,Zelf de koppen bij elkaar kteken en daarna aanvallen. Melk weer in flessen heeft haken en ogen "oster over werkgelegenheidsnota: Daalderschool in raadsvergadering )nnodige nederlaag >V. Oosterend Tabakspeciaal Mets haalt drie punten Doorgereden Gemeente werkt aan milieu Lieneke Roeper naar Indoor Brabant Eilandcompetitie volleybal De Duinkanters voeren „Harvey" ten tonele Douwe Hoekman ontsnapt aan nederlaag Geslaagd Winst voor SVO Gesponsord touw voor Unicefactie ONDERDAG 15 MAART 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 11 I We moeten er alles uithalen, wat er I zjt," aldus Dirk Terpstra (PvdA) tij- I ens de behandeling van de nota I ierkgelegenheid dinsdagavond in de I iad Het raadslid zei met de in de I ota gestelde conclusie dat de scho- Ing op dit moment voldoende is, I jet mee te kunnen gaan. „Als je loort dat het arbeidsbureau nu al Bezig is vanuit oost en noord- I ederland mensen voor het seizoen I aar Texel te halen om het werk te I errichten en dat daarnaast in de- I >lfde sector Texelaars voortdurend I rerkloos blijven, vraag je je af of er leen knelpunten in de scholing zit- I in." Groep 8 van de Daalderschool uit Oosterend bezocht dinsdag avond het eerste deel van de raadsvergadering. Leerkracht Albert Hoven vertelde dat in het kader van de naderende verkiezingen op school is gesproken over wat een ge meenteraad nu precies doet en om dat eens met eigen ogen te aanschouwen vroeg men de burgemeester of het goed was dat de klas langskwam. Burgemeester Schipper gaf de kinderen voor de vergadering uitleg. „Ik vind het leuk dat jul lie er zijn. Misschien zit er on der jullie wel een toekomstig raadslid of zelfs een burge meester...." et PvdA-raadslid wil dit laten onder- oeken en bekijken of structureel ngdurig werklozen via de eroepsschriften- olwasseneneducatie wél in die sec- )r aan de slag kunnen. „Het is in der geval zo dat hier subsidies voor aschikbaar zijn." fethouder Barendregt vertelde dat oor de seizoenswerkloosheid juist p Texel de dreiging van langdurige erkloosheid speelt. „Daarom willen Dk wij het sociale gedeelte van het irknemersbeleid niet verwaarlozen." arendregt zei toe bij het Arbeidsbu- Bau na te gaan in hoeverre daar mis- hien mogelijkheden blijven liggen. V. Oosterend heeft afgelopen zon- ag een geheel onnodige nederlaag eleden tegen ZTS uit Zaanstad, wee blunders in de defensie en een emis aan stootkracht in de eigen oorhoede bleken uiteindelijk beslis- ïnd in deze wedstrijd, die met 2-1 'erd verloren. Ate Rienstra deelde mee dat het CDA het in grote lijnen met de nota eens is. In antwoord op de door Rienstra gemaakte opmerking er nu snel iets mee te gaan doen, ant woordde Barendregt dat het meer een constaterende nota is, waarin de ontwikkelingen van de afgelopen ja ren staan opgetekend. „Wij zullen met deze nota in de hand echter alert blijven reageren op ons werkge legenheidsbeleid en waar mogelijk willen we tot daden komen, in de sfeer van het aantrekken van bedrij ven van buitenaf." Gerbrand Poster (Texels Belang) vroeg zich af welke maatregelen er in het verleden zijn genomen om werkgele genheid naar Texel te halen. Baren dregt: „U hebt het afgelopen jaar kunnen volgen wat we op het gebied van werkgelegenheid hebben gedaan. We zijn met name in de voorwaar denscheppende sfeer beziggeweest. Een voorbeeld is acquisitie voor de VVV-Texel Promotie, een belangrijk in