Cjroen (/mirtsJ~exels in het harL, Eierlandse Huis krijgt voorkeur boven kerk huisvesting peuterspeelzaal in De Cocksdorp Plassende para's afgestraft Op de trekker naar school Weer pech bij zandsuppletie Vliegtuig bij „noodlanding" beschadigd ÉH Helm gestolen Doorrijden na aanrijding Maij-Weggen wellicht naar zandsuppletie Hissen dijk en duinenrij Naweeën zich hierbij aan. Hij is van mening dat het altijd beter investeren is in een eigen gebouw dan in dat van een an der. Ook het multi-functionele karak ter van het dorpshuis speelt in advisering voor het Eierlandse Huis mee. Jaap Vlaming (Groen Links) bleek de zelfde mening toegedaan. Bovendien zijn volgens hem in het Eierlandse Huis meer mogelijkheden om tot uit wisseling van materiaal te komen. Daarnaast vroeg hij zich af of even tuele uitbreiding van de dagdelen niet tot onvrede van de kerkgemeenschap leidt. Tot nu toe is bij de onderhande lingen uitgegaan van slechts twee dagdelen. Corine Hooijschuur van het bestuur van de peuterspeelzaal ver telde echter dat er momenteel een wachtlijst is en dat er zodra het mo gelijk is, een derde dagdeel wordt in gesteld. Erna Eelman van der Kooi (VVDI zei haar standpunt niet te hebben gewij zigd. Volgens haar zijn de financiële verschillen nu vrij klein geworden en biedt het Eierlandse Huis meer moge lijkheden tot uitwijken, bijvoorbeeld naar de gymzaal. Havenmeester Ed de Bruijn van het vliegveld Texel heeft vorige week een voortijdig eind ge maakt aan de paraboogie, een wedstrijd waarbij grote groepen parachutisten uit vliegtuigen springen en tijdens de vrije val fraaie figuren vormen. Zijn op treden gold als straf voor deel nemende para's, die vlak voordat zij in het toestel stap ten om op te stijgen, gingen urineren in het zicht van ande re vliegveldbezoekers. De Bruijn vond dat een nogal genante vertoning en waarschuwde de wedstrijdleiding dat hij de vlieg tuigen aan de grond zou hou den als het nog eens gebeurde, wat het eind van de wedstrijd zou betekenen. Desondanks stonden even later weer para chutisten te plassen, waarop de havenmeester zijn dreige ment uitvoerde. De geschrok ken para's, wijzend op honderden gedupeerde boog ie- deelnemers die vaak lange rei zen vanuit het buitenland had den gemaakt, wisten echter na lang soebatten te bereiken dat hij de hand over hart streek en de heren een allerlaatste kans gaf. Toen er desondanks weer uitbundig openbaar werd geüri- neerd, was de maat vol. De wedstrijd werd gestaakt om 15.00 uur, vier uur voor het of ficiële eindsignaal, waardoor er volgens paracentrum-directeur Bob Rienks 700 sprongen min der konden worden gemaakt. Sommige springers haalden daardoor het minimale aantal sprongen niet en moesten van de wedstrijd worden uitgeslo ten. „Erg jammer", aldus Rienks, die de ten laste geleg de feiten niet ontkent, maar het betreurt dat „vele elftallen worden gestraft voor wat indi viduele spelers hebben mis daan". Als verzachtende omstandigheid voert hij aan dat de para's keurig van het toilet van het vliegveldrestaurant ge bruik hadden willen maken. „Maar dat was toen juist be zet..." Uit de fietsenstalling bij de veerhaven op 't Horntje is vrijdag een bromfiets helm ontvreemd. De zwarte helm (merk „Sure") is tussen 7.00 en 16.30 uur meegenomen. Japan weekeinde geslaagd Wampex-opgave Honderden scholieren maken rondvlucht Bloedafname-avond trekt 300 donors KNBRD bestaat 10 jaar s» Dik Haker neemt afscheid bij ZPC TX'71 «gericht 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 10,515 DINSDAG 18 SEPTEMBER 1990 v advertenties, abonnementen, etc. ,eld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, ^02220-12741, na 18.00 uur 14881. Telefax 02220 - 14111 jjctie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 220-12741. ten werktijd deze week tot en met dinsdag a.s. «Hopman, Pater Witteplem 27, Den Burg, telefoon 02220-15472 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; N.M.B. nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs f41,40 per half jaar; Los H/IO «raadscommissie welzijn heeft «li donderdagavond bijna unaniem '.gesproken vóór vestiging van de iterspeelzaal in het Eierlandse Ids. Alleen Nel Eelman v.'t Veer JA) stelde uitspraak over de testis nog even uit. Het vraagstuk Ide