r Vader en zoon Pool na half jaar zeilkampioen Ponyrijdster Chloë Weel beste van IMoordholland Koppel Boer/Bos doet goede zaken Blessureperikelen Tevoko dames lilandcompetitie basketball tart wandelseizoen De Krim en Mantje scoren er op los Spanning in top van bowlingcompetitie V; issers gaven aan Lia Voetbaluitslagen Geslaagd Darttoernooi De Zwaan Uitslagen pupillenvoetbal Rijverbod SDAG 27 FEBRUARI 1990 I 11 TEXELSE COURANT PAGINA 7 In de competitie van klaverjasclub „Den Burg" blijft het bovenin het klassement zeer spannend. Na de partijen van de afgelopen week staan de bovenste drie koppels op minder dan tweehonderd punten van elkaar. Winnaars van de avond werden Frans Boer en Frans Bos die 7091 punten wisten te scoren. Zj stegen hiermee naar de tweede plaats in het klasse ment, ten koste van Peter van Heer waarden en Wil Derksen. Dit laatste koppel behaalde met 6934 punten de tweede score van de avond, maar moest toch een plaats in het klasse ment inleveren. De verschillen zijn echter uiterst klein. Met 6861 punten werden Fenny Hopman en Ruth de Ruwe derde. Zij boeken al weken lang prima resultaten en zijn nu op geklommen naar de zevende plaats in het totaalklassement, terwijl zij in de derde periode op de tweede plaats zijn beland. Geb Douma en Leida Bessels scoorden 6740 punten waar mee zij vierde werden. Na ook de vo rige keer goed gescoord te hebben, weten zij zich aardig van de onderste plaats van het klassement omhoog te werken. De leiders van het klasse ment, Rob Caspers en Karei van Heerwaarden, verdedigen hun positie uitstekend door met 6729 punten deze keer als vijfde te eindigen. Totaalklassement na 80 partijen: 1. R Caspers-K. van Heerwaarden 129114, 2 Fr. Boer-Fr. Bos 12983, 3 W Derksen-P. van Heerwaarden 128946; 4. Echtp. M. Bakelaar 127674; 5. Echtp. J. van Heerwaarden 127372; 6. F. Halsema-E. Eelman 127039; F. Hopman-R de Ruwe 126790; 8. Echp. B. Of- rem 126715; 9 C. Zijm-N. van der Veen 126321 en 10. Echtp. F. Veeger 125587 3e periode na 22 partijen: 1. Fr. Boer-Fr. Bos 36539; 2. F. Hopman-R. de Ruwe 35799; 3. Echtp. J. Spaans 35588; 4. W. Derksen-P. van Heerwaarden 35565 en 5. H. Bakker-C. Vinke 35252. De Tevoko damesteams worden ge teisterd door een blessuregolf, waar door zowel Tevoko 1 als 2 met een aantal invalsters in het veld kwam. Hierdoor moesten verschillende speelsters twee wedstrijden spelen, wat uiteraard het spel niet ten goe de kwam. Had Tevoko 1 kortgeleden nog gewonnen van medekoploper HCSC 1, nu moest het genoegen ne men met een 1-3 nederlaag tegen het veel lager geplaatste HCSC 2. Het tweede damesteam van Tevoko speelde met een aantal vermoeide speelsters tegen koploper Los '82 1, en kon dan ook een afgetekende 0-3 nederlaag niet voorkomen. Dames 3, met allemaal „verse" speelsters was dan ook het enige damesteam dat 3 punten pakte, 3-1 tegen Grumma- Seahawks 2. Tevoko heren 2 won na een moeiza me tweede set (13-15) toch nog ge makkelijk tegen Juvoc 3. Het eerste damesteam van Smash '68 won regelmatig met 3-0 van de dames van Juvoc 3 en kon zo de po sitie in de sub-top vasthouden. Smash'68 2 kon dit voorbeeld niet volgen en verloor ruim van het vierde team van Juvoc, 0-3. Tevoko meisjes B kon WSOV in de eerste set nog re delijk bijhouden, 14-16, daarna was het over en werd met 0-3 verloren. Meisjes C deed het beter en deelde de punten met Noordkop, eindstand 2-2. Uitslagen: Tevoko 1-WSOV 1 (m-b) 0-3; Tevo ko 1-Noordkop 1 (m-c) 2-2, Smash '68 1-Juvoc 3 (d) 3-0; Tevoko 3-Seahawks 3 (dl 3-1; Tevoko 1-HCSC 2 (d) 1-3; Smash '68 2-Juvoc 4 (d) 0-3; Tevoko 2-Juvoc 3 (h) 3-1 en Tevoko 2-Los '82 1 (d) 0-3 :J moeten nog zes wedstrijden wor- |n gespeeld in de eilandcompetitie