halfjaarlijkse veiling an gevonden fietsen Samengestelde menwedstrijd trekt ruim 44 deelnemers 1olitie biedt ruim 60 fietsen aan Voetbalprogramma MST programma Kustzeilvereniging sluit seizoen af Eilandcompetitie volleybal ivfPPOrtersvereniging >or Arco de Graaf Kotex houdt verkoping Klaverjassen in De Witte Burcht Kat en muis-spel van basketballers Wedstrijd afgebroken wegens onweer Bosrit menvereniging DERDAG 27 SEPTEMBER 1990 TEXELSE COURANT huisnummer. We gingen bellen met een zeker adres in Overijssel, kenne lijk was de betreffende familie ver huisd We kregen vervolgens het adres van een bedrijf en spraken met de man waar het om draaide. Maar..., die verwees ons weer naar zijn ex- vrouw op Texel, het is even omslach tig maar je komt er wel uit." Hieruit blijkt eens te meer dat het graveren van postcode en huisnummer effect heeft. De politie heeft een aantal fiet sen met een frame-nummer - via de leverancier - ook bij de rechtmatige eigenaars weten terug te bezorgen. Veiling. Er zijn mensen die geen prijs meer stellen op het terugvinden van hun fiets. Dat blijkt uit het feit dat er nu zesenvijftig fietsen de halfjaarlijkse veiling in gaan. Voor zover kan wor den nagegaan is van deze fietsen geen aangifte van vermissing gedaan. Het gaat om in zeer slechte staat verkerende tweewielers, tot goede tweedehands karretjes. Mensen die aangifte hebben gedaan van diefstal, maar waarvan de fiets niet is teruggevonden, worden in de gelegenheid gesteld om uit deze ver zameling een fiets te kopen. Omdat er een aantal juridische consequen ties aan het kopen van een gevonden fiets kleeft, hebben die mensen bij de aangifte een aankoopcertificaat uitge reikt gekregen. Dit voor het geval dat een eigenaar iemand op zijn fiets ziet rijden, die door de berijder op het po litiebureau is gekocht1 De gemeente heeft voor gevonden voorwerpen (en dus ook voor gevon den fietsen) de verantwoording. Zij zorgt dan ook voor de veiling en een uitgebreide administratie hiervan om bij te houden wie welke fiets heeft gekocht. Voordat de veiling op zater dag 6 oktober om 10.00 uur op het politiebureau aan de Keesomlaan van start gaat, is er nog gelegenheid om uw fiets te herkennen en zodoende voor de veiling veilig te stellen. Zaterdag 29 september: KNVB afdeling noord-Holland: Junioren: HCSC A2-Texel A1 12.45 u. Oosterend A1-HCSC A3 13.30 u. Texel B1-ZAP B1 13.30 u. HCSC BI-Texel B2 11.00 u. JVC B2-ZDH BI 14.30 u. Texel Cl-Tex. Boys Cl 12.45 u. Tex, Boys C2-Oosterend C1 14.00 u. WGW C2-Texel C2 13.15 u. Pupillen: Texel El-Oosterend E1 11.00 u. ZDH E1-De Koog El 11.00 u. SVC E1-Tex. Boys E2 11.00 u. Texel E2-Oosterend E2 11.00 u. Tex. Boys E2 vrij Tex. Boys D2-De Koog D1 12.00 u. Texel D2-Oosterend D1 12.00 u. Texel D1-Oosterend D2 12.00 u. Zondag 30 september: KNVB Texel-EVC 14.00 u. KNVB Afdeling Noordholland: Vesdo-Tex. Boys 14.00 u. KSV-Oosterend 14.00 u. ZDH-Knollendam 14.00 u. (terrein Knollendam) De Koog-GSV 14.00 u. (terrein GSV) Spirit 2-Texel 2 11.30 u. Callantsoog 3-Oosterend 2 11.30 u. HRC 6-Tex. Boys 12.00 u. Tex. Boys 3-Hollandia T. 5 14.00 u. Geelzwart 3-Texel 4 14.00 u. Junioren: Holandia T. A2-Tex. Boys A1 14.00 u. Dames: Tex. Boys-RKEDO 14.00 u. Kolping Boys-De Koog 14.00 u. Recreatie: Texel-ZDH 10.30 u. Cocksdorp-Oosterend 10.30 u. lèx. Boys De Koog 10.30 u. Afdeling volleybal: Zaterdag 29 september: Sporthal Quelderduin Den Helder: 13.30 u. Noordkop 1-Tevoko 1 (m-B) 15.00 u. Zeemacht 1-Smash '68 1 16.30 u. Zeemacht 1-Tevoko 2 (H) Afd. basketball: Zaterdag 29 september: Burg. Koninghal, Den Burg: 17.00 u. Marels-Marmag 1 Als afsluiting van het watersportsei zoen wordt zaterdag door leden van kustzeilvereniging Westerslag de ac commodatie afgebroken en opge ruimd. Door de stormen van de afgelopen week zijn de catama ranstellingen ondergestoven, dus is het zeer wenselijk een schop mee te nemen. Alle leden worden verzocht 's morgens op tijd aanwezig te zijn, wegens de vroege komst van de te- lekraan. Er wordt om 9.00 uur be gonnen met opruimen. mtallen gevonden fietsen werden stuk voor stuk gecontroleerd door Nico Drenth en Jos Berbeé van de Texelse politie. Vhet seizoen heeft de garage ach- het politiebureau in Den Burg i weg van een uitdragerij. Twee itiemannen, Nico Drenth en Jos ke, hebben om die reden hun lormjas verruild voor stofjas en nall. De opbrengst van dit sei- n: liefst 64 fietsen. Deze rijwie- tijn niet wegens technische «eken door overijverige dienders het verkeer genomen, maar staan imaal als gevonden te boek. Ze nen uit sloten, bloemperken, bos- en duinen. de vreemdste plaatsen worden ze itergelaten. Voorbijgangers of om- nenden bellen de politie met de ledeling: "er staat hier al een dagen een fiets". De patrouille |t dan dat de fiets wordt overge- :ht naar het politiebureau. Daar rdt gekeken of van de betreffende seen eigenaar bekend is, en of "ddels aangifte is gedaan van ver missing. Als dit zo is, wordt de eige naar in kennis gesteld. Als er geen eigenaar bekend is, wordt de fiets geregistreerd en gaat hij de garage in. Komt er later nog iemand aangifte doen, dan wordt nogmaals bekeken of de fiets mogelijk al terecht is. Het is niet eenvoudig om een fiets aan bepaalde kenmerken te herleiden. Het komt veel voor dat iemand zijn fiets uit duizenden kan herkennen, maar dat hij of zij met de mond vol tanden staat als de fiets moet wor den beschreven. Sommige mensen hebben al moeite met het noemen van merk en kleur. Het zijn dan ook heel specifieke ken merken waar de politie iets aan heeft om de opsporing van een eigenaar mogelijk te maken. De afgelopen dagen zijn de binnenge brachte fietsen uitgezocht en werd er nogmaals getracht een eigenaar te vinden. Bij acht fietsen lukte dit. Er blijven dus zesenvijftig fietsen over voor de veiling. De aangetroffen fiet sen zijn meestal niet voorzien van een veiligheidsslot. Veel fietsen heb ben een vernield (slecht) ringslot. Ook zijn fietsen gevonden die wel voorzien zijn van een slot, maar ken nelijk met op slot stonden toen zij gestolen werden. Fietsendieven blij ken echte „gelegenheidsjatters" te zijn. Postcode Een veiligheidslot en het graveren van postcode en huisnummer in een fiets lijkt tot nu toe nog steeds het beste wapen tegen fietsendiefstal. Een fiets die gegraveerd is, geeft een dief een onzeker gevoel: als hij op dét mo ment moet verklaren waarom hij juist op die fiets rijdt, zal hij - als zijn ver haal op waarheid wordt gecontro leerd - daar problemen mee hebben. Het terugvinden van de eigenaar van een gegraveerde fiets is volgens Jos Berbee van de Rijkspolitie een peule schilletje. ,,Een postcode en huisnum mer van een gegraveerde fiets leidde ons naar een meneer in Vught. Bleek dat de fiets van de man drie jaar ge leden van hetstation aldaar was gestolen. Deze fiets-is nu per beurt- dienst onderweg naar Vught, het kar retje is de vijfendertig gulden verzendkosten nog wel waard", aldus Jos Berbee. Het gebeurt ook dat er meer tele foontjes aan voorafgaan. ,,We kregen op een dag een damesfiets binnen. Netjes voorzien van postcode en Veld A mannen: 18.30 u. BCT-Bremak. 