„Jozua 1 gaat geen huis voorbij Texel blijft punten halen X i Evangelisatieactie op Texel Moeizaam gelijkspel voor Texelse Boys Nachttoernooi volleybal Voorlaatste speelavond Texelaars sterk in Haarlemmermeer Zaalvoetbal programma De Koog raakt in de problemen Visserskoor ook in De Waal Voetbaluitslagen Leerlingen LBO enthousiast van start 22 L v PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 13 MAART Zaterdag gaat op Texel „Jozua 13" van start. Dat is een grootscheepse evangelisatieactie waarbij de Texe laars huis aan huis mondeling wor den uitgenodigd om de gospelavonden te bezoeken die tus sen 22 en 31 maart in alle dorpen worden gehouden. De activiteit op Texel is het slot van de regionale evangelisatieactie Jozua 13, die drie jaar geleden begon in Wieringermeer. Sindsdien hebben groepen christenen in tal van dorpen en steden de mensen huis aan huis bezocht om hen uit te nodigen voor de gospelavond en hen gewezen op het Evangelie. Het zijn zoveel moge lijk mensen uit de eigen omgeving die de deuren langs gaan, aangevuld met geestverwanten van elders waar onder studenten van evangelisatie- school „Vorming en actie" uit Zeist en Noordhollandse christenen die zich „De gideons" noemen. Het plaatselijk karakter blijkt ook uit de folder die huis aan huis wordt ver spreid. Een vijftal Texelaars doet daarin openhartig verslag van de wij ze waarop zij (opnieuw) tot het ge loof zijn gekomen. De naam Jozua 13 heeft betrekking op het bijbelgedeelte waarvan vers 1 luidt: „Toen Jozua oud en hoogbe jaard was zeide de Here tot Hem: Gij zijt oud en hoogbejaard en er is nog zeer veel land overgebleven om in be zit te nemen". Voor een Noordh ol- landse evangelist was dat aanleiding om destijds de actie te beginnen. Vrije Christenen De evangelisatieactie wordt op Texel gevoerd door reformatorische christe nen die niet behoren tot een bepaald kerkgenootschap of lid zijn van de Texelse baptistengemeente. De orga nisatoren hebben de overige pro testantse kerken op Texel wel verzocht mee te werken aan de actie, maar dat verzoek is van de hand ge wezen omdat men het niet eens is met deze wijze van geloofsverkondi ging. Veel mensen die betrokken zijn bij deze evangelisatieactie beschou wen zich als „vrije christenen" die bezwaar hebben tegen de kerk als in stituut. Dat bezwaar heeft soms te maken met de opstelling van de ker ken in de dagelijkse praktijk: vaak vrijzinnig bezig met sociale actie e.d. en minder met de de bijbel, die de vrije christenen letterlijk interpreteren. Met de public relations van de actie heeft zich de 42-jarige Nico Mulder uit De Koog belast. Hij is afkomstig uit Ursem en sinds drie jaar werk zaam op het vliegveld Texel als assistent-havenmeester. Hij en zijn vrouw waren aanvankelijk katholiek. Na de goede 3-1 overwinning op het hooggeklasseerde Twisk wilde Texel se Boys in de uitwedstrijd tegen hekkesluiter Zuidermeerweer twee punten aan het totaal toevoegen. De moeilijke omstandigheden lieten ech ter niet toe dat de Boys hun betere techniek konden gebruiken. In het werkvoetbal bleek Zuidermeer feller en sterker, waardoor de thuisploeg dat punt zeker verdiende. Bij de Boys speelde Marco van der Berg, als invaller voor Alfred Bakker, op nieuw een goede partij. Hij lijkt hard op weg naar een vaste plaats. In de eerste minuten leek Tex. Boys Zuidermeer te overrompelen. Enkele fouten in de Westfriese verdediging leidden tot gevaarlijke situaties voor het doel van Erik Kenter, die met en kele goede reddingen zijn doel schoon hield. Daarna bouwde Zuider meer op basis van inzet en felheid een veldoverwicht op. Een keihard schot van aanvoerder Frans Eickhoff werd door Kees Kooij uitstekend ge keerd Vooral middenvelder Jeroen Vlaar en de spitsen Peter Vlaar en Ronald Smit vormden een ploeg voor