strument ter bevordering van werkge legenheid." Poster deed voorts de suggestie ten aanzien van de werkgelegenheid een krachtig beleid te voeren. „Geen loze woorden, maar eventueel een rente loos voorschot voor beginnende on dernemers en het geven van steun aan de noodslachtplaats." Hij gaf wethouder Barendregt de raad in de auto te stappen en achter het werk aan te gaan. „Niet alles ophangen aan de ontwikkelingsmaatschappij in de kop van Noord-holland, maar zelf de koppen bij elkaar steken en aan vallen." Vogelenzang Ate Rienstra vroeg zich af of er tij dens de uitvoering van de werkzaam heden om de grondwateroverlast bij de Vogelenzang en omstreken te ver helpen nog wel van de parkeerplaats gebruik kan worden gemaakt. „Het valt in het zomerseizoen en dat kan problemen geven." Barendregt vertel de dat de werkzaamhedeneind april Op de donderdagmorgen damestrio- league heeft Tabakspec. Mets een belangrijke 3-1 overwinning op de CCM geboekt. Janny Mets, nu zelf weer op de baan, sloot mooi af met een 177 game. Ook de 158 punten van Clara Hemelrijk droegen bij tot de overwinning. Marijke Hilverda 182 en Hanneke Veldman 180 en 185 gooiden voor BTS Hordifood de punten bij elkaar. Klavervier kon on danks een 171game van Yvonne Lasthuizen niet verder dan één punt komen. Rina Drijver lijkt ook weer wat her steld van de blessure. Nu deelden de T-fords en de Pms de punten. De Koogel speelde deze week weer ongekend hoog. Hans Lobato gaf met een 203-game wel de nodige tegen stand voor Hotel 't Koogerend, toch de 4-1 overwinning ging naar De Koogel. De Baanbrekers hadden in Marcel Witte 208 de hoogste speler. Slagerij de Boer kon geen puntje ver overen. Bij de Top Oldies gooide al leen Rinse Dijt een 200 game. De Top Oldies leden een gevoelig verlies op BTS Hordifood met een 209-slotgame van Frans Hopman. Woensdag/donderdagleague Op de woensdag/donderdagleague wordt de strijd al feller. Verseput Ver zekeringen moest alle zeilen bijzetten om 3 punten van La Casserole te ha- len waar Marjan van Schalk nog met een 187 game begon. De Lampereije had ondanks een 213 game van An neke Visman niet meer dan één wedstrijdpunt. Martha Slot 186 bood goed tegenstand tegen IBS Oele. Marco van der Vis gooide 191 en 169 voor de F.H. Deurdouwers wat 3 punten betekende tegen de Spareti- mers. Bij BBT maakte Olga Bakker de eerste game ruim goed door een 183-game, drie punten tegen het ge kortwiekte Opduin was het resultaat. Henk Plaatsman gooide voor Hotel De Weal 224 en 187 gemiddeld, vier punten op Question was het belang rijke eindresultaat. Hotel De Weal lijkt weer eens een gooi naar de titel te willen doen De Kegelvreters haalde vier punten op de Jutter waar Wil Rovers nog een 178 game neerzette. Tiffany Pub kon net aan drie puntjes halen van de ontketende Champion Sisters. De Volvo van een 26-jarige Texelaar is maandag op het parkeerterrein bij de boot vermoedelijk door een ande re auto aangereden. De wagen had plaatschade en de bumper was ver nield. De veroorzaker is doorgereden. Dirk Terpstra: ..Knelpunten in de scholing van werklozen beginnen en dat er normaal van de parkeerplaats gebruik kan worden gemaakt. De herziening van de raamsubsidie voor de Stichting Texels Museum (aanvulling van f19.730,- per jaar) komt niet ten laste van de pot on voorzien 1991, maar uit een alterna tief dekkingsvoorstel. Barendregt vertelde het nieuwe plan in