/looie aquarellen an Elly Kroon Folklore-optreden viel in de smaak Ongeldig kenteken Fietser aangereden Geslaagd ibachtencentrum alleen en op donderdagen Zomeravondconcerten Collecte Anjerfonds Diefstal colbert Zang bij evangelisatie Bedankt Inspecteur-generaal maakte kennis met Texel Surfer opgepikt Rijbewijs gevorderd Geen voorrang verleend Rijverbod Kleding ontvreemd Tent ontvreemd 7 JUNI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 11 De activiteiten van de Stichting Fol klore trokken zaterdag vele honder den mensen naar het hart van Den Burg. De door Jacob-Jan Zijm ver zorgde demonstraties schapensche ren bleken een trekpleister, evenals de optredens van de Kinderdans groep van de Folklore. De Groene- plaats werd voorts bevolkt door stands met Texelse produkten en door vrijwilligers van ZPC TX'71 die de jaarlijkse rommeltjesmarkt hield. Speaker Gerrit Coevert voorzag de verschillende folklore-onderdelen op eigen vertrouwde wijze van de nodi ge tekst en uitleg. Gezien de drukte leek het seizoen al volop gaande. De rommeltjesmarkt van de zwem- club leverde een netto-bedrag van f3000,- gulden op, ongeveer evenveel als verleden jaar. De spullen, maar liefst twee en een halve vrachtwagen vol, werden in alle vroegte aangevoerd. Tot een uur of drie 's middags vonden de rommelt jes gretig aftrek. Volgens de organi satoren namen veel mensen de gelegenheid te baat spullen te kopen voor hun buitenhuisje en voor op ka mers wonende kinderen. De zwemclub was over de combina tie met de Folklore-activiteiten zeer te spreken „We weten niet of het om gekeerd ook zo is, maar wij vinden dat dit prima samen kan gaan," aldus Dik Haker van de ZPC. „Je versterkt elkaar in het trekken van publiek." dag 18 juni, Het Eierlandse Huis, De Cocksdorp; maandag 25 juni, Dorps huis De Wielewaal, De Waal; vrijdag 29 juni, Ned. Hervormde Kerk, Oude- schild; maandag 2 juli, R.K. Kerk, De Koog. Alle concerten beginnen om 19.30 uur en de toegang is gratis. Vooraf gaande aan elk concert maken de drumband en majoretten een rond gang door het dorp. Het programma zal bestaan uit een mededeling van lichte muziek en enkele marsen. Pastorale Jan de Haan; Moment for Morricone Morricone/arr. Johan de Mey; Melodies de la France Jean Trèves; A hot time in the brasses tonight Harold L. Walters; Trumpet Fiësta Philips-Siebert; Instant Concert Harold L. Walters, Princess Street Parade Harm Evers; Arnhem (mars) A.E Kelly. De politie stelde woensdag 30 mei een onderzoek in naar een vals ken teken dat in januari ongeldig was verklaard. Het kenteken, dat op naam van een bedrijf in Den Hoorn stond, bleek twee jaar ouder dan aangegeven. Deauto is aan het be drijf verkocht onder bouwjaar 1984, terwijl het '82 moest zijn. De Rijksdienst voor het wegverkeer stelde de eigenaar op de hoogte. Toen die niet reageerde werd de poli tie ingeschakeld. Tegen de eigenaar, die overigens te goeder trouw heeft gehandeld, is proces-verbaal op gemaakt. Een fietser en een bromfietser kwa men zondag op het fietspad langs de Pontweg met elkaar in botsing. Een 32-jarige Duitse toeriste wilde op haar fiets de weg oversteken. Op het moment dat zij haar stuur draaide, reed een achteropkomende bromfiets tegen haar aan. Het voorwiel van de fiets werd vernield. De bromfiets, bestuurd door een 17-jarige inwoner van Den Burg, werd licht beschadigd. Karin Zegers uit Oudeschild slaagde