Veel animo voor uitvoering „Noorus" Huesfestival muzikaal in commercieel succes Gerrie Mühren present bij voetbaldagen SVT Volgend jaar weer drie dagen" ikvogeljacht wieling en Aanhanger schampt langs twee auto's Ouderenkoor Virus ging aan Texel voorbij... Bromfietster onderuit Gevonden voorwerpen TEXELSE COURANT PAGINA 7 jemaal uit hun dak gingen duizenden liefhebbers dit weekend het tweede Texelse bluesfestival. Voor het eerst bestreek dit j dagen. Een grote gok. waar de organisatie geen spijt van ,ft gehad. Hoewel het vrijdag nog geen storm liep. werden al n 1000 passepartouts verkocht. Zaterdag was het overal erg Het bluesfeest is een muzikaal en commercieel succes ge iten dat zeker een vervolg krijgt. kwaliteit van de muziek tijdens tweede bluesfestival was van niveau. Joop Groen, één der inisatoren: „Dat regelt Gelein jen allemaal. Hij heeft verschil- contacten en bezoekt ook re- eatig concerten en festivals in buitenland". festival kende meerdere hoogte- ten, zoals Otis Grand and the M Kings, de Blues Connection fameuze Eelco Gelling en de ler- topgitarist Samuel Eddy. ninuoos Samuel Eddy speelde twee da- It Pilaar plat. t was een risico om de vrijdag en tondag bij het festival te betrek- We zijn niet uit op winst, maar toch zo'n M0.000,- en dat moet je er wel uit en", aldus Joop Groen. De vrees organisatie bleek gelukkig on- li u ook de afgelopen zondag de amrna's op de t.v. gezien over egeltrek? Dan heeft u waar- blijk ook gezien hoe het ze tij de trek vergaat. Op hun trek het zuiden en weer terug komen s veel mensen tegen die het tien hebben op hun leven. Tien- miljoenen vogels vinden de door lijmstokken, klemmen, net en jagers. En dat terwijl door na- ijke hindernissen zoals bergen, en, woestijnen, gebrek aan voed- m water, toch al sprake is van enorme sterfte Andere, door in de wereld gebrachte akels als verkeer, hoogspannings- ds, katten, ramen enz. eisen toch sl jaarlijks miljoenen slachtoffers Naar aanleiding hiervan komen lerug op l-soorten aktie die de vogelbe- tntiing heeft gevoerd. De respons vogelbescherming op deze ac- en gemeenten en particulieren tgen heeft is enorm. Als ge- jsnsteuntje; het gaat om de vol le 10 trekvogelsoorten t.w. win- fcg, slobeend, watersnip, eend, pijlstaart, tafeleend, kui- I, toppereend, houtsnip en goud- er en om de standvogel patrijs. Ie gemeente Texel heeft in deze Joede voorbeeld gegeven door in 'pe de jacht op deze 11 soorten 'aar terreinen te verbieden. Ook "tvingen vele positieve reacties kie actie van de vogelbescher- Daarom voelen wij ons -kind door een flink deel van de I» bevolking, als wij de ruim Texelse jagers en zij die hier ko ggen vragen de jacht op de 'oemde 11 soorten vrijwillig te Nsn. Laat Texel een „vogeleiland" "ar ze kunnen rekenen op een "trim plaats van een „warm" De Vogelwerkgroep Texel 's Molendwarsstraat 2, Den Burg k Stenenplaats zijn in de nacht tsterdag op zondag twee ver arden omver getrokken en •vuilnisbakken in brand gesto- jj® politie wist de zaak te blus- w daders waren ervandoor, 'fe politie stelt een onderzoek iep in. '»ele getuigen worden verzocht 'melden, telefoon 12222. gegrond. In totaal werden zo'n 2000 passepartouts verkocht. „De kleinere kroegen zaten zelfs vrijdag al hele maal vol", glundert Groen. Zaterdag was de opkomst massaal. Hoewel de organisatie het „Blues Brothers Logo" gebruikt op shirts en posters, hadden