Cjroen '^wartsjexels in het Fiscus legt beslag op vier Jarino-bedrijven MILI ëso-stuurman sedert isterochtend vermist 'v zakelijk tscheepse zoekactie te water A.H. Notenbomer: „Geen gevolgen voor Texel" Strandhuisjes door storm verwoest Gebruikers vieren 3e lustrum sporthal Klaverjasclub Eierland rkloosheid daalt in beroepsgroepen Feestelijke sluiting zwempark Molenkoog Onopgemerkte aanrijding •eRlCHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 10.516 DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1990 jdvertenties, abonnementen, etc F,eld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, Xin 02220-12741, na 18.00 uur 14881. Telefax 02220 - 14111 ctie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 0-12741. ,i werktijd deze week tot en met dinsdag a s. Hopman Pater Witteplein 27, Den Burg, telefoon 02220-15472 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr 46.99 17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742, N M B. nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs 741,40 per half jaar; Los 71,10 «ochtend is tegen half elf een ischeepse zoekactie gestart L. C. (Leen) de Veij. stuurman I. Rond kwart over tien werd ilijk dat het Teso-personeelslid niet langer aan boord van de lengat" bevond. De zoekactie tot nu toe niets opgeleverd, sns Th. Hoogerheide, directeur Teso, moet ernstig rekening wor- gehouden met het feit dat De tijdens het sluiten van twee op hetbenedenautodek. over- is geslagen. ..Het blijft echter «ronders telling, want zeker we ioen we niets." woonachtig in Den Burg, is tien over acht voor het laatst loord gezien. Terwijl de „Molen- op weg was van Texel naar Den kreeg De Veij - in verbaqd met ormachtige wind - het verzoek see deuren naast de laadklep te Vanaf dat moment heeft nie- hem meer gezien, brassing werd pas duidelijk rond tien uur, toen De Veij niet op zijn post verscheen om zijn collega stuurman af te lossen. Na een gron dige zoekactie op het schip, werd te gen half elf alarm geslagen. Massaal in actie De zoekactie te water, waaraan door tenminste 22 vaartuigen werd deel genomen, werd gecoördineerd vanaf het marineschip HM „Haarlem". Er is tot zonsondergang gezocht door Hel- derse en Texelse reddingsboten, door marineschepen, vaartuigen van de rijkspolitie te water, de whipperploeg van De Koog, sleepboten en Texelse kotters. Er werd gezocht op de Wad denzee, het Marsdiep, het Molengat en daarbuiten. Vanuit vliegveld De Kooy werd een helikopter ingezet. De zoektocht vond ook aan wal plaats. Rijkswaterstaat kreeg hierbij versterking van een aan tal adelborsten van het toevallig in Oudeschild gelegen marineschip „Urania", die de dijk tussen Oude schild en 't Horntje vergeefs af speurden. Zoeken hervat Gisteravond staakte het kustwacht- coördinatiecentrum het zoeken. Nor maliter wordt er dan de volgende dag niet verder gezocht, maar krijgen schepen het verzoek attent te bliiven. Op dringend verzoek van Hoogerhei de, die hierover -met medewerking van hoofd nautische dienst Jan Bloem van Teso- gisteravond alle in stanties nog heeft aangesproken, is de zoekactie vanmorgen rond 9.00 uur echter hervat. Net zoals gisteren blijft IJmuiden de zoekactie coördine ren, terwijl een mijnenveger van de marine weer het commando te water voert. Met negen schepen, waaron der de Texelse kotters TX10, TX41, TX56 en de TX27, wordt weer tot zonsondergang gezocht. Rijkswa terstaat hervat de patrouilles langs de kust, hierbij geassisteerd door Wa terschap Texel, die de Waddenzee kust in de gaten houdt. titlborsten van de toevallig in Oudeschild liggende HM ..Urania" speuren de dijk tussen Oudeschild en 't Horntje af Bert KoningI Het 15-jarig bestaan van sporthal Ons Genoegen wordt zaterdagavond gevierd. Drie jarenlange gebruikers, te weten de rayoncommissie Texel zaalvoetbal, de MST en Badminton club Texel, houden dan samen een zes uur durend toernooi, dat om 17.30 uur begint en de naam „mix- triathlon" heeft meegekregen. Gespeeld wordt in gemengde teams van