pepersa« Gepofte aardappel saladebuffet Will em's Parel ijs net slagroom f37,50 i In Cinema Texel draait om 20.00 uur voor het eerst „Roadhouse". Patrick Swayze, de ster uit Dirty Dancing, is terug op het witte doek. In „Roadhouse", de nieu we actiefilm van regisseur Row dy Herrington is hij bijna de volle filmlengte in beeld. Omdat Sway ze het vooral van zijn fysieke ca paciteiten moet hebben, knokt hij in Roadhouse alsof hij zijn hele leven niet anders heeft gedaan. Een portier met een filosofische inslag voor zeer zware gevallen, dat is de omschrijving van de functie van Dalton (Swayze). Als of het een kakkerlakkenplaag be treft, wordt hij ingehuurd door discotheekeigenaren die last heb ben van tuig. Hij is bij de uitoefe ning van zijn taak zo cool dat hij zelfs bij het in elkaar slaan van

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2