ederlands heren-volleybalteam _gt vloer aan met Tevoko bak voor spectaculaire clinic Texel 1 zorgt voor sensatie tegen koploper S.V.W. '27 Turnsters uitgeschakeld tijdens kampioenschappen Simon Brand absolute uitblinker Klaverjaskoplopers van plaats verdreven Uitslagen pupillenvoetbal Hamelink Het eerste herenteam van Tevoko, tussen de grootheden" van het Nederlands volleybalteam. Ron Zwerver en Edwin Benne instrueren de mini's. IlSDAG 6 MAART 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 9 ie rossen ze helemaal van de baan". Vol optimisme stond Ro- )d Visser, de nieuwe MST-trainer gisteravond in een afgeladen arthal, voor de aanvang van een wedstrijdje tussen het eerste im van Tevoko en drie sterspeler uit het Nederlands volleybal- ,m. ,,Dat is een geintje hoor. Het is leuk als we zelf wat kun- laten zien, maar tegen hen kunnen we niet op". Hij kreeg ijk, maar Tevoko gaf zich niet zomaar gewonnen. Met enkele Ie acties lieten de Texelaars zien heus wat te presteren in volleybalveld. Men wist zich gesteund door 600 laaiend en- Dusiaste toeschouwers, die met volle teugen genoten van de eiende clinic. ructie van hoog niveau: nummer twee Paul De clinic was een buitenkansje voor ixel. Per jaar komen er zo'n 150 a '0 aanvragen binnen. Het Neder- ids team heeft een druk bezette lenda, maar door contacten van surantiekantoor Bremer uit sterend met hoofdsponsor van het herenteam (Nationale Nederlan- in), kon dit evenement nog even issen een aantal belangrijke dstrijden door worden geregeld, n geheel verzorgde volleybalde- nstratie is niet gratis: de clinic st f12.000,-. Dit geld werd opge- acht door enkele welwillende nsors en de opbrengst van de gangskaarten. verend gejuich ging op toen spea- Piet Steenaard van het Neder- ds heren-volleybalteam de twaalf omlange spelers introduceerde. Ein- fëlijk zagen Texelse volleybalfans hun elden" in levende lijve. Ze waren er emaal: Martin Teffer (2.01 meter l|ng), Paul Hamelink (1.91 m.), Henk- n Held (2.00 m.), Ron Boudrie 01 m.), Ronald Zoodsma (2.00 Ron Zwerver (2.00 m.), Avital linger (1.75 m.), Edwin Benne 08 m.), Teun Buys (2.02 m.), Peter angé (2.05), Martin van der Horst M-12 m.) en Rob Grabert (1.98 m.). Na het voorstellen, ook van de Tevo- spelers van Heren 1, begon men et een warming up voor beide ams. Alle trainingsonderdelen, zoals 11 serveren, het spelverdelen, de smash en verdeling binnen het veld werden aanschouwelijk gemaakt. ||ainer/coach Harry Brokking, die de ze zware taak van Arie Selinger over al gaf uitleg aan het publiek, ivoko-spelverdelers Frank Joosten, _Jndré van der Vliet en Jitze Beinte- a werden uitgenodigd dezelfde oe- ningen mee te draaien die elverdelers Blangé en Selinger te met mini Klaas Troost. verwerken hadden gekregen, tot ver maak van het publiek. „Natuurlijk is er geen vergelijking mogelijk", ver klaart MST-trainer Roland Visser. „Die jongens trainen twintig uur per week en wij maar één uur". Zeer spectaculair waren de verschil lende aanvalscombinaties die door het Nederlandse team werden gede monstreerd. Het publiek ging hele maal uit z'n bol bij de aanval met vijf spelers tegelijk. Het moet voor een tegenstander een ontmoedigend ge zicht zijn om vijf boomlange, meters hoog springende smashkanonnen als één man omhoog te zien komen aan het net en niet te weten wie van hen nu uiteindelijk die bal naar de grond zal knallen. In de