logelijkheden voor twisselingen met leorgië gunstig rie helpsters in zonnetje jaarlijkse Welfare-dag legatie legde contacten Gestolen brommer teruggevonden Zaalvoetbalprogramma Proefboringen en hondepoep Simon Stark bij beste Nederlandse ploegers 24 OKTOBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Welfare-dames Lap. Pansier en Koesom. die wegens tien jaar trouwe inzet in de bloemetjes werden gezet en een medaille kregen i de jaarlijkse feestmiddag van ilfare-afdeling van het Rode Texel zijn drie helpsters geëerd ns tien jaar trouwe inzet. De s Riet Pansier, Henny Lap en Keesom werden in het bijzijn ille vrijwilligsters en deel- sters in het zonnetje gezet. tie kregen bloemen en een er- J. Mevrouw Riet Pansier geniet Ifare-kringen grote faam dankzij tud buffet in 1982, waar nog over wordt gepraat. Zij heeft eelneemster onder haar hoede en maakt zich verdienstelijk voor de Welfare van de Gollards. Ook me vrouw Lap maakt zich in de Gollards op dat front actief. Mevrouw Keesom is het brein van de marktcommissie. De verkoop op de braderie en konin- ginnemarkt is voor de Welfare zeer belangrijk en het regelen ervan is een intensief karwei. De laatste jaren stijgt de opbrengst gestadig. „We hebben het heel graag gedaan, het was nooit teveel", vertelden de drie jubilarissen uit de grond van hun hart. „Het is heel dankbaar werk, de mensen zien ons graag komen." De je week keerde een delegatie van het „Texel-Georgië Con- terug van een bezoek van twee weken aan Georgië. De p was er op uitnodiging van het Georgische ministerie van inlandse zaken om te spreken over toekomstige uitwisse- 'eizen. xr spotprenten verschijnen tegenwoor- ■wrgische krenten, illustratief voor de wijze weer op men zich afzet tegen W-heerschappij. meer werd onderhandeld over kling van een Texels en een sch voetbalteam en van groe- 'nsen die zich betrokken voe- opstand van 1945 en 'belangstellenden. 'en voor de voetbaluitwisse- het verst gevorderd: het "egenoeg vast dat het eerste van SV Texel het volgende na- i'Georgië gaat. wnmerciële aktiviteiten waarbij :he en Texelse produkten uitgewisseld kwamen aan de Georgiërs bleken vooral :-sseerd te zijn in een „joint- waarbij Texelse landbouw- tndigen hen vertrouwd maken moderne veehouderij. Spanning tl deze contacten succesvol en de Texelaars met de be- schriftelijke en zeker niet *ede intentieverklaringen te men, werd het verblijf in Ge- 'wschaduwd door de zich hrend ontladende spanningen Georgiërs en Russen. De naar lelijkheid strevende Georgiërs ^openlijk, in woord en geschrift m hun afkeer van de Sowjets. Die gevoelens worden gedragen door brede lagen van de Georgische sa menleving en zijn eerder toe- dan af genomen na de bloedige gebeurtenissen van april j.l. toen sol daten van het Sowjetleger een vreed zame demonstratie uiteen sloegen. Volgens officiële cijfers kwamen daarbij 21 personen om het leven. Met spanning wordt uitgekeken naar de verkiezingen in december a.s. Zo als bekend is van een dergelijke si tuatie ook sprake in de buurlanden Armenië en Azerbaidzjan. Door een olieboycot aldaar bestaat in Georgië een ernstig tekort aan brandstof. Her haaldelijk wordt ook de waterleiding afgesloten en het telefoonverkeer is ernstig ontregeld. Gedurende de 14 dagen van hun verblijf slaagde geen der Texelaars erin een telefoon gesprek met Nederland tot stand te brengen. Hartelijk De delegatie moest praten met zowel „echte" Georgiërs als met Sowjetge- zinde autoriteiten, wat soms proble men opleverde. Afspraken met de verschillende partijen doorkruisten el kaar nogal eens. Toch was overal sprake van een bijzonder hartelijke ontvangst. Texelaars zijn populair in Georgië. De meeste Georgiërs heb ben echter een