t t CockfS Lr?/?R Waterschap Geslaagd Voetbaluitslagen MST zoekt nog steeds naar bestuursleden I NSDAG 19 DECEMBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 3 VERVOLG VAN PAGINA 1 roverweging van het wegenbeheer »ot Dijt voorlopig uit. „Dat doen we s als er aanleiding toe is. De hele egratie en opbouw van onze dienst iet uitgebreide takenpakket met kbeheer, waterbeheersing en we- nbeheer - is zodanig uniek en uit- balanceerd dat we daarin het igenbeheer niet kunnen missen, sar we hebben uiteraard wel onze lanciële eisen op tafel gelegd." Achterstallig een vraag van Barendregt of er hterstallig onderhoud was, ant- oordde Dijt ontkennend. „Niet waar t de voorname dingen betreft. Wel wat kleinigheidjes, maar dat heeft ik te maken met ziekte onder het rsoneel. Om die reden kun je ook et besparen op loonwerk, want als nu al achterstand is in het klein iderhoud, kun je niet bezuinigen op ensuren." 3 de vraag of er verband bestaat ssen de stijging van de omslag en lagere subsidies voor de waterke- igen deelde Dijt mee dat dit inder- lad het geval is. „De lagere ibsidie is naar ik begrepen heb, een jschoning van rijkswaterstaat bij de tkering op het onderhoud Ook wij 28 n daar niet aan ontkomen. Er wa- 1 o n interpretatieverschillen in de toe- 17 inning van de onderhoudsgelden. hebben teveel betaald gekregen, iaar hoeven dit gelukkig niet terug betalen. Vanaf nu krijgen we ech- ir wel minder en als de nieuwe wet de waterkeringen van kracht is, :eigt het gevaar dat de nu lagere iubsidie nogmaals gehalveerd wordt." Lastenverzwaring )e dijkgraaf vreest dat de sterk stij- jende lastenverzwaring zich in de oekomst voortzet. „Om die reden jaan we ons ook afvragen of we ge- loeg reserveren voor toekomstige vervanging van bijvoorbeeld gemalen »n pompen." )ijt zei voorts dat het dagelijks lestuur wil bekijken of er door het oren van een andere koers wellicht lezuinigd kan worden en zei in dat tader toe dat de technische dienst iritisch bekeken gaat worden. „Met iet niet vervangen van een werkne- ner hebben we al aangegeven dat ve gaan kijken of we niet goedkoper ;unnen werken." Ï.H. Mantje keerde zich - gezien de ferslechterende toestand in de agrari- iche sector - ook tegen omslagver- ioging. Hij deed enkele voorstellen waardoor het Waterschap Texel de asten volgens hem met tenminste :es gulden minder zou hoeven verho len Eén van die suggesties, in een ager tempo vergraven, was tegen iet zere been van Dijt. „Het dagelijks jestuur wil juist meer gaan vergra men. Dat is echt bitter noodzakelijk." Mantje was voorts van mening dat de pacht van landerijen wel omhoog jou kunnen. Hard gelag )ok A. Lap lag de verhoging van de lolderlasten met tien gulden per hec- are zwaar op de maag. „Het is voor le ingelanden een hard gelag steeds «éér te moeten betalen, terwijl er iiets méér wordt geboden." Hij sprak »|n waardering uit voor het feit dat vacature voor een buitendienst- ledewerker voorlopig niet wordt op- ivuld. „Op deze wijze wordt de mo- lijkheid tot reorganisatie lengehouden." M.J. Kuip merkte op het eerlijker te anden als de teruggelopen subsidie an f150.000,= verdeeld wordt over Je inwoners van Texel. Volgens Dijt Haat het waterschap met de rug te len de muur „We moeten afwachten «31 de politiek welgevallig is. De ver zwaring valt nu in een beperkte groep. Als het daar economisch slecht mee gaat, ben ik het met u eens dat de lasten beter gelijkelijk «/er de inwoners verdeeld kunnen «orden. Met een inwonersopslag zou de pijn verdeeld kunnen worden. )p zaterdag 16 december j.l. hebben !e volgende kinderen in Zwempara- Iijs „Calluna" het zwemdiploma gehaald. 