Tï fi f MSiBSHllHIs Ook dit jaar weer ringsteken om Texels kampioenschap Everstekoog krijgt beeld van acht meter hoog 7 Pinksteren Raadsvergadering Rijkswaterstaat: zwemwater goed Nieuwe stoelen in Cinema Texel v\- van 9 en 10 juni Olieverontreiniging voor kust weer we Kerkdiensten 10 Artsen Dierenartsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging Peuter-rommelmar Het is een fijne, plezierige, fantastische „LES" geweest PAGINA 2 TEXELSE COURANT K3U M.T V W» »JU II Hef geheel door motorrijders gevulde Teso-vak. VERVOLG VAN PAGINA 1 uur bereikte de file wachtenden het hoogtepunt. De rij reikte heel even tot aan de Emmalaan. Rond 12.30 uur liepen de wachtenden nog wat extra vertraging op. In verband met zeer spoedeisend ziekenvervoer ver trok de Marsdiep met slechts één auto aan boord. Motorrijders Rond 14.00 uur verzamelde zich een enorme groep motorrijders op de Pontweg. De motorrijders bleken met bereid hun beurt af te wachten, het geen Teso voor problemen stelde. Er werd besloten de hele groep maar in één keer af te voeren, temeer daar de in het taxivak opgestelde motorrij ders zich door de slagbomen met lie ten weerhouden. „Bestuurders van motoren zijn minder gemakkelijk in de hand te houden dan automobi listen, daarom wordt er tegen moto ren wat coulanter opgetreden," aldus Teso-woordvoerder Jan Bloem. „Je staat machteloos tegenover zo'n gro te groep." Het vervoer verliep verder zonder incidenten. De wachttijden liepen op tot onge veer vier uur. De laatste afvaart vond maandag om 22.45 plaats. De politie had tot ongeveer 22.00 uur de han den vol aan het regelen van het ver keer op de Pontweg. Met acht mensen, waarvan twee van de ver- keersgroep Alkmaar, ging men de drukte te lijf. Vervoerscijfers In beide vaarrichtingen werden dit jaar vanaf donderdag voorPinksteren tot en met tweede Pinksterdag 14843 personenauto's vervoerd. Ver leden jaar waren dat er 13653. Een stijging van ruim 8 procent. Dit jaar zette Teso 752 caravans over, in 1989 624. Een stijging van maar liefst 20 procent. Het aanhangerver- voer zakte bijna twee procent. Er werden 359 aanhangers overgevaren, tegen verleden jaar 366. Ook dit jaar zullen de Texelse men ners weer de strijd aanbinden om het kampioenschap ringsteken. In zeven wedstrijden, die gedurende de hele zomer in verschillende dorpen zullen worden gehouden, zullen zij proberen elkaar de loef af te steken. De strijd gaat om de Jan Agterbo- kaal, die verdedigd zal worden door het koppel Smit/De Graaf, die deze wisselbokaal inmiddels twee maal achter elkaar heeft gewonnen. De strijd belooft derhalve spannend te worden, want het koppel Smit/De Graaf heeft een gerede kans de wis selbeker, indertijd beschikbaar gesteld door de familie Veltkamp- Agter, te mogen behouden. De ringsteekwedstrijden worden ge organiseerd door de menvereniging „Tussen Wad en Duin", die heeft ge tracht alle dorpen op het eiland aan te doen. In deze opzet is men niet helemaal geslaagd, er zal geen wed strijd plaatsvinden in Den Hoorn. In plaats daarvan wordt twee keer gestreden in de straten van De Cocksdorp. De wedstrijden vinden al len plaats in de avonduren, de aan vangstijd is steeds 19.00 uur. Op de volgende data worden de volgende dorpen aangedaan: zondag 8 juli, De Waal; zondag 22 juli, Oudeschild; vrijdag 27 juli. Oosterend; donderdag 2 augustus, De Cocksdorp; donder dag -9 augustus, De Koog; donderdag De gemeenteraad vergadert deze maand op dinsdag 12 juni, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Vaststelling volgorde stemming. 3. a. Vaststelling besluitenlijst raads vergadering de dato 1 mei 1990. b. Vaststelling besluitenlijst raadsver gadering de dato 8 mei 1990. 4 a. Ingekomen stukken, b. Medede lingen. c. Beantwoording vragen. 5. Evaluatie automatisering. 6. Volumebesluit stads- en dorpsver nieuwing/particuliere woningverbe tering. 