Contributieverhoging van 2% bij TVL Particuliere excursies Gemeente geeft halve ton voor peuterspeelzaal TV met toegevoegde waarde Bang&Olufsen M van 29 en 30 september Rondvlucht Maritiem museum op weg naar mijlpaal Texelse band in d'Ouwe ULO Verkeersdrempel Kerkdiensten 30 september PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 27 SEPTEMBER VERVOLG VAN PAGINA 1 plein te maken. Die was tot blijdschap van de kinderen inderdaad vanuit de lucht te zien. Voor de meeste kinderen was het de eerste keer dat zij vlogen en bijna niemand had al eens in een vliegtuig je van Tessel Air gezeten. Vrijwel alle kinderen beschouwden de rondvlucht als het letterlijke en figuurlijke hoog tepunt van de dag. Vrees overwonnen Uit reacties en vragen die tijdens de dag door de kinderen werden gesteld, bleek dat sommigen vooraf best wel angst hadden om te vlie gen. „Wat gebeurt er als er brand uit breekt aan boord?", „Als de motor uitvalt, storten we dan neer?" en dergelijke vragen bleken sterk te le ven onder de jeugd. Na de geslaagde rondvlucht hadden de meesten hun luchtvrees overwonnen. Op meerdere terreinen bleek de dag goed voor het wegnemen van angsten. De demonstratie van de Ambulancedienst Texel bijvoorbeeld „Een ziekenauto heeft voor veel kin deren toch iets engs. Hier kunnen ze een kijkje achterin nemen en op de brancard gaan liggen. Een jongetje vertelde dat zijn vader met een her senschudding naar het ziekenhuis was gebracht. Daar kun je op die leeftijd heel wat bij fantaseren. Maar nu kon hij eens bekijken hoe het echt in zijn werk gaat", aldus de ambulance-verpleegkundigen Trijntje Troost en Nico Ruys. Uiteraard ging hun demonstratie niet voorbij zonder herhaaldelijk de drietonige hoorn te laten klinken. Spektakel Ook de brandweer liet zich niet on betuigd met spectaculair blus- en reddingswerk. Actie was er ook van de zijde van het korps mariniers van de Joost Dourleinkazerne. Leden van de zweefvliegclub gaven tekst en uit leg bij enkele opgestelde toestellen, er draaide een videofilm over para chutespringen en in een hangar was een maquette van het vliegveld van vóór de oorlog te zien. Op het veld stond onder meer een Dakota en te gen het eind van de middag maakte een Q8-stuntvliegtuigje z'n opwach ting. Bovendien konden de kinderen zich heerlijk uitleven op allerlei speel toestellen en kregen ze tot besluit een pretpakket, met onder meer een poster, chips, blikje fris, sticker, an sichtkaart en suikerspin. Kortom: de jeugd kwam oren en ogen te kort, maar stelde zich in het algemeen zeer belangstellend op. De gemiddeld twee uur die voor een groepsbezoek waren berekend, liepen in veel geval len dan ook uit tot drie uur of langer. Mede gezien de uitstekende organisa tie een evenement dat voor herhaling vatbaar is. Bob Riefiks sluit dat niet uit: „Misschien over een jaar of vier weer, dan kan een volgende lichting jeugd hier een kijkje komen nemen." De rondborstige 50.000ste bezoeker, de heer Meijer uit Amsterdam, krijgt uit handen van conservator Van der Vis een schipperspet overhandigd, terwijl geheel rechts Gelein Jansen de laatste hand legt aan de invulling van het juttersdiploma. (Foto Olivier Schilling) Het bezoek aan het Maritiem en Jut ters Museum in Oudeschild breekt dit jaar alle records. Reeds gisteren ver welkomde het MJM de 50.000ste bezoeker, terwijl die ..droomgrens" vorig jaar pas op 27 december werd doorbroken, voor het eerst in de historie. Met nog een kwartaal te gaan, lijkt ook de 60.000 in zicht. Conservator Willem Peter van der Vis toonde zich verheugd over de stijgen de belangstelling. Hij wijst erop dat de stroom bezoekers ook op een goede manier kan worden opgevan gen, als gevolg van de uitbreidingen die vorig jaar tot stand kwamen. ,,De