>e Koog pas laat aar gelijkspel Bruining goochelt zich naar royale remise GVT-springers naar provincie-kam pioenschap Eilandcompetitie volleybal Meer punten voor kaart-koplopers Zwemciub traint in Calluna Sjoelen in Den Hoorn D. Bakker 50e in wintertriathlon Verlies door lusteloosheid Eerste wedstrijd mencompetitie ituif GVT lustrum Voetbalprogramma SVO-nieuws Hotel Tatenhove verslaat Tiffany Pub 1 iI)AG 10 NOVEMBER 1989 TEXELSE COURANT Na een jaar afwezigheid is Klaas Bruining het nieuwe seizoen op zeer in het oog springende wijze terugge keerd bij En Passant: speelde hij voorheen altijd een soort snel schaakpartijen. tegenwoordig neemt hij ruim de tijd voor zijn zetten met als gevolg dat zijn spel enorm is ver rijkt. De conceptie die hij maandag avond in de Lindeboom in de interne competitie van En Passant tegen Martin Birkenhager op het bord bracht, dwong alom respekt af: Brui ning offerde beide torens en goo chelde een krachtige koningsaanval op het bord, die Birkenhager alleen kon stoppen door de dame te geven. Er resteerde een boeiend afspel, waarbij Birkenhager voor de zware taak stond een stelling te verdedigen waarin hij vrijwel geen enkele speel ruimte had. Desondanks was het ook voor Bruining niet eenvoudig on middellijk toe te slaan en omdat bei de schakers de situatie niet helemaal vertrouwden werd uiteindelijk tot re mise besloten. In de analyse achter af bleek dat Bruining toch over de beste kansen beschikte. Willem van de Rijke is aan zijn eerste seizoen bezig bij En Passant en hij bereikte een gewonnen toreneindspel tegen Nico van Heeringen na een in teressant gevecht. De buit leek al vrijwel binnen, maar van Heeringen greep zijn laatste kans. Door torenruil te forceren beschikte hij plotseling over razendsnelle vrijpion die de partij alsnog in zijn voordeel besliste. Een zeer goede strategische prestatie le verde Piet Cornelisse die in een Spaanse partij Wim Hoekman ver sloeg. In het middenspel veroverde Cornelissen een pion, die hij met hand en tand verdedigde. Hij haalde zijn gelijk in het eindspel toen hij er in slaagde dit kleine materiële plus te verzilveren. Op het bord van Harm Broekema en Taeke van Lingen ont stond al spoedig een uiterst explosie ve situatie en dat mag zeker een verdienste van Van Lingen worden genoemd, aangezien het algemeen bekend is dat Broekema de voorkeur geeft aan rustige, overzichtelijke stel lingen. Het was dan ook duidelijk dat Broekema zich in de stelling niet op zijn gemak voelde. Hij slaagde er nauwelijks in zijn ontwikkeling te vol tooien en moest voortdurend allerlei dreigingen pareren. Toen hij met een torenoffer trachtte het initiatief te Tijdens de regiokampioenschappen springen behaalden de turnsters- ploeg en de ploeg jeugdturners van GVT beiden het kampioenschap van de regio Noordholland- Noord. Daar ook de overige GVT- ploegen zondag in sporthal t'Bon te Opmeer goede resultaten neerzet ten, kwalificeerden alle ingeschreven GVT-springploegen zich voor het provinciaal-kampioenschap springen. Het springen dat voor de meisjes plaatsvindt op langemat, kast/reu- therplank, kast/minitramp en mini- tramp was van goed niveau. In niveau drie was hevige onderlinge strijd tussen de diverse deelnemende verenigingen. GVT kwam als vierde uit de strijd met 0,3 punten achter stand op nummer drie. In niveau twee hadden de meisjes het iets een voudiger. Hier wist de GVT-ploeg op ruime achterstand van het eerder ver slagen K en V uit Opmeer tweede te worden. Tot slot leverde de jon- gensploeg in