Concours hippique trekt ooit neer publiek dan André v.d. Berg beste Texelse brandingsurfer Texelse Boys 1 eindelijk winnaar Pinkstertoernooi Wedstrijden en toeren tijdens „voorrondje" Eigen susploeg had rustige nacht Jan Mulder vijfde in kampioenschappen turnen Kajakvereniging neemt steeds vastere vorm aan Achteruit rijden Molenkoog uurtje later open ü!,i moERDAG 7 JUNI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 9 André v.d. Berg ploegt zich door een waas van water een weg door de branding Ruud Bakker uit Den Helder heeft de eerste wedstrijd om het Texels kam pioenschap brandingsurfen gewon nen. Zondag namen in totaal 24 surfers aan de eerste wedstrijd deel. Onder hen bevonden zich twaalf Texelaars. André v.d. Berg finishte als beste Texelaar op de vijfde plaats. Hans Bakker en Menno Lo ning eisten respectievelijk de achtste en negende plaats voor zich op. De weersomstandigheden maakten het de deelnemers - waaronder „The Killer Loopers" uit Alkmaar - beslist niet gemakkelijk. De combinatie van een flinke branding (gevolg van de vorige dag) en een niet krachtig ge noeg waaiende wind (kracht 4.5) werd veel deelnemers fataal. Liefst zeven surfers konden in geen enkele manche finishen. Er werden totaal vier manches gevaren, waarvan er slechts drie meetelden. De slechtste mochten de deelnemers laten vallen. Ondanks de lang niet optimale om standigheden wisten de surfers het materiaal min of meer schadevrij te houden. Het Texels kampioenschap brandingsurfen bestaat uit vier wedstrijden: twee op de Noordzee, twee op de Waddenzee. De winnaar van het totaal-klassement mag zich over een poosje de Texelse allround kampioen noemen. Surfuitslagen 1. Ruud Bakker, Den Helder; 2. Ri chard Straatman, Den Helder; 3. Je roen de Geus, Meppel; 4. Cees Dingier, Broek op Langedijk; 5. Andre v.d. Berg, Texel; 6. Cees Munster, Alkmaar; 7. Peter Wiersema, Steen- wijk; 8. Hans Bakker, Texel; 9. Men no Loning, Texel; 10. Eppy Bakker, Texel; 11. Klaas Jan van der Vis, Texel; 12. Joost Emolich, Heerhugo- waard; 13. Jacob Roeper, Texel; 14. Gert Jan de Wit, Texel; 15. Maarten Eholich, Heerhugowaard; 16. Cor Smoey, Texel; 17. Dahiel van der Vis, Texel. Voor het eerst in twaalf edities is Texelse Boys 1 erin geslaagd de fel begeerde overwinning te grijpen in het eigen tweedaagse Pinkstertoer nooi. De jonge voetballers onder lei ding van de Helderse trainer Piet Bakker kregen de beker niet cadeau: een bloedstollende strafschoppense- rie tegen het Friese VOG (Oldelamer) moest de beslissing brengen. Ook in alle andere opzichten was sprake van een geslaagd toernooi. In tegen stelling tot vorig jaar bleef het 's nachts rustig met uit Den Burg te rugkerende voetballers, mede dankzij een door Texelse Boys op de been gebrachte „susploeg Dat een amateurvereniging zelf voor de openbare orde moet opdraaien, mag bijzonder worden genoemd. Een jaar geleden ging het Boys-bestuur de buurt (Haffelderweg) af met een bloemetje en excuses wegens de be zorgde overlast. Een aantal voetbal lers en/of supporters dat naar hun kampeertenten op het Boysterrein te rugkeerde na een avondje stappen, pleegde toen vernielingen. In overleg met de politie en de burgemeester werden vervolgens voor dit jaar enke le maatregelen afgesproken, waaron der een „susploeg". Organisator Hank Witte: „Het is ditmaal formida bel verlopen. Bij het begin van het toernooi hadden we alle teams een