I Georgische voetballers kijken hun ogen uit Texel 1 - oud-internationals 2-4 t ll Dure zonnebril weg Sovjet ambassadeur opent profvoetbalweek "■rlStfgsi - y 5'v-.v Inschrijven voor rond) wandelen om Texel Jordi Vinke tweedi in wielertijdrit Hoornder crossloop trekt weinig deelnam!^ s.v.v. Meisje gewond Floris prolongeert kampioenschap I] il PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 31 Juli iOA< De voetballers van de club Digomiuit de Georgische hoofd stad Tbilisi beleven hun bezoek aan Texel als een bijzonder avon tuur. Zij en hun begeleiders (totaal 24 man sterk) kijken hun ogen uit en weten de indrukken die zij opdoen, nauwelijks te verwerken. dinggevend aan de groep is ver bonden. Calluna Vrijdagochtend kon worden uitgesla pen en dat was maar goed ook want de Georgiërs hadden als gevolg van een ongelukkige aansluiting in Mos kou al 24 uur geen bed gezien. Na een lunch in de kantine ging het ge zelschap er 's middags met de fiets op uit en was er gelegenheid om te trainen op het Texelveld. 's Avonds vermaakten de voetballers zich in het zwemparadijs Calluna. Chikvaidze Zaterdag hadden de jongens een zeer genoegelijke ontmoeting met hun landgenoot Sowjetambassadeur Alexandr Chikvaidze die op uitnodi ging van het Texel-Georgië Kontakt naar Texel was gekomen en volgens het nog altijd geldende voorschrift niet met de veerboot vanaf Den Hel der naar Texel mocht reizen maar de oversteek moest maken met een poli- tieboot vanaf Den Oever. Halverwege de Waddenzee stapte hij met zijn zoon over op de TX 19 van de ge broeders Krijnen die de Georgische voetballers aan boord had. Fup Krijnen leidde de ambassadeur rond over zijn gloednieuwe schip Chikvaidze, onder de indruk van de techniek aan boord het bedrag dat de kotter had gekost, kreeg desge vraagd te horen dat het acht jaar duurt voordat deze investering is te rugverdiend. Feest De vaart met de kotter was georgani seerd als een pure privéaangelegen- heid zonder pers of autoriteiten. In Oudeschild kwam Chikvaidze in het havenfeest terecht. Hij bezocht onder andere de stand van de KNZHRM waar hij zich liet informeren door de landelijke KNZHRM-voorzitter. In het Maritiem en Juttersmuesum had uiteraard een ontmoeting plaats met Nederlands bekendste strandjutter Cor Ellen, die hem een fles „Juffert je" offreerde. Bert Koning schonk na mens het museum de bekende „wrakkenkaart". Na een bezoek aan de begraafplaats „Loladze" op de Ho- geberg, werd een privéexcursie ge maakt in De Geul, waar vogelwachter Peter van der Wolf in uitstekend Engels vertelde over de vogels en planten en zelfs de moeite had genomen om van allerlei vogels de Russische naam op te zoeken. Lof Tijdens een door Jan Stolk van het Havenrestaurant bereid koud buffet van Texelse producten, sprak Chik vaidze zijn waardering uit voor het nooit eerder vertoonde initiatief om een Georgische voetbalclub op basis van uitwisseling naar Nederland te halen en hem als ambassadeur daar bij te betrekken. Het zijn dit soort contacten die de vrede helpen bewa ren en die daarom alle steun verdie nen zodat ze kunnen worden voortgezet. Vooral de jeugd moet op deze manier de kans krijgen om over de grenzen van landen en culturen te kijken, zo onderstreepte hij. Met de gerestaureerde BMW uit de vijftiger