niveau twee een keurige prestatie door daar ook als tweede te eindigen. Alle GVT-ploegen waren op deze wedstrijddag gehandicapt door het geringe aantal deelnemers per ploeg. Officieel moet een springploeg namelijk bestaan uit minimaal acht personen. Komt een ploeg daaronder dan volgt aftrek van een volledig punt. De GVT-leiding heeft dan ook het nodige werk om de ploegen zo volledig mogelijk te houden. Afgelo pen zondag was dit voor geen enkele ploeg gelukt. Mochten tijdens de pro vinciale kampioenschappen de ploe gen weer volledig zijn, dan kan GVT daar nog hoge ogen gooien. In de middag was het de beurt aan de turnsters in niveau een en de jeugd turners in niveau drie. Beide ploegen hadden het eenvoudig door gebrek aan concurrentie maar zetten toch hun beste beentje voor. Onder aan moediging van talrijke Texelse suppor ters werden beide ploegen eerste en dus kampioen van de regio Noordhol- land-Noord. Een prima uitvalsbasis voor de „provinciale" die op 2 de cember in Badhoevedorp wordt ge houden. grijpen, bleek dat hij zich had verre kend. Van Lingen weerlegde het offer en won zonder problemen. Roel Rieg- man is na een sterke start de laatste weken teruggevallen naar de midden moot. Tegen Dirk Leegwater vergooi de hij op onbegrijpelijke wijze een zeer goed staand eindspel, waarin niet te zien viel hoe hij eigenlijk nog kon verliezen. Maar als het een scha ker éénmaal tegenzit dan vindt hij al tijd wel een mogelijkheid om alsnog te verliezen. Ook Riegman slaagde daar tot zijn eigen verbijstering in. Maar kwade perioden worden altijd gevolgd door betere tijden en Rieg man heeft talent genoeg om de weg omhoog snel terug te vinden. Uitslagen: W. Pranger-E. de Visser 0-1; N. van Heeringen-W. v/d Rijke 1-0; M. Birkenhager-K. Bruining %-%; F. Eijgenraam-F van Tatenhove 1-0; R. Riegman-D. Leegwater 0-1; T. Witte-D. Hoekman 1-0; H. Broekema-T. van Lingen 0-1; R. Daan-J. Dros 0-1, A. Terpstra-P. Bakelaar 1-0; P. Cornelisse-W. Hoekman 1-0. Dinsdag 14 november: Veld A Mannen: 18.30 u. Gr. Slock-Teso Autocentr. 19.12 u. Autocentr.-RWS Gr. Slock 19.54 u. Bremakker-Paal 9 RWS 20.43 u. Spuiterij-Musicshop DGM 21.30 u. DGM-Woude Musicshop 22.18 u. Krim-Versluis Kobeko Veld B: Vrouwen, gemengd en mannen: 18.30 u. Taveerne-Verfbus Meerm. 19.12 u. DA-Meermarkt Verf bus 19.54 u. Stoepa-St.Jan Balcken 20.43 u. Balcken-Bestuur Stoepa 21.30 u. Amrobank-BCT Woude 22.18 u. Bremakker 1-Woude Amro Veld C Vrouwen: 18.30 u. Rival-Krim Bremer 19.12 u. Bremer-Cocky's Rival 19.54 u. Wiersma-Leydekkers Cocky's 20.43 u. Witte W-Haarst. Mantje 21.30 u. 7 Prov.-Mantje Witte W 22.18 u. ASC-SC Texel 7 Prov. Wedstrijdleiding: Jan en Leontine, tel. 15132 (Onnoline). Uitslagen dinsdag 7 november: Heren en gemengd: Paal 28-Kobeko 1-2; DGM-BCT Sportshop 0-3; Musicshop-Versluis 3-0; Eelman-RWS 1-2; Gr. Slock-Haarstudio 2-1; De Krim-Stuc. van der Woude 1-2; Amrobank-Cocky's Kapsalon 3-0; 12 Balcken- Stoepa 3-0; Rabobank-St. Jan 1-2; Stoepa- NBC 1-2. Vrouwen: Taveerne-Rentenaar 1-2, Rival-Wiersma 3-0; Durper Drup-Klif 23 2-1; Witte en Witte-Visser Bouw 3-0; 7 Porvinciën- Westerlaken 1-2; Sportshop-Haarstudio 2-1; De Krim-SC Texel 1-2; ASC-Cocky's Kapsalon 3-0. Op de vijfde competitieavond van klaverjasclub Den Burg wisten Wil Derksen en Peter van Heerwaarden opnieuw tot een goede score te ko men met 6959 punten. Zij werden hiermee derde van de avond en bouwden hun voorsprong uit op de tweede plaats in het klassement met ruim 500 punten. Met nog negen partijen te spelen voor de periode- titel