de eerst volgende commissievergadering aan de orde te willen stellen. In de vol gende raadsvergadering kan dan een definitief besluit worden genomen. Gerbrand Poster (Texels Belang) ver telde tegen verhoging te stemmen. „Raamsubsidie is raamsubsidie." Gerard v.d. Kooi (PvdA) zei zich te storen aan de manier waarop de Stichting Texels Museum met WSW- werknemers (werknemers die uit een sociale werkplaats afkomstig zijn) lijkt om te gaan. „Ik krijg het idee dat WSW-werknemers alleen maar worden gezien als goedkope arbeids krachten. Ik hoop dat ik het fout heb, maar in dit voorstel wordt alleen maar gesproken over hoe duur ze eigenlijk zijn. Het lijkt erop dat de Stichting Texels Museum op een zo slim mogelijke manier probeert aan goedkope arbeidskrachten te komen, die zich liefst wel voor 100 procent moeten inzetten." Van der Kooi wilde weten of er met WSW-werknemers wel zorgvuldig wordt omgesprongen en zei verder dat het plan om een dergelijke werk nemer in te zetten,inmiddels allang is achterhaald. „Er wordt getracht op de vrije markt iemand te vinden." Volgens wethouder Zegers wordt er met WSW-werknemers uiterst zorg vuldig gehandeld. „Het is absoluut niet de bedoeling om instellingen van goedkope arbeidskrachten gebruik te laten maken." Volgens Zegers staat bij externe plaatsing (buiten de Bol der om) het belang van de WSW- werknemer voorop. De raadsleden Eelman-v.d. Kooi, Terpstra en Bakker stelden de begro ting voor 1990 van het NV Lucht vaartterrein uitsluitend ter kennisgeving aan te willen nemen. Het luchtvaartterrein kampt met een onvoorzien tekort van f7.548,-, dat ten laste van de post onvoorzien komt. Tine Krijnen-Baijs (Texels Be lang) zei het knap te vinden dat met zo'n klem tekort kan worden gewerkt. Riet Huitema-Vos (CDA) was een an dere mening toegedaan. Zij zou graag „Als we de afvalberg nu niet terug dringen, worden we er straks wel toe gedwongen", aldus wethouder Schilling. Dinsdag werd in de raads vergadering een brief behandeld van de melkhandelarenorganisatie. Men wil de glazen verpakking stimuleren, maar volgens enkele raadsleden zit ten hier haken en ogen aan. Peter Bakker (PSP) was blij met de brief. Hij vindt dat de gemeente op de goede weg is met het milieube leid. „Is het een taak van de ge meente om met mensen uit de horeca en het bedrijfsleven te praten over het gebruik van andere verpak kingsmaterialen in plaats van de plastic zakken en de frietbakjes?" Glazen melkflessen zijn ook niet al les, waarschuwde Erna Eelman (VVD). Deze flessen worden namelijk gereinigd met een agressief chemisch middel. Ze vond dat al veel winkeliers overgaan op alternatieve verpakkin gen voor hun producten. Volgens Riet Huitema (CDA) is het de moeite waard om door het over gaan op de melkfles te proberen de afvalberg terug te dringen. „Fris drankflessen met statiegeld erop gaat toch ook goed? We moeten een oplossing vinden voor het schoon- maakprobleem. Misschien zouden su permarkten moeten overgaan op de verkoop van losse melk. We kunnen Zaterdag heeft Lieneke Roeper met haar pony Arabei met succes deel genomen aan de halve finale van na tionale Rijstijlcompetitie in het Federatiecentrum te Ermelo. Zij be haalde van 60 deelnemende combi naties een vierde plaats. Het niveau lag duidelijk hoger dan de eerste selectie, die al op 20 januari verreden werd. De spanning was daarom bij veel deelnemers tot het eind