„Steun van het thuisfront is ontzettend belangrijk" Stedenband met Mtskheta in twijfel getrokken Gré Zegers, toekomstig gemeenteraadslid PvdA: SV Oosterend wint Texelcup Beperkt programma in zaalvoetbal Gebedsweek Sil de Strandjutter in Oudeschild Geslaagd The Big Sip stelt orde op zaken Lotte Beers hoogste in indoor-dressuur Vijf Texelse lopers naar KNAU-finale Texelaars lopen goed in Egmond Programma zaalvoetbal Bowlen; Van Schaik gooit 253 game O DINSDAG 16 JANUARI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 5 „Toen verleden week het definitieve besluit viel dat ik op de tweede plaats van de PvdA-lijst kwam te staan, werd ik heel even overvallen door een paniekgevoel. Terwijl ik handen stond te schudden, vroeg ik me af waar ik in vredesnaam aan begonnen was. De paniek duurde maar even, maar toch. Ik moet nog zo verschrikkelijk veel leren." Gré Zegers-Zijm (46 jaar) uit Oudeschild is een nieuwkomer in de politiek, maar is door haar plaatsing op de lijst verzekerd van een positie in de gemeenteraad. ,,lk sta aan het begin van iets geheel nieuws. Het is een enorme uitdaging." Gré Zegers groeide op in een arbei dersgezin. Haar ouders, beurtschipper Sieme Zijm en Nettie van der Poll, hadden het niet breed. „Niet dat je echt van armoede spreken kon, maar elke cent werd wel een paar keer omgedraaid voordat hij werd uitgege ven," aldus Gré. Haar KVP- achtergrond maakte in de loop der ja ren plaats voor een groeiende sympa thie voor de Partij van de Arbeid. „De PvdA spant zich in voor minderheids groeperingen en dat heeft altijd mijn instemming gehad. Daarentegen ge loof ik nu niet direct dat ik zo'n heel felle socialist ben. Maar ik heb, als ik zaken signaleerde, altijd wel bij Henk Beumkes aan de bel getrokken." Inzet De afgelopen jaren heeft Gré Zegers zich heel actief bezig gehouden met de GO (Gemeenschap Oudeschild). De realisatie van de nieuwe gymzaal en de daarmee samenhangende ver bouwing van dorpshuis 't Skiltje slok ten al haar vrije tijd op en vergden haar volledige inzet. Tijdens die ver bouwing werd Gré voor het eerst door Henk Beumkes gepolst. „Het overviel me verschrikkelijk. In eerste instantie prakkizeerde ik er niet over. Ik had me juist voorgeno men na de verbouwing een paar maanden niets te doen. Lekker va kantie houden. Ik wilde er eerst eens heel goed over nadenken. In alle rust." Strijd „De nadenkperiode was een hele strijd. Want al draai je dan 15 jaar mee in een plaatselijke vereniging, de stap naar de raad is nog altijd groot. Ik ging twijfelen aan mijn eigen kun nen en vroeg me ernstig af of ik wel over de juiste capaciteiten beschikte. De mensen in mijn omgeving hebben me over de streep getrokken. Natuur lijk weet ik zelf ook wel dat ik in de loop der tijd de nodige ervaring heb opgedaan, maar het bleef niettemin een erg moeilijke beslissing." „Mijn voorkeur gaat uit naar de por tefeuille Welzijn. Daar heb ik tot nu toe - door mijn achtergrond - het In de hoofdklasse van het Texelse zaalvoetbal werd slechts een beperkt programma verspeeld. Meest opmer kelijke uitslag was de 5-3 winst van De Koog op Mantje, zodat ook De Koog zich bij de grote middenmoot heeft gevoegd. Jelleboog is door een 3-0 overwinning op Rab Casino tot op een punt genaderd. In de eerste klasse had Klif 2 een goede week. Zelf won het twee keer met 4-0 van Texel BV 3 en met 3-2 van Casino 3. De Krim 2 verloor met 3-1 van Texel, dat momenteel samen met Nioz mag uitmaken wie er een promotiewedstrijd speelt tegen de laatste uit de hoofdklasse. Nioz haal de met 7-1 uit tegen Albert Heijn. In de tweede klasse blijft de strijd uiter mate spannend. Gamma 4 won met 5-1 van de Muij, terwijl ook Attent zich in de kop van de ranglijst heeft genesteld