Cjroen cZwart?Jexeh in het harL, m Raad schuldbewust over anderhandelingsperiode IMiyas Sakersajev is gevonden! Van Asselt verder als eenmansfractie Hopelijk geen schade in persoonlijke sfeer" Niet te beschrijven gevoel" van echte diamant A.s. zaterdag 5 mei zijn de boekhandels ■n Den Burg geopend van 10.00-16.00 uur Het Open Boek Nauta Boek L&R Benzinediefstal Dourleinkazerne Sportieve ring van 14 karaats goud met een echt diamantje slechts 49.- bakker bv. .GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 10.478 DONDERDAG 3 MEI 1990 advertenties, abonnementen, etc. plrf De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, £n 02220-12741, na 18.00 uur 14881 Telefax 02220 - 14111 dactie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 220-12741. cn werktijd deze week tot en met dinsdag a.s igreet Berndsen. Wilhelminalaan 58. Den Burg, telefoon 02220-14896 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; N.M.B. nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs M1,40 per half jaar; Los f\, 10 kersverse college voor het eerst achter de tafel. Van links naar rechts Dirk Terpstra. Klaas Barendregt. burgemeester Ton Schipper, secretaris Piet Zoon en Tine Krijnen. ne Krijnen-Baijs (Texels Belang), Dirk Terpstra (PvdA) en Klaas arendregt (VVD) zijn de nieuwe Texelse wethouders. Jan van sselt, die tot dinsdag had gehoopt op een zetel in het college n B en W, besloot te breken met Texels Belang en gaat in zijn intje verder. Dat waren de belangrijkste uitkomsten van de we- oudersverkiezing en installatie van de nieuwe gemeenteraad, nsdagavond in de raadszaal. Meerdere raadsleden grepen de legenheid aan om met enig berouw terug te blikken op de ter roerig verlopen college-onderhandelingen. werd Schippers nieuwe rechterhand. Schipper sprak de hoop uit op een collegiale samenwerking, zowel on derling in het college als met het ambtelijk apparaat („de onmisbare schakel in het functioneren van de gemeente"). „Ik hoop op het vertrou wen van de raad en dat wij dat ver trouwen waard zullen zijn", aldus de burgemeester. Vóór de installatie had Schipper de raadsleden al de raad gegeven goede samenwerking na te streven. „De raad is net een hoge boom die veel wind vangt, maar niet bij de eerste de beste bries om kan gaan. In de natuur groeit die boom echter door, terwijl de raad elke vier jaar nieuw aantreedt. Het moeilijk om je dan sterk te maken tegen allerlei invloeden. Daarom is het belangrijk een eenheid te vormen. Bedenk dat het uitsluitend gaat om het dienen van de belangen van de inwoners van Texel." Geen schoonheidsprijs Namens de VVD voerde Erna Eelman-van der Kooi het woord. Zij Lees verder pagina 5 it de politieke verwikkelingen van afgelopen weken zo ongeveer ;l Texel in de ban hebben gehou- n, bleek uit de overweldigende be- igstelling dinsdagavond. De blieke tribune was binnen de rtste keren „uitverkocht", zodat grote toegangsdeuren wijd open erden gezet om maar zoveel moge- k mensen te kunnen laten meege- iten. ellicht rekende een deel van de toe- houwers op een spectaculaire apo- ïose. De strijd tussen Van Asselt Tine Krijnen om een wethou- rspost was echter al vóór de bij- nkomst beslist. Het bestuur van «els Belang had zich ondubbelzin- p achter Tine Krijnen geschaard, lardoor Van Asselts laatste hoop bodem in werd geslagen. De an- »e collegepartijen VVD en PvdA igden hun steun toe aan de TB- ididate, waarmee een stemmen- «rderheid verzekerd was. Tine Krij- kreeg acht stemmen, er werden [ie blanco stemmen uitgebracht en Idoor het CDA voorgestelde kandi- ,at Gelein Jansen bleef steken op ir stemmen. Met de woorden „Ik fk iedereen die mij tot steun is ge- Eest" nam een opgeluchte Tine i|"en haar uitverkiezing tot wethou- i' aan. Brede steun 'k Terpstra verwierf zich een grote