ieuwe landingsboot etest op de Mok Jubilerende Kartingbaan houdt race-weekend Prima Taptoe weerstond dreigende regenwolken ZAALVOETBALLERS NEDERLANDS KAMPIOEN bont- fokkerij GIRO 3799 B0N# Gezocht wegens Bovenop paaltje Geen bridge Badmintonclub Texel Duivensport Eilandcompetitie tennis uwe predikant voor «formeerde kerk Oosterend Nieuwe TX 19 dichtbij huis Busreis fuchsiavrienden feemaal onder invloed hter het stuur Elk /oor sterven twee mil/oen nertsen en vossen voor bont Nederland >s de grootste bontiokker van West-Europo' Bont voor Dieren vecht tegen nutteloos pelsdierenleed Steun ons in de strijd. Maak uw bi/droge over op giro 3799 Voor een tientje bent u ol donateur' Bont voor Dieren, Postbus 589, 8901 BJ Leeuworden. Meer info: tel. 058-151628. afttfkveer verwijdert de op straat gelekte benzine. TEXELSE COURANT PAGINA 13 Een Duitse vakantieganger parkeerde zijn Volvo gistermiddag bovenop één van de kleine paaltjes in de Kik- kertstraat. Hoewel omstanders de no dige hulp boden (zie foto) moest autoschadebedrijf Van der Beek er met een paar autokrikken aan te pas komen, om het voertuig weer met al le vier wielen op het wegdek te zet ten. De schade aan de auto viel mee, maar het paaltje (op de hoek voor restaurant De Lamperije) staat er nu zielig scheef bij. De Duitser was niet de eerste toerist die op onzachte wij ze in aanraking kwam met dit paaltje. Aanstaande maandagavond is er geen zomerdrive bridge voor toeristen en Texelaars in De Lindeboom, omdat de zaal in gebruik is voor het Jazz festival. een gevarieerd beeld kregen. Een voorbeeld daarvan waren de majoret tes van DEK, die vlak langs het pu bliek paradeerden, zoals op de foto is te zien. Vervolgens was het de beurt aan Excelsior en KTF, die elk letterlijk lieten horen en zien wat ze in hun mars hebben. Net als in andere jaren was de finale weer een gezamenlijke uitvoering, ditmaal onder dirigent schap van Klaas Modder en met Dik Haker die als tamboer-maitre van Ex celsior de gezamenlijke roffel mocht laten klinken. Hakers optreden was bijzonder, omdat hij al vanaf 1951 muzikaal actief is bij KTF. Bij de Tap toe was hij de laatste jaren door gaans in actie als speaker, een taak die nu naar behoren werd overgeno men door Jacob van Wolferen 7 JUNI 1990 eutve vaartuig biedt plaats aan vierendertig mariniers en hun volledige bepakking. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde we reld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 2. Beatrixlaan. De Koog: Iedere tweede vrijdagavond van de maand wordt oud papier opgehaald in De Koog en directe omgeving, leder wordt verzocht het papier tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Geslaagd. Christel Moens uit Den Burg slaagde aan de Modevakschool in Zaandam voor de richting „presen tatie". Expositie. De Texelse textielschilde- res Iny Nahuys heeft momenteel een expositie in „De Olievaar" in Uit hoorn. Samen met werkstukken van twee andere exposanten is haar tex tielkunst te zien tot en met 28 juni. "Vlaggemast. Een eigenaar van een bedrijf aan de Loodssingel te Oude- schild deed aangifte van het afbreken van een vlaggemast. "Omvallende fiets. Een op de Nikadel geparkeerd staande auto werd zater dag beschadigd door een (huur)fiets. De slecht neergezette fiets viel na een windvlaag tegen de auto aan. •Paaseiland. Het gaat redelijk goed met de verkoop van prenten waar mee Niek Welboren zijn uitwisselings- reis naar Paaseiland wil financieren. Enkele tientallen prenten (a f75,-) zijn aan de man of de vrouw gebracht. Intekenformulieren waarmee prenten kunnen worden besteld, zijn nu af te halen bij Reisbureau Texel aan de Ele- mert/Warmoesstraat. Er moet pas be taald worden als voldoende bestellingen zijn binnengekomen. De aanvragers krijgen dan een acceptgi ro toegestuurd. *Arco. We hebben geen recht ge daan aan rolstoelatleet Arco de Graaf door te vermelden dat hij zich met een tijd van 2 uur 38 minuten en 33 seconden heeft geschaard bij de bes te 25 wheelers van de wereld. Be doeld was 1 