zal het moeilijk zijn dit koppel van een eerste plaats te verdrijven. Jelle Wiersma en Johan Vinke wer den eerste van de avond met 7355 punten en komen daarmee op de vijf de plaats in het klassement. Marie Timmerman en Anny Vermuë haalden 6995 punten en klimmen daarmee vier plaatsen in het klassement. Vier de werden Tiny Huisman en Dina van der Molen met 6912 punten, wat vijf plaatsen stijging in het klassement betekende. De vijfde plaats werd be haald door Henk Bakker en Cees Vin ke met 6870 punten wat voldoende was om de laatste plaats in het klas sement over te dragen aan Freek en Gerda Veeger. De stand na 20 partijan: 1. Wil Derksen en P van Heerwaarden 34147; 2. F Halsema en Elly Eelman 33095: 3. Echt paar Ofrein 32362: 4. F. v/d Gracht en H. van Loo 32163: 5 J. Wiersma en J. Vinke 31969: 6. F. Bos en F. Boer 31868: 7. R. Caspars en K. van Heerwaarden 31626, 8. Echtpsar van Heerwaarden 31460, 9. G. Festen en G. Smit 31413: 10. M. Eelman en C. v.d. Slikke 31235. Zaterdag 4 november hield TX'71 haar jaarlijkse kaarsen-verkoop. Na dit geslaagde evenement staat het vol gende alweer voor de deur. De maandelijkse training in Calluna vindt plaats op zaterdag 11 en zondag 12 november. Alle leden kunnen in „De Duiker" de tijd en dag vinden waarop moet worden getraind, ledereen moet zijn knipkaart meenemen. Zaterdag wordt in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn de traditio nele sjoelavond gehouden. De avond begint om 20.30 uur, de entree bedraagt f\. mngmeester) en Harry Ellen (lid). Wie erover denkt om lid te worden kan vrijblijvend op een repetitie komen kennis maken en/of kontakt opnemen met Magda Halsema, telefoon 13597. De foto toont de jubilerende gospel groep tijdens de repetitie van zater dagavond j.l. In de vorige krant meldden wij dat Dirk Bakker uit Oudeschild in de mid denmoot eindigde bij het Nederlands kampioenschap wintertriathlon, dat afgelopen weekend in Assen werd gehouden. Om méér precies te zijn: Bakker eindigde als 50e in de cate gorie veteranen in een startveld van 200 man. Zijn eindtijd was 6 uur 50 minuten en 12 seconden. Dat was een verbetering van een halve minuut ten opzichte van zijn prestatie vorig jaar, maar in aanmerking moet wor den genomen dat het onderdeel schaatsen ditmaal acht rondjes lan ger duurde. In Assen vormde Bakker met Nel Bruining de Texelse afvaardi ging. Het was al Bakkers tweede wintertriathlon van het seizoen. In september vestigde hij onder goede omstandigheden in Heerenveen een persoonlijk record van 6 uur en 48 minuten. De negatieve uitslag gaf niet alleen het kwaliteitsverschil tussen ZDH en Schoorl weer, maar was ook het ge volg van de lusteloosheid die zondag van ZDH afstraalde. Willem Olthof verkoos in zijn opstel ling Sander Stolk onder de lat te plaatsen en Jan de Wit, die na lange afwezigheid zijn rentree maakte, stond in de verdediging. De Zwalu wen hadden het eerste kwartier dui delijk moeite een goede aanval op te zetten. Schoorl was dan ook de aan vallende ploeg, maar doelrijpe kansen deden zich nog niet voor. Aan de an dere kant kreeg de doorgebroken Henk de Ruyter een scoringsmoge- lijkheid toen hij alleen voor de doel man kwam. Zijn inzet werd echter gestopt. ZDH ging halverwege de tweede helft meer duels aan en toonde wat meer karakter. Net toen ZDH de wedstrijd naar zich toe be gon te trekken, verkeek doelman Sander Stolk zich op een afstand schot en de bal glipte via de korte hoek in de goal. Na deze tegenvaller gooide ZDH er in de laatste minuten nog een