Paardenviertal en pony-achttal beide Noordhollands kampioen Artiesten in paniek op zee iEVAO| Jeugd Wielerverenioi verreed puntenrit Duivensport Badminton start nieuwe seizoen Wobbe Visser redt voorstelling Toptijden bij laatse Hoornder crossloop Meer inschrijvingen voor kwart-triathlon Uitslag zeilwedstrijd Uitslagen strandloop Paal 28 TEXELAARS NAAR TUIGPAARDENDAG Artiesten in paniek op zee Op de Libero „stappen", wad 'n klucht Ronnie lober PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 21 AUGUSTUS J Vrijdag reed de jeugd van de vereniging een puntenrit. in een! wedstrijd over 15 ronden war^ sprints opgenomen waar pun^ diend konden worden. De senioren reden een criterium de A-poule finishte Jordi Vinkj, eerste gevolgd door Benno Bakl Winnaar in de B-poule was Wil Trap die in de sprint Martin Vi$i versloeg. Jan Buis werd derdes Kees Koopman vierde. In verban met de ronde van Oudeschild j vrijdag 24 augustus geen wed strijden. Uitslagen: A. Jeugd: 1. Jan Werner Pri-,®11 punt.; 2. Pieter Cornells Duin 30 punt; Roel Bakker 24 punt., 4. Thijs de Boe punt. en 5. Daniël Wiggers 8 punt. B-jeugd: 1. Tijmen de Wijn 40 punt; 2. Kalusche 34 punt. en 3. Wiebe de Boe; punt. Na de vluchten van de jonge du die vorig weekeinde werden afg* lie ten, gingen afgelopen zaterdag'; 11 navluchten van start, waarbij d< ge en de oude duiven samenga) ip één concours. Er werd gevlogen af Roosendaal, op een afstand i ongeveer 175 kilometer. Omdai in de ochtend overal slecht weafcai was, gingen de 83 Texelse dime pas om 15.15 uur op de wieken, gen de noordenwind in. Arie Els te kreeg de eerste duif om 18.03.5 «Ji de klok. Deze duif behaalde held van 1011,36 m/min. Uitslagen: Arie Ellen 1, 3, 7, 16, Meyert de Wand 5, 9, 12, 17; Sjoerd Feenstra 6, 10,15 man Groeneveld 8, 11; Walter Bremer Op maandagavond 27 augustus de badmintonclub Texel jaar mei seizoen in sporthal Ons Genoegt Nieuwe leden kunnen zich aanm bij Margriet Reij, tel. 12345 of r? dagavond aan de zaal. end BRIEVEN VAN LEZERS - BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Alsof het de gewoonste zaak van de wereld was, zo overtu gend speelde drummer Texela Wobbe Visser (18) als invaller zaterdagavond in Klif 12 bijH Groot Niet Te Vermijden en Show Orkest. De vaste sbËP' werker van de groep brak an derhalf uur voor de aanvang van het optreden zijn pols. 0§— middelijk ging men op zoek naar een vervanger, terwijl de onfortuinlijke muzikant in het Gemini ziekenhuis werd beha deld. Inmiddels bleek Wobbe seer, eerstejaars leerling aan i conservatorium in Groningen bereid om in te vallen. Via ee cassettebandje werd hij in kor tijd geïnformeerd over het te spelen repertoire. Op het poó> um werd hij moreel gesteund door zijn verbonden collega, i bandleider had de stampvolle zaal van klif 12 uitgelegd dat men niet in staat was om het normale programma te breng! geen theatershow en bijnaI geen verkleedpartijen. Maat b de eerste klanken werd onnw) delijk duidelijk dat het toch „een dijk van een avond zou worden". Vele muziekgenres wisselden elkaar af en er wen ook nog een stukje theater o? gevoerd: een zeer overtuigend IJl dronken zanger en een kitsch1- rige Italiaanse tenor. Wobbe Visser paste zich in dit profes Jte sionele muzikale geweld fan tastisch aan en de Texelse „werelddrummer" was voor? bliek èn Het Groot Niet Te Vfc mijden Dans En Show Orkest de verassing van de avond. var Bb, h ver 5?i Eel De kampioenen: het achttal van de Kleppertjes en het viertal van de Waddenrulters. samen met de reserve-deelnemers en hun instructrice. Lutz Lohse en Ingrid van Lubek heb ben tijdens de laatste crossloop van Den Hoorn nieuwe