Scouting haalt al tien jaar bezem door Slufter Milieuweekenden blijven in trek „Paaltjes prachtig, maar onpraktisch.." |„Wind en Water" in Toer-in expositie Schaker Leegwater taakt vreugdedans Goede week voor Tevoko herenteams Eilandcompetitie volleybal MST Programma Programma pupillenvoetbal Voetbalprogramma Eilandcompetitie voor tennissers MAB motorcross van start Zwemclub had druk weekend Jeugdkampioenschap voor Verseput en Stoer IS pONDERDAG 29 MAART 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 11 De herinrichting van de Kik- kertstraat in De Cocksdorp heeft het aanzien van het dorp m positieve zin verbeterd. Daar over zijn vrijwel alle „durpers" het unaniem eens. Om de parkeervakken te mar keren zijn leuke kleine, afge platte paaltjes gebruikt, maar daarmee is met iedereen blij. Jan van 't Noordende: „Ze zijn prachtig, maar niet praktisch. Ze zijn namelijk slecht te zien vanuit je auto. En het komt ook voor dat mensen er niet aan denken als ze wegrijden en zo doende ertegen aan rijden". Een andere inwoner van De Cocksdorp heeft al drie geval len van schade geconstateerd. „Gistermorgen nog, reed iemand zijn band erop aan flarden" Van 't Noordende heeft de paaltjes van de vakken bij zijn woning zichtbaarder gemaakt door er een stok op te zetten. „Eerst had ik er zelfs een vlag getje op, maar dat is eraf ge pikt. Misschien is het wel een leuk idee, iedereen versiert zijn eigen paaltje...." Volgens gemeentewerken zijn de paaltjes echt niet te laag. „Ze zijn duidelijk zichbaar, an ders hadden we ze niet ge plaatst", aldus een ambtenaar. De gewraakte paaltjes in de Kikkertstraat. be gemeentelijke adviescommissie kunst- en cultuurbeleid organiseert bok in 1990 weer een thema expositie in kader van de manifesta- „Toer-in Noord-Holland". bet thema van de tentoonstelling in [1990 is „Wind en Water". Kenmer kende elementen in Noord-Holland en [ook op Texel zijn wind en water. Ele menten die een belangrijke rol heb ben gespeeld bij de wording van het landschap; bovendien zijn water en |wind interessante elementen voor [grote groepen recreanten en toe listen, zoals surfers, zeilers, kanovaar- pers, zwemmers en vissers. De tentoonstelling wordt gehouden van pO juni tot en met 19 juli 1990 in de tentoonstellingsruimte van het raad- buis in Den Burg. Deelname aan de tentoonstelling |taat open voor bewoners van Texel i spanningen in een schaakpartij lunnen hoog oplopen: urenlang zit Je schaker gekluisterd aan het bord net slechts één zekerheid: de speler egenover hem heeft dezelfde snode tedoelingen als hijzelf. Belandt die ichaker dan ook nog in een stelling rol valkuilen en verleidingen dan is iet alleszins begrijpelijk dat hij zijn «reugde de vrije loop laat als hij na rele ontberingen de overwinning bin- lensleept. Ju is het schaakspel toegerust met en strenge etiquette die nog stamt ét de tijd dat schaken alleen voor iet puikje van de samenleving lestemd was, maar waaraan de neeste spelers zich nogsteeds keurig 'ouden, zodat we aan het eind van sen partij zelden uitbundige taferelen, Jngeremde huilbuien of ordinaire chtpartijen mogen aanschouwen; Minnaar en verliezer schudden elkaar lewoonweg de hand. Gelukkig ge- eurt het af en toe dat een schaker leze strenge discipline aan zijn laars apt. Dirk Leegwater maakte maanda- javond