uur, 38 minuten en 33 seconden, zoals oplettende lezers zul len hebben begrepen bij het doorne men van de rest van het verslag. Op maandagavond 18 juni houdt Badmintonclub Texel haar laatste trai ningsavond van het seizoen. Zaterdag vlogen de deelnemers aan het concours vanuit St Quentin (Frankrijk) De 46 Texelse duiven wer den op een afstand van 380 km met een harde Zuid-westen wind gelost. Hierdoor werd het een snelle vlucht, waarbij Sjoerd Feenstra de eerste duif constateerde om 13.02.46 uur. De duif behaalde een snelheid van 1375,23 m/min. Uitslag: Sjoerd Feenstra: 1, 8, 9; Meyert de Waard: 2, 3, 4, 5, 7, Herman Groeneveld: 6, Arie Ellen 10; Walter Bremer. 11. In verband met het vijfentwintig-jarig bestaan van de Kartingbaan Texel worden in het weekend kartraces gehouden, waaraan zo'n 35 cou reurs zullen deelnemen. Het week end is georganiseerd in samenwerking met de Kartclub Noord Nederland en de wedstrijden zullen meetellen voor het clubkampi oenschap van deze kartclub. De Kartclub Noord Nederland was erg ingenomen met het idee van de kartraces op Texel, met in de laatste plaats omdat de Texelse kartingban erg geschikt is voor race-karts. De baan voldoet aan de eisen van lengte en breedte en ook de asfaltlaag wordt algemeen als goed ervaren. Er zal worden gestreden in drie ver schillende klassen: 60cc mini, lOOcc junioren en senioren, en 125cc junio ren en senioren. Buiten de 35 deelne mers zijn een tachtig personen, als officials, en monteurs, betrokken bij het welslagen van het weekend. De deelnemers komen zaterdag aan en zullen van 11.00 tot 17.00 uur trainen op de Texelse baan. In de pauzes zullen bezoekers van de kar tingbaan in een huurkart kunnen rij den. Het parkeerterrein van de kartingbaan is ingericht als renners kwartier en toegankelijk voor publiek. De B-juniorenselectie van Noordhol land is afgelopen zaterdag Neder lands kampioen zaalvoetbal geworden. In de Noordhollandse se lectie spelen drie Texelse spelers mee. In de B-juniorenselectie spelen de Texelaars Gerko van Putten, Hans Kraay en Marcel Ris mee. De ploeg was vooraf al favoriet en won zes van de zeven wedstrijden. In de fina le werd titelverdediger Amsterdam met 1-0 verslagen. De uiteindelijke races beginnen zon dag om 13.00 uur en zullen tot onge veer 17.00 uur duren. Voordat de renners echter met racen beginnen, zullen zij van 11.00 tot 12.00 uur nogmaals de baan verkennen. Toe schouwers kunnen hun auto kwijt op de rechterzijde van het erf van boer derij Akenbuurt, langs de toevoerweg en (met toestemming van het bestuur) op het parkeerterrein van manege Akenburg. De toegang tot de kartingbaan bedraagt f2,50. Zondagochtend 10 juni: Deuce P. Witte-W. Vos 10.00 u. R. Wielinga-T. Witte 10.00 u. Heri Hodie A. Rijs-E. Wichers 10.00 u. R. v/d Bent-S. Amende 9.00 u. N. Boon-R. Buitenweg 10.00 u. P. Barendregt-A. Steenhuizen 9.00 u. Zondagavond 10 juni: Deuce H. de Brok-H. Pastoor 19.00 u. Heri Hodie M. Bos-M. Arkenbout 19.00 u. Den Hoorn N. Bertrand-C. Kooiker 19.00 u. Maandagavond 11 juni: Deuce J. Zoetelief-M. v/d Wetering 19.00 u. B. v/d Vis-G. Poster 19.00 u. G. Bol-H. Dekker 20.00 u. Oosterend G. Bloem-T. Visser 19.00 u. Heri Hodie A. Saal-F. Visser 19.00 u. Den Hoorn T. Buningh-J. Warnaar 19.00 u. Uitslagen H. Pastoor-P de Bloois 12-1; E Ooyevaar-C Kooiker 10-10; M. v.d. Wetermg-G. Poster 10-4: T. Bunningh-A Saai 19-2; R. Wielinga-P. Barendregt 14-4; R, Zoetelief-D. de Wit 8-6; J. Bloem-R Buitenweg 12-11, N Bertrand-M. Ar kenbout 7-13; T. Visser-F, Visser 5-10; H. Dekker-G. Poster 12-3; G. Bloem-T Buningh 7-15; J. Bloem-Ard Saai 9-5; B. Trap-H de Brok 3-10. J Zoetehef-G. Bol 4-12; J. Zoetelief-H. Deuner 3-13, R. Zoetelief-A. Steenhuizen 9-9. Dreigende luchten hingen boven de Groeneplaats, maar de Texelse mu ziekkorpsen bliezen, trommelden en marcheerden met zóveel overtuiging dat Pluvius zich bedacht en de he melsluizen gesloten hield. Ook het publiek had zich niet laten imponeren door de eerste regendruppels, maar was in groten getalen naar