Groen ^wartsjexels in het hartL, en W weigeren vergunning adio-uitzending Veronica „Geen Koger toestanden bij ons in De Cocksdorp' urgemeester: „Teveel van het goede" Schapen „wèg" van Woolstock Handtekeningen tegen hinder discogangers Open brief aan ondernemers: iet moet schoner Drankrijders «y Tielemans exposeert toons in Den Helder «ERlCHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 10.504 DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1990 juertenties, abonnementen, etc. De Rooy BV., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, ^02220-12741, na 18.00 uur 14881. Telefax 02220 - 14111 -«Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 0-12741- werktijd deze week tot en met dinsdag a s. Hopman, Pater Witteplein 27, Den Burg, telefoon 02220-15472 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr 46.99 17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; N.M.B. nr. 67.34 60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs M1,40 per half jaar; Los f1,10 [onica mag komende woensdag geen radioprogramma's uit een vanaf Texel. Het college van B en W heeft toestemming [[rechtstreekse uitzending geweigerd. Veronica had de be ding vanuit een strandpaviljoen en op andere lokaties een dag «j (07.00-17.00 uur) in de ether te zijn via Radio 2. B en W den dit te ver gaan, omdat Veronica op dezelfde dag al in deschild opnamen maakt voor het t.v.-programma „Nederland idekland". In kringen van Texelse ondernemers is verontwaar- d gereageerd op het besluit. van zulke evenementen op nllde dag vind ik teveel van het ide. De wethouders ondersteunen istandpunt. Je moet je afvragen ver je als Texel moet gaan met accepteren van publiciteit. Wel lis nu de tijd aangebroken dat ons selectiever moeten opstellen. t stap is een poging daartoe. Of helemaal de goede weg is. wil ik 19 te weten komen. Hopelijk er dan ook reactie", aldus bur- ester Ton Schipper desge- igd. (handhaving speelde een rol bij «sluitvorming. B en W hebben er ete mee dat de evenementen zich lerschillende lokaties afspelen, het besluit ligt geen beleid ten «dslag, aldus de burgemeester. meer een kwestie van be- rlijke inschatting. Voor zulke eve- enten is het moeilijk tevoren dia aan te leggen. In het alge- snkun je zeggen dat promotie Op verzoek van De Koog Pro- notion heeft de gemeente een open brief samengesteld, die ondernemers moet aanmoedi- jen tot het beter schoonhou dt van de straat voor hun Mrijf. Dit schrijven zal door fe Koger ondernemersvereni- jng in het dorp worden ver- Weid. lom van Schaik van de ge- wente: ,,We hebben het ge- fobeerd zó in woorden te utten, dat de mensen die het d wèl goed doen, niet voor het tedd worden gestoten. En on- dmemersorganisaties uit ande- t dorpen zijn welkom om bij cs een stapeltje van die brie ten te halen als zij ze ook wil- b) uitdelen". I" de brief wordt een beroep op de ondernemers gedaan tot tel vegen van de straat, het vrwijderen van zwerfvuil en bi plaatsen van opvangmoge- 'jWieden voor verpak kingsma- l!,|aal, „Kwaliteit is de beste wlame voor Texel", aldus de gemeente. van het eiland ontzettend belangrijk is, maar aan die kapstok wil ik niet alles ophangen. Promotie moet pas sen binnen de mogelijkheden die het eiland heeft. Een discussie hierover ga ik graag aan." De burgemeester scheert de radio- en t.v.-programma's gemakshalve over één kam. Overeenkomst is in elk ge val dat in beide gevallen bekende ar tiesten zullen optreden. In „Nederland Muziekland", de t.v.