40* Nieuwe directeur Jozefschool heeft sporen al verdiend Opgave cursussen VOW Linda Eelman en Rudy Mattner nieuwjaarskampioenen bowlen Leo Annyas volgt Piet Luyckx op Sx Kruiswoordpuzzel Dave Platts staat toe Karatenieuws IODINSDAG 9 JANUARI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Per 1 mei heeft de Katholieke Sint Jozefschool in Den Burg een nieuwe directeur. Leo Annyas uit het Gronin ger Winsum volgt dan Piet Luyckx op, die met pensioen gaat. „Ik zou best nog langer door willen werken, maar dat mag niet. Ik ben blij met mijn opvolger. Hij heeft zijn sporen in de onderwijswereld al verdiend", al dus „meester" Luyckx. „Het is een traditie dat directeuren hier minstens vijfentwintig jaar blij ven". Met deze woorden verwelkom de Hans Bakker van het bestuur van de Jozefschool donderdag Leo Anny as. Het heeft lang geduurd voor een opvolger voor meester Luyckx werd bekend gemaakt. „We zijn zeer zorg vuldig te werk gegaan. In februari vo rig jaar zijn we al begonnen met voorbereidingen", verklaart Bakker. In september verscheen een adver tentie voor een nieuwe directeur, waarop zestien reacties binnenkwa men. Een sollicitatiecommissie, sa mengesteld uit alle „geledingen" (ouders, medezeggenschapsraad, bestuur, directie en leerkrachtenteaml boog zich erover en uiteindelijk viel de keus op Annyas. Hoofd Leo Annyas zit sinds 1968 in het on derwijs. Hij is getrouwd en heeft drie kinderen. „Ik ben begonnen als hoofd van een kleine school in Wehe Den Hoorn, dat ligt in Noord-Gronm gen. Ik heb in de loop der jaren heel wat verdwaalde post voor het Texelse Den Hoorn gekregen..." Annyas kreeg meteen de leiding, omdat er geen hoofd was toen hij werd aangeno men. „Alle kleine scholen zitten met dezelfde problemen. We hebben in Groningen enkele samenwerkingsver banden opgezet, om samen oplossin gen te creeëren", vertelt Annyas. Toen landelijk de plannen voor de vorming van basisscholen werden ge lanceerd, kregen enkele scholen de opdracht zich alvast te verdiepen in de uitwerking. De school van Annyas hoorde daar ook bij, omdat men daar al veel ervaring had in samenwerking met andere scholen. Geschiedenis Ook buiten „zijn" school was Annyas actief in de onderwijswereld. Hij zorgde voor de begeleiding van enke le scholen in Groningen en bewerkte een geschiedenismethode, zodat deze geschikt werd voor gebruik op kleine basisscholen. Waarom besloot hij toch de overstap naar Texel te maken? Annyas: „Ik zocht een uitdaging. Dat viel niet mee. Ik heb vroeger wel eens een baan aangeboden gekregen bij de schoolbegeleidingsdienst, maar toen durfde ik het niet aan. Later wilde ik wel, maar toen was ik gewoon te duur voor hen". Problemen Annyas wilde wel van baan verande ren, maar had er weinig behoefte aan om in een onwerkbare situatie te ko men. „Er zijn veel problemen in het huidige basisonderwijs. De overheid overspoelt scholen met regeltjes en dat wordt niet overal even goed op gevangen. Daarom heb ik zeer selec tief gesolliciteerd. Toen ik de advertentie zag van de Texelse Jozef school heb ik eerst het schoolwerk plan opgevraagd, waarin de richtlijnen van het onderwijsbeleid staan. Dat sprak me aan. Het is een uitstekende basis en dat gaf voor mij de doorslag". De overdreven regelgeving van het ministerie heeft ook meester Luyckx geergerd. „Je stak erg veel tijd in het inpassen van absurde bezuini- In januari 1990 gaan er weer ver schillende cursussen van start geor ganiseerd door de sectie Vormings- en Ontwikkelingswerk. Het gaat om de volgende cursussen: Kalligrafie: Kalligrafie is de kunst van het „scho ne schrijven". Wat heel vroeger dage lijks werk was voor monniken, is nu voor ons een boeiende hobby gewor den. Fraaie letters schrijven met een brede beitelpen. Er zijn enorm veel soorten en typen letters, waarvan de Gotische letters ons het meest aan spreken. De Gotische letter kent vele varianten, o.a. „de