7. Overzicht onvoorziene uitgaven. 8. Aantrekken vaste geldlening. 9. Voorbereidingsbesluiten ten behoe ve van het bouwplan van: a. R Daal ders aannemersbedrijf voor het overkappen van de asfaltcentrale aan de haven te Oudeschild; b. Vervallen; c. De heer Th. Hoogerheide voor het uitbreiden van de woning Naaldrand 36 te Den Hoorn; d. De Stichting Overdekte Manege voor het uitbrei den van de manege aan de Aken- buurt 18 te Den Burg; e. De heer C.P. Duinker voor het uitbreiden van het pand Peperstraat 16 te Oosterend; f. De heer M. Karlas voor de verbouw van de woning Brouwerstraat 2 te Den Burg; g. Het P.W.N. voor het wij zigen van de bestemming van het perceel Westerweg 10 te Den Burg. 10. Benoemingen commissie volwassenen-educatie. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. De niet toegezonden stukken liggen op de gebruikelijke wijze voor de raadsleden ter inzage. 16 augustus, De Cocksdorp. De fina les zullen plaatsvinden op woensdag 22 augustus in Den Burg. ledereen die de beschikking heeft over een aanspanning, kan meedoen aan de diverse wedstrijden, maar maakt pas kans op de titel Texels kampioen als minimaal vier wedstrij den zijn gereden, opgave is mogelijk tot 16 juni bij Henk van der Belt, Schoudieck 49, telefoon 13728 of 15304. Tevens kan men hier melden voor welk dorp vervoer wordt gewenst. De kwaliteit van het zwemwater na bij Texel heeft van Rijkswaterstaat het predikaat „goed" meegekregen. Dat blijkt uit monsters die zijn geno men op 14 mei bij alle Waddeneilan den. Ook het zwemwater van de andere eilanden werd „goed" bevon den. RWS heeft de meetresultaten gepu bliceerd op de achterzijde van een folder, die via diverse verspreidings kanalen (gemeenten, VVV's, pers, or ganisaties, rederijen, belangenvereni gingen) in het Waddengebied onder de aandacht wordt gebracht. Het is de bedoeling dat de metingen dit jaar nog enkele malen worden herhaald en dat de resultaten wederom via fol ders worden bekend gemaakt. Er worden nog negen metingen verricht, in juni, juli, augustus en september. Het onderzoek is uitgevoerd in nauwe samenwerking tussen medewerkers van Rijkswaterstaat en provincie Friesland en Noordholland. Daarbij zijn de richtlijnen van de Wet Veront reiniging Oppervlaktewateren, de Wet Hygiëne en Veiligheid Zwemgelegen- heden gehanteerd. De resultaten ver schillen voor de zes Waddeneilanden nauwelijks. De watertemperatuur bleek bij Terschelling het hoogst (13 graden Celsius) en bij Texel en Schiermonnikoog het laagst (11 gra den). De zuurgraad was ongeveer 8 en dat is volgens de norm. Het door zicht was overal, behalve bij Vlieland, minder dan een meter, maar daaraan lagen natuurlijke oorzaken ten grond slag, zodat deze constatering geen negatieve gevolgen had voor het eindresultaat. Kleur, geur en schuim- vorming werden als „goed" aange merkt, terwijl olie en vuil met zichtbaar/aanwezig bleken. Cinema Texel beschikt met ingang van vrijdag 8 juni over 200 nieuwe fauteuils. De stoelen zijn geheel gestoffeerd, ook de armleggers, en zitten volgens exploitant Henk van Leeuwen zeer comfortabel. De rug leuningen zijn zeer hoog en reiken tot aan de nek. Om de bioscoopgangers wat meer beenruimte te verstrekken, zijn 24 zitplaatsen opgeofferd. Vrijdag wordt ook een Amerikaanse popcorn- machine in gebruik gesteld. De pop corn wordt verkocht in grote papie ren zakken, die mee de zaal in mogen worden genomen. In opdracht van Uitwaterende Slui zen wordt rioolwaterzuiveringsinstal latie Everstekoog voorzien van een acht meter hoog kunstwerk. Het beeld, dat als werktitel „Het wenen de schip" meekreeg, is een ontwerp van De vier evangelisten 1990. Het beeld markeert een hoek van het terrein en kan vanaf de weg worden bekeken. Het kunstwerk bestaat uit een grote plaat met een schuin afge ronde bovenrand en haaks daarop staand een tweede kleinere plaat in