ecord aantal deelnemers elertijdrit Oudeschild „Wampex" in weekend van 12 en 13 oktober Texel 1 zonder geluk in eerste thuiswedstrijd Dik Haker neemt afscheid als voorzitter ZPC TX'71 e Inschrijving bij mysterieuze dichter Opnieuw nederlaag in competitie duel gd wielerclub ot seizoen af filse Boys verspeelt it aan Flevo zijwind Talentvolle debutanten basketballcompetitie Kotex houdt jongdierendag ZDH verliest weer ondanks veel inzet 18 SEPTEMBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 7 latbi|t Ide in erken evoerd r,g voor de start van de wielertijdrit. Met tussenpozen van één minuut vertrokken v.r.n.l. achtereenvolgens de Texelaars Willem Kuiper. Ri- ■gtt en Erna Kuip. Seri Koning) Swanenburg heeft de wielertij- ludeschild-De Cocksdorp- tschild gewonnen in een tijd van 6 minuten. ielrenner uit Zwaag reed met tijd de één na beste rijder. Hoevelaken, op een achter van bijna twee minuten. Jan van der Ploeg was met 59:18 «Iste Texelaar. tijdrit namen liefst 83 renners Dat zijn er ongeveer 30 meer voorgaande jaren. Leen van in der organisatoren, neemt lat de grote opkomst voorname- danken is aan mond op mond ,Ten eerste zijn er niet zo tijdritten van dit formaat en ten beschikken we over een bij zonder veilig parcours. Rijders die de rit gereden hebben en tevreden zijn, vertellen dit door. Betere reclame kun je niet hebben," aldus Van Elk. Onder de 83 deelnemers bevonden zich 23 Texelaars. Erna Kuip reed zich bij de dames naar de eerste plaats, in een tijd van 1.08.22. Uitslagen: Dames: 1 Erna Kuip (108:28 min) 2. M. Dui venvoorde (1:10:26). 3. Marijke Stark (1:16:29.) A klasse tot 40 jaar. 1. Jacco van Kooten (58:27 min.). 2. Jan van Baar (58:29). 3. Mi chel Swanenburg (58:31). B klasse. 40 jaar en ouder: 1. John Swanen burg (55:55). 2. Cees Hoevelaken (57.40). 3. Jan Raaymakers (59:34) Snelste Texelaars 1. Jan Nico van der Ploeg (59:18 min.). 2. loek van Vliet (1:03:00). 3, Evert Koopman (1.03:29). gavond reed de jeugd van de ïvsreniging de laatste wedstrijd mpetitieverband. Er werd een verreden van 200 meter met start en een tijdrit van twee wielerbaan. Na afloop was er met pannekoeken in de caravan. Iresp. 200 meter; 2 ronden): ner Prins 22.37 sec; 3.57.31 min; ftker 23.16 sec; 3.57.50 mm; Thijs de (63; 4.02.84; Damèl Wiggers 24.28; S;Tijmen de Wijn 24.06; 418.06; On- iira 24 63; 4.33.24; Anton Kalusche 439 81; Remco Koopman 27.77, Wiebe de Boer 28.57; 5.31.40. week werd ook de zomercom- afgerond. De uitslagen hiervan 1 Roel Bakker 148 punten; 2. Thijs 120; 3. Jan Werner Prins 93. B- tTijmen de Wijn 129 punten; 2 Wie- 3oer 69, 3 Anton Kalusche 65. Senio- 1. Jordi Vinke 133 punten; 2. Dirk 52; 3. Jan Nico v.d. Ploeg 81 Senioren tölem Trap 141 punten; 2. Kees Koop- 27. 3. Martin Visser 112. smpetitie: Thijs de Boer 56 punten; 2. Jan Prins 54, 3. Roel Bakker 51. Senioren: kKoopman 65 punten; 2 Jordi Vinke Jan Nico v.d Ploeg 42. 'sluiting van het seizoen wordt 5g a.s. een koppelkoers gehou- de wielerbaan voor jeugd en ,fen. De aanvang van de wed- is 9.00 uur. Wedstrijd in Middenmeer tegen 'heeft het gehandicapte Texelse "iet in (verdiende) winst klin ketten. De afwezige Frank de 'en de geblesseerde Bert Witte 5n de aanval wat meer stoot- kunnen geven. !