de moeizaam opererende Boys verdediging, waardoor Kees van Heerwaarde gelukkig vele correcties uitvoerde. Het middenveld moest te veel meters overbruggen om effectief te kunnen werken. De spitsen ston den daardoor lange tijd geïsoleerd. Ondanks twee goede mogelijkheden voor de Boys, via Marco van der Berg en Ruud van de Wetering, was het Zuidermeer dat verdiend de lei ding nam. Een struikelpartij van Ro nald Smit leidde tot een vrije trap schuin voor doel. Hij nam de vrije trap zelf keihard in de korte hoek (geen goede muur opgesteld). Kees Kooij tikte de bal weg via de paal, maar door de stormachtige wind woei het leer weer voor doel. Jeroen Vlaar kon simpel 1-0 aantekenen. Hoewel men nauwelijks van een goe de tweede helft kan spreken was de Boys na rust de beste ploeg. Een flink veldoverwicht leidde tot enkele goede mogelijkheden, waarvan er na een half uur pas een werd benut. De counters van Zuidermeer waren lang niet ongevaarlijk, maar de razendsnel le Marco van der Berg fungeerde als veiligheidsklep op de Boysverdedi ging. Steeds was hij op tijd ter plaat se om Kees Kooij aan te spelen. Bij vlagen liet de Boys aanvallend goede acties zien. Martijn Beerling zag twee maal een fraaie solo net mislukken bij het aanleggen. Kees van Heer- waarde kon doelman Kenter met twee dreunende vrije schoppen niet verschalken. Tweemaal werd Frank de Grave langs de lijn weggestuurd. De eerste maal bereikte hij Ronald van de Wetering met een voorzet, die zijn schot gekeerd zag door Erik Ken ter. Daarna kon De Grave zijn directe tegenstander op snelheid kloppen. In eerste instantie stuitte hij ook op doelman Kenter, maar in de rebound scoorde Frank de Grave de verdiende gelijkmaker. Vlak daarna leek De Gra ve op weg naar 1-2. Van eigen helft gestart, was hij Erik Kenter reeds ge passeerd toen op advies van de grensrechter voor buitenspel werd gefloten. Misschien zou dat onver diend zijn geweest, maar daar werd later niet meer naar gevraagd. Zuidermeer-uitblinker Jeroen Vlaar zorgde nog voor een smet op de sportieve partij in de slotminuut. Ste vig, maar reglementair aangepakt door Ruud van de Wetering speelde Vlaar voor eigen rechter en werd uit het veld gezonden. Na het nemen van de vrije trap floot de goede scheidsrechter De Moei onmiddelijk af. In verband met het Waddentoernooi van 19 mei is het Nachttoernooi Vol leybal verschoven naar zaterdag 12 mei. Zoals eerder vermeld, wordt dit Nachttoernooi gehouden ter afsluiting van de Eilandcompetitie volleybal Ook teams die niet in de eilandcom- petitie mee doen zijn welkom. Ge dacht wordt aan wijkteams, bedrijventeams en gelegen heidsteams. De teams dienen zich voor 1 april opgegeven te hebben. Dit opgeven kan, dinsdags bij de ei landcompetitie in de sporthal „Ons Genoegen" of bij de sportshop in de Weverstraat. Er wordt f25,— in schrijfgeld gevraagd. Tijdens dit toer nooi vinden er verschillende activiteiten plaats en het geheel wordt afgesloten met een gezamen lijk ontbijt rond 6.00 uur 's morgens. Afgelopen vrijdagavond werd de voorlaatste competitieronde bij het basketball afgewerkt met in totaal drie wedstrijden. De vierde wedstrijd moest verplaatst worden naar vol gende week omdat enkele spelers verplichtingen hadden bij Texelpop. Na volgende week zullen er in een tijdsbestek van drie weken play offs plaatsvinden tussen de teams die op de eerste vier plaatsen zijn geëin digd. De winnaar hiervan is dan uit eindelijk kampioen van de eiland competitie voor het seizoen '89-'90. Verspertina en Damesmode Moer beek openden de avond met een aar dige partij basketball. Wist Moerbeek tot aan de rust vrijwel gelijke tred met Vespertina te houden (12-8), na de rust moesten zij vooral in conditi oneel opzicht toch toegeven aan hun tegenstander. Met vlot counterspel bracht