siebewaaijer ,,Eén telefoontje en u weet alles over de vele voordelen van sparen bij de C.D.K.-bank Waterschap Reünisten L.B.O. bankbedrijf van de Grenswisselkantoren n.v." Assurantiën Hypotheken JD Tandtechnieker VAIM OOSTEN HARTELIJK DANK: ;DAG 31 OKTOBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 3 VERVOLG VAN PAGINA 1 dankte voor het in hem gestelde ver trouwen. Tweede op de voordracht (de Kroon eist namelijk twee kandida ten) werd Geert Timmer. In de rondvraag informeerde Jan Ja cob Hin naar de situatie van de Lang- waal. Wegens de reconstructie van het kruispunt bij De Waal werd dit smalle weggetje gebruikt als omlei dingsroute, waardoor de wegbermen veel te lijden hebben gehad. Hoofd technische dienst van het water schap Henk Vonk zei dat de bermen op korte termijn zullen worden her steld. Arie Lap had gelezen in het streek plan voor de kop van Noordholland dat de binnendijken de functie van tweede waterkering hebben. Volgens Lap zijn de Texelse binnendijken ech ter veel te laag. Dijkgraaf Jac. Dijt antwoordde dat dit inderdaad het ge val is als wordt uitgegaan van zeer ernstige calamiteiten. De kans daarop is klein; het is daarom reëel om van een gematigd model uit te gaan. Met kleine aanpassingen zullen de binnen dijken dan wèl aan de eisen voldoen, aldus Dijt. Het Waterschap Texel is daar al enige tijd mee bezig en zal dat de komende jaren voortzetten. Zoveel mogelijk gebeurt dat in combi natie met werkzaamheden die al in de omgeving van een binnendijk plaatsvinden. Op een vraag van Geert Timmer be vestigde Vonk dat in de voorbereidin gen op de plaatsing van de automatische stuw in de PH-polder, enige vertraging is ontstaan. De fa briek had problemen met de toeleve ring. Volgens Vonk ziet het er echter naar uit dat de vernieuwing nog dit jaar wordt gerealiseerd. Hem is verze kerd dat geen problemen met de be maling zijn te verwachten. Chiel Kuip vroeg naar de effecten van een bron slaan voor beregening. Boeren op lager gelegen gronden zouden er last van hebben omdat het grondwater zakt. Dat is alleen het geval als de bron zich niet onder af sluitende kleilagen bevindt. Volgens Vonk is in het geval waarop Kuip doelde (aan de Pelikaanweg) juist sprake van een gunstige ontwikke ling. „In de afgelopen zomer hebben we geconstateerd dat op Texel een watertekort is in een periode van droogte. Bijkomend verschijnsel is dat een bosrijke omgeving, zoals aan de Pelikaanweg, heel veel water naar zich toetrekt. Door beregening via een bron wordt het water naar boven gehaald en daar mogen we juist ge lukkig mee zijn." In het algemeen werd gesteld dat voor het slaan van een bron vergun ning nodig is. Daarin is geregeld dat maximaal tien kuub per uur mag worden afgenomen. Als (naar aanlei ding van klachten) wordt aangetoond dat water wordt onttrokken aan het grondwater, kan de vergunning wor den ingetrokken. De Here zal uw uitgang en uw ingang bewaren van nu aan tot in eeuwigheid. Psalm 121. dit vertrouwen is heel onverwachts naar i Hemels Huis gegaan mijn geliefde man, lieve vader en opa Pieter Vlaming echtgenoot van Willemina Drost de leeftijd van 76 jaar. Oosterend: Den Burg: Oosterend: Oosterend: Wiermerhorn: Amsterdam: Amsterdam: Oosterend: W. Vlaming-Drost Jaap en Joke Willy, Ralf, Berthelina, Othilde Simon en Wesselien Wilma, Cor, Mirjam Ida Jaldert, Martin, Tamara Jan en Riet Margreet, Rudie, Arianne Martin en