door met 6-5 te winnen van Mantje 3. In de junioren 1 klasse lijkt het te gaan tussen beide Gam ma-teams. Hoewel Gamma 1 nog steeds de beste papieren heeft, wist Gamma 2 door met 2-1 te winnen van Gamma 1 de achterstand weer wat te verkleinen. Ook de junioren 2-klasse blijft heel spannend. Casino 3 won van Texel 3 en de koploper Texel 4 won met 7-2 van Casino 4. Casino 3 deed goede zaken door met 5-3 te winnen van Texel 3. De Krim blijft ook goed meedoen en won met 2-0 van Oosterend 2. De komende week staat het zaal voetbal in het teken van beker wedstrijden. Vooral zondagmiddag staan er enkele interessante wedstrij den op het programma, met als top pers Texel BV2-Gamma 3 en Mantje-Klif. Gamma 1 speelt woens dag thuis voor de Noordholland-beker tegen LSVV Hink Sport (uit Alkmaar) en vrijdag thuis voor de competitie tegen Niholt JBS. meest mee te maken gehad. Als straks bekend is met welke afdeling ik me ga bezighouden, wil ik daar zo snel mogelijk mee aan de gang. Ik zie de enorme stapel papieren al voor me. Ik ben er heilig van overtuigd dat ik in het begin heus wel eens een paar grote blunders zal maken. Maar vroeger werden we ook met vallen en opstaan groot en al doende leert men. We zijn tenslotte allemaal maar mensen." „Inmiddels heb ik door goed te luisteren al heel wat opgepikt. Sinds september heb ik alle raads- en frac tievergaderingen bijgewoond. Ik weet nu zo'n beetje hoe het er toegaat." Thuisfront Gré is getrouwd met Koos Zegers, werkzaam bij het Rijksinstituut voor Van 18 tot 25 januari houdt de Raad van Kerken in Nederland de week van gebed voor de eenheid van de Christenen. De liturgie met als the ma: „..Opdat zij allen één zijn," werd samengesteld door de Spaanse Raad van Kerken. Het Conciliair Proces over gerechtig heid, vrede en heelheid van de schepping heeft er belangrijk toe bij gedragen, dat Christenen uit verschil lende kerken elkaar vonden en gingen samenwerken. In deze jaarlijkse ge bedsweek wil men graag de dank baarheid voor deze eenheid tot uitdrukking laten komen. Zondag 21 januari zal daarom een gezamenlijke dienst worden gehouden in de Doopsgezinde Kerk te Den Burg on der leiding van Ds. C. de Jong, aan vang 19.30 uur. SV Oosterend is zaterdag na een aantrekkelijke wedstrijd via een 1-1 gelijkspel tegen Texel 2 winnaar ge worden van de competitie om de Texelcup. Het betrof hier een wed strijd die oorspronkelijk was gepland in de aanloop naar de voetbalcompe titie, maar destijds door omstandig heden niet meer kon worden afgewerkt. In deze wedstrijd, waarin SVO genoeg had aan een gelijkspel en Texel 2 moest winnen om de Texelcup te bemachtigen, was Texel 2 over het geheel genomen de tech nisch betere ploeg maar wist SVO via een overdosis aan inzet toch tot het benodigde gelijkspel te komen. Direct na het Beginsignaal van scheidsrechter Janneke Kampstra zette Texel 2 SVO onder druk. Met verzorgde, opgebouwde aanvallen verschenen ze enkele malen gevaar lijk voor het doel van SVO-keeper Marco Drijver. Al in de vijftiende mi nuut leverde dat resultaat op: Arjan van der Knaap kwam na een doorge- kopte bal uit een verre inworp vrij voor het doel en knalde van dichtbij hard in: 0-1. SVO kwam na dit tegen doelpunt enigszins onder de druk van Texel 2 vandaan en kreeg een aantal kansen op de gelijkmaker. Maurice Kaspers en Johan van 't Hoeft kre gen een aantal goede mogelijkheden Natuurbeheer. Hun dochters zijn alle bei de deur uit. Op het ogenblik wer ken zij alle twee in het VU-ziekenhuis te Amsterdam. In de weekeinden ko men zij echter nog vaak naar huis. Gré vertelt de houding van het thuis front ten aanzien van het werk dat ze nu gaat doen, van doorslaggevend belang te vinden. „Als je gezin het niet ziet