jaren van Jan Geus liet Chik- Chikvaidze temidden van ..zijn" jongens op de TX 19. vaidze zich naar het sv Texelveld brengen, waar hij de aftrap verrichtte voor de wedstrijd oud internationals- Texel waarmee de profweek werd ge opend. Op eigen verzoek gaf hij ech ter eerst een strafschop op het Texel-doel, zonder moeite gestopt door keeper Bart Heerschap. Na een fles Georgische wijn in ontvangst te hebben genomen, vertrok de ambas sadeur om met de politieboot terug te gaan naar het vasteland. De Geor gische voetballers stortten zich in het Texelse uitgaansleven, maar moesten wel beloven uiterlijk 02.00 uur terug te zijn bij hun gastfamilies. Zondag was er gelegenheid voor trai nen en strandbezoek (waar de mono- kini's wel even moesten wennen) en Chikvaidze lost een strafschop op het doel van Bart Heerschap Hoewel hun naar onafhankelijkheid strevende vaderland behoort tot de rijkste republieken van de Sowjet Unie, zijn de jongens onder de indruk van het enorme aanbod van de meest uiteenlopende artikelen in de winkels en andere blijken van onze welvaart. Ze zouden het liefst van al les kopen als hun beperkte zakgeld budget dat niet zou verhinderen. De contacten met de gastfamilies zijn over het algemeen hartelijk, al ver loopt het uitwisselen van meningen wei eens moeizaam omdat de meeste leden van de groep slechts gebrekkig Engels spreken. Nachtelijke aankomst De groep kwam donderdagavond om 21.48 uur met een vliegtuig van Ae- roflot op Schiphol aan, beladen met opvallend veel bagage, deels bestaan de uit pakketten met geschenken en artikelen die zij in Nederland hopen te kunnen verkopen om zodoende hun zakgeld wat op te vijzelen. De groep werd afgehaald door de bestuursle den Aad Blom en Wim Koorn van SV Texel en Hetty van Dijk en Maria de Graaf van de stichting Texel-Georgië Kontakt, die de overkomst van de Georgiërs hadden georganiseerd en daarvoor maanden in touw zijn ge weest. Met een bus van Robert Aris van Boven ging het gezelschap naar Den Helder, vanwaar de nachtelijke overtocht naar Oudeschild werd ge maakt met de „Zeester" van Johan Hutjes. In de „Kletskeet" maakten de Georgiërs kennis met hun Texelse pleegouders en werden ze namens SV Texel toegesproken door Wim Koorn. „We hopen dat door deze sportuitwisseling de banden tussen Texel en Georgië nog verder worden aangehaald. De sportbeoefening staat voorop, maar daarnaast hopen we dat u een goed beeld zult krijgen van Nederland en Texel in het bijzonder", aldus Koorn, die vervolgens enige hoogtepunten opsomde uit het pro gramma dat voor de Georgische be zoekers in elkaar was gezet. Koorns woorden werden vertaald door de 21-jarige Kakha Imnadze, die als ver tegenwoordiger van het Georgische ministerie van buitenlandse zaken lei- Alsof ze poseren met een zojuist veroverde bokael, zo gingen de Georgische voetbellers op de foto toen zij gistermiddag een krans legden op de begraafplaats der Georgiërs op de Hogeberg. 