Femmy Jessica Henk en Sharon Lohi Erik en Margo Suzan, Marieke nl, 27 oktober 1989 ikerstraat 11, 1794 BH Oosterend is gelegenheid tot condoleren in het Kerke- i Centrum, Peperstraat 7 te Oosterend, op oktober van 19.15 tot 20.30 uur. rouwdienst wordt gehouden in de Gere- /meerde kerk te Oosterend op 1 november a 11.00 uur, waarna de begrafenis plaats- ndt op de Algemene Begraafplaats aan de ditertune. ok na de begrafenis is er nog gelegenheid 'condoleren. teel onverwacht heeft God tot zich geroe- >i onze geliefde broer, zwager en oom Piet Vlaming 'geloof in Christus, waarvan Piet zo vaak 'tuigde, is voor hem overgegaan in aan- teuwen. Luttelgeest: M. Vlaming M. Vlaming-Drijver Den Hoorn: M. van Groningen-Vlaming G. van Groningen Den Burg: J. Vlaming J. Vlaming-Stoepker neven en nichten Werend, Texel, 27 oktober 1989 Gij hebt het daglicht weggenomen, en over onze levenstijd begint erbarmend uit te stromen de rust die Gij uw volk bereidt. Op uwe morgen zult Ge ons halen. We ontstijgen aan dit aards bestaan en gaan - uw hoge vensters stralen - recht op Uw open huisdeur aan. 'beseffen nog niet goed, dat we ons trou- 5 lid P. Vlaming Gemoeten missen. Zijn kundige inbreng in in ïe ten. discussies zal lang in onze herinnering li wensen zijn vrouw en kinderen 'tbt toe in de komende tijd. Gods Gereformeerde Mannenvereniging Den Burg - Oosterend Geheel onverwacht werd uit onze kring weg genomen ons trouw lid Piet Vlaming Hij die zo graag zong en zich met hart en ziel aan onze vereniging gaf, mag nu het vol maakte lied zingen voor Gods troon. De Heer troostte zijn vrouw en verdere familie. Gemengde zangvereniging „Soli Deo Gloria" Verlost uit je lijden moe van het strijden ben je van ons heengegaan een voorbeeld voor ons allen zoals jij dat hebt doorstaan. Bedroefd, maar dankbaar dat verder lijden haar bespaard is gebleven, delen wij u mede dat toch nog onverwacht is overleden onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Johanna Petronella van den Berg sinds 7 september 1989 weduwe van Rein Bakelaar op de leeftijd van 78 jaar. J. Dob-Bakelaar K. Dob Erik Sico en Els Edwin en Rachel Roland J. Kalk-Bakelaar W. Kalk Nicole en Perry Monique Texel, 27 oktober 1989 „Gollards" Gelegenheid tot condoleren dinsdag 31 okto ber van 19.30 tot 20.30 uur in de „Gollards" en na de crematieplechtigheid in het crema torium. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op woensdag 1 november om 10.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Correspondentie-adres: Boogerd 16, 1791 GX Den Burg. „De Here is mijn Herder, mij ontbreekt niets." Psalm 23:1 Heden is van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Fimke Kelderhuis op de gezegende leeftijd van 90 jaar. Nunspeet: G. Kelderhuis Badhoevedorp: C. W. L. Kelderhuis-Walig mede namens neven en nichten Arnhem, 26 oktober 1989 Verpleeghuis „Regina Pacis", Velperweg 158 Correspondentie-adres: Libellenveld 9, 2318 VE Leiden De crematie heeft dinsdag plaatsgehad te Arnhem. Ook al dachten we dat we het nooit zouden halen 22 oktober kwam al snel We hadden een grandioze dag en vierden het feest van ons leven Langs deze weg willen we iedereen heel hartelijk danken voor zijn/ haar aanwezigheid, alle kaarten, attenties en gedachten. Door u allen is het voor ons een onvergetelijke dag geworden. A. Mosk B. Mosk-Spigt Dorpsstraat 28, De Koog Ontzettend blij zijn wij met de geboorte van