zitten, hoef je er echt niet aan te beginnen. We hebben de si tuatie daarom uitgebreid besproken, leder mens heeft een uitlaatklep no dig, dus moet je thuis steun kunnen vinden. De vele vergaderingen die ik straks moet bezoeken, houden ook in dat Koos verscheidene avonden per week alleen zit. Toch heeft hij druk op me uitgeoefend de uitdaging aan te gaan. „Voorheen was je toch ook niet alle avonden thuis," zei hij laatst. En dat is waar. Ik moet wat omhan den hebben." Toneelvereniging „Nieuw Leven" speelt zaterdag 20 en 27 januari om 20.00 uur in 't Skiltje het stuk „Sil de Strandjutter", naar het boek van Cor Bruijn. Hiermee wordt het 25-jarig jubileum van de vereniging gevierd. De regie is in handen van Jaap Zuidewind. Voor het landelijk praktijkdiploma machineschrijven is te Alkmaar geslaagd: Esther Blom. Voor het di ploma 120 slaagden Marco Veenen- daal en Stefan Bousma. Zij werden allen via de RSG opgeleid door instituut Typotex, volgens de normen van de VSLM. om te scoren maar zij vonden steeds een zeer sterk keepende Ronald Bies- boer op hun weg. Aan de andere kant bleef Texel 2 gevaarlijk via een aantal prachtige afstandschoten van Dirk Barends. Ook bij hem ontbrak het nodige geluk en precisie. Debuut In de tweede helft wist SVO, met de ingevallen Aad Amsing (die overigens kan terug zien op een geslaagd de buut), de wedstrijd zelfs geheel naar hun hand te zetten. Texel 2 leek da nig onder de indruk van de kracht en de inzet waarmee de SVO-spelers voetbalden en moest steeds verder terug. Halverwege de tweede helft kwam SVO op gelijke hoogte. Uit een goed genomen vrije trap van Jan de Vries was het uitblinker Piet Koning die.raak schoot: 1-1. SVO behield na deze gelijkmaker het overwicht en was nog een aantal malen dichtbij een treffer. Een kopbal van Piet Ko ning werd van de lijn gehaald en een vrije trap van Dennis Vonk ging rake lings naast. Vlak voor tijd echter leek de wedstrijd een verrassende wen ding te krijgen: een doelpunt van Texel 2 werd door scheidsrechter Kampstra afgekeurd wegens bui tenspel. Zo bleef de wedstrijd tot het einde toe spannend en werd SVO de terechte winnaar van de Texelcup. Het dartteam van In Den Grooten Slock, The Big Sip, heeft de koppo sitie in de dartcompetitie weer over genomen van De Pilaar 1. The Big Sip moest in De Koog spelen tegen het team van Dikke Mik all sorts. The Big Sip reisde met een toch wel angstig gevoel af naar De Koog, want in het achterhoofd hadden ze de wedstrijd van Dikke Mik all sorts een sterke parij met een leidersrol voor Dave Platts. The Big Sip begon de singles sterk en nam een 3-0 voorsprong. De ver rassing in de singles kwam op naam van Jan Duinker, die Dave Platts ver sloeg. Platts speelde één van zijn slechtste wedstrijden van de compe titie. Toch had Duinker nog enige moeite met Platts omdat de zenuwen een grote rol speelden. In de doubles ging The Big Sip onverdroten voort en nam een 5-0 voorsprong. Hierdoor was de wedstrijd al gewonnen en de concentratie verslapte. Dikke Mik all sorts profiteerde hiervan en bracht de stand op 5-1. Het laatste spel, de Tac-Tic, werd een eenvoudige prooi voor The Big Sip. In dit spel was het Maurice Vredenburg die opviel door zijn goede gooien. De tweede wed strijd, die tussen 't Cafeetje en De Kuip, was een heel spannende aange legenheid. De Kuip, dat de laatste wedstrijden goed presteerde, moest het stellen zonder Nanning Kikkert, 't Cafeetje had de laatste vier wedstrij den verloren en rook nu de kans om weer eens punten te pakken. Na de singles stonden ze wel met 2-1 ach- Tijdens de indoordressuurwedstrijd van zondag in manege Akenburg be haalde Lotte Beers met haar pony Gazal het hoogste aantal punten van de hele dag. Zij