overtrokken voorstel ling van Texel. Menigeen beschouwt het eiland als een staat met miljoe nen inwoners. Geen scherp onder scheid wordt gemaakt tussen „Holland" en „Texel". Voor veel Ge orgiërs is dat ongeveer hetzelfde. De Texelaars trachtten met dit mis verstand af te rekenen door het ge ven van informatie en het vertonen van een diaserie. Het Texel-Georgië Contact wacht de komende maanden nog een pittige taak bij de uitwerking van de resulta ten van dit bezoek. De delegatie heeft gisterochtend verslag uitge bracht bij burgemeester Schipper. Daarbij werd erop gewezen dat een persoonlijk bezoek van de burge meester aan Georgië op hoge prijs wordt gesteld door de autoriteiten aldaar. vraag of ook mannen zich voor dit vrijwilligerswerk zouden moeten in zetten, wordt door de dames met een volmondig „ja" beantwoord. De feestmiddag in de kantine van het LBO werd bijgewoond door afvaardi gingen van de Welfare Den Helder en Wieringen en vertegenwoordigsters van de plattelandsvrouwen. De fol- kloredansgroep o.l.v. mevr. D. van Sambeek-Schrama gaf enkele optre dens, die door de aanwezigen zeer op prijs werden gesteld. Rode Kruis- secretaresse Liesbeth Rijk trok een vergelijking met 1977. Ze bekeek in hoeverre het wensenlijstje van het toenmalige bestuur twaalf jaar later werkelijkheid is geworden. De resulta ten lopen uiteen. Positief bijvoorbeeld is dat de wens om eens een EHBO- cursus te geven inmiddels ruim schoots in vervulling is gegaan. Het loopt bij de verschillende cursussen (basis, herhaling, GOR) storm. Een Jeugd Rode Kruis is nog altijd niet van de grond gekomen, maar er is een aanzet in de vorm van EHBO- lessen voor RSG- en LBO-scholieren. Dit initiatief was het afgelopen schooljaar erg succesvol: in totaal be haalden 115 leerlingen een diploma. De Welfare loopt ook op rolletjes met 35 vrijwilligsters en 70 deel neemsters. De colonne daarentegen is nog niet groot genoeg. In het ka der van de nieuwe opzet van de ram penbestrijding zijn 65 personen nodig, maar nu zijn er nog geen twintig. Een patiëntendag zoals in 1976 in Panorama zou nodig eens moeten worden herhaald. Bloeddonors Het aantal bloeddonors is dit jaar weer iets toegenomen, maar ligt nog niet op het peil van 1977. Bij het Ro de Kruis is men blij als nu de 300 wordt gehaald, terwijl twaalf jaar ge leden een aantal van 400 bloeddo nors normaal was. Ook het aantal leden op Texel is gedaald in vergelij king met 1977. Toen telde de Texelse afdeling 2000 leden, in 1988 waren dat er nog slechts 900. Dankzij de ledenwerfactie is dat aantal weer aangevuld met 600 nieuwe leden. De opbrengst van de collecte is lang zaam maar zeker teruggelopen van 713.000,- in 1976 tot 77.500,- nu. Het Rode Kruis vakantieproject ver schaft jaarlijks acht tot tien langdurig zieken een plezierige tijd. Verder ste vent het Rode Kruis Texel af op het 75-jarig bestaan, dat in 1991 zal worden gevierd. Een donderdag op het haventerrein van 't Horntje gestolen bromfiets werd door een politieman gezien bij een huis in Den Burg. Een 21-jarige jongen die daar woonde gaf toe de brommer te hebben gestolen. Om herkenning zo klein mogelijk te ma ken had hij de benzinetank in een an dere kleur gespoten en enkele stickers verwijderd. De bromfiets is aan de rechtmatige eigenaar terug gegeven. Vernielingen Bij de ingang van het Texelse Boys terrein zijn in de nacht van zaterdag op zondag enige schrikhekken uit de grond getrokken. Ook werd door on bekenden een deksel van een water put vernield. Op het Turfveld in de Dennen zijn zondag twee vuilnisbakken omver ge reden en nog enkele andere bescha digd. De politie weet wie de dader is, want er was een kentekenplaat als stille getuige achtergebleven. Woensdag 25 