önd Martijn Beerling als enig bleven echte spits te vaak al- kgenover drie of vier verdedi- Omdat de Boys-defensie een solide wedstrijd afleverde, met ?cht middenveld, kon deze beting niet anders dan in 0-0 Het gevaarlijkst werd Texel- wanneer libero Ruud van de in9 de aanval koos. Uit één van ^'Rgen dreunde Van der Wete- ^3een goede één-twee met zijn Ronald, de bal onbereikbaar k Flevo-goalie op de paal. De werd door John Boogaard fifuist. Ondanks het betere en een flink overwicht bleef 1een saaie brilstand. Met drie U|t twee wedstrijden blijft Roys hoog genoteerd op de De weersomstandigheden waren re delijk. Op de heenweg, naar De Cocksdorp toe, hadden de deelne mers toch nog wel wat last van zij wind. Daarom was het eerste gedeelte in vergelijking met de terug weg, toch nog vrij zwaar. De gemid delde snelheid bedroeg 43 kilometer per uur. Zoals vaker het geval is, bleek het venijn in de staart te zitten. De laat ste 17 renners finishten allemaal bin nen het uur. Ongevallen deden zich niet voor. Een aantal renners ondervond kort hinder van een kudde overstekende scha pen. Daarnaast werd even oponthoud veroorzaakt door eenbollenboer, die op het parcours een kist bollen verloor. Schaatsploeg Henk Gemser nam met een aantal le den uit zijn schaatsploeg aan de tij drit deel. Omdat zij de wedstrijd zuiver als training beschouwden, werd niet tot de bodem van het kun nen gegaan. Herbert Dijkstra eindigde op een 16e plaats, Peter de Vries als 28ste, Gert Bloemberg als 43ste en Henk Gemser zelf finishte op een 62ste plaats. De schaatsers hebben er overigens een weekendje van ge maakt. Zij bleven ook zondag nog op Texel om een trainingsschema te doorlopen. Vrijdag startte de eilandcompetitie basketball voor het vierde achtereen volgende jaar. Ditmaal strijden negen teams om de eerste plaats. Twee teams van vorig jaar doen niet meer mee: regerend kampioen Paracen trum en damesmode Moerbeek. Hiervoor zijn de teams Hema en Klaas Veenbaas Bouw in de plaats gekomen. Het openingstreffen vond ook plaats tussen de twee nieuwkomers. In eer ste instantie nog wat onwennig, maar in beide teams is talent genoeg aanwezig. Hema heeft het voordeel dat twee spelers al meer in de com petitie hebben gespeeld. Hema wist de winst gemakkelijk naar zich toe te trekken. S1-Gollards speelde daarna in een hoog tempo tegen Tasiel. Aan vankelijk hielden ze elkaar in even wicht waarbij Tasiel de verdediging beter controleerde. Maar door het ge organiseerde spel en het beter vinden van de vrije mensen kon STGollards de eerste twee winstpunten mee naar huis nemen. De meest spannen de strijd was die tussen Sportshop Texel en Dikke Mik. Sportshop was in de eerste helft beter in het vinden van de basket dan Dikke Mik. Laatst genoemde vocht keer op keer terug maar hield daarbij de dames buiten de lijnen. Het was dus een strijd van Vrijdagavond 12 oktober is het weer zover. Met een kwartje op zak gaan zo'n honderd deelnemers op pas om de jaarlijkse Wampex te volbrengen. Twintig uur lang worden zij op aller lei manieren op de proef gesteld. Lo pen, fietsen, jxizzelen en varen, geen opdracht is de organisatie te dol. Maar de praktijk leert ook dat de deelnemers zich niet voor één gat laten vangen en dat, hoe moeilijk de opgaven ook zijn, zij er altijd weer in slagen om de Wampex tot een goed einde te brengen. Inmiddels is de Wampex (Weekend Amphibische Expeditie) op Texel tot de jaarlijkse