r Roemeens dagboek Echtpaar Van Heerwaarden klaverjaswinnaars Voorspeeluur Auto beschoten Snelheidscontrole Feestavond paardensport Bijbelstudie Zaalvoetbaltoernooi Texel Vier Uitslagen zaalvoetbal Getuigen gezocht Dorstige dief Winst voor Mareis in Den Helder Uitzendingen Radio Texel ondervinden hinder van piraten "ALS ER EEN VERENIGING IS DIE OVER U WAAKT, VUCcr~t IV 1 PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 16 JANUARI 1990 VERVOLG VAN PAGINA 1 het ziekenhuis en/of kindertehuis gaan. Per slot van rekening kunnen de patiënten niet naar het centrum komen om ons te zien; op deze ma nier betrekken we ze er toch een beetje bij. De man van het Rode Kruis die in Agnita aanwezig is om toe te zien op een goed verloop van de distributie, H.J. Hendriks, is principieel tegen. „Het distributieschema kan hierdoor in de war raken, omdat je nu pakket ten gaat weggeven die eigenlijk el ders een plaatsje hadden moeten krijgen. Bovendien is het ziekenhuis al in de verdeelsleutel opgenomen", motiveert hij zijn houding. Van een ander, de fotograaf/bijrijder Bram, hoeft het ook niet l„Sinterklaas spe len"), maar de meerderheid vindt dat we het moeten doen. ANWB- coördinator Roel Kok is zelfs uit gesproken enthousiast; hij schakelt de burgemeester in om een en ander met de ziekenhuis-directie te regelen. Ik rijd mee met de burgemeester. In een oud Renaultje leidt hij me door de straten van Agnita. We converse ren moeizaam in het Frans. Uit niets blijkt dat hij, Hie loan Nistor, momen teel de belangrijkste ingezetene van Agnita is. Bruine jas, bril, lang postuur, onopvallend beweegt hij zich door het verkeer. Eigenlijk is hij geen burgemeester, vertelt hij, maar de voorzitter van het plaatselijk comité der Nationale Redding. Van beroep is hij chemisch ingenieur en heeft enke le uitvindingen op zijn naam waar voor hij door de staat uiterst karig is beloond. „De revolutie is in Agnita zeer rustig verlopen, maar dat wil niet zeggen dat alles hier gewoon zijn gangetje gaat", vertelt Hie. „Nu de communisten weg zijn, is het besturen van onze gemeente een open vraagstuk. Alle organisatie is in één klap weggevallen. Voorlopig neemt het comité de honneurs waar, allemaal vrijwilligerswerk. Tot aan de verkiezingen, die in april zijn gepland. Dat zullen vrije, democratische ver kiezingen zijn. De politieke partijen zijn zich momenteel aan het forme ren. Ik stop er nu al mijn vrije tijd in, maar dat biedt geen enkele garantie dat ik na de verkiezingen nog steeds deel uitmaak van het gemeente bestuur", glimlacht ,der Burge meister". Het bezoek aan het hospitaal is iets om nooit meer te vergeten. Het pu blicitair belangrijke fotootje in de krant valt in het niet bij de schrijnen de toestand aldaar. De voorzieningen zijn miniem. Na ontvangst door de di rectrice, een chirurg en enkele ver pleegsters, gaan we een afdeling op. We bezoeken een zaaltje waarin vijf oude Ire) vrouwen bed aan bed lig gen. Een paar van hen zijn vrolijk, maar één vrouwtje barst in tranen uit en doet ons het relaas van haar el lende. Haar zoon is weggelopen en nu moet zij diens zoontje verzorgen, maar nu is zij ziek, huilt ze. Enkelen van ons bezoeken ook een zaal met mannelijke patiënten, waarin een identieke sfeer hangt. Na een klein half uur vertrekken we, diep onder in druk. We laten er drie Texelse pakket ten achter Iwaarvan één uitgereikt door „burgemeester" llie Nistor), als mede veel meegebrachte losse lek kernijen en speelgoed die we nergens anders konden uitdelen. De ziekenhuis-directie is er blij mee en zal de spullen onder de zieken verde len. Terug in het centrum blijkt dat we de pakketten met voor niets in depóts moesten opslaan. Wanneer de vrachtwagens leeg terugkeren