KTF schittert in winteruitvoering iuitenspel-doelpunt loet Texel 1 de das om Arie Eelman Texels dartkampioen 1990 Grote nederlaag voor Texelse Boys (1-5) Weer verlies SVO in thuiswedstrijd Nieuwe voorzitters voor voetbalclubs Zaalvoetbalprogramma Darten: Big Sip blijft teleurstellen SDAG 13 FEBRUARI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 9 |en gretig Texel 1 had afgelopen fondag in de thuiswedstrijd tegen pirit meer verdiend dan het 1-1 ge- kespel. Vorige week in de uit- edstrijd tegen llpendam (1-0 winstl loonde Texel reeds aan dat men de linterstop goed was doorgekomen. Dok afgelopen zondag bleek dat trai er Vaars zijn team toch weer op |et goede spoor heeft gezet. Met goed verzorgd voetbal bestreed men ondagmiddag, onder slechte weers- [mstandigheden, de nummer vier in de ranglijst, Spirit. Het toch «eer talrijke publiek heeft weer eens unnen genieten van een gretig sxel dat door Spirit middels een uitenspel-doelpunt op 1-1 werd ge- ouden. Gezien de andere uitslagen de derde klasse A van de KNVB las men daar na afloop toch wel svreden mee, al moet gezegd wor- en dat de overwinning voor Texel eker niet onverdiend zou zijn eweest. axel startte, met dezelfde elf als te en llpendam tegen de sterke wind i, en men probeerde llpendam zo ier mogelijk van het Texelse doel te ouden. Dit lukte prima en men wist ich gedurende de eerste helft zelfs vat kansen te creëren die echter niet «erden benut. Positief was in die fa- e in ieder geval het vertoonde spel. 'oor de winterstop leek de fut uit et team te zijn en zakte Texel uitein- Saterdag werd voor de zevende keer n successie het Open Texels Dart kampioenschap gehouden in Café De Kuip. Meervoudig kampioen Dave Platts was wegens vakantie verhin derd om zijn titel te verdedigen. Het aantal deelnemers bedroeg 35, op zeven darters uit Almere na alle maal Texelaars. Het aantal meespe lende vrouwen was enigzins teleurstellend: slechts vijf. Er werd jespeeld op zes borden. De spelsoort was wederom 301, „Best of Three", n de voorrondes bleven Klaas Fris en Chris Glerum (Almere) ongeslagen, waardoor zij als favorieten bestem peld werden in de finalepoules. Fris faalde echter in de finalepoule. In de resterende kruisfinales won Glerum van Klaas Kikkert. Arie Eelman, die steeds beter begon te gooien, ver sloeg Nico Bakker. Beide uitslagen waren 2-1. In de finale won Eelman met 2-1 van Glerum, waardoor de beker op Texel bleef. Kikkert werd derde ten koste van Bakker. Bij de prijsuitreiking werd nog een eervolle vermelding toegekend aan Cor Elsen- doorn met een hoogste finish van 107 punten. delijk weg naar de op één na on derste plaats op de ranglijst. Zonder enig zelfvertrouwen werd verder gespeeld en vooral het vele praten van de diverse spelers was een erge- nis. Niets was daar zondagmiddag meer van terug te zien. Texel speelde zoals het ook in het begin van de competitie speelde, brutaal, met zelf vertrouwen en een stuk inzet. Al met al kreeg Spirit de laatste twintig mi nuten toch wel een aantal doelrijpe kansen maar een uitstekend keepen de Bart Heerschap behoedde Texel voor een achterstand door diverse malen goed in te grijpen. Zo ook vlak voor de pauze toen hij een kopbal van één van de Spirit-spitsen om mi raculeuze wijze uit zijn doel hield. Pech voor Texel Na de pauze een nog aanvallender Texel. Met de sterke wind en de re gen in de rug zette men Spirit onder druk. Vooral de buitenspelers Paul van Exel en Erwin Koning lieten zien weer op weg