Circus „Harlekino": leuk ls kuns,werk nog voor het hele gezin k „Wist jij dat die meiden zo goed konden zingen? Muzikale diploma-avond LBO: Restanten rommeltjes donderdag te koop Strandlopen bij paai 28 tegen te houden? Boks/Van der Vis winnen in Katwijk Hond en poes zonder baas 4 besproken tribuneplaatsen voor TT Assen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 26 JUN1i, Het is geen circus van werelformaat, maar in al zijn bescheidenheid biedt ..Harlekino" een onderhoudend pro gramma dat vooral door kinderen erg leuk wordt gevonden. Sinds het af gelopen weekend geeft het Neder landse circus dat zijn tent heeft opgezet aan de Nikadel dagelijks twee voorstellingen. Directeur Peter Verberk uit het Brabantse Bladel is redelijk tevreden over de toeloop van het publiek tot dusver. Er is meer belangstelling dan vorig jaar toen het juist opgerichte circus Harlekino ook in De Koog stond. Het wisselvallige weer is natuurlijk gunstig maar de Harlekino-tent heeft nu ook een beter in het oog sprin gende standplaats, vlak aan de weg. Dat gebeurde op nadrukkelijk verzoek van Verberk en die is heel blij dat de gemeente daarmee accoord is ge gaan. Ook in andere opzichten heeft hij niets dan lof voor de plaatselijke autoriteiten. „Ze werken hier fan tastisch mee en we komen volgend jaar dan ook graag terug". Huisdieren Zoals gezegd, Harlekino is geen cir cus van wereldallure. Verwacht dus geen olifanten, tijgers en salto morta- les van topacrobaten. De meest exo tische dieren die Harlekino kan bieden zijn een kameel, lama en een wild zwijn; voor de rest zijn het hon den, duiven en andere kleine huisdie ren. Het acrobaten- en jongleurswerk blijft beperkt tot demonstraties die voor het hedendaagse verwende pu bliek niet bloedstollend zijn en waar bij ook wel eens wat mis gaat. Het sympatieke van Harlekino is echter dat in de reclame en presentatie geen andere verwachtingen worden gewekt. Bovendien is de prijs in over eenstemming met het gebodene. Nie mand heeft reden om zich bekocht te voelen. Bij andere (en al niet meer bestaande) circussen die op Texel hun tent opzetten was dat wel eens anders. Verberk: „Wij willen volstrekt eerlijk omgaan met publiek en autori teiten. Je kunt dan altijd weer terug komen en rekenen op medewerking. Dat merken we hier ook". Het programma dat Harlekino op Texel uitvoert, gaat van start met staaltjes evenwichtskunst: koorddan sen door Miss Aleandra. Vervolgens laat Miss Sylvana zien hoe zij haar lama onder controle heeft. Miss Hele na presteert het om zich staande te houden op een plankje dat wiebelend op een rol ligt en incasseert nog meer applaus als zij overeind blijft op twéé wiebelende planken waartussen zich limonadeglazen bevinden. Clowns mogen in een circus als Har lekino natuurlijk niet ontbreken. Clown Pedro komt zogenaamd zon der kaartje de circustent in en gaat tussen het publiek zitten. Dat veroor zaakt een groot conflict met de di rectie, vooral als de clown hinderlijk blijft storen, wat uitmondt in een act met de nodige grollen. Het publiek wordt bij een en ander betrokken en dat draagt bij aan een leuke sfeer. Dubbelfuncties Het programma na de pauze wordt geopend door Millina, die leuke din gen doet met haar duiven, honden, konijnen en andere dieren. Een circus als Harlekino kent diverse dubbelfuncties. De man die met veel zwier als spreekstalmeester de diver se nummers aankondigt, bedient ook het drumstel dat de (niet levende) muziek ondersteunt. En de man die we aanvankelijk zien als assistent, brengt even later als Mare Pigall een eigen nummer waarin hi) uiterst han dig manupuleert met balletjes, hoed jes en sigarenkistjes. Sjors, Sjimmie en Sjerrie blijken drie fraaie pomes te zijn die onder leiding van miss Helena in de piste door de piste draven, rondjes dansen en keu rig achteruitlopend het publiek verlaten. Het slot wordt gevormd door een langdurig nummer van het clowns duo Marco en Sampi, dat met allerlei absurde dialogen, grappen