londe-record voor vrijwel lerfect verlopen triathlon aperingen bij nieuwe wisselplaats 1K'yPt] Vader en zoon Pool winnen sportprijs Algemene ledenvergadering Sportvereniging Oosterend Veld SV De Koog tot begin oktober buiten gebruik Programma zaalvoetbal Sportvissersnieuws Winnaar Pirn van de Bos, nog redelijk fit aan Loek van Vliet kan weer lachen, al lijkt het lang blijf ik meedoen. Kijk, ik kan goed relativeren. Die jonge jongen worden steeds sneller en ik moet er elk jaar meer moeite voor doen. Als we volgend jaar windkracht negen hebben bij het fietsen, dan zie ik nog wel een kansje voor mezelf...." Dameskampioene van vorig jaar Erna Kuip werd onttroond door nieuwko mer Ingrid van Lubek. Erna zat er niet echt mee. „Ze was beter, dan Dirk en Eddie Pool kregen za terdag tijdens de triathlon de Texelse sportprijs uitgereikt. Door een jury werd het cata maranduo uitgeroepen tot bes te sportcombinatie van het jaar. De prijs bestond uit een oor konde en een kadobon van ƒ250,-. Het tweetal onder scheidde zich afgelopen jaar door het winnen van het Ne derlands kampioenschap Dart 18, het Europees kampioen schap Prindle 16, het Europees en Belgisch kampioenschap Na- cra 5,5 sloop en de Ronde om Texel. kan ik wel gaan zeuren over een pijntje zus of zo, maar dat is gewoon zo. In deze triathlon waren slechte fietsers wel in het voordeel. Met wind mee kan iedereen immers een goede tijd zetten. Ik heb zelf meer kans als het windkracht acht tegen is. Dan gaat een ander kapot en kan ik nog beuken". Volgens Erna Kuip ging geen onderdeel echt lekker. „Het begon al met het zwemmen. Ik zat in een soort fuik van twee jon gens in van die glibberpakken. En als ik naar de één keek kreeg ik een tik van de ander en omgekeerd. Dat zwemmen is net rugby!" De sportie ve Texelse verklaart echter stellig weer mee te doen om de titel te her overen. Verrast De nieuwe vaandeldraagster Ingrid van Lubek was blij verrast met haar overwinning. „Ik had het even moei lijk op de fiets terug naar De Cocks- dorp. Toen zag ik Erna nergens meer". Het onderdeel zwemmen ver ging de jonge Ciosstudente goed. Ze droeg voor het eerst een wetsuit, die z'n dienst wel bewees. „Ik had alleen wat moeite om 'm uit te krijgen, maar daar zal ik dan maar op oefe nen...." Ingrid finishte als zesde dame en eerste juniore. Zij wil volgend jaar graag starten in het Nederlands kam- erAsdag 11 september 1990 texelse courant PAGINA 5 Sportvereniging Oosterend houdt vrij dag 21 september een algemene le denvergadering in de SVO-kantine. Leden, donateurs en andere be langstellenden zijn van harte welkom. Aanvang: 19.30 uur. Bij de herkeuring van de Texelse sportvelden is gebleken dat de hoofdvelden van SV Oosterend, SV De Cocksdorp. SV De Koog en ZDH nog niet voldoende zijn hersteld om te kunnen worden bespeeld. Het veld van SV De Koog heeft onder de weersomstandigheden het ergst ge leden. Besloten is het A-veld tot 6 oktober buiten gebruik te laten. De herkeuring is verricht door P. Bo ller (gemeentewerken! en G. Pansier (afdeling culturele zaken van de ge meente Texel), in samenspraak met de KNVB-consuls H. Spigt, S. Keijser en A. Dijker. Het A-veld van ZDH is er ook nog steeds niet best aan toe. Herkeuring vindt plaats op 27 september. Het A-veld van SV Oosterend is tot 22 september buiten gebruik gesteld. Het B-veld is wel bespeelbaar. Ook het A-veld van SV De Cocks dorp kan in ieder geval tot 15 sep tember nog niet worden bespeeld. Zoals wij al eerder meldden is het A- veld van Texelse Boys beperkt bespeelbaar verklaard. Het B-veld kan normaal in gebruik worden genomen. Bij SV Texel is het A-veld bespeelbaar en het B-veld beperkt bespeelbaar verklaard. Alle trainingsvelden zijn door de ge meente vrijgegeven. Woensdag 12 september: 17.15 u. Casino 2-Texel 1 (J) 18.00 u. Mantje 2-Klif 4 18.50 u. Texel 3-Mantje 3 19.40 u. Rab 2-ZHD 3 20.30 u. Jelleboog 4-Casino 6 21.20 u. Texel 4-Klif 6 22.10 u. Jelleboog 3-Klif 5 Zaaldienst: