UNIEK Bang&Olufsen Texel hard werkend naar gelijk spel tegen Schagen dus van Bang&Olufsen Eerste overwinning darters De Kuip Eilandcompetitie basketball De Koog en Flevo in evenwicht: 1-1 Texelse goederen in Polen afgeleverd Kelse Boys bezorgt ploper problemen i/.T.-lid Schraag sterk K.N.A.U. cross Nieuw monument in Oudeschild Programma zaalvoetbal Sundagsblad SDAG 12 DECEMBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 BH In een harde wedstrijd heeft SV Texel een punt mee huiswaarts kun nen nemen uit Schagen. Het bekriti seerde elftal, dat toch wel een gebrek aan inzet werd verweten, liet gisteren zien ook uit een ander vaat je te kunnen tappen. Qua veldspel kon het allemaal nog wel beter, maar aan de inzet lag het zondag zeker niet. Texel verscheen in een iets gewijzig de opstelling. Ruud Beerling en Rien Brouwer waren afwezig door een reisje en werk. Simon Brand speelde laatse man en Joost Brouwer ver huisde naar het middenveld. Leendert Eelman kwam rechtsback te staan met Wim van Veen voor hem. Piet Monster was terug in de basis als spits, terwijl Erwin Koning de rech terspits plaats bezette. Schagen start te fameus en zette de Texelse verdediging behoorlijk onder druk. Na ongeveer een kwartier wist Texel on der deze druk uit te komen en ont stonden er mogelijkheden. Een kopbal van Koning werd op schitte rende wijze door keeper Blauwboer gedeerd, en schot van Paul van Exel belandde op de paal. Toch was het De Kuip heeft vrijdag, na vier achter eenvolgende nederlagen, de eerste overwinning behaald in de eiland competitie darts. In een spannende wedstrijd tegen De Big Sip wisten ze het laatste spel, de Tac-Tic, met 2-0 te winnen. Hierdoor werd de ein duitslag 5-3 voor De Kuip. Beste man bij De Kuip was Nanning Kikkert. De singlepartij verloor hij weliswaar, maar in de doubles was hij een klasse apart. Hij gooide één maal 140 punten en de finish met tri ple 19 - double bull (totaal 107 punten) mocht er heleméél zijn. Een andere verrassing kwam op naam van Arie Eelman, die in de wedstrijd De Zwaan tegen Dikke Mik All Sorts, Dave Plats met 2-0 versloeg. Na de singles en doubles was de stand 3-3. Het laatste spel, de tac-tic, moest ook nu weer de einduitslag bepalen. De Zwaan won deze moeiteloos, zo dat de uitslag 5-3 werd. De hoogste score was met 146 punten voor Tru dy Koomen van De Dikke Mik All Sorts. De derde wedstrijd van de week ging tussen De Pilaar 1 en 't Cafeetje. Dit was de meest beladen wedstrijd omdat er drie broers op de wedstrijdvloer stonden: Nico en Frits Bakker bij De Pilaar 1 en Rob Bakker bij 't Cafeetje. Na de singlepartijen, op 501, stond 't Cafeetje met 2-1 voor. De doubles, op 301, werden al lemaal gewonnen door De Pilaar. De tac-tic was ook een prooi voor De Pi laar, zodat ze uiteindelijk met 6-2 wonnen. Door deze uitslag is De Pi laar 1 nu naar de eerste plaats geste gen. Vrijdag om 21.30 uur in café In den Grooten Slock is de inhaal wedstrijd Big Sip tegen Pilaar 1. De winnaar van deze partij mag zich ko ploper noemen. Op dinsdag 26 de cember wordt het traditionele Pilaar Kersttoernooi gehouden. Opgave bij Klaas Fris in De Pilaar (tel.14075) of Jan Duinker (tel. 12635) Schagen dat een voorsprong nam. In de 35e minuut werd Heslinga op links gelanceerd, maar werd