basis die tien /aar geleden werd ge legd, is nog steeds het hart van het museum. Alles wat eromheen is op gebouwd door de groep hard werken de medewerkers is een verrijking daarvan. Ik hoop dat we de kwaliteit die we nu bieden kunnen handhaven, en zelfs nog kunnen vergroten door het toevoegen van nieuwe elementen in de komende jaren", aldus Van der Vis bij de kleine plechtigheid rondom de 50.000ste, de heer Meijer uit Am sterdam. Tot zijn grote schik kreeg de man een schipperspet en, uit handen van educatief medewerker Gelein Jansen, de wrakkenkaart Ivan Klaas UitgeestI en het juttersdiploma. (Foto Olivier Schilling) Op zaterdag 29 september treedt de Texelse popgroep Delorean op in de vernieuwde jeugdwerkruimte in d'Ouwe Ulo. Delorean bestaat nu één jaar, en heeft het repertoire zo samengesteld dat nu uitsluitend stevige rock wordt gespeeld en geen rock roll meer. Omdat de band twee bakkers in zijn gelederen heeft is de gehele zomer niet opgetreden. Delorean bestaat uit: Pieternel (zang); Martin (gitaar); Alex (bas); Jan Sieme (toetsen) en Hans (drums). De zaal is open om 21.00 uur en de band begint om 22.45 uur. De toegang is gratis. Hoewel Staatsbosbeheer in herfst en winter wegens geld gebrek geen excursies houdt, zullen toeristen die in deze tijd van het jaar naar Texel komen, toch onder deskundige leiding natuurgebieden kunnen bezoe ken. Op initiatief van de direc tie van hotel „Beatrix" in De Koog zullen dagelijks tussen 11.00 en 17.00 uur groepen van maximaal 15 personen op pad gaan onder leiding van een SBB-medewerker die dat in zijn vrije tijd doet. Geïnteresseerden dienen zich tevoren aan te mel den bij „Beatrix". Nadere gege vens over deze excursie mogelijkheden volgen nog. In de Kerkstraat te Oosterend zal een verkeersdrempel worden gemaakt, waardoor het verkeer wordt gedwon gen rustig te rijden. De gemeente geeft hiermee gevolg aan een ver zoek van omwonenden. Donderdag 27 september De Stichting Ondersteuning Wel zijnswerk (SOW) heeft in dorps huis d'Ouwe ULO een openbare bestuursvergadering, aanvang 20.15 uur. Vrijdag 28 september In Cinema Texel draait om 20.00 uur voor het eerst „She's out of control". Tony Danza laat zien welke problemen hij heeft met zijn opgroeiende dochter Katie. Dikke brilleglazen en een mond vol beugel maken van haar niet bepaald een fotomodel. Totdat vader op zakenreis moet en diens vriendin Janet zich even over dochterlief zal ontfermen. Een bezoekje aan de tandarts, de oogarts en de kapper doen zicht baar wonderen. De gevolgen blij ven dan ook niet uit: al snel is Katie een vamp. Vader Doug schrikt zich een hoedje bij thuis komst, de telefoon staat roodg loeiend en telkens als de deurbel gaat staat er weer een jongen op de drempel. Ten einde raad gaat Doug naar een maffe psycho loog. Er moet een manier zijn om Katie tegen alle pubergevaren van het mannelijk geslacht te be schermen. Dit alles zorgt voor veel komische situaties, gecombi neerd met goede muziek en op vallende auto's. Zaterdag 29 september De vereniging „Tussen wad en duin" houdt een samengestelde menwedstrijd. Dressuur om 8.30 uur bij manege Akenburg; de ma rathon start om 9.30 uur en om 14.00 uur worden de vaardig- heidsproeven gehouden. Prijsui treiking om 20.30 uur in De Lindeboom. Op het land van Van Heerwaar den t.o. De Volharding aan de Hoofdweg worden de kampioen schappen ploegen gehouden van de oud-leerlingenvereniging van de landbouwschool. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „She's out of control". Vanaf 22.45 uur wordt in de jeugdwerkruimte van dorpshuis d'Ouwe ULO opgetreden door de Texelse formatie „Delorean". Zaal open vanaf 21.00 uur; toegang gratis. Zondag 30 september. Bij Dijkmanshuizen begint om 13.00 uur een slalomwedstrijd, meetellend voor het clubkampi oenschap van de Windsurfclub Texel. Van 16.00 tot 18.00 uur is Radio Texel in de lucht met een rechtstreeks uitzending van „Sportlokaal" vanuit de foyer ya. de bioscoop. In Cinema Texel draait om 20(x uur „She's out of control". Maandag 1 oktober Om 14.00 uur is in dorpshuis Ds Waldhoorn in Den Hoorn een bespreking over de handwerkag viteiten. In de Hervormde kerk van De Koog verzorgt de heer F. Veld wisch een dia-avond over Texel aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20 00 uur „She's out of control". Dinsdag 2 oktober Om 14.00 uur begint in dorps huis De Waldhoorn gymnastiek voor ouderen. Onder leiding van Martin de Wei jer begint in „De Poort" naast d Gereformeerde kerk in Den Burg de CNV-cursus „Arbeidsrecht", aanvang 19.00 uur. Voor de oudere Doopsgezinde Zusterkring spreekt Nel Harting- Duvekot over „Esther" en het Poerimfeest; aanvang 20.00 uui in het zaaltje bij de kerk. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „She's out of control". Hoogwater Oudeschild Za. 29 3.00 en 15.25 Zo. 30 3.50 en 16.17 Ma. 1 5.25 en 18. Di. 2 6.14 en 19.04 Wo. 3 7.26 en 19.55 Do. 4 8.05 en 20.5C Vr. 5 8.44 en 21.46 Za. 6 9.40 en 22.10 Aan het strand is het een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater De zon komt 30 september op om 6.39 uur en gaat onder om 18.20 uur. 4 oktober volle maan; 6 oktober springtij. Burgemeester en wethouders zullen de raad voorstellen f50.000,- be schikbaar te stellen voor het maken van een peuterspeelzaal in het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp. Dat betekent dat definitief wordt af gezien van het gebouw naast de Her vormde kerk als vestigingsplaats voor de speelzaal. Dit besluit is mede in gegeven door de raadscommissie voor welzijnsbeleid, die met ruime meerderheid het gebouw naast de kerk van de hand wees. De oude kleuterschool van De Cocks dorp zal zo spoedig mogelijk worden gesloopt. De peuterspeelzaal in het Eierland- sche Huis wordt gerealiseerd door een inpandige verbouwing bij het to neel en de toneelberging. Van buiten verandert er dus niets. De verbouwing kost totaal f86000,- inclusief btw. De Vereniging Gemeen schap Eierland zal dus zelf f36000,- moeten financieren. Deze eigen bij drage zal mogelijk worden verlicht door een gemeentelijke investerings subsidie van 25%. Als die subsididie inderdaad wordt toegewezen zal de maandelijke huur die aan de peu terspeelzaal in rekening wordt ge bracht f263,- bedragen, zonder subsidie wordt het f350,-. Van Bang&Olufsen natuurlijk, deze Beovision MX5500 mei de Beocord VX5000 videorecorder. De TV is naar beide zijden 30 draaibaar in de meest ideale positie Dat doet u met de Beolink 1000 afstandsbediening, waarmee u alle funkties van uw TV en uw video en uw audio-systeem en zelts uw verlichting kunt besturen Wi| laten u dat graag eens allemaal zien. 3 jaar garantie t ispppfl Jan Brouwer Spmbaan 15. Tel 02220-15130 De leden van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers zijn gister avond accoord gegaan met een con tributieverhoging van 2%. Hoewel de vereniging niet in acute financiële nood verkeert, vond het bestuur de verhoging wenselijk om een „buffer" kunnen vormen, waar door men beter is opgewassen tegen financiële tegenvallers en stijgende kosten. De contributieverhoging betekent dat de vereniging jaarlijks f4000,- méér inkomsten krijgt. Ook het toenemen de ledental (het laatste jaar van 498 naar 522) is gunstig voor de finan ciële positie van de TVL, die tegen woordig in staat is om zeer vlot de jaarlijkse bijdrage van f150.000,- aan de Stichting VVV Texelpromotie te betalen. Het TVL-bestuur poogt ook de boe ren die vergunning hebben om vijf tenten of caravans op hun erf te heb