aan toe te snijden. Een Rijstijl- competitie is een springwedstrijdd waarbij voor verschillende onderdelen waarderingscijfers worden gegeven. Punten worden onder meer gegeven voor parcours verkennen, prestatie, wijze van rijden en houding en zit, waarbij de deelnemers een gevarieerd parcours springen, waarin verplichte lijnen gevolgd dienen te worden. De 18 best geplaatste combinaties gaan zaterdag door naar de finale, die ge houden wordt tijdens het bekende In ternationale Indoor Den Bosch in de Brabant Hallen. ~bij de drankenhandel toch ook al wijn •uit vaten krijgen". Compliment Wethouder Schilling hoorde de dis cussie glimlachend aan. Die was na melijk in het weekend ook al bij hem thuis gevoerd. Hij vond het fijn te ho ren dat de gemeente werkt aan mi lieubeleid. „Uit de mond van Bakker is dat zeker een compliment". Hij wil de afleding milieu van de gemeente een lijn uit laten zetten door hen te laten aangeven wét schadelijk is en hoe het kan worden teruggedrongen. Dit moet worden doorgegeven aan de bevolking, het onderwijs, horeca en bedrijfsleven. Hans Roeper (PvdA) juichde de melk- flessenactie toe. Hij wilde meteen de oorlog verklaren aan het „eenmalige" glas. „De hele bevolking zegt gebruik te maken van de glasbak, maar in de praktijk komt maar 50 procent van dat glas terug". Dinsdag 20 maart: Veld A mannen: 18.30 u. BCT Sportsh.-DGM Eelman 19.12 u. Teso-Eelman BCT Sportsh. 19.54 u. Gr. Slock-Graaf Sp. Amro 20.43 u. Versluis-Amro Graaf Sp. 21.30 u. St. v/d W.-Music Sh. Bremak 22.18 u. Paal 28-Bremak.1 Music Sh. Veld B Gemengd-Vrouwen-Mannen: 18.30 u. Bestuur-NBC EurOase 19.12 u. Rabomix-EurOase Bestuur 19.54 u. Leydek.-De Verf bus Sportsh. 20.43 u. 7 Prov.-Sportshop Leydekkers 21.30 u. Haarst. (v)-Zegel M. 7 Prov. 22.18 u. Cocky (m)-Kobeko St v/d W. Veld C vrouwen: 18.30 u. Taveerne-Cocky's (v) SCT 19.12 u. SC Texel-As.Bremer Cocky (v) 19.54 u. ASC-Opel Rent Ass. Bremer 20.43 u. De Rival-DA Opel Rent 21.30 u. De Krim (v)-Meermarkt DA 22.18 u. Westerl.-Mantje Sp. Zegel M. Wedstrijdleiding: Leontine en Freek tel: 17985. Uitslagen: mannen RWS-DGM 2-1; BCT Sportshop-Autocentrale 1-2. Versluis-Music Shop 1-2; Gr. Slock-Amrobank 0-3; Cocky's- Bremakker 1 0-3; Paal 28-Kobeko 1-2; Graaf Spuiterij-De Krim 3-0. Gemengd: Bestuur-St Jan 2-1; Rabomix-NBC 2-1; 12 Balcken- Moerbeek Meubel 3-0; Stoepa-Euroase 3-0. Vrouwen: De Rival-SC Texel 2-1, Visser Bouw- A.S.C. 2-1; Klif-Durper Drup 0-3; 7 Prov.- Haarstudio 0-3; W&W-Mantje Sport 0-3; Verfbus-Sportshop 0-3. Toneelvereniging De Duinkanters uit De Koog voert vrijdag 30 en zaterdag 31 maart het blijspel „Harvey" op in de dorpskelder. Aanvang: 20.00 uur. Het door Mary Chase geschreven blijspel telt vier bedrijven en is ver taald door Cor Hermus. De regie van het stuk is in handen van Bouwe Kui per. Kaartverkoop vindt plaats bij H. Kingma, tel. 17505. zien dat er met een sluitende begro ting wordt gewerkt en wilde om die reden een vinger aan de pols houden. Haalbaarheidsonderzoek De raadsleden Poster en Van Asselt stemden tegen een haalbaarheidson derzoek voor een nieuwe horecagele genheid in De Cocksdorp. Van Asselt meende dat er om een onderzoek was gevraagd naar haalbaarheid voor een horecagelegenheid én detailhan del. „Het onderzoek richt zich nu uit sluitend op een horecagelegenheid en daar heb ik niets aan." Volgens Schilling is dit standpunt tij dens de toenmalige