aan het HIO in Amsterdam voor de richting Klinische Chemie. Zijm van boerderij De Leemkuil ontdoet gevolgd door vele honderden ogen - een van haar jasje. Ambachtencentrum in de voor- ge Doopsgezinde kerk van Den in zal deze zomer alleen op don- agen zijn geopend, de eerste op 14 juni, van 14.00 tot 18.00 beeld- en geluidsapparatuur. Daar naast is nu werk te zien van Marijke vd Belt (geschilderde houtpanelen), Corrie Timmer (olieverf en aquarel), Reinie Lap (kunst van hoefnagels), Dick Blom (houtzaagwerk). Els Drijver (handbeschilderde kleden), Gerda Bloem (genaaide kunst) en Ans Maat (poppenhuispopjes). 'joen. bezig met het inrichten van haar expositie in het raadhuis. 41-jarige Elly Kroon uit Den Helder houdt van bloemen. Dat is eet duidelijk voor wie de aquarellen bekijkt die zij momenteel poseert in de kelder van het raadhuis. Het merendeel van de lig werken die daar de komende weken hangen hebben vioolt- i rozen, irissen en andere bloemen als onderwerp. Die voorkeur eft te maken met het feit dat de in Anna Paulowna geboren te res tekenen en schilderen dochter is van een bollenboer en de voor bloemen met de paplepel heeft binnengekregen. ook andere onderwerpen heb- Poar geïnspireerd. Met name "dhollandse landschappen, maar Tafereeltjes die zij in waterverf "egde in Engeland, Duitsland en "knik zijn sfeervol en sprankelend, "roon is een nuchtere en gerou wde vakvrouw die haar definitie- al geruime tijd geleden tot |e ontwikkeling heeft ge rot. Het werk is zeer toegankelijk "*el herkenbaar en aantrekkelijk een breed publiek, kroon, die in de marinestad een ,le heeft aan de Keizersgracht en "aiaar en winter teken- en schil- essen geeft, exposeert voor het °P Texel. In haar woonplaats !li al vaker op deze wijze voor voetlicht en dat deed zij ook in ®'e hoeken van het land, zoals uCht. behagen en Boxtel. In "alder is Elly bestuurslid van stichting die het kunst- en eve- ^e"tenschip K.E.E.S. exploiteert. In 4e gracht liggende vaartuig Oorspronkelijk een oude zolder- «w die met hulp van vrijwilligers, die gebruik maakten van „gebietste" materialen, tot een fantastisch drij vend expositiecentrum is verbouwd, waar het gemeentebestuur van Den Helder heel blij mee is. Allerlei kunstenaars exposeren er; over enke le maanden is de Texelse kunstschil der Harry Tielemans aan de beurt. Elly Kroon (die aan de. pedagogische academie haar kunstactes behaalde en overigens autodidact is) werkte aanvankelijk vooral met olieverf, maar vier jaar geleden ging zij aquarelleren. Dat moment ziet ze als een soort doorbraak, een nieuw begin waar ze volgens eigen zeggen lange tijd te genaan heeft gehangen. Voor het Gemini ziekenhuis maakte zij een serie Noordhollandse land schappen, speciaal bestemd voor de kamers waarin langdurig zieken liggen. De werken die momenteel in het raadhuis zijn te zien (afgezien van één potloodtekening uitsluitend aqua rellen) zijn recent, niet ouder dan twee jaar. Ze zijn te koop voor prijzen die variëren van f350,- tot f700,-. De rommeltjes van de ZPC TX'71 vonden hun weg naar zomerhuisjes en op kamers wonende Texelse Jongelui. afgelopen jaren kon men drie da- per week in het centrum terecht, i er kan met inzet van meer sen voor een veel aardiger pre- latie worden gezorgd als de nstelling wordt beperkt tot de Hoornder donderdagen die dit oen worden gehouden. Net als in verleden zijn vaste medewerkers ent