werd eerste in de L1-dressuur voor pony's met 133 punten. Dit leverde haar twee winst punten op en door dit resultaat mag zij nu in de L2 uitkomen. De eerste indoorwedstrijd van 1990 was bij de B-pony's vooral een wed strijd met veel nieuwe combinaties, die voor het eerst aan een officiële federatiewedstrijd meededen. Dat zij goed voorbereid aan de start ver schenen, bleek later wel uit de resul taten. Van de dertien deelnemers wisten er zes een winstpunt te beha len. Eerste van deze categorie werd Kirsten Zoetelief met llkayso met 129 punten. Bij de B-dressuur voor paar den waren er zondag vier combina ties, die voldoende winstpunten bij elkaar reden om bevorderd te worden naar de hogere L-dressuur. Dit waren Bernard Wolf met Tikita, Marian van der Geest met Chiochrant, Bea Dek ker met Ulma en Anne-Marie Reiding met Zorite. Ook in de hogere klassen van de dressuur waren er goede resultaten. Hier promoveerden Lotte Beers met Gazal en Diane Timmer met Bas naar de L2. Naar de M2-dressuur werd Chloë Weel bevorderd door voldoen de winstpunten behaald te hebben in de Ml-dressuur. De twee juryleden, de heer D. de Boer en de heer P. Groen, waren te vreden over de verrichtingen van de Texelse ruiters met hun paarden of pony's. Natuurlijk gaven zij ook nog aanwijzingen hoe het nog beter zou kunnen. Daar zijn dit soort wedstrij den ook voor, namelijk om het rijden van een paard of pony op een zo'n hoog mogelijk niveau proberen te krijgen. Om half vijf bedankte de heer Tim mer de juryleden, alle medewerkers en deelnemers die met zijn allen voor een gezellige paardensportdag in ma nege Akenburg hadden gezorgd. De volgende federatiewedstrijd in de ma nege is op zondag 4 februari, ook dan wordt er dressuur gereden. Uitslagen: B-dresuur pony's: 1. Kirsten Zoetelief met ll kayso 120 punten, 1 winstpunt; 2. Jaqueline Kooiman met Patty 126 punten, 1 winstpunt; 3. Diana Kooiman met Tëssa 125 punten, 1 winstpunt; 4. Petra Kooiman met Storm 122 punten, 1 winstpunt; Harma Eilander met Va lentine, 121 punten, 1 winstpunt; Annelies Knipscheer met Anna Marie 120 punten, 1 winstpunt. B-dressuur paarden: 1. Jan Hin met Antoinette 127 punten, 1 winstpunt; 2. Bea Dekker met Ulma 122 punten, 1 winst punt; Anne-Marie Reiding met Zorite 120 pun ten, 1 winstpunt. B-dressuur paarden 2e proef: 1. Bernard Wolf met Tikita 124 punten, 1 winstpunt, nu L; 2. Marian van der Geest met Ciochrant 123 punten, 1 winstpunt, nu L; Jan Hin met Antoinette 122 punten, 1 winst punt, Bea Dekker met Ulma 122 punten, 1 winstpunt, nu L; Anne-Marie Reiding met ZO- rite 120 punten, 1 winstpunt, nuL. Ll-dressuur pony's: 1. Lotte Beers met Gazal 133 punten. 2 winstpunten, nu L2; 2. Marjet Loning met Marina 126 punten, 1 winstpunt; 3. Femke de Harde met Sindie 125 punten, 1 winstpunt; 4 Diane Timmer met Bas 123 punten, 1 winstpunt, nu L2. L2-dressuur po ny's: 1. Vera Blom met Big Surprise 112 pun ten L2-dressuur pony's 2e proef: 1. Marjet Loning met Marina 119 punten. L1-dressuur paarden: 1. Tessa de Graaff met Davy 126 punten, 1 winstpunt. L2-dressuur paarden: 1. Bea Timmer met Avant Coureur 112 punten. L2-dressuur paarden 2e proef: 1 Tineke Kos- sen met Zomora 121 punten, 1 winstpunt, M1-dressuur pony's: 1 John van der Zwaag met Wendy 125 punten, 1 winstpunt, Chloë Weel met Zamba 122 punten, 1 winstpunt, nu M2; Liane Vonk met Lindy 120 punten, 1 winstpunt. ter. In de doubles herstelden ze zich goed en wonnen twee van de drie doubles. Dit dankzij het goede gooien van Pieter Mosk, die tevens de hoog ste finish van de dag had met 113 punten. De Tac-Tic werd uiteindelijk een overwinning voor 't Cafeetje, zo dat de eindstand 5-3 voor 't Cafeetje werd. De derde wedstrijd ging tussen De Pilaar 2 en