toptijden neerge zet. Lohse legde de 4.250 meter af in 13.24 minuten; De oude recordtijd (van Winfried Sattler, daterend uit 1986) was 13.31 minuten. Van Lu- bek kwam uit op 16.25 minuten en verbeterde daarmee haar eigen re cord met 20 seconden. Na afloop werden naast de dagprij zen ook de prijzen voor de eindklas sementen (voor inwoners van Texel) uitgereikt. Hier vonden geen verras singen plaats. De constant presteren de Theo Franchimon legde beslag op de 8 km-prijs. Hij had geen concur rentie te duchten. Bij de veteranen was de concurrentie ook gering en Piet Bakelaar behaalde net als in de voorgaande jaren de eerste plaats. Bij de dames op de 4 km waren de ver schillen kleiner, maar Colinda Brou wer was te sterk voor Tilly Eelman Bij de heren op de 4 km was de con currentie groot. Norbert Eelman was de sterkste: vanaf de 2e plaats wa ren de verschillen klein Bij de jeugd won Roald van der Slikke nu al voor de vierde maal overtuigend Er ver schenen afgelopen vrijdag in totaal 64 deelnemers aan de start, waar door de dalende tendens van de af gelopen weken gelukkig werd verbroken. Over de gehele zomer ge nomen viel de deelname tegen, waar schijnlijk door het warme weer. Uitslagen 8 km vrije inschrijving: 1 Theo Franchimon 29.05; 2 Kiepel 32.05, 3. J. de Bray 35.23; 8 km veteranen 1 Joop van Amerongen 3119; 2. Willem Diesveld 32.27, 3. Piet Bake laar 32.43 4 km vrouwen vanaf 15 jaar: 1. Ingrid van Lu- bek 16.25; 2. Monique de Goede 17.27; 3. Colinda Brouwer 18.16, 4 km mannen vanaf 15 jaar: 1 Lutz Lohse 13 24: 2 Neals Strik 14 27; 3. Remko Nagte gaal 14 53 4 km jeugd t/m 14 jaar 1 Roald van der Slik ke 16.05, 2 René Joziasse 18.14; 3 Sieme Zijm 19.31 Eindklassement: (gemiddelde van de vier bes te tijden) 8 km vrije inschrijving: 1 Theo Franchimon 28.49, 2. Jan Commandeur 39.28, 3 Erna Kuip 40.50. 8 km veteranen 1. Piet Bakelaar 32.33, 2. Theo Takes 37.05, 3. Arie de Veij 40.10. 4 km vrouwen vanaf 15 jaar: 1. Colinda Brou wer 17.56; 2. Tilly Eelman 19 00; 3 Natascha v.d. Vis 20.23; 4. Ina van Sambeek 21.12; 5. Carla Roeper 21.34, 6 Hanneke Kooger 22.41; 7. Ina Gerritsen 22.51 4 km mannen vanaf 15 jaar: 1. Norbert Eel man 15.00; 2 Remko Nagtegaal 15 15. 3 Ronny van der Slikke 15 22, 4 Harry Bakker 15.28, 5. Tony van der Vis 15.43, 6 Alexan der Boks 16.03; 7 Fred Arnout 16.32; 8 M.C. Stoepker 17.59 4 km jeugd t/m 14 jaar: 1. Roald van der Slik ke 16.21, 2 Sieme Zijm 19.32; 3. Kasper Zijm 21.22 en 4. Martin de Ridder 24.20 De Texelse kwart triathlon die zater dag 8 september wordt gehouden, heeft nu al meer inschrijvingen dan vorig jaar: 230 tegen 225. Er kun nen maximaal 250 atleten aan meedoen. Opgeven voor de triathlon kan nog tot en met 7 september bij Gert Pan sier, Zeebries 17 in Den Burg, tele foon 13668. De winnaar van vorig jaar, Ronald Rol uit Alkmaar, evenals de winnaar van 1986 Maurits van der Heide uit Den Helder en de kampioen van Zuidhol- land Rik van Trigt uit Zevenhoven hebben zich ingeschreven. Bij de dames zal de strijd ook bijzon der spannend worden. Winnares van 1988 Brigitte van Leeuwen uit Nieuwkoop en winnares van vorig jaar Katinka Wiltenburg uit Den Hel der doen allebei mee. Ten opzichte van vorig jaar is de traithlon iets gewijzigd. De wisselzo ne van het wielrennen naar het lopen is verplaatst van de Burgemeester De Koninghal naar de groeneplaats. Dat is gedaan omdat er meer ruimte is en omdat het publiek er dan meer betrokken bij is. de wedstrijd begint met een kilome ter zwemmen vanaf het surfstrandje in de Waddenzee, daarna wordt 45 kilometer gefietst langs de dijk in de richting van De Cocksdorp en als af sluiting moet men tien