niet zoveel liefheb bers zich in deze stijl verkleed als vo rig jaar. „We stimuleren dat ook niet speciaal. Ik vind het prachtig hoor, die zwarte hoedjes, maar iedereen moet zelf maar weten hoe men van het feest wil genieten", is het com mentaar van Groen. Veel jongeren Blues wordt wel eens als muziek voor de wat oudere generatie be schouwd, maar in het weekend wa ren ook opvallend veel jongeren op de been. Groen: „Deze stijl is duide lijk in opkomst. Het spreek allerlei mensen aan en daarom was het echt een festival voor jong en oud". Otis Grand and the Dance Kings kwam zaterdag in De Lindeboom be ter tot zijn recht dan de avond er voor in het rustige Question. De band had het showtje goed voor el kaar en de muziek vloeide soepel door de zaal, waardoor de vonk snel oversloeg. De Belushi Memorial Blues Brothers Band in de Jelleboog werden door sommige kenners als „te gladjes" be schouwd. Anderen waren er echter niet wég te slaan. Net zo wisselend waren de reacties op La Blusa, die zaterdag in de Twaalf Balcken stond. De Groote Slock had twee dagen een zeer volle bak met Tender Madness, een groep met een doorleefd blues geluid. Outsider Ierse gitarist Samuel Eddy is een „outsider". Twee dagen lang speelde hij De Pilaar bijna letterlijk plat. Er kon geen mens meer bij. Als hij een maal begon, wist hij niet meer van ophouden en al swingend over de bar, soms met zijn gitaar in de nek, bracht hij de meest opzwepende klanken ten gehore. Hij werd daarbij ondersteund door een zeer goede basgitarist, die af en toe zelf de kans kreeg zijn virtuositeit met een solo aan het publiek te tonen. Eddy bracht echter tussen één van zijn lange sessies zijn collega's en het personeel van de Pilaar van de wijs door spoorloos te verdwijnen....Nadat hij was terug gevonden speelde hij onverdroten tot in de kleine uurtjes door. Speciaal voor Eddy was een grote groep uit Zevenhoven naar Texel ge komen en verspreid over andere gele genheden zaten zeker veertig bluesfans uit Wervershoof. Er waren meer gezelschappen die voor het festival de reis hebben gewaagd en zij kregen waar voor hun geld. Afbouwen Zondag werd het festival in De Linde boom afgesloten met een optreden van Blues Connection. „We wilden het rustig afbouwen, maar omdat er bijzonder veel belangstelling voor was, is er een grote kans dat we vol gend jaar op zondag in meer café's doorgaan", vertelt Groen. Het spreiden van het festival over drie dagen was ook gedaan om een grote toeloop bij de boot te voorko men. Dit is aardig gelukt. Alleen za terdag liepen de wachttijden op tot tweeënhalf uur. Taxi's Ongeregeldheden deden zich prak tisch niet voor. Alleen zaterdag ge droeg een groep jongelui in het centrum van Den Burg zich opvallend agressief, maar daar bleef het bij. Wel een probleem was dat de taxi's het vervoer van de mensen na afloop van het festival niet aan konden. Groen: „We hebben hier al eens over gesproken, want het is bij elk muzie kevenement op het eiland een pro bleem. Tussen drie en vier uur wil iedereen ineens tegelijk weg en dan staat er zomaar een grote groep De Dance Kings brengen de sfeer in Question op wachtenden op de Groeneplaats. We hebben erover gedacht om een bus te laten rijden, maar daar is indertijd bij het Jazzfestival niet veel gebruik van gemaakt en dan kan het natuur lijk niet uit". De organisatie gaat pro beren voor dit probleem