De Zwaan, Beide teams waren aan elkaar gewaagd. De Zwaan nam een voorsprong van 3-0, doordat ze alle single partijen won nen. De double partijen kenden een heel spannend verloop waar het vele publiek met volle teugen van genoot. Toch had De Zwaan na de doubles nog een 4-2 voorsprong. De Tac-Tic was een partij van hoog kaliber. Het werd uiteindelijk een overwinning voor De Zwaan. De eindstand kwam daardoor op 6-2. Door dit resultaat heeft De Zwaan evenveel punten als The Big Sip, evenwel heeft The Big Sip één wedstrijd minder gespeeld. Op de derde plaats staat nu De Pilaar met één punt achterstand. De wedstrijden voor vrijdag 19 janua ri zijn: De Kuip-De Pilaar 1 in café De Kuip The Big Sip-De Pilaar 2 in café in Den Grooten Slock. De partijen be ginnen om 21.30 uur. Zaterdag plaatsten zich vijf Texelse jeugdatleten voor de finale, die op 10 maart in Hoofddorp wordt gehou den tussen de districten Noordhol land, Amsterdam, Utrecht en Flevoland van de KNAU. De in Castricum gehouden cross le verde weer een eerste plaats op voor Ingrid van Lubek. Rob Schraag ver toont een stijgende lijn in zijn presta ties en werd goed tweede. De rest van de Texelse deelnemers liepen ook goed mee en hun prestaties vertonen een stijgende lijn. Geplaatst zijn Rob Schraag uit Oosterend, Nanda en Na- tasja Koopman uit Oudeschild, Sabi ne Beijert uit De Cocksdorp en Ingrid van Lubek uit Den Burg. Uitslagen: 1200 m A jongens: Rob Schraag 6.20 min. (2e). 1200 m. D meisjes: Natasja Koopman 6.52 min. (18e). 1500 m. D jongens: Johan van der Star 7.55 mm. (32e). 1500 m. C meisjes: Nanda Koopman 7.00 min (18e) 2000 m. B meisjes: Sabine Beijert 9,56 min (9e). 2000 m. A meisjes: Ingrid van Lubek 8.46 min. (1e). De Texelse deelnemers aan de halve maraton van Egmond. hebben zich uitstekend geweerd. Theo Franchi- mon blonk uit met een tijd van 1.12.38, waarmee hij op de 65ste plaats in de wedstrijdklasse terecht kwam. Zo'n 8000 lopers verschenen aan de start voor de traditionele wedstrijd in Egmond aan zee. Zij werden aange moedigd door zeker 40.000 toe schouwers, die het koude en mistige weer trotseerden. De lopers troffen geen fraai, stevig strand. Het werd net laag water en menigmaal moest door rul zand wor den geploeterd. Winnaar werd Marti ten Kate met een tijd die negen minuten sneller was dan die van Franchimon. Overige uitslagen van Texelaars: 21 km. recreanten: Theo Takes 1.55.05, Wim Daman 1.47.02, Her man Ploeger 1.32.38. 6,6 km.: Sjors Takes 38.09 9,9 km.: Ronnie van der Slikke 47.55 21 km. dames recreanten: Tilly Eel- man 1.47.15 21 km. wedstrijd: Martin Baars 1.32.15, Theo Franchimon 1.12.38. Of Texel een mogelijke stedenband aangaat met de Georgische plaats Mtskheta, blijft nog onzeker. In de raadscommissie voor algemeen en organisatorisch beleid is maandag avond besloten eerst een algehele inventarisatie te maken van contac ten die Texelaars met verschillende landen onderhouden. Hierna zal de mening van de Texelse bevolking worden gepeild. Een stedenband met een plaats in bijvoorbeeld Polen of Roemenië mag volgens de raadsleden niet worden uitgesloten. Een stedenband heeft alleen zin, wanneer deze door de bevolking wordt gedragen. Daar waren alle commissieleden het over eens. Of een dergelijke band echter juist met een plaats in Georgië moet wor den aangegaan, werd betwijfeld. Vooral omdat de relatie Texel - Geor gië er volgens de commissie toch al is. „Die relatie mag bij een steden band niet doorslaggevend zijn, maar is wel voor de hand liggend," aldus Riet Huitema Vos (CDA). Erna Eelman-v.d. Kooi (VVD) vroeg zich af of je het uit piëteit met de na bestaanden van Texelaars die tijdens de Georgische opstand de dood von den, wel kan maken om nu een Woensdag 