Cjroen ZwartsJex els in het harL, ès hectare duin erbrand bij ^oodsmansduin Eerste zand op het strand gespoten Veel vakantiegangers in weekend vertrokken Het concert Ihouders gaan met praten over de |iwbouwplannen Hissen dijk en duinenrij ihtpartij s* Tandarts op wereldreis Burdetstraat viert jubileum Hevige strijd in laatste autocross s+ Profweek 1991 met PSV? 9* Baders bijna verdronken Paarden-viertal eerste in Opmeer Op herhaling Rugzak met inhoud weg 8-jarige vakantieganger uit Hoe- in moest zich onder doktersbe- iling stellen, nadat hij gewond raakt bij een nachtelijke vecht- J'in een horecagelegenheid aan rpsstraat in De Koog. De jon- loest een snee in zijn pols laten in en bleek tevens een lichte schudding te hebben. Later s zich een ander slachtoffer, "|ens uit Hoevelaken, met een Itand. Hij werd doorverwezen «lle tandarts, die hem 's och- zou helpen. Bij de vechtpartij, nacht van woensdag op don- j omstreeks kwart voor drie, circa vijftien personen betrok- lanleiding vormden opmerkin- an een meisje. a KTF wil een eigen vereni- jebouw op een terrein bij de de Emmalaan in Den Burg. meente wil daar planologisch Jan medewerken, maar is er nog 1 hoe men de benodigde ge- llegrond in rekening moet bren- Wethouders Terpstra (financiën) jnen (Welzijnszaken) zullen rken voeren met KTF om tot vaardbare oplossing te ift de gemeente gevraagd of liddel van onderhuur van het gebruik zou kunnen worden ge- van de gemeentegrond voor cwbouw. Maar daarmee gaat TOente niet accoord. De grond worden aangekocht of in erf- worden genomen. Hiervoor KTF echter geen geld. -'9 is nu of de ondergrond voor rmbolisch bedrag in gebruik kan ri '"genomen. Het nieuwe ge- W 9aat inclusief BTW en inventa- ■'8.835,- kosten. Er is een 'ig gemaakt. Te lenen blijft een 9 van f43.885,-. ,uk grond dat men nodig heeft nu gehuurd van het LBO voor Per jaar. Dit bedrag wil KTF zo houden. gediende exploitatiebegroting is ,e> maximaal haalbare. Dat ziet meente ook in, maar als de P'ijs symbolisch wordt is dat meer een oneigenlijke vorm ebsidiëring. andere muziekkorpsen (DEK en ,lor) maken gebruik van een tos en een muziekcentrum. Tij- Pet realiseren van deze gebou- 'ehben de verenigingen zelf naal 10 procent in de stich tten bijgedragen. Gezien het "eden, de vele oefenuren en de %de opslagruimte is er geen voor KTF in d'ouwe Ulo. Ook e,e gebouwen, zowel commer- j|s niet commercieel, kan het "iet terecht. Daarom heeft floten zelf in een accommo- voorzien. i« te Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon M2741. werktijd deze week tot en met dinsdag as Graaff. Pater Witteplein 3, Den Burg, telefoon 02220-15639 ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 10.505 DINSDAG 14 AUGUSTUS 1990 dvertenties, abonnementen, etc. !d De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, 02220-12741, na 18.00 uur 14881 Telefax 02220 - 14111 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99 17.636 Rabobank nr. 36.25,01.742; N.M.B. nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs /41,40 per half jaar; Los ƒ1,10 hoger opgaande planten. Hier laaiden de vlammen soms me tershoog op, waardoor de enkele voorbijgangers die bluspogingen wil den doen, wegens de hitte niets kon den uitrichten. Zelfs tegen de wind in, vooral op de hellingen, verplaatste het vlammenfront zich verbluffend snel. Toen Staatsbosbeheer en brand weer arriveerden was al een opper vlakte van drie hectare verloren. Lees verder pagina 2 door Klaas Bonne Sinds gisteren wordt zand op het strand bij paal 28 gespoten. Daar mee is de veelbesproken zandsupp- pletie werkelijk van start gegaan. Het 25 miljoen gulden kostende pro- I beleefde zondag de grootste duinbrand sinds jaren. Bij smansduin ging de begroeiing over een oppervlakte van dan zes hectare in vlammen op en moesten brandweer, isbosbeheer en vrijwilligers alle zeilen bijzetten om nog er- e voorkomen. i onbekend hoe het vuur is ont- Hst moet begonnen zijn rond uur vlakbij de waarnemings- ii op het hoge duin naast de ing „Loodsmansduin". De aan grmalige toegangsweg van het I Berterrein wonende Walter Gro- il li waarschuwde even vóór half I de brandweer. Op dat moment iog sprake van een brandje van eiden omvang, zoals ze de af- Ijjll in weken bijna dagelijks voor- i. Aangewakkerd door de nd verspreidde het vuur zich in «al echter buitengewoon snel «I kurkdroge begroeiing, vooral «tsen met helmgras an andere Het caravanvervoer vanuit beide vaar- richtingen steeg met 22 procent: 831 caravans nu tegen 680 verleden jaar. Het aanhangervervoer hierentegen daalde met twee procent. Vanuit Den Helder vervoerde Teso 5740 personenauto's, in 1989 waren dat er 5253. Een stijging van bijna 10 procent. Het caravan- en aanhan gervervoer steeg met respectievelijk 18 en 5 procent. De