I&&a M Turnsters op dreef tijdens competitie fTi 1. J J fcT li -TW' t Pakhuus „omhoog" Wedstrijd van 't jaar n bowlingcompetitie „De Mareis" behaalde moeizame overwinning Enkeltoernooi badmintonclub Toneel in de kapel Eilandcompetitie volleybal Leuke ontmoetingen in basketball competitie Voorjaarscompetitie tafeltennis Laatste wielercross Gerenommeerde darters verrassend onderuit Zaalvoetbal pupillen Gerrit Lely winnaar bankdrukwedstrijd U IRIJDAG 2 FEBRUARI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 9 estaurant 't Pakhuus op de haven van Oudeschild wordt op het ogenblik grondig verbouwd. Met de bedoeling het dak 35 centimeter te verho en, werd deze week de dakbedekking alvast verwijderd. De bovenste verdieping wordt tot twee appartementen verbouwd. t de eerste laag van 't Pakhuus blijft zoals voorheen het visrestaurant gevestigd Op de tweede verdieping komt een technische afdeling voor de oeüngen. een toiletruimte en een kantoor, op de derde etage het steak-house restaurant. De familie Grootjen hoopt het visrestaurant met de rokusvakantie weer te kunnen openen. Naar verwachting zal de verdere verbouwing meer tijd in beslag nemen, maar ook dat hoopt de familie oor de zomer rond te hebben. (foto Bert Koning j|Jet bowlingteam van Tiffany Pub eeft in de woensdag/donderdag lea- lue vijf punten behaald tegen Dub- el El. Het was met name Ton Witte ie met een 798-serie de animator vas. Daarnaast was Anneriet Keyzer 220) voor Verseput Verzekeringen lenoeg voor een 4-1 zege op Kiosk 'ad Opduin. abakshop Van der Vis haalde een j-1 winst binnen op Tabakspec. 3. lohn van Schalk gooide voor La Cas- 8 erole een wonderbaarlijke serie: 112, !18, 210 en 200. Het werd 4-1 te len de Spare Times. Rinse Dijt begon net een 210-game voor de Kegelvre- ers, waarna Strandplevier met 5-0 3asketballteam ,,De Mareis" deed caterdagavond goede zaken in Den Helder. Het won zelf tegen Brezan 3 3n in dezelfde sporthal verloor naaste concurrent (nummer drie) Amiga 4 van Brezan 1. n de basketballwedstrijd van zaterdagavond moest De Mareis dus winnen wilde het kans houden op de derde plaats. Maar ook bij basketball kan het „fout tussen de oren zitten". Dit werd veroorzaakt doordat een nieuw aanvalsprincipe moest worden uitgetest, wat niet lukte. Een time out werkte verfrissend: aan het eind van die eerste helft begon de trein plotseling te lopen. Tot dan toe had Brezan 3 eenvoudig bij kunnen blij ven. In de resterende 25 minuten waren de Texelse dames oppermach tig. Eindstand Brezan 3- De Marels:16-27. Scores: A. Rood 6; J. Wilner 3; J. Witte 4; G. Ykema 12 en K. Zegers 2. Volgende week spelen de dames weer uit, tegen Pottenwinkel in den —Helder. De thuiswedstrijd werd een nipte overwinning voor De Mareis (22-19). Vorige week De Mareis zette de stijgende lijn /oort, want een week geleden won- ïen de dames de thuiswedstrijd te- jen Breezan 1 uit Den Helder met 33-25. De Mareis gingen flitsend van start en wisten al in tien minuten een flin ke voorsprong op te bouwen. Via slim samenspel, snelle passes en goed loopwerk door de dames in de aanval, kon elke fout in de verdedi ging van Breezan worden omgezet in een doelpunt. Breezan kon, door een dichte verdedi ging van de Mareis, zelf niet tot een goede