briefje gegeven met het uitdrukkelijke verzoek zich netjes te gedragen. We hadden vier man op straat, maar die hoefden met in te grijpen. Integen deel: terwijl zij nat regenden, zagen ze voetballers in taxi's stappen om zich naar het Boysveld te laten rij den.... De regen was voor wat betreft de rust in elk geval in ons voordeel. Verder gingen ditmaal niet zoveel Vrijdag 15 juni bestaat de mogelijk heid onder begeleiding naar Paal 17 te zeilen. De Ronde om Texel vindt 16 juni plaats. Om ongeveer 11.30 uur wordt vanaf het strand bij Paal 17 gestart. Voor nadere informatie en inschrijvin gen: Lyda Dijt, tel. 02220 - 15628 (na 18.00 uur). In de week van de voorronde is het clubhuis op het strand te bereiken op tel. 02220 - 16407. mensen Den Burg in, de meesten bleven bij ons in de feesttent of gin gen slapen." Bij de politie kwamen geen klachten over geluidhinder bin nen. Sportief De 24 deelnemende teams lieten zich in sportief opzicht eveneens van de goede kant zien. Met name de finale bij de standaardteams, waarin het toch om de toernooiwinst ging, was een toonbeeld van „fair play". Texel se Boys, dat ondanks een nederlaag in de poulewedstrijden toch in de fi nale kwam, had een duidelijk veldo- verwicht, maar schiep zich onvoldoende kansen. Toch had de thuisploeg een voorsprong moeten nemen, toen zij vlak voor de wissel een penalty kreeg. Bert Witte, die na een seizoen afwezigheid komend sei zoen de blauw witte gelederen weer komt versterken, schoot de bal ech ter naast. Ook in de tweede helft kwamen de teams niet tot scoren, zodat penalties nodig waren. Beide teams namen ze voortreffelijk, maar Boys-keeper Kees Kooy wist de voor laatste poging van VOG te keren. Uit gerekend Bert Witte moest voor de Boys de beslissende strafschop ne men. Ditmaal miste hij niet. Sfeerproeven De finale werd door opvallend veel Texelse voetballiefhebbers bekeken. Velen kwamen gedurende het week end voor kortere of langere tijd sfeer- proeven. Zij zagen de EHBO slechts één keer werkelijk in actie komen, voor iemand die door zijn enkel was gegaan. Oplettende toeschouwers za gen voorts zondagavond de kólken- zuiger van gemeentewerken het terrein opdraaien. Dat was nodig om dat de riolering van de kantine ver stopt zat. Het euvel kon spoedig worden verholpen. Een succes was de feestavond, waarbij niet alleen een discjockey voor sfeer zorgde, maar ook de voet balwedstrijd Joegoslavië-Nederland. Die werd vertoond met behulp van een van Schoorl gehuurd video scherm en schotel. De Nederlandse overwinning zorgde voor een groot gejuich. Met het instellen van een zogeheten „bellijn" hebben veertien Texelaars dinsdag tijdens een informatieve bij eenkomst in d'Ouwe Ulo een eerste aanzet gegeven tot de oprichting van een Texelse zeekanovereniging. Via het ingestelde informatienummer kunnen onder meer inlichtingen wor den ingewonnen over eventuele tochten en oefeningen op zee. Te vens kunnen belangstellenden mid dels dit informatienummer vragen stellen over het zeekanovaren. Er bestaan op het eiland al geruime tijd plannen voor een zeekanovereni ging. De belangstelling voor deze sport is hier vooral toegenomen sinds de vestiging van een commercieel zeekanocentrum nabij De Cocksdorp. Het ligt in de bedoeling dat de op te richten vereniging onafhankelijk van dit centrum zal opereren, hoewel eventuele samenwerking niet wordt uitgesloten. Een onder vijftig Texelse