en goo cheltrucs het publiek bezig houdt. Iemand van de toeschouwers wordt erbij gehaald, waardoor het telkens weer anders is. Circus Harlekino is nog tot en met vrijdagavond a.s. op Texel, voorstellin gen om 14.00 en 19.00 uur. Evenwichtskunst Na een geslaagde rommeltjesmarkt ten bate van de restauratie van het Ned. Hervormde kerkje van Den Hoorn, is er nog wat „groot goed" overgebleven. Dit wordt donderdag middag van 16.00 tot 18.00 uur ver kocht bij de schuur van Axel Lap aan de Witteweg. Te koop zijn o.m. een koelkast, roestvrij stalen aanrecht- blad, electrisch fornuis, gasfornuizen, tafel, stoelen, kasten, 1-persoons ledi kant, opklapbed, bankstel, wasauto maat en een toonbank met vitrine. Inlichtingen: Ferry Zwanenburg, tel. 19272. De uitslag van de verloting die zaterdag tijdens de markt werd gehouden is: wit 502, groen 703, 721, 748, 705, 805, 833, 898, 901. Prijzen zijn af te halen bij Ferry Zwa nenburg, Naalrand 9, Den Hoorn, of donderdag tijdens de eerste Hoornder Donderdag in „Ons Huis" aan de Herenstraat. De eerste strandloop van dit jaar bij paal 28 wordt op 4 juli gehouden. De start is om 19.30 uur. Inschrijven kan vanaf 18.45 uur bij Piet in het paviljoen. Er zijn verschillende afstanden moge lijk. De vier kilometer is voor wande laars, jeugd tot en met 14 jaar, dames en recreanten. De acht kilo meter is voor de wedstrijdlopers en de veteranen. De drie snelste lopers in elke klasse (behalve de wandelaars) krijgen een standaard, ledereen die de loop uit loopt krijgt een medaille. Er worden acht strandlopen gehou den. De laatste is op woensdag 22 augustus. Dan worden tevens de be kers van het eindklassement uit gereikt. Deelnemerskosten voor de jeugd tot en met 14 jaar zijn 73,-, de anderen betalen 74,-. De strandlopen zijn op 4, 11, 18 en 25 juli en 1, 8, 15, en 22 augustus. Vernielingen. Van twee Duitse per sonenauto's werd in de nacht van za terdag op zondag een zijruitje ingeslagen, zonder dat iets uit de auto's werd gestolen. Het ene geval van vernielzucht vond plaats in Drie huizen, het andere op de Ruyslaan. Tegelwerk. In het artikel over het nieuwe overdekte zwembad op De Krim in de vorige krant is het aandeel van een Texelse onderaannemer on vermeld gebleven. Het tegelwerk, een voor Texelse begrippen „uniek grote klus", werd verzorgd door Fokko Mul der uit Oosterend en zijn medewer kers. Zwemwater. De kwaliteit van het zwemwater rond Texel verdient nog steeds het predikaat .goed", zo heb ben recente proefnemingen van Rijks waterstaat uitgewezen. Bemonsteringen op 28 mei en 11 juni leverden voor alle Waddeneilanden positieve resultaten op. Gedurende de hele zomer zal RWS regelmatig steekproeven blijven nemen. Wij ne men alvast een slok zeewater op de goede afloop! Geslaagd. Voor de KMBO, afdeling administratie te Den Helder slaagden Simone de Ridder, Ivet de Ruyter, Esther Witte en Dilly Feenstra. Geslaagd. Aan het Maritiem Insti tuut IJmond te IJmuiden slaagde Sandor Mantje voor de opleiding Stuurman IV kleine handelsvaart. •Geslaagd. Anna Flens uit Eierland is geslaagd aan de Sociale Academie te Amsterdam voor de studierichting Cultureel Werk. •Geslaagd. Aan KMBO „De Stolp" te Den Helder behaalden Dilly Feenstra uit Den Burg, Simone de Ridder uit Den Burg, Esther Witte uit Den Burg en Yvette de Ruyter uit Den Hoorn het diploma voor de Opleiding Admi nistratie. Sjoerd Eelman en Kenneth de Vey uit Den Burg slaagden voor de Opleiding Metaal. Granaat. Toeristen vonden zaterdag tijdens een wandeling over de Hors een mortiergranaat. Ze deden aangif te bij de politie, die de duik- en de- monteerploeg van de koninklijke marine heeft ingelicht. Is de opdracht voor het kunstwerk op de Groeneplaats reeds definitief verstrekt of kan deze nog worden teruggedraaid? Het was Gerard van der Kooi van de PvdA die daarover opheldering vroeg in de vergadering van de raadscommissie voor finan cieel. economisch en technisch beleid. Voorzitter wethouder Dirk Terpstra kon het