aanval komen en scoorde al leen door een paar afstandsschoten. De ruststand was 22-8. De tweede speelhelft verliep een stuk minder succesvol voor de Ma reis. Breezan had de rust benut om de verdediging beter te organiseren. De Mareis hadden er moeite mee om de snelheid erin te houden. De rollen leken omgekeerd en de voorsprong van de Texelaars liep zelfs terug tot twee punten. De spanning steeg en dat was aan de wedstrijd goed te zien. Vooral aan de kant van de Mareis werden per soonlijke fouten gemaakt. De strijd werd wat verbeten. De Texelaars be hielden hun voorsprong en wonnen met 33-25. Scores: I. Witte 10 pt, M. van Heerwaarde 6 pt, G. Ykema 6 pt, R. van Maldegem 5 pt, K. Zegers 4 pt, R. Zijm 2 pt. van de baan werd geveegd. De 171-game van Sietske van Vliet bracht De Lampereije naar 4-1 tegen BBT, waar Siem Bakker nog een 200-game produceerde. Ard Plaats man verbrak met een 217-game zijn persoonlijkrecord bij het team van De Jutter. Tiny Plaatsman was met 156 gemiddeld goed in vorm in De Som- meltjes tegen Tatenhove. De Top Oldies speelde in de dinsdag league de wedstrijd van het jaar: enorme scores van Kees Kooiman (720), Rinse Dijt (795, met een 233-game) en Piet Kok (711). De Koogel ging dan ook met 1-4 ten on der. Marcel Witte sloot met een 204-game af voor De Baanbreker en 4-1 op BTS Hordifood was het resul taat. lepe de Boer had in de derde game het goede pad gevonden: een moeie 218 game en 4-1 op Hotel 't Kogerend was het resultaat. Damestrio-league Roelie Hotewes speelde met 152 ge middeld goed voor de Pins tegen de dames van BTS Hordifood die geen één punt wisten te bemachtigen. CCM had in Margriet Mets met een 169-game een goede afsluiter (4-0 op de T-Fords). Tabak.spec. Mets wist een 4-0 zege te behalen op Klaver Vier. Badmintonclub Texel organiseert op de maandagen 5 en 12 februari een enkeltoernooi voor haar leden. Leden die zich nog niet hebben opgegeven, kunnen hiervoor tot zaterdag 3 fe bruari 12.00 uur, terecht bij Nellie Witte. Tel. 14239 of Margriet Rey, tel. 12345. Toneelvereniging Zuid-Eierland speelt op vrijdag 9 en zaterdag 10 februari om 20.00 uur in De Kapel „Het Ver rassingspakket". Het is een blijspel in drie bedrijven van J. Hemming-Kamp. De regie is in handen van Cees Oosterhof. Dinsdag 6 februari: Veld A Mannen: 18.30 u. BCT/Sportsh.-Bremak.2 P-9 19.12. u. Paal 9-Teso Bremakker 2 19.54 u. DGM-Tex.Autocentr. Amro 20.43 u. Amrob.-Paal 28 Tex. Autoc. 21.30 u. Kobeko-Music Shop De Krim 22.18 u. Stuc. W.-De Krim (m) Kobeko Veld B: Vrouwen, gemengd en mannen: 18.30 u. Bestuur-Stoepa Moerb. Meu. 19.12. u. Moerb. Meu.-Rabomix Best. 19.54 u. 12 Balcken-St. Jan Haarst. 20.43 u. Durper Drup-Haarst. Mantje 21.30 u. Zegel M.-Mantje Sp. Durper 22.18 u. Gr. Spuit.-Cocky's Music Sh. Veld C Vrouwen: 18.30 u. Taveerne-De Rival ASC 19.12 u. Meermarkt-ASC opel Rent. 19.54 u. Opel Rent.-W. Antiek Cocky 20.43 u. Cocky's K.-Serv. De Krim 21.30 u. Vissers B.-De Krim Quest. 22.18 ,u. De Verfbus-Question Visser Wedstrijdleiding: Leontine en Freerk, telefoon 17985. Uitslagen: Mannen: Paal 9-Bremakker 2 3-0; Eelman- Haarstudio 1-2; Stuc. van der Woude-Graaf Spuiterij 1-2; Kobeko-Vesluis 3-0; Texelse Auto Centrale- RWS 0-3; Bremakker 1-Music Shop 3-0. Mix-teams: Euroase-St. Jan 0-3; Stoepa- Rabomix 3-0 en Bestuur-Moerbeek M. 3-0; Vrouwen: Visser Bouw-DA 3-0; Meermarkt- SCT 3-0; Wiersma A.