Textura": strakke, hoekige bijbelletter. „de Bastarda": ronder en soepeler vorm. In de cur sus worden deze twee lettertypen behandeld en er wordt tevens aan dacht geschonken aan regelverdeling, vlakverdeling, cijfers en leestekens. Aantal lessen: 12; Aanvang: donder dag 18 januari 1990 (s.v.p. voorkeur opgeven); Tijd: 19.15 - 20.45 uur; Plaats: d' Ouwe Ulo; Kosten: ƒ90,—, hierbij komen nog materiaalkosten. Kookcursussen: - Op maandag 15 januari gaat er een kookcursus fijne keuken voor gevor derden van start, gegeven door dhr. Breedveld. Aantal lessen: 6, Tijd: 19.30 - 22.00 uur; Plaats: LTS, keu ken afd. koken/serveren; Kosten: ƒ160,— (incl. 20,— materiaal per avond) - Eind maart start er een Indonesi sche kookcursus, bestaande uit vier avonden. - Aansluitend op de Japanse week in het voorjaar start er in mei een Ja panse kookcursus, eveneens bestaan de uit vier avonden. Fotografie: Op donderdag 18 januari start een cursus fotografie. In overleg met de cursisten worden diverse aspecten van de fotografie belicht. Aantal les sen: 6; Tijd; 20.00 - 22.00 uur; Plaats: d' Ouwe Ulo; Kosten: ƒ45,—. Creatieve camera: Deze cursus is nieuw. Een fotografie cursus in de vorm van een workshop. Aan de hand van foto opdrachten wordt de creativiteit en het inlevings vermogen geprikkeld. Van de deelne mers wordt een eigen inbreng verwacht. Voor gevorderden: een ca mera met verwisselbare lenzen is een vereiste. Aantal lessen: 6; Tijdstip: op een nader te bepalen avond met een aantal lessen op zondag; Kosten: ƒ45,-. Natuurgeneeskunde: „Voorjaarskuur" Aansluitend op de oriëntatiecursus „natuurgeneeswij zen" (najaar 1988) start er in februari een meer op de praktijk gerichte cur sus „de voorjaarskuur" Het is niet absoluut noodzakelijk dat men de oriëntatiecursus gevolgd heeft. De eerste cursusmiddagen worden ge vuld met uitleg van en plannen ma ken voor een van de voorjaarskuren, waaraan men natuurlijk niet verplicht hoeft mee te doen. Hiernaast wordt aandacht geschonken aan gelaats-, tong-, en voetreflexdiagnostiek, welke bij elkaar geoefend worden. De week van de „kuur" wordt vooral overleg gepleegd over ervaringen en afleiden de therapieën. De laatste twee cur susmiddagen staan weer in het teken van „opbouw", bespreking van iris dia's, algemene voedingsadviezen, naspreking, zo mogelijk oefenen in voetreflexmassage. Aantal lessen: 6; Aanvang: start dinsdag 6 februari (s.v.p. voorkeur opgeven voor middag en avond); Plaats: d' Ouwe Ulo; Kosten: ƒ45,—, er kunnen eventueel nog materiaalkosten bijkomen. INSCHRIJFFORMULIER O Kalligrafie O Fijne keuken gevorderden O Japanse kookcursus O Indonesische kookcursus O Fotografie O Creatieve Camera O Natuurgeneeskunde; „voorjaarskuur" Naam Adres Telefoon geeft zich hierbij op voor de volgende cursus(en). Rondje voor bedoelde cur sus zwart maken. De cursussen zullen alleen doorgaan als het minimum aantal deelnemers worden bereikt. Bovenstaand formulier kunt u richten aan: V.O.W., Postbus 143, 1790 AC Den Burg telefoon 02220 - 15582 Texel 1990 Handtekening: Coming man" Leo Annyas naast meester Piet Luyckx. gingsmaatregelen, en dan werden ze ineens weer ingetrokken.... Die uren had ik liever aan het onderwijs besteed. Daarnaast hebben we de ene cursus na de andere. Om niet helemaal door te draaien moeten we zelfs af en toe „witte weken" zonder vergaderingen inlassen", aldus Luyckx. Slagzinnen Familie Annyas maakte pas met kerstmis kennis met het eiland. Het heeft geen doorslaggevende factor gespeeld bij de sollicitatie. „We vin den achteraf wel dat we geboft heb ben met de omgeving, maar ik was er met op uit om speciaal op Texel terecht te komen". Annyas heeft een opvallende hobby: het oplossen van slagzinnen. „Men zal me hier wel gauw kennen. Ik doe namelijk altijd boodschappen, want ik ben dól prijs vragen en die zitten vaak bij bepaal de producten". De Dart-wedstrijd tussen De Pilaar 1 en