„Anneliese" vlammen „Paal en perk stellen aan diefstal sneeuwklokjes" Verwarring over aantallen aansluitingen en abonnees „Plein Publiek" live vanaf Texel Geslaagd Palmpasen-optocht Rechter legt f600,- boete op Texelaars voor de Jurywagen gekraakt Geslaagd voor zwemdiploma Kabelkrant start zondag IMieuw kleuterbad voor zwempark Molenkoog? Hobby-tentoonstelling PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 27 MAART Zondagmiddag stegen dikke roo kwolken op uit de bij paal 18 gestrande kustvaarder „Anneliese". Er woedde aan boord een felle brand en dat stemde de slopers tot tevre denheid want zij hadden het vuur zelf aangestoken, in overleg met brandweer en gemeentelijke milieuaf deling. Het slopen van het vele hout werk in het schip zou anders veel te Het NCRV-radioprogramma „Plein Publiek" wordt op donderdag 19 april rechtstreeks uitgezonden vanaf Texel. Thema van de uitzending, tus sen 10.00 en 12.00 uur op Radio 2, is: „Texel, het eiland en de zee". Verslaggever Rik Felderhof zal tijdens de uitzending met een zender over het eiland trekken en impressies ma ken van ondermeer EcoMare, de Sluf ter. de duinafslag bij paal 28 en van het gebied rond de vuurtoren. Ook zijn reportages te verwachten van schapenfokker Piet Bakker (Wester geest) en het Maritiem en Juttersmu- seum. De centrale presentatie gebeurt vanuit De Lindeboom. Met diverse gasten wordt daar gepraat over de problemen en mogelijkheden van het eiland. Deze gasten zijn on der anderen: burgemeester Schipper, directeur Kuiper van de Stichting Texels Museum en twee woordvoer ders van de Waddenvereniging, voor lichtster mevr. M. Boetes en jurist K. van der Zwiep. Aanleiding voor de uitzending is het 25-jarig bestaan van de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee, waaraan de NCRV twee dagen later een televisie- special wijdt. moeizaam en tijdrovend zijn geweest. De coaster is inmiddels door Henk Witte en Willem Bakker van een groot deel van zijn opbouw en tuiga ge ontdaan en wordt daardoor steeds lichter. Een enorme gewichtsvermin dering werd al bereikt door het ver wijderen van de lading potas; sindsdierr is het schip enkele keren bij vloed gaan drijven. In de nacht van zaterdag op zondag gebeurde dat ook. Omdat er toen een bovendien een harde wind stond, slingerde het schip zodanig dat een der ankerket tingen brak. Zondagochtend werd de gebroken schakel vervangen. Sinds de lading van het schip is ge borgen, is de bewaking van het be drijf BEST opgeheven. De slopers houden nu zelf dag en nacht een oogje in het zeil en hebben een wachtman gezet in een mobiele kan- In Assen slaagde Coby Bakelaar voor de KNAU-cursus „Trainer loopgroe pen". Sinds begin 1989 begeleidt zij onder auspiciën van de Atletiekvere niging Texel vrouwenloopgroepen. De jaarlijkse palmpasen-optocht vindt zondag 8 april plaats. Start: 13.30 uur, verzamelen voor het KTF- gebouw aan de Schoonoordsingel. Kinderen met een versierde stok kun nen voor de start een bonnetje afha len. Na afloop wordt op vertoon van de bon een surprise verstrekt. De klanken van het Koninklijk Texels Fan farekorps zullen de traditionele op tocht ook dit jaar weer begeleiden. Het tweetal was bij schikking een boete van f500,- opgelegd, maar had die niet betaald zodat de zaak moest voorkomen. De twee daders versche nen echter niet. Dat laatste maakte hun situatie niet gunstiger. De offi cier eiste wegens deze „diefstal in vereniging" nu een boete van f600,- of twaalf dagen gevangenisstraf en politierechter Mr L. Punt vonniste conform. Inbraak Een 27-jarige man uit Rosmalen moest zich verantwoorden voor meerdere inbraakjes die hij op Texel had gepleegd. Uit