een oplossing te zoeken. Het succes van het driedaagse feest rechtvaardigd een vervolg. „We willen er een traditie van maken en het ieder jaar aan het begin van de herfstvakantie houden", besluit Joop Groen. peil. Otis Grand schakelde het publiek in tijdens zijn optreden in De Lindeboom, (foto Bert Koning) Het ziet ernaar uit dat het zaterdag a.s. te geven concert van het Est- landse koor „Noorus", het Texels Christelijk Mannenkoor en het kope- remsemble van de Luchtmachtkapel veel publiek zal trekken. Er is al een flink aantal kaarten (a f10,-) verkocht. Het ca 100 zangers en zangeressen tellende Estlandse koor (we schreven eerder over het „Russische" koor, maar dat is feitelijk onjuist hoewel Estland behoort tot de Sowjet Unie) arriveert al om 13.00 uur op Texel. Een officiële ontvangst door b en w wordt gehouden in „EcoMare" waar ook een broodmaaltijd wordt ge bruikt. Samen met het bestuur van het Texelse mannenkoor wordt per bus een rondrit over het eiland ge maakt en omstreeks 17.00 uur is het diner in het restaurant van „Loodsmansduin". De uitvoering in de Hervormde kerk begint om 19.30 uur. Ongeveer 600 luisteraars zullen worden toegelaten, wat betekent dat het bestaande aan tal stoelen in de kerk moet worden uitgebreid met stoelen uit de Burge meester de Koning-hal. De organisa toren willen het niet overvol laten worden. Het moet mogelijk zijn dat ieder goed zicht heeft op het podium en dus niet achter pilaren hoeft te zitten. Direkt na afloop van de uitvoering vaart een extra boot om het koor en de bezoekers van het vasteland terug te brengen. Kaarten voor de uitvoering zijn nog verkrijgbaar bij juwelier Bakker aan de Groeneplaats in Den Burg, Taten- hove Textiel aan de Verlorenkost in Oosterend, KL Druif, Kikkertstraat 54 in De Cocksdorp en F. de Jong, Loodssingel 34 in Oudeschild. Programma 1. Opening 2. Texels Christelijk Mannenkoor Heer ik kom tot U (arr. K. J. Mulder): Wond're gena (arr. Joh. v/d Baaren); I'll wish I had given Him more (Grace Reese Adkins); Elk uur, elk ogenblik (arr. K. J. Mulder): Veni, Jesu (Luigi Cherubim). 3. Koperensemble Koninklijke Luchtmacht 3 delen uit „Renaissance Dansen" Tielman Susato uit „Symphonie voor koperkwintet" Victor Ewald. deel II: Adagio, Allegro Vivace, Adagio; Hey Jude (Lennon/mc. Cartney). 4. Sega koor „Noorus" Sanctus (Ciurlioms); Adventi Enek (Kodaly); Ave Maria (Sisask); Stabat Mater (Sisask); 0 Salutaris (Sisask). 5. Koperensemble Koninklijke Luchtmacht Dead Man Blues (Jelly Roll Morton arr. Jeffrey Piper); Hiplips II (Leslie Pearson); Frère Jacques (John Iveson). 6. Sega koor „Noorus" Oh Laula ja hoiska (A. Hermann); 5 Estlandse Volksdansen voor gemengd koor (Tormis). 7. Texels Christelijk Mannenkoor Een aanhanger achter een tractor kwam zaterdag in een bocht van de Schilderweg op de verkeerde weg helft, waardoor twee tegemoetko mende auto's flinke krassen aan de zijkant opliepen. De twaalf meter lan ge aanhanger voldeed qua lengte en breedte niet aan de wettelijke eisen. De benadeelde automobilisten zijn een 32-jarige man uit Duiven en een 38-jarige man uit Den Burg. Wiegenlied (Joh Brahms bew. Jan Evertse); Mamma, 'k wil 'n man hê (bew. Lex Karsemeijer); De Spijskaart (Carl. Zöllner); Mala moja. 8. Texels Christelijk Mannenkoor Ko perensemble Jager-Chor aus „Der Freischütz" (C. M. v. Weber); Domine, Salvam fac Reginam (A. Giesen). 