driehoeksvorm. De onderzijde van het beeld heeft rechte verticale contourlij- i- nen, de bovenzijde lijkt tuitvormig. De afsnijding van de bovenkant en het aangezette driehoekje zijn door verte kening in perspectief bepaald. Bij het langslopen of rijden verandert de vorm van breed naar spits, bij het hoekpunt van de twee snijdende vlakken lijkt het alsof een enorme boeg van een schip op de toeschou wer afstevent. Volgens de makers is het wenende schip een poëtisch beeld dat daarom weinig woorden behoeft. De kern van het beeld bestaat uit gewapend be ton en de schubachtige buitenkant uit grijze leien. het acht meter hoge kunstwerk ,,Het wenende schip" dat bij rioolzuivering Everstekoog wordt geplaatst. Donderdag 7 juni De Meersportenvereniging Texel houdt om 20.00 uur de algeme ne ledenvergadering in De Schakel. Vrijdag 8 juni In Cinema Texel draait voor het eerst „Tremors", aanvang 20.00 uur. In een gehucht in de Ameri kaanse staat Nevada gebeurt zel den iets opwindends. Totdat in en rond het plaatsje onverklaar bare aardschokken worden gere gistreerd en meerdere bewoners op al even onverklaarbare wijze verdwijnen. Een oprisping van moeder natuur? Of is er meer aan de hand? De hoofdrollen in „Tremors", een monsterproductie in het horror-genre (maar wel met een knipoog) zijn in handen van Kevin Bacon en Fred Ward. Verder staat uitvoerend produ- cente Gale Ann Hurt (ervaren ge worden met Aliens, The Termina tor en The Abyss) garant voor bloedstollende beelden. In het Maritiem en Juttersmu- seum begint vandaag een ten toonstelling van schilderijen over strandvondsten van Gep Fre- deriks. Radio Texel brengt van 20 00 tot 22.00 uur de tweede afleve ring van de serie uitzendingen over vakantielanden. Deze keer „Italië". Vanavond wordt op de wieler baan in Den Burg weer een wed strijd gereden voor Texelaars en toeristen. De jeugd start om 18.15 uur, de senioren om 19.00 uur. Deelname jeugd gratis, seni oren f2,50. Valhelm verplicht. Zaterdag 9 juni Van 11.00 tot 17,00 uur is de eerste dag van het race- kartweekend ter gelegenheid van het jubileum van de kartingbaan bij Akenbuurt (vrije training) Om 10.00 uur begint op de speelweide bij de Ploegelander- weg in de dennen de eerste dag van het Tevoko buitentoernooi. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Tremors". In discotheek De Toekomst in De Koog treedt vanaf 21.00 uur de van het Sixties-festival bekende band Jimmy James and the Blue Flames" op. Entree f5,-. Zondag 10 juni Om 10.30 uur beginnen bij paal 33 de driehoeksbaanwedstrijden in het kader van het „voorrondje Texel". Om 10.00 uur begint op de speelweide bij de Ploelanderweg in de Dennen de tweede dag van het Tevoko buitentoernooi. Op de tweede dag van het race- kartweekend op de kartingbaan bij Akenbuurt wordt van 10.00 tot 12.00 uur getraind; van 13.00 tot 17.00 uur worden de races gehouden en om 17.30 uur is de prijsuitreiking. Entree f2,50. In de dienst van 14.30 uur is de intrede en bevestiging van kandi daat J. Wilmink als predikant van de Gereformeerde kerk van Oosterend. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Tremors". In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn begint om 21.30 uur de „Nachtclubshow" met optre den van een zesmansformatie, waaronder Tekla Paard, Dolly Om 10.30 uur beginnen bij 33 langebaanwedstrijden in hg kader van het „voorrondje" Texel. Van 20.00 tot 21.00 uur houdt de FNV Texel spreekuur in het kantoor achter Gasthuisstraat 60. Vandaag is de eerste dag van avondvierdaagse. Gestart kan worden tussen 17.30 en 18.3 uur bij de LBO-kantine in Den Burg. Dinsdag 12 juni Vandaag is de tweede dag van de Texelse avondvierdaagse. Tu sen 17.30 en 18.30 uur kan den gestart bij de LBO-kantint aan de Emmalaan in Den In Cinema Texel draait om 20.8 uur „Tremors Op de wielerbaan in Den vanavond een criterium, waaisi ook niet-leden kunnen deelne men. De jeugd gaat om 18.15 uur van start, de senioren om 19.00 uur. Deelname jeugd gie tis, senioren f2,50. Valhelm plicht. Hoogwater Oudeschild Za. Zo. Ma. 11 Di. 12 9 10 9.34 en 21 10.25 en 22.1 10.54 en 22 Si Wo. Do. Vr. Za. 13 14 15 16 11.46 en 23? 