2 Autocentr. 19.12 u. Autocentr.-Versluis Bremak. 19.54 u. RWS-Paal 9 vd. Woude 20.43 u. v.d. Woude-Paal 28 RWS 21.30 u. Eelman-Gr. Slock Paal 28 22.18 u. Bremak.l-Musicsh. Gr. Slock testuur van de supportersclub bij de eerste bijeenkomst. (Foto Olivier Schilling JB*topen zaterdag heeft de Texelse 3 «Ier Arco de Graaf bijzonder 9epresteerd bij het indoor- rgala dat werd gehouden in de Jtghallen in Aalsmeer. Hierbij eiojmen verschillende wielersporten bod: Wielrennen, skeeleren en leien. De Graaf vond zich direct de start in een kopgroep van zes Na ongeveer een kwartier ont wen drie man uit de kopgroep, 'onder Arco. Zo'n 300 meter ara? de finish zette hij een Isprint in en won de race met banddikte verschil. kantine van S.V. Texel. Daar zullen ook de bondscoach van de wheelers en de voorzitter van de Road Racers Club Nederland aanwezig zijn. Het streven is voor die tijd zoveel moge lijk leden te werven. Voor meer infor matie kunt over de supportersvereniging van de Texelse wheeler kan contact worden opgeno men met het voorlopige bestuur, dat bestaat uit Theo Franchimon (voorzit ter), telefoon 14749, Nico Drenth (vice-voorzitterl, telefoon 13178 en Karin Boonzajer (penningmeester), te lefoon 10127. tific dagavond werd de openingsver- 108 ding gehouden voor de oprich ter) v«n een supportersvereniging utdi 'Arco. Het oprichten van zo'n neit !n'9ing is niet eenvoudig, en voor- en^'financiële kant van het verhaal Zangrijk. Ook moet het notarieel ten vastgelegd, want ook een Wersvereniging geldt als een 'tepersoon. Het voorlopige lnu' heeft besloten om eerst een jj| "mm van vijftig leden om zich 'e verzamelen, alvorens over te tot de definitieve oprichting van j™, die de voorlopige naam „Ar- draagt. Er werden al verschil- -schenkingen gedaan, goed voor beginkapitaal van f 500,-. Op 27 -te' zal een promotie-en feesta- 0 worden georganiseerd in de Veld B: vrouwen, gemengd: 18.30 u. Vlier-NIOZ Smash 4 19.12 u. DA-Smash 4 Nioz 19.54 u. St. Jan-Rabo IJzer LenR 20.43 u. LenR-Moerbeek St. Jan 21.30 u. Listig-EurOase Moerbeek 22.18 u. NBC-12 Balcken Listig Veld C vrouwen: 18.30 u. Durper Drup-Haarst. Leydek 19.12 u. Klif 23-Leydek. Durper 19.54 u. 7 Prov.-Meermarkt Question 20.43 u. Question-Westerl. 7 Prov. 21.30 u. Ass. Bremer-Zegel M Verfb 22.18 u. Verfbus-Smash 3 Ass.Br. Wedstrijdleiding: Leontine en Freerk, tel. 14329. Uitslagen 25 september Eelman-Bremakker 2 1-2, Autocentr. Paal 9 0-3; RWS-Vesluis 0-3; DGM-Amro 1-2, Graaf Spuiterij-Kobeko 2-1; Rival-Smash 4 2-1; Vlier- Wiersma 2-1; Twaalf Balcken-Rabo IJzer 2-1; LenR-EurOase 1-2; EcoMare-NBC 0-3; Paal 28-Cocky's 1-2; Nioz-Visser Bouw 2-1; D.A.- Smash 3 0-3; Duper Drup-Leydekkers 3-0; Ass. Bremer-Westerlaken 0-3; Mantje- Haarstudio 2-1; Klif 23-Zegel Modes 0-3. Arco In actie tijdens de Wereldspelen in Assen (foto: Alma Strijker) PAGINA 7 De Texelse Menvereniging .Tussen Wad en Duin" organiseert 29 sep tember de jaarlijkse samengestelde menwedstrijd Texel. Tot nu toe heb ben zich 44 deelnemers gemeld. De organisatie stelt hiermee aan de grens van het maximale aantal deel nemers te zitten en overdenkt de mogelijkheden de menwedstrijd vol gend jaar over twee dagen te verde len. Van