m I i I „Fietsen in het donker is niet echt geslaagd" Ron Clowting wint Wielerronde Oudeschild f iêfc tbull valt hond aan en in jachthaven t sterk genoeg Uit het politierapport: Op de fiets van Vaals naar Texel: Botsing bij paai 33 bewegen voor ouderen Pannekoeken eten met jeugdraad GVT Inloopochtend Groene Kruis Ongewenst bezoek in bed.... Oud-Texelaar hoogleraar Dansgroep DOD niet op zoek naar kinderen... - ;OAG 28 AUGUSTUS 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 5 afgelopen weekeinde heeft een „II een andere hond ernstig ver- „j Het incident vond plaats op strand bij De Koog. Een kam- i.y van camping Kogerstrand, „tachtig in Ede, liep met twee 5 ingelijnde honden nabij hotel Op- toen er een pitbull aan kwam USMtén en zich zonder aarzelen op set «an zijn honden wierp. «t gittbull beet zich in het dier vast tip jegon met zijn kop heen en weer rhudden. De eigenaar van de gevallen hond trachtte de pitbull bevelen de aanval te laten sta- Dat haalde echter niets uit, zo efde man voor het leven van zijn (H| vreesde. ^^daarop meldde zich de eigenaar de pittbull, een inwoner van Am- ^ïjam. Hij wist de kaken van zijn jlos te wrikken. Imsterdammer, die ook op carn al Kogerstrand verbleef, bood aan osten van de dierenarts te beta- De aangevallen hond liep een fik- jlilJ ond achter het oor op. ,W zullen de raad voorstellen 161,1 140,- uit te trekken voor herstel Sl*schade die in de nieuwe jacht- is ontstaan aan palen en ta- M ïgrr ter hun De renners werden na de prestatietocht Vaals/Texel riprelijk in de bloemen gezet. irt de haven in het voorjaar van in gebruik is genomen, zijn idere dennen-meerpalen bij de ■gsteiger voor grotere schepen :roken. In overleg met het ont- ibureau Frederic Harris is naar de ask gezocht. Daarbij bleek dat bij jnleg is afgeweken van het door >ric Harris gemaakte bestek. In- s van gecreosoteerde palen, !in gewolmaniseerde palen ge- om zwarte strepen op de stal witte jachten te voorkomen, olmaniseren als verduurza- smethode verandert het hout nl. «lijks van kleur en geeft niet af. toenmalige bestuur van de jacht wilde daarom deze palen, on- - zo schrijven b en w aan de commissie - waarschuwingen rowel gemeentewerken als de smer. Het bestuur had nl. goede ingen met gewolmaniseerde pa- naar deze verduurzammgsme- maakt het hout minder flexibel door het eerder knapt. Uit bere- rgen blijkt dat de palen sterk ge- zijn om schepen aan vast te n, maar te licht om varende ten er opaf te laten remmen, isatste gebeurde echter vaak, tiet genoemde gevolg. De twin- ennenhouten palen zijn inmiddels het jachthavenbestuur vervan- door hardhouten exemplaren die eren duurzamer zijn en f1200,- ituk kosten. Het bestuur heeft de gemeente een bijdrage in de lsten gevraagd van f600,- per De meerkosten voor het hard- Idus ook f600,-) worden door tchting zelf gedragen. Uitgezakt idere schade in de haven Sat uit het hier en daar uitzakken 'et talud in de getijzone. In over- tet Bitumarin B.V. (licentiehouder ta toegepaste materiaal) werd inderzoek ingesteld waarbij dat de schade niet het gevolg «materiaal, techniek of het ver verwerken van het materiaal, is sprake van „locale instabili- van de grondlaag ter hoogte getijzone. Aanbevolen is de k schade te herstellen en de lt laten zitten. De schade wordt ►Jert een jaar niet erger. De repa- Idie bij extra laag water moet Onuitgevoerd) kost f12000,- en stichtingsbestuur heeft de ge- "le gevraagd dit bedrag te en. W menen dat sprake is van on- tene omstandigheden