peuterspeelzaal nu in het Eier- ndse Huis of in de Hervormde kerk iDe Cocksdorp moet worden ge lest, doorloopt na de raadsver- eJering van augustus opnieuw de «schillende raadscommissies. Het dlege blijft bij haar standpunt de wterspeelzaal liever in de kerk on- er te brengen. jde behandeling van het onder- jp waren verschillende betrokke- m van de Cocksdorper Sfiijn 16e verjaardag ging Jan ®i der Star uit Oudeschild tijdag met een bijzonder ver- termiddel naar school. Hij 'nam op een 35 jaar oude eiker, een Fordson Dextra, 'kocht in Helievoetsluis, die sj de afgelopen winter heeft meknapt. Om er legaal mee fde weg te kunnen moest hij iet alleen 16 jaar oud zijn, m ook over een trekkerrijbe- »'js beschikken. Dat papier ju hij als LBO-leerling nog net Hen bi/ de landbouwafdeling en zijn school. Hij kreeg teorie- en practijkles van Arie ap uit Den Hoorn en deed ten seistaan van deze bollenkwe- in en een gecommiteerde met goed gevolg examen. Toen hij mtien werd lag het rijbewijs tp school voor hem klaar en Jsn haalde het dus met de 'akker op. Hij was de laatste fe ran deze opleidingsmoge- Rfierd gebruik maakte. Nu de Mbouwafdeling van de schoof is opgeheven, is ook de ixr het Ministerie van Land- taw gesubsidieerde trekkero- Hidmg vervallen. De Mbouworganisaties zijn ech- ïf bezig met een nieuwe optei- hgsmogehjkheid op parti- 'Jere basis. peuterspeelzaal aanwezig. Financieel gezien is het verschil tus sen de ene en de andere lokatie, on geveer f8000,-, geen bedrag meer om de zaak op af te laten springen. De Vereniging Gemeenschap Eierland (VGE) - fel voorstander voor huis vesting in het Eierlandse Huis - pre senteerde dit voorjaar een voorstel waarbij de peuterspeelzaal voor een bedrag van f86.000,- kon worden ondergebracht in het dorpshuis. Met de door de voormalige wethouder Ze- gers gedane toezegging dat de ge meente 7 50.000,-voor haar rekening neemt, zou dit neerkomen op een be drag van 736.000,- voor de VGE. Het college wees dit voorstel van de hand, omdat de onderhandelingen met de kerk in een vergevorderd sta dium zouden verkeren. Gerbrand Poster vroeg zich donder dagavond af hoe hard de afspraken met de Hervormde kerk inmiddels zijn. Volgens wethouder Krijnen is er nog geen schriftelijke overeenkomst getekend. De exploitatielasten van de kerk komen neer op ongeveer f300,- per maand, alles inclusief. Volgens Van der Linde (van de VGE) komt de huur voor de peuterspeelzaal neer op een bedrag van 7350,- per maand, een bedrag dat bij toekenning van gemeentelijke subsidie zelfs zakt naar 7263,- Nadelen Het voorstel van de VGE kreeg de steun van vier van de vijf raadsleden, die van mening waren dat er aan huisvesting in de kerk nogal wat na delen kleefden. Zo zouden er bij con doléances (altijd onverwachts) problemen kunnenontstaan. Hoewel wethouder Krijnen stelde dat hierover goede afspraken zijn gemaakt - de kerk is bereid zelf het meubilair op te ruimen - vertelde PvdA-raadslid Gré Zegers op dit punt haar twijfels te houden. „Er zijn indertijd in Oude schild, toen de peuterspeelzaal in het dorpshuis was gevestigd, ook goede afspraken gemaakt. Desonsdanks gaf het in de praktijk grote ellende." Gré Zegers gaf te kennen graag alle voor zieningen in één gebouw - het Eier landse Huis - ondergebracht te willen zien. Eigen gebouw Gerbrand Poster (Texels Belang) sloot De op vier kilometer uit de kust verankerde koppelboel. die dient als aansluitpunt voor de aan- en afvarende sleephopperzuigers. Links de drijven de leiding waarmee de verbinding telkens wordt gemaakt en die met een ..draaitopconstructie aan de boei is gekoppeld Aan de onderkant van de boei zit de leiding die de verbinding vormt met het hefeiland. vanwaar het zand naar het strand wordt geperst. De defecten die de boei de af gelopen tijd heeft vertoond, zijn waarschijnlijk allemaal veroorzaakt door de zware storm van enkele weken geleden, maar zijn pas later aan de dag getreden. Bij de jongste reparatie, die vanmorgen werd afgerond, is alles daarom nog eens uitputtend gecontroleerd. De boei zal echter pas naar zijn plaats worden teruggebracht als de storm die morgen wordt verwacht, is gaan Bggen. Gevreesd moet daarom worden dat de door het recente defect veroorzaakte vertraging ongeveer een week