Eerderheid: twaalf stemmen vóór, e blanco. De drie coalitiepartners 'klaarden tijdens de wethouders- 'kiezing Terpstra te zullen steunen, 'Wijl bloedverwant Groen Links dat ln een eerder stadium had gedaan, "stens één CDA'er moet dus ook stem op de PvdA-kandidaat heb- n uitgebracht. Terpstra zei na zijn verkiezing te hopen dat hij deze "de steun kan waarmaken. Eveneens overtuigend was de herver kiezing van Klaas Barendregt. De VVD'er kreeg de openlijke steun van de drie collegepartijen en reikte tot elf stemmen vóór en vier blanco „Ik zal trachten de mij gegeven verant woordelijkheid waar te maken", sprak Barendregt plechtig. Hoge boom Tot vermaak van de aanwezigen no digde burgemeester Schipper de nieuwbakken wethouders uit om in de volgende volgorde naast hem te komen zitten: Krijnen-Baijs links en Terpstra uiterst rechts.... Barendregt Rosa de Wolf met het telexbericht waaruit blijkt dat haar vader nog in leven is. De Kaukasische vader van Rosa de Wolf-Bruin uit Oosterend is gevonden. De 76-jarige Niyas Sakersajev Aronovich woont nog in zijn geboorteplaats Baku aan de Kaspische zee en heeft in middels telefonisch contact gehad met zijn Texelse dochter. Ro sa wil zo snel mogelijk naar de Sovjet Unie reizen om hem te ontmoeten. Sakersajev is opgespoord door het Rode Kruis in oprdracht van program mamaker Roel Oostra die Rosa's speurtocht naar haar Kaukasische vader tot onderwerp heeft gemaakt van zijn programma „Sporen" dat zaterdagavond om 21.20 uur wordt uitgezonden door de NCRV. Zoals bekend koesterde de in 1944 geboren Rosa de Wolf-Bruin al lang niet meer de illusie dat haar vader nog leefde. Ze nam aan dat hij na te rugkeer in zijn vaderland was geëxe cuteerd omdat hij met de Duitsers had gecollaboreerd. Dat zij toch op allerlei manieren bleef speuren was omdat ze daar zekerheid over wilde hebben en zoveel mogelijk wilde we ten over de man, zijn karakter, zijn land, zijn familie, kortom alles wat in teressant is voor mensen die op zoek zijn naar hun „roots". Telex .Vorige week donderdag kreeg Rosa een telefoontje van Roel Oostra met het verzoek om de volgende dag naar Amsterdam te komen. Rosa: „Hij zei dat ik daar nieuws zou ver nemen wat betreft de naspeuringen naar mijn vader. Ik vermoedde dat ze familiel eden hadden gevonden; het kwam geen ogenblik bij me op dat ze de man zelf hadden opgespoord. Ik kon mijn ogen niet geloven toen ik in Amsterdam het telexbericht van het Rode Kruis in handen kreeg waaruit zonneklaar bleek dat Niyas nog in le ven is, met vermelding van adres en telefoonnummer. Het gaf me een niet te beschrijven gevoel" Ziek Het telexbericht riep echter ook de vrees op dat de langgezochte Kauka- siër niet lang meer te leven heeft. Lees verder pagina 2 De breuk tussen raadslid Jan van Asselt en kiesvereniging Texels Belang is definitief. Tijdens de installatie van de nieuwe gemeen teraad, dinsdagavond, maakte Van Asselt bekend dat hij verder gaat als eenmansfractie. Het TB-bestuur liet bij monde van ere voorzitter Cor Zijm weten deze ontwikkeling te betreuren. Van Asselt kon zich niet verenigen met de antwoorden van het Texels Belang-bestuur op door hem gestelde vragen inzake het vertrouwen in zijn persoon. Hij bleef van mening dat de meerderheid van het bestuur hem heeft laten vallen, toen men afgelo pen week Tine Krijnen-Baijs als eer ste kandidaat-wethouder naar voren schoof. Volgens Van Asselt was dat in strijd met een eerder gemaakte af spraak, die inhield dat voor de post ruimtelijke ordening Van Asselt de voorkeur zou krijgen boven Tine Krij nen. In de van belangstellenden uitpuilen de raadszaal legde Van Asselt dins dagavond een verklaring af. „Ik ben zeer ontevreden over de portefeuille welzijn voor Texels Belang. De meer derheid van het Texels Belang-bestuur