café De Slufter ontvreemdde hij een pakje sigaretten een een bedrag van f65,- en uit strandpaviljoen De Zeeaster haalde hij f70,- uit het fooienpotje. Specta culaire kraken waren het niet, maar de man had het elders vaker gedaan. Blijkens het strafblad pleegde hij in braakjes in 1983 en 1987. De laatste tijd ging het echter heel goed met de verdachte, die trots vertelde dat hij sinds zeven maanden vast werk heeft op een manege. „Overdag ver zorg ik de paarden en de stallen en 's avonds sta ik achter de bar. Het bevalt me prima", vertelde hij. Hij voegde eraan toe geen enkele be hoefte meer te hebben aan criminele avonturen. De officier geloofde dat en achtte het daarom niet nodig de man door middel van een voorwaar delijke straf en een proeftijd op het rechte pad te helpen houden. Het ge pleegde kwaad diende echter bestraft te worden en hij eiste een boete van f750,- of 15 dagen. De rechter was het daarmee eens. leder jaar krijgt de politie aangiften van diefstal van bolgewassen die meestal 's nachts uit de grond wor den gehaald. Ook op Texel doen zich deze gevallen vrij regelmatig voor. Het zijn vooral sneeuwklokjes die worden geroofd van de kweekplaat sen in de Dennen. „We moeten hier paal en perk aan stellen en daarom streng straffen", aldus officier van justitie Mr Stokman, toen vrijda gochtend in Den Helder de politie rechter een dergelijke zaak behandelde. Het betrof twee Texelaars die op 1 februari vorig jaar een partijtje sneeuwklokken hadden uitgegraven en meegenomen. Ze waren echter betrapt en naderhand aangehouden. De politie had twee jute zakken en zeven kleine plastic zakken met bol len in beslag genomen. De waarde daarvan werd geschat op f250,- .er van uitgaande dat één bolletje acht cent kost. toorcontainer die aan dek is ge plaatst. De Anneliese zou ook nu nog betrek kelijk makkelijk in zijn geheel van het strand getrokken kunnen wórden- Witte en Bakker hadden daarvoor al een plan ontwikkeld want het zou voor hen gunstig zijn als ze het wrak alsnog naar een haven zouden kun nen slepen om het daar van de hand te doen. Rijkswaterstaat voelde daar echter niets voor omdat met het ver antwoordelijke sloopbedrijf Van Schie een contract is gemaakt dat uitslui tend voorziet in slopen ter plaatse. Geredeneerd werd dat het aanvecht baar zou zijn om daar van af te wij ken, temeer daar bij de aanbesteding van het sloopwerk ook al een aanbod voor algehele berging van de hand is gewezen. De foto (van Roy Helleman uit Oudeschild) toont de brandende Anneliese. De jurywagen van wielervereniging Texel is tussen 24 februari en 10 maart opengebroken. Er werd voor f1000,- schade aangericht. Vermist worden een versterker, twee micro foons, een aluminium mast en diver se cassettebandjes. De wagen stond bij de wielerbaan om het Boysveld. In zwembad „Calluna" kregen de deelnemers aan de zwemlessen za terdag de gelegenheid hun kunnen te tonen. Het resultaat was dat ruim 70 kinderen, verdeeld over vier catego rieën het felbegeerde zwemdiploma behaalden. Het afzwemmen gebeurde onder toeziend oog van officials van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond (KNBZ), die complimenten uit deelden over de aangeleerde zwemtechniek. Zwemonderwijzers waren Albert Middelbos en Colinda Vlaming. A-diploma schoolslag, rugslag en water trappelen) Meiion van Abs; Eric Boersen; Jojanneke van Groeningen; Ron Grisnich, Rudy Hof; Lotte Keijzer; Kristian Kragt; Tamara de Lange; Mu- riél Oudendag; Bas Schoonhoven; Robin van der Slikke; Wendy van der Star; Mirella de Ridder; Bart Tuitman; Miranda Beeger; Boy van der Vis; Jan van der Vis; Robert-Martijn van der Werf, Dennis v.d. Wilde; Suzanne