flink offensief tegenaan, maar enkele spectaculaire afstand schoten op het doel waren geen pro bleem voor de doelverdediger van Schoorl. Na een 0-1 ruststand had het er eerst de schijn van dat de ZDH-ers de stand nog naar zich toe wilde gaan trekken, maar weer ging het verkeerd met het rondspelen van de bal. Te lang werd de bal aan de voet gehouden en de medespelers werden te weinig bij het spel betrokken. Na een voorzet waarbij Schoorl bui tenspel claimde, reageerden de ZDH- aanvallers te traag om gevaar op te leveren. Schoorl daarentegen, ging wel door en scoorde uit de counter die daarop volgde koelbloedig 0-2. Een discutabele goal, want de grens rechter wees de arbiter op een bui tenspelsituatie, maar deze wilde niet op zijn beslissing terugkomen. Niet lang daarna scoorde een doorgebro ken Schoorlspeler 3-0 en stelde daar mee de overwinning veilig voor de bezoekers. Jan Commandeur scoorde tenslotte met een diagonale schuiver, de enige tegengoal voor ZDH, nadat hij loepzuiver was aangespeeld door Wilco Bakker. in soms rommelige en slechte Mwedstrijd heeft De Koog één '(•pakt tegen ASV'55. ASV «Is het eerst, in het begin van «dstrijd. Daarna volgden vele &n voor De Koog. Pas tien minu- •Wr tijd kon Richard Daalder het ^pel veilig stellen. '•eg in de wedstrijd kreeg De !een kans via Bernard Ipenburg tol voorzet van links naar de '"9 zag gaan. De keeper van redde: hij tikte de bal net over. 'het spelbeeld van het eerste in kwam ASV op voor- Hl. Een vrije trap kwam terecht voorhoedespeler van ASV'55 '■egdraaide van een Koger verde- 'en hard in de rechter beneden- schoot: 0-1. Vlak daarna volgde Soede doelkans voor Barry Bet- Jdie gestuit werd door én de to én een verdediger van '5. Hiermee blesseerden zij el- én de verdediger viel uit. De én voor De Koog bleven komen 'sen doelpunt bleef uit. Een schot van Cees van Beek werd bij voorbeeld van de lijn gehaald en weggewerkt. Ook ASV kreeg in de tweede helft enkele kansen maar keeper Charles Ipenburg behoede zijn team voor een grotere achterstand. Vlak na elkaar werden doelpunten van De Koog en ASV afgekeurd maar iedereen voelde aan dat een doelpunt van De Koog eraan zat te komen. Tien minuten voor tijd werd de aan sluitende treffer eindelijk gescoord door Richard Daalder die een voorzet van John List koel afmaakte. Kort daarop een volgende kans voor De Koog via Peter Brons die een omhaal net over zag gaan. ASV brak daarna gevaarlijk door, maar zoals zo vaak redde Charles Ipenburg De Koog. De Koog 2 heeft een knappe presta tie neergezet door uit bij Watervogels 4 met 5-4 te winnen. Watervogels namelijk was tot voor zondag nog ongeslagen. De dames van De Koog hebben weer gewonnen, thuis tegen Hugo Boys uit Heerhugowaard werd het een 2-0 overwinning. reformeerde kerk in Den Burg, met orgel- of synthesiserbegeleiding van Jan Kruithof. In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht is The Messen gers geen Gereformeerd koor. Er zijn weliswaar veel Gereformeerde leden, maar ook Hervormden, Katholieken, Baptisten en zelfs enkele buitenkerke lijken zingen mee. Een bepaald geloof hebben is dan ook geen voorwaarde voor toelating, al wijst het bestuur erp dat het wel gunstig en gewenst is als de leden zich betrokken voelen bij de tekst van hun liederen. Het tegenwoordige bestuur van The Messengers wordt gevormd door Magda Halsema en Jacolien Eelman (die samen het voorzitterschap ver zorgen) en verder door Elisa Kooiman (secretaresse), Gerard Huisman (pen- Afgelopen zondagmiddag is met veel inzet