„Bevallen vind ik nog steeds een beetje eng" Koffie-inloop ochtend Groene Kruis: L///R Weer winst voor basketballsters Texelse bowlers goed op toernooien Strandplevier pakt vijf punten Sportvissersnieuws Tafeltennisteams verliezen allebei Vijf koppels bovenin kaartklassement Texelse biljart kampioenschappen SFCmneimr SfCmrten JUBILEUMKOLLEKTIH UNSDAG 13 FEBRUARI 1990 videofilm ..Bevallen en opstaan'' trok tijdens de (offie-inloop ochtend veel belangstelling Doornat komen de eerste belangstellenden het Groene Kruis ge bouw binnen. Het is woensdagochtend kwart over negen. De maandelijkse koffie-inloop ochtend draagt vandaag een ander ka rakter dan normaal. Dat is ook zichtbaar. Tussen de normale be zoeksters, moeders met peuters, zit een aantal duidelijk zwangere vrouwen. Eén van hen vertelt dat het voor haar de eerste keer is dat ze hier is ...Er wordt een film over een beval ling gedraaid. Daarvoor ben ik hier." De opkomst is groot. Even na half tien komen er nog steeds bezoekers binnen. Er moeten tot twee maal toe stoelen worden bijgehaald. „Tjonge, 18 in totaal. Zo druk is het hier nog geweest," vertelt wijkverpleegster Ti neke Buningh, intussen koffie en thee schenkend. De kleinste kinderen krui pen bij moeder op schoot, de iets grotere gaan in de ruimte ernaast spelen. Twee leden van de werkgroep voegen zich bij hen om er oog op te houden. Om de aandacht bij de video-film te kunnen houden, wordt de deur voor de gelegenheid geslo ten. Zucht Nadat de aanwezigen op verzoek even in het kort hebben vertelt wie ze zi|n, wordt de film gestart. We be landen bijna onmiddellijk in de eindfa se van een bevalling. Als het koppie van de baby verschijnt en de verlos kundige het kind in één beweging te voorschijn haalt, slaakt één van de moeders een diepe zucht. Ze moet er onmiddellijk zelf om giechelen. „Of je het zelf bent," verklaart ze. Er wordt meegeleefd, al maakt het geluid van de film dit af en toe moeilijk. Vooral mensen met toch al wat donkere De dames van De Mareis moesten zaterdag aantreden tegen het gemid deld veel oudere team WGW 6. De meeste spelers van dit team spelen al zo'n 25 jaar basketball. De Mareis hadden er zin in. Vooral na de knulli ge nederlaag van vorige week tegen Pottenwinkel. De Mareis hadden zaterdag maar één wissel en moesten het zonder coach doen. Vanaf de sprongbal gingen ze voortvarend van start. Maar één spe ler van WGW 6 hield dit team in de strijd. De speelsters van De Mareis kregen deze nummer 73 niet onder de duim. Hoewel De Mareis het bete re team hadden, vooral conditioneel, bleef WGW 6 de eerste helft mooi dichtbij, getuige de tussenstand 7-8. Daarop besloten De Mareis in de tweede helft op de fast-break te spe len. En dat werkte. Al snel stond het 7-14. Toen kwam de nummer 73 weer in het spel. WGW 6 had tot in de zestiende minuut niet meer ge scoord. De voorsprong werd snel kleiner (14-16). Maar door koelbloedig spel van Jacqueline Wilner werd nog een eindsprint ingezet. Het team veerde op, en door twee prachtige 3-punters stonden ze weer acht pun ten voor. Het spel was toen gespeeld, dachten De Mareis. Door een verkeerd teken van de leiding werd verondersteld dat de speeltijd om was. Dat bleek onjuist. Er resteerden nog vier minuten. Die mi nuten werd er nog flink aangetrok ken. De Mareis hadden er nog niet genoeg van. Vooral Mirjam van Vel- zen scoorde nog even flink. Eindstand WGW 6-De Mareis 18-24 Scores: M. van Velzen 4; J. Wilner 9; J. Witte 4; G. Ykema 7. stemmen zijn moeilijk te verstaan, zo dat menige toelichting, ondanks gespitste oren, in de ruimte verloren gaat. Om half elf wordt er gepauzeerd en nagepraat over het eerste deel van de film. Naar aanleiding van het net bekeken echo-onderzoek wordt er door werkgroep-lid Loes Timmer ge vraagd wie van de aanwezigen dit ook heeft meegemaakt. Dat blijken er veel te zijn. „Ik vond het verschrikke lijk tegenvallen," vertelt iemand. „Het was echt lopende bandwerk. Binnen twee minuten stond ik weer burten." Een andere vrouw vertelt drie maal een echo te hebben ondergaan. „Het is iedere keer weer anders. Het