Uitspuiten volgens regels maar stank blijft hangen Topkwaliteit uit eigen kleurenlab en in 2 uur perfect afgedrukt van 30 juni en 1 juli A/a onderzoek Keuringsdienst: Kodak Express Kwikstaartjes Kerkdiensten 1 juli Surfmarathon Den Helder De Cocksdorp en vice versa Teso vrachttarief Uw kostbare foto's in vertrouwde handen Vakkundig - veilig - voordelig Onvoorwaardelijke kwaliteitsgaranties Damesteam wordt kampioen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 28 JUW, VERVOLG VAN PAGINA 1 zijn regels", kreeg hij echter te horen op het gemeentehuis. „Meneer Spigt wist al in maart dat hij die caravan moest verwijderen, dus hij heeft nu geen reden tot klagen. Donderdag middag 15.00 uur zal het erf leeg moeten zijn", aldus een ra- ambtenaar desgevraagd. Ergens bin nenin begon het kennelijk echter toch te knagen: een vogeldeskundige werd geraadpleegd en op basis daarvan werd gistermiddag toch nog maar eens contact opgenomen met Spigt. Vervolgens was het woord aan de wethouder en die kwam tot het wijze besluit dat je de natuur moet respec teren, ook al dwarsboomt zij planolo gische regels en raadsbesluiten.... Kamperen bij boer Voor het kamperen bij de boer zijn nu 39 vrijstellingen verleend, acht meer dan vorige zomer. Van de veertien aanvragen die vorig jaar werden afge wezen, kon nu de helft wel worden gehonoreerd. In de meeste gevallen ging dat om het ontbreken van be planting. Door de aanleg van wind- singels hebben de aanvragers aangetoond dat zij aan de voorwaar den willen voldoen. Hoewel de boompjes nog zo laag zijn dat ze de tenten/caravans niet aan het zicht onttrekken, heeft de gemeente in de ze gevallen vrijstelling verleend. Daar naast was er één nieuwe aanmelding. Komende zomer zal de controle op het kamperen bij de boer worden ver scherpt. Op gezette tijden zullen daartoe bevoegde ambtenaren een kijkje op de diverse boerenerven ko men nemen. Mocht blijken dat het maximum van vijf kampeereenheden wordt overschreden, dan loopt de overtreder bij herhaalde constatering het risico dat de vrijstelling voor minstens een jaar wordt ingetrokken. Spigt en zijn bezoek in de caravan. Op de kast achter hem is (niet zichtbaar) het nest met jon ge kwikstaartjes verborgen. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar De Waal 11.00 uur ds. Ter Haar De Koog 9.30 uur dhr. Guiljam Den Hoorn 9.30 uur mw. C. Vlaming Oosterend 9.30 uur ds. Kok, Avond maal m.m.v. The Messengers Oudeschild 11.00 uur ds. Kok De Cocksdorp 11.00 uur mw. C. Vlaming 19.30 uur zangdienst m.m.v. Cocks- dorper koor o.l.v. mw. Moens; orgel dhr. P. Plug GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 en 19,00 uur ds. Weggemans uit Harderwijk 19.00 uur uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 en 19.30 uur drs. Wilmink GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Knipscheer Uitzending Lichtboei GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 en 16.30 uur drs. P. F. La- meris uit Den Helder. BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur voorganger ds. Tensen Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur Woord-Gebedsdienst, The Gospeltrain Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur Herenkoor Kindercrèche De Koog, zondag 9.30 uur Woord- Communiedienst Oosterend zondag 9.30 uur Woord-Communiedienst De Cocksdorp zondag 9.30 uur Woord-Communiedienst Duitse missen De Koog, samtag 18.00 Uhr; De Koog sonntag 11.00, mittwoch 19.30 und freitag 19.30 Uhr; Den Hoorn sonntag 9.00 Uhr; De Cocksdorp sonntag 19.30 Uhr. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal. Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Lezing „Hoe goed kent u god?" 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie „Leer ons bidden" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maandag 8.00 uur: Dokter L. Barnard Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Dokter A. Waverijn Th. van Hat- tem, Kogerstraat 87, Den Burg, tele foon 12016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, telefoon 18832. Nuttige adressen: •Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance vervoer bellen: 06-11. 'Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tele foon 12527. •Groene Kruis Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: tel. 02230-23024. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066, •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. De surfmarathon Den Helder - De Cocksdorp vice versa gaat zondag 1 juli voor de negende maal van start. De organisatie is zoals gewoonlijk in handen van de windsurfvereniging „Hutje" en windsurfclub „Texel". Er wordt gestart bij Restaurant Lands End, vanwaar de surfers richting N.C.-boei gaan.Om een controleboot te ronden. Hierna gaat de tocht richting Dijk manshuizen waar ook de finish is. De surfers en begeleiders eten daar wat en als alle surfers binnen zijn wordt om ongeveer 14.30 uur gestart voor de tweede manch, finish bij Lands End. Tijdens de surfmarathon die he melsbreed ongeveer 50 kilometer lang is worden de surfers begeleid door twee boten van de rijkspolitie te water en tien boten van particulieren. Vanaf 8.30 uur tot 10.00 uur kan worden ingeschreven. Kosten: 725,— per persoon en 75,— borgsom die bij het afmelden in Den Helder weer wordt geretourneerd. Leden van de organiserende verenigingen krijgen 715,— reductie De skippersmeeting is om 10.15 uur op de dijk. Om onge veer 17.00 uur is de prijsuitreiking en kan bekend worden gemaakt wie dit jaar met de Stephan van den Berg windsurfingcup naar huis gaat. De stichting Texel Race acht deze mara thon dermate zwaar dat is besloten de beste tien surfers uit te nodigen om mee te doen aan de op 22 sep tember te varen Texel Race, een surf- wedstrijd om Texel. Donderdag 28 juni Van 16.00 tot 18.00 uur worden bij de schuur van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn aller lei spullen verkocht ten bate van de restauratie van de Hervormde kerk van Den Hoorn. Van 16.00 tot ongeveer 21.00 uur wordt in Den Hoorn bovendien „kranten markt" gehouden als voorproefje van de Hoornder Donderdagen van deze zomer. Om 19.30 uur begint in het raad huis een hoorzitting over de her inrichting van de Zwaanstraat en de Gravenstraat in Den Burg. Om 21.00 uur volgt in kapel „Be thel" in Zuid Eierland een hoor zitting over de reconstructie van het kruispunt Rostweg-Muyweg. Vrijdag 29 juni Het Koninklijk Texels Fanfarekorps geeft een zomeravondconcert in de openlucht bij de Hervormde kerk van Oudeschild, aanvang 19.30 uur. De film „Tango and Cash" wordt geprolongeerd; aanvang 20.00 uur in Cinema Texel. Bij het uitspuiten van een schuur van het Agrarisch en Wagenmuseum in De Waal zijn de toegestane hoe veelheden deltametrine en oplosmid del gebruikt. Aldus luidt de conclusie van de Keuringsdienst van Waren na een onderzoek op mogelijke afwijkin gen in de gebruikte stoffen. De ster ke stank die na het uitspuiten de naast de schuur wonende familie Van Leeuwen de adem benam, is volgens de Keuringsdienst waar schijnlijk te wijten aan een vroegere behandeling van de schuur met cre osoot of een soortgelijke stof. Volgens H. Keesman