Vespertina het verschil uitein delijk op 17 punten en won daarmee de wedstrijd met 29-12. Daarna volg de de ontmoeting tussen de toppers Paracentrum en Dikke Mik. In deze wedstrijd ontstonden af en toe irrita ties aan beide zijden die gelukkiger wijs niet escaleerden. Als zulke wedstrijden wat strakker gefloten zouden worden dan bleef de situatie in het veld houdbaar en weten de teams wat mogelijk is. Paracentrum liet in elk geval zien dat het terecht op de eerste plaats staat door veel doeltreffender te werk te gaan dan Dikke Mik. Met 38-25 trokken zij aan het langste eind. Tot slot van de avond speelden de team van S1-Gollards en de 12 Balcken tegen elkaar. Al snel bouwde STGollards een beslissende voorsprong op die zij vrij gemakkelijk tot aan het slot kon den consolideren. Aan het eind van de wedstrijd viel er dan ook een rui me 38-20 in het voordeel van S1-Gollards te noteren. Programma vrijdag 16 maart 1990: 20.30 u. Datamarkt-Tasiel Sportshop 21.00 u. Sportsh.Texel-Paracen. Tasiel 21.30 u. 12 Balcken-Tasiel Paracentr. Interesse voor de bijbel op een heel andere manier ontwaakte nadat Mul der in contact kwam met een jonge piloot van de Mission Aviation Fel lowship, een luchtvaartmaatschappij die werkzaam is voor de zending in diverse ontwikkelingslanden. „Die jongen maakte indruk op mij omdat hij een goedbetaalde baan weigerde en voor niets ging vliegen voor de MAF. Hij zei: ik vlieg voor God. Hij leerde mij dat er een evangelie is zonder franje, zonder kwezelachtig gedoe en zonder halleluja-toestanden en dat je God kunt dienen met beide benen op de grond. Ik ben in mijn le ven helemaal opnieuw begonnen, met God. Het was een draai van 180 graden maar ons bestaan is er enorm door verrijkt. Dat geluk gunnen wij ook anderen en daarom praten we er graag met iedereen over". Alle dorpen De gospelavonden worden gehouden op donderdag 22 maart in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn, op vrij dag 23 maart in De Bijenkorf te Oosterend, op dinsdag 27 maart in de Luberti-school in De Koog, op woensdag 28 maart in Het Eierland- sche huis in de Cocksdorp, op don derdag 29 maart in 't Skiltje te Oudeschild en op zaterdag 31 maart in de Burgemeester De Koning-hal in Den Burg, waar bovendien (aanvang 23.00 uur) de nachtfilm „The Cross and the Switchblade" wordt ver toond. Alle avonden zijn gratis toe gankelijk en beginnen om 20.00 uur. Het programma wordt verzorgd door het gospelduo „Sella en Anuschka Saredi", de praisegroep „Vorming en Aktie" en de gospelgroep „Sjaloom" Sprekers zijn John Kordon (USA) en Tomas Sagström (Zweden). In de uitwedstrijd naar HSV uit Hei- loo is het SV Texel weer gelukt een puntje te halen en dat dat niet onbe langrijk is bleek na afloop, toen de uitslagen van de overige wedstrijden bekend werden. Schagen pakte bru taal twee punten bij Valken en Alc- maria Vitrix kwam puntendeling overeen met EVC. Daarentegen was het verlies van MFC tegen llpendam gunstig te noemen. Na de goede prestatie van Texel tegen SVW was men vol goede hoop naar Heiloo ge togen. Trainer Vaars startte met dezelfde opstelling als tegen SVW waardoor Paul van Exel als wissel begon. Het veld was prima bespeelbaar, echter spelbreker was de harde wind. Het alles of niets voetbal van Heiloo maakte het de Texelse verdediging de eerste helft niet gemakkelijk. Texel kon moeilijk uitkomen waardoor de aansluiting met de voorhoede ont brak. Toch kwam Texel op voor sprong. Een uitval over rechts werd door Ruud Beerling voor het doel ge bracht en in een sliding met Bert Kosters constateerde de arbiter een handsbal. De penalty werd door Er- win Koning koelbloedig benut. Zo beef het spel over en weer gaan. Piet Monster was dicht bij een doelpunt maar zijn kopbal, uit een goed geno men vrije trap, werd in