Tevokogelederen langs de zijlijn werd gemompeld dat men dit zeker liet zien om hen te ontmoedigen.... Inderdaad zagen en kele Texelse spelers wat wit om de neus en klonk het „we maken ze straks helemaal dood" niet meer zo overtuigd. Onder vuur Om te laten zien dat het verdedigend ook wel snor zit met de Nederlandse mannen, werd Avital Selinger door Brokking onder vuur genomen. Met een niet aflatende stroom keiharde smashes werd geprobeerd de kleine Selinger nóg kleiner te krijgen, maar alle moeite was tevergeefs. Uit de meest harde klappen wist hij nog een goede pass te halen. Van de tribune kwam de kreet: „nóg harder". Brok king voelde zich meteen aangespro ken en liet zijn lange onderdanen de praatjesmaker van de tribune ontvoe ren. Martijn Verbeke werd even vak kundig in enige beenbeschermers gehesen en kreeg zelf enige smashes op te vangen. Hij verklaarde geen volleybal te spelen, maar deed toch enige dappere pogingen. Kleine mensjes Na de pauze stond een succesnum mer op het programma: de lange mannen tegen de kleine mensjes, twaalf mini's van Tevoko en Smash '68. Het was aandoenlijk om te zien hoe de mini's zich tot het uiterste in spanden om zich van hun beste kant te laten zien. De spelers verdiepten zich echt even in de kinderen, gaven hen wat aanwijzingen en probeerden in korte tijd voor zover het mogelijk was wat aan hun techniek bij te schaven. De 9-jarige Alice Blom uit Oudeschild toonde zich een vlotte leerlinge. In een tweespel met Edwin Benne plaatste ze (1.48 meter lang) vakkun dige enige smashes, die de gerouti neerde speler zelf met een enorme snoekduik niet meer kon pakken! Zij werd dan ook uitgeroepen tot mini van de avond. Ze werd uitgenodigd voor de eerstvolgende interland wedstrijd en wordt dan echt als VIP behandeld. „Ze mag zelfs met de spelers mee onder de douche", grap te speaker Steenaard, wat eerder een verschrikte, dan een opgetogen reac tie bij Alice teweeg bracht.... Klapper Onder leiding van scheidsrechters Jan de Honing en Wim Edens uit Alkmaar werd de wedstrijd Tevoko- drie man van het Nederlands team (Zoodsma, Blangé en Grabert) afge werkt. Klapper van de avond was echter het eenmansoptreden van Avi tal Selinger tegen de Texelse heren. Er was afgesproken dat er geen bal len binnen de drie meterlijn mochten worden gespeeld op de helft van Se linger. Hoewel het hem niet eenvou dig werd gemaakt, zag hij toch kans de Texelaars te verslaan, door zowel de pass, de set-up en de smashes voor zijn rekening te nemen. Na een laatste groet aan het publiek, werden de spelers omringd door handtekeningenjagende jeugd. De spelers hebben de nacht doorge bracht in De Pelikaan in De Koog. Vanmorgen werd van 10.00 tot 12.00 uur getraind in de sporthal en na een middagje vrijaf werd koers gezet naar Enkhuizen, waar vanavond een clinic wordt gegeven. Zondag vertrekt het team naar Cuba. Tijdens de zondag gehouden provin ciale kampioenschappen voor junio ren turnsters en turnsters in Amsterdam, wisten beide G.V.T. kan didaten niet door te dringen tot de top 10. De behaalde 27e plaats van Suzanne Boeyen en de 13e plaats "on Esther Witte waren niet hoog genoeg om te kunnen doorstromen naar de voorwedstrijden voor het N.K. turnen. juzanne Boeyen begon haar wed- zijd uitstekend op vrije oefening en paardsprong. Hier behaalde zij respectievelijk 7.80 en 8.00 punten. Op brug ging het echter wat minder. Veel