Eel- man; Livia de Porto; Sarah van Vliet. B-diploma (schoolslag, rugslag, 7-meter, wa tertrappelen) Robin Adema; Angelique Boon; Esther Duin- ker, Saskia Gieles; Mikel Knippenberg; Wendy Lampers; Afra Meijer, Inge van Munster, Jets- ke Nijdam; Lisa Peet; Tryntsje Postma; Nmja Smit; Leo van der Vaart; Anneke Veenbaas, Saskia Witte, Lea van der Zee, Marco Zoe telief Basiszwemdiploma (Voortbewegingsvormen, Behendigheidsvormen, spel- en speelse vormen) Roel Bakker; Bernhard Boks; Mirjam Kuip, So- raya van der Meer; Robert van Splunter; Björn Witkamp; Nona van der Vis; Mattanja van der Vis. Teddyberen: Brons: Wendy Bakelaar; Ivo Barends; Koos Boersen; Marleen ter Steege; Ferry van der Vis; Pieter-Jan Eelman; Erik van Boven; Jordie Zijm Zilver: Erik van Boven.. Pieter-Jan Eel man; Danny Franchimon, Ivo Geersen; Robin Stroo; Erik Tijsen: Tessa Trap; Jordie Zijm; Pa trick zijm; Goud: Cocky Schraag; Marjolein Zijm. „In de folder staat weliswaar 2200 aansluitingen, maar dat is wat an ders dan het aantal abonnees, want alleen die kunnen het daadwerkelijk ontvangen", aldus Peter Dral, initia tiefnemer van de Kabelkrant Texel, die zondag van start gaat. Hij legt uit dat er een spraakverwarring bestaat tussen beide begrippen. „Ik garandeer dat zo'n 1500 Texelse ge zinnen zondag naar de kabelkrant kunnen kijken". De verwarring is ontstaan door de veelvoud aan cijfers die er zijn. Maar hoeveel kijkers kan de kabelkrant nu werkelijk krijgen vanaf 1 april? André Beemsterboer van BUMA: „Bij ons staan over het eerste kwartaal van dit jaar, dat zijn dus zeer recente cij fers, 1047 aansluitingen op Texel. Dat wil zeggen, abonnees die niet al leen kabel hebben, maar er ook ge bruik van maken. Deze cijfers worden ons regelmatig door de exploitanten zelf doorgegeven". Peter Jan Kuip van de firma Drijver, die de aansluitingen en abonnees re gelt heeft een ander getal. „Het zijn er tussen de 1450 en 1500. We heb- Het college van B en W wil het kleu terbad van zwempark Molenkoog vervangen voor een nieuw bad. Daarnaast wil het college de kleuter- weide veranderen. Hiervoor is een bedrag nodig van f73.102,-. In het investeringsplan 1990 is ten behoe ve van het gemeentelijk zwembad een investeringskrediet opgenomen van f70.000,-. Het kleuterbad, waar een relatief gro te en belangrijke groep bezoekers ge bruik van maakt, is verouderd en vertoont allerlei gebreken. De beton nen rand van het bad, bekleed met tegels, is poreus. De wand is hier door doordrenkt van het vocht, waar door op diverse plaatsen de tegels loslaten. Hierdoor ontstaan weer scherpe randen, waardoor er kans op verwondingen is. In de bestaande situatie kunnen ouders vanaf de kleuterweide hun in het kleuterbad spelende kinderen niet of nauwelijks zien. Door bad en wei de goed op elkaar aan te laten slui ten, wil men één geheel maken. De kleuterweide wordt bovendien met ander speelmateriaal uitgebreid. De raadscommissie voor financieel economisch en technische beleid heeft inmiddels positief geadviseerd over het voorstel. ben er in het afgelopen kwartaal een heleboel bijgekregen. Veronique trekt veel nieuwe klanten". Hij verklaart dat er inderdaad 2200 kabelaanslui tingen zijn, maar dat lang niet ieder een abonnee is. „Dat is ook bijna onmogelijk. Er zitten bijvoorbeeld ook bedrijfspanden bij, die zullen heus geen abonnement nemen". Buitendorpen Uitbreiding van het kabelnet ziet hij voorlopig nog niet gebeuren. „Het is wel zo dat alle nieuwbouwwoningen in bijvoorbeeld De Mars meteen een kabelaansluiting krijgen. De buiten dorpen beginnen we nog niet aan. Misschien als we meer dan 1900 abonnees krijgen...." Peter Dral houdt vast aan de cijfers