Radio Texel zond live uit vanaf het strand (ees Dros: „Meer nadruk p de financiële kant" Herman Boks: „Tijdens het rondje moet je mazzel hebben 19 JUNI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 9 terviews op het strand. Omdat de Ronde-organisatie dit jaar geen commentator bij paal 17 had, werd besloten het radioprogramma via de speakers ten gehore te brengen. Peter Agter: „We hebben mensen bij de vuurtoren, in Oude- schild, op de Teso en bij paal 9, zodat we het wedstrijdverloop toch enigszins in de gaten kunnen houden" De muziek en de jingles werden vanuit de studio in Den Burg geregeld. Ook van het jazz festival werd een radioverslag ge maakt. Radio Texel verzorgde de hele za terdag een live-uitzending vanaf het strand. Helaas was het niet gelukt één van de medewerkers aan boord van één van de volgbo ten te krijgen, zodat het wedstrijdverloop niet echt kon worden gevolgd. Maar door korte interviews afgewisseld met mu ziek werden zowel de luisteraars als het publiek op het strand aar dig bezig gehouden. Gauke van Lingen en Peter Agter zorgden onder andere voor de in- De eerste Texelse Rondewinaars Dirk en Eddie Pool financiële man van het rondje hield de zaken goed bij. Peter Agter en Gauke ven Lingen aan het werk voor Radio Texel ees Dros is de financiële man tan de Ronde om Texel. De orga- isatie heeft afgelopen jaar enige leine wijzigingen ondergaan. „De inanciële kant van het rondje «eft iets meer nadruk gekregen". begonnen was het niet zo gunstig, maar we hopen dat we dat met dit jaar om kunnen draaien". Afgelopen jaar was er een schuld opgebouwd. Dit jaar bleef er geld over, dat wordt gebruikt om die schuld weg te werken. „Het is te hopen dat we nu weer op nul staan. Maar ik denk dat het nog wel een jaar vergt. Kijk, de ronde van tegenwoordig duurt een week. Zoiets kost rond de f200.000,-. Dat kan alleen als er veel mate riaal wordt gesponsord. Dat ge beurt gelukkig, vooral door Texelse bedrijven en de PTT. En we heb ben drie, vier grote sponsors bin nen weten te halen. Geen Texelse bedrijven. Dat is jammer voor het eiland, want het betekent dat het evenement afhankelijk is van men sen van de overkant. Zonde". Kees Dros voelt zichzelf zeer ver bonden met de ronde. „Je steekt ergens je neus in en dat gaat dan wat dieper dan je denkt. Het is een week vakantie met veel lol. Ik ben graag bezig met organiseren en het is lekker als je ziet dat alles goed loopt. De vijftien man die er voor zorgen dat de andere drie honderd vrijwilligers op de been komen verdienen een grote pluim. Ik ben daar dit jaar één van ge weest en ik zou het volgend jaar wel weer willen. We gaan een he le goede kant op met de ronde". Er zijn twaalf hele mooie rondjes leweest die organisatorisch prima i elkaar zaten. Alleen financieel las niet alles even goed geregeld, lel evenement groeide dusdanig jroot, dat wel eens iets uit het log werd verloren", fblgens Dros zijn er in het verle en kansen laten liggen, waardoor ie Stichting Ronde om Texel er fi- ancieel beter voor zou kunnen omen te staan. „Er zijn dit jaar Daken goed op papier gezet. Er an geen misverstand meer be- itaan over hoe iets is geregeld. Us de één denkt dat het zó is, en Je ander denkt wat anders, dan grijp je overal naast. De duidelijk heid die er nu is werkt een stuk leter". Daarnaast zijn de taken van de medewerkers aan de Ronde strik ter gescheiden dan voorheen, Baarbij ieder deeltje van de orga- «satie een eigen begroting heeft, net een eigen verantwoordelijk- leid daarvoor. let financiële plaatje van het der- iende rondje noemt Kees Dros loed. „Prima zelfs. Voordat we Gerard Loos en Frank Putters vieren hun snelste binnekomst met champagne. ..Jeetje, wanneer kómen die boten nou eindelijk? Vermoeiend hoor, dat wachten", (foto Airend Nijkamp Texelse Tornadozeiler Herman Boks kreeg een diskwalificatie voor een te vroege start. Hij liep daarbij schade op aan de roeren. „We werden door een andere boot over de startlijn heenge- drukt, vandaar dat we maar één roer overhielden om het rondje mee te doen". dan. Ik heb me erbij neergelegd". Boks zeilde een aardige Ronde, met name in het begin. „Net voor Oudeschild kwamen we echter in een windstilte, ledereen die onder de kant zat floot door. Ik lag stil. Dat haal je niet meer in De man met het meeste geluk wint volgens Boks in zo'n windstil le wedstrijd, niet de beste zeiler. „Je moet een kant kiezen en die kan fataal zijn of juist goed uitpak ken. Degenen die onder de kant zaten lagen in feite in de verkeer de hoek, die zaten daar opgeslo ten, terwijl wij inliepen. Maar op gegeven moment was onze wind op en trok die bij hen aan. Dan is het gewoon gebeurd". Boks doet met vaste fokkemaat Klaas Jan van der Vis mee aan de selectie voor de Olympische spe len. Daarvoor moet hij zich kwalifi ceren in enkele belangrijke wedstrijden. Volgens Boks moet je tijdens het rondje een beetje mazzel hebben. „En iets meer wind om de boot onder controle te houden. Nu werd het hele veld over de lijn heengedrukt en dat heb je zelf niet in de hand". Voor de zekerheid iets meer ach terin gaan liggen bij de start is geen goede oplossing. „Dan kom je er niet meer door. We lagen goed op de lijn, maar degene die achter je ligt moet dan inhouden. En je kan wel protest aantekenen tegen zoiets, maar waar blijf je wthlar niet bij hoor. stomme zeilers allemaal' Dobberen op de Waddenzee, alvast uitrusten voor het jazzfeest tan Oudeschild. afgeladen vol met boten. Ifoto: Arend Nijkamp) Burgemeester Schipper spreek tijdens de briefing de deelnemers toe

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 9