kilometer hardlopen rond Den Burg. De start zal om 11.30 uur zijn. Zondag werd de eerste wedstrijd om het Texels kampioenschap catamaran zeilen gevaren bij Paal 17. De uitslag van deze, door Kustzeilvereniging Westerslag georganiseerde wedstrijd, was als volgt: 1. Dirk en Eddy Pool op Nacra 5.5; 2. Hans en Mabel Zuidema op Prindle 16; 3. Hans en Edyy Bakker op Prindle 16; 4. Zeekant jr. en De Groot op Hobie 16; 5. Jan Schrama en Ver bij op Hurricane; 6. Wim Houwing en Corry Kuip op Prindle 18.2; 7. Kees Bakker en Margo Noom op Hobie 18. De volgende wedstrijd voor dit kam pioenschap wordt gevaren op zon dag 2 september bij Paal 33. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door de Cocksdorper Kustzeilvereniging. 4 km recreanten: 1. Neals Strik 15.14; 2 Eddy Zegers 16.25 en 3 Wim Timmer 16.35 Jeugd; 1 Richard Stevens 17 23; 2. Hen drik Berzeelis 17.39 en 3. Jan Robert Koelewijn 18.14 Dames: 1.Ingrid van Lubek 16.35; 2. Mo nique de Goede 17.28 en 3. Ina van Sambeek 19.58 8 km: 1 Jan Zijm 29.47; 2. Theo Fran chimon 30.02 en 3. Cees Timmer 32.15. Veteranen: 1. Leo de Stol 32.41; 2. Kees Vinke 33.13 en 3. Jan Skilbeck 34.18. Woensdag 22 augustus vindt de laat ste strandloop bij Paal 28 plaats. Na afloop worden de bekers uitgereikt van het algemeen klassement. De Texelse menevereniging „Tussen Wad en Duin" organiseert bij vol doende deelname een reis naar de Nationale Tuigpaardendag in Lunteren op zaterdag 1 september. Vertrokken wordt met de boot van 7.05 uur. Omdat het van het aantal deelne mers af zal hangen of men met een grote, dan wel met een kleine bus zal reizen, is het zaak zich zo spoedig mogelijk op te geven. Dit kan via te lefoonnummer 15555. meer wist waar hij uithing, werd zeer duidelijk, het V.H.F. kanaal 12 uitluisterend, dat pilsjes tappen een geheel andere bezigheid is dan in de duisternis door de Texelstroom naar de Nieuwediep te varen. Je moet er niet aan denken wat er had kunnen gebeuren als de LIBERO een black-out had gekregen. Een poly ester speelbal voor wind en golven, met alle gevolgen van dien. Zo zeeziek als een hond kwam het gezelschap na VA uur in Den Helder aan. Je kunt je afvragen waar Frits met z'n LIBERO al die tijd uitgehan gen heeft. Misschien tussendoor nog even de Westminster Abbey in Lon don bezichtigd? De popgroep Nor maal had geen droge draad meer aan het lijf. Ook de kleren waarin opge treden was, waren compleet verzo pen. In hun onderboek zijn ze naar de Achterhoek teruggereden, na in Veenendaal nog in dezelfde outfit met z'n zessen op een rijtje een sani taire stop gemaakt te hebben. Een optreden op donderdagmorgen in Chaam moest wegens de ziekte van Bennie Jolmk afgezegd worden. Wenst onze nijvere Frits dit nog steeds Texel-promotie te noemen? Tien minuten na aankomst van de LI BERO in Den Helder, kwam het sportvisserschip Zeester aan. Dit schip was ongeveer een uur later uit Oudeschild vertrokken maar moest ook tegen windkracht 7 (Beaufort) uit Z.Z.W. opboksen. Is het geen enorme klucht als je weet dat Leo Visser met z'n zeesle per Eilasabeth het hele spul naar de overkant had willen stomen, als het weer voor een sportvissersvaartuig te slecht werd? Een groot schip met een aanzienlijke accomodatie, werd door de uren durende lobby van Frits Langeveld van het water geveegd. Ook de verwoede pogingen van Hans Zijm van BeST om een ramp te voor komen kregen geen poot aan de grond. Een vlotte babbel van een horeca-ondernemer bleek meer ge wicht in de schaal te leggen. Het was Frits twee keer in één week ge lukt om op festiviteiten een negatieve schaduw te werpen. Navraag bij de Gemeentelijke Havendienst in Am sterdam