rocn "Zwartrjexeh Texel moet niet worden oals het overal al is" Jstwacht Eierland zonder aofd van dienst verder jrgemeester bij opening Krim-zwembad: 5 -t Stam van functie ontheven: Aanrijding op Pontweg Twee keer brand 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 10.495 DINSDAG 10 JULI 1990 «jvertenties, abonnementen, etc .?l<j De Rooy B.V., Postbus 11. 1790 AA Den Burg, t>n 02220-12 741, na 18.00 uur 14881 Telefax 02220 - 14111 tie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 0-12741 werktijd deze week tot en met dinsdag a.s. jetBerndsen, Wilhelmmalaan 58, Den Burg. telefoon 02220-14896 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; N.M.B. nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs ƒ41,40 per half jaar; Los ƒ1,10 Van Zeylen en Nooy: Texel móet een cultureel centrum krijgen Smeuiig kindertoneel in Klif 12 Welshhengstje kampioen in Amsterdam Jan van Genten losgelaten Willem Vos, associé van dokter Coutinho Spectaculaire show tijdens Concours Hippique Gasflessen met LPG is levens gevaarlijk de opening had men zaterdag het nieuwe „nrtini- rparadijs" van vakantiecentrum De Krim alvast op subtropi- temperatuur gebracht. De warme entourage sloeg de ver ende sprekers echter niet uit het veld. Burgemeester iper was één van hen. Hij gaf aan dat de grens wat betreft itische groei op het eiland is bereikt. ,,We moeten nu meer waiiteit op de voorgrond brengen. We mogen niet mee gaan vervlakking. Texel moet niet worden zoals het overal al is, dan zal de belangstelling spoedig dalen". het luiden van een bel. waarop Met man en macht is gewerkt om rote groep kinderen die de rand het complex op tijd klaar te krijgen, e verschillende delen van het Zelfs de avond en nacht voor de ezette te water sprong, opende opening is men nog in de weer ge- meester Schipper het weest. Maar zaterdag lag alles er bad. dan ook keurig blij. een fraaie slechtweer- ening geworden, voornamelijk J. Miedema is voorzitter van de Raad uwd door Texelse bedrijven. van Commissarissen van de Exploita- aannemer is Meyert Boon uit tiemaatschappij De Krim. Hij legde de ocksdorp. Het bad, dat nergens toehoorders -genodigden en is dan 1.20 meter, ziet er ge- vakantiegangers- uit dat er een explo- uit door de bouwwijze met di- sieve groei heeft plaatsgevonden op kleine baden en de tropische De Krim. Het aantal vaste medewer- atie. Midden in het stolpachtige kers is in zeer korte tijd gegroeid van w staat een grote glijbaan. zeven tot vijfentwintig personen. Het aantal vakantiewerkers en de bruto- omzet zijn in een zelfde tempo ge groeid. Het nieuwe zwembad is een investe ring van meer dan 2,5 miljoen gul den. Coltof en Maaco bouw namen een deel hiervan voor hun rekening en de bungaloweigenaren ook. Burgemeester Schipper dacht terug aan de opening van het buitenbad van De Krim, in de zomer van 1986. „Het was een zonnige dag. Dat deed mij als pasbenoemde burgemeester van Texel besluiten in een zomers te- nu zonder stropdas ten tonele te ver schijnen. Helemaal verkeerd ingeschat, want binnen de kortste keren ging er een afkeurend gemom pel door de rijen. Door ervaring wijs geworden heb ik het deze keer niet gewaagd om zonder te komen...." Een beslissing die Schipper misschien wel betreurde, gezien de temperatuur binnen. Uitstraling De regenachtige weersomstandighe- Lees verder pagina 5 Twee auto's liepen zondag bij een aanrijding op de Pontweg schade op. Een 35-jarige inwoner van Oosterend wilde, komende vanuit richting De Koog, ter hoogte van de stoplichten rechtdoor de Pontweg vervolgen. Op het moment dat een 49-jarige Duitse bestuurder uit Hessen linksaf de Akenbuurt wilde inslaan, kwamen de wagens bij het opstellen in het linksafvak met elkaar in botsing. De Oosterender liep schade aan de linkerachterzijde op, de Duitser rechtsvoor. vakantie in het onderkomen van zijn schoonmoeder. Toen ze zaterdagmor gen terug kwamen van het bood schappen doen hoorden ze iets sissen bij de koelkast. Voordat ze konden uit zoeken waar dit door kwam, werden vlammen zichbaar en hadden ze nog nèt tijd om het vege lijf te redden. Volgens de brandweer is een lekke gaskoppeling de oorzaak van de brand. Van de vouwwagen en de inventaris bleef niets over. De Duitser kon alleen zijn autosleutels nog terugvinden in de verkoolde resten van een spijkerbroek. Lachend neemt Martin Warnaar het mini- minizwemparadijs in ontvangst van Lions Kees Boer- sen en Joop Groen. Een uur later kwam de melding