van de kabelexploitant Drijver. „Mis schien zijn de cijfers bij de BUMA al weer verouderd of zitten er enkele abonnees bij die niet hoeven te beta len en dus ook niet worden doorge geven aan die instantie. Wij willen streven naar 2000 abonnees. Daar geloven wij in". Dral heeft een nieuwe redacteur aan getrokken, nadat Edo Kooiman on langs toch de voorkeur gaf aan een aanstelling bij de Helderse Courant. Het is Marjan Koster uit Oost. Als zij vrij heeft wordt het werk overgeno men door Aad Schol. Advertorials De redactie van de Kabelkrant is vol ledig autonoom en draait onafhanke lijk van de advertentie-afdeling. Dral: „We maken wel gebruik van zoge naamde „advertorials", dat zijn adver tenties die eruit zien als redactionele stukken". In een krant staat er vaak met kleine lettertjes bij dat het een advertentie betreft, maar volgens Dral is dit niet nodig. Hij denkt niet dat hierdoor de objectiviteit van de kabel krant in twijfel zal worden getrokken. „Mensen die zich erin verdiepen mer ken heus wel dat het een advertentie betreft. Ze worden ook niet door de redactie gemaakt". Hoewel de Kabelkrant niet in de bui tendorpen is te ontvangen, zal het nieuws zich ook op die plaatsen rich ten. „We willen alles dat interessant voor Texel is vermelden. Essentieel voor ons is de actualiteit. Iets wat is gebeurt moet er zo snel mogelijk instaan". Bij de start van de actie wordt geen speciale actie gehouden. „Het is op zich al bijzonder genoeg. We hebben wel: „Zet 'm op 5", waarbij we iede re zaterdag een gezin in Den Burg die de kabelkrant op het vijfde net heeft staan verblijden met een taart en 50,-. Ja, dat hebben we afgekeken van Veronique met de „Zet 'm op 4"-actie", aldus Dral. Dinsdag 27 maart In het raadhuis begint om 19.30 uur een voor ieder toegankelijke hoorzitting over de verbetering van de leefbaarheid in Den Burg. De Vereniging van Reumapatièn- ten houdt voor leden en hun partners een filmavond in De Buureton in de Molenstraat, aan vang 19.45 uur. In het kader van de evangelisa tieactie Jozua 13 wordt in de Luberti-school in De Koog een voor ieder vrij toegankelijke gospelavond gehouden. Woensdag 28 maart Van 14.30 tot 17.30 uur wordt in De Lindeboom een openbare hoorzitting gehouden over het ontwerp streekplan voor de kop van Noordholland en Texel. De raadscommissie voor ruimte lijk en huisvestingsbeleid heeft in het raadhuis een openbare verga dering, aanvang 19.30 uur. Onder andere komt het deelrapport in zake de verkeersveiligheid op Texel aan de orde. Het Katholiek Vrouwengilde heeft in De Witte Burcht een bijeen komst die in het teken staat van Pasen; 20.00 uur. In het NOS tv-programma „Van Gewest tot Gewest" wordt reportage uitgezonden die is maakt van de tocht Assen-Texei In het kader van de evangelisa tieactie Jozua 13 wordt in Het Eierlandsche Huis in De Cocks dorp een voor ieder vrij toegan- kelijke gospelavond gehouden; 20.00 uur. Donderdag 29 maart In het Avro-programma „Pauze tv" (Nederland 2; 19.00-19.25 uur) zijn beelden te zien van de LBO „inpakactie". Voor de leden van de Vogelvere- mging „Op eigen wieken" houdt de heer Dijking een lezing om 20.00 uur in dorpshuis d'Ouwe ULO. Ook niet-leden zijn weikon In het kader van de evangelisa tieactie Jozua 13 wordt in dorps huis 't Skiltje in Oudeschild een voor ieder vrij toegankelijke gospelavond gegeven; 20.00 u, Hoogwater Oudeschild Za. 24 Zo. 25 Ma. 26 Di. 27 Wo. 28 Do. 29 Vr. 30 Za. 31 6.20 en 18.3i 7.1 5 en 19,4! 