antwoord niet met zekerheid geven, maar zei het ondenkbaar te vinden dat de plaatsing van het beeld nu nog ter discussie wordt gesteld. B en W hebben een besluit genomen op basis van een advies van de com missie kunstopdrachten. Bovendien zijn er provinciale adviseurs bij be trokken geweest en er zijn extra sub sidies aangevraagd en verkregen. Van der Kooi had op de afdeling cul turele zaken in het raadhuis gehoord dat de besluiten weliswaar waren ge nomen maar dat de opdracht aan de kunstenaar nog niet de deur uit was. „Als dat waar is moeten we erover praten", aldus het commissielid, dat zelf geen oordeel gaf over het beeld maar wel door veel mensen was be naderd die er zeer afkeurend tegen over staan. Ook andere commissieleden waren weinig ingenomen met het f60.000,- kostende kunstwerk. Het idee werd geopperd dat voortaan de gemeente raad beslist over dergelijke opdrach ten en niet alleen b en w. Peter Bakker (Groen Links) had echter moeite met de kritiek. Hij vond dat de commissieleden allemaal een per soonlijk oordeel gaven en blijkbaar vergaten dat de adviescommissie kunstopdrachten zich op één persoon na gunstig heeft uitgesproken over het ontwerp. Bakker vond dat de te genstanders eerst maar eens met de ze commissie moeten praten. Het idee van Van der Kooi om inplaats van het beeld een fraai overdekt mu- ziekpodium op de Groeneplaats te zetten, wees hij van de hand omdat zo'n muzieknis geen kunstwerk is en dus met betaald kan worden uit het budget dat beschikbaar is krachtens de zg. 1% regeling. Van der Kooi was niet overtuigd. „Zo'n muzieknis kan ook een kunstwerk zijn". Herman Boks en Klaas Jan van der Vis hebben in Katwijk het overall klassement van het multiklassewee- kend catamaranzeilen gewonnen met hun Tornado. Vorig jaar behaalden zij een tweede plaats. Voor de wedstrijden hadden zich 150 zeilers opgegeven, maar slechts 66 deden alle manches mee. Door de stevige wind (kracht 5 tot 6) zagen enkelen van deelname af. De eerste wedstrijddag werd zelfs een manche afgelast. Boks en Van der Vis haalden vier maal de eerste plaats en eenmaal de tweede, ruim genoeg voor de over winning. Middels diverse grote wedstrijden proberen zij zich te kwa lificeren voor de Olympische Spelen van 1992. De zwarte poes en het hondje, beiden zwervend aangetroffen en op zoek naar hun baasjes. In dierenpension Slufterweg in Eier land zitten twee dieren op hun baas te wachten. De rechtmatige eige naars wordt verzocht contact op te nemen met Gretha Huisman (tel. 11477). Ook andere belangstellen den kunnen zich hier melden, want anders worden de dieren (als de ba zen zich niet melden) naar het asiel van Den Helder gebracht. Woensdag werd bij camping De Rob- bejager in De Cocksdorp een oude, zeer lieve zwarte bastaardreu aange troffen. Het dier is zo'n 40 centime ter hoog, heeft een kale plek op de staart, een blauwachtige waas over beide ogen, maar is verder gezond en in goede conditie. Het haar is kort en glad. De reu heeft een bruine hals band om. Zaterdag werd in de buurt van de Wilhelminalaan in Den Burg een jon- Dinsdag 26 juni Tot 20.00 uur wordt in het ge bouw naast de Hervormde kerk in de Kikkertstraat in De Cocks dorp verkoping gehouden van al lerlei handwerken door de Hervormde vrouwenvereniging. Het amateur symfonieorkest Mu- sica Texla geeft om 20.15 uur een uitvoering in de R.K. kerk van De Koog. Toegang is gratis maar na afloop wordt wel gecol lecteerd ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Tango and Cash". Donderdag 28 juni Van 16.00 tot 21.00 uur wordt als voorproefje van de Hoornder donderdag „kramenmarkt" ge houden in Den Hoorn. Bovendien is bij de schuur van Axel Lap aan de Witteweg van 16.00 tot onge veer 21.00 uur rommelmarkt ten bate van de restauratie van de Hoornder kerk. Om 19.30 uur wordt in het raad huis een hoorzitting gehouden over de herinrichting van de Zwaanstraat en Gravenstraat in Den Burg. In de kapel Bethel in Zuid Eier land begint om 21.00 