-ASC 2-1; Ass. Bremer- De Rival 1-2; Cocky's Kap.-Opel Rentenaar 0-3; Leijdekkers-Klif 23 2-1; Westerlaken- 7 Provinciën 3-0; Mantje Sport-Question 2-1 en Witte en Witte-Sportshop 1-2. Vrijdag vormde de Burgemeester de Koninghal weer het decor voor de wekelijkse basketballwedstrijden. De avond werd geopend met de partij tussen koploper Paracentrum en het op de zevende plaats staande Vespertina. Vespertina speelde voor wat het waard was maar door de vele foutieve passes aan haar kant kon Paracentrum de wedstrijd ge makkelijk naar de hand zetten. Na een 22-10 ruststand zegevierde Paracentrum uiteindelijk met 57-30. Daarna volgde de ontmoeting tussen twee subtoppers, 'T Asiel en Data- markt. Vooral 'T Asiel speelde een goede wedstrijd en had in de per soon van Jesse Helder een prima an ticiperende speler in de gelederen. Door vele rebounds en scores had hij een belangrijk aandeel in de overwin ning (41-14). De Twaalf Balcken, dat nogal eens met een tekort aan da mes kampt, begon ook nu haar wed strijd tegen de Sportshop Texel met vier spelers. Sportshop profiteerde dankbaar en bouwde een leuke voor sprong op. Ondanks een snelle ver sterking middels een speelster vanuit een ander team bleek de Twaalf Balc ken niet in staat om de achterstand ongedaan te maken. Met 24-15 winst behoudt Sportshop daarmee nog aansluiting met de subtop. Tot slot van de avond bestreden de teams van S1-Gollards en Dames Moerbeek elkaar. S1-Gollards, gewaarschuwd door de verrassende overwinning van Dames Moerbeek van twee weken terug, hielde de verdediging goed Tetak heeft de eerste wedstrijd er weer opzitten. De senioren speelden tegen 't Hooge Huys 5 in Alkmaar. De junioren tegen A-Merk 4 in Blokker. Tetak senioren komt uit in de 4e klasse van de N.H.N.K. na promotie in de najaarscompetitie, 't Hooge Huys 5 komt uit de 3e klasse. Tetak speelde zeer goed en dat resulteerde in een knappe uitslag: het werd 5-5. Fred Mosk en Martin Janssen verlo ren hun eerste partij. Lieuwe van der Veen won zijn eerste partij. Samen met Mosk won hij het dubbel in 21-12 en 21-17. Mosk bracht Tetak op 3-2 door in twee sets te winnen. Janssen verloor na goed spel zijn tweede partij. Tetak kwam op een 5-3 voorsprong door goede overwin ningen van zowel Janssen als Van der Veen in drie sets. Vervolgens ver loren Mosk en Van der Veen hun laatste partij zodat het een terechte 5-5 eidstand werd. Door de nieuwe puntentelling (iedere gewonnen partij is één punt) is Tetak dan ook zeer te vreden over dit resultaat. De junioren mogen deze competitie opnieuw in de 2e klasse uitkomen. Het team was gedegradeerd maar er was een team weggevallen in de 2e klasse en die plaats mocht door Te tak worden ingenomen. Het team bestaat uit 4 spelers: Remert Kuiper, Nico Dapper, Pascal Veeger en nieuw talent Bart Bakker. De eerste drie speelden zaterdag tegen A-Merk 4. Er werd goed gespeeld maar deson danks kwamen Pascal Veeger en Reindert Kuiper vandaag niet tot winst. Nico Dapper speelde sterk en wist dan ook twee partijen in winst om te zetten. Doordat het dubbel verloren ging werd het een 8-2 ne derlaag. Zaterdag speelt Tetak in de