Gamma Donderdag 13 september: 17.15 u. Oosterend 1-De Koog 1 (J) 18.00 u. NlOZ-Jelleboog 2 18.50 u. Oosterend 3-Oosterend 4 19.40 u. Casino 4-Gamma 4 20.30 u. RAB-Albert Heijn 21.20 u. Attent-De Koog 3 22.10 u. De Koog 4-ZDH 2 Zaaldienst: Casino Vrijdag 14 september: 17.00 u. Oosterend 2-Texel 2 (J) 17.45 u. Gamma 2-Gamma 3 18.35 u. Jelleboog -ZDH 19.25 u. Gamma-Mantje 20.15 u. Oosterend-De Koog 21.05 u. De Krim-Texel 21.55 u. Klif 2-Klif 3 22.45 u. Casino-Klif Zaaldienst: RAB Maandag 17 september: 17.15 u. Casino 1-Texel 1 (J) 18.05 u. Casino 4-De Krim (J) Uitslagen: Junioren: Oosterend 2-De Koog 5-3; Texel 2-Oosterend 1 2-13; Casino 5-Texel 3 0-7, De Krim-De Koog 2 3-2. Dames Casino-Mantje 0-23, De Koog-De Krim 2-5 2e Klas: Gempo- De Muy 3-3 3e Klas: ZDH 3-Texel 4 4-9; ZDH 2-RAB 2 1-2; Casino 6-Klif 6 1-0; Oosterend 6-De Koog 4 1-2. Beker st.: Klif-Gamma 0-5; Jelleboog-De Koog 0-1; Mantje-Oosterend 4-2; ZDH-Texel 2-1 Beker: Albert Heijn-Texel 3 1-5, Attent-Texel 2 1-5, Oosterend 4-Klif 3 2-6; Klif 6-Gamma 6 0-4; Gamma 3-Mantje 2 2-2 (Mantje wns); Gamma 5-Klif 2 1-7; Texel 4-Gamma 2 1-3. De wedstrijd van afgelopen zondag bij 't Horntje trok 20 deelnemers, 17 senioren en 3 jeugdigen. Er werden drie vissen gevangen. Bij de jeugd ving Dolf de Kroon 1 vis van 33 cen- timerter. Bij de senioren ving Map van der Zwaag 1 vis van 34 centi meter en Paul Verhagen 1 vis van 27 centimeter. Donderdag 20 september vindt de najaarsvergadering plaats in 't Skiltje, aanvang: 19.30 uur. De vol gende wedstrijd is zondag 23 sep tember bij De Kaap rechts. ronde-record door een sympatieke winnaar, weinig uitvallers twee fantastische Texelse kampioenen, dat was het kenmerk een geslaagde kwart triathlon die zaterdag werd afgelegd ■bijna tweehonderd tri-atleten. Een kleine kanttekening kon irden geplaatst bij de nieuwe wisselplek op de Groeneplaats, dat deed nauwelijks iets af aan het evenement. Lucienne Groenendijk uit Den Helder kon bij het wisselen haar loopschoe nen niet vinden. Aanvankelijk gaf ze de organisatie de schuld, maar later bleek dat ze zelf had vergeten haar schoenen in de juiste zak te doen. Zij kon de race overigens wel uitlopen, want ze kreeg spontaan uit het pu bliek een paar schoenen aangeboden. Die waren wel een beetje te groot, maar de paar blaren die ze eraan over hield had ze er wel voor over. De wisselplaats zal volgend jaar wor den verbeterd. Pansier: „We zullen planken aanbrengen met kledingha- ken. De deelnemers mogen daar dan zelf hun spullen ophangen, dan kun nen ze ons niets verwijten als er iets niet is". Het laatste onderdeel, het lopen, ver liep zonder problemen. Er waren nog wel twee uitvallers met kramp en vermoeidheidsverschijnselen. In de kroeg De resultaten van de deelnemende Texelaars waren prima. Pansier: „Vroeger was het zo dat een man of wat in de kroeg afsprak mee te doen en dan in de grootste problemen raakte onderweg. Nu wordt gericht getraind en dat is merkbaar. Loek van Vliet en Sico Dop zaten in het totaal klassement toch bij de eerste vijfen twintig en ook zo'n nieuweling als Jan Kuiper komt opvallend fris aan de finish". Het Texels kampioenschap voor heren ging wederom naar de 38-jarige Loek van Vliet in een tijd van 2.18.28. Hij had nergens „stuk" gezeten. „Tja, de laatste vijf kilometer is geen loopen meer, dan beweeg je alleen maar. Tempoversnelling zit er niet in. Ik heb drie kilometer met Sico Dop opgelo pen. Op de Nieuwlanderweg ver zwakte hij iets. Ik dacht: nu moet ik weg, want anders pakt hij me straks met die lange benen als we weer een stuk wind mee krijgen". Vastgeroest Zwemmen is voor Van Vliet het lastigste onderdeel. „Ik had mazzel dat ik na de start gelijk op kop lag. Ik hou niet zo van water, dus ik train er niet speciaal op. Ik zit al zo vast geroest in mijn manier van zwem men, daar doe je niks meer aan". Het is zijn vierde titel. Maar dat wil niet zeggen dat hij nu op zijn lauwe ren gaat rusten. „Nee hoor, de con currentie