in het centrum van Agnita en wij daar staan na te babbelen met de mensen van het ontvangstcomité, wordt het een gedrang van jewelste. Uitdelen van spullen zoals pennen, mandarij nen, kauwgom en dergelijke is vragen om moeilijkheden. We horen van iemand uit onze groep dat het man darijnen uitdelen eerder die middag uit de hand is gelopen. In eerste in stantie ging dat leuk: kinderen wachtten keurig totdat ze het fruit in de handen kregen gedrukt. Al snel was het nieuws bekend en toen kwamen ze vanuit alle hoeken en ga ten als vliegen op de stroop af. „Het zijn net roofdieren", zegt Jan en zo is het. De uitdrukkingsloze, bijna zwarte ogen van die zigeunerjongen bij de truck zullen nog wel een tijdje op het netvlies gegrift staan. Hij achtervolgt me, eerst bedelend om sigaretten en -als dat niet lukt- vervolgens om mijn spijkerbroek. „Kom mee achter de vrachtwagen, ik wil je wat vertellen", zegt hij, maar daar trap ik me niet in. Jan waarschuwt me, ik knik. Gezelliger is een Roemeense voetbal fan, die me een kranteknipsel onder de neus drukt. Het betreft de uitslag van de verkiezing van de voetballer van het jaar. Nummer 1 Van Basten, drie Rijkaard, zeven Gullit. Zijn ogen glinsteren als ik zelf nummer acht aanwijs: de Roemeense ster Hagi. „Deze zomer op het WK voetbal hoop ik op een finale Holland- Agnita is een plaats met onge veer 18.000 inwoners. Bijna 30 procent van hen is Duitstalig (Saksisch van oorsprong). Daarnaast leven er een paar honderd Hongaren, de overigen zijn Roemenen. Sociaal gezien is sprake van een tweedeling: de zigeunerbevolking in Agnita wordt door de rest als a-sociaal beschouwd. Agnita heeft wat industrie (o.a. een lederfabriek) en er zijn wintersportfacilitei ten, blijkens de brochure die de Nederlandse gasten overhan digd kregen. Roemenië", zeg ik onder luide bijval van de omstanders. Ook burge meester llie Nistor blijkt een voetbal liefhebber. Sterker nog: hij voetbalt zélf en daagt me uit voor een wedstrijdje. Misschien de volgende keer, als het iets warmer is. In de drukte klampt een vrouw met een vriendelijk gezicht me aan. Ze opent haar boodschappentas en haalt een groot brood tevoorschijn. „Kijk", zegt ze, „in de tijd van Ceausescu kocht ik slechts een kwart van dit brood voor dezelfde prijs, acht Lei. Het loon dat mijn man verdiende voor 18 V2 uur werken per dag was nauwelijks genoeg om er brood van te kopen...." Éénmaal spring ik in de fout. Geleund tegen de deur van een vrachtwagen dringt een meute kinderen zich tegen me op, hopend op snoepgoed dat die Westerse meneer vast en zeker bij zich heeft. Mijn zakken zijn leeg en ik ben ook niet van plan nog iets op te duiken. Ze zouden elkaar vertrappen. Onwillekeurig rits ik op een gegeven moment een jaszak open, op zoek naar een pen. Een routine-gebaar dat ik beter achterwege had kunnen la ten. De kinderen denken dat ik nu iets ga uitdelen en drukken zich naar voren. Om er een eind aan te maken, móet ik nu welhaast iets geven. Ik pak een pen en druk hem Imet moei te) in de knuist van een grietje dat in de verdrukking dreigt te komen. Een militair komt erbij en stuurt de jeugd en andere omstanders weg. „Niet meer doen", zegt hij tegen mij. Tot die conclusie was ik zelf ook geko men. De mensen van het comité betreuren dat we niet de avond/nacht in Agnita willen doorbrengen. Wij hadden nu eenmaal afgesproken 's avonds op zijn minst weer terug te zijn in Sibiu Ieigenlijk was het zelfs de bedoeling dat we linea recta zouden doorrijden naar de Roemeens/Hongaarse grens). De burgemeester en de zijnen verkla ren begrip hiervoor te hebben en oefenen verder geen zware druk uit. Na een verblijf van zes uur nemen we, overweldigd door alle indrukken, hartelijk