isketball. De plaatsen voor de pay- de bovenste vier, zijn in feite al rdeeld. Als Sportshop Texel zou rliezen en Datamarkt zou winnen jdden beide teams evenveel winst- nten gehad. Alleen heeft Data- irkt een betere score zodat deze ims onderling van plaats zouden |sselen. had dan echter iets vreemds moe- gebeuren want Sportshop Texel jest spelen tegen het in de on- jrste regionen staande Damesmode jerbeek. Sportshop Texel raakte igal in de war van het vrouwelijk sweld" van Moerbeek en kwam icht opgang. Maar toen de trein Inmaal op toeren was, was er geen uden meer aan en won Sportshop :el met overmacht. Ispertina opende de avond tegen I Balcken. De 12 Balcken heeft nog I en enkel winstpunt, dus die had- I n wat goed te maken. Ze roken I nsen tegen Vespertina. Er werd ^aar gestreden en na de eerste Ift stond de 12 Balcken met 14-6 I or. Vespertina kwam goed terug en rdedigde scherp. Daar kwamen wel it overtredingen bij te pas maar de J om de wedstrijd naar zich toe te ikken was te kort en zo haalde de Balcken de eerste winst binnen. II spannendste en meest beladen I idstrijd ging tussen Tasiel en Dikke k, resp. de nummers 2 en 3. Tasiel fcrtte snel en stond al vlug op grote orsprong. Er werd gespeeld op het herpst van de snede, getuige het ntal persoonlijke fouten; 25 in to- In de tweede helft kwam Dikke ik, aangemoedigd door de altijd inwezige coach Hans van der ■est, goed terug. Op 2 punten na rden ze Tasiel maar laatstgenoem- had de langste adem en kon z'n reede plaats nog veiliger stellen. De atste en meest evenwichtige wed- rijd van deze competitie werd ispeeld door STGollards tegen Da- tamarkt. Datamarkt, dat de laatste tijd een beetje in een crisis zit, had de pretentie om te laten zien wat ze werkelijk kunnen. Maar S1-Gollards dat wel bijzonder goed bezig is met relatief jonge spelers, bood Data markt tegenstand van formaat. Tot de laatste seconden kon Datamarkt niet overtuigen en zat er bij Sl-Gollards ook niet meer in de kast. Zodoende werden de punten verdeeld. Uitslagen vrijdag 23 februari 1990: Vespertina-12 Balcken 17-23; Dikke Mik-Tasiel 20-34, Sportshop Texel-Damesmode Moer beek 42-10 en Sl-Gollards-Datamarkt 22-22; Vrijdag 2 maart is er géén eiland competitie i.v.m. de voorjaarsvakan tie. Het programma voor 9 maart is als volgt: 20.30 u. Datamarkt-Tasiel Paracentrum 21.00 u. Dikke Mik-Paracentrum Tasiel 21.30 u. Gollards-12 Balck. Dikke Mik In de hoofdklasse van het Texelse zaalvoetbal kwamen de koplopers niet in actie. Wel rukte Gamma 2 op naar een derde plaats door met 4-2 te winnen van Casino 2. In de on derste regionen versloeg ZDH het eerste team van De Koog met 3-2. Klif behaalde ten koste van Rab weer eens één wedstrijd maar wel een spectaculaire. De Krim 2 verloor na met 6-3 te hebben gestaan met 7-6 van Mantje 2. De Muy zorgde in de tweede klasse voor een stunt door tegen koploper Gamma 4 met 2-2 gelijk te spelen. Beide concurrenten van Gamma 4, Texel BV 4 en Attent profiteerden uitstekend van de misstap van Gamma 4, door hun wedstrijden tegen respectievelijk Klif 4 en Mantje 3 met 4-2 en 5-4 te winnen. In de derde klasse blijft Oosterend 2 het goed doen, deze keer versloeg het team Casino 6 met 5-0. De naaste concurrenten Gamma 5 en Klif 5 wonnen ook, zodat alle drie teams nog volop in de race zijn voor het kampioenschap, in de hoogste klasse van de junioren lijkt de balans definitief in het voordeel van Gamma 1 door te slaan. Door een treffer van Richard Houterman won Gamma 1 met 1-0 van Gamma 2. Onderaan in deze klasse kan ook een Texelse re cord sneuvelen. In de komende week kan de keeper van de Texelse junio ren voor de 200e keer de gang naar het net maken om de bal uit het doel