9. Slotwoord door de voorzitter van het Mannenkoor. Medewerdenden: Jongerenkoor „Noorus" uit Estland. Koperensemble van de kapel van de Koninklijke Luchtmacht: Hans Bloe men (trompet); Ton van Aken (trom pet); Kees van Vliet (hoorn); René van Haren (trombone); André Keizer (tenortuba); Douwe Medema (slagwerk). Texels Christelijk Mannenkoor. In het verleden heeft op Texel een groot ouderenkoor bestaan. Dit verle den is nog niet lang geleden, want in het begin van de jaren tachtig be stond dat ouderenkoor nog uit ruim veertig personen. Men ging zelfs in die dagen naar de overkant om mee te doen aan zangconcoursen. Helaas ging het met het koor steeds meer bergafwaarts. In 1988 is het gestopt, omdat er te weinig leden waren. Het koorgeluid wordt gemist in „De Buu- reton". In dit gebouw is een prachti ge ruimte, waar muziek en zang goed uitkomen. Dit is de voormalige kapel van het oude St. Jan. de Stichting Welzijn Ouderen Texel wil weer trach ten de oude tijden te laten herleven. Ouderen, die graag zingen, kunnen zich aanmelden bij onze stichting. Mocht blijken, dat er genoeg belang stelling is dan zal worden getracht een nieuw koor in het leven te roe pen. Uiteraard zal de Stichting Wel zijn Ouderen Texel in dat geval zorgen voor een dirigent/dirigente. In „De Buureton" klinkt al muziek de muziekgroep, bestaande uit ouderen. Wellicht is het in de toekomst moge lijk koor en muziekgroep samen te la ten optreden. Opgave voor het ouderenkoor bij „De Buureton", tel. 12696. Voor het derde achtereenvolgende jaar houdt het jeugdbestuur van SV Texel in de herfstvakantie de zogehe ten „voetbaldagen". Woensdag, don derdag en vrijdag wordt de jeugd met diverse activiteiten (zowel op het SVT-terrein als elders) bezig ge houden. Net als in voorgaande jaren is oud-profvoetballer Gerrie Mühren weer drie dagen lang present. Mühren neemt het C1-juniorenteam van FC Volendam mee De spelers van dat team zullen samen met de Texel-jeugd het programma afwerken. Volendam Cl, dat wordt begeleid door ex-prof Wim Kwakman, speelt tevens oefenwedstrijden tegen Texel B1, B2 en Cl. Morgenmiddag bijt Texel B2 het spits af tegen Volen dam, aanvang 16.15 uur. Ook Texel B1 speelt dan een oefenwedstrijd. Donderdag is het de beurt aan Texel B1, dat om 18.30 uur een licht- wedstrijd zal spelen. Voor Texel A1 is er dan op het eigen veld een wed strijd tegen Watervogels Al uit Den Helder. Vrijdagochtend mag Texel C1 het tegen de jonge Volendammers opnemen in een wedstrijd die om 9.30 uur begint. Op donderdag komen teams van WGW uit Den Helder op bezoek voor wedstrijden tegen Texel D1, D2 en E1/E2 (tussen 15.15 en 17.15 uur). Andere onderdelen tijdens de drie daagse happening zijn onder meer: zwemmen in het zwemparadijs, voet volley in de sporthal, bowlen, „4 te gen 4"-toernooi en een voetbaltest. 's Morgens is er telkens een training of een test op het Texel-veld. Wim Kwakman zal Mühren assisteren, zo dat SV Texel tijdens de voetbaldagen over twee extra, zeer kundige, trai ners beschikt. Lange dagen Het programma van de junioren duurt drie dagen (woensdag tot en met vrijdag), de pupillen worden twee da gen verwacht (donderdag en vrijdag). Het programma van de junioren A1, B1, B2, C1 en Volendam Cl op woensdag begint om 11.00 uur en duurt tot 22.30 uur, donderdag is een zeer lange dag (10.30 uur tot De computervirussen Datacri- me I en II zijn