te zijn naar hun oude niveau. Vooral Van Exel was een plaag voor de Spirit-verdedigers. Op het middenveld verzette Joost Brou wer bergen werk en achterin corri geerde een uitblinkende Simon Brand waar nodig. Texel creërde zich een groot aantal kansen maar wist deze niet te benutten. Een schitterend ge nomen vrije trap van Klaas Dirk Koorn leek in de kruising te verdwij nen maar de Spirit-keeper wist de bal via de lat uit zijn doel te houden. Uit eindelijk had Texel toch de hulp van de Spirit-verdediger Gerrit Louter no dig om op een verdiende 1-0 voor sprong te komen. Louter speelde iets te zacht terug op zijn keeper en Piet Monster was er bij om dit af te straf fen en Texel op een 1-0 voorsprong te zetten. Texel vergat vervolgens de zaak af te maken, al moet gezegd worden dat het team ook geen geluk had. Koning raakte de lat, en nog een schot van Koning werd door een verdediger uit het lege doel gehaald. Diverse hoekschoppen brachten niet de gewenste 2-0 voorsprong. Zo als zo vaak viel een kwartier voor tijd een doelpunt aan de andere zijde. Rien Brouwer, ingevallen voor de ge blesseerde Wim van Veen, maakte op de rand van het strafschopgebied een overtreding. De toegekende vrije trap werd door Simon Brand wegge werkt, maar belandde op het hoofd van een Spirit-speler. De bal kwam hierna voor de voeten van twee bui tenspel staande Spirit-aanvallers die Bart Heerschap kansloos lieten, 1-1. Ondanks de terechte protesten van Texelzijde kende de overigens goed leidende scheidsrechter J. v.d. Meer het doelpunt toch toe. Texel zat niet bij de pakken neer en probeerde als nog de volle winst te pakken. Dit luk te niet, al was Simon Brand er een Jan Edward Witte uit Den Burg in opperste concentratie tijdens de Darts-kampioenschappen in de Kuip keer dicht bij. Maar ook de Spirit doelman toonde aan dat hij er niet voor niets stond en behoedde Spirit in de slotfase voor een nederlaag. Vlak voor tijd ging de net ingevallen Rien Brouwer door zijn knie en hij werd vervangen door Jan Hein Stu- dulski. Dit bracht echter geen veran dering meer in de stand. De stand: S.V.W. 14-22; L.S.V.V. 13-20; De Valken 13-18; Spirit 13-15; Meervogels 12-13; llpendam 14-12; Texel 13-11; E.V.C. 13-11; A.Victrix 14-11; Schagen 14-10; H.S.V. 12-8; M.F.C. 13-7. Zwaar programma De komende drie weken kan Texel behoorlijk aan de bak. Zondag speelt men uit tegen nummer laatst M.F.C., dat overigens na de winterstop twee overwinningen pakte! Hierna (kan de Texelse voetballiefhebber vast in zijn agenda noteren) speelt Texel op zon dag 25 februari thuis tegen koploper S.V.W. en de week daarop op zondag 4 maart opnieuw thuis tegen num mer twee op de ranglijst L.S.V.V. Het spreekt voor zich dat Texel dan de basis kan leggen voor een eindklas sering in de middenmoot van de der de klasse A. Men zal uit deze wedstrijden in ieder geval vier punten dienen te halen, waarbij men er eigenlijk van uit moet gaan dat winst op M.F.C. noodzakelijk is. Het beloven dus spannende weken voor Texel en de supporters te worden. Maar één ding is duidelijk: voortgaan op de weg van de afgelopen twee weken, betekent zeker dat Texel nog de nodi ge punten zal gaan pakken. Ondanks een voortvarende start van de thuisploeg, die door veel inzet al gauw met 1-0 voorkwam, won kop loper Beemster alsnog met duidelijke cijfers (1-5) van Texelse Boys. Texelse Boys kwam na tien minuten door Frank de Grave op voorsprong. Hij kopte de bal in na een hoge voor zet die via het hoofd