/Ollege wil niet naar tudiedag vredesbeleid Volkswagen Passat CL Variant N/ónA Taak van Rijksoverheid" GRATIS GD uditie jeugdmusical ekt 22 jongeren M.S.T. Programa Geen verrassingen bij basketball Ongelukkige nederlaag Oosterend Texelse Autocentrale biedt aan: Speciale prijs 13 NR.1 HITS DAAGSE IdAG 13 OKTOBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 3 pat Laan danst tijdens de auditie met Klarina Combé mee. hebben één vergissing ge likt. Op zaterdag, onze repetitie hebben veel jongeren een mtje. Daar hebben we niet bij stil- itaan. Dat is waarschijnlijk één de redenen waarom er wat min- aanmeldingen zijn dan we ver- cht hadden." Regisseur Aris van ]en heeft minimaal 16 jongeren gr de komende jeugdmusical no- Zondag kwamen slechts 20 lisjes, 2 jongens en enkele vol- issenen naar d'Ouwe Ulo om audi- tedoen. iteam, bestaande uit Aris van Zeijlen, Ruud Nooij, Pip Barnard, Kla rina Combé en Toos Maas, vindt het jammer dat er zo weinig animo voor lijkt te zijn. „Vorig jaar stond de tele foon roodgloeiend. Ik heb toen bij 70 stuks de aanmeldingen gewoon stop moeten zetten. Dat waren echter jon gere kinderen. De leeftijdsgroep waar we nu mee gaan werken -van 15 tot 18 jaar- maakt veel meer voorbe houd. Voordat ze zich opgeven, heb ik al een heleboel vragen te beant woorden gekregen," aldus Toos Maas. Van Zeijlen: „De kinderen zijn ook veel zenuwachtiger dan vorig jaar. Kinderen van rond de 12 jaar oud zijn nog onbevangen. Dat is bij deze leef tijdsgroep weg. De gêne heeft al toe geslagen. Ontzettend jammer is dat." Op de auditie werd de jeugd ge vraagd wat toonladders mee te zin gen, een stukje te dansen (o.l.v. Klarina Combé) en een fragment uit een boek voor te lezen. In de loop van deze week krijgen ze te horen of er een rol voor hen beschikbaar is. Het feit dat er maar twee jongens bij de aanmeldingen zitten, heeft tot ge volg dat er het één en ander bij gesteld moet worden. Ruud Nooij: „Ik mis een heel stel, waarvan ik weet dat ze het leuk zouden vinden om mee te doen. Jongeren die het ook prima zouden kunnen. Maar ze hebben zich niet eens opgegeven. Natuurlijk heeft deze leeftijdsgroep meer activiteiten om handen en meer huiswerk. Maar er moet toch ruimte zijn voor leuke dingen?" heb het al honderd keer gezegd en ik wil het nog wel hon- id keer herhalen: wij zijn natuurlijk voor vrede, maar we voe- ons als college van B en W niet geroepen om de irnationale vrede te bewerkstelligen. Dat is een rijkstaak", lorden van wethouder Zegers in de raadsvergadering van dins- j. Ate Rienstra (CDA) had het college verzocht een regionale idiedag van het Platform Gemeentelijk Vredesbeleid bij te wo- i, waar wordt getoond welke activiteiten een gemeente kan tplooien om vrede en veiligheid te stimuleren. int voorjaar heeft het Platform neentelijk Vredesbeleid haar ichtingsvergadering gehouden. De «rente is geen lid. Het Platform ün tweejarig experiment om de ilileit van de gemeentelijke be ienis met het vredesvraagstuk te («teren. Na deze periode neemt Vereniging van Nederlandse Ge nten (VNG) de ondersteu- jstaak over. Platform ziet het lidmaatschap le gemeente als een welkome riling op het huidige budget, dat is niet de enige reden rom deelname op prijs wordt «<ld. Er is één probleem....het fege wil niet! Rienstra (CDA) had gehoopt op positieve reactie van het