afscheid. Op de terugweg geven wij Rode Kruis-man Hendriks een lift. Met hem hadden we al eerder gesproken over de verdere distributie. Hendriks, in Nederland hoofd logistiek bij het Ro de Kruis, houdt persoonlijk hierop toezicht. Op basis van gegevens van het plaatselijk comité heeft hij een verdeelsleutel gemaakt. De pakketten zullen belanden bij de armste gezin nen in Agnita en omliggende dorpen. Extra pakketten krijgen gezinnen met vijf of méér kinderen, gezinnen met drie of vier kinderen en gezinnen waarvan kinderen ernstig ziek zijn, de vader of moeder ziek, invalide of dood is, etc. De pakketten zullen donderdag, dus de dag na het los sen, onder de bevolking worden ver spreid. Gezien Hendriks principiële opstelling inzake onze wens om pak ketten in het ziekenhuis te bezorgen, kunnen we vertrouwen hebben dat de hulpgoederen inderdaad zo eerlijk mogelijk worden verdeeld en terecht komen op de meest aangewezen plaatsen. Niet alle gezinnen van Agnita en om geving delen mee in de Nederlandse gift; de gezinnen die niets krijgen, hebben onze pakketten ook niet zo nodig, aldus Hendriks. De Texelse pakketten, oftewel de standaardpak ketten van het Rode Kruis, noemt hij ideaal voor de distributie. „De inhoud is precies bekend en alle pakketten zijn even groot, zodat je nooit ruziek hoeft te ontstaan omdat de een méér krijgt dan de ander. Als iedereen zich, zoals Texel, zou hebben gehou den aan het standaardpakket, was het voor ons een stuk gemakkelijker. Nu moeten we de andere pakketten openmaken en de boel herverdelen, want wat hebben de mensen aan een pakket met alleen twintig rollen beschuit of tien pakken koffie Bergafwaarts gaat het, ondanks de duisternis, een stuk sneller. Binnen twee uur zijn we terug in Sibiu. Het plein ligt er verlaten bij, wij zijn de enigen. Rob „NOB" wacht ons ra- zendnieuwsgierig op. Hij vertelt dat er nog twee konvooien in een dorp zitten en de terugtocht niet meer zul len aanvaarden. Wij vinden het ook welletjes en nemen het wijze besluit in Sibiu te overnachten. Ditmaal in een ander hotel, „Emperor Romania". Was „Pare" koud en kaal, dit is het andere uiterste: warm en luxe. Dat het die avond tot een ontlading kwam, mag geen wonder heten. De stemming komt er zó in, dat na een zeker tijdstip en vele flessen wijn zelfs de gangmakers bij uitstek, Piet Catsburg en Jan van Kralingen, niet meer opvallen. Slechts één voorval drukt ons even op de Roemeense realiteit. Dat is als een dronken jon gen schreeuwend door soldaten uit de bar van het hotel wordt afge voerd. Zou hij een lid van Securitate zijn, vragen we ons af. 7e t/m 10e dag: Donderdag 11 t/m zondag 14 januari. De terugreis. Donderdag is de dag van ervaringen uitwisselen, ledereen heeft weer iets anders beleefd. Eén groep heeft een super-belevenis ge had, waarbij de verhalen van alle an deren verbleken. Zij belandden in een plaatsje waar het organisatiecomité aanvankelijk weinig raad wist met al die vrachtwagens. Toen de groep zelf het initiatief nam en gingen uitdelen op straat, ontstonden er chaotische toestanden rond de trucks. Korte tijd later had de organisatie een plek be dacht waar alle pakketten heen moesten: een loods op een leger kamp. In eerste instantie was de be wegingsvrijheid daar beperkt, maar toen het ijs eenmaal was gebroken gingen alle remmen los. De Nederlan ders kregen originele leger- bontmutsen, vele flessen wijn en overnachtten in het kamp, na een feestavond met dans en muziek. Tsjonge, wat zou er zijn gebeurd als wij in Agnita waren gebleven, bedenk ik me jaloers. Dat we het echter ook slechter hadden kunnen treffen, blijkt uit verhalen van chauffeurs met wie we veel optrekken, Frank en Jitze uit de Wieringermeerpolder. Zij waren