- uitzending dus, zal presentator Erik de Zwart onder anderen de volgende artiesten aankondigen: Goya Car olina, René Schuman, Corry Konings, René Froger, Normaal, Tony Scott, Ronnie Tober, Revelation Time en Grant Forsyth. Zij treden op in een grote tent op de haven van Oude- schild (naast het Stoombootkoffie huis). De opnamen vinden 's avonds plaats (tussen 21.00 en 22.00 uur) en de toegang is gratis. Overdag zijn repetities. Het programma begint met een parachutesprong, waarbij Erik de Zwart gekoppeld aan een instructeur van het Paracentrum op het haven terrein zal landen. Verder is er een spandoekenwedstrijd: degene met het meest originele spandoek krijgt een prijs. Er is geen sprake van een directe uitzending: het programma is pas drie dagen later, op zaterdag 18 augustus, te zien op Nederland 2 van 21.20 tot 22.05 uur. Het land in De radioprogramma's zouden wel rechtstreeks worden uitgezonden. Veronica trekt in de maanden juli en augustus met het Radio 2-team het land in. De bedoeling is om iedere woensdag een lokatie centraal te la ten staan, zodat de programma's een speciaal „lokatie tintje" krijgen, zoals Veronica het zelf noemt. De uitzend dag op Texel zou op het strand bij paal 17 worden gehouden, 's Och tends overwegend vanuit een strand paviljoen, 's middags vanaf een podium met artiesten. Begonnen zou worden met „Ook goeiemorgen" ge presenteerd door Bart van Leeuwen, tussen 7.00 en 9.00 uur. Naast veel populaire muziek komt ook plaatselijk nieuws en informatie aan de orde. Naar aanleiding van een spelletje worden de eerste bezoekers naar de lokatie gelokt. „Deze zijn welkom, maar het bezoeken van deze uitzen ding wordt niet uitdrukkelijk gepropa geerd", aldus Veronica in een begeleidend schrijven. Bekende Texelaar Vanaf 9.00 toto 11.00 uur mogen plaatselijke winkeliers platen aan- en afkondigen in „Muziek terwijl u werkt" van Hans Mondt. Peter Hol land ontvangt dan tussen 11.00 en 12.00 uur een bekende Texelaar als studiogast. Vervolgens -en daarin komt de radio- programmering overeen met die van de televisie- verplaatst de uitzending zich naar een podium, waarop diver se (Nederlandse) artiesten zullen zin gen. Allereerst tussen 12.00 en 14.00 uur in het programma „Will wil wel" van Wil Luikinga. Het publiek kan daarbij deelnemen aan spelletjes. Tussen 14.00 en 15.00 uur is er een soort pauze, want dan presenteert Bart van Leeuwen het programma „Terug in de tijd" weer vanuit de ochtendlokatie (het strandpaviljoen dus). Van 15.00 tot 17.00 uur wordt het podium weer bezet. Presentator Chiel van Praag interviewt daar ar tiesten, die in de gelegenheid worden gesteld hun actuele hit ten gehore te brengen. Kort dag De beslissing over de radio-uitzending moest in korte tijd worden genomen. Pas afgelopen vrijdag was Veronica's Eert stemmig natuurgebied, een ondergaande zon, een woeste wolkenpartij....het decor voor Woolstock 1990. Dit concert voor 1000 schapen werd dinsdagavond gehouden. Verderop in deze krant leest u hoe het optreden van het Amsterdamse Ricciotti ensemble verliep en vooral ook hoe de schapen het vonden.... aanvraag bij de gemeente bekend. De omroeporganisatie bedacht op het laatste moment dat een combinatie met de t.v.