'eddybeerzwemmen: (Brons) Ben ioersen, Monique Boersen, Mandy Sosma, Wesley Bosma, Merlyn brou wer, Charlie van Buerden, Danny ïiansimon, Jim Heerschap, robin Stroo, Erik tijssen, Tessa Trap, Robin Stroo, Inge Vermeulen, Patrick Zijm. Zilver) Juliët Bakker, Marcel Zegers. fioud) Robin Bakker, Cindy Barends, tejan van Benthum, Marjolein Plaats man, Maarten Steenvoort, Rozanne legers. Zwemdiploma A: Esther loom, Angelique boon, Esther Duin- ker, Saskia gielis, Mikel Knippenberg, Wendy Lampers, Maya Lenting, Jets- te Nijdam, Lisa Peet, Thijs v.d. Slikke, 'linja Smit, Anneke Veenbaas, Marco Zoetelief. Zwemdiploma B: Kees Boks, Pieter Daalder, Barry Huisman, Merlin Huisman, Diana Hol, Martin hhoff, Wouter Zijm. Tussen toets Basis Zwemdiploma: roei Bakker, Bernhard Boks, Mirjam Kuip, Soraya »d. Meer, Robert Splunter, llona v.d. Ws, Mattanja v.d. Vis, Björn Witkamp. Maar de inwoners van laaggelegen, dunbevolkte gebieden zouden dan nogal wat lasten te dragen krijgen. Wat dat betreft zou er eigenlijk een soort vereveningsfonds moeten ko men tussen waterschappen met veel en weinig inwoners. Maar dat zal wel een utopie zijn." Presentiegeld Bij de vaststelling van de begroting voor 1990 en de vaststelling van de omslagregeling stemden Stark, Mant je en Th. Rutten tegen. Een voorstel om het presentiegeld (vijf gulden) voor hoofdingelanden niet te verhogen - onder het motto „alle kleine beetjes helpen" - haalde het niet. „Het heeft geen enkele zin om op deze manier te bezuinigen," aldus Barendregt. „We moeten ons zelf wel serieus blijven nemen. Er mag gerust een redelijke vergoeding staan tegenover het werk dat we hier doen. We doen onszelf tekort als we gaan praten over een paar gulden." Tijdens de rondvraag vroeg A. Lap zich af hoe de begroting voor het lo pende jaar uit kwam. Secretaris L. Flisijn meldde dat vorige week be richt is ontvangen dat van de subsi die op de zeewaterkering, begroot op f 350.000,-, in ieder geval f110.000,- wordt doorgesluisd naar Texel. Doorgereden De Opel personenwagen van een 25-jarige man uit Den Burg werd donderdag door een onbekende aan gereden, waarbij het rechter portier werd beschadigd. De wagen was ge parkeerd in de Burgerhoutstraat. Zaterdag 16 december: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: HCSC C2-Texel C2 8-0 Houd TEXEL schoon j DE MOEITE WAARD De overige wedstrijden zijn allemaal afgelast: Programma zaalvoetbal: Woensdag 20 december: 16.45 u. Texel 8-Texel 6 (j) 17.15 u. Texel-Gamma 1 (j) 17.55 u. Casino 1-Gamma 2 (j) 18.35 u. Casino 2-Gamma (d) 19.25 u. De Krim-De Koog (d) 20.15 u. Jelleboog 4-Klif 6 21.10 u. Albert Heijn-Klif 3 22.05 u. Mantje 2-Jelleboog 2 Zaaldienst: Texel Donderdag 21 december: 17.15 u. Texel BV-Casino 2 (j) 17.55 u. Gempo-Texel 4 18.45 u. ZDH 3-Rab 2 19.35 u. Casino 4-Nioz 20.25 u. Casino 3-Texel 21.15 u. Casino 6-Oosterend 2 22.05 u. Oosterend 2-Oosterend 1 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 22 december: 17.00 u. Texel 2-De Koog (j) 17.45 u. Tex.BV 4-Gamma 4 18.35 u. Klif 2-De Koog 2 19.25 u. Jelleboog-Mantje 3 20.15 u. Texel 5-Gamma 5 21.05 u. De Krim 2-Tex.BV 3 21.55 u. Klif 5-ZDH 2 22.45 u. Texel 6-Casino 7 Zaaldienst: Jelleboog Vrijdag 29 december: 17.00 u Casino 3-Casino 4 (j) 17.45 u. Tex.BV 4-Mantje 3 18.35 u. Casino 2-Jelleboog 19.25 u. De Krim-Mantje 20.15 u. ZDH-Gamma 3 21.05 u. Klif-Casino 1 21.55 u. Gamma 2-Rab 22.45 u. Tex.BV 2-De Koog Zaaldienst: Oosterend Het dagelijks bestuur van de Meer Sporten Vereniging Texel (MST), dat in september afge treden is, zoekt nog steeds drie nieuwe bestuursleden die affi niteit met sport hebben. De bestuursleden zijn hard nodig om de MST wat meer rugge- graat te geven. In de tussentijd zijn wel veel mensen aange zocht. Tot nu toe heeft dat weinig opgeleverd. Belangstel lenden kunnen zich wenden tot de MST of tot Gerrit Visch, tel 13968. Stil