zes personen (drie dames, drie heren). Een team bestaat uit twee le den van elke gebruikersgroep en wordt door middel van loting vast gesteld. Verder leveren de vereniging mensen uit hun gelederen voor de toernooicommissie en als scheids rechter. Om 17.30 uur wordt begon nen met volleybal. Na twee uur schakelen de teams over op badmin ton en tussen 21.30 en 23.30 uur wordt besloten met zaalvoetbal. Ter verhoging van de sfeer is er levende muziek in de sporthal. Klaverjasclub Eierland vergadert dins dag 25 september in het Eierlandse Huis aan de Klimpstraat in De Cocks- dorp. Aanvang 20.00 uur. Ook niet leden zijn van harte welkom. lantal werkzoekenden is in de id augustus gedaald tot 178 men. Dit zijn 22 mensen minder «juli. De daling betreft alle be- Sgroepen. In vergelijking met de >d augustus verleden jaar is de loosheid dit jaar in sommige be- '9'oepen meer dan gehalveerd, 'rijn er 74 werkzoekenden Wal werkzoekenden dat lang- op een baan wacht, nam deze af met 21 personen. De groep is 'ot twaalf maanden zonder lit, nam met een daling van 17 lndn, het verschil bijna geheel !'jn rekening, eeftijdsverdeling zijn vooral de oosheidstallen van de groep on- 125 jaar laag. Meer dan twee- 1130) van het totale aantal zit tijdsgroep van 25 tot 50 Augustus werden er 97 vaca- tet Arbeidsbureau inge- waarvan er 43 werden 'andeld. In totaal zijn er nu nog Matures open. Hieruit volgt dat 'ntal vacatures op 19 na, gelijk tot aantal werkzoekenden. 'e 178 getelde werklozen is van "rtigtal bekend, dat ze binnen in het werk kunnen. Dertig an- v,arkzoekenden zijn bezig met jcholing. Volgens het arbeidsbu- unnen ongeveer 60 personen _dan niet verwijtbare redenen werk worden geholpen. De belastingdienst heeft beslag gelegd op vier Jarino-bedrijven in thuisbasis Roden (Dr.). De fiscus was van plan de complete bedrijfsinventaris vandaag openbaar te verkopen. De executiever koop is echter met twee weken opgeschort om de Jarino-leiding alsnog de gelegenheid te geven een oplossing te vinden voor de betaling van niet-afgedragen BTW. Volgens de grootste aandeel houder van Jarino, de heer A.H. Notenbomer uit Roden, betreft het een schuld van bijna ft miljoen. Notenbomer geeft ruiterlijk toe dat bij Jarino ernstige fouten zijn ge maakt, maar een oplossing ligt vol gens hem in het verschiet. Voor het ,,Stappeland"-project (de bouw van 144 vakantiehuizen in De Koog), waar Jarino als bouwer bij betrokken is, heeft de belastingaffaire volgens Notenbomer geen gevolgen. „Dit zal zelfs helemaal geen gevolgen voor onze bedrijven hebben. Alles is ge volg van een enorme stommiteit. De belastingdienst heeft helemaal gelijk. Nu werken we hard aan een oplos sing. Het geld hebben we in elk ge val." Het gaat om de bedrijven Installatie- bouw Roden, Jarino Systeembouw, Jarino Bouwbedrijf en Jarino Verenig de Bedrijven. In totaal dreigden twee honderd werknemers op straat te komen staan, als de verkoping zou doorgaan. Gezien dit werkgelegen- heidsbelang heeft de gemeente Ro den als bemiddelaar aangemeld. De gemeente staat nog even langs de zijlijn, want de Jarino-top probeert eerst zelf uit de problemen te gera ken. Volgens de Drentse en Asser Courant cirkuleren er niet bevestigde berichten dat de belastingschuld zelfs méér dan een miljoen zou bedragen. Grootaandeelhouder A.H. Notenbo mer ontkent dat. Volgens hem is de schuld minder dan een miljoen gul den. De problemen zijn begonnen met de verkoop van het bedrijfson derdeel Kuiper Staalconstructie in Nunspeet, aldus Notenbomer. „De aanleiding is een directiewisseling. Toen onze financieel directeur Nunspeet overnam en vervolgens opstapte, is er een verslapping opge treden en zijn er stommiteiten be gaan. Bepaalde financieringen voor de verhuur van containergebouwen zijn nooit aangevraagd en daardoor zijn ook belastingen met aangegeven. Tenminste, ik denk dat het zo is ge gaan. Logisch dat de belastingdienst daarmee geen genoegen nam. De fis cus wilde een harde toezegging van Jarino dat de belasting