oktober: 17.00 u. Gamma 2-Texel BV (j) 17.40 u. Casino 2-Gamma (j) 18.20 u. Gamma-De Koog (d) 19.00 u. Casino-De Krim 1 (d) 19.10 u. Jelleboog 4-ZDH 3 20.30 u. Mantje 2-Casino 4 21.20 u. Oosterend 3-Texel 6 22.10 u. Klif 6-RAB 2 Zaaldienst: ZDH Donderdag 26 oktober: 1715 u. Texel 1-Casino 1 (j) 18.00 u. Casino 6-Gempo 18.50 u. Texel 4-ZDH 2 19.40 u. Oosterend 1-Klif 5 20.30 u. Gamma 5-De Koog 4 21,20 u. Oosterend 2-Texel 5 22.10 u. Jelleboog 3-De Muy Zaaldienst: Texel BV Vrijdag 27 oktober: 17.00 u. Texel 5-Casino 8 (jl 17.45 u. Casino 2-De Krim 18.35 u. ZDH-Gamma 2 19.25 u. Texel BV-Hollandsport 20.15 u. De Koog-Jelleboog „Het is een vreemde gang van za ken om uit de krant te moeten ver nemen dat de minister vergunning heeft gegeven om op Texel naar olie of aardgas te zoeken door middel van proefboringen". Peter Bakker (PSP), die dit onderwerp in de rond vraag van de commissie voor alge meen en organisatorisch beleid aansneed, vroeg zich af of het colle ge wél van de door minister R. de Korte verleende boorvergunning op de hoogte was gesteld. Volgens burgemeester Schipper was de boorvergunning ook voor het col lege een verrassing. „Wij vernamen het uit de Staatscourant." Het colle ge zal vandaag de gang van zaken rond de afgegeven boorvergunning bespreken. Bakker stelde in de rondvraag ook de problematiek rond de hondepoep aan de orde. Volgens Bakker treedt een aantal gemeenten in ons land streng op tegen mensen die bij het uitlaten van hun hond geen schepje of zakje voor de uitwerpselen bij zich dragen. Om mensen te kunnen beboeten dient de Algemene Politie Verorde ning echter aangescherpt te worden. „Zou hier onderzoek naar gedaan kunnen worden", luidde de vraag van Bakker. Schipper zei toe in het colle ge de mogelijkheden hiertoe te bespreken. 21.05 u. Klif-Texel BV 2 21.55 u. Casino 1-RAB 22.45 u. Gamma 3-Mantje Zaaldienst: Gamma Maandag 30 oktober: 17.15 u. Texel 6-Texel 5 (j) 17.45 u. Texel 8-Texel 7 (j) 18.15 u. Casino 4-De Krim (j) Zaaldienst: Casino Woensdag 1 november: 17.00 u. Texel 4-Texel 2 (j) 17.40 u. Texel BV-Casino 2 (j) Je hebt zoveel pijn geleden Je was zo moe Je hebt het moedig gedragen Nu heb je eindelijk rust. Verdrietig, maar dankbaar dat hem verder lij den bespaard is gebleven, is van ons heenge gaan mijn man, onze zorgzame vader, schoonvader en mijn lieve opa Aris Marinus van Boven echtgenoot van Veronica Anthonia Logman 17-8-1931 23-10-1989 Oudeschild: V. A. van Boven-Logman Huub van Boven Den Burg: Tine Standaart-van Boven Pieter Standaart Ariane Robert Aris van Boven Marja van Boven-Heerschap Texel, de Houtmanstraat 1 1792 BA Oudeschild Gelegenheid tot condoleren donderdag 26 oktober van 19.00 tot 20.30 uur in de zaal bij de Doopsgezinde kerk te Den Burg en na de crematie in het crematorium. De crematie zal plaatsvinden op vrijdag 27 oktober om 12.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhulzerweg 3. Vertrek boot 11.05 uur. Na een moedige strijd is van ons heengegaan onze zwager en oom Aris van Boven echtgenoot van V. A. Logman J. Zijm-Logman Jac. Zijm N. Keesom-Logman H W Keesom en kinderen Texel, 23 oktober 1989 Wij wensen Vroni en de kinderen veel sterkte. Texelaar Simon Stark is in Veenhui- zen (Drente) als achtste geëindigd in het nationaal kampioenschap ploe gen, categorie 3-schaarwentelploegen. Dat is de hoogste plaats voor een Texelse deelnemer sinds de negende plaats van Ard Saai toen die nog meedeed. De twee andere Texelse ploegers Marcel Witte en Johannes Reuvers, beiden onlangs nog Noordhollands kampioen, eindigden in de achter hoede. Voor hen was het op de eer ste plaats een zeer leerzame ervaring. De grootste tegenstander van de ploegers afgelopen vrijdag en zater dag was de