van de Keu ringsdienst van Waren maakt het bij uitspuiten op ongedierte nogal ver schil op wat voor hout er wordt gespoten. „Als je op onbehandeld hout spuit, weet je precies wat er gebeurt. Maar als je op behandeld hout spuit, kan dat af en toe gemene verbindingen geven. Goed ventileren, liefst zo snel mogelijk na het spuiten, dan ben je de lucht des te eerder kwijt." De afdeling milieu van Texel heeft na het vernemen van de uitslag van het VERVOLG VAN PAGINA 1 achterhaald. Teso stelt er echter toch prijs op dat dit onderzoek wordt af gemaakt „We denken dat we aan de resultaten toch wel iets hebben. Maar het zou best kunnen dat ze er nu niets meer voor voelen. Ik kan me voorstellen dat het niet leuk is om te promoveren op een onderwerp dat in feite achterhaald is", aldus directeur Theo Hoogerheide die woensdagoch tend samen met president commissaris Bob Bakker de vertegen woordigers van de Texelse vervoers bedrijven op de hoogte stelde. Bij dat contact werd ook gesproken over de bonusregeling waarvoor de beste klanten onder de vervoerders die van de Teso bootdienst gebruik maken, in aanmerking zouden kun nen komen. Uitgerekend is echter dat de meeste Texelse vervoeders geen enkele baat bij zo'n regeling zouden hebben. Als afnemer zijn zij daarvoor niet groot genoeg zodat bepaalde overkantse vervoerders met zo'n voordeel zouden gaan strijken en dat is nu juist niet de bedoeling. Teso heeft geen enkel zakelijk voor- Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde we reld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 5. Jonkerstraat, Willem van Beie- renstraat, Boogerd, Schoonoordsin gel, Witte Kruislaan, Burgerhoutstraat. De Waal: In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJska- school komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de scha- penboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (vóór 9.30 uur). deel bij de op handen zijnde gelijk schakeling van de tarieven. Het totale bedrag dat de Texelaars meer gaan betalen, staat gelijk aan de „korting" die de overkanters krijgen. Directie en bestuur van Teso zeggen de afgedwongen tariefsaanpassing zeer te betreuren. Een stukje eigen beleid ten gunste van Texelse bedrij ven is onmogelijk gemaakt. President-commissaris Bob Bakker: „Het is een verarming van het insti tuut Teso. Het enige waarin wij ons nu nog onderscheiden van andere particuliere bedrijven is dat wij niet naar winst streven". Gezien vanuit het standpunt van het ministerie is het echter allemaal erg logisch en duidelijk. Teso staat voor het Texelse belang, maar moet zich neerleggen bij landelijke wetgeving die het alge mene belang behartigt. Een schrale troost is dat de Texelse bedrijven vele jaren hebben geprofiteerd van het fei telijk tariefsvoordeel. Zij staan nu voor de uitdaging om de extra kosten te compenseren, bijvoorbeeld door efficiënte coördinatie van het totale vrachtvervoer van en naar Texel. Aanbesteding. Voor de nieuwbouw op het terrein van de Joost Dourlein- kazerne zal een openbare aanbeste ding plaatsvinden. Deze zal via het vakblad Kobouw worden bekendge maakt. Burgemeester Schipper heeft er bij defensie op aangedrongen dat Texelse aannemers een serieuze kans wordt geboden. Kruising. Voor de aanpassing van de kruising Postweg/Slufterweg zal de gemeente afzien van verwerving van een stuk grond. Eigenaar A.M. Langeveld stelde volgens B en W „onredelijk hoge eisen". In plaats van de aankoop van de grond wil de ge meente nu een sloot dempen en dui ker aanleggen, zodat hetzelfde effect wordt bereikt. Hotel. Het is