in De Lindeboom een vrolijke 'reugdedans rond de tafel waarop hij tojuist in een bikkelhard gevecht Tae- van Lingen had verslagen. ■eegwater had zich hardnekkig verde- ligd tegen verwoede aanvalspogin- jen van Van Lingen in een oude ariant van de Schotse partij. De ver wikkelingen namen een gunstige loop 'oor Leegwater toen hij er in slaagde 'o wikkelen naar een toreneindspel het een pion meer. Erg veel beteke- i's tad die pluspion niet, maar toen 'an Lingen zich niet actief genoeg 'erdedigde haalde Leegwater het vol- e Punt binnen. Ook Auke Terpstra >loeg toe in een toreneindspel, nadat fann Broekema de verkeerde pion 'ah het bord had genomen. Terpstra hocht in wezen van geluk spreken jat hij alsnog de winst pakte, want 'oekema had zich in het middenspel "stekend geweerd en eigenlijk wel 'en half puntje verdiend. Willem van e Rijke kwam in eerste instantie in jr°te problemen tegen Ton Drevel, le 'n het eindspel echter zijn mooie 'ositie bedierf met een serie zwakke Wen. Van de Rijke profiteerde opti- en boekte een verdiende zege. Birkenhager-N van Heeringen Irewl i n lnge,'P Eelman 0-1; W. de Ri|ke-T lirtai d van Lingen-0 Leegwater 0-1; R. na ï'n „0rne''sse 1-0, A. Terpstra-H. Broeke- Vitt, 1 n w'tte"D Hoekman 1-0; J. Dros-M 1-0; F. Eijgenraam-H Tumema 1-0; die recent werk met betrekking tot het thema „Wind en Water" kunnen aanbieden. Bij deze tentoonstelling worden drie prijzen toegekend. Een deskundige jury kent een kwali teitsprijs f250,— en een aanmoedi gingsprijs a f150,— toe. De bezoekers van de tentoonstelling be palen wie de publieksprijs f100,— krijgt. Helaas was het niet mogelijk om de aankondinging van deze tentoonstel ling eerder bekend te maken. In ver band met de organisatie is het van De herenteams van Tevoko wonnen de afgelopen week alle drie hun wedstrijden. Het eerste team won met 3-1 van het tweede van concur rent Juvoc. heren twee won moei zaam met 2-3 van Gruma Seahawks 4 en ook heren 3 won verrassend van het op de derde plaats staande HCSC 3, 3-0. Tevoko 3 ging naar Den Helder met het idee misschien een setje te pak ken, maar dit pakte anders uit. De eerste set werd een gemakkelijke prooi door uitstekend lopende aanval len en duidelijk spelverdelen. De tweede set verliep erg rommelig en werd gekenmerkt door vele service- fouten van beide kanten. Uiteindelijk won Tevoko ook nu weer met 9-15. In de derde set keken de jongens lang tegen een achterstand aan en via 4-0 werd het 8-4 voor HCSC 3. Tevoko ging toen na een time-out over op hard werken en ging voor el ke bal wat resulteerde in een eigenlijk onverwachte 12-15 overwinning in de derde set. Dit was al de vierde over winning op rij voor dit jonge derde herenteam. wat veel hoop geeft voor de toekomst. Het tweede team Tevoko speelde al een week eerder de zware wedstrijd tegen Gruma 4. In een spannende wedstrijd hielden de ploegen elkaar na 4 sets in evenwicht, 2-2. De vijf de set met het ralley-point systeem moest dus de beslissing brengen. Na bij de wissel van speelhelft nog ach ter te hebben gestaan kon Tevoko de spannende slotfase in winst omzet ten: 13-15. Tevoko 1 had op papier een makkelij ke tegenstander in Juvoc 2. In de eerste set leek er ook geen vuiltje aan de lucht, 4-15. De tweede set gaf wat meer problemen en eindigde in een nipte