met knipwerk, houtdraaiwerk, en speelpoppen en antieke Het Koninklijk Texels Fanfarecorps geeft ook dit jaar weer een aantal zomerconcerten. Het orkest, onder leiding van dirigent Pieter Heertjes, sluit hiermee een zeer succesvol sei zoen 1989-90 af en gaat na deze concerten van een welverdiende zo mervakantie genieten. De zomerconcerten zullen worden gegeven in een viertal dorpen, maan- Op Texel wordt er in de periode van 18 tot en met 24 juni gecollecteerd voor het Anjerfonds. Dit fonds is een zelfstandige afdeling van het landelijk Prins Bernhard Fonds en zamelt geld in om steun te kunnen verlenen aan activiteiten en investeringen op het gebied van de cultuur en het natuur behoud, met name in de amateursec tor. De inkomsten uit collectes en loterijen komen ten goede aan talloze culturele activiteiten en instellingen als: amateuristische muziekbeoefe ning (fanfare, drumband, harmonie, majoretes, koren); dorpshuizen (piano, podium, toneellicht); cultureel jeugd werk en scouting; folklore en regio nale cultuur; amateurtoneel, cabaret en ballet. Eén derde van de opbrengst komt di rect ten gunste van de collecterende vereniging. Bij belangstelling voor het collecteren en voor verdere informa tie: Sectie Kunst, Kuituur en Hobby, gebouw d' Ouwe Ulo, Wilhelminalaan te Den Burg, tel. 02220 - 15582 14300. Een colbert ter waarde van f150,- is - maandagmiddag uit een zwembad in De Koog ontvreemd. De eigenaar is een 35-jarige inwoner van Den Burg. Tijdens de evangelisatiedienst, die zondag wordt gehouden in Eben Haëzer in de Julianastraat, zal Nico Drenth uit Den Burg enkele ge loofsliederen ten gehore brengen, met begeleiding van Nel Schreur op orgel. Het zingen van geloofsliederen in een dienst is al een langgekoesterde wens van Drenth, die nu eindelijk de stap heeft durven nemen. In de keu ze van zijn repertoire heeft hij gepro beerd rekening te houden met het aanwezige publiek, en hij stelt zich ten doel de drempel zo laag mogelijk te houden, zodat iedereen plezier kan beleven aan deze bijzondere wijze van geloofsuiting. Drenth zelf, die nog geen keus heeft gemaakt welke liederen hij precies zal gaan zingen, omschrijft zijn muziek zelf als „liede ren met een blijde boodschap". Drenth heeft de nodige ervaring met zingen opgedaan bij de Interkerkelijke Cantorij. De evangelisatiedienst wordt maandelijks gehouden en rechtstreeks uitgezonden via De Lichtboei. De dienst begint om 19.00 uur en iedereen is welkom. Vakantie op Texel: prachtig eiland, prima hotel (de Kogerhoop), prima weer. Het kon niet stuk. Helaas: door een ongeval op 17 mei op een kruispunt bij Oosterend was alles over. Namens mijn vrouw (die onge lukkig ten val kwam) zou ik graag al le mensen die ons hebben geholpen heel hartelijk willen danken. De dok ter, broeder en zuster van de ambu lancedienst: een grote pluim. Ook manager van de Kogerhoop, bedankt voor alle hulp. Mensen, het deed ons heel goed en zeker tot ziens op Texel. G. Bos, Hilversum Inspecteur-generaal W.F.K.J.F Frakkers, de hoogste man van de Rijkspolitie in Nederland, was vrijdag op Texel om op in formele wijze kennis te maken met het eiland. Hij en zijn vrouw kwamen op uitnodiging van burgemeester Schipper, die enige tijd geleden tijdens een receptie in Den Haag had ge merkt dat Frakkers weliswaar ooit op Texel was geweest, maar er weinig van afwist. Het werd een geslaagde dag mede dank zij