uur een hoorzitting over de voorgenomen herinrichtingswerkzaamheden in Zuid Eierland (o.a. kruising Postweg-Muijweg). Vanuit het Maritiem en Jutters Museum in Oudeschild start om 14.00 uur een excursie naar de voormalige vesting De Schans. Deelname kost f2,- per persoon. De rondleiding duurt ongeveer een uur. Hoogwater Oudeschild Za. 23 9.35 en 22,01 Ze. 24 10.36 en 230) Ma. 25 11.27 Di. 26 0.00 en 12.0® Wo. 27 0.34 en 12,4; Do. 28 1.04 en 13,15 Vr. 29 1.30 en 1341 Za. 30 2.00 en 14.35 Aan het strand is het een uur eerder hooj water. Laagwater valt gemiddeld 6 ISu, na hoogwater. De zon komt 24 jumopoh 5.20 uur en gaat onder om 22.05 uur 23 juni eerste kwartier. 24 juni springtij; 35 juni doodtij Elles Kaërcher en Jaap Dros vertolken ,.A sunny afternoon" tijdens de diploma-uitreiking (j ge (vermoedelijk niet ouder dan een jaar) kleine gitzwarte poes met gele ogen gevonden. Het dier heeft enkele witte haren onder de kin en in de lie zen en draagt een beige vlooienband. Ze is tamelijk schuw. „Hoeveel jongeren in andere ge meenten moeten niet veel grotere afstanden dan jullie afleggen om bij hun school te komen? Het gemeen tebestuur is blij met het huidige on derwijs op Texel. We zullen er alles aan doen om de nu aanwezige vor men voor de toekomst te behou den." aldus burgemeester A. Schipper tijdens de vrijdagavond ge houden diploma-uitreiking op de school voor Lager Beroeps Onder wijs Texel. Schipper maakte van de gelegenheid gebruik de scheidende direkteur K. J. v.d. Weide te bedanken voor alles wat deze voor Texel heeft gedaan. De naar de vaste wal vertrekkende direkteur kreeg van de ouderraad een bos bloemen aangeboden. De avond, die voor de leerlingen startte met een gezamenlijk etentje in de Catharinahoeve, kreeg een extra feestelijk tintje door vocale optredens van LBO-leerlingen. Leraar Jaap Dros begeleidde op zijn gitaar Sabina List, Dia Maat, Chantal Molanus en Saron Ramaker, die met verve het lied „Ik heb genoeg van jou" ten gehore brachten. Elles Kaërcher en Liesbeth v.d. Vis vertokten voor een aandach tig luisterend publiek achtereenvol gens „Sunny Afternoon" en en een op muziek gezet gedicht van Lord Byron. Het muzikale optreden werd besloten door twee geslaagde ein dexamenleerlingen: Ignate Ramaker en Suzanne van leersum. De zange ressen dwongen met hun optredens het respect van de geslaagden af. „Tjee, zeg, wist jij dat die meiden zo goed konden zingen?" De Texelse Boerenkapel zorgde tradi tiegetrouw voor muzikale klanken tij dens de verschillende onderdelen van de avond. Bijscholing Vice-voorzitter J. Hin toonde zich ver heugd over het feit dat 95 procent van de LBO-leerlingen dit jaar in één keer slaagde. „Dit ligt ver boven het landelijk gemiddelde en is dus best Mi i doo iets waar we trots op mogen zijn, Hin raadde de leerlingen vooral» de toekomst bijscholing te zoeker. „Goed geschoolden kunnen bijna I tijd werk vinden." Ook Van der Weide drong met Wü aan op regelmatige nascholing, ,J moet zorgen bij te blijven, je hele dere leven. Blijf dus nog even d ren." Van der Weide deed een beroept) de verantwoordelijke personen mi toekomst zeer zorgvuldig met hei LBO om te gaan. „Het is van leve' belang." De voorzitter van de ouderveren? de heer Kooiman, merkte tijdensti toespraak op dat door een fusie het LBO met de RSG de leerlinger straks optimaal kunnen profitereit de vakkennis die door beide schol wordt ingebracht. „De invloed var RSG-zijde was nu reeds merkbaar Voor het eerst sinds jaren hadden' kandidaten een examenstuntje W dacht, door enkele lokalen zodanc te richten dat lesgeven onmogel? bleek." Tijdens een alternatieve diploma-uitreiking, uitgevoerd doo vier leerkrachten, werd een groof deel van de eindexamenkandidate tot genoegen van de geslaagden- nog even fijntjes over de hekel SF haald. De avond werd rond half besloten met de daadwerkelijke diploma-uitreiking. TE KOOP: op zaterdag a.s. TELEFOON 19310

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 2