bodemgesteldheid. De veengrond was erg los en het te ploegen land zeer ongelijk. Opvallend is dat alle drie Texelaars een stijgen de prestatiecurve lieten zien. Simon Stark eindigde de eerste dag als tien de en de tweede dag als zevende. Reuvers (bij de rondgaande ploegen) en Witte (2-schaarwentel) stonden na de eerste dag allebei laatste in het klassement, maar verbeterden zich de tweede dag aanzienlijk. Zaterdag werden de Texelaars gesteund door een klein aantal supporters. Voor het transport van de tractors en ploegen zorgden de Texelse bedrijven Cebeco, Bonne en fa. A. Bakker. Deelnemer Marcel Witte zei erg veel van de wedstrijd te hebben opgestoken. Het was hem opgevallen dat veel ploe gers met een heel team komen aan zetten en hun materieel erg professioneel behandelen. Witte heeft nu ook ervaren welke details belang rijk zijn. Wellicht kunnen de Texelse deelnemers er hun voordeel mee doen, zodat volgend jaar prestaties van formaat worden neergezet. Toch nog plotseling hebben wij, na een be- wonderendswaardig moedig en geduldig ge dragen lijden, afscheid moeten nemen van mijn broer en zwager Aris Marinus van Boven Marius van Boven Jannie van Boven- van der Heiden Wim de Boer Texel, 23 oktober 1989 Afgelopen maandag is na een lang ziekbed een grote sterke man overleden. Iemand waar wij allen veel van hielden, iemand die altijd voor ons klaarstond. Aris van Boven Wij wensen Tante Vroni en de kinderen veel sterkte. Margriet, Martin, Jannika en Ruben Adam, Carla Met zeer veel waardering denk ik terug aan Aris van Boven Na jarenlange duurzame vriendschap. H. Blom Oudeschild Oktober 1989 Vrij onverwachts is in Kaapstad, Zuid-Afrika, overleden mijn zwager en onze oom Gerrit-Jan Dogger Gerrit is 71 jaar geworden. F. H. Borgman-van Putten Jenny en Ton Klazina en Henk Maarten en Lenie Wim en Ria Hans en Meinarda Saskia en Rinus 23 oktober 1989 Aris onze markante vriend van het eerste uur, verliet zijn eiland, het leven. Wij zullen hem missen. Henk en An Van de één had je het verwacht van een ander nooit gedacht. Beste mensen bedankt voor jullie medeleven. Dat heeft ons veel moed en kracht gegeven na het verlies van ons dochtertje DENISE BIANCA In het bijzonder bedanken we dr. Eissen, dr. Waverijn en Tiny voor hun geweldige opvang. Erik en Gretha Blom Je blijft lachen, ze heeft ja gezegd. Martin Huizinga en Karin Verschoor trouwen vrijdag 3 no vember 's middags om 15.00 uur in het ge meentehuis te Den Burg. U bent van harte wel kom op onze receptie 's avonds van 19.30 tot 21.00 uur in Strends End, Achtertune 9, Oosterend. Ons adres: Witte Kruislaan 17 1791 EG Den Burg Bloemen wit en rood, gaan zo gauw dood. Het kado dat u ons gunt graag in klinkende Geboren op 21 oktober 1989 Charles Yke Zoon van Akkie en Jaap v.d. Slikke-Seekles Dorpsstraat 13 1796 AB De Koog Tijdelijk: Gemini ziekenhuis Bij mijn thuiskomst uit het ziekenhuis wil ik iedereen heel hartelijk danken voor bezoek, bloemen en kaarten. H. Beukema Kamer 20, Gollards Geboren: Dennis Sebastiaan Zoon en broertje van Marco en Jolanda Witte- Eichelsheim Danielle 18 oktober 1989 Beatrixlaan 141 1791 GB Den Burg Wij knippen niet alleen het haar, wij staan ook met ad vies voor u klaar. Qnipp Kap salon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Waalderstraat 25a, Den Burg. Te koop Nissan Bluebird 2.0 GL, diesel, bj. '84, trekhaak. 2 x electr spiegels, w.w. glas, radio, APK, i.z.g.st. Vrpr. /5650,—Tel. na 20.00 uur 17270. Warme joggingpakken voor naar het zwembad. IV'antje Sport. Dit is niet mis, produkten op natuurlijke basis (wax, shampoo's, haarhersteller, enz.) Qnipp Kapsalon Tel. 12227, Waalderstraat 25a, Den Burg.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 3