donderdag en vrijdag aan Texel voorbij ge gaan. Zowel bij de politie als bij computerdealers kwamen geen meldingen binnen. Volgens Uitgeverij Stark uit Oosterend wil dit niet zeggen dat alle gevaar nu is geweken. „Het kan zijn dat het virus op 12 of 13 oktober is „ont waakt" en pas later actief wordt. Daarnaast bestaan er meer virussen dan alleen Data- crime", aldus J.A.C Stark. El ders in Nederland zijn enkele gevallen gemeld, maar de over weldigende aantallen die wer den verwacht bleven uit. Antivirussen werden woensdag op grote schaal gebruikt, maar voor zover bekend zijn daarmee op Texel geen dubieuze pro gramma's opgespoord. 23.30 uur) en vrijdag is de kortste (9.00 tot 12.00 uur). De teams C2, D1, D2, E1 en E2 worden donderdag om 8.30 uur verwacht en mogen om 16.45 uur weer naar huis. Vrijdag moeten ze om 10.30 uur aanwezig zijn en wordt de dag afgesloten om 16.45 uur. De pupillen van E3, E4, F1 en F2 worden op dezelfde tijdstippen als de andere pupillen verwacht, maar wer ken een ander programma af (waar onder een tocht met de garnalenkotter). De jeugd krijgt tel kens een lunch en warme maaltijd aangeboden. De voetbaldagen wor den financieel mogelijk gemaakt door de grote sponsor van de jeugdafde ling, Hordifood, en door de Club van 100. Verder zou het evenement niet kunnen worden gehouden zonder de steun van veel vrijwilligers. Voor de teams Texel C2 en D1 stond er gisteren al een leuke voetbaldag op het programma. De jongens brachten toen een bezoek aan het PSV-stadion, waarbij D1 zelfs een wedstrijdje mocht spelen tegen RSV D2. Een 16-jarige toeriste uit Aalsmeer ging zaterdag op de Postweg met een gehuurde scooter onderuit, toen zij een plotseling van een uitrit ko mende Mercedes, bestuurd door een man uit Schiedam, wilde ontwijken. Het meisje liep bij de valpartij geen letsel op. De lichte schade aan de scooter wordt onderling geregeld. In de maand juli werden bij de Texel se politie de volgende gevonden voorwerpen ingeleverd en niet afge haald. In geval van afhalen moet het voorwerpnummer worden vermeld. 646 metalen wieldop; 650 sleutelbos bestaande uit 3 VW-sleutels; 666/667 fietssleuteltje aan ring; 669 bruin etuitje met 3 sleutels en zak mes; 678 blauwe portomonnee met sleutels en geld; 683 donkerrode etui met 4 sleutels; 701 sleutelbos be staande uit 9 sleutels aan sleutelhan ger „Scania" en „VB 7002"; 709 beugel voor gebitsregulatie; 711 1 ribfluwelen baby-schoentje, pastel kleuren; 716 hoofddoek, kleur bruin/oranje/grijs; 724 rode, leren pro- tomonnee, opschrift „Time is money" met inhoud; 726 grijze plastic wiel dop, opschrift „formuling"; 729 bei ge/bruin speelgoedbeertje; 738 sleutelbos bestaande uit 7 sleutels; 740 fietssleuteltje, merk ASSA; 749 fotorolletje; 758 fietssleuteltje aan zwart leren label, opschrift „Fa. Ren tenaar"; 759 bruine leren schouder tas met inhoud; 775 leren portomonnee, kleur zwart/bruin met twee pasfoto's; 776 sleuteltje aan metalen sleutelhanger, opschrift „Luxan"; 777 blauwe nylon porto monnee, merk „Agu Sport" met in houd; 788 groene stoffen portomonnee met fietssleutel en geld; 793 jas, kleur hardroze, maat 36; 795 dameshorloge, zwarte wij zerplaat en grijs bandje; 800 paarse trui met afdruk van „de Eendracht"; 804 bordeauxrode leren herenporte feuille met inhoud; 814 rode leren portomonnee met inhoud.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7