8.14 en 20.3S 9.05 en 21.IS 9.45 en 22.0i 10.15 en 22.34 10.10 en 23.01 10.27 en 23.3S Aan het strand is het een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uv na hoogwater. De zon komt 18 maart om 7.32 uur en gaat onder om 20.01 u 26 maart nieuwe maan; 28 mas springtij. De Stichting Welzijn Ouderen Texel organiseert zaterdag en zondag een hobby-tentoonstelling van ouderen in De Buureton. Er zijn verschillende manieren te zien, waarop men een hobby kan uitoefenen. Naast prachti ge staaltjes van huisvlijt zijn er ook verzamelingen. Naast het laten zien van hun hobby willen de deelnei ook de toeschouwer uitleggen, I, men tot deze hobby is gekomen. Wellicht inspireert dat anderen i een hobby te beginnen. De ope ningstijden van de tentoonstellinj zijn: zaterdag 10.30-13.30 uur en 14.00-17.00 uur; zondag 14.00- 17.00 uur. o. Een schip achter de horizon is niet weg, we zien het alleen niet meer. Zacht en kalm is van ons heengegaan onze lieve vader, schoonvader, groot- en overgrootvader Pieter Kooiman weduwnaar van Catharina Kruyswijk op de leeftijd van 72 jaar. Geertje en Adri julia en rob, kenny karin en willem, gundy, arjen Anneke en Wil nancy en rudy, danny, stephano, kim Piet en Lia crista, viola Cor en Lyda mare, susan, rob Gerrit Anton en Henriëtte dominique, martijn, pieter pepijn Tineke en Ad ramon, priscilla, michael Texel, 26 maart 1990 Thijsselaan 95, 1791 VG Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 28 maart van 19.30 - 20.30 uur aan huis, en na de crematieplechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op donderdag 29 maart om 15.00 uur in het cre matorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Johan Wiersma en Petra van de Wetering trouwen op 6 april 1990 om 15.45 uur in het ge meentehuis van Den Burg. Iedereen die ons wil feliciteren is welkom van 17.00 tot 20.00 uur in Hotel De Lindeboom, Groeneplaats 14, Den Burg - Texel. Ons adres: Schilderend 57, 1791 BB Den Burg. Op 23 maart 1990 is ge boren, onze zoon Rick Anthony Tony en Gonny van der Vis Oranjestraat 26 1794 BC Oosterend Tijdelijk adres: Geminiziekenhuis Geboren: 22 maart 1990 Theodorus Hoogenbosch wij noemen hem Dorus zoon van Hans Hoogenbosch Béatrice Bakker Molwerk 27, 1797 SE Den Hoorn, Texel Telefoon 19335 Voor de vele attentie welke vorm ook, thw in het ziekenhuis enl mijn thuiskomst heel veel dank. G. KiJ Het nieuwe telefoongidi de afgelopen weken spreid. Extra exemplaren voor ƒ12,50 te koop Open Boek. Een leuke herinnering, verzilverd lepeltje 575 Stadsrechten Te) te bestellen 15763, 1; 17706. Nog deze week bezorgd. Prima opslagruimtes te voor korte of langere tijd 17357. De laatste week! 't Fom al ingeleverd voor de Koninginnemarkt' Seat Marbella, je eigen Een nieuwe auto /12.395,—Texocars, I coweg 3, Den Burg. 15588. Cafetaria Ploff-inn enkele dagen geslote Niet voldoende voor raadszetel, maar wel ge om uw vertrouwen in» laten blijken. Hartelijk 4 Marijke Palm Binnenkort verschijnt Wadden, een wereld fc eb en vloed. Nieuw boe* Jan van der Kam met' dan 200 van zijn besï to's. Volledig in kleu'. pag., geb. ƒ45,—. U ku't exemplaar reserveren i Open Boek (tel. 13657' verwachten het de tw week van april in huis Voor frezen en spitten volkstuin, Jan Zoetelief onderhoud. Tel. 14735 Texelse oude boeken,T« oude en nieuwe prt' Texelse schilderijen en se aquarellen bij Kunst del Hans van der Klift Te koop tourcaravan Jet 325 incl buitentè' vele extra's t.ea.b. 1 gestald op Texel). Inl. 3 767755 (na 18.00 uu" Let op tweede hands kledingverkoop op 111 Te koop gevr. redelijke van tot ƒ1000,—. Tel. Broeken- katoen m n» kleuren bij Zegel nenmode. Tennis Polo, mt S ƒ25,— Mantje Sport ,,'t Gaat om de heid" zei: Marc, of w3 reclame voor zijn kvvJ draaide hij rechts CDA, 't product draait Ha ha, ha ha. gesloten.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 2