wees ruimtelijke ordening af, hoewel we de mogelijkheid daartoe kregen aangereikt. Voor de achterban van Texels Belang is ruimtelijke ordening van groter belang, maar de meerder heid van het TB-bestuur heeft naar welzijn toegewerkt." Het raadslid ging in op zijn functione ren binnen de TB-gelederen. „Mijn positie stond ter discussie omdat ik vaak in conflict was met wethouder Schilling. Daarom ging de laatste tijd naar de raad met een slot op de mond. Wat ik vind, moet ik ook kun nen zeggen, dat zou als raadslid in een vrije democratie toch mogelijk moeten zijn. Vijftien jaar heb ik met plezier voor Texels Belang gewerkt, het laatste jaar was heel moeilijk. Ik dacht met vrienden van doen te heb ben, maar dat viel tegen. Als een kleine jongen ben ik in de hoek ge zet. En m'n mede-onderhandelaar Poster zou ik willen meegeven: een man 'n man, een woord 'n woord." Verder strijden Van Asselt besloot: „Ik trek me nu terug uit Texels Belang en strijdt met een zetel verder in het belang van de kiezers. Ik ontloop mijn verantwoor delijkheid niet." Gerbrand Poster diende Van Asselt van repliek. Hij vond dat hij als on derhandelaar in een weinig benijdens waardige positie was beland. „Ik heb alles goed overwogen en vrijdag avond mevrouw Krijnen mijn woord gegeven. Een man 'n man, een woord 'n woord." Burgemeester Schipper ging niet in houdelijk op Van Asselts verklaring in. Hij zei alleen dat het raadslid waarschijnlijk een nieuw plaatsje in de raadszaal krijgt toegewezen, dus niet langer bij de Texels Belang- fractie. Cor Zijm, mede-oprichter en ere- voorzitter van Texels Belang, zei de afscheiding zeer te betreuren. „We staan nu voor het feit dat Texels Be lang een zetel minder heeft in de raad. Of het bestuur dit had kunnen voorkomen? Ik denk persoonlijk van niet. We hebben er alles aan trachten te doen de moeilijke situatie met Van Asselt niet uit de hand te laten lo pen. Daarom zijn we steeds voorzich tig geweest, we hebben zijn argumenten geëvalueerd. We hadden gehoopt dat hij de democratische beslissing zou accepteren, maar he laas." Al eerder? Op de vraag of het bestuur al in een veel eerder stadium had moeten in grijpen, zei Zijm: „Ach, je werkt met mensen. Wat nu naar buiten komt, is kwetsend. Maar de kool en de geit sparen blijkt niet altijd te werken." Over de belofte die het bestuur aan Van Asselt zou hebben gedaan, zei Zijm dat die minder „hard" was dan het raadslid beweerde „We hebben onze keus laat bepaald, het is jam mer dat Van Asselt dat niet aan vaardt. Onze afweging was dat Van Asselt tekort zou schieten op rx>. qua presentatie, ledereen komt dan naar je toe en dan moet je goed je woord je kunnen doen. Als dat niet lukt, functioneer je niet als wethouder." Zijm, die wegens vakanties van voor zitter Vinke en vice-voorzitter Dros was aangezocht de onderhandelingen voor Texels Belang te begeleiden, wil de -namens het hele bestuur- graag ingaan op de kritiek die onderhande- Lees verder pagina 2 In samenwerking met de Marechaus see heeft Rijkspolitie Texel een on derzoek ingesteld naar benzinediefstal op de Joost Dourlein kazerne. Twee 16-jarige Texelaars zijn in verband hiermee aangehou den. Er zullen nog meer personene worden gehoord. Het tweetal heeft bekend in het afge lopen jaar zo'n 160 liter benzine van de marinierskazerne te hebben ge haald. Ze gebruikten de brandstof voor hun bromfietsen en lieten ook andere vriendjes meeprofiteren. Het brandstofdepöt ligt op een afge legen deel van het terrein. Door de wachtpost te omzeilen en over de niet zo indrukwekkende prikkeldraad- heining te gaan wisten de Texelaars ongezien aan hun buit te komen. (met certificaat) Bij inlevering van de onderstaande waardebon Groeneplaats 6, Den Burg,

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 1