te halen. Tot nu toe is hij 188 keer gepasseerd. In de 2e klasse van de junioren, behaalde De Krim door een 5-1 overwinning tegen De Koog de derde periodetitel binnen, wat recht geeft op deelname van de bekerfina les. De komende week staat in het teken van de achtste finales voor de Texelse beker. Alle wedstrijden (op één na) worden op de vrijdag afge werkt. De belangrijkste wedstrijden zijn: 21.05 u. Texel BV 2-Attent en hierna de wedstrijd tussen 2 van de sterkste reserveteams van Texel, Gamma 2 tegen Casino 2. nale visserij worden gebruikt. Het re sultaat was ernaar, zij heeft precies begrepen wat de bedoeling was. Dat de deelnemers dit hebben gewaar deerd, blijkt wel uit de spontane col lecte die aan het eind van de cursus werd gehouden." Het initiatief tot de cursus werd genomen omdat de communicatie op de Noordzee in het Engels gaat. Niet alleen stuurlui maar ook de andere opvarenden die om de beurt wacht lopen, komen er mee in aanraking. Ook bij controles op zee is het handig als men zich in het Engels kan redden. Lia Duinker verzorgde 75 lessen van twee uur, 's zaterdags in de School met de Bijbel in Ooster end. Ongeveer 80 procent van de cursisten bleef de lessen volgen. Als het aan hen ligt, komt er een ver volg. De foto werd zaterdagmiddag gemaakt door Sam van der Slikke. In de woensdag/donderdag league bowlen is ook dit jaar de strijd weer losgebarsten. Met name Hotel de Wael en Verseput Verzekeringen ge ven elkaar geen duimbreed toe. Al liet Verseput Verzekeringen deze keer een steekje vallen tegen IBS (met Dennis beumkes 201 game) wist IBS 3 punten te halen. Tabakss hop v.d. Vis Den Burg had in Bram de Ridder een grote man. Games van 196 en 208 brachten hem naar een serie van 739 en een 4-1 over winning op Strandplevier. Ron Vink zette voor Kiosk pad Op- duin een 185 game neer en de maandag nog uitblinkende Jos Schaafsma (een 236 game) kon nu zijn draai niet vinden. Texel BV kon maar één puntje halen. Tiffany Pub maakte deze week de klapper van de week; 5-0 op de Lampereije. Met na me Ton Witte 203, 221 en Piet Kok (een serie van 768) waren uitermate in vorm. Jan Plaatsman gooide voor Tatenhove een paar mooie games. De Jutter ging tegen de verwachting in met 0-5 ten onder. La Casserole be gint ook weer te draaien, 5-0 op F.H. Deurdouwers was het resultaat. Tiny Plaatsman (187) voor de Sommeltjes was medeverantwoordelijk voor de 3-2 op Tabakspec. Ill met een 158 game voor Trijn. Erna van der Star was met een 174 game voor Ta bakspec. II op de juiste weg. Stand; 3-2 voor op de Spare Timers. ndag start het wandelseizoen van let Gouden Boltje" met de propa- ndatocht in de omgeving van Den lorn. De start is tussen 13.00 en ,oo uur vanuit café „Happy Days" de Herenstraat. I kan worden gekozen uit de afstan- 5, 10 en 15 kilometer. Het start - ;aal is geopend vanaf 12.30 uur en it om 18.00 uur. Inschrijfgeld voor len vanaf 15 jaar f3,—; leden tot met 15 jaar betalen f 2,25, niet- len betalen f 3,25 en 74,—. volgende tocht is de Jubileum- ht op 16 april over de afstanden 5, 10, 25 en 40 kilometer. Voor terugblik van 30 jaar „Het Gou- jjn Boltje" vraagt het bestuur in likleen foto's en krantenknipsels met wandelen op Texel te maken Ibben. Verdere inlichtingen over ndeltochten bij B.A. Roest tel: 220-14451, voor de jubileumtocht W. Schouten tel; 02220-14364 na [18.00 uur. Duinker kreeg tot haar verrassing een fiets cadeau. Verant- ordelijk voor deze geste waren leerlingen aan de cursus Engels zij de afgelopen maanden heeft even, een groep van ongeveer ig Texelse kottervissers. De lera- had op uitnodiging van de visse- ireniging DETV voor de vissers speciaal programma opgesteld, gesneden op de praktijk. Een