Dikke Mik all sorts kende een op merkelijk scoreverloop. Dikke Mik all sorts nam eerst een 2-0 voorsprong, maar moest De Pilaar daarna toch een 4-2 voorsprong toestaan. In de eerste partij van de avond moest Dave Platts tegen Frits Bakker spelen. Bakker stond meer dan 100 punten voor, toen Platts het op z'n heupen kreeg. In de vijfde beurt gooi de hij de maximale score van 180 punten. En alsof dit nog met genoeg was, gooide hij in de volgende beurt 119 punten uit. Door de*e worpen staat Platts meteen aan de leiding in de klassementen: hoogste score en hoogste finish. De ommekeer in de wedstrijd kwam in de derde partij tussen Tanja Klaassen en Jaap Huis- Horizontaal: 1. ontvangstbewijs; 4. afsluiting; 7. natie; 10. soort hond; 14 grondtoon; 15. sluis; 16. elektrisch geladen deel tjes; 18. voorzetsel; 19. onzes in ziens; 20. luchtvaartonderneming; 22. laatste nieuws; 24. luchtstrijd krachten, 26. zonnescherm; 30. pers bureau; 32 water in Friesland; 33. getij; 34. Chinese maat; 35. per adres; 36 nummer; 37. bijwoord; 38. titel; 40. de onbekende; 42. de dato; 44. uitgifte van obligaties; 45 insekt; 46. dus (Engels); 47. meisjesnaam; 48. soort bedekking, 50. anno; 51. rondhout; 52. water in Friesland; 54. in orde; 56. zangnoot; 57 persoonlijk voornaamwoord; 58. zijrivier van de Donau; 59. gewoon; 62. nauw; 64. ter zake; 66. insekt; 67. tandarm zoogdier; 68. knokploeg; 69. drank; 72. biljartstok; 74. stad der oudheid; 76. militair, 80. betalingswijze; 81. vreemde munt; 82. lekkernij. Verticaal: 2. titel; 3. deel van Amerika; 4. kin- dergroet; 5. onduidelijk; 6. onmeet baar getal; 7. ongedierte; 8. maandstand; 9. zak; 11. naschrift; 12. vogelprodukt; 13. geleerd; 15. zang- noot; 17. namelijk; 19. in orde; 20. vreemde munt; 21. vaartuig; 23. drinkgerei; 25. vermanende toespraak; 26. individu; 27. jongens naam, 28. geografische aanduiding; 29. tekenlat; 31. dichterbij komen; 36. plaats op Ameland; 37. Euro peaan; 38. deel van een schip; 39. alstublieft (Franse afk.); 41. windrich ting; 43. spoedig; 49. behoeftige om standigheid; 53. loot; 55. jongensnaam; 56. bergruimte; 57. grasland; 58. schrijfbehoefte; 60. vreemde munt; 61. Engels voorzetsel; 63. schoof; 65. zuster; 67. uitroep; 70. Utrechts stedelijk orkest; 71. soort onderwijs; 72. vogel; 73. et ce tera; 75. ons inziens; 77. laatst le den; 78. als volgt; 79. eenheid van kracht. man. Klaassen versloeg Huisman met 2-0 en daarna was zij niet meer te houden. De tegenstanders kregen van haar geen kans meer en zo kon De Pilaar uitlopen naar een 4-2 voor sprong. De tac-tic partij was van een minder gehalte dan de andere partij en. Het was wel erg spannend en leuk voor het publiek. Dikke Mik all sorts won de tac-tic en behaalde een gelijkspel. De Zwaan ontving het team van 't Cafeetje uit Oosterend. Bij 't Cafeetje was Pieter Mosk niet In bowling De Koogel is afgelopen weekend het jaarlijkse Kerst-Nieuw- jaarstoernooi gespeeld. Door ziekte en blessures waren er iets minder deelnemers dan vorig jaar. In totaal 58 bowlers streden voor een finale plaats. Tijdens de voorronde single werden al leuke games genoteerd. Rudy Mattner gooide met een 247 game het hoogst het toernooi: spectaculair was ook de 218 game die Kees Kooi man, ondanks een zware schouder- blessure, wist te gooien. Anneriet Keyzer zette met 210 de hoogste ga me bij de dames op papier. Ton Witte wist zich met 201 en 206 ook voor de finale te plaatsen. Gerry Verseput begon voortvarend met 202, maar kon dit niet volhouden. Teamgenoot Kees Keyzer had weer de nodige in spiraties opgedaan om ook tijdens een handicap-toernooi te knallen. Met 215 en 201 legde hij de basis voor de uiteindelijke finale. Mieke Flens begon goed met 202, maar kon dit niet vasthouden. Linda Eelman gooi de tijdens de voorronde rustig haar balletje en liet zich door al die hoge games niet van de wijs brengen. Klaas Veldman had slechts één