Ferrever om 14.30 uur tegen resp. D.O.V. 6 uit Heerhugowaard en De Stolp uit Julianadorp. Toegang is gratis. Zaterdag start om drie uur 's mid dags de laatste wedstrijd om het Texels kampioenschap wielercross. De wedstrijd vindt plaats op het ge bruikelijke parcours aan de Biesbos- weg (zijpad van de weg naar het Westerslag). Na afloop is de prijsui- Jj-treiking ter plekke. In de tussenstand staat Evert Koopman riant aan de lei ding, gevolgd door Hans van Osch op de tweede plaats en Jan Buis op de derde plaats. dicht zodat Dames Moerbeek veel van afstand moesten schieten. Dat ging ze niet zo goed af en zodoende kon S1-Gollards via regelmatige sco res de overwinning met 33-12 naar zich toetrekken. Programma voor vrijdag 2 februari: 20.30 u. Paracentrum-Datamarkt Sportsh.Texel 2100 u. 'T Asiel-S1-Gollards Paracentrum 21.30 u. Sportsh.Texel-Dikke Mik S1-Gollards (Verspertina-Dames moerbeek vervalt door een spelerstekort bij Vespertina). De GVT-turnsters boekten onlangs weer uitstekende resultaten. In de individuele derde competitiewedstrijd werd Liesbeth Brouwer in Bergen voor de derde maal in successie eerste. De meisjesploeg tot en met 12 jaar behaalde tijdens de thuiswedstrijd in de ploegencompetitie een tweede plaats en Hennieta Mulder werd In Schagerbrug bij de individuele competitie voor turnsters eveneens tweede. Dat de resultaten niet alleen in de D- lijn uitstekend zijn bleek ook tijdens de individuele competitie turnsters junioren en turnsters in de B-C-lijn. Suzanne Boeyen kwam redelijk goed tevoorschijn in een groot en sterk deelnemersveld. Een dertiende plaats in het eindklassement na drie wedstrijden is dan ook een ver dienstelijke prestatie. ClOS-studente Esther Witte turnde in tegenstelling tot de vorige competi tiewedstrijd een voor haar doen opti male wedstrijd. Ondanks enige veranderingen op het laatste moment in haar brugoefening opende zij haar wedstrijd op dit toestel formidabel. Op de balk slechts één keer eraf met het risicovolle onderdeel de „arabier". Op de vrije oefening liet Esther een prachtig staaltje turnen zien. Keurig alle bewegingen afgewerkt terwijl de sprongseries van een uitstekende kwaliteit waren. Het vele springen met de nieuwe tumblingbaan van de vereniging blijkt bij meerdere turnsters flinke vooruitgang op springgebied te hebben opgeleverd. Een goede paardsprong besloot de wedstrijd van Esther die met een puntentotaal van 30,80 eindigde op een 10de plaats. In de D-lijn meisjes tot en met 12 jaar kwamen drie ploegen naar Texel op bezoek. Het sterke Dokev uit An na Paulowna bleek wederom een Marcel Winter van dartteam De Kuip zorgde afgelopen week voor een enorme verrassing. Hij versloeg Arie Eelman van De Zwaan met 2-0. De andere verrassing kwam op naam van Marian Merkelbach van De Pilaar 1, die Jan Duinker van The Big Sip met 2-1 afstrafte. In de wedstrijd De Zwaan tegen De Kuip was de enige partij die De Zwaan niet won die van Arie Eelman tegen Marcel Winter. Rick Nicols van De Zwaan komt de laatste weken steeds beter in vorm en is nu een de vaste steunpliaren van het team. Vol gens Bart Witte kwam het verlies van De Kuip door de verlichting. Er moest natuurlijk een excuus voor de 7-1 nederlaag zijn. Het niveauverschil van de wedstrijd