van Alfred Bak ker verlengd werd naar de vrijstaande De Grave. Lang werd deze voor sprong niet vastgehouden. Beemster strafte binnen vijf minuten twee fou ten in de achterhoede van Texelse Boys af. Na rust kon Beemster, nu met de wind in de rug, deze voor sprong verder uitbreiden. Dat wat Texelse Boys niet was gelukt namelijk met lange afstandsschoten het doel te treffen, lukte Beemster wel. Opval lend bij deze tegengoals was het voorafgaan van een gevaarlijke actie aan Boys-zijde. Mee opgekomen mid denvelders lieten zich niet genoeg te rugzakken na een onderschepping van de Beemster-verdediging of red ding van de doelman. Beemster kon telkens razendsnel counteren waarte gen de verdedigers van Texelse Boys niet opgewassen bleken. Nog bij een 1-3 stand had Ronald van de Wete ring de kans om de spanning terug te brengen maar zijn inzet, vlak voor doel, werd gestopt. Veel meer kon Texelse Boys in aanvallend opzicht niet uitrichten in de tweede helft. Aan de „negatieve" thuisreeks van SV Oosterend is ook afgelopen zon dag nog geen eind gekomen. Terwijl SV Oosterend het normaal gespro ken moet heben van een agressieve speelstijl, mist de ploeg in de thuis wedstrijden het zelfvertrouwen en het geluk om het de tegenstanders écht moeilijk te maken. Ook Knollen dam, dat zelf niet eens zulk goed voetbal speelde, kon hiervan profite ren en wist met een toch wel geflat teerde 0-5 uitslag van de Oosterenders te winnen. Al na vijf minuten stond SVO met 0-2 achter. Eerst schoot Bennie Vis ser, na een misverstand met keeper Marco Drijver, de bal in het eigen doel. Vlak daarna was het voor de Knollendam-spits, na een verkeerde pass van een SVO-verdediger, een koud kunstje om 0-2 te laten aante kenen. SVO speelde hierna al een verloren wedstrijd en de overtuiging ontbrak om nog wat terug te doen. Alleen Johan van 't Hoeft, één van de weinige SVO-spelers die in z'n normale doen leek, was tweemaal gevaarlijk, maar pech en een goed spelende Knolendam-keeper stonden een SVO-doelpunt in de weg. Knol lendam deed het beter; vlak voor rust verdween een van richting ver anderd schot zomaar in het SVO- doel, 0-3. Na rust leek het er even op dat SVO nog terug kon komen. Gesteund door de harde wind zette SVO Knollendam vast op de eigen helft, en kwamen er enkele kansjes. Alle hoop werd ech ter de grond ingeboord toen Knollen dam nog tweemaal wist te scoren na weer misverstanden in de SVO- verdediging. Wederom dus een thuis nederlaag voor SVO, dat dit seizoen alleen op de vaste wal tot aanspre kende resultaten is weten te komen. Aanstaande zondag, als GSV op be zoek komt, heeft SV Oosterend de kans om zich te revancheren en de eerste overwinning op het eigen veld te bewerkstelligen. Aan het eind van de avond konden de ..vijfjes" gelukkig toch nog worden omgehangen. Er moesten stoelen bijzaterdag avond in de Burgemeester De Ko ninghal, zo druk was het bij de winteruitvoering van het Koninklijk Texels Fanfarekorps. Daar was dan ook alle reden voor. Niet alleen bood KTF de toehoorders een wervelend programma aan, maar er waren ook maar liefst 15 jubilarissen te huldi gen. Het programma werd na acht klokslagen geopend met de altijd weer geslaagde Manoeuvre Mars, die de oudere toeschouwers zeker deed denken aan wijlen Roel Balten en zijn vee/beluisterde radioprogram ma ,,Op de plaats rust". Na de openingsrede door W. van Sambeek, voorzitter van KTF, kwa men majoretten, drumband en orkest afwisselend in aktie. Verrassend wa ren de "Melodies de la France" en het nummer "Ice Cream, you scream", waarbij menigeen in de zaal maar met moeite de beentjes stil kon houden. In het laatstgenoemde num mer traden de majoretten aan als baanvegers en voerden met hun be zems fraaie figuren uit. Opvallend was de konstant goede kwaliteit, die het orkest liet horen. Een ieder die het nog niet wist, kon zichzelf deze avond overtuigen, dat de eerste prijs die KTF eind vorig jaar in de wacht wist te slepen op het Concours in Zaandam, volkomen ver diend was. Een extra pluim voor diri gent Pieter Heertjes. De drumband excelleerde zoals je een drumband graag ziet: strict in tempo en onberispelijk in het uniform. Teleurstelling Na de pauze was eindelijk het mo ment van de huldiging aangebroken en verschenen alle jubilarissen op het podium. De officiële bondsprijzen werden uitgereikt door mevrouw Ko ning, bestuurslid van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekvereni gingen, die in haar toespraak niet al leen wees op de kwaliteiten van het bijna-honderdjarige KTF, maar ook het bestuur prees voor de geste om leden die vijf jaar lang hun steentje aan de fanfare bijdragen met een "KTF-vijfje" te eren. En toen.... bleek dat het bestuur van KTF de vijfjes thuis had laten liggen! De teleurstelling was van de meest jeugdige gezichten af te scheppen. Ook in de zaal was de sfeer eruit. De verontschuldigingen van het bestuur en de toezegging dat men a.s. maan dag de vijfjes zou uitreiken konden niet voorkomen dat het voor een aantal mensen toen niet meer hoefde. Hoogtepunt Mevrouw Koning reikte vervolgens het ANUM-zilveren insigne uit aan Esther Witte en Gemma Barhorst, voor 12 jaar en aan Douwe de Boer voor 25 jaar trouwe dienst. Cees Witte, Tammo Lenting en Wim van Heerwaarde ontvingen het ANUM-verguld zilveren insigne voor 40 jaar onafgebroken lidmaatschap, waarbij hun vele verdiensten voor KTF niet onvermeld mogen blijven. Bloemen en een spontaan "Lang zul len ze leven" vielen de gedecoreer den ten deel. Het programma werd voortgezet, met als absoluut muzikaal hoog tepunt het nummer "Instant Concert", een samenraapsel van volgens de dirigent wel 33 verschillende melodieën, inge nieus tot een welluidend geheel sa mengesmeed. Gelukkig was iemand op het lumi neuze idee gekomen om de KTF- vijfjes alsnog te gaan halen, zodat aan het eind van de avond Robin van Sambeek, Remko Veeger, Robbert van der Weide, Ingmar Veeger, Ri chard Bousma, Nadine Kuiper, Natas- ja Koopman, Wendy Moor en Diana Bakker hun welverdiende vijfje op gespeld konden krijgen en alles toch nog op zijn pootjes terecht kwam. HvD. Het orkest kan even uitblazen, terwijl enkele majoretten. begeleid door de drumband, een optre den verzorgen. SV Oosterend en SV De Koog heb ben beiden sinds afgelopen week een nieuwe voorzitter. Bij SVO werd Albert Hoven in die functie benoemd en in De Koog leidt Gerrie Grootjen voortaan de bestuursvergaderingen. Tijdens een druk bezochte extra le denvergadering, zaterdagavond in de SVO-kantine, werd het gehele dage lijks bestuur vernieuwd. Hoven is de opvolger van Klaas van der Berg, die ad interim voorzitter was. Ook secre taris Jos de Wolf verdween uit het bestuur. Rob Vonk, die al eerder in het bestuur was gekozen, neemt diens positie over. Rob Haak werd gekozen als de nieuwe penning meester. Tot het einde van het sei zoen wordt hij ingewerkt door de zittende penningmeester Frits An drog. Met de benoeming van een vol ledig nieuw bestuur hoopt men