een reflex door de doelman van HSV over de lat gewerkt. Even daarvoor was HSV op gelijke hoogte gekomen. Uit een voorzet van rechts kwam Pim de Waard goed voor zijn tegenstander en kopte onhoudbaar in. De tweede Zaterdag hield A.V. Haarlemmermeer de finale van de distrikts-cross- competitie voor pupillen en junioren. Distrekt West 1 houdt in: de provin cies Utrecht, Flevoland en Noord- Holland. Bij het Haarlemmermeerse bos waren drie zware rondjes uitge zet (500, 600 en 1500 meter). Bij elk rondje moest een pittige zand heuvel beklommen worden en bij de 1500 meter moest ook nog een stuk je mul strand worden belopen. De rest was over grasland. Ongeveer 70 meisjes A/B startten om 12.25 uur en Sabine Beyert en Ingrid van Lubek streden mee. Ingrid, nog 9e bij de Nederlandse crosskampioenschappen, liep sterk. Ondanks de snelle start en het hoge tempo eindigde ze bij de meisjes A over 2000 meter als twee de in 9.22. Sabine liep ook nog goed en was blij met haar 24e plaats bij de meisjes B. Rob Schraag moest om 14.00 uur van start bij de pupillen A '79. De 80 lopers moesten 2 rondjes van 600 meter afleggen. Rob was helaas verkouden en voelde tijdens het lo pen zijn maag opspelen. Ondanks de ze tegenslagen finishte hij als 24e in 5.51 en dat is niet gek in een veld van sterke lopers. Woensdag 14 maart 1990: 16.45 u. Casino 5-Texel 6 (j) 17.15 u. Texel 3-Oosterend 2 (j) 17.55 u. Gamma 1-Casino 2 (j) 18.35 u. Texel BV 3-Klif 3 19.25 u. Casino 1-Gamma (d) 20.15 u. De Koog 2-Albert Heijn 21.10 u. Jelleboog 2-Mantje 2 22.05 u. Oosterend 2-ZDH 2 Zaaldienst: Gamma Donderdag 15 maart 1990; 17.15 u. Texel-Gamma 2 (j) 17.55 u. Gempo-Gamma 18.45 u. Texel 4-Klif 5 19.35 u. Texel 5-De Koog 4 20.25 u. NlOZ-Casino 4 21.15 u. Casino 6-Oosterend 22.05 u. Klif 6-Oosterend 3 Zaaldienst: Klif Vrijdag 16 maart 1990: 17.00 u. Casino 1-Texel BV (j) 17.45 u. Texel 3-Texel BV 4 18.35 u. Casino 3-Klif 2 19.25 u. Gamma-Weldam Boys 20.15 u. De Krim-Mantje 21.05 u. De Koog-Casino 2 21.55 u. RAB-ZDH 22.45 u. Klif-Casino 1 Zaaldienst: De Koog Maandag 19 maart 1990: 17.00 u. De Koog 2-Texel 8 (j) 17.30 u. Gamma 1-Texel (j) 18.15 u. Texel BV-Casino 2 (j) Uitslagen hoofdklasse: De Krim-Gamma 3 3-2, Jelleboog-Klif 1-0, Gamma 2-Mantje 3-3. 1e Klasse: Texel BV 3-Albert Heijn 5-12, klif 2-Jelleboog 2 5-0; Texel-De Krim 2 4-1 2e Klasse Klif 4-Texel 3 25-1, De Muy-Attent 1-4. De Koog 3-Casino 5 5-1; Jelleboog 3-Texel 2 0-13; Texel BV 4-Mantje 3 3-6. 3e Klasse: Gempo-De Koog 4 4-1, Oosterend- Texel 4 9-0. 4e Klasse: ZDH 3-Texel 6 2-4, Rab 2-Jelleboog 4 4-1 Dames: Casino 2- De Koog 2-3, De Krim-Casino 3-5 Junioren 2: Texel 2- Casino 4 4-3; De Koog-Oosterend 2 4-2; Texel 3-Oosterend 7-2. Junioen 3: Texel 5-Casino 5 0-0; De Koog 2-Texel 7 3-1. helft hield de Texelse verdediging consequent de mandekking. Paul van Exel als invaller voor Arjen van der Knaap bracht meer gevaar in de ver dediging van Heiloo, maar de scherp te die in de wedstrijd tegen SVW wel aanwezig was, ontbrak. HSV en MFC zijn momenteel de hek- kesluiters met 11 punten. Daarboven Alcmaria Vitrix en llpendam met 14 punten. Dan volgt Texel op een deelde zevende plaats met Scha 15 punten terwijl Meervogels en 16 punten binnen haalden. Met wetenschap dat drie ploegen de deren komen daar zeker nog acht ploegen voor in aanmerking. Daa naast bezet Texel met 3 punten twee uit 2 wedstrijden de tweede plaats in de derde periode. Zondag Texel vrij en daarna volgt de thuis wedstrijd tegen EVC. Ondanks dat SV. De Koog drie maal scoorde tegen Watervogels, pakte Watervogels een verdiende overwin ning door zes maal het doel te tref fen. Door deze nederlaag wordt het behoud van deze klasse voor De Koog een erg zware opgevave. De Koog bleek tot de 0-1 door Ro nald Dobber erg veel moeite te heb ben met