tussen de Dikke Mik All Sorts en De Pilaar 2 was over de hele avond erg hoog. De partijen wa ren aan elkaar gewaagd, zie de vele partijen die in 2-1 eindigden. Na de singles en de doubles was de stand 3-3, dus de laatste partij moest hier de beslissing brengen. De Pilaar 2 (in de sterkste opstelling) won de Tac-Tic met 2-0. De uitslag werd 5-3 voor De Pilaar 2. De hoogste score was met 160 punten voor Hans van der Geest. De derde wedstrijd ging tus sen De Pilaar 1 en The Big Sip. Alle singlepartijen werden door De Pilaar gewonnen. Tijdens de doubles werd de stand teruggebracht tot 4-2, maar de laatste partij werd weer gewon nen door De Pilaar, die in Nico Bak ker een ijzersterke bullgooier had. De stand werd zodoende 6-2 voor De Pi laar, waardoor The Big Sip zo goed als zeker is uitgeschakeld voor de eerste plaats. Stand en programma Pilaar 1 9-14; De Zwaan 9-13: The Big Sip 9-11; 't Cafeetje 8-7; Pilaar 2 8-7, Dikke Mik All Sorts 10-7 en De Kuip 9-3. Donderdag de inhaalwedstrijd De Kuip-De Pilaar 2 in de Koog. Vrijdag: De Zwaan-De Pilaar 1 in café De Zwaan. Big Sip-'t Cafeetje in café In den Grooten Slock. Dikke Mik All Sorts- De Kuip in café De Jutter. Zaterdag 3 februari 1990: 09.00 u. Tex. Boys F2-SVC F1 09.20 u. Texel FTDe Koog F1 09.40 u. SVC Fl-Texel F2 10.00 u. Tex. Boys F1-Oosterend F1 10.20 u. Oosterend F2-Texel F2 10.40 u. SVC E1-Tex. Boys E2 11.00 u. Oosterend F2-ZDH F1 11.20 u. Texel E2-SVC E1 11.40 u. Tex. Boys E2-Texel E3 12.00 u. Tex. Boys El-Oosterend E1 Zaaldienst: Texelse Boys Sporthal „Ons Genoegen" 09.00 u. Oosterend D1-Tex. Boys Dl 09.20 u. Texel D2-Tex.Boys D2 09.40 u. Texel D1-Oosterend Dl 10.00 u. Tex. Boys D2-Tex. Boys D1 10.20 u. Texel D3-ZDH D1 10.40 u. Texel E1-Tex. Boys E1 11.00 u. Oosterend D2-ZDH D1 11.20 u. Texel E1-Oosterend E1 11.40 u. Tex. Boys D3-Oosterend D2 Een afgeladen sportschool en 13 deelnemers vormden afgelopen za terdag het decor voor de jaarlijkse bankdrukwedstrijd van Catharina Wittes sportschool in Oudeschild. In het deelnemersveld van 3 dames en 10 heren werd fel gevochten om de wisselbeker, die vorig jaar door Huib Eelman werd gewonnen, met een bankdruk van 125 kilo. Door onvol doende voorbereidingstijd had Huib besloten dit jaar niet aan de wed strijd deel te nemen, hij leidde dit maal de wedstrijd als scheidsrechter. Het zou een spannende strijd wor den: de kanshebbers Gerrit Lely, Mark Wijsman en Cor Scholtanis waren aan elkaar gewaagd en hadden zich terdege op de wedstrijd voorbereid. Omdat bij de berekening van de uit eindelijk winnaar een coëfficiënt ge bruikt wordt dat is afgeleid van het lichaamsgewicht, hadden diverse deelnemers de voorgaande weken verwoede pogingen gedaan een aan tal kilo's kwijt te raken, waardoor Cor Scholtanis met zijn lichaamsgewicht van 82 kilo een cruciaal voordeel bleek te hebben. Er werd gestart met de „lichte" poule, beginners en da mes, die vooral spannend was omdat de drie deelnemende dames hierin gingen uitmaken wie het damesklas sement zou gaan winnen. Nel Ber- trand werd uiteidelijk de eerste, met een laatste beurt van 62.5 kilo, wat haar omgerekend 43.2 punten ople verde. Nieuwkomer Astrid van der Star behaalde een schitterende twee de plaats met 47,5 kilo (40.3 pnt.), waarmee ze