verwonderd en dankbaar dat zo'n groot geluk ons is toebedeeld Maandag 18 december 1989 om 11.49 uur is ons zoontje Robbin geboren. Bob en Janneke Nieuwenhuis Kaapstraat 4 1796 AE De Koog, Texel Tijdelijk adres: Gemini ziekenhuis, Den Helder. Tot ons groot verdriet hebben wij te vroeg af scheid moeten nemen van mijn lieve man, on ze vader en opa, broer, zwager en oom Marius Jan Reuvers echtgenoot van A. C. Reuvers-Prins op de leeftijd van 73 jaar. Texel: A. C. Reuvers-Prins Wormer: Eric en Lidy kerstin, olaf Amsterdam: Thijs Jan en Margaret michiel, marijntje Texel: D. v.d. Linden-Reuvers I. v.d. Linden en kinderen Texel, 17 december 1989 Vuurtorenweg 2, 1795 LM De Cocksdorp Gelegenheid tot condoleren woensdag 20 december van 19.30 tot 20.30 uur in St. Jan, waar vader ook is opgebaard en na de crema tie in het crematorium. De crematie zal plaatsvinden op donderdag 21 december om 10.00 uur in het crematori um te Schagen, Haringhuizerweg 3. Thuis liever geen bezoek. Tot onze droefheid is na een korte ziekte in het Gemini ziekenhuis overleden onze lieve broer, zwager en oom Theo A. Bakker geboren 12 februari 1908 Den Burg: C. M. Bakker C. Bakker-Gomes G. Timmer-Bakker Den Helder: D. de Visser-Bakker L. de Visser Australië: M. van Engelen-Bakker W. en H. Bakker Texel, 14 december 1989 Gasthuisstraat 58, Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad. Correspondentie-adres: C. Witte-de Visser Herenstraat 57, 1797 AG Den Hoorn Na een kortstondige ziekte is toch nog plot- seliing van ons heengegaan onze lieve oom en oud-oom Theo Arie Bakker Een lege plaats blijft achter. Wij zullen zijn liefde en opgewektheid missen. Kees en Corrie Edwin en Carline Helga en Fred Liesbeth 14 december 1989 Onverwacht, na een leven vol aandacht voor alles en ieder die haar dierbaar was, is van ons heengegaan onze lieve moeder en oma Anna Maria Claas weduwe van Dirk Dapper op de leeftijd van 89 jaar. N. Dapper G. E. Borsten D. M. Dapper G. Tapperwijn R. Dapper M. A. Dapper-Maas N. Oosterhof-Dapper D. Oosterhof en achterkleinkinderen We zullen haar missen. Texel, 17 december 1989 De Zes 12, Gollards, Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 20 december van 19.00 tot 19.30 uur in de Gollards. De crematie zal plaatsvinden op donderdag 21 december om 14.00 uur in het cremato rium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Correspondentie-adres: Lieuwstraat 22, 1791 XP Den Burg. Bedroefd om zijn heengaan, maar met dank bare herinnering aan de liefde die hij ons heeft geschonken, geven wij u kennis van het toch nog onverwachte overlijden van mijn lie ve man, onze papa en fijne opa Willem van Liere 20 maart 1918 t 15 december 1989 Heemskerk: Janny van Liere-Vlaming Boxtel: Jeannette en Peter Mirelle, Mascha, Milko-Martijn Haarlem: Jacob en Charlotte IJmuiden: Tine en Cees Boutonnestraat 6 1966 VM Heemskerk Gelegenheid tot afscheid nemen en condole ren dinsdag van 19.00 tot 19.30 uur in het Uitvaartcentrum „IJmond", Laan van Assum- burg 95a, te Heemskerk. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden woensdag 20 december om 12.00 uur in het crematorium te Driehuis, gemeente Velsen. Vertrek van het Uitvaartcentrum om 11.20 uur. Na een kortstondige ziekte is van ons heen gegaan onze broer, zwager en oom Willem van Liere echtgenoot van Jannie Vlaming op de leeftijd van 71 jaar. Familie Van Liere Texel, 15 december 1989 Na een kortstondig ziekbed is, na voorzien te zijn van de H Sacramenten der zieken, van ons heengegaan onze broer, zwager en oom Jacobus van Heerwaarden weduwnaar van Cornelia Witte op de leeftijd van 78 jaar. Familie Van Heerwaarden Familie Gieles-Witte Texel, 17 december 1989 St Jan, Den Burg. De H. Eucharistieviering ten afscheid zal wor den