's avonds werd samen met pleeg ouders gedineerd in „Azië". Gisteren herdachten de voetballers de in april 1945 omgekomen landgeno ten op de begraafplaats op de Hoge berg. Na een kranslegging werden daar kaarsen ontstoken en werd uit Georgië meegebrachte aarde uit gestrooid over de graven, 's Middags ging het naar Den Helder waar ge voetbald werd tegen een Helderse selectie. Vanmorgen zou worden getraind on der leiding van Gerie Muhren en Piet Schrijvers en 's middags stond een bezoek aan de Koger braderie op het programma, alsmede catamaranzeilen en bowlen. Een greep uit het programma voor de komende dagen: bezoek aan EcoMa- re, Slufter, vliegveld en vuurtoren, jut- tersmuseum, NIOZ, gezamenlijke barbeque met gastgezinnen. Vrijdag gaat de club naar Amsterdam voor een bezoek aan het Ajax stadion, museumbezoek, rondvaart door de grachten en winkelen. De wedstrijd Digomi-Texel 2 op het Texelveld begint donderdag om 16.00 uur. Bij een juwelier uit Den Burg is woensdag een zonnebril van het merk Zeiss met een waarde van f584,- gestolen. Hierbij is een groep mensen betrokken. Het personeel werd afgeleid, waardoor de dure bril ongemerkt kon worden weggenomen. Met een strafschop op het doel van Texel-keeper Bart Heerschap en de aftrap van de wedstrijd Texel 1 - Oud-internationals opende de am bassadeur van de Sovjet Unie de derde Texelse prof-voetbal week. De ambassadeur, van geboorte Georgiër, had in de ochtenduren een ontmoe ting gehad met zijn Georgische land genoten aan boord van de nieuwste Texelse kotter de TX 19 van de fam. Krijnen. De ambassadeur en de Ge orgische voetballers brachten een bezoek aan de Oudeschilder haven feesten en woonden uiteraard 's avonds de spannende wedstrijd bij. De Oud-internationals waren met een behoorlijk sterke selectie naar Texel gekomen. De gebroeders Arnold en Gerrie Mühren, Peter Boeve, Piet Schrijvers en Tscheu La Ling (allen ex-Ajax) vormden de basis van het team. Verder speelden Pier Tol en Hu- go Hovenkamp (ex A.Z.I en Epi Drost en Kick van der Val (ex F.C. Twente) in het team. Vooral de gebroeders Muhren, Peter Boeve en Tscheu La Ling lieten knappe staaltjes voetbal zien en dat was toch het doel waar voor de circa zeshonderd tot zeven honderd toeschouwers naar het s.v. Texel veld waren gekomen. Texel, zonder de aan zijn knie gebles seerde Paul van Exel, maar met nieuwkomer John List in de basis, startte sterk en had in de eerste twintig minuten het beste van het spel. Na ongeveer 15 minuten open de Texel dan ook verdiend de score via Wim van Veen. Hij rondde een prima voorzet van Klaas Dirk Koorn simpel af, 1-0. De Oud-internationals hadden duidelijk moeite met de stug ge verdediging maar slaagden er toch in om een overwicht te krijgen. Tscheu La Ling zette een paar Texel verdedigers op het verkeerde been en ging het strafschopgebied binnen. Hij werd neergelegd maar de scheids rechter paste uitstekend de voordeel- regel toe. Peter Boeve liet Bart Heerschap kansloos, 1-1. De stand bleef tot de rust op het, scorebord al was Texel heel dicht bij een tweede doelpunt toen Erwin Koning onhoud baar voor Piet Schrijvers op de lat kopte. Winst Na de rust werden bij Texel Wim van Veen en Leendert Eelman vervangen V». ^wrSïrer} r - Wi'*5F- Ook de 'familieleden van Klaas Dirk Koorn deelden in de hulde, die door SV Texelvoorzitter Aad Blom werd gebracht In zijn 500ste wedstrijd liet de veteraan Koorn zien dat hij er absoluut nog bij hoort. door respectievelijk Ralph Koning en Kees van Heerwaarden. Texel was in de tweede helft minder dan in de eerste helft, speelde wat gehaaster en behield niet de vereiste