ben, voor het lidmaatschap te inte resseren; ze waren daarom voor de vergadering uitgenodigd. Hun contri butie is vastgesteld op f9,37 per tent/caravan. Besloten werd tot een statutenwijzi ging: het verenigingjaar is niet meer gelijk aan het kalenderjaar maar loopt van 1 november tot en met 31 okto ber. Dat heeft een practische reden. De lidmaatschapsnota's kunnen dan eerder, worden verzonden, zodat de vereniging eerder het geld in huis heeft om (uiterlijk 1 februari) de eer ste termijn van de promotiebijdrage te betalen. Nieuw bestuurslid Aan het begin van de vergadering herdacht voorzitter Harry Wuis de onlangs op 48-jarige leeftijd overle den secretaris Henk Koopman. Zijn taak is overgenomen door Gerard Zoetelief. De opengevallen plaats in het bestuur werd ingenomen door Dirk Kuip, die met 249 van de 286 stemmen werd gekozen. Op de twee de kandidaat Pim Bakelaar werden 21 stemmen uitgebracht. Andere vermelding De VVV wil de accommodatielijst in het blad „Waddeneiland Texel" ingrij pend veranderen door er veel meer gegevens aan toe te voegen. De le den zullen een formulier krijgen dat zij moeten invullen om de benodigde gegevens te verschaffen. In de dis cussie die hierover gisteravond ont stond, kwamen echter zoveel practische problemen aan het licht, dat hierover eerst nog eens in klein comité zal worden gesproken. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar Uitzending Lichtboei. De Waal 11.00 uur ds. J. Kok De Koog 9.30 uur ds. J. Kok Den Hoorn 9.30 uur ds. H. Fibbe Oosterend 9.30 uur ds. Breet Oudeschild 11.00 uur ds. Breet De Cocksdorp 11.00 uur ds. Fibbe GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 Jeugddienst. Oosterend 10.00 uur drs. J.J.N. Wilmink. Uitzending Lichtboei GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat 10.00 en 16.00 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur Ds. H. v. Bilder- beek. Uitzending via radio Texel. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur voorganger ds. R. Meeuwsen uit Den Helder Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur the maviering Gospeltrain Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur herenkoor, kindernevendienst. Oudeschild zondag 9.30 uur. Cocksdorp zondag 9.30 uur, Woord-Communiedienst. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal. Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Lezing „Het huwelijk een goede start ge ven" 11.20-12.30 uur Wachtto renstudie „Loyaal samenwerken met Jehovah" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: Dokter R. A. van den Bent, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 16234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek ge opend en spreekuur van 12.00 - 12.30 uur en van 17.00-17.30 uur, zonder afspraak. Dokter R. coutinho/W. Vos, Schilderend 40, Den Burg, tel. 12023. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, telefoon 18832. Nuttige adressen: 'Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance vervoer bellen: 06-11. 'Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burj Dag en nacht bereikbaar via tele foon 12527. 'Groene Kruis Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: tel. 02 2 30-23024. 'Kustwacht: Voor meldingen va" schepen of zwemmers in nood: tel. 16270. 'Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. 'Gevonden munitie: Bel de politie tel. 12222. 'Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel 12069. Tandtechniek R. van Oosten Ipa"1 culiere praktijk), tel. 16441. 'Apotheek: Weverstraat 95, Oen Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijde1 leen voor spoedeisende gevalle" *e Ifi m. 'Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open te" 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 2