en dat het Olvan palen en talud niet tot "ormale onderhoudswerk (waar stichting zelf moet zorgen) '■orden gerekend, zodat voor- 'tW wordt met f28.440,- over de 'e komen ten laste van de post omzien" van de gemeentebe- »9- ssen Meer Bewegen voor Oude- ^Bv.O.) afdeling gymnastiek zijn begonnen. Alle 55-plussers, zo- mannen als vrouwen, zijn van welkom. Nieuwe leden kunnen 'essen vrijblijvend mee doen. In isen wordt onder andere aan besteed aan spierversterkende ^makende oefeningen. Verder de les vaak afgesloten met 5 ander balspel. De lessen staan 'leiding van Yvonne Bruining. ^dere informatie kan men ook ;3r terecht, telefoon 15228. ^er volgt het lesrooster: ^ild, maandag 14.30 - 15.15 1 Skiltje. ^sdorp, dinsdag 9.00 - 9.45 1 Eierlandse Huis. dinsdag 11.00 - 11.45 uur, Jetischool. H donderdag 9.30 - 10.15 ■ÜWnzaal aan de Beatrixlaan. Zaterdag is voor de negende maal de fietstocht Vaals-Texel verreden. Na om half vier 's morgens uit Vaals vertrokken te zijn, reden de acht deelnemers even na negen uur de Warmoesstraat weer in. Daar wacht te hen een warm welkom voor de geleverde prestatie. Na de start 's morgens reden de acht renners in één ruk door naar Maa seik. „Het was aanvankelijk ontzet tend donker buiten. Dat is niet echt geslaagd als je op de fiets zit. Bij Maaseik begon het pas een beetje licht te worden," aldus Jan Zijm, die de tocht voor de zesde maal reed. Nadat in Soest was gepauzeerd om iets warms naar binnen te werken, kregen de renners later op de middag toch wat last van de warmte. „Kleve rige handen vooral," vertelt Dirk Ha- ker. „Maar echt hinderlijk werd het gelukkig niet." Voorspoedig Omdat over het hele parcours maar één lekke band en een gesprongen spaak werd opgelopen, verliep de reis tot Amsterdam voorspoedig. „We la- Zaterdag 1 september houdt de jeug draad van GVT de eerste activiteit van het nieuwe seizoen. Voor zowel leden als niet-leden in de leeftijd tus sen de 4 en 12 jaar worden op het terrein achter de gymzaal aan de Beatrixlaan te Den Burg tussen 15.00 en 17.00 uur, zowel door de jeugd zelf als door de jeugdraadsleden, pannekoeken gebakken. Natuurlijk hoort het opeten van de pannekoe ken er ook bij. Voor de deelnemers zijn er geen kosten aan verbonden. Wel moet een eigen bord en bestek worden meegenomen. Voor informa tie Yvonne Bruining, telefoon 15228. Woensdag wordt in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan de eerste koffie-inloopochtend van het seizoen gehouden. Deze ochten den zijn bijeenkomsten voor ouders, waarbij allerlei onderwerpen met be trekking tot het ouderschap worden behandeld. De onderwerpen variëren van tandverzorging en eetproblemen tot het combineren van een gezin met een baan. De ochtenden vinden plaats op iede re eerste en derde woensdag van de maand, uitgezonderd de schoolvakan ties. Ze beginnen om 9.30 uur en du ren tot ongeveer 11.15 uur. Voor kinderen tot vier jaar is opvang aan wezig. De kosten bedragen twee gulden. Op de eerste ochtend van het sei zoen wordt het onderwerp „Van zwangerschap tot moederschap" be handeld. Middels een video wordt de zwangerschap getoond vanaf het pril le begin tot de uiteindelijke bevalling. Drie soorten bevallingen komen in beeld: in het ziekenhuis, thuis op de baarkruk en thuis in bed. Verder wor den enkele handige tips gegeven voor tijdens en na de zwangerschap. Na de video zal wijkverpleegkundige Tineke Buningh een aantal zaken ver tellen over de zorg van het consulta tiebureau. Niet alleen aanstaande