gehouden op woensdag 20 december om 10.30 uur in St. Jan, waarna de begrafe nis op de Oudeschilder begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in De Witte Burcht. Correspondentie-adres: J. J. Bakker, Heemskerckstraat 9, 1792 AA Oudeschild Voor de belangstelling en het medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder ANNA MARGARETHA ZIJM zeggen wij u heel hartelijk dank. Het heeft ons veel goed gedaan. Uit aller naam P. de Graaf Den Burg, december 1989 Voor de belangstelling tijdens de ziekte en het me deleven bij het overlijden van mijn lieve vrouw DIRKJE KOOIJ - KUYPER dank ik iedereen hartelijk. Ook dank ik dr. Eissen voor zijn begeleiding en het personeel van de Gollards voor de liefdevolle ver zorging. D. C. Kooij De Gollards Texel, december 1989 i.p.v. kaarten i.p.v. kaarten i.p.v. kaarten Vanwege ons trouwen nodigen wij familie, vrienden en relaties uit voor onze receptie. Zaterdag 23 december a.s. van 20.00 tot 21.30 uur in Loodsmansduin, Den Hoorn. Frieda van Sambeek Werner Dros Harkenbuurt 4, Oosterend. 1964 1989 Wim Annegriet 25 jaar getrouwd. op zaterdag 30 december is er gelegenheid tot feli citeren in 't Skiltje in Oudeschild van 19.30 tot 21.00 uur. Tevens uit naam van de kinderen wensen we ieder een hele fijne en gezellige feestdagen toe. Angelique Peter Petra Mark Peter Rositha Linda Yvonne Regina Anjo Muriel Danielle Margo Wij wensen u een vrolijke kerst een heel gelukkig KAPSALON DAMES EN HEREN DE KOOG - zonder afspraak OOSTEREND - met afspraak Langeveld en de Rooy Parkstraat 10. Den Burg Telefoon 02220 - 12741 Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van onze zoon Jan Jan is geboren op dins dag 12 december 1989 om 04.48 uur. Gewicht 3720 gram. Bert en Rita Eppink- Eelman Postweg 207 1795 JN De Cocksdorp tel. 02220-16204 Bianca heeft een broertje gekregen. Wij noemen hem Marlon Harry en Leontien Veldman Texel, 16 dec. 1989 Wintergroen 26 1796 BL De Koog Wij willen iedereen har telijk danken voor de kaarten en kado's die we bij de geboorte van Charles Yke hebben ont vangen. Tevens wensen wij u prettige kerstdagen en een gezond 1990 toe. Jaap, Akkie en Charles Yke van der Slikke Geschenken, bloemen of kaarten, of was u per soonlijk op onze trouw dag aanwezig7 Voor alles hartelijk dank! Arjen en Jeannet van Opstal Ik ben weer thuis. Allemaal bedankt voor de kaarten, fruit en bloe men en allemaal fijne feestdagen. Elly Eelman ledereen heel hartelijk bedankt voor de vele kaarten, bloemen en be langstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Anita Betsema Wij danken allen hartelijk voor de vele bezoeken, kaarten, bloemen en at tenties in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Ook namens mijn vrouw. L. de Waard G. de Waard-Dalenberg Lekkernij voor oud en nieuw! Voor ons landbouw project in Sovenga, Zuid- Afrika bakken wij dit jaar weer onze overheerlijke olie bollen De prijs is nog steeds 10 st. voor f5,50. Bestellen tot 23 dec. via tel. 13866 en 13355. 30 dec. vanaf 10.00 uur kunt u de bestelling afha len bij de CVO-school. Strender kado, kaarsen uit de Kaarsenboet, Ankerstr. 25. Tk.gevr. konijnenhok, tel. 16320. Nieuwe winterpullovers, net binnen! 15 kleuren! En de prijs? f49,59!!! Natuurlijk bij PIX! Kerstmaaltijd 24 dec. vanaf 1900 uur. Bapthisten ge meente Texel. Tel. 12598. PIX opruiming! Nu weggeef- prijzen! PIX Opruiming! Ton Waterman Houtgraveur. Woensdag 20 december de gehele dag gesloten. Speciale prijzen in kinderkle ding. Kindershop Zegel Man nenmode. Kerstbokaal Manege Aken- burg. 26 en 27 december, aanvang 9.00 uur, 60 deel nemers. Even wat anders, kom even langs. Spijkerbroeken al vanaf f 50,— p.st.! Natuurlijk bij PIX!

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 3