Den Burg- centrum getogen. Aldus ontstond een speciaal sfeertje, een wisselwer king van muzikanten en toehoorders. Die band was er direct bij de ope ningsmars. De drie fanfares KTF, DEK en Excelsior marcheerden niet afzon derlijk, maar broederlijk samen op, om uiteindelijk voor het raadhuis het nummer „Graf Waldersee" ten geho re te brengen. Net als in voorgaande jaren ging het op- en afmarcheren weer vlot, volgens een beproefd draaiboek. Ook verzuimden de muzi kanten niet op de choreografie te let ten: van de ruimte die de Groeneplaats biedt werd goed ge bruik gemaakt, zodat de omstanders ie week werd in het bijzijn van wers op de Mok een geheel iv type landingsboot getest. Na pioeivaart ging het vaartuig te- naar de werf voor een aantal lassingen. De Joost Dourleinka- e krijgt aan het einde van het tes van deze nieuwe, veel grote- mdingsvaartuigen. CVP (Landing Craft Vehicle and jnell werd speciaal ontworpen het aan land brengen van mari- sneeuwvoertutgen, landrovers, 20mm mortieren. Het schip werd «wd door de afdeling Marine- iv van Giessen de Noord uit Al- itrdam. Deze kaapte het contract de bouw van deze schepen weg de neus van de marinewerf in Helder. CVP „Mark 3" is beduidend imans dan de oude types Mark iVlark 2. Het stuurhuis is achter- eplaatst en werd geheel over- zodat de bestuurder niet meer eer en wind buiten staat. De k 3 heeft twee conventionele oeven en roerbladen, wat de deid ten goed komt. De boot it zo'n zestien knopen, de oudere ies slechts tien. Maat J.N.N. Wilmink (30) uit telveen wordt de nieuwe predi- van de Gereformeerde kerk van lerend. Hij heeft het op hem uit- achte beroep aangenomen en zal ondag 17 juni a.s. in de dienst 14.30 uur worden bevestigd en de doen, één jaar na het af- id van de vorige predikant ds J. ker. De Mark 3 is een groot landingsvaar tuig (16,95 bij 4,72 meter), met een diepgang van 1.10 meter. Er kan ze ven ton lading in en er is ruimte voor 34 mariniers en hun complete uit rusting. Het totale vermogen be draagt 800 pk en het schip heeft een actieradius van 200 mijl. Begin juli zal de eerste Mark 3 op de Mok worden afgeleverd. Dan volgt iedere drie maanden een nieuwe, totdat alle zes exemplaren zijn afgeleverd. De haven van de Dourleinkazerne zal moeten worden aangepast om de grotere boten te kunnen bergen. De LCVP's zullen de oude Mark 1-schepen vervangen. De Mark 2 blijft nog wel in gebruik. Wie dezer dagen langs het kanaal Den Helder uitrijdt, kan bij het verla ten van de marmestad de nieuwe kotter van Jaap en Fup Krijnen zien liggen. Het bijna voltooide schip, de TX 19 „Elisabeth Christina", wordt momenteel gestraald in het scheep- sonderhouddok Teerenstra. Volgende week gaat het schip weer terug naar scheepswerf Haak in Zaandam, waar de puntjes op de i worden gezet. Naar verwachting zal de overdracht aan het eind van deze maand plaats vinden. IFoto: Dirk Kuiter) Zoals ieder jaar organiseert de Noord hollandse Kring van Fuchsiavrienden ook dit jaar weer een bustocht naar de Nationale Fuchsiatentoonstelling bij kasteel Ruurlo in Gelderland, het reisje zal plaatsvinden op dinsdag 7 augustus. In de bus zijn nog een aantal plaatsen vrij. Vertrokken wordt met de boot van 7.00 uur, de kosten bedragen f 22, Opgave is mogelijk bij mevrouw C. Bakker-Besteman, Schilderend 143, telefoonnummer 12313. luilaknacht vond een ongeval lts op de Vuurtorenweg in De ksdorp. De wagen, bestuurd &feen onder invloed verkerende jarige Cocksdorper, raakte van de •9 en kwam na het rammen van 'paal een heel eind verder - op Molenlaan - tot stilstand. auto bleek tijdens het schuiven ael benzine te hebben verloren, het raadzaam werd geacht de van de brandweer in te roepen. "I' de weg werd schoongespoten, er9'n9 de bestuurder op het bu- Ueen blaastest. De man, die voor 'v,,eede maal onder invloed achter stuur werd aangetroffen, kreeg rijverbod van 9 uur opgelegd. De fee nam ook zijn rijbewijs in. De ö|svoor technisch onderzoek uit Afkeer genomen.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 13