leert ons dat Frits met z'n jachtje gedurende SAIL met heeft willen luisteren naar de organisatie van SAIL 90 en mensen van de ha vendienst. Zich niet houdend aan het voorgeschreven te varen parcours en het verbod om reclameborden of spandoeken te voeren, luidde de klacht. Noemt Langeveld dit „corrige rend" optreden ten opzichte van Texelpromotie?! Roy M. Helleman, Oudeschild Naar aanleiding van het Algemeen Dagblad maandag 20 augustus: In het artikel in het AD komt naar voren dat het artiestenvervoer na af loop van Nederland Muziekland ama teuristisch geregeld is geweest. Door Veronica is hiervoor de Zeester ingehuurd met ruim voldoende capa citeit voor alle mensen (artiesten, be geleiders en NOB-medewerkers) die 's nachts terug wilden naar het vaste land. Het bedoelde bootje in het AD- knipsel is een particulier initiatief van de heer F. Langeveld uit De Koog, waarmee enkele haastige artiesten eerder zouden kunnen vertrekken. Door niet zo sterk naar de klok, maar meer naar wind en getijde te kijken, hebben onze gasten een normale overtocht gemaakt van 45 minuten. Johan en Anneke Hutjes De Zeester, Oudeschild Het viertal van de Waddenruiters en het achttal van ponyclub De Klep pertjes zijn beide zaterdag in Spaarn- woude op overtuigende wijze kampioen van Noordholland gewor den. Deze fraaie klasseringen hou den tevens een startbewijs in voor de landelijke kampioenschappen, die voor de pony's op 1 september in Uddel worden gehouden en voor de paarden een week later op de Leva- de in Apeldoorn. In een zeer regenachtig Spaarnwoude presteerden de Texelse combinaties opperbest. Instructrice Peggy Kam perman: „Die regen is wel vervelend, maar de omstandigheden waren voor iedereen even slecht. En als je een maal bezig bent merk je het eigenlijk niet zo erg". De paarden reden een bekeken wed strijd. Kamperman: „Vorige week in Opmeer ging het ook al zo goed. Ze wonnen echt met overmacht". De pony's hadden het ietsje zwaar der. Ze moesten als allerlaatste rijden in een baan die al in een modderpoel was veranderd. Daarnaast was het programma drie kwartier uitgelopen. De galop is voor dit achttal een zwak punt, maar met zeer miniem verschil (een plusje) werd gewonnen van naaste concurrent Wironruiters. De verwachte stress bij de jeugdige ponyruiters bleef uit. „Ze waren thuis wel erg gespannen, maar eenmaal op de wedstrijd ging het goed" Individueel Ook individueel waren nog enige leu ke succesjes. Hannita de Wit haalde met haar paard Dempsey maar liefst 129 punten en een eerste plaats in de M-dressuur. Marleen Roeper en Pascal haalden 131 punten twee winstpunten) in de ponydressuur Lil, waardoor zij promoveerden naar de klasse M. Vera en Tessa Blom waren succesvol in het springen met een eerste en een derde prijs. Voor de nationale kampioenschappen zullen voor de Texelaars nog enige extra trainingen worden ingelast. Wat zijn de verwachtingen? Peggy Kam perman: „Bij de paarden is het af wachten. Ze doen het leuk en het zijn vier goede paarden. Maar op zo'n landelijk kampioenschap loopt natuur lijk erg veel kapitaal. De pony's zie ik wat somberder in, met het oog op die galop. Maar daar gaan we nog even extra op oefenen". Oe uitslagen: Dat Nederland Muziekland op Texel is geweest, zullen de artiesten van hun leven niet vergeten. Er was voor hen met een sportvisser vervoer geregeld om 's avonds terug naar de vaste wal te varen. Keurig georganiseerd dachten ze Bij Veronica hadden ze nog nooit van Frits Langeveld ge hoord. Welnu, de publiciteits-gekke Frits heeft zich afgelopen woensdag in alle bochten gekronkeld om hier verandering in te brengen en slaagde hier wonderwel