eerst naar een dorp 20 kilometer bui ten Sibiu gereden, maar werden daar teruggestuurd naar de stad, waar ze bij een grote fabriek moesten lossen. Eén uur 's middags was de truck leeg en na een dankwoord van de di rectie gingen Frank en Jitze op de grens aan. Verhalen, verhalen, verhalen. Iedereen praat met iedereen. Je merkt dat de In de competitie van de klaverjasclub Den Burg zijn op de afgelopen club avond de laatste partijen gespeeld die nog meetelden voor de tweede periode. Met een flinke voorsprong op hun naaste achtervolgers zijn Jaap en Janny van Heerwaarden hiervan de winnaars geworden. Winnaars van de avond waren Frans Boer en Frans Bos met een score van 6983 punten. Dit koppel boekt in de ze competitie uitstekende resultaten en staat nu op een zesde plaats in het klassement. Ook Martien en Mar- ja Bakelaar blijven goed scoren. Met 6852 punten werden zij deze keer Op dinsdag 16 januari om 19.30 uur, verzorgen leerlingen van de Texelse Muziek- en Dansschool een voor speeluur in de voorspeelruimte in d' Ouwe Ulo. Er zal worden opgetre den door gitaar-, piano- en saxofoon leerlingen, de Rampestampers, een speelklas en leerlingen op koperen blaasinstrumenten. Belangstellenden zijn welkom, de toegang is gratis. Op Akenbuurt is zaterdagmiddag ver moedelijk met een luchtbuks gescho ten op de auto van een Texelaar. De wagen liep een scherpe deuk op in de rechterzijkant. Donderdag kwam er bij de politie een soortgelijke mel ding binnen. Ook toen was er sprake van een deuk met lakschade. Op de Bernhardlaan en het Schilde rend zijn vorige week snelheidscon troles gehouden. Er werden 30 bekeuringen uitgedeeld op een totaal van 160 gecontroleerde wagens. De hoogste overtreding betrof een snel heid van 77 km. per uur binnen de bebouwde kom. tweede terwijl zij in het klassement, met een kleine achterstand op de koplopers Rob Caspers en Karei van Heerwaarden, op de derde plaats staan. Wil Kamminga en Bert Witte scoorden 6736 punten en werden daarmee derde van de avond. Na de vorige competitieavond waren zij in het klassement op de laatste plaats beland maar nu weer vier plaatsen winst voor dit koppel. Ook Ada Vlas en Rosa Harbers boekten een goed resultaat door met 6570 punten als vierde te eindigen. Misschien een aanzet om hun positie in het klasse ment waarin zij nu op de 25e plaats staan wat te gaan verbeteren. Jelle Wiersma en Johan Vinke werden met 6568 punten vijfde. Totaalklassement na 60 partijen: 1. R Caspers-K van Heerwaarden 97634; 2. Echtp. J. van Heerwaarden 97401; 3. Echtp. M. Bakelaar 97325, 4. W Derksen-P. van Heerwaarden 96641; 5. E. Eelman-F. Halsema 95946; 6 Fr. Boer-Fr Bos 95881, 7. Echtp. B. Ofrein 95553; 8. C. Zi)m-N. v/d Veen 95268; 9 J. Wiersma-J. Vinke 94787, 10. Echtp. F. Veeger 94661. Eindstand tweede periode: 1. Echtp J. van Heerwaarden 49597, 2. Echtp M. Bakelaar 48147; 3. Echtp. F. Veeger 48039; 4. Echtp. B. Ofrein 47847, 5. R. Caspers-K. van Heerwaarden 47410. Zaterdagavond, aanvang 20.30 uur wordt de laatste feestavond gehou den van de Vrienden van het Paard in Hotel De Lindeboom. Op deze avond worden de gewonnen bekers van het Concours Hippique uitgereikt. De Mu ziek zal worden verzorgd door het Trio Memory. De entree is gratis; ter dekking van de kosten wordt wel een grote verloting gehouden. Alle paar- desportliefhebbers en geïntereseerden zijn welkom. „Wat de sterrebeelden vertellen van Jezus en Zijn volk" is het onderwerp dat de komende maanden zal worden behandeld op de bijbelstudieavonden die wekelijks op donderdag (20.00 uur) in „Het Olijfblad" (Weverstraat 60) zullen worden gehouden. Iedere geïnteresseerde kan deze avonden vanaf 18 januari vrij bezoeken. ZVV Texel Vier hield in sporthal Ons