de 44 deelnemers is één derde deel Texelaar. De organisatie van de wedstrijd valt onder verantwoording van de Nederlandse Bond Voor Het Aangespannen Paard. Ook dit jaar is weer alles in het werk gesteld om er een aantrekkelijke wedstrijd van te maken. De dressuurproef begint zaterdagmor gen om 8.30 uur. Dressuur is be doeld om de rust, de regelmaat van de gangen, de harmonie, de vlotheid en de juiste houding van de paarden in beweging te beoordelen. De deel nemers worden beoordeeld op rijstijl, nauwkeurigheid en beheersing van het paard. De hieropvolgende marathon (aan vang: 9.30 uur) is bedoeld om het conditiepeil en het uithoudingsvermo gen van de paarden te toetsen. Ook Zaterdag houdt kleindiersportvereni- ging Kotex een verkoopdag in het clubgebouw in De Mars. Van 10.00 tot 16.00 uur is iedereen welkom om dieren te verkopen of te kopen. Aanbiedingen dienen gemeld te wor den bij marktmeester Toon van Haastrecht, of bij zijn assistent, Rien de Wilde. Voor het achtste achtereenvolgende jaar gaat in oktober de klaverjasclub De Witte Burcht van start. Bij deze club staat elke avond op zichzelf en wordt niet in competitie-verband gespeeld. Tot en met aanstaande mei wordt iedere eerste dinsdag van de maand een open drive gehouden. Speciaal voor de jeugd wordt in de herfst- en voorjaarsvakantie een ex tra drive gehouden. Door het ontbreken van een competi tie wordt bijzonder ongedwongen gespeeld, zonder dat het mes op ta fel komt. Aan het eind van iedere avond zijn prijzen beschikbaar voor de beste tien koppels, terwijl ook een verloting met leuke prijzen wordt ge houden. Na de laatste avond in mei wordt de kas opgemaakt. Het bijeen gebrachte geld (meestal een bedrag van rond de ƒ2000, wordt vervol gens in parten van ƒ500, verdeeld, die worden bestemd voor evenzovele goede doelen. De deelnemers zelf be palen middels een'stemming welke doelen worden bedeeld, waarna het geld wordt overgemaakt. In voor gaande jaren werd onder meer geld gezonden naar een kindertehuis in In dia en missiewerkers in Tanzania en Kenia. Afgelopen jaar werd gekozen voor de Stichting Mensen in Nood, De Zonnebloem, De Lichtboei en de Nederlandse Hartstichting. Iedere geïnteresseerde is dinsdag 2 oktober, om 20.00 uur, welkom in De Witte Burcht. Onder grote publieke belangstelling speelde Datamarkt voor de eiland competitie basketball een offensieve wedstrijd tegen Tasiel. Tasiel had er nauwelijks antwoord op, maar had toch een paar schitterende aanvallen. Het pleit voor Tasiel dat het de moed niet liet zitten. Ook Dikke Mik tegen Twaalf Balcken kende een eenzijdig offensief spel. Twaalf Balcken liep on wennig in het veld en Dikke Mik maakte daar dankbaar gebruik van. Sportshop Texel tegen S1-Gollards werd een reglementaire 0-2 overwin ning. Sportshop beschikte over te weinig spelers om een wedstrijd te spelen, en had ook voor de wedstrijd geen moeite gedaan om extra spelers bijeen te krijgen Uitslagen: Datamarkt-Tasiel 46-16. Twaalf Balcken-Dikke Mik 5-39 en Sportshop- Sl-Gollards 0-2. Programma 28 september: 20.30 u. Tasiel-Veenbaas Bouw Hema 21.00 u S1-Gollards-Hema Veenbaas Bouw 21.30 u. Vespertma-Sportshop S1-Gollards wordt het gevoel voor tempo en het mennerschap van de deelnemen be oordeeld. De lengte van het totale parcours bedraagt ongeveer 18 kilo meter. De deelnemers starten om de vijf minuten. De hindernissen tijdens dit onderdeel zijn waarschijnlijk het meest spectaculair