stops en een slechte afwerking. Ook balk ging niet vlekkeloos. Twee keer een bezoekje aan de grond en enkele wiebeis leverde slechts 6.65 op. Met een totaal van 28.95 leverde dat een 27e plaats op. Bij de catego rie turnsters was er prachtig turn- werk te bewonderen. De top van Noordholland was bij elkaar en de turnsters haalden op de uitstekende toestellen het onderste uit de kan. In dit turngeweld kon Esther Witte goed meekomen. Op de goed verende vloer liet zij een nooit eerder door een Texelse turnster uitgevoerde serie zien: salto voorover met uitstappen; direct gevolgd door arabier, flic-flac en streksalto. Een uitstekende score van 8.45 was verdiend. Ook sprong en brug gingen bijna vlekkeloos voor bij. De balk zou het toetje worden. Hoewel zij geen balkturnsters was, bracht zij het er goed vanaf. Slechts een keer van dit toestel na een mooie arabier, waarna de balans even weg was. De onderdelen op de balk werden met ruimte en durf geturnd. Dit leverde haar dan ook een 7.65 op. In totaal behaalde zij een prachti ge score van precies 32.00 (gemid delde van 8.00). Sportvereniging Texel had zondag een uitstekend weekend. Niet alleen won het vlaggeschip van de vereni ging van koploper S.V.W. '27 met 3-1, ook kampioenskandidaat Texel 2 won de uitwedstrijd tegen koploper H.R.C. 3 met 0-4. Hierdoor heeft Texel 2 het kampioenschap in eigen hand en kunnen de mannen van Joop Koning en Willem Jaap Grisnigt zich min of meer op gaan maken voor het tweede kampioenschap bin nen twee jaar! Trainer Aad Vaars had zijn team on danks het prima resultaat vorige week tegen de nummer 2 van de ranglijst L.S.V.V. (een 1-1 gelijkspel) toch op twee plaatsen gewijzigd. Zo ontbrak Paul van Exel wegens een wintersportvakantie en Wim van Veen werd voor zijn mindere wedstrij den van de laatste tijd naar de reser vebank gezet, vanwaar hij de kans krijgt zich terug te vechten in de hoofdmacht. Arjen van der Knaap verving Paul van Exel uitstekend de linkerspits. Als deze speler een blij vertje is kan s.v. Texel veel plezier aan hem beleven. Ruud Beerling verving Wim van Veen. Hierdoor speelde Leendert Eelman rechterverdediger en Beerling rechtermiddenvelder. Texel speelde als een team. Men werkte keihard voor elkaar en met name Joost Brouwer werkte zich op het middenveld letterlijk het vuur uit de sloffen. Zonder anderen te kort te doen moet toch gesteld worden dat Texel zondagmiddag zijn beste spe lers had in Simon Brand, Leendert Eelman, keeper Bart Heerschap en natuurlijk de driemaal scorende spits Erwin Koning (zijn broer Ralf scoorde overigens tweemaal in texel 2). Sterke eerste helft Texel toonde eindelijk eens zijn ware gezicht. Er werd een enorme werk lust aan de dag gelegd en bovendien werd om elk duel gevochten. S.V.W. wist niet wat men overkwam. Simon Brand speelde als laatste man voor zijn verdediging en daardoor kon Texel, met de harde wind in de rug, zich toch een aantal kansen schep pen. Na vijfentwintig minuten was het Gerrie Plaatsman die Arjen van der Knaap de diepte in stuurde. Van der Knaap won het duel van zijn di recte tegenstander en gaf een prima voorzet waaruit Erwin Koning de bal onhoudbaar in het doel kopte S.V.W. schrok hiervan en probeerde het spel te verplaatsen richting s.v. Texeldoel. Dit lukte niet echt omdat Texel zich hevig verzette. Texel raakte niet onder de indruk en Simon Brand was mid dels twee