en enthousiasme de eerste van de zes menwedstrijden verreden om de „Jaap de Graaf" bokaal. Zestien deelnemers hadden zich opgegeven voor de dressuurproef en de vaardig- heidsproef. De deskundige jury voor die middag waren L. M. F. van Bronkhorst en Rien Most, daarbij geassisteerd door schrijfster Irene Plaatsman. In z'n toespraak na afloop prees jury voorzitter Loek van Bronkhorst vooral de lef waarmee sommige koetsiers met hun aanspanning de proef reden. In de vaardigheidsproef waren in eer ste instantie drie combinatie's die een foutloos parcours reden zodat een barrage ontstond, die op tijd en strafpunten werd verreden. De vol gende men-competitie wedstrijd is op zondag 3 december aanvang 13.30 uur. Tevens is er vrijdagavond 1 de cember voor ieder gelegenheid om men-instructie te krijgen onder leiding van Hans Wiebier van 20.00 tot 22.00 uur in manege Akenburg. Uitslagen: Dressuur: |punten)1. Frank van Lare 90; 2. Irmgard Segers 89; 3. Joop Noom 87; 4. Piet Beers 86. Uitslagen vaardigheidsproef: (straf punten) 1. Kees Timmer 0; 2. Kees Makelaar 5; 3. Kees Dros 20. Uitslag in de competitie: (punten dressuur en vaardigheidsproef) 1. Frank van Lare 180 (eerste dagprijs); 2. Kees Timmer 180 (tweede dagprijs); 3. Irmgard Seegers (derde dagprijs); 4. Piet Beers 165; 5. Kees Dros 160; 6. Jan Hin 145; 7 Riet Huite- ma 140; 8 Henk van Slageren 135; 9. Mebi- us Huitema 130; 10. Kees Makelaar 125; 11. Carlo Witte 125; 12. Piet Daalder 110; 13. Dirk van der Zande 75; 14. Jan Daalder 75; 15. Janet Tromp 55; 16 Joop Noom (heeft al leen dressuurproef gereden). ;sg houdt de gymvereniging Texel een instuif. Ditmaal niet voor lis en kleuters, maar voor oude en zes tot en met twaalf. De «en kunnen zich uitleven op lellen als balk, touwen langemat, 'amp, kast, ringen en trampoline, s! leden van de GVT als mensen leen lid zijn, zijnj van harte wel de toestellen wordt geas- erd door leden van de jeugdraad, iwderen krijgen wat lekkers en segang is gratis. De instuif be- «n 14.00 uur en zal tot onge- 16.00 uur duren. t ospelgroep The Messengers et vijftien jaar. Het jubileum zal agmlddag a.s. worden gevierd ten speciale dankdienst die om uur wordt gehouden in de rnnde kerk van Oosterend en testavond voor leden die is nd op zaterdag 18 november 9.30 uur in De Raadskelder. In mkdienst van zondagmiddag t voorgegaan door dominee Buurmeester, die vroeger lid van de Messengers. ispelgroep leidt nog altijd een md bestaan en laat zich regel- op Texel horen, bijna altijd in iensten. Meestal zijn dat geza- jke diensten van Hervormden en ormeerden of andere diensten ien bijzonder karakter, maar ook ewone erediensten. Het huidige tal van de Messengers (26) ligt en stuk lager dan de 70 die er oprichting waren. Er is in de der jaren nogal wat verloop ge- l, mede als gevolg van onenig- jver het repertoire. De situatie is echter stabiel al zou het ur de groep graag uitgebreid net een tiental mannenstem- bassen en tenoren, den van de Messengers varieren ftijd van 14 tot ongeveer 35 gemiddelde leeftijd ligt rond i jaar. Dat past bij het repertoire astaat uit Nederlandstalige en talige geestelijke liederen in I swingende toonzetting, hoewel rel rustige nummers worden ge- it. Onder leiding van dirigent van der Slikke wordt elke zater- fond van 19.00 tot 21.00 uur eteerd in „De Poort" bij de Ge- PAGINA 5 Zaterdag 11 november: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: BKC B1-ZDH BI Dirkshom B1-0osterend BI Tex.Boys B1-SVAP BI HRC C2-Texel C2 Tex.Boys C1-ZAP Cl 14.30 u. 