dat op camping Kogerstrand een vouw wagen in brand stond. De situatie was gevaarlijk, omdat nog een gas fles in de brandende massa stond. Snel bluswerk voorkwam problemen. De vouwwagen stond al drie weken op de camping. Een 31-jarige man uit het Duitse Haan was vrijdag met zijn vrouw en kind aangekomen voor een Kort na elkaar rukte de brandweer zaterdag twee keer uit. De eerste keer betrof het alleen een rokende kachel. De tweede melding was er ger: een vouwwagen brandde volle dig uit op camping Kogerstrand. Om half twaalf waarschuwden de omwonenden van een pand in de Parkstraat de brandweer, omdat er grote rookwolken uit een openstaand raam kwamen. De bewoner weigerde echter de spuitgasten binnen te la ten, evenals de later arriverende poli tie. Omdat er toch een aanzienlijke hoeveelheid rook door een bovenlicht naar buiten golfde, achtte men het dermate belangrijk om poolshoogte te nemen, dat de achterdeur werd geprobeerd. Maar ook daar probeerde de bewoner een stokje voor te steken. Uiteindelijk mochten enkele brand weerlieden een blik binnenwerpen en toen bleek dat de kachel was volge propt met papier en vervolgens was aangestoken. Van brand was inder daad geen sprake. Om van de rook- en roetoverlast af te komen werden enkele deuren open gezet, maar die werden snel weer door de bewoner gesloten. i op het sein van de burgemeester vóór het bad mag worden ingewijd. De spuitgasten hadden het vuur en het gevaar van de ontpioffing snel onder controle Volgens Stam heeft de nieuwe maat regel met bezuinigingen weinig te maken, „ledereen gaat straks één of twee schalen omhoog. Dat wil zeg gen, iedereen, behalve Van der Laag en ik. Niet om ons op de borst te slaan, maar juist wij hebben ons ja renlang rotgevochten om het zaakje op poten te houden. Dat is ons nog gelukt ook, anders hadden de torens allang op één man gestaan. En juist wij worden nu gestraft, want zo zien wij het natuurlijk." Alle vuurtorens vallen straks onder één baas, één hoofd-verkeersdienst, die op de Brandaris op Terschelling huist. Stam heeft de DGSM gewaar schuwd dat de maatregel verstrek kende gevolgen zal hebben. „Het hoofd van een vuurtoren heeft op een eiland een bepaald aanzien. Je onderhoudt bijvoorbeeld de contacten met het gemeentebestuur, met justi tie, met staatsbosbeheer en met de politie. Alle vergaderingen waren tot nu toe voor het hoofd. Het wordt als er straks geen leiding meer is, een grote chaos." Stam voelt zich door de gemeente Texel inmiddels akelig in de steek ge laten. „In het verleden hebben we het gehad over douane-taken. Schip per heeft in een radio-uitzending toe gezegd de vuurtoren er in ieder geval bij te betrekken. De marechaussee is er inmiddels, maar wij hebben nog niets gehoord. Kijk, dat valt tegen." 'hm, hoofd kustwacht Eier- heeft verieden week zonder rcoroverleg te horen gekregen i op korte termijn uit zijn func- 1 diensthoofd wordt ontheven, k'eeg de mededeling gelijktij- |et Dries van der Laag, hoofd 8 Amelander toren. „Een me- "9 die ons - zacht uitgedrukt - koud op het dak is komen val eldus een verbijsterde Piet heffen en alleen op de Brandaris op Terschelling een algemeen hoofd van dienst aanstellen. „Formeel is het zo dat ik in augustus bezoek krijg van een plaatsingsadviescommissie, die mijn ontslag komt aanbieden. Als ik wil kan ik op hetzelfde moment weer solliciteren als verkeersdienst medewerker. Dat wordt de nieuwe naam voor vuurtorenwachter. Op de vraag wat er gebeuren gaat als we hier niet mee accoord gaan, kregen we onverbloemd te horen dat we dan maar „op moesten lazeren," aldus Piet Stam. Stam heeft inmiddels de vakbonden gebeld om rechtsbijstand te vragen, maar de bonden laten volgens de vuurtorenwachter taal noch teken ho ren. De hoop is gevestigd op een ge sprek met het VVD-kamerlid Jorritsma, woordvoerder van de vaste kamercommissie voor verkeer en wa terstaat. Het gesprek vindt echter pas in augustus - na het zomerreces - plaats. kreeg verleden week in Harlin- rapport „Vaststelling van de to van de regionale verkeers- n Puogeboden, waarin staat "schillende functies zijn komen tollen, waaronder de zijne. Het "raat-Generaal voor Scheep- e" Maritieme Zaken (DGSM) •hoofden van dienst van Texel, f en Schiermonnikoog (de p toren wordt door een vervan- f 00'd bezet) binnen enkele r °"icieel uit hun functie ont- De eigenaar laat één van de brandweerlieden de teruggevonden sleutel zien.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 1