uitstekende vrije trappen dichtbij 2-0, maar zover kwam het nog met. Texel hield de nul vast en ging rusten met een eigenlijk onver wachte 1-0 voorsprong tegen koplo per S.V.W. Nog tweemaal Na de rust verwachtte iedereen een sterk offensief van S.V.W. en dat kwam ook. Texel moest, nu met de wind tegen, terug. Simon Brand moest noodgedwongen veel achter zijn verdediging blijven spelen. Hier door nam S.V.W. bezit van het mid denveld en kreeg de nodige kansen, maar door uitstekend keeperswerk van Bart Heerschap bleef het 1-0. Eerst voorkwam hij een zeker doel punt toen hij in een flits een van dichtbij ingeschoten bal via de paal uit zijn doel tikte. Even later tilde hij een ingeschoten bal uit de kruising over de lat. Texel leek het moeilijk te krijgen maar bij één van de Texelse uitvallen veroverde Beerling in de twaalfde minuut de bal en zette van af de achterlijn goed voor waar Erwin Koning bij de tweede paal staand op nieuw uitstekend inkopte, 2-0. S.V.W. zette nog meer druk op de ketel en toonde zich bovendien een slecht verliezer. Men toonde zich geïrriteerd ten opzichte van de Texelse spelers. De tegenspeler van Leendert Eelman mocht niet mopperen toen de toch wel wisselend fluitende scheidsrech ter Stam hem slechts berispte. Voor hetzelfde geld was deze speler we gens natrappen uit het veld gestuurd. Tot een kwartier voor tijd hield s.v. Texel onder leiding van Simon Brand stand. Door een verdedigingsfout wist S.V.W. echter in de 31e minuut uiteindelijk toch te scoren en werd het voor de spelers en de opnieuw vele toeschouwers nog heel span nend. Arjen van der Knaap, moe gestreden, werd gewisseld voor Wim van Veen. Van Veen leverde drie mi nuten voor tijd zijn aandeel in de overwinning door Erwin Koning op de rand van het strafschopgebied aan te spelen. Koning draaide zich knap weg van zijn tegenstander en scoorde on houdbaar voor de S.V.W. keeper in de rechterhoek, 3-1. Hiermee gaf de vaak als een echte spits onzichtbare Erwin Koning toch weer even zijn vi site kaartje af en was hij weer eens de spits die vorig jaar furore maakte in de vierde klasse van de K.N.V.B. De wedstrijd was gelopen en S.V.W. geloofde er nu helemaal niet meer in en verliet terleurgesteld het veld. Door deze overwinning stijgt Texel één plaats en bezet nu de zevende In de competitie van de klaverjasclub Den Burg zijn na de partijen van de afgelopen week de koplopers Rob Caspers en Karei van Heerwaarden van de eerste plaats verdreven. De nieuwe leiders zijn nu Wil Derksen en Peter van Heerwaarden. Hun voorsprong op hun naaste achtervol gers is echter zeer klein. Winnaars van de avond waren Gerard Festen en Gerrit Smit met de zeer goede score van 7725 punten. Hun resultaten zijn erg wisselvallig en met een veertiende plaats vertoeven zij in de middenmoot van het klassement, met ook een zeer hoge score van 7712 punten werden Martien en Mar- ja Bakelaar tweede. Zij stegen in het klassement naar de tweede positie, vlak achter de nieuwe leiders. Met ook een prima score van 7001 pun ten werden Bernhard de Bloots sr. en Bernhard de Bloois jr. derde. In het klassement bezetten zij nu de negen tiende plaats. Jelle Wiersma en Jo- han Vinke werden vierde met een score van 6795 punten. Dit resultaat bracht hen precies weer bij de eerste tien van het klassement. Met 6681 punten werden Geri van der Slikke en Jaap Witte vijfde. In de derde periode moeten nu nog drie partijen worden gespeeld. De stand hierin is nu zoda nig dat nog diverse koppels kans ma ken om deze periode te winnen, we kunnen hierin nog een spannende ontknoping tegemoet zien. Totaalstand na 84 partijen: 1 W Derksen-P. van Heerwaarden 135506, 2 Echtp. M. Bakelaar 135386; 3. R. Caspers- K. van Heerwaarden 135090, 4 Fr Boer-Fr. Bos 134676; 5. E. Eelman-Fr. Halsema 132869; 6. Echtp B Ofrem 132809. 