14.30 u. 13.30 u. 13.15 u. 13.30 u. Pupillen: Texel E2-Tex.Boys E2 11.00 u. Texel E3-Texel E4 11.00 u. Oosterend E1-Tex.Boys E1 11.00 u. De Koog El-Texel E1 11.00 u. Tex.Boys F1-Texel F1 10.00 u. Tex.Boys F2-Texel F2 10.00 u. ZDH F1-Oosterend F2 10.00 u. SVC F1-De Koog F1 10.00 u. Texel D2-Oosterend D1 12.00 u. Tex.Boys D2-Tex.Boys D1 12.00 u. ZDH DITexel D1 12.00 u. Zondag 12 november: KNVB afdeling Noord-Holland: Wiron-De Koog 14.00 u. Oosterend-Vrone 14.00 u. Winkel 2-Texel 3 14.00 u. Tex.Boys 3-Zeemacht 4 14.00 u. Junioren: Texel A1-RKEDO A1 11.30 u. Dames: Zaandijk-Tex.Boys 14.30 u. De Koog-Schagen 12.00 u. Recreatie: De Koog-Texel 10.30 u. Oosterend-Cocksdorp 10.30 u. Tex.Boys-ZDH 10.30 u. Jan de Vries speelt zondagmiddag zijn 400e wedstrijd voor SV Ooster end. Voor de aftrap van de thuis wedstrijd van het eerste elftal tegen Vrone zal De Vries voor deze club- trouw in de bloemetjes worden ge zet. Het SVO-bestuur rekent erop dat de supporters vroegtijdig aanwezig zullen zijn om deze bijzondere ge beurtenis luister bij te zetten. Het bowlingteam Hotel Tatenhove heeft voor een grote verrassing ge zorgd door de Tiffany Pub met 4-1 te verslaan. Met name Jan Plaats man van Tatenhove met een 220 ga me speelde goed. Bij Tiffany gaf Ton Witte met 200 nog wat tegengas. Bij het BBT-team begon Dirk Bakker met een 206 game en Siem Bakker sloot af met een 186 game. Ta- bakspec. 3 werd met 4-1 verslagen. Dennis Beumkes gooide voor IBS een 229 baanrecord en een 769 serie. Medespeler Marco Mattner zette een 210 game neer. De spare timers wisten met 3-2 van de Champion Sisters te winnen, dit door mooie ga mes van Marijke Hilverda 165 en Dirk Dracht 169. Texel bv pakte het ge routineerde Strandplevier met 3-2 in. Theo Zuidewind begon voortvarend met een 220 game en een gemiddel de van 180. Helaas voor de Kegelvre ters bakten zijn medespelers er geen hout van, wat Hotel De Weal de pun ten opleverde. De Lamperije wist met nipt verschil van Tabakspec. 2 te winnen, waar Er na van der Star met 155 een leuke game gooide. Erik Daalder zette voor Question zijn persoonlijk record op 195 en pakt zo de 3-2 op La Casse role. De Sommeltjes begonnen met Janny Hin (179) goed en versloegen de dames van Kwartet met 4-1. Zelfs de 183 game van Maaike Lobato kon niet verhinderen dat Verseput Verze keringen er met de winst vandoor ging- De Jutter gooide eigenlijk helemaal niet zo best maar wist toch de pun ten van de F.H. Deurdouwers te pak ken. De slotgame van Cora Groen 189 was net nodig om 3-2 op Ta bakshop te halen. Dames trioieague Op de donderdagmorgen dames trio league vielen weer mooie games. Janny Mets (180) en Clara Hemelrijk (181) waren verantwoordelijk voor de 3-1 winst op Klavervier. Ook bij CCM werd goed gescoord: Mieke Eelman gooide een schitterende 195 game, op de voet gevolgd door Nel Feenstra 184. De T-fords kregen dan ook slechts één punt. De eerste game bij de Pins begon ge lijk goed. Roelie Holtewes (170) en Winy Schraag (182) gooiden BTS Hordifood 2 van de baan. Dinsdagleague Hier was de 3-2 overwinning van de top Oldies op De Koogel de verras sing. Dit kwam ook door het handi cap verschil, daar Klaas Veldman met 203, 212 en 201 de meeste 200 ga mes van de week gooide voor De Koogel. John van Schrik wist voor BTS Hordifood 1 zijn spel te consoli deren wat een kleine voorsprong op de Baanbrekers betekende Erwin Lo bato hielp zijn Koogerend met 181 en 175 na een grote 5-0 zege op Slage rij de Boer.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 5