badgasten bij paal 28 hebben uitzicht op het hefeiend. dat zondag op zijn poten werd ge- zet. Op het eiland bevinden zich twee pompen van elk 6000 pk, waarmee het zand/watermeng sel naar het strand wordt geperst. jekt duurt tot november en in die tijd zal tussen de Slufter en de vuurto ren 2,5 miljoen kubieke meter zand worden gestort. Het opspuiten begon gistermiddag omstreeks drie uur, nadat de pompen op het hefeiland in werking waren gesteld. Dat hefeiland (een voormalig boorplatform) was zaterdag gearri veerd en zondag op zijn poten gezet, recht tegenover paal 28, ruim 3,5 ki lometer uit de kust. Vertraging dreig de toen de pompen een mankement vertoonden, waardoor ze niet goed werkten. De moeilijkheden konden gisteren in het begin van de middag worden overwonnen, waarna alles naar wens verliep. Er kon echter nog niet direct continu worden gespoten omdat slechts één hopperzuiger beschikbaar was die het zand van de elf kilometer uit de kust gelegen zandbanken aanvoerde. De tweede zuiger moet op dit moment gearriveerd zijn. Zoals het voorbereidend onderzoek al had aangegeven, is het zand waar mee het Noordwestelijke strand van Texel thans wordt versterkt, van uit stekende kwaliteit. Het is opvallend grof en zal daardoor minder makkelijk wegspoelen. Het opspuiten van het strand is 500 meter ten Noorden van het badstrand van paal 28 begonnen. Er wordt in eerste instantie gewerkt in de rich ting van de vuurtoren. Als men bij paal 28 en ten zuiden daarvan aan het werk gaat, is het badseizoen reeds lang afgelopen. Strandexploi- tant Piet Zijm is dan ook zeer tevre den over deze werkwijze; hij lijdt geen enkele schade. Een 24-jarige inwoner van Den Burg werd vrijdagochtend in een super markt in Den Burg betrapt toen hij boodschappen meenam zonder te be talen. De gezamenlijke waarde van de gestolen artikelen bedroeg f35,99. Tegenover de politie bekende de man tevens een diefstal van sportschoe nen uit een andere winkel in Den Burg. De man was geen onbekende van de Texelse politie: herhaaldelijk werd hij de afgelopen tijd geverbali seerd wegens winkeldiefstal. Een ouwe ram keek door de planken Van het afgesloten hek En dacht verbolgen: dat ensemble Ligt als een baksteen om mijn nek Ze turnen zo mijn ruige kudde Tot een hysterisch zootje om 'k Wil wedden dat ik in november Echt in moeilijkheden kom Want zo'n zootje ongeregeld Hou je niet meer in de hand Ze lopen straks met bustehouwers Door het kaalgevreten land En zij willen niet meer dienen Als een lammerautomaat En lopen door de helm te swingen In de duintjes van de staat En blèren om de Havenzangers Om de rockers van Normaal En zo wordt de fraaie Slufter Een bron van onrust en kabaal En hun culturele denken Blijft in duisternis gehuld Maar als ze straks geen lammeren dragen Krijgt de ram wel weer de schuld. Het saldo vreemde auto's bedroeg op zondag 13 augustus 1989 7884. Af gelopen zondag werden er 8055 vreemde auto's geteld. Afgelopen vrijdag was er aan de Texelse kant tussen 9.00 en 20.00 uur sprake van wachttijd, 's Middags liep dit op tot maximaal twee uur. Ook zaterdagochtend dienden terug kerende vakantiegangers een half uur tot een uur geduld te hebbenaleer de auto aan boord gereden kon worden. Zaterdagmiddag na 14.00 uur en zondag was er van wachttijd geen sprake meer. In Den Helder liep de wachttijd vrij dag tussen 12.00 en 20.00 uur op tot 1 uur, zaterdag tussen 9.00 en Texel wordt oindekjk weer groter. De eerste kubieke meters zend worden bij peel 29 op het strend gespoten en door de shovel op de juiste pleets geschoven. Vrijwilligers, weeronder veel toeristen, stonden hun mannetje bij het bestrijden ven de omvangrijke duinbrand. Na een urenlange strijd In de hitte van zon en vlammen, was een gevechtspeuze met een drankje zeer welkom. Een 34-jarige man uit Winterswijk is donderdagmiddag erg gedupeerd, doordat tussen 14.00 en 16.00 uur zijn rugzak uit een garage in Den Burg is gestolen. Hij was daar om zijn kapotte motor te repareren. In zijn rugzak zaten kledingstukken, pa pieren en een slaapzak met een tota le waarde van zo'n ƒ1000,-. Omdat gisteren de scholen in Noord- Holland weer van start gingen, is een deel van de op Texel verblijven de vakantiegangers naar huis ver trokken. Het afgelopen weekeinde zette Teso 1188 personenauto's méér over dan in een vergelijkbear weekeinde in 1989 (11 tot en met 13 augustus). Het personenwagen- vervoer (in beide vaarrichtingen) steeg met elf procent. Dit jaar wer den er 11971 overgezet, tegen 10783 verleden jaar. 16.00 uur tot maximaal 2 uur. Teso heeft vrijwel de hele vrijdag (van 9.00 tot 21.00 uur) een hal- fuursdienst gevaren. Ook zaterdag en zondag werden grote delen van de dag twee boten ingezet. I

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 1