cur- „maritiem Engels" bestond tot ver niet. ,,Maar nu wél", zegt Jan der Vis, secretaris van DETV. i heeft er enorm veel voorberei- g ingestoken. Zij moest weten Ike termen er zoal in de internatio- Dames trio-league Dirk en Eddy Pool mogen zich nu écht winnaar noemen van het open Nederlands kampioen- schap catamaranzeilen in de Dart 18-klasse. Texelaar Dirk Pool en zijn 10-jarige zoontje Eddy zijn met een vertraging van een half jaar Nederlands kampi oen in de Dart 18-klasse geworden. Een protest tegen de uitslag van de laatste catamaranrace, op 20 augus tus vorig jaar, werd pas onlangs on geldig verklaard. Afgelopen zaterdag werden de twee Texelse zeilers als nog gehuldigd tijdens de jaarverga dering van de Dart-klasse organisatie op de Kagerplassen. De wedstrijd waar het om gaat is het Open Nederlands kampioenschap Dart 18, dat van 18 tot 20 augustus te Hellevoetsluis werd verzeild. In de ze internationale catamaranklasse werd deelgenomen door 93 teams. De Dart 18 is een strikte eenheids klasse, d.w.z. dat iedereen met pre cies hetzelfde materiaal vaart. De weersomstandigheden waren tamelijk wisselvallig, windkracht 0 tot 3 en vele winddraaiingen. Vele deelnemers hadden het hierdoor moeilijk om een goede klassering te behalen. Na ze ven races stond het Texelse team bo venaan en was derhalve winnaar van het Nederlands kampioenschap. Ech- ter zondagmiddag na de laatste race Zaterdag 24 februari: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel B2-Schagen B2 Helder B2-0osterend B1 ZDH B1-HCSC B2 Tex.Boys BTW.meer B2 N.Niedorp CTTex.Boys C1 ZAP C2-Oosterend C1 W.meer C2-Texel C2 Zondag 25 februari: KNVB: Texel-LSVV werd alsnog een protest ingediend tegen hen wegens verwisseling van een fokzeil tijdens race nummer 4. De protestcommissie besloot dat er niet legaal was gezeild, hetgeen een voorlopige diskwalificatie opleverde. Dirk en Eddy Pool zakten hierdoor naar een officieuze vierde plaats. Pool tekende „hoger beroep" aan bij het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond. In de reglementen had hij namelijk nergens kunnen ontdekken dat er geen zeiien mogen worden verwisseld. Het KNWV stelde Pool in het gelijk, zodat de diskwalificatie ongedaan werd gemaakt. De officiële uitslag liet een half jaar op zich wachten. Voor Dirk Pool is dit niet het eerste succes in deze klasse. In 1988 toon de hij zich de beste samen met zijn echtgenote José, tijdens de open Ne derlandse kampioenschappen die toen bij De Cocksdorp werden ge houden. Aanstaande seizoen wil Pool deelnemen aan het Europees kam pioenschap Prindle 16 (in de week voor het Rondje Texel) en de Europe se kampioenschappen Dart 18 in Marseille. Oud-eilandgenoot Jan Rienstra (te genwoordig woonachtig in Rotter dam) mag voortaan de titel „doctorandus" voeren. Hij voltooide met goed gevolg de studie sociale geografie aan de Rijks Universiteit van Utrecht. Debby van der Slikke gooide voor C.C.M. de nodige punten bij elkaar 3/2-V2 op de Pins was het verdiende resultaat. Tabakspec. Dames had in Clara He melrijk een superbowlster. De trainin gen in het voor seizoen lijken hun vruchten of te werpen. Een schitte rende 220 game legde de basis voor de 3-1 op BTS Hordifood. Klavervier pakte 3 punten voor de T-Fords, me de door een 140 game van Tinie Groenhof. Jeugd-league De jeugd had deze week door de va kanties maar één wedstrijd. De Koo- geltjes Marcel Keyzer 138 en Arjan Hemelrijk 156 versloegen de Rollers, Erik Witte en Nelima Bakker. De dinsdagleague gaf weer wat vuur werk te zijn. Rinse Dijt 248 voor de Top Oldies en tegenstander 't Kooge rend Hans Labato 220. Het werd een nipte 3-2 voor de Top Oldies. BTS Hordifood gestoken in nieuwe shirts