Genoegen zaterdag het jaarlijkse veteranen-zaalvoetbaltoernooi. Spor tiviteit staat hoog in het vaandel van deze niet aan de competitie deelne mende vereniging en ook deze avond werd weer gedemonstreerd dat aan vallend zaalvoetbal attractief en te gelijkertijd sportief kan zijn. Scheidsrechters Klaas Eissen, Theo Witte en Gerard Kuip hadden een gemakkelijke avond. Er werden in vijf uur voetbal bijna honderd doelpun ten gescoord, zodat de toeschouwer elke 3 minuten een doelpunt kreeg voorgeschoteld. Zaterdag 13 januari: SVC F1-Texel F1 0-5; Tex.Boys F1 - Oosterend F2 4-1; SVC F1 - Oosterend F1 1-4; Texel F1 - Oosterend F2 5-0; Oosterend F1 - Tex.Boys F2 3-0; ZDH F1 - Texl F2 1-1; De Koog F1 - Tex.Boys F1 1-1; SVC E1 - Texel E2 4-0; Texel E4 - Texel E3 1-4; Tex Boys E2 - SVC E1 3-0; Texel E2 - Texel E4 1-1; Tex.Boys E1 - Texel E1 3-2; De Koog E1 - Oosterend E1 0-4, De Koog E1 - Tex.Boys D1 0-0; Texel D1 - Tex.Boys D2 0-4; Texel D2 - Tex.Boys D1 1-4; Tex.Boys D3 - Tex Boys D4 3-1, Tex.Boys D2 - Oosterend 01 3-1; Tex Boys D4 - Texel D3 1-4; Ooster end D1 - Texel D2 2-1. De Renault Express van een inwoner van Den Burg Is zaterdagmiddag op het parkeerterrein bij Albert Heijn aangereden. De dader heeft zich nog niet gemeld. De Renault liep aan de linker voorzijde een deuk en lakscha de op. Eventuele getuigen worden verzocht de politie te bellen, telefoon 12222. Uit een tuin in De Mars zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee kratten bier gestolen. Soortgelijke meldingen zijn gedaan door andere bewoners van die buurt. De politie stelt een onderzoek in naar het dorstige persoon die dit op zijn gewe ten heeft. Texel Veteranen verdedigden de wis selbeker, de Krijnenbokaal, maar men kon het dit jaar niet redden tegen een ontketend Texel Vier 1 dat de bokaal definitief in hun bezit kreeg. uitslag: 1. Texel Vier I 10 punten; 2. Texel veteranen 6 punten; 3. Oosterend 5 punten; 4. Texel Vier II 4 punten; 5. Klif 3 punten; 6. De Koog 2 punten. Zaterdagavond speelden de dames van de Mareis hun eerste wedstrijd basketball in het nieuwe jaar. De te genstander, Break-Out uit Den Oe ver, ontmoette de Mareis aan de Sportlaan in Den Helder. Break-Out trok meteen van leer door direct vanaf de sprongbal te scoren. De Mareis werden meteen wakker geschud, scoorden zelf en hielden de verdediging dicht. Dat die heel goed dicht zat bleek, want Break-Out scoorde pas weer na 16 minuten. De Mareis stonden toen, dachten ze, op riante voorsprong. Niks bleek minder waar, want door tweemaal dom bal verlies kwam Break-Out dichterbij. De eerste helft eindigde in een 10-8 voorsprong. Toch wisten De Mareis dat er een overwinning in zat. Break-Out was nog niet verslagen en kwam langszij. Het leek er toen op dat De Mareis de moed opgaven. Door een knappe drie-punter kwam de vlam weer in de pan. Het verweer van Break-Out werd gebroken. Men ondernam nog enkele wanhoopspogingen, maar de bal raakte niet eens de basket. De Mareis hielden de laatste minuten het hoofd koel en zo was het toch een verdiende overwinning. Zaterdag 20 januari spelen De Mareis om 17.00 thuis in de De Koninghal tegen Bre- zan 1. Uitslag: De Mareis - Break-Out 23-17. Scores: R. van Maldegem 2x; M. van Velzen 2x; J. Wilner 7x; J. Witte 2x; G. Ykema 6x; K Ze- gers 4x. teamgeest na de hectische en emo tionele avonturen van woensdag enorm is toegenomen. Rob Luyendijk speelt hier handig op in. Als we in Oostenrijk arriveren met een verbrok keld konvooi, blijkt dat de andere chauffeurs zich bij een motel aan de grens hebben verzameld. Zij zijn op ons blijven wachten in plaats van zo snel mogelijk naar huis te rijden. Dit staaltje van solidariteit wordt door Luyendijk geroemd. Hij geeft ook de