binnen de beruchte lijnen door Eelman neer gelegd. Uit deze toegekende penalty scoorde Bert Kieviet 1-0; wat tevens de ruststand was. Gevaarlijk De tweede helft, waarin het veldspel van Schagen toch wel iets beter was verzorgd, maar toch niet echt gevaar lijk konden worden voor het doel van Bart Heerschap. Texel bleef attent voetballen, met Joost Brouwer als storend element op het middenveld en een dominerende Simon Brand achterin. Voorin bleef Texel ook scherp voetballen, waar vooral Van Exel met enige goede acties zeer ge vaarlijk was. Toch kreeg Texel nog een tegengoal te incasseren, die ech ter door scheidsrechter Daanen we gens „hands" werd afgekeurd, hetgeen door de desbetreffende spe ler na de wedstrijd ook werd toege geven. Texel kwam op gelijke hoogte uit een scrimmage voor het Schager doel. Monster schoot hard in: 1-1. Texel had bijna met de volle winst naar Texel terug kunnen keren als Van Exel na een grandioze solo, waarin hij enige Schagen-spelers en de Schagen-keeper uitspeelde, iets meer rust had genomen in zijn afron ding. Nu verdween zijn doelpoging rakelings over de lat. Vrijdagavond werd met de tweede helft van de basketballcompetitie be gonnen. Vespertina opende hierin te gen S1-Gollards. Vespertina, dat nog recentelijk verloor van S1-Gollards had nu sportieve gevoelens over de nieuwe winnaar. In de eerste helft had Vespertina de betere partij, maar toen in de tweede helft de chaoti sche spelstijl weer bovenkwam kon S1-Gollards de partiij eenvoudig beslissen. In Dikke Mik tegen damesmode Moerbeek leek het er meer op dat er een onderlinge vete moet worden uit gevochten. Duidelijk is dat dit de wedstrijd absoluut niet ten goede komt. Dikke Mik werd eenvoudig winnaar. Sportshop tegen Datamarkt was het aanzien wel waard. Het is jammer dat het de Sportshop op het moment ontbreekt aan een goede schutter. Verdedigend werkt het team goed, getuige het aantal punten dat Datamarkt maakte. Sportshop moest evenwel in Datamarkt zijn meerdere erkennen. Paracentrum, koploper, te gen de Twaalf Balcken ontmoetten elkaar net als vorige week. De Twaalf Balcken beschikt op het moment over een attractief team. Na veertien minuten stond het 13-16 voor Para centrum. Maar nadat Marco (Stunt) Tunteldor, de riemen aantrok was snel bekend waarom Paracentrum koploper is. Programma 15 december: 20.30 u. Tasiel-Moerbeek Dikke Mik 21.00 u. Dikke Mik-Vesp. Tasiel 21.30 u. Parac.-S1-Gollards Datam. 22.00 u. Datam.-Balcken Parac. Uitslagen vrijdag 8 december: Vespertina-S1 Gollards 14-17; Dikke Mik- Moerbeek 30-8, Sportshop-Datamarkt 9-16, Paracentrum-12 Balcken 33-19. Dankzij het stoppen van een penalty in de tweede helft wist keeper Char les Ipenburg te voorkomen dat De Koog achter kwam te staan in de thuiswedstrijd tegen Flevo. In plaats daarvan opende De Koog de score, maar kon de voorsprong niet vast houden. Einduitslag 1-1 derhalve. De Koog begon de eerste helft goed, ondanks het gemis van Bernard Ipen burg, de geblesseerde Richard Daal der en de geschorste Riewert Pol. Meteen in het begin kreeg John List een goede kans, na een voorzet van Wally van Beek. Zijn kopbal ging ech ter net over het doel. De eerste kans voor Flevo kwam pas na een minuut of twintig en in de eropvolgende te genaanval vond John