commissieverga dering onvoldoende duidelijk geworden. Van Asselt stemde vervol gens tegen. Poster stelde alwéér met een onderzoekje te worden gecon fronteerd. „De mensen van het insti tuut voor het midden- en kleinbedrijf zijn heus wel ter zake kundig, maar Tijdens de interne competitie van schaakclub En Passant op maandag avond in de Lindeboom ontsnapte een drietal spelers aan een schijn baar onafwendbare nederlaag. Zo belandde Douwe Hoekman tegen Ton Drevel in een droevig eindspel met een kwaliteit minder, waarin hij nog slechts af kon wachten op de definitieve genadeklap. Maar zo ver kwam het niet. Drevel volgde een geheel verkeerde strategie en zag het resultaat van zijn goede ope- ningsspel in rook op gaan. Douwe Hoekman profiteerde vervolgens van een klein valletje dat hij had gezet, maakte een stuk buit en won vervol gens de partij. De remise die Martien Witte tegen Wietse Pranger behaalde was een zeer benauwde. Na een origineel be handelde opening kwam Witte in een slecht toreneindspel terecht met een pionnetje minder, waarin hij objectief gezien niet veel meer te hopen had. Maar toen Pranger het eindspel wat al te gedegen behandelde, greep Wit te de hem geboden ruimte om remise te maken. Piet Cornelisse zat na de eerste openingsschermutselingen goedgehumeurd achter het bord: hij had op vrij eenvoudige wijze een stuk gewonnen van Thijs Witte, die weliswaar enige kleine dreigingen daarvoor had gekregen, maar zelf ook wel in de gaten had dat deze bij lange na niet genoeg waren om de materiële, achterstand te compense ren. De gemoedstoestand van Corne lisse was een uur later echter ingrijpend gewijzigd: op haast naïeve wijze had hij zich door Witte laten beetnemen en het zelfverwijt was van zijn gezicht te lezen. Witte schoof de partij uit de losse pols naar winst. Ferry van Tatenhove boekte zijn vijfde remise op rij tegen Harm Broekema die weliswaar tracht te enig initiatief te ontplooien maar in remise berustte toen Van Tatenhoven met een nivellerende strategie alle problemen uit de stelling had ge haald. In de re-play tussen Dirk Leeg water en Gerard Zoetelief probeerde de laatste van alles om de nederlaag van vorige week tegen dezelfde te genstander te wreken. Leegwater voerde echter een stugge verdediging en bood talloze keren remise aan - misschien ook om Zoetelief te tarten - maar Zoetelief volhardde in zijn winstaspiraties. De partij werd tenslotte afgebroken en hoewel de si tuatie verre van duidelijk is, lijkt Zoe telief toch goede winstkansen te hebben. Veel zal ook afhangen van de zet die Leegwater heeft afgegeven omdat in de analyse achteraf bleek dat vele plausibele zetten tot winst voor Zoetelief leiden. Uitslagen J Dros-W. Hoekman 1-0; Th. Witte-R Corne lisse 1-0; A. Terpstra-T. van Lmgen 0-1; D Leegwater-G. Zoetelief afgebroken; H Broekema-F. van Tatenhove Yt-Vt) M. Witte-W Pranger %-%; P Eelman-N van Heeringen 1-0; K. Bruimng-E. de Visser 1-0; M Btrkenhager-W. v.d. Rijke 1-0; D. Hoekman-T. Drevel 1-0. Aanstaande maandag is er geen schaken in De Lindeboom in verband met festiviteiten rond Texel 575 jaar stad. De clubavond wordt verplaatst naar de volgende dag, dinsdag 20 maart. Het jeugdschaken komt vol gende week te vervallen. is een onderzoek voor vestiging van een nieuwe horecabedrijf wel nodig? We hebben genoeg van dit soort be drijven. Wat er op het ogenblik is, mag van mij uitbreiden, maar