complimenten door van de Hongaar- - se en Oostenrijkse politie, die over het rijgedrag van het Nederlandse konvooi -het grootste uit de geschiedenis- zeer te spreken waren. Een betere stimulans ook de laatste kilometers keurig in colonne verrijden, kan Rob niet geven. Chauffeur Jan van Kralingen, die al 25 jaar in het vak zit en dus weet waarover hij praat: „Nog nooit heb ik chauffeurs E zó gedisciplineerd bezig gezien, schilt terend." Zó bereiken we de zondagochtend de Nederlandse grens. Honderden be langstellenden vormen een reuze ere haag, gewapend met spandoeken en bloemen. Geen Texelaars. Ook geen minister May-Weggen, maar t.v.- presentatrice Linda de Mol is ook pri ma Inog beter). Zij is een beroemd heid in Roemenië nadat de Veronique-uitzendmg over de actie daar onlangs ook op de beeldbuis was te zien. Ook in Agnita had men er naar gekeken, zo hadden wij te horen gekregen. Nadat de speeches ten einde zijn is het handen schud den geblazen. Wat kun je in zo'n kon te tijd veel vrienden maken. Frank, Jitze, de jongens van Verduin, Jan van Kralingen, fotograaf Bram die een videoband zal samenstellen, Piet je Catsburg en z'n broer Bertus, Louis van de PTT, lboika de Holland se Roemeense, de obstinate Beentjes en z'n vriendin, Keesje uit Den Haag, Willem die rijdt bij de neef van Ge rard Kemkers, Roel van de ANWB, niet te vergeten Rob „NOB" en ga zo maar door: wat zal ik ze missenl Op Texel wordt de ontvangst nog eens dunnetjes overgedaan. Als de kleppen van de boot opengaan, zien we het al. Vele mensen, wederom met spandoeken en bloemen, wach ten ons op. Bekende gezichten nu. Heel fijn om te merken dat iedereen j zo met ons heeft meegeleefd. We rij den door naar het erf van Van Mal degem, een kilometertje verderop aan de Pontweg. Ook daar ziet het zwart van de mensen. Rotary, Rode Kruis, gezamenlijke kerken, de burge meester, familie, bekenden, andere belangstellenden. Jan en ik eindigen waar we de reis begonnen: in de keuken bij moeder Van Maldegem. De overeenkomst is dat ook nu Radit Texel present is. Het verschil is dat we toen alleen koffie kregen en dit maal ook een Juttertje. Een beter ein de van deze reis, die in alle opzichter l een succes was, konden we ons mei wensen. Ik heb in elk geval reuze ge noten, hopelijk heeft u via dit reis verslag kunnen meegenieten. Maar bedenk: dit was slechts een gebaar, de hulp aan Roemenië moet door gaan. Frans Hopman De uitzendingen van Radio Texel worden gestoord door piratenzen ders op het eiland. Het bestuur van de SLOT (Stichting Lokale Omroep Texel) heeft besloten de RCD in te schakelen. a „De piratenzenders nemen teveel bandbreedte in beslag en drukken Radio Texel weg", verklaart Ruud Nooij, vice-voorzitter van de SLOT. „Als de piraten een andere frequentii zoeken, hebben wij geen last meer van ze en hebben we ook geen pro blemen met hun aanwezigheid". De zogenaamde „commercialkiller" van Radio Texel, die de reclamespots uit de uitzendingen van Radio Tien filtert, is defect. Daarom is deze week geen Radio Tien te beluisteren buiten de uitzendtijden van Radio Texel. Tegen het eind van de week is de commercialkiller weer gereed. De capaciteit van de zender van Ra dio Texel wordt binnenkort verhoogd tot 99 Watt. Dan kunnen de uitzen dingen ook in De Cocksdorp en Oosterend goed worden ontvangen, gn YVONNE VRN GENNIP: EbfeKEANDSE RODE Welkom op Texel. Bijrijder en chauffeur (links) kregen zondagmiddag een warm onthaal. Dominee Ted Salakay (gezamenlijke kerken). Hans de Leeuw (Rotary) en Peter Rood (Rode Kruis) kregen een Roemeense vlag als dank. Linda de Mol bij onze terugkeer in Nederland: ..Ik zou jullie allemaal wel willen zoenen."

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 6