college R en W op de brief van het Plat- „U vindt dat vredesbeleid een is van de rijksoverheid, maar u mt lokale initiatieven wel. Dat "rik passieve medewerking". De Mractie vindt dat de gemeente degelijk een taak heeft op gebied bewustmaking van en voorlich ter vredesproblematiek. de gemeente precies aan vre- Weid kan doen kon Rienstra niet IW, maar na het bezoeken van studiedag op 15 november in Be- Jfk zou het college daar onge- Wd zelf ideeën over hebben. '«aast stelde de CDA-er voor een Vaste" bijdrage aan het Platform «strekken. ege r ook geen bijdrage aan het Platform wil geven. „We zijn vóór een goed vredesbeleid, maar in de grondwet staat dat aangelegenheden over de vrede tot het werk van het rijk beho ren. Ex-minister van binnenlandse za ken Van Dijk heeft dit onlangs herhaald op een congres". Speelgoedfabriek In reactie op Gerard van der Kooi verklaarde Zegers dat het college geen speelgoedfabriek is en dat zijn verhaal niets met deze zaak heeft te maken. „Ik hou ook niet van al dat wapentuig". „De gemeente heeft veel taken en als men zich ook nog eens met vre desbeleid gaat bemoeien, dan gaat dat waarschijnlijk ten koste van de eigen gemeenschap", viel Erna Eel- man (VVD) het college bij. Van der Kooi had het benauwde idee dat hij wel luisterde naar anderen, maar zij niet naar hem: „Ik vraag nie mand om de wereld op zijn nek te nemen en te verbeteren. Het gaat gewoon om een uitnodiging. We moeten nadenken over wat we even tueel kunnen doen". Ook Peter Bak ker wilde Zegers niet de rol van Atlas opdringen. Hij constateerde dat als het college het aangehaalde artikel uit de grondwet volgt, men ook geen lokale initiatieven mag ondersteunen. Uit andere berichtgevingen van het rijk blijkt dat dat wel degelijk mag. Niet voorop Zegers vond de discussie wel interes sant, maar werd niet door de raadsle den overtuigd. „We steunen toch ook niet alle acties voor ontwikkelingslan den? We lichten de bevolking voor. Maar het gemeentebestuur hoort niet voorop te lopen in de strijd om we reldvrede Wij zijn gekozen om een gemeente te besturen, niet de provin cie, het land, Europa of de wereld I" Volgens burgemeester Schipper is het vraagstuk een zeer principiële kwestie. „Uw vraag is: op welke ma nier kan de gemeente vredesbeleid ontwikkelen. Op die studiedag wordt gepraat over activiteiten die je kunt doen als gemeente, maar we willen niks ontwikkelen op dit gebied, dus we gaan er niet heen. U bent indivi dueel uitgenodigd, dus vrij om zelf te gaan". Het al of niet toetreden tot het Plat form Gemeentelijk Vredesbeleid werd in stemming gebracht, maar door af wezigheid van Nel Eelman (CDA) staakten de stemmen: 7-7. Het besluit is uitgesteld tot de volgende raadsvergadering. Volleybal: Zaterdag 14 oktober, Sporthal Quel- derduin. Den Helder: 14.40 u. WSOV-Tevoko (m.asp.) 15.00 u. Zeemacht 1-Smash'68 2 (d) 15.00 u. Noordkop 2-Smash'68 1 (d) 16.30 u. Noordkop 1-Tevoko 2 (h) 16.30 u. HCSC 5-Tevoko 3 (d) Vrijdagavond is weer een volledig programma in de eilandcompetitie basketball. Vespertina boekte zijn eer ste overwinning ten koste van Dames Moerbeek. Nu werd door Vespertina vanuit een goed georganiseerde ver dediging gespeeld en ondanks ver schillende drie-punters van de net uit Turkije teruggekeerde Angelique Be- zoet de Bie verloor Dames Moerbeek met 23-12. Datamarkt