on ze zoon en ons broertje Melle Tim Catrie, Henk, Jan en Erik van Wijk Amsterdam, 24 oktober 1989 Rozendijk 26 1791 PE Den Burg tel. 02220 - 14881 Catrie en Melle rusten van 13.30 tot 16.00 uur. Heel blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Lisette Harry en Corry Bonne de Ridder Mariëlle Texel, 26 oktober 1989 Klimpstraat 32 1795 AL De Cocksdorp Wij.. Hans van 't Moordende en Kasia Dobrowolska zijn donderdag 26 okto ber in het huwelijk ge treden. Ons adres is Kikkertstraat 49 1795 AB De Cocksdorp We zijn ontzettend blij met de geboorte van ons dochtertje Fleur-Anne Fleurtje is geboren 26 oktober 's morgens om 03.42 uur te Am sterdam. Marja van Enen Rob Souverein Buytengors 98 1791 WS Den Burg telefoon 02220-14870 Voor alle kaarten, bloe men, fruit, enz. die ik van u ontvangen heb, zowel in het ziekenhuis als bij mijn thuiskomst, zeg ik u, ook namens mijn vrouw, hartelijk dank. Het heeft ons heel veel goed gedaan. H. v.d. Brink Oranjestraat 4 Oosterend Mijn dank voor de vele waarderende woorden door jullie tot mij gesproken. Het was GRANDIOOS Jullie dankbare „Mijnheer Bouwman" ZIT Ik JE NOG 'SEEN KIER? i, WAT VIND JE VAN fc, MORGENMIDDAG IN DE /éi' GLASBAK? /V DE GLASBAK SNAKT NAAR GLAS w Schoudieck 28 1791 WG Den Burg telefoon 02220 - 15207 Langs deze weg willen wij u danken voor al de kaarten die ik in het zie kenhuis mocht ontvan gen en de vele attenties bij mijn thuiskomst. Fijn als er zoveel mensen met je meeleven. Douwe en Riet Medema Na een verblijf van 6 weken in het ziekenhuis ben ik weer thuis. Harte lijk dank voor bezoek, kaarten, etc. Ina Witte-Hoogeduin Graag willen wij de reinigingsdienst. Hans Zijm, bus chauffeur Arie Blom, de brandweer en Vinke danken voor hun snelle optreden tijdens en na de brand op Keesom- laan 38. Fam. H. C. van Duren-Broekman Keesomlaan 38 Spijkerbroeken halfwijd mo del, al vanaf f50,—. Natuur lijk bij Pix Schoenen. Ter overname gevraagd aan deel(en) De Krim. Aanbiedin gen brieven onder nr. 1248 aan bur. Tex.Crt. Te koop Ford Taunus 2 I., APK 2-'90 ƒ450,—. Aan hangwagen ƒ400,—Tel. 16388. Te koop Toyota bus, 1982, APK sept. '90. Tel. 14411. Te koop eiken bankstel, 3-zits +1+1. Tel. 17675. Scrophularia - Nodosa L. Helmkruid Aambeiwortel. Huismiddel tegen aambei- pijn Plantjes en zaad. Inl, tel. (02202) 1744. T.k. Kreidler RMC S, incl. 9.5 pk ƒ700,—. Tel. 13202. Sportmassage? 17729. Te koop Mitsubishi, km. 45000. Tel. 12869. De sleutel ligt onder de mat. Zat. 4/11 bij 't Amateurtje. Te koop rijlaarzen mt. 35, dwergkonijnen, (school)fiets. Tel. 19320. Vrouw van middelbare leef tijd zoekt 2 3 ochtenden per week werk, liefst met kinderen. Tel. 17582. Met spoed gevraagd woon ruimte in Den Burg. Brieven onder nr. 1247 aan bur. Tex.Crt. T.k.a. 1 badgeiser, 2 wasta fels, 1 mengkraan, 1 dou- chebak, 8 mm filmcamera, projector en toebehoren, ski schoenen mt. 43 en 3 gevel kachels (aardgas). Tel. 15014. Sportieve jacks voor een sportieve prijs: ƒ89,—. Na tuurlijk bij Pix Schoenen. Werkster gevraagd voor 1 ochtend in de week in Eier- land. Tel. né 19.00 uur 11256. Voor caravan, tent, kampeer artikelen en al uw reparaties. Kampeer- en Caravancen trum Texel, tel. 13163. Er is weer bijna een nieuw Texels produkt wat niet ver van de boom valt. Er is weer bijna een nieuw Texels produkt wat niet ver van de boom valt. Uw auto een grote onder houdsbeurt 250,— incl. APK. A.S.C., Maricoweg 3, tel. 