voor de toe schouwers. Een drietal hindernissen bevindt zich op de Rozendijk: tegen over de huizen van Maarten Veeger en Henk van Wijk en op de speelwei de. De andere twee zijn aangebracht op de Ploegelanderweg. Een aparte hindernisrechter noteert de tijd die de deelnemers nodig heb ben om de hindernis te overwinnen. Vakmanschap Het laatste onderdeel is de vaardig- heidsproef, bedoeld om de conditie, de gehoorzaamheid en de soepelheid van de paarden na de marathon te toetsen. Ook hier wordt het vakman schap van de deelnemer weer beoor deeld. De vaardigheidsproef vindt plaats bij manege Akenburg en start om 14.00 uur. Het parcours is 500 tot 800 meter lang. In de lichte klas se heeft het verkeerd nemen van een poortje niet meer tot gevolg dat de deelnemer onmiddellijk naar huis kan vertrekken. In plaats hiervan worden 100 strafpunten uitgedeeld. De uitslag van het totale individuele klassement wordt vestgesteld door de behaalde strafpunten voor iedere proef bij elkaar op te tellen. De deel nemer met het laagste aantal straf punten is winnaar. Er wordt in diverse categoriën gestre den, onder meer in enkelspan- en dubbelspan paarden en enkel- en dubbelspan pony's. De algehele wedstrijdleiding is in handen van Fred Wijnen. Oefenmarathon Veel deelnemers van de vaste wal zijn inmiddels al aanwezig omdat ze aan het evenement een weekje Texel koppelen. Insamenwerking met de Ondernemers Vereniging van Den Hoorn, die deze week onderdak aan mens en paard biedt, vindt donder dagmiddag een „oefen-marathon" plaats. Om de wedstrijd goed te laten verlo pen, worden weer veel posten door vrijwilligers bezet. Rond het evene ment zijn in totaal ongeveer 200 mensen in touw. Toeschouwers worden verzocht niet op de route van de deelnemers te lo pen en op voldoende afstand van de aanspanningen te blijven, vooral in het hindernistraject. De zondag door de Sportvissersclub Texel gehouden wedstrijd bij de Kaap werd in verband met naderend on weer vroegtijdig afgebroken. De wed strijd begon met droog weer, maar al snel viel het water met bakken uit de lucht. Na twintig minuten in de tweede helft werd de wedstrijd afge blazen. Besloten werd de vangsten van dat moment te laten tellen als einduitslag. In totaal werden vijftien vissen gevangen met een gezamenlij ke lengte van 440 centimeter. Er waren zestien vissers opgekomen, dertien senior-leden en drie junioren. De uitslag was als volgt. Jeugd 1 Dolf de Kroon, 1 vis, 34 cm. Senioren 1 Frans Bos, 4 vissen, 110 cm. 2 Ton Dorst, 2 vissen, 68 cm. 3. Paul Verhagen. 2 vissen, 48 cm. De volgende viswedstrijd wordt ge houden op 7 oktober, aanvang 8.00 uur aan de IJsdijk tegenover Nieuw Buitenheim. De menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zondag 30 september een rit door het bos met leden en aanspanningen van de vaste wal. Voor deze rit zijn twee routes uitge zet: De eerste voert door het bos, terwijl de liefhebbers van zand en zee langs het strand kunnen rijden. Halverwege wordt een sherry-stop gehouden op de Rozendijk, waarna alle deelnemers weer in de richting van de manege vertrekken. Daar wordt een warme maaltijd genuttigd. De rit gaat om uiterlijk 11.30 uur van start, en men verwacht om 14.30 weer in de manege terug te zijn. Op geven voor deze rit is mogelijk tot uiterlijk 27 september bij Anekke Sie- beling, telefoon 14464, en bij Lies Eelman, telefoon 12746.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7