tradities gaan behoren. Een flink aantal deelnemers kan tot de trouwe klanten worden gerekend. Weliswaar verzuchten ze ieder jaar na afloop dat ze nooit meer meedoen, maar voor de volgende Wampex ge ven ze zich als eersten weer op. Het organiserende SMAPPA-team heeft dit jaar een wijziging ondergaan. Pe ter de Hoogh is van Texel vertrokken, en daarom is het team versterkt met Kees Jaap Harting. Als doorgewinter de Wampexer kent hij het klappen van de zweep, terwijl zijn (volgens sommigen verdorven) geest garant staat voor een aantal verrassende op drachten, SMAPPA heet dus voortaan KJAPSMA. Wie aan de Wampex deel wil nemen kan zich vanaf heden opgeven. De opgave gaat per groep van minimaal twee en maximaal vier personen. Op de opgave moeten naam, adres en telefoonnummers van de deelnemers vermeld staan en tevens wie als con tactpersoon fungeert. De kosten per deelnemer bedragen f 15,—. Dit be drag moet vóór 1 oktober worden overgemaakt op bankrekening 92.04.60.259 o.v.v. Wampex. Inschrijving De inschrijving is zoals gewoonlijk een opdracht op zich. Wie wil deel nemen zal daarvoor de nodige moeite moeten doen. Van een bekende Ne derlandse dichter/publicist verscheen in 1972 een bundel met o.a. het vol gende gedicht: Grijze nevel boven het Marsdiep de misthoorn roept en ik ben er niet. Wie de dichter is en waar hij momen teel woont wordt niet bekend ge maakt, maar tóch moet de opgave voor de Wampex naar zijn huisadres worden gestuurd. De eerste honderd personen die zich opgeven kunnen zeker zijn van deelname. Als alle op gaven binnen zijn, neemt de organi satie contact op met de deelnemers. Ook de tweede wedstrijd in de nog prille competitie heeft Texel 1 geen punten opgeleverd. Schamele troost is dat Texel zondag niet briljant speelde, maar zeker een stuk beter dan in de eerste competitiewedstrijd tegen Spirit. Vooral het laatste kwar tier speelde zich af in het straf schopgebied van tegenstander SVW, maar formidabel keeperswerk zorgde ervoor dat Texel met lege handen bleef staan. Texel startte met Koos Tjepkema weer in de basis, Leendert Eelman verhuisde naar de linker middenveld positie en Klaas Dirk Koorn moest op de bank plaats nemen. Texel kreeg wat kansen via o.a. Piet Monster, Ralph Koning, John List en Erwin Ko ning, maar wist deze niet te benut ten. SVW nam halverwege de eerste helft met goed verzorgd spel het ini tiatief over en scoorde na ongeveer een half uur spelen 0-1. Een aantal dekkingsfouten in de verdediging brachten één van de geheel vrijstaan de SVW-spitsen in prima postitie en deze schoot van dichtbij in. Bart Heerschap kreeg nog wel een hand tegen de bal maar deze verdween toch in het Texel doel. Texel probeer- 5 tegen 3, wat Dikke Mik heel wat krachten kostte. Een terechte punten- deling was het resultaat. Programma 21 september: 20.30 u. Datamarkt-Vespertina 12 Balcken 21.00 u. 12 Balcken-Dikke Mik Da- tamarkt 21.30 u. Sportshop-S1-Gollards Dikke Mik Uitslagen: Hema-Klaas Veenbaas Bouw 21-11; S1-Gollards-Tasiel 22-16; Dikke Mik-Sportshop 31-31. Kleindierensportvereniging houdt za terdag a.s.de jaarlijkse jongdierendag. Dat is een keuring annex tentoonstel ling van konijnen, hoenders en andere dieren die het afgelopen jaar door de leden zijn gefokt. Meer dan honderd jonge dieren zullen voor de jury ver schijnen. Het begint