15588. Houtgraveur Ton waterman, Herenstraat 19, Den Hoorn wegens vakantie gesloten van 4-11 tot 13-11. Warme joggingpakken voor naar het zwembad. Mantje Sport. T.k. PVC stacaravan 7x3 m., 6 tot 8 slaapplaatsen, nw. geïsoleerd dak. Tel. 14469. Wij hoeven maar met de vin gers te knippend Qnipp Kap salon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Waalderstraat 25a, Den Burg. Bodywarmers vanaf ƒ159,- Mantje Sport. Te koop 1 stel Zandstra skee lers. Tel. 19426 (vragen naar Benno) Woonruimte te huur in De Koog tot 1-4-'90. Tel. 17901. Sweaters, effen of bedrukt, een prachtige collectie. Mantje Sport. Gezellig avondje uit. Ga naar 't Amateurtje, 4 nov. Kunst is genieten en beleg gen tegelijk. Kunsthandel Hans van der Klift. Zuivere zuivel, natuurlijk de lekkerste van Sint Donatus. Joggingbroeken, 10 kleuren, S - XL ƒ29,90; XXL ƒ34,90. Mantje Sport. Gevonden zwart-witte poes en cyperse poes. Dierenpen- sion Slufterweg, tel. 11477. Voor echte en amateur kunstenaars. Aluminium wissellijsten van ƒ15,— tot 75,—. Kunsthandel Hans van der Klift voor goed en goedkoop. Regenkleding, ook kinder maten. Mantje Sport. Kort of lang, de kniptechniek is van belang! Qnipp Kapsa lon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Waalderstraat 25a, Den Burg. Jagerskleding, Mantje Sport. jacks, ad. Olieverversen klaar terwijl u wacht. Voor een 4 cilinder motor 28,—. A.S.C. servi ce, Maricoweg 3, tel. 15588. Wie heeft mijn spijkerjack meegenomen uit de gardero be van de Jelleboog. Anke Burger, De Ruyterstraat 50, Oudeschild. Stichting Agrarische Projec ten (S.T.A.P.) N.H. van de Agrarische Bedrijfsverzor- ging vraagt voor direct part time jonge medewerkers (sters) voor enkele dagen in de week in de veehouderij. Reacties aan: Havenkade 2, 1775 BA Middenmeer, tel. (02270) 2341 tijdens kan tooruren (Roel de Bie). Wasserette Bungalowpark „Het Hoogelandt", Califor- niëweg. Ook voor niet- gasten. Honda: o.a. bromfietsen, b.b.- motoren, gazonmaaiers, stroomgeneratoren, water pompen, stationaire moto ren, 2-wielige trekkers en tuinfrezen, nieuw, gebruikt en verhuur. Waters porteen - trum Duinker, Heems- kerekstraat 17, Oudeschild, tel. 13831. Nu volop handappels en moesappels. L Huisman fruitkwekerij De Veen, tel. 12203. Cocky's Kapsalon is vijf da gen geopend. In De Koog zonder en in Oosterend met afspraak. Partyservice Graag verzor gen wij uw bruiloften, feesten en familiediners. Vraagt uw gastheer Jan C. Stolk. Informatie tel. 12235. Desgewenst wordt u alles thuisbezorgd. Restaurant ,,De Raadskelder". Texelse Boerenkaas. 't Koffiecentrum, We verstraat 58, tel. 14547. Iedere dag geopend. Ook voor Faxapparatuur kunt u bij kantoorboekhandel Langeveld en De Rooy terecht. Kadodiner. Geef uw vrien den een origineel smakelijk kado, voor een bedrag naar keuze. Restaurant ,,De Raadskelder", tel. 12235. Sateilietinstallaties voor o.a. TV-10, RTV vanaf ƒ998,- met afstandsbediening. Ser vice Center Texel, tel. 11777 Metalenhandel Cobus Spigt, Postweg 5, Eierland. Tel. 11297. Handel in oud ijzer, metalen, autowrakken en fri tuurvetten. Henk en Carla. Schapenmelkzeep een heer lijk Tessels produkt, te koop in alle dorpen ƒ3,95. Dagschotelarrangement. Een speciale kmpkaart voor regelmatige Raadskelder- eters (tot 18.00 uur). Een tien-dagschotel-abonnement kost slechts ƒ97,50 en is een heel jaar geldig. Tel. 12235. Pasfoto's direkt klaar. Zwart-wit f 