7. Echtp. J. van Heerwaarden 132717; 8. C. Zijm-N. van der Veen 132604, 9. F Hopman- R. de Ruwe 132167, 10. J. Wiersma-J. Vinke 132136. Derde periode na 26 partijen: 1 Fr. Boer-Fr Bas 42232; 2. W. Derksen-P. van Heerwaarden 42125, 3. Echtp. M. Bake laar 42026; 4 Echtp. J. Spaans 41690; 5. H Bakker-C. Vinke 41518. plaats in de derde klasse A van de KNVB. Een prima positie lijkt dat, maar schijn bedriegt. In deze compe titie degraderen drie teams en de ze strijd is met nog zes wedstrijden te gaan, nog helemaal open. Zeker nog acht clubs komen voor deze on derste drie plaatsen in aanraking. Texel gaat volgende week, met in ieder geval een stuk zelfvertrouwen op zak, naar het op onderste plaats staande H.S.V. Dat deze onderste plaats niet veel zegt bleek drie weken terug, toen Texel van het toen nog onderaan staande M.F.C. verloor. Ge lijkspelen en winnen van de nummers 2 en 1 is een uitstekende prestatie, maar volgende week wacht Texel 1 gewoon weer een vier punten- wedstrijd in Heiloo. Bij winst kan men dan ieder geval stellen dat men H.S.V. waarschijnlijk op een niet meer te overbrugen achterstand van zes punten zet, maar zoals trainer Aad Vaars na afloop terecht zei: „In deze klasse is dit jaar allies mogelijk." De stand: S.V.W. '27 16-24 L.S.VV. 16-24 Spirit '30 16-20 De Valken 16-19 Meervogels 15-15 EV.C. 16-15 S.V. Texel 16-14 Schagen 16-13 Alcm. Vïctrix 16-13 llpendam 16-12 M.F.C. 16-11 H.SV. 15-10 Zaterdag 3 maart: De Koog F1-SVC F1 5-1 ZDH F1-Tex.Boys F2 afgelast Texel F1-Oosterend 5-3 Oosterend F2-Tex.Boys F1 3-1 Texel E1-Oosterend E1 2-1 De Koog E1-Tex.Boys E1 3-2 Texel E2-Texel E3 7-3 SVC E1-Tex.Boys E2 6-1 Texel D1-Oosterend D1 7-1 Tex.Boys D2-Texel D2 6-1 ZDH D1-Tex.Boys Dl 0-6 Programma woensdag 7 maart: ZDH F1-Tex.Boys F2 16.00 u. Eindstanden 1989/1990 Pupillenzaalvoetbal (resp. gespeeld, punten, goals en te- gengoals) F pupillen: 1. De Koog F1 8, 15, 35- 9 2. Texel F1 8, 14, 31- 9 3. Oosterend F1 8, 10, 26-14 4. Tex.Boys F1 8, 10, 18-11 5. Texel F2 8, 6, 15-24 6. Tex.Boys F2 8, 5, 12-20 7. Z.D.H. F1 8, 4, 6-20 8. Oosterend F2 8, 4, 11-31 9. S.V.C. F1 8, 3, 9-25 E pupillen A-poule: 1. Oosterend E1 9, 15, 32- 5 2. De Koog E1 9, 11, 9-16 3. Texel El 9, 8, 14-17 4. Tex.Boys El 9, 2, 7-24 E pupillen B-poule: 1. Texel E4 8, 13, 24-10 2. Texel E2 8, 10, 27-16 3. S.V.C. E1 8, 7, 16-15 4. Texel E3 8. 6, 10-15 5. Tex.Boys E2 8, 4, 13-24 D pupillen A-poule: 1Tex.Boys De 8, 16, 19- 1 2. Tex.Boys D1 8, 8, 10- 7 3. Texel D2 8, 6, 5-10 4. Texel D1 8, 6, 7-13 5. Oosterend D1 8, 4, 9-19 D pupillen B-poule: 1Texel D3 8, 16, 36- 5 2. Oosterend D2 8, 9, 21-24 3. Tex.Boys D3 8, 9, 16-18 4. Z.D.H. D1 8, 6, 10-20 5. Tex.Boys D4 8, 0, 8-25 Ook het komende seizoen zal Bep Vonk als trainer actief zijn voor de senioren en A-junioren van SV Oosterend. Volgens geruchten zou Vonk opstappen, maar het bestuur liet gisteren weten dat daarvan geen sprake is.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 9