leek aanvanke lijk in haar wedstrijd tegen De Twaalf Balcken weinig problemen te onder vinden. Na een nog geruststellende 15 8 voorsprong bij rust kwam De Twaalf Balcken flink opzetten, maar kon niet verhinderen dat Datamarkt met 23-20 aan het langste eind trok. Toen kwam de als topper geziene ontmoeting tussen Paracentrum en Tasiel aan de beurt. Al meteen in de beginfase werden alle illussies van Tasiel door Paracentrum aan diggelen geslagen. Met name Marco Tuntelder en drie-punter sprecialist Niek Witte zorgden met verschillende scores voor een aangename voorsprong, 't Asiel vocht vooral in de tweede helft nog voor wat het waard was, maar kon natuurlijk onmogelijk de opgelo pen achterstand goedmaken. Uitein delijk prijkte er dan ook een 43-24 eindstand voor Paracentrum op het scorebord. De Pilaar miste in haar wedstrijd tegen Sportshop Texel weer een paar belangrijke krachten wegens een trouwpartij. Dit gemis werd door Sportshop Texel pijnlijk blootgelegd want de Pilaar kon de gehele wed strijd maar drie scores laten aanteke nen. Met 31-6 boog de Pilaar dan ook het hoofd maar zal, mits volle dig, zeker nog van zich doen spreken. De laatste ontmoeting van de avond was die tussen de teams S1-Gollards en Dikke Mik bleef in deze wedstrijd keurig in de race voor het kampioen schap. De scheidsrechters hadden er de handen meerdan vol aan want er werd flink fel gespeeld voor de pun ten. Uiteindelijk won Dikke Mik met 21-13 en staat daarmee op een mooie derde plaats en nog zonder verliespunten. Oosterend heeft zondag met 1-0 verloren van Huiswaard, een stand die bij de rust al was bereikt. Een loepzuiver doelpunt van Oosterend vlak voor tijd werd afgekeurd, nadat de scheidsrechter het eerst had goedgekeurd. De scheidsrechter die volgens de Oosterenders zeer warrig floot, stuurde twee mensen uit het veld en gaf twee boekingen. De eerste helft was een boeiende. Met leuk voetbal kwamen er kansen voor beide doelen. De éérste die pro fiteerde was Huiswaard die na een verdediainasfout vrii simpel kon intik ken. Hierna ging Oosterend op zoek naar de gelijkmaker, maar verder dan een goede kans van Vincent Kaspers kwam het niet. Vijftien minuten na rust een penalty voor Huiswaard, waarbij Piet Koning de bal zuiver speelde. Na wat gemopper aan Oosterend kant kon de penalty geno men worden, maar Marco Drijver keerde de bal prima. Toen kwam een periode die Oosterend graag wil ver geten. Maurice Kaspers scheurde bij een aanslag beide enkelbanden, maar de scheidsrechter stond geen verzor ging toe. Ook niet toen de bal buiten de lijn was. Daarna keurde hij een zuivere goal van Oosterend af, nadat hij hem eerst had goedgekeurd. Aanbieding: Tefal stoomstrijkijzer van ƒ99,— voor ƒ85,—. Fa. Rentenaar, Oosterend, tel. 18227. Wie heeft mijn schakelarm band gevonden. Een taart voor de eerlijke vinder. Tel. 14794. Bodywarmers vanaf ƒ159,—. Mantje Sport. Hé, hé, eindelijk 50, maar 11 november is pas de dag dat Steven zijn verjaardag vieren mag. Badmeubelen. 