17 januari: 16.45 u. Casino 5-Texel 6 (j) 17.15 u. Gamma 2-Tex.BV (j) 17.55 u. Casino 1-Texel (j) 18.35 u. De Koog-Casino 1 (d) 19.25 u, Gamma-Hink Sport 20.15 u. ZDH 3-0osterend 3 21.10 u. Mantje 3-De Koog 3 22.05 u. Jelleboog 4-Texel 6 Zaaldienst: ZDH Donderdag 18 januari: 17.15 u. Selectie (j) 17.55 u. Selectie 18.45 u. Nioz-Casino 6 19.35 u. Rab 2-Casino 4 20.25 u. Texel 5-Winn: Klif 3 21.15 u. Klif 4-Koog 3 22.05 u. Casino 7-Klif 6 Zaaldienst: Rab Vrijdag 19 januari: 17.00 u. Texel 3-De Koog (j) 17.45 u. Tex.BV 4-Casino 2 18.35 u. Klif 2-Winn. Casino5/Texel 6 19.25 u. Gamma-Nieholt 20.15 u. De Krim 2-De Koog 21.05 u. Attent-Mantje 2 21.55 u. ZDH-Casino 3 22.45 u. Casino 1-Gempo Zaaldienst: Texel BV Zondag 21 januari: 12.30 u. Tex. 2-Albert H 13.20 u. Gamma 2-Gamma 4 14.15 u. Rab-De Krim 15.05 u. Mantje-Klif 16.00 u. Tex.BV 2-Gamma 3 Zaaldienst: Casino Maandag 22 januari: 17.00 u. De Koog 2-Texel 8 (j) 17.30 u. Casino 4-Texel 4 (j) 18.15 u. De Krim—Texel 2 (j) Zaaldienst: Texel Tijdens de woensdag/donderdag heeft John van Schaik vriend en vij and versteld doen staan. Zijn eerste game met La Casserole gooide hij strike naar strike, wat uiteindelijk re sulteerde in een 253 game (baanre cord). Tegenstander Tabaksshop van der Vis Den Burg kon dan ook met moeite twee punten halen. Ruud van Oosten was met 199 de drijfveer achter De Lamperije, dat Texel BV met 4-1 versloeg, ondanks een 204 game van Pieter van Stark. IBS gaat met 5-0 op de Spare Timers onvermoeibaar door. Ton Witte kwam na een slechte start met 221, 222 en 208 enorm sterk terug, wat De Tiffa ny Pub naar een 4-1 zege op de Sommeltjes opleverde. De 200-game van Ard Plaatsman gaf de Jutter de nodige punten voor een vernietiggen- de 5-0 op BBT. Voor Verseput Verze keringen was anneriet Keyzer met 234 en 202 weer goed op dreef: 3-2 op Question was het resultaat. Ta- bakspec II had in Els van der Star 178 een goede speelster, Reisburo kon maar met drie punten halen. Bij Hotel Tatenhoven schoot Marcel Schuyl met 216 flink uit z'n slof, maar Harry van Splunter zette daar een 215 game voor Hotel Strandple- vier tegenover. Uiteindelijk ging De Strandplevier er met de overwinning vandoor. Dames-trioleague Tabakspec Mets gaat met grote sprongen vooruit. Nu gingen de T-Fords tenonder. Vvon Lasthuizen was voor Klaver vier in vorm. Met 142 gemiddeld pakte ze de Pins met 40 punten. Dinsdagleague De Koogel 32 punten, Hordifood 31 punten en de Top Oldies 30 punten. Het gaat er zeer spannend aantoe op deze league vriendschapsband aan te gaan. Ook Henk Beumkes (PvdA) herinnerde aan het feit dat de opstand veel leed in de Texelse samenleving heeft veroor zaakt. Burgemeester Schipper: „Als de bevolking het niet ziet zitten, moeten we de moed hebben om nee te zeggen." Een eventuele band met landen dichter bij huis, Polen, Roeme nië of Tsjecho-Slowakije, behoort vol gens de commissieleden tot de mogelijkheden. Tine Krijnen-Baijs (Texels Belang) meende dat Georgië ook in verband met de taalbarrière en het koste naspect nadelen met zich meebracht. Zij stelde voor een land in EG- verband te zoeken. Burgemeester Schipper wees dit resoluut van de hand. „Voor het doel dat ons voor ogen staat heeft dat absoluut geen zin. In die landen gaat het niet veel anders toe dan bij ons. Het college wil er wel inhoud aan geven, anders moet je er niet aan beginnen." Peter Bakker (PSP) achtte kennisma king met een andere cultuur zinvol. Met de komst van communicatiemid delen als telefoon, televisie en radio is de wereld volgens hem al een stuk kleiner geworden. „Ver weg spreekt me daarom niet zo aan. Georgië is drie uur vliegen, net zo ver als Grie kenland."

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 5