het fraaie weer. Na een ontvangst in het raadhuis waar informatie werd verstrekt over de bestuurlijke en aanver wante problematiek van Texel, werd een rondrit gemaakt. In „Opduin" werd de lunch ge bruikt en op De Schorren werd het gezelschap rondgeleid door Kees Boot. Vervolgens ging het naar het noorden van het eiland, waar onder andere De Slufter werd bekeken. Om 17.00 uur droeg Schipper zijn taak als rondleider over aan ad judant Moeskops van de Texel se Rijkspolitie, die de kennismaking met het eiland afsloot met een bezoek aan de landelijk meest bekende Texe laar, schrijver Jan Wolkers. De foto toont de echtparen Frak- kers en Schipper bij het betre den van het raadhuis. De reddingboot Siegfried Egmundis voer dinsdag even na het middaguur uit om hulp te bieden aan een wind surfer die ten noordwesten van de vuurtoren in problemen was geraakt. Het betrof een Duitse jongeman die wegens gebrek aan wind veel moeite had om aan de kant te komen. De kustwacht sloeg alarm omdat werd gevreesd dat de surfer door de stroom zou worden meegevoerd. De reddingboot had de jongen snel be reikt, pikte hem op en bracht hem naar het strand. Een 39-jarige inwoner van Den Burg werd met luilak in verband met op vallend rijgedrag in de Molenstraat aangehouden. Op het bureau sabo teerde de man de blaastest, hetgeen hem op de één na zwaarste straf komt te staan. Ook werd zijn rijbe wijs gevorderd. Zondagavond vond op de kruising Beatrixlaan/Keesomlaan een aanrij ding plaats met aanzienlijke schade. Een 34-jarige Duitse toeriste wilde met haar auto via de Keesomlaan de Beatrixlaan oprijden. Zij verzuimde hierbij voorrang te verlenen aan een 22-jarige inwoonster uit Oudeschild. Beide wagens raakten flink be schadigd. De politie heeft dit weekeinde een onder invloed verkerende bromfiets bestuurder bekeurd en een rijverbod van drie uur opgelegd. Het adem analyse apparaat wees uit dat de 19-jarige inwoner uit Oosterend met te veel alcohol op achter het stuur zat. In de Holymarkt in De Cocksdorp is donderdag 31 mei kleding ter waarde van f320,- ontvreemd. De daders van de winkeldiefstel zijn vermoedelijk twee vrouwen met een kind, die zich tijdens het middaguur in de winkel ophielden De kleding is waarschijnlijk in de paskamer in een boodschap pentas gestopt. Een tent en luchtbed zijn in de nacht van 3 op 4 juni vanaf een camping in De Koog ontvreemd. De kampeerarti- kelen hebben een gezamenlijke waar de van f400,- en zijn eigendom van een 29-jarige inwoner uit Mid- delbeers. M EUN^G E NV/^B^^W De rubriek „Van het raadhuis" bevat informatie en mededelingen van de gemeente Texel. Lezers die vinden dat aan een bepaald onderwerp aan dacht moet worden geschonken, kunnen contact opnemen met de af deling algemene zaken in het ge meentehuis. Nadere inlichtingen: toestel 247. Bouwvergunningen Mevrouw C.R. Sprenger-Pool voor het plaatsen van een garage, Kogerstraat 92, Den Burg, Mevrouw RA.G. Aubertijn-Dik voor het gedeeltelijk veranderen van kelder tot bar/café, Haven 2, Oudeschild; T.E.S.O. N.V. voor het veranderen van havenge bouw (gedeeltelijk), Pontweg 1, Den Hoorn; Raai 15 voor het plaatsen van een strandpaviljoen, Terrein gelegen aan het strand. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de wet AROB een bezwaarschrift indie nen. Nadere informatie: kamer 205 of telefoon 62125.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 11