13075. Oele, tel. I.T.P. Sept.: 3.85% rente! Platen-10-daagse! Nog twee dagen dubbele stempels op uw spaarkaart en een gratis CD bij de Musicshop Texel. Rommeltjes en goede spul len voor de bazaar op 3 no vember a.s. van de Hervormde kerk te Den Burg, komen wij bij u afhalen. Tel. 14010, 13052 of 15361. Tot morgenmiddag ongeveer 3 uur kunnen de kinderen nog gratis op de foto. Samen met een 5 meter hoge reuze- bakker. Waar? Bakkerij Tim mer, Oosterend. Vrouw biedt zich aan voor licht huishoudelijk, of ander licht werk. Brieven onder nr. 1244 aan bur Tex.Crt. Op vrijdag 13-10 Otis Grand and the Dance Kings maar dan in Question. Zinken dakgoten. Oele, 13075. tel. Al belegd bij het I.T.P.? Mensen, mensen opgelet! Steven wordt in het zonnetje gezet. Kom toch eens uit die sleur en geef je haar eens een an dere kleur. Qnipp Kapsalon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Waalderstraat 25a, Den Burg. Gaia, Eva, Maria, Jeanne en Leda. Vrouwen van Henk Arendsen bij Kunsthandel Hans van der Klift. Wij willen iedereen har telijk danken voor de be langstelling, kaarten en cadeaus die wij na de geboorte van onze doch ter en zusje Ellen moch ten ontvangen. Jaap en Frouke Vlaming- Eekma Jan Markus Texel, oktober 1989 demonstratiewagen - nieuwste model 90 pk, 5-versnellingsbak, dakreling, radio/cassette, 7000 km. gelopen, kleur wit, met fabrieksgarantie. Inruil en financiering mogelijk, telefoon 12151 of 's avonds 13010 Na een moedige strijd is toch nog onver wachts van ons heengegaan onze moeder en oma Sara van der Zwart sinds 1987 weduwe van Theodoris Johannes Verlaan op de leeftijd van 80 jaar. Texel: J. M. Henstra-Verlaah J. A. Henstra Den Haag: Sacha - Gert Jan Texel: Patricia Texel, 11 oktober 1989 Stichting „Samen één - Gollards", De Zes 12, Den Burg. De crematie zal plaatsvinden op vrijdag 13 oktober 1989 om 9.00 uur in het cremato rium Haringhuizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren na de crematie in de koffiekamer van het crematorium. Met veel verdriet geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve, trouwe levenskame raad, onze innig geliefde vader en grootvader Hendrik Jacob Keyser Hein 10 september 1908 - 9 oktober 1989 Den Burg: B. C. Keyser-Adema Chatou, Frankrijk: Gerthe Verhons-Keyser Bernard Verhons Hillegom: Kees Tjeerd Keyser Ann Keyser-Hofman Voorburg: Hugo Keyser 's-Gravenhage: Menno Keyser Yolanda van der Woude Arnhem: Wanda Stroo-Keyser David Stroo Den Burg: Tom Keyser en alle kleinkinderen Den Burg, 9 oktober 1989 Weverstraat 73, 1791 AC Den Burg. Pap blijft thuis tot de begrafenis. Er bestaat gelegenheid de familie te condole ren op donderdagavond, 12 oktober van 19.30 tot 20.30 uur in de consistoriekamer van de Doopsgezinde kerk en na de begrafe nis, die zal plaatsvinden op vrijdag 13 oktober op de Algemene Begraafplaats in Den Burg. Een korte rouwdienst in de Doopsgezinde kerk zal om twee uur 's middags aan de be grafenis voorafgaan. Onze oprechte deelneming bij het overlijden van mevr. G. A. P. van der Vis-Kikkert Namens bestuur Soos en ANBO afd. De Koog. Onverwachts is overleden mijn man en onze vader en grootvader Meinderd Hoep echtgenoot van Geertruida van Boven G. Hoep-van Boven Jan en Elly Rinie en Ans Guus Guur en Ed en kleinkinderen Texel, 12 oktober 1989 De Ruyterstraat 121, Oudeschild. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 14 oktober 1989 namiddags om twee uur op de Algemene begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 19.30 tot 20.30 uur in de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk en na de begrafenis. Rust zacht, lieve Opa Marije, Jessica, Bas, Mathé, Silvan, Danny, Stefan, Lisette Bij CD-besteding van min Tijdens de CD (t/m zaterdag 14 oktober) kKijk en luister naar de muzieksen^atfè van de jaren j Bij Wauta CD. 49.50 Te koop Nissan Bluebird 2.0 GL, diesel, bj, '84. Trekhaak, 2x elektr. spiegels, w.w. glas, radio, APK, i.z.g.st. Vr.pr. ƒ6850,—. Tel. na 20.00 uur 17270. Woningruil: aangeboden 4-kamerwoning Hilversum. Gevraagd woonruimte op Texel. Brieven onder nr. 1245 aan bur. Tex.C t Sweaters, effen, 7 kleuren 80% of 100% katoen. Mant je Sport. In verband met de herfstva kantie is Question zondag middag én zondagavond open. I.T.P. 44% rente '88-'89. T.k.a. TV-audio-meubel, afm. bxhxd 190x130x60. Donker eiken, 1 jr. oud, zeer mooi. ƒ1200,-. Na 18.00 uur tel. 15659. Vandaag zijn we precies twee jaar met ons boek be zig. Hartelijk gefeliciteerd. Piet en Pip. Te koop gevraagd rubber stalmatten. P. Bakker, tel. 12410. Voor caravan, tent, kampeer artikelen en al uw reparaties. Kampeer- en Caravancen trum Texel, tel. 13163. Lichtadvies. IBS, tel. 13144 Verhuisd fam. P. J. Koorn van Hemmerkooi 14 naar Noord wester 8, 1791 HD Den Burg, tel. 12701. Bluesfestival? Ook voor swingende nagelversiering naar Nagelstudio Nora, tel. 13289. Vijftig! Het kan Steef niets schelen, dit geluk wil hij met iedereen wel delen. T.k.a. fineer wandmeubel, bruin, 1.90 h. 2.00 br. Prijs ƒ300,-. Tel. 19696. Elektra. IBS, tel. 13144. Waarom zou u doorlopen met klachten als er iets aan te doen is. Wij werken met de handen en met appara tuur. Wim en Nel Frank, tel. 13404. Hoeveel namen er bestaan kan niemand vertellen. Je bent immers vrij om een naam te kiezen, maar Kunst handel Hans van der Klift heeft wel alle letters van 't alfabet in originele handge kleurde etsen van Gerda Boersma. Laten we het kort houdenl! Qnipp Kapsalon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Waal derstraat 25a, Den Burg. Platen-10-daagse! Nog twee dagen dubbele stempels op uw spaarkaart en een gratis CD bij de Musicshop Texel. Sanitair. Oele, tel. 13075. Kinderboekenweek in Het Open Boek. Nu weer volop kinderjog gingpakken in De Twee Paardjes. Bouwkundig tekenwerk? Bart-Jan Boon, tel. 13367. Joggingbroeken, 10 kleuren, S - XI ƒ29,90, XXL ƒ34,90. Mantje Sport. Brandblussers. Oele, 13075. tel. I.T.P. Inl. (02220) 13636 16553 Droge ruimte gevraagd voor spullen modelspoorclub. Tel. 14063. Welk meisje van 16 jaar wil mij zaterdags helpen in de winkel. Mevr. Timmer, Weverstraat 90, tel. 12032. Toyota Carolla sportwagon, APK tot 1-10-'90. Vr.pr. ƒ2750,-. Tel. 12175 na 18.00 uur. Publieksprijs Nederlandse Boek. Kies uw favoriete il lustrator. Mapje met 8 an sichten (4,95) en deelnameformulier zijn ver krijgbaar in Het Open Boek. Originele AaBe ruiten exclu sief verkrijgbaar bij De Stof- fenboet. Telefooninstallaties. IBS, tel. 13144. Steef is in zijn sas, want nu begint het leven pas. Waxjassen ƒ398,—; jacks met uitritsbare mouwen ƒ289,—; schietvesten ƒ249,—. Mantje Sport. Bakmeradvies. Oele, tel. 13075. Te koop Suzuki motor GT 550, plus onderdelen ƒ1250,-. Tel. 15079. T.k. complete IBM computer. Vaste prijs. Wordt thuisbe zorgd. Tel. (072) 113950. Ook voor een Blues t-shirt kunt u dit weekend in de Twee Paardjes terecht. Opbergschuurtjes, tuinhuis jes, keuze uit 80 modellen. Kampeer- en Caravancen trum Texel, tel. 13163.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 3