zal belopen. Nog geen vier dagen na de vorige vertraging, is de zandsuppletie op nieuw voor dagen stilgelegd wegens een defect. Vrijdagmiddag moest het opspuiten worden gestaakt omdat er weer iets mis was met de koppelboei. Een inwoonster van Den Burg heeft zondagmiddag zonder het te merken lichte schade toegebracht aan een auto van een inwoner uit Diemen. Bij het verlaten van de parkeerplaats bij de vuurtoren beschadigde de Texelse met haar auto de bumper en grill van de toerist. Omdat zij niets merk te, reed zij gewoon door. Omstanders zagen het voorval echter gebeuren en noteerden het kenteken. De politie heeft de betrokkenen met elkaar in contact gebracht voor het regelen van de schade. Minister H. Maij-Weggen van verkeer en waterstaat is door de gemeente uitgenodigd voor een bezoek aan de zandsuppletie ten noorden van de Slufter. Waarschijnlijke datum is 23 oktober. De gemeente heeft nog geen antwoord op de uitnodiging ontvangen, zodat het nu niet zeker is of Maij-Weggen dan present zal zijn. De bewindsvrouw is met de enige genodigde; de gemeente heeft tal van (overheids)instanties en (mi- lieujorganisaties gevraagd de werk zaamheden te komen bekijken. Gehoopt wordt dat het bezoek zal bijdragen tot een positieve beslissing over zandsuppletie bij De Koog, waar de buitenste duinenrij zoals bekend nog slechts een minimale breedte heeft. Nadat om 15.40 de kranen waren dichtgedraaid stelden Joop van Hove en Jan Hooijschuur van de Duikclub Texel een onderzoek in, waarbij werd geconstateerd dat een flens bij het aansluitpunt onder de boei kapot was, terwijl er ook iets mis was met een vorkstuk en een deel van de lei ding die als „zak" wordt aangeduid. Zo uitgebreid was de schade, dat re paratie ter plekke niet goed mogelijk was. Besloten werd de boei de vol gende ochtend van zijn ankers te ha len en naar rustig water bij de steiger van paal 33 te slepen. Intussen wer den in Dordrecht vervangende onder- Een vliegtuigje van de Rotterdamse Aeroclub werd zaterdagavond vrij ernstig beschadigd, toen het bij een landing op het vliegveld Texel de slootkant raakte. Een der wielen brak af en een vleugel liep de nodige deuken op. Piloot P.T.J. Nuyten was met twee passagiers bezig zich te oefenen in het uitvoeren van noodlandingen. Er werd daarbij uitgegaan van een situa tie waarin de motor is uitgevallen en het toestel „zwevend" aan de grond moet worden gezet. Zonder ,,gas" naderde het toestel zaterdagavond om kwart voor zeven het begin van de grasbaan. Bij het „afvangen" had het éénmotorige vliegtuig (een Piper Cherokee) echter teveel snelheid en hoogte verloren. Door alsnog gas te geven had doorgestart kunnen wor den, maar dat gebeurde niet of te laat waardoor de slootkant vóór de baan werd geraakt, met het genoem de gevolg. Met een der vleugels te gen de grond kwam het toestel honderd meter verder tot stilstand. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. Herstel van de schade zal enige tienduizenden guldens vergen. De foto toont het toestel direct na de mislukte noodlanding. delen besteld, die per eerste gelegenheid naar Texel werden ge transporteerd. Met de reparatie is men zondag en gisteren voortdurend bezig geweest. Opnieuw is daardoor een periode van prachtig weer onbe nut gebleven. De weersvoorzichten voor de komende dagen zijn on gunstig: stormachtige wind uit het Noordwesten. door Klaas Bonne 't Is weer voorbij die mooie zomer De herfst staat bijna voor de deur Ons eiland, moe van het toerisme Verandert langzaam weer van kleur Maar als we de balans opmaken Van het woelige seizoen Valt er voor de burgemeester En de raad nog wat te doen Want al rinkelde de kassa In de sector van de beer De getergde buurtbewoner Pikt het echt niet langer meer Want zij kunnen niet meer slapen Van het nachtelijke tumult En zijn met roodomrande ogen Aan het eind van hun geduld En dat er iets moet gaan gebeuren Staat voor iedereen wel vast Maar wie klimt er in de touwen Van een zwaargekneusde mast Ten aanzien van de leefbaarheid Maar wij hebben geen machine Die het kaf van 't koren scheidt Maar wie weet, leeft op ons eiland Nog een heldere van geest Die zal zeggen, brave broeders Het is nu echt wel mooi geweest.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 1