-opnamen wel handig zou zijn, gezien het feit dat diverse ar tiesten toch al op het eiland aanwe zig waren. Veronica schakelde daarbij de hulp in van de Folklorestichting, waarmee twee jaar geleden nog was samengewerkt. Destijds ging het eveneens om Radio 2 en verliep de dag volgens een soortgelijke formule. De uitzending was toen vanaf de Groeneplaats in Den Burg. Bij goed strandweer zouden de radiomakers zijn uitgeweken naar een strandpavil- Lees verder pagina 2 In de nacht van dinsdag op woens dag is het rijbewijs van een 20-jarige automobilist uit Mijdrecht afgepakt, omdat hij voor de tweede keer bin nen vijf jaar werd aangehouden met drank op achter het stuur. Hij werd op de Ruigendijk al gesignaleerd door de politie, maar probeerde via de Li- mietweg te ontkomen. Hij blies 375 ug./l. Een 22-jarige toerist uit Vinkeveen werd voor een zelfde feit gepakt op de Postweg tijdens een routinecon trole. Hij blies 515 ug./l. RST-directeur Hofmann over jeugdcamping s» Groen-Zwart: Ton van Ploeg Groen-Zwart: Veronica Droogte nadelig voor consumptie-aardappelen ih Bungalowpark vernieuwd Groot wespennest "(Tielemans uit De Koog expo- "Ivan 14 augustus tot 10 sep- tor cartoons op het "irnenten- en expositieschip jjh in de Keizersgracht in zijn wtestad Den Helder. ten zijn vele tientallen spotpren- 'le Tielemans sinds 1946 maakte Publiceerde. Het hoogtepunt van 'productie lag in de jaren zestig J bl van binnen- en buitenlandse «n de vaak macabere prenten af- 'ïn. Op de expositie zijn ze sterk T'°°t uitgevoerd, op zodanige wij- JWeplakt en gerubriceerd dat de- '^collectie met weinig moeite (Por andere doeleinden kan wor- lebruikt. Tielemans toont in Den 'ter tevens enkele zeeschilderijen, is er dagelijks welkom van tot 17.00 uur. Donderdagavond ■toavond) is de expositie open tot "Peur. Entree f 1,-. 0 'iciële opening geschiedt dins- 1 dag 14 augustus om 15.30 Senouden door Paul Römer. „Ondergetekenden verklaren hierbij regelmatig overlast te heb ben van de disco-avonden in Het Eierlandsche Huis". Aldus de zinsnede waaronder inmiddels zo'n tachtig mensen uit De Cocksdorp hun handtekening hebben gezet. Die handtekeningen worden ingezameld door horecaondernemer Onno Kikkert. Hij zal ze doorzenden naar het gemeentebestuur in de hoop dat er dan een eind komt aan de nachtelijke hinder die wordt veroorzaakt door jongeren die na het bezoeken van de disco-avonden in Het Eierlandsche Huis terugkeren naar hun camping. De actie en de daardoor opgeroepen publiciteit wordt door het bestuur van de Vereniging Gemeenschap Ei- erland die verantwoordelijk is voor de wijze waarop het Eierlandsche huis wordt geëxploiteerd, niet in dank afgenomen. „Kikkert had beter eerst eens met ons kunnen praten", zegt penningmeester Erwin van der Linde, die wegens vakantie van voor zitter Meijert Boon als woordvoerder optreedt. „Ik vind dat Kikkert over drijft. Bovendien zul je een zekere last in het hoogseizoen als onvermij delijk voor lief moeten nemen". Kikkert vindt echter dat De Cocks dorp lawaai en andere hinder van dis cogangers al veel te lang voor lief heeft genomen. „Ach, ik begrijp dat wel. We willen elkaar het brood niet uit de mond stoten en aardig zijn voor elkaar omdat we in een klein dorp wonen en op allerlei manieren met elkaar te maken hebben. Maar ik vind dat je verder moet kijken. Toe risten die in en bij De Cocksdorp ver blijven hebben heel bewust voor deze omgeving gekozen, omdat ze ver- ONNO KIKKERT ...we zijn te ear dig voor elkaar... wachten dat het daar rustiger is dan bijvoorbeeld in De Koog. Het is in ie ders belang dat het hier niet uit de hand loopt". Animo De disco-avonden in het Eierlandsche huis worden vijf keer per week ge houden en mogen zich in een groei ende belangstelling verheugen. De jeugdige bezoekers zijn voor het over grote deel afkomstig van de cam pings De Krim en de Sluftervallei. De disco zelf geeft nauwelijks proble men. Alleen als de slecht geïsoleerde grote zaal in gebruik is (bij de drive in discotheek van Veronica en Tros) is buiten wat te horen. Het gaat uitslui tend om het geschreeuw van de jeugd bij terugkeer naar de campings, waardoor mensen in de Klimpstraat, Kikkertstraat en Buisstraat uit de slaap worden gehouden, om niet te spreken van andere vormen van over last zoals het spelen met de lift van de bejaardenwoningen, het beschadi gen van auto's e.d. Kikkert en de mensen die hem bij zijn actie terzijde staan, zouden het liefst zien dat in het Eierlandsche huis geen disco meer wordt gehouden. Volgens hen doet het afbreuk aan de dorpshuisfunctie van dit gebouw. Kik kert: „Laten ze op de Krim zelf een disco-bunker bouwen. Ze gaan er daar immers prat op dat ze op eigen terrein allerlei vermaak bieden? Maar uitgerekend de lastigste categorie f ~VIr ERWIN v.d. LINDE maatregelen bespreekbaar. gasten moet zijn vermaak in het dorp zien te vinden". Hij ziet echter in dat dit wel een vrome wens zal blijven en ook geen afdoende oplossing is omdat der discogangers niet alleen van de Krim komen maar ook van andere campings, zelfs van ver bui ten de Cocksdorp. Route Hij vindt daarom dat op een of ande re manier geregeld moet worden dat de jongeren via een zo kort en zo „onschadelijk" mogelijke route naar hun campings terugkeren. Het fietspad dat vlak bij het Eierlandsche Huis begint, ligt het meest voor de hand. Maar dat pad is 's nachts on geschikt omdat het er stikdonker is. De gemeente zou dus voor verlich ting moeten zorgen. Verder voelt Kik kert voor het inzetten van mensen die op de kritieke uren een oogje in het zeil houden, naar het voorbeeld van de Koger „susploeg". De kosten daarvan zouden gedragen moeten worden door de meest betrokken be drijven, zoals Het Eierlandsche Huis en de Cocksdorper campings. De po litie komt ook wel eens kijken in nachtelijk De Cocksdorp, maar uitge rekend op het moment dat dit het hardst nodig is, hebben ze de handen vol in De Koog en Den Burg, zodat ze steeds te vroeg of te laat naar bet Noorden van het eiland komen waar dan niets aan de hand is. Onmisbaar Over het staken van de discoavonden in het Eierlandsche huis valt niet te denken, laat Erwin van der Linden weten namens de Vereniging Ge meenschap Eierland. „Die avonden voorzien in een behoefte en ze leve ren de helft van de totale omzet van het Eierlandsche huis op. Als deze avonden verboden zouden worden, zouden Els en Nico Ooyevaar (de pachters - red.) pachtverlaging willen. Door die inkomstenderving zou de Vereniging gedwongen zijn om bij de gemeente aan te kloppen en daar voelen we weinig voor". Overigens vindt hij dat Kikkert overdrijft met zijn klachten. „Zo erg is het niet. Een beetje last zul je voor lief moeten ne men. Die jongelui zijn nu eenmaal met vakantie: je kunt ze niet alles verbieden". Het stichten van een eigen disco op de Krim acht hij geen realistisch idee Dat laatste wordt desgevraagd on derstreept door bedrijfsleider André van der Vliet van de Krim. „Zo'n voorziening is in die vijf weken nooit rendabel te maken. Bovendien willen we het Eierlandsche Huis geen con currentie aandoen. Ze hebben die in komsten hard nodig". Hoop De kwestie lijkt echter allerminst ho peloos want over een belangrijk punt zijn alle partijen het in grote lijnen eens: de afvoer van de discogangers moet voortaan via het te verlichten fietspad en met toezicht van een soort susploeg. Zowel de Gemeen schap Eierland als De Krim vinden het „bespreekbaar" dat zij daaraan op een of andere manier meewerken of meebetalen.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 1