in be staande branches wil ik geen enkele nieuwe vestiging. Laten we zorgen dat de bestaande ondernemers ook kunnen blijven bestaan." Linksafvak Pontweg Op Peter Bakker (PSP) na, stemden alle raadsleden in met de aanleg van een linksafvak op de Pontweg (nabij Californiëweg). Hans Roeper (PvdA) vertelde het een vreemde zaak te vinden dat na een onlangs gedane mededeling van wethouder Schilling dat men aan de vaste wal van recht- safvakken aan het terugkomen is, het college het linksafvak niettemin ge realiseerd wil zien. Wethouder Schil ling was echter van mening dat een linksafvak héél iets anders is dan een rechtsaf-vak. „Dat heeft niets met el kaar te maken." Aan de Culinaire Vakschool in Gronin gen zijn Ramon van Tongelen en Vic- toriene Dros geslaagd voor het diploma kok SV Oosterend heeft zondag in een aantrekkelijke wedstrijd op zeer over tuigende wijze Apollo '68 verslagen. De Oosterenders waren gedurende de hele wedstrijd de betere ploeg en wonnen uiteindelijk met 4-0. Hoewel de dwars op het veld staan de wind echt goed voetbal onmoge lijk maakte, wist een zeer gedegen spelend SVO Apollo al direct zijn wil op te leggen. Vanuit een versterkte verdediging spelend, kreeg SVO via af en toe goed opgebouwde aanval len al direct een aantal kansen, maar de goed spelende keeper van Apollo stond een vroege treffer voortdurend in de weg. Pas in de vijfentwintigste minuut kon Oosterend het overwicht omzetten in een voorsprong. Routi nier Gerard Legierse speelde met een onnavolgbare schijnbeweging zijn te genstander uit en gaf een afgemeten voorzet die Piet Koning keihard inkop te. SV Oosterend trok zich na dit doelpunt terug op eigen helft en con centreerde zich vanaf dat moment geheel op de counter. Een dergelijke uitval had vlak voor rust succes. Uit blinker Piet Scholtanus zette met een slimme steekpass Bennie Visser vrij voor de keeper. Met een strak schot in de bovenhoek bracht hij de ruststand op 2-0. In de tweede helft leek het er even op dat Apollo zich niet zomaar bij een nederlaag wilde neerleggen. De aanvallen van de overkanters waren echter te fantasieloos en konden de sterk acterende SVO-verdediging met verontrusten. Met name Vincent Kaspers lijkt zijn draai te hebben ge vonden in de achterhoede. Zowel ver dedigend als in de opbouw bewees hij afgelopen zondag weer zijn waar de voor het team. In de twintigste minuut van de twee de helft kwam SVO op 3-0 via een corner van Maurice Kaspers die door Johan van 't Hoeft schitterend werd ingekopt. Ondanks dat er na dit doel punt natuurlijk geen sprake meer was van een spannend wedstrijd, bleef er voor de toeschouwers nog genoeg te genieten. Vlak voor het eindsignaal viel het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Aart-Johan van der Brink nam een hoge voorzet met een halve omhaal ineens op zijn slof. Dankzij deze eerste thuisoverwinning van dit seizoen heeft SVO de on derste plaats nu weer verlaten en kan het aanstaande zondag tegen ZTS bewijzen op de goede weg te zijn. Bij het LBO zijn gisteren de rollen touw voor de Unicef-sponsoractie die volgende week van start gaat aan gekomen. Deze zijn gratis beschikbaar gesteld door de firma Lankhorst. Scholieren gaan inmiddels de deuren langs om sponsors voor de actie te werven. Het is de bedoeling dat uit eindelijk heel Texel wordt omspannen met touw.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 11