overwinning voor Tevoko met 13-15. Toen in de derde set nog meer met de vaste opstelling werd geschoven ging het echt mis. Ook het inbrengen van twee wissels kon niet meer helpen, Juvoc won met 15-7. De derde set moest dus ge wonnen worden want Tevoko kan zich geen puntverlies meer veroorlo ven in de strijd om mogelijke promo tie. Er werd weer gespeeld met het oorspronkelijke basisteam, dat zonder problemen de vierde set won, 8-15. Met deze 3-1 overwinning blijft Tevo ko 1 nog steeds in de race voor pro motie. Op zaterdag 7 april spelen de heren om 13.00 uur tegen het gerou tineerde Nieuwedlep, en ze zullen dan de steun van het Texelse publiek goed kunnen gebruiken. De dames van Smash'68 1 verrasten vriend en vijand door in Den Helder te winnen van koploper HCSC 3. Na een spannende 5-setter was het toch Smash dat aan het langste eind trok en met 10-15 won. De al bestelde bloemen voor de bijna kampioen HCSC 3 konden weer in de kast, ze hebben nog twee punten nodig om zich definitief kampioen te mogen noemen. belang dat op korte termijn duidelijk is welke deelnemers verwacht kun nen worden, leder die met kunstzin nig werk rond het thema „Wind en Water" wil deelnemen aan deze ten toonstelling, wordt verzocht dit voor 12 april door te geven. Voor aanmelding en nadere informa tie kan contact worden opgenomen met mevrouw R. van Dijk, afdeling culturele zaken in het raadhuis, tele foon 62121, toestel 155 (niet op woensdagmiddag). Veld A Mannen: 18.30 u. D.G.M -BCT Sport Haarstudio 19.12 u. Haarstudio-Eelman D.G.M. 19.54 u. Autocentr.-BCT Sport Eelman 20.43 u. R.W.S.-Paal 9 Autocentrum 21.30 u. Stuc. v/d W.-Amro Kobeko 22.18 u. Bremakker-Kobeko v/d Woude Veld B: vrouwen gemengd en mannen: 18.30 u. Bestuur-St. Jan Stoepa 19.12 u. 12 Balcken-Stoepa St. Jan 19.54 u. W W-de Verfbus Question 20.43 u. Question-Sportshop W W 21.30 u. Westerlaken-Zegel M Sportsh 22.18 u. Paal 28-De Krim (m) Zegel M Veld C Vrouwen: 18.30 u, Haarstudio-Leydekkers Klif 19.12 u. Klif 23-7 Prov. Haarstudio 20.43 u. Wiersma -Meermarkt Krim 21.30 u. Krim -Cocky's K. Meermarkt 22.18 u. ASC-Ass. Bremer Cocky's K. Wedstrijdleiding; Rinus en Ilse tel. 13805. Uitslagen 27 maart: Mannen RWS-Paal 9 0-3; Haarstudio-Paal 9 1-2; Versluis- Gr. Spuiterij 0-3, Music Shop- Amrobank 3-0; Paal 28-Gr. Slock 3-0, V.d Woude-Bremakker 1-2; Cocky's Kapsalon-De Krim 3-0; Vrouwen en Gemengd: Bestuur- Stoepa 3-0; 12 Balcken-St. Jan 1-2, NBC- Euroase 0-3; Rabomix-Moerbeek M. 1-2; Question-Zegel Modes 0-3; DA-Taveerne 0-3; visserbouw-Opel Rentenaar 3-0; Klif 23-Verfbus 1-2, Haarstudio-Sportshop 1-2; Mantje Sport-Durper Drup 3-0; 7 Prov - Leydekkers 3-0. Afd. volleybal Zaterdag 31 maart: Sporthal Quelderduin, Den Helder 15.00 u. HCSC 4-Tevoko 3 (d) 15.00 u. Gr Seahawks 1-Tevoko 1 (m-B) 15.00 u. Juvoc 2-Tevoko 1 (m-C) Maandag 2 april: Sporthal Sportlaan, Den Helder 18.50 u. HCSC 2-Tevoko 2 (h) 18.50 u. Juvoc 4-Smash'68 2 Zaterdag 31 maart: ZDH F1-S.V.C. F1 10.00 uur De Koog F2-Tex. Boys F2 10.00 uur Tex. Boys F1-Texel F2 10.00 uur O'end F1-0'end F2 10.00 uur Texel F1 vrij S.V.C E1-Texel E3 11.00 uur Texel E2-Tex. Boys E2 11.00 uur De Koog E1-Oosterend E1 11.00 uur Texel E1-Tex Boys E1 11.00 uur Oosterend D1-Texel D1 12.00 uur Texel D2-Tex. Boys D2 12.00 uur Tex. Boys D1-Z.D.H. D1 12.00 uur Voor