moet een kans hebben om me in de wedstrijd te verslaan, zo de finish. De massale start van de triathlon, die zeven deelnemers te koud leek. - van de Bos uit Oost Knollendam de Texelse triathlon in 1.59.54. ehoort tot de top van Nederland Ing vrijwel onbedreigd op de lege af. Van de Bos oogde op- ielijk fit na de inspannende pres- Hij was vol lof over de nisatie, de veiligheidsmaatrege- in het fraaie parkoers. Hij werd in bijgestaan door de consul van laithlonbond. naar van vorig jaar Ronald Rol llkmaar kon geen acte de pre- geven. Hij was door de bond ojn eigen spijt verplicht elders te len. tart van het eerste onderdeel, memmen, verliep volgens het je. Andere jaren kwamen wel aten van deelnemers dat het eer- teel van het zwemtraject bij Dijk huizen te ondiep was, waardoor velen werd gelopen. Dat was dit met het geval. Van de 240 aan- eldde sporters verschenen 198 de start. De wegblijvers zijn ge- ad en de namen zullen worden gegeven aan de bond. Na het Sein bleven acht atleten op de achter: eentje wegens oorpijn, a omdat ze het water te koud len... Voor Texelse begrippen het zeewater met 18 graden Sr allerminst koudl surfclub had gezorgd voor acht koten en tien „volgsurfplanken". Erna Kuip komt in vliegende vaart het water uit. pioenschap voor junioren, de uitslag: Heren 1: 1. Pim van de Bos 1.59.54, 2. Rik van Trigt 2 04.27. 3 Harry Ruumpol 2.07 11, 4. Jos Hijman 2.07.48, 5. Ed van der Weijden 2.08 21 Heren 2:,1 Ton de Haan 2.18.07, 2. Andrë Stuyfersant 2.23.04, 3. Bertus van der Horst 2.28.32, 4. Arie van Roon 2.30.21, 5. Jan Kok 2 32.22 Heren junioren: 1. Stephen Hecht (BRD) 2.24.20, 2. Alphons Stevens 2.25.20, 3.Jokim Pluymers 2 27.33. Heren jeugd: 1 Eelco Bruin 2.45.40 Dames 1: 1. Katinka Wiltenburg 2.17.42, 2.Lucienne Groenendijk 2.26.20, 3. Jitske Cats 2.28.43 Dames 2: 1 Trijme Roozendaal-Rep 2,31.52, 2. Nel Bruming 2.5812. Dames junioren: 1. Ingrid van Lubek 2.36.11 Texelse mannen: 1 Loek van Vliet 218 28, 2. Sico Dob 2.19.57, 3. Han Wilmink 2.31.08. 4 Simon Appel 2.31 25, 5. Remko Nagtegaal 2 32.28 Texelse vrouwen: 1 Ingrid van Lubek 2.36.11, 2. Erna Kuip 2.42.02, 3. Nel Bruining 2.58.12. er op bijgaande foto bij de fietswissel nog niet erg op.... Twee deelnemers moesten met krampverschijnselen het water verla ten. Rik van Trigt, de latere nummer twee, lag geruime tijd op kop, maar hij kreeg problemen met de sluiting van zijn wetsuit, die daardoor vol wa ter liep. Hij werd door één van de volgboten geholpen en kon zijn weg vervolgen. Wind mee Het tweede onderdeel was het wiel- rentraject. Het woei pittig, maar de renners hadden de wind voor het grootste deel van de tocht mee. Pim van de Bos had de leiding op zich genomen. Hij ging zo snel dat de or ganisatie vreesde voor het tijdsche ma. Gert Pansier: „Ik was even bang dat de vrijwilligers voor het loopge deelte nog niet op hun plaats zouden zijn, maar dat viel gelukkig mee". Een opvallende fietser was Mark Thuring uit Amsterdam. Vrijdag voor zijn vertrek naar Texel werd zijn race fiets gestolen. Hij reed de race op een veel zwaardere mountainbike en wist daarmee nog de twaalfde fietstijd te noteren. Hij eindigde in to taal als zesde. Vorig jaar was hij derde. Het publiek was blij met de nieuwe wisselplaats van het fietsen naar het lopen. Op de Groeneplaats was ieder een er echter getuige van dat hier nog wel wat haken en ogen aanza ten. Pansier: „We hadden alle kleding in plastic zakken laten doen en die op nummer neergezet. Maar in de praktijk bleek dat alles zó doorelkaar lag en dat werd dus zoeken". Slachtoffer Ton Hilhorst uit Breukelen werd slachtoffer van de nieuwe situatie. Door een fout van de organisatie was zijn kledingzak achtergebleven in de Burgemeester De Koninghal. Hil horst kwam als tiende fietser binnen. Hij was uiteraard bijzonder verbolgen, maar aanvaarde later de excuses van de organisatie. Hij kreeg zijn inschrijf geld terug.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 5