hangt er gewoon van af wie de echo maakt. De één neemt er veel meer tijd voor dan de ander." Via een aantal zijpaden belandt het gesprek op de zwangerschapsgym- nastiek. Uit de verhalen blijkt dat er behoefte bestaat aan een cursus die het midden houdt tussen gymen en praten. „Ik ben een aantal keren ge weest, maar ik vond het niet gezellig. De ene week zit je met zestien vrou wen, de volgende week met acht. Je krijgt totaal geen contact met elkaar, want de één komt en de ander gaat. Je komt er totaal niet toe om erva ringen uit te wisselen. Later ben ik niet meer gegaan." Neus peuteren Als het gesprek begint te stokken, wordt de film weer gestart. Na enige Een afvaardiging van zes bowlers van bowling De Koogel heeft een toernooi gespeeld in Heerenveen. Tij dens de voorrondes werd er al leuk gebowld op de voor de Texelaars vreemde banen. Marja Burgman sloot af met 159 en een 166 game. Mieke Flens gooide in het begin iets te kort maar kwam met 168 en 147 aardig terug. Kees Kooiman wist zich door een 214- en een 226-game te plaatsen voor de halve finale. De op Texel zo hoog scorende Ton Wite kon zijn draai niet vinden en kwam de nodige punten te kort. Wil Rovers en Corinne Plaatsman scoorden ook te weinig. Halve finale De als achtste geplaatste Kees Kooi man wist het nu niet waar te maken en zakte terug naar een zeventiende positie. Er namen 240 bowlers aan dit toernooi deel. Alphen a/d Rijn In het bowlingtoernooi te Alphen speelde één Texelse bowler mee, te weten Rinse Dijt. De voorronde vijf games single gingen perfect: 187, 173, 223, 170 en 186 waren ruim voldoende voor een finaleplaats. De finalegames liepen iets minder, wat een terugval naar de twaalfde plaats betekende. Gezien het sterke deelne mersveld evengoed een mooie prestatie. tijd krijgen we een zittende bevalling op het scherm, de peuters zitten - nog steeds bij moeder op schoot - als gebiologeerd naar de televisie te staren. Eén jongetje raakt zo onder de indruk dat hij het in de neus peu teren even vergeet. Als de film tenslotte afgelopen is, wordt er nog verder nagepraat. De rol van de man tijdens de zwangerschap en bevalling wordt besproken. Op de vraag hoe de zwangeren na de film tegen de bevalling aankijken, vertelt een jonge aanstaande moeder het toch allemaal nog wel eng te vinden. Een moeder met haar kind op schoot vertelt dat het haar allemaal erg meeviel. „Als het jezelf betreft kijk je er heel an ders tegenaan. Het is even hard wer ken, maar als je weet wat je ervoor terugkrijgt, is het de moeite dubbel en dwars waard. Het is zoiets moois." Als de bijeenkomst afgesloten wordt, vertrekt lang niet iedereen gelijk naar In de woensdag/donderdagleague heeft bowlingteam Strandplevier een 5-0 overwinning behaald op Ta- bakspec III. Texel BV had aan Pieter jan Zijms slotgame net genoeg om van Question te winnen. Bij Kwartet was Rina Drijver met een 194 game en 175 gemiddeld weer helemaal ge nezen, wat resulteerde in 4-1 op Ki osk Pad Opduin. De 176-game van Janny Hin voor de Sommeltjes bleek genoeg tegen het teleurstellende spel van de Kegelvre ters. Anneke van der Star begon met 156 goed voor Tabakspec II en ver sloeg La Casserole. Bram de Ridder (208) en Mieke Flens (202) hielpen Tabaksshop van der Vis naar een 5-0 overwinning op de Spartimers. Roeli Holtewes gooide voor de Champion Sisters drie hoge games en haalde 4-1 op het team BBT. Anneriet Key- zer had met 185 gemiddeld duidelijk haar dag voor Verseput Verzekerin gen. Reisburo Texel moest dan ook genoegen nemen met een half puntje. Dinsdagleague De dinsdagleague gaf deze week drie 2-3 scores te zien. De Koogel ging ten onder tegen Slager de Boer. BTS Hordifood verloor van Hotel Kooger end waar Anja Korten eindigde met twee mooie games. Theo Zuidewind (200) en Libberdien Witte (201) ga ven de Top Oldies de schrik van hun leven. Damestrio-league Tiny Witte was met een 199-game goed op weg voor de Pins die Ta bakspec Mets met 4-0 inmaakten. De T-fords speelden gelijk tegen BTS Hordifood. Margriet Mets (169) en Debby van der Slikke (167) gaven CCM de nodige punten voor de 3-1 