List de Flevo- keeper op zijn weg. Een kopbal vlak voor rust van Wally van Beek scheer de over de lat, zodat de pauze met 0-0 werd bereikt. Vijf minuten na rust beging de De Koog-verdediging een grove fout. Een speler van Flevo kwam hierdoor al leen voor keeper Ipenburg, die de speler met de handen aantikte, waar na de scheidsrechter de bal op de stip legde. De penalty werd goed in de linkerhoek geschoten, maar Ipen burg wist de inzet te stoppen. Ster ker nog: hij stond aan de basis van een doelpunt van De Koog. Nadat Ipenburg de penalty had gestopt, schoot hij de bal ver uit naar Peter Brons. Die gaf een puike voorzet, waaruit Cees van Beek onhoudbaar raak kopte: 1-0. Flevo was enige tijd aangeslagen, maar kreeg en greep vervolgens de gelegenheid om terug te komen. Na dat een paar goede kansen werden verprutst, sloeg ruim vijf minuten voor tijd het noodlot toe voor De Koog. Flevo verzilverde op schitteren de wijze een vrije trap, al moet wor den gezegd dat het muurtje van De Koog niet goed stond opgesteld. Het was Flevo-speler John Noorbeek die keeper Ipenburg met een snoeihard schot in de benedenhoek passeerde. In een van de laatste minuten was het nog erg spannend voor het Koger doel, maar John List wist de bal met de borst van de lijn te halen. Door dit gelijke spel belandt De Koog verder in de degradatiezorgen. Vol gende week moet het team naar BKC. Alleen als de tegenstander een wedstrijd lang onder druk kan wor den gezet, heeft De Koog een be hoorlijke kans op winst. Enige weken geleden is in Polen een konvooi goederen gearriveerd, waar onder één vrachtwagen vol spullen die op Texel zijn ingezameld. W. Stolk uit Oudeschild is kort geleden teruggekeerd uit Zbaszyn, waar hij getuige was van het uitladen van de goederen bij het plaatselijke depót, zoals op de foto is te zien. Jaarlijks verzorgt de Stichting „Actie Hulp Polen" uit Den Helder enkele transporten met hulpgoederen voor Polen. Op Texel wordt ook altijd het nodige ingezameld. Om ervoor te zor gen dat de spullen terecht komen bij de mensen die er het meest behoefte aan hebben is er ter plaatse een co mité ingesteld dat de verdeling regelt. W. Stolk gaat zelf regelmatig met een busje vol goederen naar Zbas zyn. „Vergeleken bij de laatste keer dat ik er was ligt er meer in de win kels, maar het is allemaal onbetaal baar duur voor de mensen", vertelt hij. Over twee weken gaat Stolk weer op pad met levensmiddelenpaketten voor de kerst. Wie nog iets beschikbaar wil stellen kan contact opnemen met mevrouw D. Vermolen van de stich ting uit Den Helder, telefoon 02230-33307. en fel en aantrekkelijk duel bleef llse Boys onverdiend met lege jen staan. Koploper KSV uit rhugowaard maakte het verschil Ie ranglijst niet waar, en mocht landen dichtknijpen dat na 90 eten een 1-0 stand op het score- stond. e openingsfase trok KSV het ini- if naar zich toe. Vooral dankzij Jenvelder Ben Berndt schiep de sploeg enkele mogelijkheden, steeds gevaarlijk over de as van veld op te komen. Het tweede irtier werkte Texelse Boys zich snelle counters onder de druk de Waarders uit. Ook nu speelde idt weer een hoofdrol door diver- grdag namen vijf Texelse jeugdat- n deel aan de tweede loop van LN.A.U. crosscompetitie in otebroek. De organisatie door de iker