ouders zijn welkom, maar ook andere ouders die graag over hun zwanger schap en de bevalling willen praten. gen zelfs een uur voor op ons sche ma en dachten de boot van half acht te kunnen halen. Die tijdwinst zijn we rond Amsterdam echter weer kwijt geraakt. Het was erg druk en stoplichten kunnen als ze op rood staan erg ophouden," aldus Jan Zijm. Een aantal van de renners verreed dit jaar ook de tocht van Parijs naar Texel. Waarschijnlijk is deze prestatie- rit er debet aan dat zaterdag maar acht fietsers aan de traditionele tocht begonnen. De deelnemers waren: Dirk Bakker, die de afstand voor de zevende maal overbrugde), Jan Zijm (6x), Barend Bakker (6x), Kees Wonder (6x), Tom Domhof (3x), Jan Kuyper (3x), Erna Kuip (3x) en Dirk Haker (2x). De groep werd vergezeld door Rein Kuy per, die de bezemwagen met provi and bestuurde. Twee auto's zijn bij de Volharding nabij paal 33 met elkaar in botsing gekomen. Verleden week dinsdag reed een 21-jarige automobilist uit Wenen het pad bij paal 33 op. Ach ter hem reed een 42-jarige inwoner van De Koog, die halverwege even stopte om zijn auto in de vier- wielstand te zetten. Een serveerster van Hotel De Lindeboom werd donderdag nacht rond 03.00 uur ruw in haar slaap gestoord. Zij werd wakker van over haar bed heen klimmende jongelui, die één voor één door haar openstaan de slaapkamerraam binnen kwamen zetten. De serveerster had even tijd nodig om de situatie te door gronden. Toen de laatste twee van het acht-koppige gezel schap aanstalten maakten om binnen te komen, werkte zij het duo met dezelfde vaart weer naar buiten. Toen zij de andere zes jongens, die door haar slaapkamerdeur verder het hotel waren ingelo pen, achterna liep bleken zij De Lindeboom al weer via de normale ingang te hebben ver laten. Uit De Lindeboom wordt niets vermist. De jongelui zijn via de brandtrap omhoog ge klommen. De Oostenrijkse automobilist reed op dat moment achteruit het pad weer af, waarbij hij de stilstaande auto van de Texelaar niet opmerkte. Beide auto's raakten beschadigd. Oud-Texelaar Cees van der Eijk (42) is aan de Universiteit van Amsterdam benoemd tot hoogleraar in de alge mene politicologie Dr Van der Eijk is vanaf 1972 bij de U.v.A. werkzaam op het vakgebied politicologie, in het bijzonder methoden en technieken van politicologisch onderzoek. Sinds 1984 is hij universitair hoofddocent. De nieuwe functie gaat 1 september a.s. in. De Dansgroep Oude Dansen (DOD) is volgens een bericht in de krant van afgelopen donderdag op zoek naar nieuwe leden. Door een mis verstand kon uit het bericht worden opgemaakt dat de dansgroep op zoek is naar kinderen. Uiteraard is dat niet het geval. Kleine dansertjes kunnen bij de kinderdansgroep terecht. Volwassenen die het leuk vinden om oude ballroomdansen (bijvoorbeeld polka's en walsen) te leren, zijn van harte welkom op woensdag 5 sep tember, de dag waarop de lessen voor beginners van start gaan. De min of meer „bejaardeleden", die op dansgebied hun mannetje echter nog goed staan, zouden graag plaats wil len maken voor jongere leden. Onder „jongere mensen" vallen voor alle duidelijkheid ook mensen van een jaar of veertig. Omdat de dansgroep over onvoldoende jonge leden be schikt, voelen de ouderen zich ge noodzaakt mee te blijven dansen. Meer informatie is verkrijgbaar bij Rein Buysman, tel. 14270. Twee fietsers zijn zondag op het fietspad langs de Pontweg met elkaar in botsing gekomen. Een 23-jarige bewoner van de Rozendijk reed op het fietspad