rust zoals in de eerste helft. Kort na de rust zette Gerrie Mühren de Oud internationals op 2-1 waarna Peter Boeve en Tscheu La Ling de score opvoerde naar 4-1. Erwin Koning maakte er hierna nog 4-2 van en daar bleef het bij. Texel 1 Al met al een leuke wedstrijd voor het publiek en voor het Texel 1 dat liet zien dat men ook voor de compe titie weer kan beschikken over een prima team. Het gemis van de ge blesseerde Paul van Exel, misschien voor langere tijd uitgeschakeld, die bij een wedstrijd zomer-avond voetbal geblesseerd raakte zal toch wel groot zijn, want deze middenvelder had zich meer dan uitstekend voorbereid op het nieuwe seizoen. De 41-jarige Klaas Dirk Koorn, voor de wedstrijd gehuldigd voor zijn 500ste competitie-wedstrijd voor Texel 1, liet toch nog even zien dat hij nog lang niet versleten is. Samen met de derti ger Piet Monster was hij degene die de rust en het overzicht voor de Op 18 augustus is het de twlntoi keer dat de zestig kilometer lan„ wandeltocht „Rondje om Texel" wordt gehouden door wandeltpa vereniging „Het Gouden Boltje" De start is tussen 6.30 en 7.00 er is een startlokaal op de boot het wachtlokaal van de Teso bij h havenrestaurant. Dat is ook het li- nishpunt. Tot en met 11 augustus het mogelijk zich voor deze tocht te schrijven. Dat kan bij de volger personen, H. v. Heerwaarden, Lieuwstraat 33 en B. Roest, Ada Hollandstraat 23, Den Burg. Bij inschrijving kost deelname 710,. de start kost deelname f 12,50, fe J"e van de NWB en aangsloten bonk ni krijgen een korting van 72,50. Tij. dens de tocht is het Rode Kruis; wezig. Men moet tenminste 5 kilometer per uur wandelen, en h harder dan 7.5 kilometer per uur. zijn drie verplichte controleposten Paal 17, de vuurtoren en in Oude schild. Bagage kan men afgeven 1 de bagagewagen die bij iedere co trolepost zal staan. Voor verdere formatie over deze tocht bij B. Ra telefoon 14451 (na 18.00 uur). Tijdens de vrijdag gehouden wi tijdrit van 32 kilometer bij de centrale te Oudeschild behaalde 'R laar Jordy Vinke een mooie tweed plaats na de Sander Moerman. Uitslagen Jeugd 12 kilometer: 1. Thijs de Boer 23.5 2. Jan Werner Prins 24.15; 3. Roel Bakte 24.38; 4. Thijmen.de Wijn 26.44; 5. Onr.j Terpstra 27.26; 6. Webe de Boer 30.40. en B-Poule (32 kilometer): 1. Sander Mon gf 47.01; 2. Jordy Vinke 48.40; 3. Jan N y Ploeg 49.14; 4 Dirk Vinke 49.20; 5. Paul] Arnhem 49.50; 6. Remco Nachtegaal 50.1 3rm 7 Jan R. Hessels 51.25, 8. Jan Zijm 51.5 tran 9. Sico Dob 54.00; 10. Erna Kuip 54.35; Martin Visser 54.37; 12 Ton Peter 5518; Henk Maas 56.32; 14. Jan Kuiper 57,37, Jos Huisman 1.01.15; 16. Mathias Pflaum 1.0315; Wllem Trap viel uit wegens een i jddJ band. ploeg behielden. Uitblinker in de Texelse achterhoede was Simon Brand. Donderdag (aanvang 18.30 uur) speelt Texel 1 tegen het zojuist naar de eredivisie gepromoveerde SVV. SVV lijkt gezien de spectaculaire aan kopen op weg naar de sub-top van het betaalde vaderlandse voetbal. Joop Hiele (de reserve-doelman van het Nederlands elftal) werd overgeno men van Feijenoord, Peter Barendse van F.C. Den Bosch en Loyd Kame roen van P.S.V. De wedstrijd zal zeker in een hoger tempo worden afge werkt dan de wedstrijd van afgelo pen zaterdag en voor het Texelse publiek en de vakantieganger de kans om