Atletiekvereniging was ia. een glad parcours presteerde ral Rob Schraag goed. Hij toont duidelijke progressie en hij pakte ook vlak achter de winnaar een :htige vierde plaats. Ingrid van Lu- deed wat ze aan haar stand ver- ht was en won bij de meisjes ioren A. Voor de finale in Hoofd- p plaatste zich, ook Sabine Beijert een negende plaats bij de meis- lunioren B. Bij de derde wedstrijd lastricum in januari kunnen ook ida en Natasja Koopman zich nog itsen. Nanda door bij de eerste ntig te komen en Natasja (nu door de afwezig) door gewoon deel te nen. Johan van der Star liep bij de jens junioren D een goede wed- id, maar hij mist nog de conditie ervaring om bij de eerste twintig iindigen. iitslag: !(n A (1100 ml- Rob Schraag 4.22.9 14e '4 Junioren D 1250 ml: Johan van der 5 34.2 (34e plaats) Junioren C (1250 ml (3 Koopman 5.56.7 (21e plaats). Junioren 500 ml: Sabine Beijert 6 43.7 (9e plaats), oren A (1500 m): Ingrid van Lubek 5.57.6 Jeats) se malen stevig aan de noodrem te trekken. Een boeking was het logi sche gevolg voor deze dynamische middenvelder. Intussen had Alfred Bakker na een vloeiende combinatie met Jasper Joosten doelman Rood net niet kunnen verschalken. Ronald van de Wetering en Bart van Heer waarden hadden pech met enkele goede schoten. In het laatste kwar tier namen beide ploegen volop risi co's om de openingstreffer te produceren. Peter Zuurbier en Pierre van Doorn stuitten op de attente Boys-doelman Kees Kooy, en aan de andere kant kopte Martijn Beerling een goede voorzet van Alfred Bakker via de lat over. De ruststand bleef 0-0, al had 2-2 niet misstaan gezien het goede aanvalsspel van beide teams. Texelse Boys startte de tweede helft met Harry Witte voor de licht gebles seerde Bart van Heerwaarden. KSV wilde snel afstand nemen en drong stevig aan. Later bleek dat de thuisploeg in de slotfase conditionele problemen zou krijgen. Een bui- tenspeldoelpunt van Pierre van Doorn werd afgekeurd en enkele malen greep de Boysverdediging goed in. Juist toen Texelse Boys zich ander maal wat onder de druk uitwerkte, moest Germain Raalte enige tijd met een bloedneus aan de kant verzorgd worden. Zijn directe tegenstander. Pe ter Zuurbier, kreeg meer vrijheid in die tien minuten, maar stuitte in rian te positie tweemaal op Kees Kooy. Toen de sterke rechtsback weer te rugkeerde halverwege de tweede helft sloeg het noodlot toe. Midden velder Dennis Spronk kon tot de ach terlijn doorstomen, waarna de op maat gesneden voorzet fraai diago naal ingekopt werd door Han Boter- huis: 1-0. KSV had het grootste deel van zijn krachten verbruikt, waardoor de Boys in het laatste kwartier een groot veld overwicht kon opbouwen. Een slim genomen vrije trap van Ronald van de Wetering ging rakelings naast, en uit een corner kopte Alfred Bakker in het zijnet. Een goede actie van Mar tijn Beerling leidde tot een scherpe voorzet waar Alfred Bakker net niet bij kon. Helaas beroerde hij de bal met de hand, zodat de prachtige mo gelijkheid voor Ronald van de Wete ring geen doorgang mocht vinden. De benauwde overwinning bleef zo doende in Waardse handen. Wat u hier ziet is de Beolink 1000. De universele afstandsbediening van Bang&Olufsen. Hiermee bedient u radio, TV. platenspeler, videorecorder, cassettedeck, CD-speler... Maar