wist met 4-1 te winnen van Slagerij de Boer. De Koogel heeft de kopposi tie weer overgenomen. Jan Mantje was nu ook goed aan het bowlen. Uitslag: 4-1 op de Baanbrekers. Op 4 maart a.s. wordt het jaarlijkse Zwaantoernooi gehouden. Er wordt gestreden om de Zwaan-wisselbeker. Het speltype is 501 Best of Three. De start is om 13.30 uur. Dit toer nooi is tevens de afsluiting van de dartcompetitie. Na beëindiging van het toernooi worden tevens de prijzen van de competitie uitgereikt. Dit wil overigens niet zeggen dat mensen, die niet aan de competitie hebben deelgenomen, niet mee kunnen doen aan het Zwaantoernooi. Opgave is mogelijk t/m zaterdag 3 maart bij café De Zwaan, tel. 14888. KNVB afdeling Noord-Holland: CSV-Oosterend 2-0 BKC 4-Texel 3 2-1 HRC 6-Tex.Boys 2 4-0 SRC 5-Tex.Boys 3 2-3 Dames: Winkel 3-De Koog 4-0 Recreatie: Tex.Boys-Texel 6-0 Oosterend-ZDH 4-2 De Koog-Cocksdorp 1-1 Zaterdag 24 februari: De Koog F1-Oosterend F1 5-0 Tex.Boys F1-SVC F1 2-0 Texel F2-Tex.Boys F2 3-0 Oosterend F2-SVC F1 5-2 Texel F1-Oosterend F1 1-0 Texel E3-SVC E1 1-2 Texel E2-Tex.Boys E2 4-0 Texel E4-SVC El 3-2 Texel E3-Tex.Boys E2 2-1 Tex.Boys D2-Texel D2 1-0 ZDH D1-Tex.Boys D4 2-1 Texel D3-Tex.Boys D3 4-0 Oosterend E1-Tex.Boys E1 1-1 Texel E1-De Koog E1 1-1 Tex.Boys D4-Tex.Boys D3 2-4 Oosterend E1-Texel E1 3-1 Tex.Boys D1-Texel D1 2-0 Chloë Weel werd zaterdag Noordhol lans kampioen indoorspringen in Lis- se. Chloë reed twee maal een foutloos parcours in de klasse M met haar pony Zamba. Van de twaalf deelnemers behaalde zij de eerste plaats en mag nu naar de lan delijke finale in Ermelo op 17 maart. Op Texel werd zondag een in- doorspringwedstrijd gehouden in ma nege Akenburg. Er waren 26 deelnemers en 35 medewerksers om de dag te doen slagen. Parcoursbou- wer Gert Haan uit Zuidoostbeemster had een uitgebalanceerd parcours neergezet. In de klasse B waren de hindernissen zelf nog dikwijls een barrière. In de klasse L werden de verhoogde hindernissen weliswaar goed genomen maar was de tijd de grote tegenstander. Het parcours moet namelijk ook binnen een be paalde tijd worden gesprongen. Lieneke Roeper had met 72 punten de hoogste waardering voor de stijl. Zij doet dan ook samen met Annette Kossen en Daniëlle van Hove mee aan de halve finale van de rijstijl- springwedstrijd op 10 maart in Ermelo. Uitslagen: Klasse B, pony's, categorie B 1. Josien de Wolf met Spookte, 2x foutloos. Categorie CDE: 1 Lieneke Roeper met Arabei, 0 sp. stijl 72 2 wp; 2. Kirsten Zoetelief met julia, 0 sp, stijl 58, 2 wp; 3. Lilian Dijker met Lady, 0 sp, stijl 57, 2 wp en 4. Kirsten Zoete lief met llkayso. 7 sp, stijl 64. Paarden: niet federatie: 1 Irene Plaatsman met Djahilll, 1x foutloos. Federatie: 1 Marian van der Geest met Cickrant, 5% sp. Klasse L: pony's, categorie a: 1 Maartje Duin met Sophia, 1 sp, 1 wp, Categorie D en E: 1. Marjet Loning met Marina. 1 sp, 1 wp Paar den: 1. Corrien Duin met Barivaal, 1 sp, 1 wp. Klasse M: pony's: 1. Chloë Weel met Zamba, 0 sp, 2 wp. De politie heeft een 46-jarige inwo ner van Den Burg vrijdagnacht een rijverbod opgelegd. De bestuurder werd in eerste instantie gesignaleerd cp de Emmalaan, waar werd ge constateerd dat de man in een auto met een defect koplicht reed. Toen de politie de wagen achterna ging, gaf de bestuurder gas bij, waarna hij min of meer door Den Burg begon te „crossen". In de Wagenmakerstraat wist de poli tie de wagen te stoppen, waarna een blaasproef uitwees dat de man te diep in het glaasje had gekeken. Het ademanalyse-apparaat op het bureau wees uit dat de Texelaar 465 ugl/l in zijn bloed had. De man kreeg een rij verbod van vier uur opgelegd.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7