kajak (=zeekano)vaarders gehouden enquête heeft inmiddels uitgewezen dat er zeker een behoefte bestaat aan een vereniging. De vergaderde kajakvaarders waren echter van me ning dat het nu nog te vroeg is om tot daadwerkelijke oprichting over te gaan. Vooral veiligheidsaspecten ver eisen nog de nodige aandacht. Nu al een vereniging forceren zou volgens de aanwezigen afbreuk doen aan de kwaliteit van dezelve, en daardoor aan de veiligheid van de leden. Een nog in te stellen werkgroep zal zich nog voor het eind van het jaar bui gen over de mogelijkheden van een daadwerkelijke vereniging. Voor die tijd zullen de Texelse kajakvaarders contact onderhouden via de wekelijk se trainingen bij Dijkmanshuizen en via de ingestelde informatielijn. Deze informatielijn is dagelijks tussen 18.00 en 19.00 uur te bereiken. Het nummer is 15354 (Ronald Kramer). De trainingen bij Dijkmanshuizen zijn toegankelijk voor alle (beginnende) kajakvaarders van het eiland. Deelna me aan deze gezamenlijke trainingen en eventueel te houden tochten op de Wadden- of Noordzee kost f 25,= voor heel 1990 Op de kruising Emmalaan/Haffelder- weg vond zondag een aanrijding met lichte schade plaats. Een bestelbusje, bestuurd door een 23-jarige inwoner van Maassluis, kwam in botsing met een achteruit rijdende personenauto van een 66-jarige Texelaar. Beide voertuigen raakten licht beschadigd. ZPC TX'71 houdt dit weekeinde een zwemdriekamp met zwemverenigin gen uit Delden en Gieten. In verband hiermee zijn de openingstijden van zwembad Molenkoog aangepast. Za terdag en zondag is het bad van 13.00 tot 17.00 uur geopend. In totaal doen 200 zwemmers aan de driekamp mee. De kinderen van de vaste wal zijn ondergebracht bij gast gezinnen. De Texelse zwemclub neemt sinds 1975 aan uitwisselingen deel. Naast de wedstrijden worden ook spelletjes georganiseerd. Eindstand Standaardteams: 1. Texelse Boys; 2 VOG (Ol delamer); 3. Schalkwijk; 4. Bedum; 5. Velsen; 6 Oosterend. Niet geplaatst: Wherevogels (Purmerend), DVO (Vlaardingen), Always For ward (Hoorn). Beemster, Mistral (Groningen). Reserveteams. 1 Wherevogels; 2. Watervo gels; 3. Velsen 2; 4. Tex.Boys 3; 5. Stomp- wijkse Boys; 6 't Onderonsje (Reusel). Niet geplaatst: Tex.Boys 2. Right OH (Geertruiden- berg), Uno Animo (Loon op Zand), Fortitudo (Asperen), Zeeburgia (Amsterdam), Edesche Boys. aan kon zien - kon de paardekrachten niet van de ondergang redden. Ze eindigden op de vierde en laatste plaats. Het Noord-Hollands kampioenschap tweespan in de open klasse van de S.E.R.T. werd gewonnen door G Zonneveld-De Hoop. Na een spannen de finale, waarin de twee finalisten samen moesten overrijden, wist Zon neveld dankzij het steeds in galop springende paard van Duyn, beslag op de eerste plaats te leggen. Texe laar W. Goënga werd met de paarden Udo en Cesar vierde. Traditie De nostalgische show, waarin vele oude (landbouw) werktuigen voor paardentraditie werden getoond, maakte indruk op de toeschouwers. Vijftien jaar geleden vond ook iets dergelijks plaats, maar niet van deze omvang. Er werden liefst 27 „ouder wetse artikelen" getoond, variërend van een zaaiviool tot een stiekeltrek- ker. „Er waren overkanters bij die ver telden nog nooit zo'n antieke collectie bij elkaar te hebben gezien," aldus Jozef Weel Er zijn nog enkele prijzen van de ver loting niet afgehaald. Het betreft de loten 906 blauw (worst), 972 wit (worst) en 287 groen (Edammer). De prijzen kunnen worden afgehaald bij Anneke Eelman, Veenselangweg 18. Tel. 12118. Uitslagen Kleine Limiet. 