bij SV Oosterend te hebben afgerekend met de vele geruchten die de laatste tijd over de club de ronde deden. Het nieuwe bestuur heeft geen plannen voor nieuwbouw van de kantine op korte termijn, zoals wel werd be weerd. De Koog Bij SV De Koog maakte Gerrie Groot- jen sinds november deel uit van het bestuur. Grootjen had zich kandidaat gesteld voor de functie van voorzit ter, een plaats die vakant was na het afhaken van de vorige voorzitter Klaas van Tatenhove in juni verleden jaar. Vorige week werd tijdens een bestuursvergadering besloten om Grootjen aan te wijzen als de nieuwe „sterke man". Verder vonden geen wijzigingen plaats. Maandag 12 februari: 17.00 u. De Koog 2-Texel 6 (j) 17.30 u. Oosterend 2-Oosterend 1 Ij) 18.15 u. Casino 3-De Krim (j) Zaaldienst: Texel Woensdag 14 februari: 16.45 u. Texel 7-Texel 8 (j) 17.15 u. Casino 4-De Koog (j) 17.55 u. Texel 4-Texel 2 (j) 18.35 u. De Koog-Casino 1 (d) 19.25 u. Gamma-De Krim 1 (d) 20.15 u. De Koog 3-Gamma 4 21.10 u. Casino 5-De Muy 22.05 u. Attent-Jelleboog 3 Zaaldienst: De Koog Donderdag 15 februari: 17.15 u. Texel-Texel BV (j) 17.55 u. Jelleboog 4-ZDH 3 18.45 u. Rab 2-Klif 6 19.35 u. Texel 2-Mantje 3 20.25 u Jelleboog 2-Albert Heyn 21.15 u. Oosterend 3-Texel 6 22.05 u. Casino 6-Oosterend 2 Zaaldienst: Jelleboog Vrijdag 16 februari: 17.00 u. Casino 2-Casino 1 (j) 17.45 u. Casino 4-Klif 2 18.35 u. Texel 3-Texel BV 4 19.25 u. Nioz-De Krim 2 20.15 u. Gamma 2-Casino 1 21.05 u. De Krim-Jelleboog 21.55 u. Casino 2-Mantje 22.45 u. Texel BV-Gamma 3 Zaaldienst: Klif Maandag 19 februari: 17.00 u. Texel 6-Texel 5 (j) 17.30 u. Texel 2-Casino 3 Ij) 18.15 u. De Koog-De Krim (j) Zaaldienst: Casino Uitslagen: Rab-De Krim 4-6; Klif-De Koog 3-3; Texel BV 2-Jelleboog 1-3, ZDH-Mantje 1-3, Casino 3-De Klif 3 4-1; De Koog 2-Texel BV 3 7-3; Texel-Mantje 2 4-3; Klif 2-Casino 4 4-0; De Krim 2-Nioz 3-2; Klif 4-Texel 3 10-0; Jelle boog 3-Texel 2 0-7; De Muy-Attent 2-1; De Koog 3-Casino 5 5-1; Texel 4-Casino 6 2-11; Jelleboog 4-Oosterend 3 1-2; Casino-De Krim 5-2; Texel-Casino 2 3-1, Gamma-Casino 5-2; Texel 2-Casmo 4 3-2; Oosterend-De Koog 5-1; Texel 3-Texel 4 1-7; Texel 5-Texel 8 4-4; Casino 5-Texel 7 1-3- Het dartteam The Big Sip kreeg vrij dag voor de vierde achtereenvolgen de maal een nederlaag te verwerken. Deze keer was het team van De Zwaan te sterk voor hen. Deze week deed Arie Eelman niet mee. De lei dersrol werd automatisch door Rick Nicols overgenomen. Het was een sportieve strijd die uiteindelijk met 5-3 door De Zwaan werd gewonnen. Pilaar 2 ontving het team van de Dik ke Mik all sorts. De laatste drie we ken had De Pilaar 2 overtuigd door ruime overwinningen te behalen. Ook deze week waren ze met te stuiten. Dikke Mik all sorts werd met 6-2 ver slagen. D.M.A.S. is nu uitgespeeld voor de competitie, en heeft die af gesloten met 9 punten uit veertien wedstrijden, 't Cafeetje moest tegen het team van De Pilaar 1 spelen. Pi laar is samen met De Zwaan in strijd voor de eerste plaats en wilde koste wat kost winnen. De wedstrijd werd uiteindelijk eenvoudig gewonnen door De Pilaar. De uitslag was 6-2. Vrijdag is de laatste competitieronde. De Zwaan staat een punt op De Pilaar voor. Voor de derde plaats strijden nog drie teams, te weten Pilaar 2, the Big Sip en 't Cafeetje, 't Cafeetje speelt thuis tegen The Big Sip, De Kuip ontvangt De Zwaan en in De Pi laar wordt de broederstrijd tussen De Pilaar 1 en 2 gehouden.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 9