omstreeks 10.00 uur in het clubgebouw, Paelwerck 9 in Den Burg en duurt tot ongeveer 17.00 uur. Leden en andere belangstellen den zijn welkom. De toegang is gratis. Zelfs een enorme inzet van de ZDH- voetballers was niet genoeg om weerstand te kunnen bieden aan het Zaanse ZTS, geheel bestaand uit spelers van Turkse afkomst. Zeer snel kwam ZDH op 2-0 achterstand door hoogdravend spel van enkele spelers, de tegengoal bracht daarna tijdelijk de ommekeer. Tot ver in de tweede helft bleef de stand ongewij zigd, maar uiteindelijk stelde de thuisploeg door een derde goal de zege veilig. Voor de derde achtereenvolgende keer speelden de Hoornders een uit wedstrijd, omdat het eigen terrein nog steeds onbespeelbaar is. Voor trainer Willem Olthof is het zeker geen gemakkelijke opgave om telkens weer met een compleet gewijzigd team aan te treden. Ziekte en vakan ties eisen hun tol bij ZDH. Het eerste kwartier verliep dan ook allerminst georganiseerd, de eerste tegengoal kostte de gretige aanvallers van ZTS derhalve weinig moeite. Balverlies van ZDH, gevolgd door een flitsend opge bouwd Turks offensief luidde de tweede tegengoal in. De gedachten van de ZDH-ers gingen direct weer uit naar twee weken terug (12-0 ne derlaag). Het zou nu anders lopen, want ZDH herstelde verrassend. Het korte, snelle spel van ZTS stokte en ZDH raakte op elkaar ingespeeld. Het was Bram Brouwer die bij het nemen van een directe vrije schop zag dat de keeper te ver voor de goal stond. Met een handige lob verschalkte hij de doelman en de wedstrijd lag weer helemaal open. Tot aan rust hielden beide ploegen de gelederen dicht en bleef het 2-1. Na de thee wilden de gastheren de zege veilig stellen. De druk op het ZDH-goal was groot, maar ZDH vooral in de vorm van de, ook verbaal, zeer gedreven Sander Stolk hield het doel schoon. Traditie getrouw waren enkele oogstrelende acties van doelman Stolk senior hier debet aan. Tot een kwartier voor tijd uiteindelijk een doorschietende bal een eind maakte aan de illusie van de moegestreden Zwaluwen. de er voor de pauze toch nog een of fensief uit te persen en opnieuw ontstonden enige kansjes zonder men deze wist te benutten. Simon Brand was nog het dichts bij een doelpunt toen hij van 25 meter een keihard af standschot produceerde. Een prachti ge redding van de SVW keeper was het antwoord hierop. Klasse-doelman In de tweede helft zocht Texel vrijwel direct weer het doel van SVW op zonder echt gevaarlijk te worden. Na ongeveer 15 minuten spelen kreeg Texel pas echt grip op de wedstrijd. Toen bleek de keeper van SVW in een bloedvorm te verkeren en hij red de op inzetten van Erwin Koning, Piet Monster, Ralph Koning en John List. Met nog een kwartier te gaan bracht trainer Vaars Klaas Dirk Koorn en Richard Maas voor Koos Tjepkema en Ruud Beerling binnen de lijnen. Ook Koorn was dichtbij de verdiende ge lijkmaker maar zijn pegel in de krui sing werd opnieuw gered door de SVW-keeper. Wat Texel 1 ook pro beerde, de verdiende gelijkmaker bleef uit. Van een panieksituatie hoeft geen sprake te zijn, maar ook afgelopen zondag was duidelijk te zien dat de ploeg niet het team is van enige weken geleden. Men leed veel balverlies door slechte passages en veel duels gingen verloren doordat men niet fel genoeg was. Bij sommi ge spelers ontbreekt ook zelfvertrou