1. Zonnekoning - P. Schuit. 2. Goudsmit - H Zonneveld 3 Fiona - C. v.d Bijl. 4 Evert - N. Smit 5. Dorus - P. Daalder. Texelse rubriek; 1 Zabay - W Zijm. 2, Figaro W - C Witte. 3. Dim - H. Spigt. 4 Sylvia - A. Brans. Grote limiet. 1. Ewout - W. Bergen. 2. Arroyo - T. Duyn, 3. Captayn - P Schuit. 4 Dominant - H. Spigt. 5. Cesar - P. Huisman 6. Alfred - J. Helder. Open klasse: 1. Vivaldi - B. Tjoelker. 2. Alexander - J. Zonneveld. 3 Sneeuwkonmg - P Schuit. 4. Aperno - C. Klinkhamer. 5 Udo - W. Goënga Damesrubriek 1 Ewout - T. Spigt-Witte 2 Udo - A. Goënga 3. Sneeuwkonmg - M. Stuyt-Schuit. 4. Alexander - G. Zonneveld-De Hoop. 5. Rein - N Kalk. Tweespan: Vivaldi en Alexander - G. Zonneveld-De Hoop. 2. Walser en Arroyo - T. Duyn. 3. Rudo en Fernando - J Havik. 4 Udo en Cesar - W Goënga 5 Alfred en Leks - J. Helder 6 Zonnekoning en Captayn - P Schuit. Touwtrekken: 1 K S 't Horntje. 2 Kottervis- sers. 3 Ploff-ln. 4 Paardekrachten. wdekrachtn in volle actie, aangemoedigd door H. Spigt sr. G.V.T.-turnder Mark weer een knap resultaat door als vijfde te eindigen ndonale turnkampioenschap- 3C (jongens tlm 16 jaar) oorwedstrijden zag het daar rot naar uit. Vaak kwam Mulder rot de hakken over de sloot. De kwam echter een maand toen de 15-jarige turner als wist te eindigen bij de play-off ptterdam. Hiermee was hij als geplaatst voor de finale. De- begon hij op voltige waar hij het eerst de schaar met halve turnde, zijn eerste B-onderdeel moeilijke toestel. Het onder- kwam net als de rest goed uit en de oefening kreeg een van 7.40 van de jury. Op een eenvoudige maar afgewerkte oefening gedraaid, 7.75 opleverde. Ook de het lengte paard, met van 1.20 meter leverde problemen op. Hier werd Qescoord. De brug gelijk zou kunnen vormen in wedstrijd. Mulder liet echter een zien, met een goed handstand drukken, een een ondersprong en een handstand. Aan de afsprong no9 gesleuteld worden, want n|veau tellen alleen nog maar uit steun of handstand. an Mulder liet een eenvoudig uit handstand zien, waardoor slechts op 7.00 bleef ste de brug was de rekstok aarj Ook hier een „vrij eenvoudi- °®fening, waarbij hij nogal wat had om zijn kniegewrichten tijdens de reuzendraaien in een gestrekte stand te fixeren. Dit leverde per reuzendraai telkens in over eenstemming met de wedstrijdvoor schriften 0,2 punten aftrek op per reuzendraai. Daarnaast ontbrak het gevraagde B-onderdeel en het onder deel met loslaten van de rekstok. De 7.10 was dan ook verdiend. Tot slot van de wedstrijd was de vloeroefe ning aan de beurt. Mark Jan liet hier een keurig uitgebalanceerde oefening zien wat hem een 7.85 opleverde. Tot grote verrassing van trainer Nico Sto ter werd Mark Jan met deze resulta ten vijfde en dat leverde Mulder een medaille op die hij voor het spelen van het nationale volkslied in ont vangst mocht nemen. Volgend jaar mag Mark Jan gezien zijn leeftijd wederom in niveau 3C uitkomen. De behaalde vijfde plaats van nu is dan ook een goede steun in de rug om volgend jaar een gooi te doen naar de eerste plaats. De Cocksdorper Kustzeilvereniging organiseert van 9 t/m 15 juni „het voorrondje" voor catamarans. Bij strandpaal 33 worden twee wedstrijddagen (driehoeksbaan- en langebaanwedstrijden) en twee toer tochten georganiseerd, waaronder het rondje