uit schieter (207) wat net iets te kort bleek. Ingrid Witte begon goed en het zag er naar uit dat een finale plaats haar niet meer kon ontgaan. Helaas kon de anders zo geroutineerd spelende Witte niet goed volhouden, tijdens de dubbel zorgde Dirk Dracht voor spektakel door zijn persoonlijk wedstrijdrecord op 212 te zetten. Hiermee kon ook beslag gelegd wor den op de derde plaats double samen met Ria van Heerwaarden. Simon Verseput bracht zijn trainingen nu in de praktijk en kwam slechts een paar pins tekort. Het koppel Rudy en Mar co Mattner bleek voor iedereen te sterk, wat hen naar een eerste plaats dubbel loodste. Winnie Schraag, altijd enthousiast spelend, kwam door twee lage games net iets te kort. Dat sport niet altijd verbroederd bewees Rinse Dijt. In een eindsprint gooide hij Peter Veldman genadeloos uit de finale. Corine Plaatsman leek fitter dan ze in werkelijkheid was; ze kon niet genoeg vaart krijgen om de nodi ge strikes te produceren, wat haar een finaleplaats scheelde. Piet Kok die vocht voor wat hij waard was, moest met zweet op het hoofd toe zien dat ook hij net iets tekort kwam. Damesfinale Zondagavond om 18.00 uur ging de damesfinale van start. Tiny Kok gooi de als enige meer dan 200 (214), maar door een misstap kon ze niet hoger dan een zesde plaats komen. Neeltje Hoogerheide is er de laatste tijd ook weer steeds bij, zij pakte de vijfde plaats. Libberdien Witte hield met een finale plaats de familie-eer hoog. Ondanks twee bestuurlijk druk ke dagen voor Dinie Nicolasen kon ze een derde plaats bemachtigen. Anne- fiet Keyzer wist van de vijfde naar de tweede positie te klimmen. Na een fi naleserie mocht Linda Eelman zich nieuwjaarskampioene 1990 noemen. De als zesde geplaatste Rinse Dijt kon geen 200 game meer neerzetten en kon zodoende niet hoger klimmen. John van Schaik wist in de tweede game een 202 te gooien, maar moest met een vijfde plaats genoe gen nemen. Marco Mattners vijfde game bleek zijn redding voor een vierde plaats. Kees Keyzer kampte met conditiegebrek en zakte iets te rug naar een derde plaats. Ton Witte daarintegen, kraakte er een 223 uit en pakte zo de tweede plaats over. Rudy Mattner gooide tijdens de fina le: 164, 173, 218, 157, 191 en 188, wat hem het Nieuwjaarskampioens- schap opleverde. Onderleiding van Pim Viguurs (derde dan) vonden karate-examens plaats. Er waren dit keer met veel kandida ten, maar het peil en de inzet waren goed. Geslaagden: Chantal Mosk 9e kyu; Ada Nooy 9e kyu; Henk Vroom 9e kyu; Peter boon 8e kyu; Rogier Rood 6e kyu; Wilma Timmer 6e kyu. van de partij. Hij werd uitstekend ver vangen door Ronald Visser, Deze won als enige van 't Cafeetje zijn en kelspel mede dankzij een score van 123 punten. Bij de Zwaan viel het goede spel van Alma Strijker op. Zij deed na een langdurige blessure voor de eerste maal mee. Na de singles en doubles was de stand 3-3, zodat net als in zoveel vorige wedstrijden ook nu weer de tac-tic de beslissing moest brengen wie de wedstrijd zou gaan winnen. Nadat beide teams één partij van de tac-tic hadden gewon nen werd het heel spannend in het laatste partijtje. Ed Witte van De Zwaan had de winnende pijlen in z'n hand. Hij gooide de partij met een treble 14 en een double bull uit. De Zwaan won zodoende met 5-3. 't Cafeetje heeft nu 4 wedstrijden ach ter elkaar verloren en zal er deze week in de thuiswedstrijd tegen De Kuip alles aan moeten doen om te winnen. De andere wedstrijden voor vrijdag zijn: Dikke Mik all sorts - The Big Sip in café De Jutter. De Pilaar 2 - De Zwaan in café De Pilaar. De prijswinnaars van het Nieuwjaarstoernooi. Staand van links naar rechts: Tiny Kok. Neeltje Hoogerheide. Rinse Dijt. Linda Eelman. John van Schaik. Anneriet Keijzer. Kees Keijzer. Marco Mattner en Ton Witte. Zittend: Libberdien Witte. Dinie Nicolasen. Rudy Mattner en Dirk Dracht.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 9