wen. Uitzonderingen waren Simon Brand, die zondag weer een uitste kende wedstrijd speelde, en ook John List, die weer bergen werk verzette. Het moet overigens wel vertrouwen geven dat Texel 2 inmiddels drie wedstrijden heeft gespeeld, en drie gewonnen met een doelsaldo van 15 voor en 3 tegen. Misschien dienen zich de komende tijd in dit team spe lers aan die rijp zijn voor het eerste. Programma Zondag speelt Texel 2 thuis tegen West-Frisia 2, volgens insiders een van de betere ploegen in die afdeling. Texel 1 speelt zondag niet, omdat men dan in Georgië verblijft in het kader van een sportuitwisseling met de ploeg uit Tiblisi. Op vrijdag 8 sep tember keert de ploeg van Texel weer terug en op zondag 30 september om 14.00 uur speelt men dan tegen het Edamse E.V.C. lx. I. i^—i— Boven de groene velden van Molenkoog maakt Dik Haker zijn eerste tandem-sprong. Dik Haker heeft zondagmiddag na tien jaar voorzitterschap afscheid ge nomen van zijn geesteskind ZPC TX'71. Het afscheid werd ingeluid met een tandemsprong, die Haker van zijn clubgenoten kreeg aangebo den. „Tjonge, wat was dat een schitterende ervaring. Ik zou bijna zeggen dat ik nóg tien jaar wil blij ven. Denk niet dat het afgezaagd is iets dergelijks nog eens aan te bie den. Ik doe het graag nog een keer over," aldus een gekscherende Haker. Het maken van de tandemsprong kwam voor Haker als een complete verrassing. Tijdens het jaarlijkse kam- peerweekeinde, waarmee de zwem- club het Molenkoogseizoen pleegt af te sluiten, werd hij zondagmiddag on verwachts door clubgenoot Henk Keijzer naar het Paracentrum „ontvoerd". Ten overstaan van alle leden, inclusief ouders en andere genodigden, kon de scheidende voorzitter boven het groen van de weides van Molenkoog zijn sprong in een ander soort „die pe" wagen. Dik Haker kreeg door dagelijks bestuurslid Jan Commijs een docu ment overhandigd, waarin hij tot ere voorzitter van de ZPC is benoemd. Volgens Commijs heeft Haker de zwem- en poloclub gemaakt tot wat het nu is. „Hij is stimulator geweest van onder andere het kampeerwee- keinde, de nachtmarathon en de rom- meltjesmarkt. Het gevolg van al deze belangeloos verichte diensten is een bloeiende vereniging.Heel veel dank hiervoor." Malloot Dick Haker zei in zijn dankwoord dat een vereniging niet zonder „malloot" kan. „Die malloot moet echter wel mede-malloten hebben. Anders begin je weinig." Haker zei voorts de gezamenlijke acti viteiten van de club altijd belangrijker te hebben gevonden dan de presta ties. Hij gaf ook nog een waarschu wing mee. „Het is niet moeilijk op dit niveau te komen, wel om het te hou den," aldus de scheidende voorzitter. „Het is belangrijk de leden bij je te houden. Er zijn tegenwoordig zoveel andere dingen." Haker wordt opge volgd door Henk Brugge, werkzaam bij Ecomare. Norbert Eelman en Dik Haker kregen tijdens de afsluiting van het kampeer- weekeinde wegens tien jaar lidmaat schap een speldje aangeboden. Hetzelfde gold voor Colinda Vlaming, 15 jaar lid. De doordouwersprijs ging naar Carla Eilander uit De Cocksdorp. Aan het kampeerweekeinde - dat ook dit jaar weer tot ieders tevredenheid verliep - namen 95 leden van de zwemclub deel. ..Denk niet dat het afgezaagd is zoiets nog een keer aan te bieden", aldus een glunderende Dik Haker

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7