Vlieland. Kosten: f75,- voor een tweemanscatamaran en f50,-voor een eenmanscat. Deelna me aan het voorrondje is geheel voor eigen risico. Zaterdag 9 juni worden de deelne mers ontvangen en kan er voor de wedstrijden worden ingeschreven. Al le wedstrijden worden gezeild vol gens de bepalingen van de I.Y.R.U. en met de handicap berekening volgens de Texel Yardstick 1990. Zondag 10 juni vinden de driehoeks- baanwedstrijden plaats. De briefing is om 10.00 uur, de start om 10.30 uur. Maandag 11 juni worden langebaan wedstrijden gehouden Briefing: 10.00 uur. Start: 10.30 uur. Als de wedstrijden in verband met de weersomstandigheden zondag en maandag geen doorgang kunnen vin den, staat dinsdag 12 juni als uitwijk- datum gepland. Rondje Vlieland Woensdag 13 juni wordt de tourtocht rondje Vlieland gevaren (alleen voor tweemansboten). De briefing hiervoor is om 9.00 uur. Woensdagavond kun nen de deelnemers de hongerige ma gen stillen bij de barbecue van strandpaviljoen De Krim (paal 28). In schrijven voor de barbecue graag voor 's morgens 11.00 uur. Donderdag 14 juni staat te boek als uitwijkdatum voor het rondje Vlie land. De Wadden-natuur-toertocht (voor één- en tweemans cats) is een alternatief. Inschrijving: 9.00 uur 's morgens. De toertochten zijn gratis. Wel wordt bij inschrijving f25,- ge vraagd. Dit bedrag wordt bij afmel ding na binnenkomst teruggegeven. 7 en van de Texelse tuigpaardenrubriek: W. Zijm II) en C. Witte. Zijm uit DeBurg heeft met Za- lijdens he^oncours hippique de else tuigpf denrubriek gewon i De Texehs reden een tamelijk idtoernocW. Goënga uit Den óm eindig! in de open klasse espan ojfe vijfde plaats en in weespaPP de vierde plaats. De nes T. SRt-Witte en A. Goënga xiigden ide damesrubriek op de „le en teede plaats. De op- nstvanat publiek was naar te- denheican de organisatie, „We ,ben in e Koog nog nooit zoveel schouvrs bij elkaar gehad. Fan- lisch, "Idus Jozef Weel. iconyrs kende een minder goed i,n. Dfnband De Jutter uit Den der, tfd voor twee optredens, ziclri verband met de weers- standheden enkele uren voor nangan het toernooi terug. Na- J. Ejelvaart het eerste geza- nlijkeoernooi van de Blijde Rijders de \enden van het Paard offi- il gepend had verklaard, had rdetart van de kleine Limiet indent plaats. Een paard van P. uit chrok zo erg van een klap met de zweep, dat het dier steigerde en vervolgens richting publiek op hol sloeg. De kar klapte tegen de heining en omdat het lamoen en het tuig braken, kon het paard over de af rastering springen. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Paard en berijder lieten zich door het voorval niet uit het veld slaan. Schuit wist even later met „Zonnekoning" de Kleine Limiet op zijn naam te zetten. De fraaie houding van het paard Za bay (eigenaar W. Zijm) maakte indruk tijdens de Texelse tuigpaardenrubriek. C. Witte en H. Spigt belandden in de ze rubriek op de tweede en derde plaats. Ondergang pk's Het touwtrekken werd na een span nende finale tussen de kottervissers en K S 't Horntje gewonnen door laatstgenoemden. De kottervissers hadden de pech vlak voor de finale nog te moeten trekken. Een kracht sinspanning die hen fataal werd. De pk's (mensen van de paardesport- vereniging) moeten nog maar even oefenen. Zelfs de spontaan aangebo den hulp van masseuse Anneke Eel man - die de teloorgang niet langer

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 9