tegen Klavervier. Jeugdleague De jeugdbowlers zijn nog steds op vrijdagavond actief. Strandplevier Mo nique van Splunter (143) en Madeion Schraag (130) speelden gelijk tegen de Koogeltjes Marcel Keyzer en Arjan Hemlrijk. De Fire Balls lijken op het kampioensschap af te stevenen. Ma- riska Martens 176 en Esther Rood (169) pakten Spare Time met 3-1 in Marcel witte (181) en Ingrid Witte (163) boden wel flink tegenstand. COURANT huis. In kleine groepjes wordt nog van alles besproken. Tevreden Tineke Buningh is over het verloop van de koffie-inloop ochtenden tot nu toe zeer tevreden. „Vorige jaar fe bruari zijn we ermee begonnen en het heeft sindsdien redelijk tot goed gelopen. Ook met de variatie in de onderwerpen zijn we content. Nu ging het over bevallen, de volgende keer hebben we het over de prenata le ontwikkeling van zuigelingen. Wij zorgen ervoor dat de meest verschil lende onderwerpen aan bod komen. Dat is ook onze bedoeling. De och tenden zo laagdrempelig maken, dat iedereen bij onderwerpen waar be langstelling voor is, zo naar binnen durft te stappen. En dat lukt steeds beter." Vorige week is de tweede wedstrijd van dit jaar gevist en ondanks veel harde wind is er zeer goed gevangen door de veertien vissers die aan de dijk van de Ottersaat vierendertig vis sen boven water haalden met een gezamenlijke lengte van 634 centi meter. De derde en laatste wedstrijd van de winterserie zal op zondag 18 februari gehouden worden bij het bassin achter de jachthaven, aanvang 8.30 - 1.00 uur. Uitslag: Jeugd 1. Dolf de Kroon met 64 cm en 3 vis sen. Senioren: 1. C. Huisman 106 cm, 6 vis sen; 2 R. Kuyper 81 cm, 4 vissen; 3. (gedeelde plaats) A. de Geest 62 cm, 4 vis sen, A. de Zwart 62 cm, 2 vissen Zowel de junioren als de senioren van tafeltennisvereniging Tetak verlo ren zaterdag hun wedstrijd. De seni oren kwamen in actie tegen Noord- kop 5 uit Den Helder. Opnieuw wer den vijf partijen in drie sets beslist waarvan twee in het voordeel van Tetak. Fred Mosk verloor de eerste partij met 15-21 en 19-21. Ook Alex Bak ker verloor nipt met 19-21, 16-21. Lieuwe van der Veen won na een moeizame start met 19-21 in de der de set. Het dubbelspel verloren Mosk en Van der Veen met 21-18 in de der de set. Tetak stond met 3-1 achter, maar door zeer sterk spel van Mosk en Van der Veen werd het 3-3. Alex Bakker verloor zijn tweede partij met 12-21 en 18-21. Van der Veen verloor met 19-21 zijn derde partij en ook Bakker verloor met miniem verschil 20-22 in de derde set zijn partij. Mosk verloor de laatste wedstrijd met 7-21 en 19-21. De uitslag (3-7 voor Noordkop) had met een beetje geluk andersom kunnen zijn. De juni oren kunnen het in de tweede klasse nauwelijks bolwerken. Zaterdag was de tegenstander Rats 2 uit Hoorn. Reindert Kuiper had alweer weinig geluk in zijn partijen. Hij verloor één maal in drie sets en éénmaal in twee sets. Bart Bakker speelde voor het eerst mee; ondanks goed spel in de tweede partij verloor hij driemaal. Ni co Dapper pakte de Texelse punten. Hij won met 21-13 in de derde set de eerste partij en samen met Reindert Kuiper het dubbelspel als vanouds. Ook zijn beide andere partijen won Dapper. Met nog één partij was de score 4-5. Reindert Kuiper verloor op nieuw in drie sets zijn partij en daar mee verloor Tetak met 4-6 van Rats. Zaterdag 17 februari spelen de senio ren in Noord-Scharwoude tegen Spirit 4. De junioren spelen in Bovenkarspel tegen Treffers 3. Na de partijen die op de afgelopen competitieavond van klaverjasclub Den Burg zijn gespeeld staan aan de kop van het klassement vijf koppels op minder dan duizend punten van elkaar. De leiders van het klasse ment Rob Caspers en Karei van Heerwaarden scoorden laag maar konden nog net hun eerste plaats vast houden, terwijl Wil Derksen en Peter van Heerwaarden nu op goed honderd punten als tweede staan genoteerd. Winnaars van de avond waren Frans Boer en Frans Bos met 6851 punten Dit koppel weet zeer regelmatig tot een goede score te komen en is nu opgeklommen naar de derde plaats in het klassement. Met 6772 punten werden Fenny Hopman en Ruth de Ruwe