u regelt er ook de verlichting mee m uw kamer, of de stand van uw TV, of richt er uw schotelantenne mee. Zullen we dit unieke stukje electronica dan ook geen afstandsbediening maar afstandsbesturing noemen? Wij demonstreren het u graag want u moet het zien om het te geloven. Jan Brouwer DEN BURG Spinbaan 15. Tel 02220-15130 Op de dijk bij Oudeschild is toevalli gerwijs nèt voor Ouwe Sunderklaas een nieuw monument verschenen: de witte punt. Op de plaats waar dit witte gevaarte (door onbekenden) is opgesteld, stond in vroeger tijden inderdaad een witte punt. Dat was een meetpaal van de marine. Deze verdween tij dens de dijkverhoging. Op de nieuwe witte punt hangen bordjes met „Skils monument" en „Kontje kiek". Navraag leert dat dit laatste een spelletje betreft dat door de Oudeschilder jeugd bij de voorma lige witte punt werd gespeeld. Woensdag 13 december 16.45 u. Texel 6-De Koog 2 (j) 17.15 u. Gamma 1-Tex.BV (j) 17.55 u. Texel-Gamma 2 18.35 u. Selectie senioren 19.25 u. De Koog-Casino 1 (d) 20.15 u. Klif 4-De Koog 3 21.10 u. Texel 3-De Muy 22.05 u. Rab-Casino 2 Zaaldienst: De Krim Donderdag 14 december: 17.15 u. Casino 3-De Koog (j) 17.55 u. ZDH 3-texel 6 18.45 u. De Koog 4-Klif 5 19.35 u. rab 2-Oosterend 3 20.25 u. Casino 7-Jelleboog 4 21.15 u. Texel 2-Casino 5 22.05 u. ZDH 2-Texel 5 Zaaldienst: Dê Koog Vrijdag 15 december: 17.00 u. Texel 3-Texel 2 (j) 17.45 u. Gamma 3-Klif 18.35 u. De Krim 2-Nioz 19.25 u. Gamma-Smit Sport 20.15 u. Casino 1-De Krim 21.05 u. De Koog-Gamma 2 21.55 u. Jelleboog-ZDH 22.45 u. Mantje-Texel BV 2 Maandag 18 december: 17.00 u. Casino 5-Texel 5 (j) 17.30 u. Casino 4-Oosterend 1 (j) 18.15 u. De Krim-Texel 3 (j) Zaaldienst: Casino Uitslagen: Tweede klasse: Texel 2-Mantje 3 2-3; Gamma 4-De Koog 3 4-0; Jelleboog 3-Attent 1-8. Der de klasse: Gamma 5-Oosterend 1-0, Texel 5-Gempo 1-3; Texel 4-Casino 6 2-6; Klif 5-Oosterend 2 6-2. Vierde klasse: Jelleboog 4-Texel 6 2-9, Klif 6-ZDH 3 3-2. J1: Casino 2-De Krim 3-3; Casino-Casino 2 9-1; Gamma- Gamma 2 4-1. J2: Casino 4-Texel 3 4-6; Oosterend 2-De Krim 0-2; Texel 4-Casino 3 4-1; Oosterend-Texel 2 3-2. J3: Casino 5-Texel 8 2-0; De Koog 2-Texel 5 1-3. BiHrun von l«m builen wi»nr«voonJ«CAhe=d van d» nwjtn-» Het wordt behoorlijk dringen bij de brievenbus op zondagochtend. De Sundag vraagt als tweede zondags blad om aandacht. Volgens eigen me ning op pagina 2 „uit journalistiek oogpunt geen slechte zaak". En na tuurlijk is acht pagina's tekst en ad vertenties in humoristische stijl een vermakelijke bijdrage. Humor helaas van een banaal niveau. Een vrouwon vriendelijke beledigende advertentie. (Hoezo geen discriminatie op Texel?) een aantal twee- of drie- regelige ad vertenties met betrekking tot het ge drag van onze oosterburen 45 jaar geleden. En daar ben ik nou zo bang voor. Dat onder het mom van ,,'t is maar humor" een rechtvaardiging plaats vindt voor grappig bedoelde, maar smakeloze uitingen. Dat is dus vier keer jammer: Jammer van de zichzelf te hoog in schattende redaktie, jammer van de kritiekloze uitgever ervan, jammer van de erin adverterende middenstanders die zich hiervoor leenden en jammer voor de lezer/leesster, die grenzeloos wordt onderschat! Donald de Vrind Den Burg

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7