ook nog in. Niet min der dan 30, (of meerl, artiesten plus aanhang werden door Veronica's „re gelneef" Lody Krabbedam tot spoed gemaand om op Frits z'n polyester speeltje de LIBERO te „stappen". Na de mensen als haringen in een ton gepropt te hebben, (die zaten dus binnenl, kon de rest op het achterdek blijven staan. Ook de instrumenten van de popgroep Normaal konden op het achterdek blijven liggen. De gita ren kosten ƒ16.000,— per stuk. Eén van deze instrumenten kon de vol gende dag ter reparatie worden weg gebracht en de rest moest ook uit elkaar om gedroogd te worden. Be- taaldt Frits Langeveld dit ter compen satie voor z'n gratis reklame op de T.V. afgelopen zaterdagavond? De LIBERO vertrok met gezwinde spoed en gedoofde boordlichten uit Oudeschild Een medewerker van Be veiliging Service Texel probeerde het jachtje nog te stoppen, doch Frits deed alsof z'n neus bloedde en koos vol gas het ruime sop. De R.P. te wa ter, die met de „R.P. 20" in Oude schild lag, had in eerste instantie niets in de gaten van wat er gaande was. Daar kwamen er echter alras achter na door Hans Zijm van BeST gewaarschuwd te zijn en onze Frits ter hoogte van de TX 13 boei niet Uit het Algemeen Dagblad van 20 augustus. M-springen pony's cat E: Anette Kossen- Linardo 4 ft in de barrage. L-springen pony's cat D' 1. Vera Blom-Big Surprise 0 ft. 35 sec. 3. Tessa Blom-Lady Dai sy 0 ft. 38 5 sec L-dressuur paarden: 6. Andrea Keyser-Umcum 121 pt. L-dressuur pony's 6. Thirza Weel-Lucretia 121 pt Lll-dressuur pony's 2. Marleen Roeper-Pascal 131 pt., Ilse Geus-Chamir 120 pt. M-dressuur paarden. 1. Hannita de Wit- Dempsey 129 pt. Achttallen pony's klasse L: 1. Kleppertjes 239 pt (136 103) Viertallen paarden klasse L 1. Waddenruiters 131 pt. Bestuurslid Petra Keyser toont trots de aan kondigingsposter van de Nederlandse kampi oenschappen, waar de Texelse afgevaardigden aan mee mogen doen. door GIDEON VAN AARTSEN Veronica was weer even op zee en de ar tiesten Corry Konlngs, René Froger, Ronnie Tober, Grant Forsyth en Normaal hebben dat geweten. Het begon allemaal met de opnamen van het tv-programma 'Nederland Muziekland' op Texel Sylvia van den Akker, manager van Grant For syth vertelt: „We hebben doodsangsten uit gestaan op een door Veronica gehuurd boot je dat ons van Texel naar Den Helder moest brengen. De laatste veerboot vanaf Texel vertrekt om negen uur 's avonds. Omdat_.de artiesten die boot niet konden halen vanwege de duur van de tv-opnamen en omdat Veronica de kosten van over nachtingen wilde uitsparen, werd be sloten een schip te huren. „Helaas bleek hel 1ober schip een klein bootje met een minuscuul kajuitje, terwijl de schipper naar verdacht veel alcohol rook Op zee was het wind kracht 8 en werd het bootje de prooi van enorme golven die over het dek sloegen waar de mccsten van ons zaten omdat het kajuitje maar plaats bood aan een paar mensen. In een mum van tijd was iedereen drijfnat en doodziek Corry Konlngs zat met enkele collega s binnen waar de hele zaak werd ondergekotst. Bennie Jolink van Nor maal was er nog het beroerdst aan toe Re né Froger en de man van Corry zagen er as grauw uit. „De kapitein had het bootje niet meer In zijn macht Op een zeker moment riep Ie mand Hé schipper, dat was boei 14, je voer hem bijna omver'. Wc waren doodsbang Er waren slechts twee zwemvesten aan boord Het is bijna niet te omschrijven wat er dan allemaal door Je heen gaat Na vijf kwartier bereikten wc de haven van Den Helder Het is echt een wonder dat we het er met z'n al len heelhuids hebben afgebracht cn dat we niet verdronken zijn

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 6