alsnog zou worden voldaan. Als onderpand zou Jarino die containergebouwen inzet ten. De accountant stak daar echter een stokje voor en toen beschikte de fiscus niet meer over een harde toe zegging", aldus Notenbomer. Volgens hem is dat de reden dat de zaak zo hoog is opgespeeld en dat het er ver koping van de inventaris van vier be drijfsonderdelen dreigde. Op 't Stappeland kan Jarino „direct" beginnen, zegt Notenbomer. Hij ver- Storm en hoog water hebben de afgelopen nacht korte metten gemaakt met tientallen huisjes op het strand van De Koog. Ze ker veertig stuks moeten als verloren worden beschouwd. De schade loopt in de tonnen. De huisjes sloegen tegen elkaar te pletter nadat ze door het sterk gestegen water op drift waren geraakt. Bij de vloed van gister avond tekende het sombere lot zich al af, toen de branding de huisjes bereikte. Tientallen huis jes van strandexploitant Mart Nouwen werden door elkaar ge gooid en veranderden in hopen brandhout. Op het wat hogere strand ten noorden van paal 20 hielden de meeste huisjes van exploitant Cor Kuip nog stand, maar naderhand ging ook daar een aantal op drift. Bij de vloed van vanmorgen begon het ook gevaarlijk te worden voor het op palen staande paviljoen van Car- la Burgman. De palen werden geramd door de ronddrijvende vloeren en andere brokstukken van strandhuisjes, waardoor in storting dreigde zodat met ont ruimen werd begonnen. Paviljoen 3 van Gerard Zoetelief lijkt het te houden, maar gister avond sloeg een brandinggolf hier wel het windscherm van het terras stuk, wat voor de gasten die het natuurgeweld ga desloegen aanleiding was om verschrikt te vertrekken. Zondag is zwempark Molenkoog in Den Burg voor de laatste maal dit jaar geopend. Het zwemseizoen wordt op feestelijke wijze afgesloten. Gedurende de hele dag zijn er activi teiten, zowel in het bad als op de speelweide. Programma: 11.00-12.00 waterpolowedstrijden ZPC TX '71, 12.00-13.00 vrij zwemmen voor de laatste keer, 13.00-14.00 record- wedstrijden ZPC TX '71, 14.00-15.00 familie-estafette (opgave aan kassa), 15.00-16.00 dikke banden race; 16.00 sluiting. Op de speelweide kunnen de bezoekers zich vermaken met o.m. een grote zeephelling en andere opblaasbare attributen. Het programma werd samengesteld door de leiding van het zwempark in sa menwerking met de zwemclub. De teams voor de familie-estafette moe ten bestaan uit vier personen van één familie, of drie personen uit één familie plus één gastzwemmer. De gehele dag kan men gratis van het zwembad gebruik maken wacht dat zeer spoedig met de aan leg van infrastructuur op het nog onontgonnen terrein aan de Nikadel kan worden begonnen. sh Brandweer tot de schouders in de drijfmest Nieuw Texels dekbedden- bedrijf: „Geen prijsoorlog ontketenen" Kleding klaarzetten voor „Zak van Max" sm Vinke haalt dames uit Den Helder B4 Maartenhuis: hechte gemeen schap viert dubbel feest Een inwoner van Den Burg vond za terdag zijn geparkeerde blauwe Maz da in beschadigde toestand terug. De auto, die bij Bakker's Ijzerhandel ge parkeerd stond, werd door de eige naar aangetroffen met een deuk in het rechter achterspatbord en een ontzette bumper. De dader(es) is na de aanrijding gewoon weggereden. De politie verzoekt eventuele getui gen zich met haar in verbinding te stellen. m 't ZATWORDEN, PRIMA! Al dat gedoe bij de overheid. Hou Gooi ze toch dood met dat klein chemisch afval Batterijen, olie, verf, cosmetica, je kunt het zo gek niet bedenken of het is wel che misch. Kijk nog es naar die Milieu- BEWAARkaart. En lever die che mische rommel met verpakking in. De overheid zoekt nog steeds naar goeie definitieve verwerkingsmo gelijkheden. Goed zo, blijf dus inleveren, of be ter nog, voer de hoeveelheid lekker op! Nuchter bekeken: hoe meer ingele verd chemisch afval, des te sneller doorgehakte knopen. Luister es even, de Ecocar komt op maandag 1 oktober langs, en ruim nu die schuur eens op! publ Gemeorne Toxel

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 1