Anneke Hutjes, vorig jaar nog goed voor een tweede plaats, naar de derde positie verwees. In de poule voor gevorderden zorgde René Daalder voor een verrassing doordat alledrie zijn beurten werden afgekeurd, waardoor hij moest wor den gediskwalificeerd. Achteraf bleek dat hij een vierde plaats had kunnen behalen als zijn bankdruk was goed gekeurd. Tijdens de training had hij reeds 100 kilo omhoog gebracht maar tijdens de wedstrijd bleek de stang met daaraan 90 kilo te zwaar en bleef roerloos op de borst liggen. De strijd om de tweede en derde plaats ging tussen Cor Scholtanis en Mark Wijsman en na de laatste po ging bleek Cor met een bankdruk van 117.5 kilo en 72.7 punten Mark Wijs man te hebben verslagen, die wel meer kilo's omhoog had gebracht, (125 kilo) maar doordat hij zwaarder was, een ongunstiger coëfficiënt te gen zich kreeg, waardoor hij met 72.6 punten net één-tiende punt te kort kwam. Gerrit Lely bleef voor iedereen onbereikbaar na de derde beurt. Met 132.5 kilo en 76.7 punten was hij al zeker van de eerste plaats. Gerrit vroeg echter nog een vierde beurt aan, om het clubrecord te ver breken, wat met 132.5 kilo op naam stond van Huib Eelman. Nadat het gewicht van de stang was verhoogd tot 135 kilo en de poging door Huib, in zijn hoedanigheid als scheidsrech ter, was goedgekeurd, kon Gerrit de wisselbeker uit handen van Catherina Witte in ontvangst nemen. Uitslagen: Heren: 1. Gerrit Lely 135 kilo (78 pnt); 2. Cor Scholtanis 117 5 kilo (72.7 pnt); 3. Mark Wijsman 125 kilo (72-6 pnt); 4. Eric Smit 85 kilo (52.2 pnt); 5. Jan van der Star 72.5 kilo (51.2 pnt); 6. Frans Busch 65 kilo (47 pnt); 7. Henk Maas 70 kilo (46 1 pnt), 8. Dennis Eelman 60 kilo (44 pnt); 9. John Zuid- ema 60 kilo (42 pnt) en 10. René Daalder ge diskwalificeerd. Dames: 1 Nel Bertrand 62.5 kilo (43.2 pnt); 2. Astrid van der Star 47.5 kilo (40.3 pnt) en 3. Anneke Hutjes 42 5 kilo (39.4 pnt). paar puntjes te sterk voor de Texelse meisjes die dan ook genoegen moesten nemen met een tweede plaats. Sterkste Texelse turnster was Efalina Drijver die individueel 4de werd met 31,10 punten. Liesbeth Brouwer gaat na drie ge wonnen wedstrijden bij de jeugd- turnsters als grootste kanshebber voor de eindzege de finale in. Ook haar derde wedstrijd kwam zij goed door; haar puntentotaal van 32,90 bijzonder hoog. Toch wordt de con currentie in deze wedstrijd steeds sterker. Nummer twee Christine Sleu- telberg van Lycurgus-Advendo stond slechts 0,5 punten achter. Bij de turnsters junioren liet Hennieta Mulder de eindoverwinning op balk uit handen glippen. Na drie uitsteken de toestellen, met als hoogtepunt de langemat-oefening, vielen tijdens de balk niet alleen Hennieta maar ook de punten op de grond. Een tweede plaats, maar er zat deze keer dus méér in. Komende zaterdag komen alle selectie-jongens van GVT voor het eerst dit jaar aan de overkant in ac tie. Zij turnen dan in De Rijp hun eer ste voorwedstrijd voor het Nederlands kampioenschap in de B-C-lijn. Zondag is het dan de beurt aan Es ther Witte om in Edam een finale plaats te bereiken voor de provinciale kampioenschappen voor turnsters. Een vervaarlijk uitziende Gerrit Lely bleek de sterkste bij het bankdrukken

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 9