van De Koog naar Den Burg op het fietspad voor de tegen overgestelde richting, toen hij in bot sing kwam met een fietser uit Loosdrecht. De fietsers kwamen met de schrik vrij. De rijwielen raakten licht beschadigd. Vrijdag reed een 22-jarige in woonster van Den Burg bij het verla ten van het parkeerterrein aan de Elemert met haar auto tegen een ver keersbord. De Texelse kwam het inci dent zelf aangeven en bood aan de schade te vergoeden. Een Texelaar uit het buitengebied kreeg in de nacht van zaterdag op zondag een rijverbod van drie uur op gelegd. De man werd aangehouden bij de Oudeschilder haven en bleek met teveel drank op achter het stuur te zitten. De politie maakte tevens proces verbaal op tegen een inwoner uit Naarden. Hij werd in de Dorpsstraat in De Koog betrapt op rijden onder invloed. Ook hij moest de auto drie uur laten staan. Tegen beide drankrij ders is proces-verbaal opgemaakt. De vlag van Hotel Tatenhoven is zaterdagnacht door onbekenden van de mast gehaald. In de lichtgele vlag staat de hotelnaam in donkergeel vermeld. Op de kruising Keesomlaan/Beatrix- laan zijn vrijdagavond twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Een 24-jarige inwoner van den Haag, kc mende vanuit de Keesomlaan, ver zuimde voorrang te verlenen aan een 24-jarige inwoner van Oudeschild. Beide wagens raakten licht be schadigd. Een 17-jarige inwoner van De Koog deed aangifte van diefstal van een verzekeringsplaatje (FTM604). Het plaatje is er af gehaald terwijl de bromfiets in De Koog geparkeerd stond. Een tien jaar oude bromfiets is af gelopen donderdag ontvreemd. De zwarte Suzuki, eigendom van een in woner van Den Burg, stond onaf gesloten voor het huis. Een Oostenrijker uit Wenen deed aangifte van diefstal van zijn kente kenplaat (W522382). Zijn auto stond geparkeerd aan de Bosrandweg. ter hoogte van de Turkse Tent. Dit weekeinde werd ook de kente kenplaat van een Belgische auto ont vreemd (JR-X746). De wagen stond geparkeerd bij camping Dennenoord. Nabij een appartement aan de Kaapstraat in De Koog is dit weekend zwemkleding van een drooghek ge haald. Er worden twee badpakken en een bikini vermist. Het badgoed is eigendom van een 46-jarige in woonster van Naarden. Aan vier in de Plevierstraat gepar keerde Duitse auto's zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen gepleegd. Er werden buitenspiegels, een antenne en een achter- ruitenwisser afgebroken. Een Texelaar trof zondagmiddag in de buurt van paal 8 drie brisantgra- naten aan. De projectielen worden in afwachting van de Duik en Demon- teerploeg in bewaring gehouden. Een winkelier uit Den Burg deed aangifte van diefstal van drie shirtjes en drie korte broeken. De kleding hing buiten en vertegenwoordigde een waarde van f300,-. De diefstal heeft vrijdag tussen 10.00 en 15.15 uur plaatsgehad. Een fiets van een 18-jarige toerist uit Barneveld is in De Koog vernield. De dader(s) hebben geprobeerd met de op slot staande fiets te rijden. De spaken van het achterwiel overleef den deze pogingen niet. Ron Clowting (uit de kop van Noord- Holland) is zaterdag tijdens de Wie lerronde van Oudeschild winnaar ge worden van de A-poule. Willem Trap uit Oosterend kwalificeerde zich als beste Texelaar tijdens de B-poule. Bij de jeugdwedstrijd werden de eerste plaatsen bezet door Thijs de Boer uit Oudeschild (A-poule) en Jeffrey Bouwman. Het aantal inschrijvingen voor de ronde was teleurstellend. In totaal verschenen slechts 40 renners aan de start. De wedstrijden