het tiende achtereenvolgende jaar houdt Scouting Texel het „mi lieuweekend". Komend weekend zijn de welpen en kabouters aan de beurt, een week later gaat de oude re jeugd aan de slag. Al een decen nium lang is dit evenement een schot in de roos; ook voor deze jubileum-uitgave was de belangstel ling overstelpend en moesten zelfs clubs worden teleurgesteld. Centraal in beide weekenden staat weer het schoonmaken van de Slufter. Nick Slijderink sr., nestor van Scou ting Texel, is bijzonder blij met het succes van het milieu-weekend. „Pr achtig dat we dit nu voor de tiende keer kunnen doen. Je moet toch tel kens maar weer al die kinderen die rot-Slufter in zien te krijgen. Daar worden ze met de neus op het milieu gedrukt. Zeker na het ruige weer van de laatste tijd, zal het in de Slufter barsten van de rommel. En niet al leen aanspoelsel, ook treffen we in de eerste duintjes vaak de restanten van een picknick. Je kunt soms pre cies zien wie er zijn geweest: vader, moeder en drie kindertjes." Slijderink verwacht dus een grote „opbrengst" dit jaar. En dan te be denken dat de kinderen slechts een deel van Texels bekendste natuurge bied onder handen nemen. „Het is onmogelijk om de hele Slufter schoon te maken. Maar wét we doen, doen we grondig!" Het milieuweekend ontstond naar aanleiding van een proef van Staats bosbeheer. De jeugd van Texelse ver enigingen hielp eens het bos van Zaterdag 31 maart: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel B1-Vios B1 Texel Cl-Reijgerboys C1 Schagen B2-Texel B2 HCSC B2-ZDH B1 Oosterend B1-Helder B2 14.45 u. 14.45 u. 14.00 u. 12.45 u. 13.30 u. 12.30 u. 14.45 u. 13.30 u. 13.30 u. Oosterend C1-ZAP C1 Zondag 1 april: KNVB afdeling Noord-Holland: De Koog-Wiron 14.00 u. Petten-ZDH 14.00 u. St. George-Tex. Boys 14.00 u. Vrone-Oosterend 14.00 u. Texel 3-Con Zelo 11.30 u. Callantsoog 3-De Koog 2 14.00 u. Succes 5-Tex. Boys 2 12.00 u. Watervogels 4-0osterend 2 14.00 u. Tex. Boys 3-SRC 5 14.00 u. ZAP 9-Texel 4 14.00 u. Junioren: Rkedo A1-Texel A1 Dames: Tex.Boys-Zaandijk 2 Recreatie: De Koog-Oosterend Texel-Cocksdorp ZDH-Tex. Boys 12.45 u. 14.00 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. S.V. Texel, 31 maart: Zaterdag om 14.00 uur speelt Texel in Den Helder een oefenwedstrijd te gen HRC. De eilandcompetitie voor tennislief- hebbers gaat weer beginnen. Het programma is als volgt: Zondagochtend 1 april Deuce: T. Witte-C. Wielinga (d) 10.00 u. E. Wichers-W. Vos (h) 9.00 u. R. Buitenweg-J. Bloem (hl 9.00 u. P. Witte-H. Schraag (h) 10.00 u. Heri Hodie: A. Steenhuizen-P. Barendregt 10.00 u. A. Rijs-J. v/d Linde (h) 9.00 u. N. Boon-J, Zoetelief (h) 10.00 u. Oosterend: S. Amende-R. v/d Bent 9.00 u. Zondagavond 1 april Deuce: M Arkenbout-M. v/d Bent (d) 19.00 u. A. Koopmans-L. Saai (h) 18.00 u. H. Pastoor-John Zoetelief (h) 18.00 u. Heri Hodie: P de Bloois-H. Maas (h) 18.00 u. C. Kooiker-E. Ooyevaar (d) 18.00 u. Den Hoorn: N. Bertrand-M. Bos (d) 12.00 u Maandagavond 2 april Deuce: F. Visser-T. Visser (d) 19.00 u. G. Poster-R. v/d Wetering (h) 18.00 u. B. v/d Vis-G. Bol (h) 18.00 u. Heri Hodie: A. Saal-T. Bunning (d) 18.00 u. H. Dekker-B. Trap (h) 18.00 u. Oosterend: G. Bloem-J, Warnaar (d) 19.00 u. rommel te ontdoen. De animo was het jaar erop verdwenen, maar Scou ting pikte de draad op en maakte er