8,50; kleur ƒ10,50. Foto De Waal. Voor al uw bloembollen naar Pontweg 160. Tel. 17344. Strandpaviljoen De Krim, Paal 28. Iedere dag geopend. Kunstgebitreparaties klaar terwijl u wacht. (02220) 16441. Uiterste inlevertijd adverten ties Texelse Courant maan dag en woensdag vóór 10 VTB voor verhuizingen. Verkoop van gebruikte brom fietsen. Bruining, De Koog, (02220) 17333. Nieuwe aardappelen Doré, prima kwaliteit. L. Huisman, Fruitkwekerij De Veen. Tel. 12203. Er wordt ook bezorgd. Elke donderdagavond gezelli ge klaverjasdrive in café De Kuip. Aanvang 20.00 uur, tel. 17225. Voor bandjes, kant, knopen, ritsen, enz. De Stolp, Bin- nenburg 8. Verbouwingsopruiming Bosma woninginrichting. Novilon en vinyl 200-300-400 cm breed. Net zo mooi voor de helft minder. Noteert u even. Agenda's 1990 bij Langeveld en de Rooy verkrijgbaar. Winterjacks vanaf ƒ139,—; kinderjacks vanaf ƒ99,—; bodywarmers ƒ159,95. Sportshop Texel, We verstraat 50, Den Burg. Gerard uit Amersfoort. In '84 woonde je te Den Burg. He laas nadien nooit meer ge zien Reactie aan Bram, Kruiszwin 4441, 1788 RM Den Helder, tel. (02230) 42874. Wintertijd Saunatijdl Saunabad Texel, dagelijks geopend op afspraak voor een sauna- of zonnebad (zondags gesl.). Bel 12403 voor een „ander" avondje uit. Kinderfuif? Een echt doe- feest één uur bowlen met lichte ballen, een glas fris, patat, kroket, appelmoes en ijs toe ƒ9,75 p.p. Met een verrassing voor de jarige job. Bowling de Koogel. Reparatie van uw voorruit: ster of scheur? Garage Dros repareert het Tel. 11233. Voor batikstoffen en zijde. De Stolp. Binnenburg 8. Verbouwingsopru»ming Bosma Woninginrichting. Meubelstoffen ƒ37,50 27,50 - ƒ17,50 p.mt. Cou pons ƒ10,— p.mt. Het meest vernieuwende be drijf in de Texelse produkten zoekt originele Texelse be drijven om kerstpakketten en/of relatiegeschenken voor te maken. Sint Donatus, tel. 19426. Handwerkpakketten en handwerkartikelen. De Stolp, Binnenburg 8. is afwezig van 2 tot 18 november Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, Rijkswaterstaat, Gemeentewerken, A.O.K de Mok, Tex.Sportraad, Tessel Air, NIOZ, Kanocentrum Jos Engelvaart, Camping de Bremakker, De Krim, fa. Van Maldegem, fa. Van Boven, RSG, Grooten Slock, Waterschap, Texel b.v., fa. Kievit, Oude ULO, Sporthal, St Jan, Loodsmansduin, SV Texel, Panorama, PEN, Boogschutters, 't Hoogelandt, Vrede- lust, Hondenclub, Coogherveldt, Albert Heijn, fa. Van der Linde. Johan Bol, Arie van Hardeveld, G. Spanhaak, P. Zadeits, M. Banda, L. Witte, U. Eelman, A. Keyser - Ongeren, J. Keyser - De Hal, fam. Ran, Van der Star, Raatsman, J. Kikkert, Theo de Graaf, Nico Ruis, fam. Timmerman, De Visser, Willem en Rosa, mevr. N. Vermeulen, G. Duinker, A Rentenaar, N. Dros, G. de Jong, Wil Siebeling, Jan en Sander, fam. J. Koning, K. Tjepkema, Piet Schrama, Theo Buysman, Hans Bosma, fam. G de Graaf, fam. P. Bakker - de Waddel, Dirk Bousma, B. Rienks, fam. Smit. De posten: Elise, Hetty, Rogier, Leo, Judith, Jos, Marco, Paul, Cees, René, Simon, Nynke, Jitze, Kitty, Onnolme, Hans, Mabel, Tessa, Ernst-Jan, Gerrit, Renske, Anne- mieke, Cor, Pieter, Gert Jan, Annemarie, Frank, Willem, Karei, Thijs, Wim Jan, Eveline, Margriet, Gea en Sieme. De catering: Koos, Anja, Karin en Giel. ledereen die de deelnemers heeft geholpen, en tenslot te, Jim Watson. Namens de deelnemers aan de Wampex: SMAPPA

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 3