werden in 3 (joules verreden en gestart met een door Jaap Slikker afgeschoten vuurpijl. Ongeveer 15 deelnemers (bijna alle maal Texelaars) meldden zich rond 14.00 uur voor de B-poule, die uit 20 ronden bestond. Willem Keijzer uit Oudeschild speelde een thuis wedstrijd en ging na Willem Trap als tweede over de finish. Derde in de B- poule werd Kees Koopman. De jeugdwedstrijden startten rond 14.45 uur. Twaalf deelnemers werden verdeeld in twee categoriën: van 8 t/m 11 jaar en van 12 t/m 14 jaar. Nadat Thijs de Boer uit Oudeschild met grote voorsprong eerste was ge worden bij de A-jeugd, kwamen Jan Werner Prins en Roel Bakker, beiden uit Den Burg, respectievelijk als num mer twee en drie over de streep. Slechts twee deelnemers reden in de categorie B-jeugd. Jeffrey Bouwman en Thijmen de Wijn (tweede plaats) uit Oudeschild vielen derhalve auto matisch in de prijzen. De A-renners gingen rond 15.30 uur van start. Slechts 25 renners (vorig jaar nog 34) maakten zich voor de strijd op. Echte spanning bleef door het geringe aantal deelnemers achter wege. Halverwege de race, de ren ners hadden nog ongeveer 20 ronden te gaan, wist Ron Clowting te ont snappen. Pogingen om bij hem te ko men werden wel ondernomen, maar mochten niet baten. Jan Nico v.d. Ploeg kan wat dat betreft als meest strijdlustige Texelaar worden geken schetst. Hij ondernam een aantal po gingen het gat tussen het peloton en Clowting te dichten, maar zag zijn strijdlust niet beloond. Clowting bleef voor en ging met deeer strijken. In een eindsprint van het peloton kwam Pim Keetman als tweede over de streep. Jan van der Vaart werd derde. Evert Koopman bleek met een 11e plaats de beste Texelaar. Jordi Vinke eindigde als 14e, Dirk Vinke als 16e. Jan Nico v.d. Ploeg bezette de 17e plaats. Door materiaalpech en een valpartijt- je - zo klein dat de EHBO geen actie hoefde te ondernemen - kwamen er 18 renners over de finish. De organisatie is over het geringe aantal deelnemers niet te spreken. „We moetèn ons maar eens ernstig beraden," aldus Theo Boom, „Er ligt een goed parcours en we beschikken over een aardige premiepot Daar ligt het niet aan. Maar misschien zitten we wel te laat in het seizoen en heb ben de renners genoeg wedstrijden achter zich liggen." Golfbaan. Jan van Asselt wilde in de raadscommissie voor ruimtelijk- en huisvestingsbeleid weten hoe het er voor staat met de plannen voor een golfbaan. Wethouder Barendregt leg de uit dat dat een zaak is tussen Staatsbosbeheer en de initiatiefne mers. De gemeente is geen partij. Hij beaamde dat er een aanvraag is ge weest voor een golfbaan in De Koog, maar deze wordt door de gemeente niet in behandeling genomen. „Wij hebben voor de noordkop van het eiland gekozen", aldus Barendregt. Bezwaar. De Werkgroep Land- schapszorg heeft bezwaar gemaakt tegen de uitbreidingsplannen van de Stichting Overdekte Manege Texel en de overkapping van de asfaltcentrale op de haven van Oudeschild. In beide gevallen heeft men moeite met de massaliteit van de gebouwen. Het college heeft deze bezwaren echter ongegrond verklaard. Zonnehof. Het college van B en W heeft het bestuur van „De Zonne hof" uitgenodigd voor een gesprek over de voortgang van de plannen voor een vakantieoord voor bejaarden met ouderdomsproblemen aan de rand van Den Burg. De Wielerronde van Oudeschild werd dit jaar geconfronteerd met een tekort aan renners en een tekort aan publiek.. (Foto Bert Koning)

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 5