een eigen, jaarlijks terugkerende acti viteit van. Eerst in eigen kring, later werden ook verenigingen van de overkant uitgenodigd. En weer een paar jaar later ontstonden zelfs twee milieuweekenden, want ook de „kleintjes" wilden graag. Limiet Weer of geen weer, de weekenden zijn steevast een succes. Collega clubs komen graag op Texel kampe ren, hetgeen vorig jaar leidde tot een recorddeelname van bijna tweehon derd kinderen en begeleiders per weekend. Achteraf was dat toch wel wat teveel, zodat men er nu, tot te leurstelling van sommige clubs, een limiet van ruim honderd aan heeft gesteld. Het schoonmaken van een Op 1 april barst het motorcrossge- weld bij de MAB-club weer los. Op het sterk verbeterde clubcircuit, door enkele leden wegens de altijd aan wezige gure wind hardnekkig „Sibe rië" genoemd, wordt dan de eerste clubwedstrijd van dit seizoen verreden. Door de veranderingen aan de baan heeft men vanuit de kantine een veel beter overzicht op hetgeen zich op de baan afspeelt. Doordat de compe titie dit seizoen vrij laat begint zijn de crossers er extra opgebrand op hun trainingsarbeid in punten voor het kampioenschap om te zetten. Dit jaar wordt er gereden in de klassen 80 CC jeugd; 125 CC jeugd (t/m 16 jaar); junioren liefhebbers; 125 cc senioren en 250 cc senioren. Het circuit is te vinden aan de Hoofdweg in Eierland tegenover num mer 28. De eerste start is om 14.00 uur. De overige wedstrijden zijn op 6 mei; 26/27 mei, 17 juni, 11 juli, 29 juli, 2 september en 7 oktober. 2aterdag vertrokken twee ploegen van ieder zes ipersonen van zwem club TX '71 naar zwembad „De Schots" in Den Helder om daar mee te doen aan een jeugdmarathon. Maar liefst 16 ploegen uit heel Noord-Holland maar ook uit Fries land zwommen daar mee. Dat de Texelaars goed presteerden bleek zeker aan het eind van de avond. De ene ploeg zwom maar liefst 9100 meter bij elkaar en werd daarmee tweede. De andere ploeg zwom zich met 8300 meter naar een vierde plaats. Prima resultaten dus. Zondag's gingen 40 leden van TX '71 naar Breezand om daar een vriendschappelijke wedstrijd te zwemmen tegen Oude-Veer, de plaat selijke club. Er werden diverse slagen gezwommen zoals borstcrawl, schoolslag en wisselslag. De tegen standers bleken over iets meer condi tie te beschikken maar ook de Texelaars zwommen goed, ondanks zeer weinig training. Na afloop van de wedstrijden mocht iedereen nog wat vrij zwemmen. Vrijdag houdt ZPC TX'71 haar jaar vergadering in De Schakel, aanvang 19.30 uur. Een belangrijk agendapunt is de bestuursverkiezing omdat voor zitter Dik Haker aftreedt en zich met- herkiesbaar stelt. Alle leden en ouders worden dan ook uitgenodigd om deze jaarvergadering bij te wonen. stukje Texel (de Slufter of een strandslag) staat nog altijd centraal in het programma. Minstens zo belang rijk is echter de lol. Aan de hand van een thema, dat als rode draad door het programma loopt, worden diverse spelletjes gedaan en niet te vergeten de bonte avond. Het tot de verbeelding sprekende thema van dit jaar is het verre (wil de) westen. De deelnemende clubs hebben de opdracht gekregen zich uit te rusten als cowboys, indianen, cavaleristen, cancan-danseressen, en zovoort. In een onderlinge competitie zijn gedurende het milieuweekend „dollars" te verdienen. Net als vorig jaar wordt een deel van deze compe titie afgewerkt in manege Akenburg. Programma Aanstaande zaterdag en zondag zijn de welpen en kabouters aan de beurt. Hun milieuweekend wordt om 10.30 geopend door burgemeester Schipper bij het Scouting-gebouw aan de Bernhardlaan. Vervolgens gaan de kinderen op pad om de Sluf ter te ruimen. Als dat karwei is ge klaard krijgen ze ter plekke een lunch in de open lucht aan geboden (in gang tegenover de Oorsprongweg). 