het snelle spel van Watervogels. Pas na de treffer van de uitspelende ploeg kreeg De Koog enig vat op vooral de snelle spitsen van Watervogels. Ook het verdere veldspel liep nadien beter. Dat resul teerde snel in de aansluitende treffer van Cees van Beek, die een lage voorzet van links in kon tikken. Zo gingen de elftallen de kleedkamer in voor de rust. Via snelle uitvallen wisten achtereenvolgens Jan Loe en Ronald Dobber 1-2 en 1-3 aan te te kenen. Bernhard Ipenburg bracht De Koog terug op 2-3 door een kopbal van Cees van Beek in het doel te werken. De Koog leek op weg naar de gelijkmaker, maar Watervogels maakte vlak daarna een einde aan die illusie. Gerrie Landman mocht een strafschop nemen maar miste Martin Brugging was goed ter plaatse om toch het karwei af te maken: 2-4. Hierop ging De Koog grote risico's nemen door achterin één op één te De kaarten voor de jubileumavond van het visserskoor in Oudeschild waren al snel uitverkocht. Mensen die toch graag een uitvoering willen meemaken kunnen zaterdag om 11.00 uur ook terecht in het Waalder kerkje, waar nagenoeg hetzelfde pro gramma wordt opgevoerd. spelen. Dat pakte slecht uit want Danny Borgo wist 2-5 aan te teke nen. Kort daarop was het Jan Loj van Watervogels die De Koog de 91 nadeslag toebracht. Via een prachil vrije trap wist Wil Wassenaar De Koog op 3-6 te brengen. Al met ei een terechte nederlaag voor De Ko dat nu wel uit een ander vaatje mi gaan tappen wil het niet voor decj I datie in aanmerking komen. Zaterdag 10 maart: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Hollandia T. Bl-Texel B1 HCSC Cl-Texel C1 a Oosterend B1-HCSC B2 Flevo B2-Tex.Boys 81 Tex Boys C1-Succes Cl Oosterend Cl-Dirkshorn C1 Texel C2-SRC C3 Geelzwart B1-Texel B2 Zondag 11 maart: KNVB: HSV-Texel KNVB afdeling Noord-Holland: De Koog-Watervogels N.Niedorp-ZDH Zuidermeer-Tex.Boys ZTS-Oosterend Texel 2-Bergen 2 Texel 3-Hollandia T 4 WGW 4-0osterend 2 Succes 5-De Koog 2 Petten 2-Tex. Boys 2 Tex.Boys 3-Kreileroord 2 HRC 9-Texel 4 Junioren: Texel A1-St.George A1 Dames: Tex.Boys-Helder Recreatie: ZDH-Texel In het kader van de sponsorwerving voor het inpakken van het LBO heb ben de leerlingen tot nu toe onge veer ƒ10.000,— bijeengebracht. Het begin was stormachtig. Bij drogiste rij Metz in Den Burg - een van de punten waar de volle sponsorkaart kon worden omgeruild voor een nieuwe - werden reeds de eerste avond 100 volle kaarten ingeleverd. Na de eerste snelle start dreigt nu - mede door de theaterweek - de touwverkoop wat te stagneren. Een kleine steekproef heeft echter uitge wezen dat er nog veel mensen niet zijn benaderd, die wel mee willen doen. Deze mensen kunnen een LBO-leerling in hun omgeving aan spreken of een bedrag overmaken op Rabobanknummer 36.25.41.493 t.n.v. Unicef Texel. Inmiddels heei de Whipperploeg toegezegd dat z'| de Slufter zal overbruggen en hei Korps Mariniers wil de Mokbaai mJ enig spektakel voor zijn rekening n men. Het is nu helemaal zeker dal AVRO-televisie opnames komt ma- ken van het inpakevenement. De technische commissie is inmiddels koortsachtig bezig het materiaal de mensen in te delen voor de dijk duin- en strandtrajecten. Op de ad nistratie van het LBO wordt nauw keurig de stand per leerling bijgehouden, zodat straks snel dini lijk zal zijn wie de felbegeerde prijs hebben verdiend. De organisatie gi voor ijverige sponsorwervers extra mogelijkheden creëeren in de vont van het benaderen van bedrijven r| een aanbevelingsbrief. Deze vorm van sponsorwerving gaat in deze week van start. Op de administratie van het LBO wordt hard gewerkt aan de voorbereidingen voor de aclit De Texelse christenen die zich inzetten voor de actie Jozua 13 waarbij alle Texelaars zullen worden bezocht

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 8