12.15 0.10 en 12 0.40 en 1335 1.17 en 14 du Aan het strand is het een uur eerder tv» water Laagwater valt gemiddeld 6 15t* na hoogwater. De zon komt 10 juni opi 5 19 uur en gaat onder om 21.59 juni doodtij. juni HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Betting van Halle De Waal 11.00 uur ds. Betting De Koog 9.30 uur ds. Ter Haar Den Hoorn 9.30 uur ds. Kok Oosterend 11.00 uur dhr. Kuiper Oudeschild 11.00 uur ds. Kok De Cocksdorp 11.00 uur dhr. Kuiper GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 en 19.00 uur dienst Oosterend 10.00 en 19.30 uur ds. M. van Reenen uit Harderwijk GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 uur ds. A. W. Verhoef Woensdag 13 juni: 19.00 uur ds. C. A. van Dieren DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Knip- scheer, m.m.v. Soli Deo Gloria Uitzending Lichtboei GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 en 16.30 uur dienst. BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur ds. J. Tensen Kinderoppas 19.00 uur ev. B. Bakker uit IJ- muiden uitzending Lichtboei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur da meskoor Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur herenkoor kindernevendienst De Cocksdorp zondag 9.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Konmkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Lezing 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: Dokter R. A. van den Bent Kik- kertstraat 2, De Cocksdorp, tel. 16234. Aanvragen visites tussen 9.00-10.00 uur. Apotheek geopend en spreekuur 12.00-12.30 uur en 17.00-17.30 uur zonder afspraak Dokter A. Waverijn Th. van Hat- tem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 12016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tele foon 12527. Van vrijdag 18.00 uur tot dinsdag 08.00 uur: telefoon 02230-23024. Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp raadpleeg de ingesproken boodschap op de nummer 12270, 14727, 14669 of 13086. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuijl, telefoon 11446. xe Op de Noordzee niet ver uit de te van Texel, ter hoogte van paal 15, werd gistermiddag een kleine olie/ gesignaleerd. Dat gebeurde door* bemanning van de Texelse kotter' 11 die in de buurt op garnalen vis De alarmcentrale werd ingelicht, waarna met schepen (marine en ff 20) en een vliegtuigje (van de ék tie Noordzee van Rijkswaterstaat! werd uitgerukt. Vanuit de lucht w aan het eind van de middag nam lijks iets te zien. Bij het kustwadi centrum in IJmuiden, dat de acte coördineerde, spreekt men van kleine verontreiniging, mogelijk va het land". Vanaf de RP 20 zijn monsters genomen, die moment^ worden onderzocht. Dor Peuterspeelzaal „De Bijenkorf Oosterend houdt woensdag 13 jus de jaarlijkse rommelmarkt. Van W tot 15.00 uur is een ieder van 1» welkom in het jeugdgebouw aan Oranjestraat. Er is een ruime keus (gebruikte) kinderkleding. Ook ka' worden meegedaan aan allerlei SP' letjes. Verder is er (uiteraard) kofé met cake en limonade te koop Met blijdschap geven wij kennis vr'1 geboorte van onze dochter en zuï Geeske Wilhelmina We noemen haar Gea Geboren 6 juni 1990. Zij weegt 3220 gram. Alie en W Danny RoW1 Molenlaan 28, 1795 AM De Cock* Niels, T^nja, Kamilla, Remko, Susan, Tamara Gr., Sabina, Louise, Brendalie, Margret, "ft® M., Inge, Ignate, Chrisja, Tfesstt dith, Marieke, Vera, Maartje, Magda, Lies, Lia, Rob, Wille"1 sponsors en medewerkers, bcdan Produktieteam lij ar ot foei DONDERDAG Overhead en Brigitte Kaandorp Entree f 15,-. Maandag 11 juni

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 2