's Middags duikt de jeugd de manege in en 's avonds is er „pret en jolijt" in het Scouting-gebouw. Een mi- lieuspel op zondagochtend besluit het weekend, waaraan ruim honderd kin deren verdeeld over zes verenigingen deelnemen. Op vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 april is het milieuweekend voor de oudere Scouting-jeugd. Bij hen staat ook een bezoek aan het „zeeverken nersgraf" op de Algemene Begraaf plaats in Den Burg op het programma. Er zullen dat weekend eveneens zes verenigingen (waarvan Bunnik traditiegetrouw het verst weg komt) present zijn, met in totaal ruim honderd deelnemers. Dit weekend zijn in bowling De Koo- gel de Texelse jeugdkampioenschap pen gespeeld. Er werden vier games single scratch gegooid. Bij de meis jes kwam Ludmilla Verseput met ga mes van 165, 162, 159 en 154 als winnaar uit de bus. Bij de jongens werd Mark Stoer kampioen. Na een slechte start (117) haalde hij dit op met 138, 156 en 142. Wendy Zutphen gooide twee mooie games van 160 en 173 en legde beslag op de tweede positie. Derde vyerd Monique van Splunter, 157 en 142 waren haar hoogste games. Es ther Rood startte goed met een 163-game, maar zakte iets af en kwam uit op een vierde plaats. Ma- riska Martens kwam op een vijfde plaats. Neelima Bakker gooide constant maar de hoge games van de laatste tijd kwamen er niet uit. Zij werd zesde. Madeion Schraag had nog wat last van zenuwen en werd zenvende. Het zag er lange tijd naar uit dat Ar jen Hemelrijk eerste zou worden bij de jongens. Zijn games (143, 145 en 149) waren prima, alleen zijn laatste game (112) deed hem op de tweede plaats belanden. Opkomend talent Robert van Splunter stond doodge- moederd te bowlen. Met 132 en 143 werd hij derde. Marcel Keyzer gooide in de derde game 135, wat hem op een vierde positie bracht. Erik Witte wist zijn gemiddelde boven de 100 te houden, wat hem een vijfde plaats opleverde. De jongste deelnemer, Ronny Keijzer, stond de tweede en derde game goed te bowlen, helaas was zijn laatste iets te kort wat hem op een zesde plaats deed belanden. In het weekblad Panorama nummer 13, troffen wij het navolgende stukje uoek. Edmo f5del en achterklap vorige eeuw. Maar het leest pracht]?? Bart de Graaf, directeur van Bart Omroep Organisatie Stichting Film/video: Sea of Love, met Al Pacino en Ellen Barkin. ..Die heb ik samen met mijn moeder ge zien. Ik vond het een heel goede film. tot op het allerlaatste moment superspannend Plaat/cd: The very best of Supertramp. Super- tramp. „Ik kende alles al van ze. maar ik vind het zo makkelijk dat ik alle goede nummers nu op een cd'tje heb." Boek: Tragedie op Texel, J.A. van der Vlis. ..In de oorlog was op Texel een speciaal regiment Georgiërs gestationeerd dat op het eind in op stand komt tegen de Duitsers. Interessant."

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 11