SVv voor het eerst in zijn nieuwe samenstelling te zien spelen. Als voorwedstijd speelt Texel 2, om 16.30 uur, tegen het Georgische team Digomi dat op uitnodiging van s.v. Texel elf dagen op Texel verblijft. Dit Georgische team speelde afgelo pen maandag tegen de Helderse se lectie en de uitslag was 2-1 in het voordeel van de Helderse selectie. Trainer Van der Neut van de Helderse selectie prees na afloop van de wed strijd het Georgische team. Hij schat te het niveau van dit team in op tweede of eerste klasse amateurs. Hij roemde de nummer 8, 10, 7 en 11 als de uitblinkers aan Georgische zijde. Afgelopen zaterdag won de Helderse selectie nog met 4-2 van profclub Telstar. Passe-partout Wegens de succesvolle verkoop van passe-partout kaarten voor alle vijf de wedstrijden heeft s.v. Texel beslo ten om deze verkoop aan te houden tot en met de wedstrijd van SVV. Voor f 22,50 koopt men (aan de kas sa) een passepartout voor de reste rende vier wedstrijden van Texel 1, respectievelijk tegen SW (op 2 aug.), Digomi (Tbilisi, Georgië) (op 4 aug.), RKC (op 6 aug.) en Heerenveen (op 9 aug.). Evengoed nog een besparing van 77,50. De losse kaarten voor de ze wedstrijden bedragen 77,50. Kin deren tot 16 jaar hebben gratis toegang tot de wedstrijden. Op het fietspad langs de Schilderweg liep zaterdag rond 18.30 uur een 11-jarige meisje. Een 16-jarige brom fietser uit Oudeschild naderde haar, maar omdat ze onverwacht uitweek naar links raakte hij haar toch. Ze viel en werd per ambulance naar het Geminiziekenhuis vervoerd. Daar bleek dat ze slechts enige schaaf wonden had opgelopen. Aan de start van de vierde Hoorn crossloop verschenen vrijdag mss 55 deelnemers. Waarschijnlijk vre de geringe deelname (met namei rsl van Texelaars) veroorzaakt door fe mi warme weer die dag. De tijden va de meeste deelnemers waren, ook ;ee als gevolg van het weer, minder J rrv dan in voorgaande af leveringen. Al staande vrijdag wordt weer gests om 19.30 uur vanaf het ZDH-terre aan de Witteweg. Uitslagen: Vrije inschrijving, 8 kilometer: 1. Theo Frj! chimon 28.55; 2 Alex Mutsaars 29.53; 3 van Boxtel 34.21. Veteranen, 8 kilometer. Toon Moelands 30.31; 2. Piet Bakelaar 32 3. Juergen Fromm 34.17. Vrouwen vanif jaar, 4 kilometer: 1. Colinda Brouwer 17.f 2. Tilly Eelman 18.56; 3. Ina van Sambeé 20.54. Mannen vanaf 15 jaar, 4 kilomelr Marcel Boertien 14.09; 2. Norbert Eelman 14.43; 3. Frank von Hebei 15.10. Jeugd tl 14 jaar, 4 kilometer: 1. Kees-Jan de jagv 18.24; 2. Eva Schermer 18.41; 3. Sieme 19.53. Op de keuring die vorige week woensdag in Hoorn werd gehoud ter gelegenheid van de jaarlijkse „Ezeltjesdag" is de hengst-ezel' van de heer W. Gort opnieuw lol kampioen uitgeroepen. Dat wasi de eigenaar een meevaller want R moest het deze keer opnemen zeer sterke concurrenten, waai een UTV landskampioen. Floris sloeg hem echter met gemak en longeert dus het kampioenschap Floris' dochter Jeanet (eigendom de heer H. Boon uit De Cocki maakte ook een prima indruk, dit merrieveulen werd een eerste mie toegekend, het hoogste dal jong dier kan behalen en tevens H bewijs dat vader Floris zijn kwaSa ten aan het nageslacht weet door geven. r-r 6|U :;c vis i» nali te ire Het Floris. de kampioen ezelhengst

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 6