nog onzeker of hotel „Nieuw Breda" mag uitbreiden met twaalf kamers. B en W willen de aanvraag aanhouden, totdat er meer duidelijkheid is over het aantal nog te verdelen toeristische slaapplaatsen. Strandbewaking. Naar aanleiding van een vraag van raadslid Cor Kuip (Texels Belang) zal de dienst gemeen tewerken onderzoeken of de tijdstip pen dat strandbewaking aanwezig is, iets kunnen worden bijgesteld. Quality control service Dat kan alleen maar in Het Hi-Tech Kodak Express kleurenlab bij Nauta. rnRKSm/W-BOtin»*1 Zaterdag 30 juni Op initiatief van de Werkgroep Anti-Diskriminatie Texel worden op de Groeneplaats in Den Burg (aanvang 15,00 uur) en op het Dorpsplein van De Koog (aan vang 19.00) uur straattheater voorstellingen gegeven. Het is een gevarieerd en kritisch pro gramma, afgewisseld door clow nerie en acrobatiek. Op de Groeneplaats treedt in de pauze bovendien de Volksdansgroep Texel op. In Cinema Texel draait „Tango and Cash"; 20.00 uur. Zondag 1 juli Om 10.30 uur start bij „Lands End" in Den Helder de surf- wedstrijd Den Helder-De Cocks dorp v.v. Tussen 14.30 en 15.00 uur zijn de deelnemers bij Dijk manshuizen. In Cinema Texel draait „Tango and Cash", aanvang 20.00 uur. Maandag 2 juli Het Koninlijk Texels Fanfarekorps geeft een zomeravondconcert in de openlucht bij de R.K. kerk van De Koog, aanvang 19.30 uur. In hotel De Lindeboom aan de Groeneplaats in Den Burg wordt een zomerbridgedrive gehouden, waaraan ook kan worden me« daan door toeristen, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 3 juli Van 14.00 tot 20.00 uur houdt de Hervormde zusterkring verfo ping van allerlei zelfgemaakts i tikelen in het gebouw naast dt Hervormde kerk aan de Kik- kertstraat. In de Hervormde kerk van Den Hoorn wordt onder auspiciën y- het zomerwerk van de gezamej lijke kerken een concert gegey® door Ronald van der Veen (orgs; en Ans Visser (sopraan). Aan vang 20.15 uur. De toegang is gratis maar er wordt gecollec teerd ter bestrijding van de kosten. Hoogwater Oudeschild Za. 30 2.00 en 14.35 Zo. 1 2.28 en 15.0) Ma. 2 3.24 en 15.45 Di. 3 4.20 en 16,44 Wo. 4 5.24 en 17,05 Do. 5 6.44 en 18,5] Vr. 6 7.45 en 19.4) Za. 7 8.44 en 20.50 Aan het strand is het een uur eerder hoc^ water. Laagwater valt gemiddeld 6 15uj na hoogwater. De zon komt 1 juli op 6* 5.23 uur en gaat onder om 22.04 uur 3j juni doodtij. onderzoek het Agrarisch en Wagen Museum schriftelijk verzocht de schuur de komende tijd te blijven ventileren. Ambtenaar Rob Buiten weg; „We hebben gevraagd de deu ren aan de andere kant, dus van de familie Van Leeuwen af, zoveel moge lijk open te zetten." De familie Van Leeuwen zegt, terwijl het uitspuiten in april plaats vond, nog steeds erge hinder te ondervin den van de stank. „Vooral met dit warme weer," aldus mevrouw Van Leeuwen, die opnieuw last van prik kende ogen heeft. „Het is verschrik kelijk als je niet eens op je eigen erf buiten kunt zitten. We moeten de ra men binnen zelfs nog dicht houden. Het is verschrikkelijk, ons woongenot is na de uitspuiterij volkomen bedor ven. Ik ben van plan het hierbi|m te laten zitten. Er wordt wel ben dat het niet schadelijk is, maats weten dus niet wat er voor veibi ding is ontstaan, omdatniet bek» waar het hout vroeger mee is I» deld. Zoiets zou toch eerst onde zocht moeten worden." In de districtscompetitie werd lid dames-districtsteam van tennisis ging Deuce kampioen. Het tearal stond uit Janny Zutphen, Trudy Otsen, Tonny van Koppen, Alie 8 en, en de invalsters Femmy Vii Neeltje Hoogerheide.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 2