tweede. Zij scoren de laatste De Texelse kampioenschappen biljar ten 1990 worden van woensdag 14 februari tot en met zondag 18 fe bruari in hotel De Lindeboom gehou den. Ongeveer 100 deelnemers - iets meer dan vorig jaar - nemen gedu rende vijf dagen deel aan 2 spel- soorten. De organiserende biljartvereniging „Door Vriendschap Ontstaan" (DOV) heeft voor de gele genheid zes klein-wedstrijd biljarts gehuurd, die in de grote zaal van De Lindeboom worden geplaatst. De toegang is gratis. Toeschouwers zijn van harte welkom. DOV organiseert het kampioenschap PAGINA 3 tijd goed en zijn vanuit de midden moot nu naar de tiende plaats van het klassement opgeklommen. Met 6661 punten wisten Jaap en Janny van Heerwaarden als derde te eindi gen. Zij handhaven zich hiermee hoog in het klassement op minder dan duizend punten van de leiders. Marie Timmerman en Annie Vermuë scoorden 6634 punten waarmee zij vierde werden en Bertus Witte en Wil Kamminga werden vijfde met 6599 punten. Totaalstand na 72 partijen: 1. R. Caspers-K. van Heerwaarden 116094; 2. W. Derksen-P. v. Heerwaarden 115985; 3. Fr. boer-Fr. Bos 115415; 4. Echtp. M Bakelaar 115265; 5. Echtp. J. van Heerwaarden 115147; 6. Echtp. B Ofrein 114586; 7. F. Halsema-E. Eelman 114157; 8. J. Wïersma-J. Vinke 113586; 9. C. Zijm-N. van der Veen 113586; 10 F Hopman-R. de Ruwe 113422. Derde periode na 14 partijen: 1. Fr. Boer-Fr. Bos 22971; 2. A. Vlas-R. Har- bers 22637; 3. W. Derksen-P van Heerwaar den 22604; 4. M. Boogaard-G. Winter 22509; 5. F. Hopman-R. de Ruwe 22451. voor het tweede achtereenvolgende jaar. Dit jaar spelen de dames voor het eerst samen met de heren. Aan de wedstrijden nemen ongeveer acht dames deel. Dankzij sponsoring in de vorm van adverteerders heeft de or ganisatie de financiële kant van de zaak ook dit jaar weer rond weten te breien. Hotel de Lindeboom heeft de zaal vijf dagen gratis ter beschikking gesteld. De wedstrijden beginnen woensdag- donderdag- en vrijdagmiddag om 14.00 uur. 's Avonds worden de kampioenschappen vanaf 19.30 uur hervat. Zaterdagmorgen wordt om 9.30 uur gestart en zondagmorgen om 10.00 uur. De organisatie is in handen van K. Hoogenboom, A. Hoo- genboom, W. Vendel, J. Moens, J. Mets en J. Kramer. De vele bewijzen van vriendschap tijdens zijn leven en uw medeleven na het zo plotseling overlijden van onze broer en zwager CORNELIS WITTE (KEES) waren ons een troost. Onze dank gaat in het bijzonder uit naar leiding en huisgenoten van de Texelse Reede. Familie Witte Den Burg, februari 1990 Voor uw blijken van deelneming na het plotselinge overlijden van onze lieve moeder en ommoe ALIDA JOHANNA ROEPER zeggen wij u hartelijk dank. Familie Eelman Texel, februari 1990 Voor uw belangstelling betoond bij het overlijden van onze tante ALIDA ELSJE MARTINA BAKKER - VAN SIJP zeggen wij u hartelijk dank. Familie Snoeij Familie Roeper Texel, februari 1990 De warme belangstelling en het medeleven betoond na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa ANDRIES POEL hebben ons diep getroffen. De bewijzen van deelneming, uw bloemen, schrijven en aanwezigheid tijdens de begrafenis hebben ons steun en troost gegeven, waarvoor wij u dankbaar zijn. A. Poel-v.d. Akker kinderen en kleinkinderen Den Burg, februari 1990 Meyertebos 9. Voor alle medeleven van u tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man LEENDERT DE WAARD betuig ik u mijn hartelijke dank. G. J. de Waard-Dalenberg Texel, februari 1990 Naalrand 27, 1797 AN Den Hoorn. Hartelijk dank voor alle kaarten en andere atten ties ontvangen tijdens mijn verblijf in het zie kenhuis en bij mijn thuiskomst. Lieuwe Schouwstra Graag wil ik iederéén be danken voor de bloe men, fruit, post, kado's, het bezoek in het zieken huis en bij mijn thuiskomst. Martha Keesom- van der Slikke De Kennemer Jubileumkollektie, speciaal voor die hoogtiidagea welke om zo n exklusleve uitnodiging vragen. een beeld van de biljartkampioenschappen van 1989. toen het evenement - met doorslaand succes - voor het eerst in De Lindeboom werd gehouden.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 3